nejlepší články ze dne: 14. 09. 2021

Související články

Třicetiletý Somálec řádil na ulici s nožem v ruce. Policisté ho zastřelili
Australská policie rozplétá další teroristický útok. Třicetiletý Somálec Hassain Khalif Shire Ali v pátek v Melbourne vjel s autem plným plynových bomb do rušné obchodní zóny. Z auta vystoupil a pobodal tři lidi. Jednomu člověku způsobil smrtelně vážná zranění. Policisté, kteří dorazili na místo, teroristu zastřelili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Šokované německé město: Afghánec bodal do lidí, starosta mu stál tváří v tvář. A zelený ministr pro integraci pronesl tato slova...
Před několika týdny otřásl obyvateli Saské Kamenice (Chemnitzu) případ, při kterém dva žadatelé o azyl ubodali německého občana. Teď se situace opakovala v jihoněmeckém Ravensburgu. Žadatel o azyl z Afghánistánu tu pobodal tři lidi. Podle starosty města jsou zdejší lidé v šoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Oldřich Knap: Nová vláda v Rakousku - žadatelé o azyl nebudou dostávat peníze
Vlastní hotovost bude při podání žádosti o azyl zadržena na úhradu nákladů (podobně jako v Dánsku a ve Švýcarsku). Skončí snaha o ubytovávání žadatelů o azyl v bytech, ubytováni budou v hromadných zařízeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
V Německu žije víc žadatelů o azyl a lidí s nárokem na azyl, než je lidí v Praze
Deník Die Welt přináší aktuální statistiky, které se týkají počtu přistěhovalců v evropských zemích. Na prvním místě se drží Německo, za kterým s velkým odstupem následují Francie a Itálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jak to jde s integrací běženců? Věřím v sunnu, dceři bych nechal provést obřízku, vykládal nám Somálec, žijící už pět let ve Švédsku
Říká si Seki, je mu 28 let a pochází ze somálského hlavního města Mogadišu. Ve Švédsku žije pět let, dobře ovládá jazyk a pracuje v supermarketu jako řidič malého zdvižného vozu. V jednom ze stockholmských hostelů si s ním popovídal při své návštěvě Stockholmu fotoreportér Parlamentních Listů Vít Hassan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zabiják s nožem ve Finsku byl neúspěšný žadatel o azyl. Útočil hlavně na ženy
Útočníkem ve finském městě Turku, jenž zabil dva lidi a osm jich zranil, byl osmnáctiletý Maročan, který zde žádal o azyl. Do země přišel letos. Při svém útoku se pak podle všeho zaměřoval hlavně na ženy. Píší to zahraniční agentury AFP a Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mohammedovi Y. prostě řekli, že ve Švédsku nedostane azyl. Tak ze vzteku nakopal do hlavy devítiletou dívku, která šla ze školy
Vlnu pobouření na sociální síti Twitter vyvolala zpráva o nízkém trestu, který si ve Švédsku odsedí Syřan Mohammed Yaser Derowish (26 let). Ten poté, co mu Rada pro migraci nepovolila azyl, ze vzteku kopal do hlavy devítiletou dívenku. Před soudem tvrdil, že se jen náhodou srazili. A trest? Tři měsíce žaláře a pokuta necelých 10 tisíc švédských korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist