nejlepší články ze dne: 14. 09. 2021

Související články

Národní památkový ústav: Podzim na kunštátském zámku patřil dětem
Celkem 379 dětí a 32 pedagogů a asistentů pedagogů navštívilo na podzim edukační program Život na středověkém hradě Státního zámku Kunštát. Speciální výukový formát je určen žákům I. a II. stupně základních škol a na základě spolupráce a doporučení edukačního oddělení Národního památkového ústavu zahrnuje vazbu na školní rámcové vzdělávací programy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Panta rhei
Vše se mění. Do USA pomalu a jistě přichází po 38 letech totální zatmění slunce. V symbolický den Čechů a Slováků, 21. srpna bude 14 států USA v temnotě. Američané viděli na svém území úplné zatmění Slunce naposledy v roce 1979. Nevím, zda přicházející zatmění slunce již působí na americké politiky. Zdá se mi, že ano.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: To slunce se má…
Vzpomínám si na píseň Šťastné staré slunce (Lucky Old Sun) a vnucuje se mi druhá sloka: Už jako malý kluk jsem slýchával hrát tyhle písně, které neznají smích. To slunce se má, to nedělá nic, jenom bloumá po nebesích. Můj Bože tam v nebi, vyslyš mé přání, vždyť znáš můj veliký žal. Tak pošli ten oblak pro mne za svítání a dej mi poznat ten ráj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek: TOP 09 se do parlamentu dostane
Volební preference TOP 09 se pohybují kolem pětiprocentní hranice, předseda strany Miroslav Kalousek přesto nepochybuje o tom, že se dostane do parlamentu. Potenciál i program podle něho TOP 09 má, musí jen zmobilizovat voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jak předat žákům informace o mozkové mrtvici a infarktu? Projekt HOBIT se stal vzorem pro ostatní evropské země
Vzdělávací program HOBIT, jehož cílem je zvýšit povědomí o cévních mozkových příhodách mezi studenty, byl vybrán jako příkladná preventivní kampaň do publikace, kterou vypracovala King´s College London s Evropskou aliancí pro cévní mozkové příhody (SAFE). Projekt Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) se tak stal pro evropské země vzorem, jak efektivně předat žákům informace, vedoucí k záchraně života při vzniku srdečního a mozkového infarktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sportovní hala na Dašické dostane nové šatny a bude propojena s budovou gymnázia
Sportovní halu Dašická v Pardubicích čeká další fáze rekonstrukce. Plánovaná přestavba za více než deset milionů korun zlepší zázemí pro sportovce a také usnadní přístupnost žákům přilehlého gymnázia, kteří zde absolvují hodiny tělesné výchovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Studentům a žákům není bezpečnost na internetu lhostejná
aké Pardubický kraj se zapojil do celostátního projektu Kraje pro bezpečný internet. Ten umožnil žákům škol a pedagogům získat kvalitní vzdělávání v oblasti zvládání nástrah a hrozeb při práci s počítačem, tabletem i mobilním telefonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Den otevřených dveří v domě U Zlatého slunce v Plzni
Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Plzni pořádá 26. října Den otevřených dveří domu U Zlatého slunce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil vám rád odpoví na setkáních v sedmi městech
Co obnáší práce senátora? Na jakých zákonech váš zástupce v Senátu pracuje? Co by mohl pomoci prosadit? Jaký názor má na aktuální problémy? Na tyto i další otázky rád odpoví senátor Miloš Vystrčil na šestém ročníku veřejných setkání s lidmi v sedmi městech senátního obvodu 52 – Jihlava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist