nejlepší články ze dne: 14. 09. 2021

Související články

V Praze začíná mezinárodní konference o budoucnosti EU
V Praze dnes začíná třetí ročník mezinárodní konference Prague European Summit. Na třídenní akci budou evropští politici diskutovat zejména o problému rostoucí politické radikalizace, o budoucnosti Evropské unie po vystoupení Británie nebo o vztazích EU s Ruskem a se Spojenými státy. Česko budou zastupovat premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Agendou FinTech se bude v ČNB zabývat sekce regulace a mezinárodní spolupráce
Problematika finančních technologií v rámci České národní banky bude od 1. října 2018 spadat do sekce regulace a mezinárodní spolupráce na finančním trhu. V tomto útvaru, jehož název se zkrátí na sekce regulace a mezinárodní spolupráce, zároveň dojde ke třem personálním změnám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Kraji se otevírá možnost spolupráce s norským regionem Buskerud
Zástupci Pardubického kraje na závěr své pracovní cesty jednali s guvernérem regionu Buskerud, který sousedí s hlavním městem Oslem. V sídelním městě Drammenu jednali krajští představitelé především o nastavení bilaterální spolupráce v rámci Fondů EHP a Norska, ale také o hlubší spolupráci obou regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vojáci NATO nacvičují ochranu vzdušného prostoru nad Evropou
Souběžně na území České republiky, Litvy a Rumunska probíhá v těchto dnech mezinárodní taktické cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany s názvem Tobruq Legacy 2017. Celkem se jej účastní 2200 vojáků z deseti členských zemí NATO (České republiky, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska, Slovinska, Spojeného království a USA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí hostí konferenci o budoucnosti transatlantických vztahů
Dne 13. září 2018 se ve Velkém sále Černínského paláce koná mezinárodní konference „The Future of the Transatlantic Bond“ zaměřená na budoucnost transatlantické spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Čeští podnikatelé navštívili ázerbájdžánský region Ismayilli, jednali i o možnosti výroby Lipánku
Začátkem listopadu zavítala česká delegace podnikatelů do Ázerbájdžánu, konkrétně do zemědělského regionu Ismayilli, kde jednali o možnostech spolupráce. Jedním z možných projektů spolupráce mezi Českou republikou a ázerbájdžánským regionem Ismayilli je společný podnik na výrobu české mléčné pochoutky Lipánek. Návštěvu českých podnikatelů v Ázerbájdžánu pořádala ve spolupráci s ambasádou i Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kiska: Prezidenti zemí V4 se shodli, že EU je úžasný projekt
Prezidenti Česka, Slovenska, Maďarska a Polska se shodli, že Evropská unie je úžasným projektem a projektem budoucnosti, na kterém je třeba pracovat. Novinářům to po úvodním diskusním bloku dvoudenního summitu zemí tvořících takzvanou Visegrádskou čtyřku (V4) řekl slovenský prezident Andrej Kiska. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Velitelé vzdušných sil, kteří v armádě využívají Gripeny, jednali v Praze
Uživatelé letounů Gripen tento týden jednali v Praze na konferenci Gripen User´s Group. Jedná se o pravidelné shromáždění, které se koná dvakrát ročně za účasti zemí, které mají ve výzbroji nadzvukový letoun JAS-39 Gripen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
TA ČR: Rozšiřujeme možnosti mezinárodní spolupráce s Norskem
Minulý týden proběhla studijní návštěva zástupců Technologické agentury ČR (TA ČR) v Norsku, kteří se seznamovali s fungováním agentury Research Council of Norway (RCN) v Oslu a prezentovali nový program KAPPA a možnosti spolupráce s Českou republikou na mezinárodní konferenci CLIMIT Summit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist