Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.677x, což odpovídá cca 87.503-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

nejlepší články ze dne: 05. 04. 2022

Související články

Majetková přiznání starostů a radních by měla být neveřejná, prosazuje Svaz měst a obcí
Majetková přiznání starostů a radních by měla být podle Svazu měst a obcí (SMO) neveřejná. Přístup k nim by měly mít podle předsedy svazu Františka Lukla jen kontrolní orgány, případně policie. Svaz proto bude požadovat po vládě a parlamentu změnu zákona o střetu zájmů, uvedl dnes Lukl v rámci celostátní finanční konference, kterou svaz zorganizoval. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti: Majetková přiznání zachováme, zákon o střetu zájmů v současné podobě vyhovuje
Piráti se znepokojením sledují rostoucí tlak na zmírnění zákona o střetu zájmů. Ten by zrušil automatický přístup veřejnosti k majetkovým přiznáním starostů, radních, poslanců a dalších funkcionářů. Občané by o tyto informace museli nově žádat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Politici budou ode dneška přiznávat majetek hned při vstupu do funkce
Majetková přiznání politiků a dalších veřejných funkcionářů hned po vstupu do úřadu zavádí novela zákona o střetu zájmů, která dnes nabývá účinnosti. Dosud je podávali průběžně jednou za rok bez vstupních dat. Přiznávat majetek jich nově bude víc než dřív, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sněmovna nejspíše zmírní zákon o střetu zájmů pro obecní politiky, některé údaje jejich majetkových přiznání zřejmě nebudou veřejné
Sněmovna pravděpodobně zmírní zákon o střetu zájmů pro některé obecní politiky. Část údajů z jejich majetkových přiznání zřejmě nebude veřejná. Úpravu dnes podpořil ústavněprávní výbor. Důvodem je snaha zabránit odlivu uchazečů o místa v zastupitelstvech, zejména v malých obcích. Nejbližší obecní volby se uskuteční na podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Majetková přiznání na web, žádá zastupitelstvo kontrolní výbor a Piráti
Piráti navrhli, aby každý zastupitel hl. m. Prahy povinně zveřejňoval své majetkové přiznání na internetových stránkách hl. m. Prahy. Dnes jsou majetková přiznání (správněji oznámení podle Etického kodexu člena ZHMP) dostupná pouze k nahlédnutí v trezoru předsedkyně kontrolního výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Samosprávy se ohrazují proti volné dostupnosti majetkových přiznání starostů a radních na internetu
Svaz měst a obcí, Sdružení místních samospráv ČR a Spolek pro obnovu venkova se ostře ohrazují proti novele zákona o střetu zájmů, která vešla v platnost 1. 9. 2017. Podle ní mají totiž starostové, místostarostové a radní samospráv a obcí povinnost do konce listopadu odevzdat kompletní majetková přiznání, která by následně měla být volně dostupná v centrálním registru na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Střet zájmů, Agrofert, zastavení eurodotací... Nejen to. Šéf pirátského klubu poslanců zvažuje zákrok ve věci Babišových médií
ROZHOVOR Poměrně razantní závěr jednání Evropského parlamentu o střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše vypovídá podle předsedy poslaneckého klubu Pirátské strany Jakuba Michálka o tom, že celá Evropa už je naštvaná, že musí dotovat miliardáře v České republice. „Je velká chyba, že to došlo do tohoto stádia, že premiér vlastní agrokolos a zároveň si do něj rozděluje dotace. Celkově jde o sedm miliard korun, z toho dvě miliardy korun minulý rok, ta částka každý rok roste. A to se ještě Evropský parlament nezabýval tím, jak Andrej Babiš zneužívá média ke své propagaci,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec pirátů Jakub Michálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Střety zájmů u politiků podkopávají důvěru v demokracii
Komentář na facebookovém profilu k střetu zájmů politiků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné