nejlepší články ze dne: 14. 09. 2021

Související články

Fiala (ODS): Musíme překonávat nedostatky demokracie, ne demokracii
Dnes začal 28. kongres ODS v Ostravě, který zahájil svým projevem předseda Petr Fiala. V projevu zhodnotil poslední dva roky fungování Občanské demokratické strany a zaměřil se na její budoucí vývoj. Předseda upozornil na to, že mnozí prorokovali ODS politickou smrt, to se nevyplnilo a občanští demokraté v posledních sněmovních volbách skončili druzí na pásce a stali se nejsilnější pravicovou stranou. Zaměřil se také na to, jak by se ODS měla v následujících letech vyvíjet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Stanislav Hošek: Stav zastupitelské demokracie. Krize, nebo degenerace?
Již poměrně dlouho se hovoří o krizi zastupitelské demokracie u nás i v jiných zemích Západu. Jedním z doprovodných jevů tohoto stavu je stále se opakující volání po přímé demokracii. Zastupitelská demokracie je totiž jednou z forem nepřímé demokracie a její konkrétní formy vykazují tu více, tu méně zřetelné nedostatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer pálí do Babiše: Starejte se o voliče, a ne o exekutorskou lobby
Předseda vlády Andrej Babiš se před pár dny pochlubil, že by se v Česku mohl otevřít obchod Apple Store pro „naše lidi“. Vzhledem k ceně některých Apple telefonů se však předseda vlády brzy stal terčem vtipů a úvah, koho oněmi „našimi lidmi“ vlastně myslel. Senátor Marek Hilšer Babišovi připomněl, že by se měl raději starat o úplně jiné věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman schytal drsný úder: Toto o něm řekl senátor Hilšer
Senátor Marek Hilšer se na svém facebookovém profilu vyjádřil k cestě prezidenta Miloše Zemana do Číny. Nechal se slyšet, že Zeman vždycky všechno slušně řečeno zpackal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Banánová republika, rozpálil se senátor Hilšer. V normální zemi už by Babiš dávno odstoupil
ROZHOVOR „Babiš není schopen vytvořit ani funkční koalici,“ říká Marek Hilšer, senátor za MHS (Marek Hilšer do Senátu) a neúspěšný kandidát na prezidenta (získal přes 450 tisíc hlasů). Kdo by měl stát na místě maršála Koněva? Čeká nás přelomový 17. listopad i s revolucí? Co nejvíce rozděluje českou společnost? Měl by Andrej Babiš odstoupit a probíhá u nás opravdu monopolizace moci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Musíme napravit naše přešlapy, to by z opozice nešlo, vysvětloval Zimola vstup ČSSD do vlády
Dnů, které zbývají sociální demokracii na hlasování o vstupu do vlády, pomalu, ale jistě ubývá. Jak to vypadá s poměrem a jakou pozici si případně sociální demokracie vedle silnějšího hnutí ANO vyjednala? V pondělním pořadu Interview na ČT24 odpovídal nejen na tyto otázky statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
U nás nic, naříkal Hilšer nad ekologickým vlakem. A pak ho čtenář poopravil
Senátor Marek Hilšer reagoval na svém facebookovém profilu na zprávu, že v Německu jsou spokojeni s vlakem na vodík, a tak na koleje vyjedou další. Samozřejmě, že se objevily i následné reakce v diskusi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Liberální demokracie“ je podvod. Používají to elity na odpůrce, aby je demokracie zbavily, varuje Klausův institut. Došlo i na barevné revoluce
Institut Václava Klause se jal bránit demokracii před liberální demokracií. Pojem liberální demokracie prý slouží dnešním západním elitám jako klacek na své odpůrce. Tímto klackem však demokracii jako takovou vlastně ničí. Alespoň podle Institutu Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist