Sněmovna zvýšila ochranu zákazníků na trhu s energiemi podle Senátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2021 v 20:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 14. 09. 2021

Související články

Veřejný ochránce práv: Spotřebitelé čelí novým trikům nepoctivých obchodníků s energiemi
Na trhu s energiemi se dlouhodobě vede velmi tvrdý boj o zákazníka. Toto prostředí také přitahuje společnosti a obchodníky, jejichž jednání se někdy pohybuje na hraně zákona i morálky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Jak se vyhnout nástrahám českého trhu s energiemi
Ať už měníte dodavatele elektřiny nebo plynu z vlastní inciativy, nebo v souvislosti s návštěvou podomního prodejce či účastí v energetické aukci, vyplatí se ostražitost. Na českém trhu s energiemi totiž můžete narazit na řadu nástrah, a tak se může stát, že budete nuceni platit tučnou pokutu, aniž byste pořádně věděli za co. Jak se zbavit nevýhodné smlouvy a ubránit se vysokým smluvním pokutám?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Ceny klesly, objemy obchodů na energetické burze byly v 1. čtvrtletí rekordní
Letošní první čtvrtletí bylo na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKBK) zatím nejúspěšnějším začátkem roku od otevření trhu s energiemi pro konečné odběratele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Poslanci budou potřetí hlasovat o pravidlech pro národní parky
Poslanci budou dnes odpoledne znovu hlasovat o nových pravidlech pro národní parky, tentokrát po vetu prezidenta Miloše Zemana. Sněmovna rovněž rozhodne o podobě vládního daňového balíčku, v němž chce Senát osvobodit převod pozemků okolo staveb od daně z přidané hodnoty. V úvodním kole poslanci projednají novelu, jež by zvýšila pravomoci Českého telekomunikačního úřadu k mobilním operátorům a posílila práva zákazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Z šesti na 15 km za hodinu. Sněmovna nejspíš povolí vyšší rychlost invalidních vozíků
Výbor podle ní podpořil pozměňovací návrh, aby se v zákoně zvýšila o 40 centimetrů na 1,4 metru také délka motorových vozíků.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.4.2019 v 16:36, zobrazit podobné
Roční objem energií, zobchodovaných na Českomoravské komoditní burze Kladno, poprvé prolomil hranici 7 milionů megawatthodin
V roce 10. výročí otevření trhu s energiemi pro konečné odběratele zaznamenala Českomoravská komoditní burza Kladno (ČMKB) další rekordní objem uzavřených obchodů. Začátkem září překročila roční bilance obchodování na tomto trhu poprvé hranici 7 milionů megawatthodin elektřiny a plynu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum STEM/MARK: Nízká energetická gramotnost brání většímu rozhýbání trhu s energiemi
Jen 15 % Čechů si umí porovnat cenu energií, které odebírá, a pouze necelá třetina lidí vnímá proces změny dodavatele energií jako příležitost pro finanční úsporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude hlasovat o práci pilotů na živnostenské oprávnění
Sněmovna dnes bude hlasovat o novele, jejímž hlavním cílem je přispět ke snížení hluku na letištích. Poslanci v jejím rámci rozhodnou o pozměňovacím návrhu, podle něhož by piloti kvůli jejich nedostatku na pracovním trhu mohli létat pro aerolinky i na živnostenské oprávnění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ČSSD si je jistá, že Sněmovna přehlasuje Senát a zruší karenci
Vládní sociální demokraté jsou si jisti, že Sněmovna přehlasuje Senát a prosadí zrušení karenční doby. Pro ČSSD je obnovení proplácení prvních tří dnů nemoci principiální záležitost, řekla novinářům ve Sněmovně ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Senát dnes novelu odmítl, podle kritiků by zrušení karenční doby příliš zatížilo zaměstnavatele. Sněmovna může veto horní komory přehlasovat. Podle Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) je rozhodnutí Senátu „plivnutím do tváře zaměstnancům“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Průzkum dTestu: Co si spotřebitelé myslí o českém trhu s energiemi
Více než polovina domácností, které v poslední době neměnily dodavatele elektřiny, zůstává u stejného dodavatele již déle než 15 let. V případě plynu tvoří tato skupina „věrných“ téměř 40 %. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu spotřebitelské organizace dTest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist