Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.596x, což odpovídá cca 187.634-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Babiš poslal fízla? Zajímavost ze včerejší demonstrace
Účastníky nedělního protibabišovského setkání, které proběhlo v Praze, si natáčel na kameru člověk z jedné z firem patřících Andreji Babišovi. Upozornil na to server Forum24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Muslimové v britském městě vyhánějí domorodce. Odcházejí sami, nemáme s nimi žádný problém, tvrdí
Britské město Blackburn se potácí v problémech. Jak uvedl server SecurityMagazin.cz, toto město ovládli muslimové a vyhnali původní obyvatele na předměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Šok: Češi hodnotí Russia Today lépe než Českou televizi. A další neskutečná zjištění
Většina médií přináší i manipulativní informace. To se domnívá mnoho Čechů. Ukázal to průzkum společnosti ppm factum research. Osm z deseti Čechů zastává také názor, že je třeba s těmito informacemi bojovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Úder Georgi Sorosovi: Škodí, zneužívá neziskovky, chce nám vládnout, zastavte ho. Začíná to být opravdu velké
V Makedonii se objevila iniciativa na potlačení vlivu George Sorose v zemi. Proti známému filantropovi se postavil i makedonský předseda vlády Nikola Gruevski. Někteří lidé se domnívají, že Soros představuje skutečné riziko pro stabilitu v zemi, jiní zas, že Gruevski se snaží odvést pozornost od skutečných problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hynek Kmoníček vyslechl podivnou zvěst o Ivaně Trumpové. Odhalil nám, jak to teď bude mezi Zemanem a Donaldem J. Trumpem
ROZHOVOR Co očekávat od prezidenta USA Donalda Trumpa? A proč je jeho razantní nástup pro někoho překvapením? Nejen tyto otázky pro ParlamentníListy.cz zodpovídá zkušený diplomat, šéf hradního zahraničního odboru a budoucí český velvyslanec ve Spojených státech Hynek Kmoníček. Řeč přišla i na plánované cesty prezidenta Zemana v letošním roce či ruské „báchorky“ o Trumpovi a jeho exmanželce Ivaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zvůle, prasárna, zfetovanej magor! Zastání pro příslušníky Policie ČR, kteří jsou prý popotahováni za obranu před agresivními živly
Bývalý předseda Unie bezpečnostních složek Zdeněk Buřič se na svém facebookovém profilu obul do Generální inspekce bezpečnostních sborů. Vadí mu totiž skutečnost, že trojici policistů ze Zlínského kraje hrozí vězení za týrání zadržené ženy. Brání se tím, že žena byla podle nich agresivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Upozornění na změnu termínů jednání bankovní rady v květnu a červnu
Na základě rozhodnutí bankovní rady ČNB dochází ke dvěma změnám Kalendáře jednání bankovní rady na rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Platil (SZ): O neplacených přesčasech
O ekonomických a osobních svobodách, obědech u stolu a neplacených přesčasech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Pelikán na tenkém ledě
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán se vehementně vrhl na pomoc topícím se státním zástupcům kolem vrchní státní zástupkyně Bradáčové. (Bývalý šéf ÚOOZ je již jaksi ze hry, takže se hraje jen o jeho dobré jméno.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Drsný průzkum: Babiš vše drtí, Okamura nastupuje, TOP 09 v pytli. V Boji o Hrad jasně Zeman, Stropnický mizérie
Podzimní sněmovní volby s největší pravděpodobností vyhraje hnutí ANO Andreje Babiše. Jak ukázal průzkum agentury Médea Research pro časopis Týden, získalo by 28 procent hlasů. Druhá ČSSD má 14,5 procenta. Roste však také SPD Tomio Okamury, jež má 7,5 procenta. Lidé také věří prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nekl (KSČM): Dočkáme se zákona o odpadech?
Po volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 si ministerstvo životního prostředí vytyčilo jedno z nosných témat, a to přípravu nového zákona „O odpadech“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka bude jednat s ředitelem SŽDC o rychlé železnici
Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes bude jednat s generálním ředitelem Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavlem Surým o aktuálním stavu příprav výstavby vysokorychlostních železnic, zejména o propojení Prahy a Brna a také Prahy a Drážďan. Tématem budou i další prioritní železniční projekty a modernizace nádražních budov. ČTK to v tiskové zprávě sdělil Úřad vlády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Vysokorychlostní tratě potřebují nový impuls, přípravu musíme zrychlit
O klíčovém koncepčním dokumentu Program rozvoje Rychlých železničních spojení v ČR by v březnu měla jednat vláda. Ta by se na základě připravených podkladů ministerstva dopravy měla rozhodnout, zda a za jakých podmínek se má Česká republika vydat směrem k přípravě, následné výstavbě a provozu uceleného systému rychlé železnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bezmozci Rozumek a Faltová, požehnání od Halalíka. Jedna paní mi vyprávěla, jak ji "jaderný fyzik" obohatil. Protiislamistický zachranář a jeho zážitky z Německa
ROZHOVOR Dobrovolný záchranář a aktivista z Otrokovic Dušan Rudecký se s ParlamentnímiListy.cz podělil o své zkušenosti z Německa, kde se imigranti z muslimské části světa stále bytelněji zabydlují a někde to začíná zacházet tak daleko, že policie není ochotna před nimi ostatní chránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Bude Česká národní banka bránit i ztrátám koruny?
Z pátečního setkání ČNB s analytiky vyplynulo, že závazek tlumit rozkolísanost koruny po vypnutí intervencí nemusí platit úplně stejně na obě strany. Někteří centrální bankéři si myslí, že by se přímé intervence na trhu měly po “exitu” použít spíše při tlumení nadměrných zisků koruny. V případě ztrát koruny by bankovní rada mohla spíše využít situace a zvýšit úrokové sazby (tradiční měnově-politický nástroj). Co to znamená pro korunu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Venhauer (SPR-RSČ): Jak "makají" ANO zástupci
ANO, spící lehkoživky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Lidé si pořizují zboží, jehož nákup by si před několika lety rozmysleli
Komentář k maloobchodním tržbám – prosinec 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Tržby v maloobchodě za uplynulý rok vzrostly o více než pět procent
Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v prosinci reálně meziměsíčně o 1,4 %. Meziročně se tržby očištěné o vliv počtu pracovních dní zvýšily o 3,0 %, stejně jako bez očištění. Za celý rok 2016 meziročně vzrostly tržby v maloobchodě o 5,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: STEM ukazuje zcela rozdílný vztah německé a české veřejnosti k EU
Agentura pro výzkum veřejného mínění STEM přináší ve svém průzkumu srovnání toho, jak na EU pohlíží Češi a jak na ni pohlíží Němci. Pohledy občanů obou zemí na EU se velmi liší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
MMR o novém rozúčtování nákladů na teplo v domě: Účty za teplo budou spravedlivější
Již v tomto roce dostanou uživatelé bytů vyúčtování nákladů za teplo podle nové vyhlášky Ministerstva pro místní rozvoj, která je účinná od ledna 2016 (vyhláška číslo 269/2015 Sb.). Vyhláška přináší změny v dosavadním způsobu, jakým se v bytových domech doposud rozúčtovávaly platby za teplo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Pane Babiši, chcete lepší Česko?
Na jednom z Babišových billboardů v roce 2016 bylo heslo CHCEME LEPŠÍ ČESKO. Dnes o tom přemýšlím a už vím, co tím "mozek" ANO myslel. Myslel tím zřejmě své zisky a své chování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Noviny: Bělobrádku a Gazdíku, zatím nemáte 10 procent. Moc šancí nemáte
Budou lidovci Pavla Bělobrádka a Starostové a nezávislí Petra Gazdíka riskovat? Před nadcházejícími sněmovními volbami totiž lidovci oznámili, že by se o vstup do Poslanecké sněmovny chtěli poprat společně. O kroku píší Lidové noviny a MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tento týden budou zasedat jednotlivé sněmovní výbory
Koncem uplynulého týdne skončila 54. schůze Poslanecké sněmovny. V tomto týdnu od 6. února budou zasedat jednotlivé sněmovní výbory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Padesát na padesát
Žijeme v bohaté době. Jediným pocitem nedostatku je to, když chceme víc. Máme dost jídla a pití a když nám dojde, zajdeme do obchodu a koupíme si další. Ale uvědomujeme si hodnotu tohoto způsobu života?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Který blb tohle dovolil? Zdeněk Zbořil o Babišovi a o tom, co se v ČT nedozvíte
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Slova vicepremiéra Andreje Babiše o „zkorumpované pakáži“ na adresu novinářů, jeho rázné zhodnocení závěrů sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie i vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky o tom, že Babiš „důkladně ojebal český stát“. I to jsou témata, kterým se věnuje ve svém pravidelném hodnocení uplynulých dnů politolog Zdeněk Zbořil. Komentoval aktuální rozhodnutí lidovců o společném postupu se STAN, které považuje za uvážlivé, a vyjádřil se i k názorům ředitele zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynka Kmoníčka v souvislosti s rolí prezidenta Miloše Zemana ve vztazích se Spojeným státy. Vyjádřil se k některým protestům v USA a v závěru zhodnotil vystoupení senátora Jaroslava Kubery v Otázkách Václava Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Držela hubu a zpívala. Ne, mluvila o Trumpovi. Lady Gaga vystoupila před celou Amerikou a je z toho rozruch
Americká popová hvězda Lady Gaga vystoupila se svým představením v poločase amerického Super Bowlu a vyslala „skrytou zprávu“ Trumpovi, píše deník Independent. Konzervativní tisk politický podtext popírá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Okleštěk (ANO): Pan Košta prostě neřídil kraj efektivně
Hnutí ANO v Olomouckém kraji vyzvalo hejtmana Koštu k odchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Karel Škácha: Zbyl jen úsměv
Parlamentní vyšetřovací komise za půl roku zjistila, že nic nezjistila. A v podstatě o to opět šlo. Kauza reorganizace policie se tak zařadí mezi další podkobercovky, hned vedle Poldi Kladno, IPB, VZP, CME, nebo Diag Human.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
BIS letos v květnu poprvé nabídne stáže studentům
Bezpečnostní informační služba (BIS) letos v květnu poprvé nabídne stáže studentům vysokých škol. Na internetových stránkách BIS o tom informoval její ředitel Michal Koudelka. Kontrarozvědka si od týdenních stáží slibuje to, že se zlepší v hledání perspektivních lidí do svých řad. Zájemci o stáže se mohou přihlásit do 3. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Džamila Stehlíková si zoufá z Trumpova postoje k Ukrajině: On ani neřekne, že Rusko je agresor
Nad vztahem nového amerického prezidenta Donalda Trumpa ke konfliktu na východní Ukrajině se zamýšlí na svém blogu na serveru Aktuálně.cz bývalá ministryně Džamila Stehlíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Agresivní veřejnoprávní moderátoři, nežádoucí odpověď hned utnou. Slavný textař si pustil Český rozhlas a nestačil se divit
O svobodě slova se na serveru NeviditelnýPes.cz rozepsal komentátor a někdejší slavný textař Pavel Chrastina. Vrací se tak k diskusnímu pořadu Českého rozhlasu Plus, který se tomuto tématu v minulých dnech věnoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Rekordní nákupní prosinec
Prosincové maloobchodní tržby dosáhly nového maxima navzdory tomu, že jejich tempo zaostalo za očekáváním. Útraty v obchodech tentokrát vzrostly „jen“ o 3 %, nicméně i to stačilo na vytvoření nového rekordu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Babiš začíná prát špinavé prádlo
Poslanecká komise pro vyšetřování průběhu reorganizace specializovaných útvarů policie vydala konečnou zprávu podle očekávání. Je to po výtce stanovisko politické, protože v komisi jsou zastoupeny všechny parlamentní politické strany. A ani jedna z nich, respektive ani jeden ze zástupců těchto stran, neměl zájem fandit hnutí ANO. Politické strany si pochopitelně neodpustily příležitost využít celou věc politicky. To je vcelku přirozené…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Železnicí ze Sečuanu do Evropy
Každý den od roku 2014 vyráží konvoj kontejnerů z německého města Duisbourg přes Euroasii, aby dorazil do rozhlehlého železničního terminálu na jihozápadě Číny, do města obydleného 28 miliony obyvatel. U železničního uzlu se rozprostírá velký prostor s obrovskými jeřáby, které přemisťují obsah kontejnerů. Sem dorazí např. auta BMW, vyráběná v Německu, švýcarské nože Victorinox anebo hromady krabic německého mléka UHT nebo kojenecké lahvičky Dodie „Made in France“. Čínské maminky chtějí pro své děti jen ty nejlepší značky, vysvětluje prodejce Euro Shopping Park o rozloze 72 000 m2, kde najdete jen ty nejlepší značky a výrobky ze západní Evropy, po kterých dychtí čínští spotřebitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Zaměstnavatelé vyzvali vládu, aby řešila nedostatek pracovníků a umožnila dočasný nábor Ukrajinců
Představitelé Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR), Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR (KZPS ČR) a Hospodářské komory ČR (HK ČR) oslovili ministry a předsedu vlády s naléhavou žádostí, aby pomohla řešit nedostatek pracovníků na českém trhu práce. Ve společném dopise vládu vyzvali, aby zrychlila přijímání ukrajinských uchazečů o práci a podpořila tak české podniky a ekonomiku. Bohužel firmy nemají české uchazeče o práci a vládní projekt na legální přijímání Ukrajinců v praxi nefunguje: Kvóta je vyčerpaná do června a vyřízení pracovní karty pro jednoho uchazeče trvá až šest měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rosatom vyrobil palivo pro polský výzkumný reaktor
První sériová část nízkoobohaceného jaderného paliva typu MR pro polský výzkumný reaktor Maria byla vyrobena podnikem NZCHK (Novosibirskij zavod chimkoncentratov, součást struktury ruské palivové společnosti Rosatomu TVEL). Palivo přejali zástupci polského výzkumného ústavu Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ), které reaktor provozuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Olomoucký hejtman odmítl výzvu zastupitelů ANO, aby rezignoval
Olomoucký hejtman Oto Košta (za ANO) dnes odmítl nedělní výzvu krajského zastupitelského klubu ANO, aby rezignoval na svoji funkci. Košta dnes ČTK řekl, že důvody uvedené ve výzvě k rezignaci považuje za zástupné. Klub s krajským předsednictvem hnutí ANO tvrdí, že Košta nezvládá řízení kraje. Kritizují také, že jako svého poradce zaměstnal předchozího hejtmana Jiřího Rozbořila z ČSSD, jenž je vyšetřován v korupční kauze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic obdrželo žádosti o účast ve výběrovém řízení na stavbu posledního úseku dálnice D1
Ředitelství silnic a dálnic obdrželo žádosti o účast ve druhém kole výběrového řízení na stavbu posledního úseku dálnice D1 z Říkovic do Přerova. Jedná se o první kolo výběrového řízení, kde jsou hodnoceny kvalifikační požadavky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Výstavba na okupovaných územích nemusí prospět mírovému úsilí
Prezident Spojených států Donald Trump vyslal do Izraele varování, že výstavba bytů na okupovaných palestinských územích by „nemusela prospět mírovému úsilí“ na Blízkém východě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdroj: Donald J. Trump nemá iluze o Putinovi. Na druhou stranu nemá pocit, že Rusko je existenční hrozba, jako byl SSSR
Írán na sankce, které proti němu uvalila nová americká prezidentská administrativa, reaguje odpálením dalších raket. Američané by si prý měli dávat pozor na to, co říkají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zelení: Odmítáme návrh surovinové politiky, který chce obnovit těžbu uranu
Aktualizace surovinové politiky státu je dalším krokem k nové těžbě uranu. Stát ji chystá i přesto, že bude ekonomicky nevýhodná. Zelení ostře protestují proti těžbě, která má závažné dopady na přírodu i zdraví obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Vyjádření ke zbraňové legislativě po hlasování na IMCO
Poslanci Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele (IMCO) Evropského parlamentu, jehož členkou je i europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD), na hlasování vyjádřili souhlasnou pozici výboru k vyjednanému kompromisu návrhu revize směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Začala tahanice o ředitele ČT: Někdo ho chce zvolit rychle, někdo by raději počkal
Volit nového ředitele veřejnoprávní České televize teď, nebo po sněmovních volbách? O to se nyní přetahují ČSSD a ANO. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kauza Karel Srp v show Nory Fridrichové: Nové výpovědi. A právnické překvapení
Včerejší vydání pořadu České televize 168 hodin se věnovalo sporu Jaroslava Hutky s Karlem Srpem ohledně údajné spolupráce Srpa s komunistickou Státní bezpečností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: Samu sebe posadila levice do popelnice
V čase, kdy se západní svět zoufale poohlíží po hlasech, které by byly alternativou k hlasům neoliberálů, neokonzervativců, presstitutek a Trumpových deregulátorů, nejsou tyto hlasy, bohužel, k mání. Stalo se tak proto, že západní levice se zbláznila. Její hlasy mířící proti Trumpovi, jsou totiž tak pokrytecké, že spíš než Trumpa zasahují ty, kteří ty hlasy vyřkli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: MMR bylo nesourodé a nesystémové, nyní je efektivním a silným resortem
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová dnes uspořádala tiskovou konferenci u příležitosti představení hlavních priorit Ministerstva pro místní rozvoj v letošním roce. Chce se zaměřit především na podporu regionů a dotažení klíčových zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babišovo hnutí z Olomouckého kraje vyzvalo k rezignaci svého hejtmana Koštu
Zastupitelský klub ANO v Olomouckém kraji společně se členy krajského předsednictva hnutí v neděli vyzvali k rezignaci hejtmana Oto Koštu z ANO. Tvrdí, že se nedokázal ani po několika měsících zorientovat v řízení kraje a neplní hejtmanské povinnosti. Kritizují také, že Košta jako svého poradce zaměstnal předchozího hejtmana Jiřího Rozbořila z ČSSD, který je vyšetřován v kauze údajné korupce. ČTK to oznámil krajský předseda ANO Ladislav Okleštěk. ANO vede Olomoucký kraj v koalici se sociální demokracií a ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Šesták: Boj za lidská práva vyžaduje stálou aktivitu a občanskou odvahu
V Senátu se sešli chartisté, historici, studenti a politici a diskutovali o současném odkazu Charty 77, kterou před 40 lety podepsaly bezmála dva tisíce lidí. Dokument obsahoval kritiku tehdejšího státu za nedodržování lidských a občanských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šok: Takto hodnotí Češi ČT a takto Russia Today. A další neskutečná zjištění
Většina médií přináší i manipulativní informace. To se domnívá mnoho Čechů. Ukázal to průzkum společnosti ppm factum research. Osm z deseti Čechů zastává také názor, že je třeba s těmito informacemi bojovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš nebyl agent StB. Nejvyšší soud na Slovensku udělal za kauzou definitivní tečku
Ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO) se dočkal zastání u slovenského nejvyššího soudu, jenž zamítl dovolání slovenského Ústavu paměti národa proti dřívějšímu rozhodnutí nižších soudů. Podle nich je Babiš neoprávněně evidován ve svazcích někdejší československé tajné policie StB coby její agent. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Blesková reakce firmy IKEA – nabízí Trumpovi zeď „na klíč"
Washington (dpo) - "Příliš drahá!", "Nedá se realizovat!" – S touto kritikou se americký prezident Trump musí potýkat v souvislosti s plánovanou zdí na hranicích s Mexikem. Nabídka od koncernu IKEA by mohla všechny tyto problémy elegantně vyřešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Podnikatelé se nenapojují na EET správně. Hrozí jim pokuty a úniky citlivých obchodních dat
Podnikatelům hrozí sankce ze strany finanční správy i obchodní inspekce. Kvůli chybějícím zákaznickým displejům u zařízení pro EET i nevalidním účtenkám podle zákona o účetnictví na ně čekají postihy. Podnikatelé navíc napojují on-line pokladny do interních sítí, aniž by prověřili bezpečnostní rizika spojená s útoky hackerů. Hrozí tak úniky obchodních dat z počítačů. Vyplývá to z nejnovějších expertiz Hospodářské komory. Její odborníci se kromě školení a testování zařízení podíleli na přípravě prvního pojištění pro EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tolik hrůzy. Masakr, stranický diktát, vystoupil v ČT hejtman ANO, který má prý problémy s pitím a chtějí ho vyhnat
Hejtman Olomouckého kraje Oto Košta (za ANO) odmítl výzvu k rezignaci ze strany zastupitelského klubu hnutí ANO v kraji. Velmi emotivně to odůvodnil na tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pojďte dělat za 11 tisíc! Na tři směny, bereme i cizince. Šéfodborář Středula naštvaně vytáhl skandální dokument
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula se rozčílil na svém facebookovém profilu. A to kvůli nabídce práce, kterou sdílel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To, že Babišovi nesedí příjmy, to chápu. Co nechápu, je, že nesedí Babiš, uvedl doktor Macek
Srovnáním toho, jak to dopadlo, když výtržníci házeli vejce na Arnolda Schwarzeneggera a na Miloše Zemana, se ve svých dnešních glosách zabývá bývalý čelný politik ODS Miroslav Macek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Schubert (NEZ): Přešlapuje Bohumín na místě?
Když Vám desítky let ve městě vládne jen jedna strana, pak se jejím programem ve většině stane jen tzv. každoroční porcování rozpočtu a plnění jen dílčích, nikoliv strategických cílů...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Česká správa sociálního zabezpečení zahájila rozesílání inventur OSVČ za minulý rok
Pečlivé prostudování tzv. inventur OSVČ, které obsahují tabulku se souhrnem předpisů a plateb a jsou tak užitečným podkladem pro správné vyplnění Přehledu o příjmech a výdajích OSVČ, může minimalizovat chyby při jeho vyplňování. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) zahájila každoroční rozesílání inventur OSVČ. Odeslat jich musí více než 770 tisíc, přičemž 12 % elektronicky přímo do datových schránek OSVČ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Dosáhli jsme vrcholu demokracie, nebo zvrhlosti?
Demokracie začíná v lidech budit dojem přeceňování všeho, co se dříve zavrhovalo. Průkopníci kdyby viděli, kam to dopracovala demokracie a liberalismus, asi by změnili názor. Lidé začínají být otráveni, ale neochotni cokoliv měnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Příprava regulace zbraní je ze strany Bruselu naprosto nezvládnutá
O tom, jak Evropská komise doslova kašle na 28 tisíc podnětů občanů Evropské unie ke směrnici o regulaci držení zbraní, a o tom, jak málo se chystaná norma týká skutečného boje proti terorismu a černému trhu se zbraněmi, vedl Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) rozhovor s poslankyní Evropského parlamentu Ditou Charanzovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sobotka má smysl pro humor a je pracovitý. Věřte mi, že s lidmi komunikuje rád, tvrdí volební manažer ČSSD Birke
Nevím o nikom, kdo by byl nyní pro sociální demokracii lepším lídrem, než je Bohuslav Sobotka, uvedl volební manažer ČSSD Jan Birke v reakci na dotaz, který se objevil na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pápá, HateFree. Konec. Ministr: Není možné pracovat pro stát, podílet se na rozdělování dotací a zároveň čerpat v neziskovce
Projekt výchovy proti násilí z nenávisti HateFree Culture, jenž byl „dítětem“ exministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD), končí. Zastavit jej chce jeho nástupce a stranický kolega Jan Chvojka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ladislav Větvička: Viděl jsem příšerné věci ve velké redakci. Brusel rozpoutá peklo, když vyhrají Le Penová a spol. A s Trumpem je to také jinak
ROZHOVOR Donald Trump nepřišel ze vzduchoprázdna. Také je odvislý od velkých bank, upozorňuje čtenáře ParlamentníchListů.cz bloger roku, cestovatel a spisovatel Ladislav Větvička. Ten příliš nevěří ani v plynulou proměnu garnitur Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ivana Nová: Otevřený dopis redakci aneb Kdo dává Novotnému právo nazývat nás lůzou?
Přečetla jsem si rozhovor s Pavlem Novotným pro Parlamentní listy ze dne 5.2.2017 a cítím se velice a hrubě uražená. Je mi 65 let, ale s takto hrubým urážením jsem se za celý život nikde nesetkala. Kdo dává panu Novotnému právo nazývat občany naší republiky, ty, kteří volili pana prezidenta Zemana, kretény, pitomci, lidoopi, hovada, lůza, plebs...?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Mládek: Novela umožní rychlejší přechod k jinému operátorovi
Novela zákona o elektronických komunikacích umožní spotřebitelům rychlejší přechod k jinému mobilnímu operátorovi. Na tiskové konferenci to dnes řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Přechod by nově se vším všudy neměl trvat déle než deset dní. Přenést si číslo k jinému operátorovi je v Česku možné od roku 2006. Podle dat Českého telekomunikačního úřadu (ČTU) převedli lidé například v roce 2015 v tuzemské mobilní síti více než půl milionu čísel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ProMoPro Vondra, ten tu ODS spasí. Redakce serveru blízkého Paroubkovi se dobře baví
Exministr obrany Alexandr Vondra (ODS) před pár dny v rozhovoru pro server Seznam.cz oznámil, že uvažuje o návratu do nejvyšších pater politiky – do Poslanecké sněmovny. Vondra věří, že je na Litoměřicku poměrně populární a své ODS může pomoci. Server VašeVěc.cz spojovaný s Jiřím Paroubkem si to však nemyslí. Exministra obrany vykreslil ve velmi temných barvách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Data o Praze přehledně: Vznikl Katalog městských částí
Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR Praha) spouští webové stránky katalog-mc.iprpraha.cz, kde jsou k nalezení nejrůznější číselné informace o všech z padesáti sedmi městských částí i o Praze jako celku. Data se týkají například ekonomiky, školství, ale i životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Jaksi – neomezená pravomoc
Nedávno bylo na Václavském náměstí povolené shromáždění občanů. Po začátku, asi po půl minutě, bylo jakýmsi úředníkem magistrátu zakázáno. Zakuklení samopalníci odvedli řečníka. V tisku bylo řečeno, že shromáždění zakázal „úředník magistrátu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí k summitu zemí Africké unie: Jsme připraveni ke spolupráci
Dne 30. ledna 2017 byli na 28. summitu Africké unie v etiopské Addis Abebě zvoleni noví členové Komise Africké unie, včetně jejího předsedy Moussa Faki Mahamata, dosavadního ministra zahraničních věcí Čadské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Rovnoprávnost a hysterie
Nedávno byla uveřejněna statistika o tom, že prý ve všech vyspělých zemích podávají rozvodové žádosti k soudu daleko častěji ženy než muži. Také v České republice je rozvodová iniciativa daleko častěji v rukou žen, ty podávají až 70% všech rozvodových žádostí. Pravděpodobně je to způsobeno jiným vztahem ženy a muže k instituci rodiny jako takové. Pro ženu je rodina daleko důležitější věcí a přeje si proto, aby v ní bylo všechno v pořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hřebíček do rakve ODS: Návrat Promopro Vondry
Zatímco sedm podnikatelů odsouzených v kauze Promorpo již balí tašky do vězení, Alexandr Vondra, který byl za evropské předsednictví ČR v roce 2008 politicky zodpovědný, a tudíž je také politicky zodpovědný za o 327 milionů korun předraženou zakázku na zajištění audiovizuální techniky při českém předsednictví Evropské unii, kterou získala firma Promopro, se nechal slyšet, že se (asi) hodlá vrátit do vrcholné politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jurečka o Babišem zapuzeném hejtmanu Koštovi: Od začátku bylo zřejmé, že to nebude dobré
V pondělním Interview ČT24 přivítala moderátorka Světlana Witowská prvního místopředsedu KDU-ČSL a ministra zemědělství Mariana Jurečku. Komentoval situaci kolem ptačí chřipky, hojně se věnoval hejtmanovi Olomouckého kraje Oto Koštovi, kterého chce sesadit jeho vlastní hnutí ANO. Nakonec hovořil také o spolupráci KDU-ČSL a Starostů a nezávislých. Věří, že tato dvojkoalice může uspět. Před kamerami vysvětloval proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Spory uvnitř hnutí ANO nesmí ohrozit klíčová rozhodnutí
Diskuse o výměně hejtmana v Olomouckém kraji jsou čistě interní záležitostí hnutí ANO. ČSSD případný návrh na změnu podpoří, pakliže nedojde k přerozdělení kompetencí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu jednal s asociací krajů o udržitelnosti navýšení platů pro řidiče autobusů
Prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) Jaroslav Hanák se setkal s vedením Asociace krajů ČR a projednali spolu aktuální témata. Diskutovali například o plánovaném rozšíření mýtného na silnice první třídy, situaci v autobusové dopravě či o potřebě zajistit kvalitní odborné školství. Prezident Svazu a předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Jana Vildumetzová se také dohodli, že budou pořádat kulaté stoly. Chtějí společně diskutovat a zjišťovat, co aktuálně trápí podnikatele v jednotlivých krajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Spadla klec, senátore. Severočeského bosse Nováka zatkli v Německu
Německá policie zatkla bývalého senátora za ODS Alexandra Nováka. Uvedl to dnes server iDNES.cz. Novák je jedním ze 24 obviněných v kauze Regionálního operačního programu Severozápad, která se týká dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji. Policisté mu dosud obvinění nepředali, protože byl v době loňské razie v zahraničí. Podle Českého rozhlasu byl zatčen na Štědrý den na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem na základě evropského zatykače, poté, co přiletěl z Los Angeles.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Sýrie - stín Iránu nad konferencí v Astaně
Vyjednávání mezi rebely a syrskou vládou neumožnilo, přes dosažený drobný pokrok, dojít k řešení konfliktu. Po konfliktním shromáždění v Astaně leží právě na Iránu budoucnost „klidu zbraní“ v Sýrii. Teherán se přidal ke společné deklaraci vypracované Ruskem a Tureckem mající za cíl „konsolidovat“ příměří. Ale skutečně záměry šíitského státu, který je velmi aktivní v podpoře syrské vlády, zůstaly během jednáních konaných v hlavním městě Kazachstánu trochu záhadné. Stačilo si udělat obrázek a shrnout pochyby. Po přečtení závěrečného komuniké si náměstek íránského ministra zahraniční Hossein Jaberi Ansari nenápadně podal ruku s mediátorem OSN, Staffanem de MIsturou a vzdálil se. Text nebyl podepsán ani syrskou vládou ani rebely. Dokument postrádá jakýkoli nástin řešení vojenského konfliktu. Vytvoření Poradního bezpečnostního výboru sám o sobě evokuje perspektivu budoucího politického přechodu moci v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Premiér Sobotka řekl to, co už dlouho máme na jazyku
Říká se, co na srdci, to na jazyku a občas je to potřeba říci i na veřejnosti. To se povedlo i premiérovi Bohuslavu Sobotkovi. Podle poslance Ladislava Velebného sociální demokracie přestává být konečně otloukánkem hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Nejlevicovější strana Polska? Právo a spravedlnost
Právo a spravedlnost je nyní z pohledu na přístup k sociálním otázkám nejlevicovější stranou v Polsku, řekla dnes ve vysílání rozhlasové stanice RMF FM bývalá mluvčí vlády Svazu demokratické levice Aleksandra Jakubowská. Podle jejího názoru dnešní levice - a zejména SDL - upadla do „zimního spánku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Proč se Fillon nepoučí?
Na francouzské předvolební politické scéně vybuchla bomba. Francois Fillon, ex-premier ex-presidenta Nicolase Sarkozyho, a posvěcený i pomazaný republikánský kandidát na stolec prošvihlého socialisty Francois Hollanda, zaměstnával svoji ženu Penelopu, které za ničím doloženou práci zaplatil statisíce euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Finanční správa zveřejnila stanovisko k on-line platbám
Stanovisko Generálního finančního ředitelství k určení okamžiku uskutečnění evidované tržby u platebních operací realizovaných prostřednictvím internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Kyjev provokuje
V posledních dvou týdnech zavládly na linii příměří na východě Ukrajiny, kde proti sobě stojí ukrajinská armáda a bojovníci za autonomii východoukrajinských oblastí, opět tvrdé boje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Platy poslanců citelně snížit, senát zrušit!
Až se budete, milí voliči, rozhodovat, komu to o parlamentních volbách hodit, vemte prosím velmi vážně následující kritérium:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pavel Sedlák: Co nás čeká a nemine?
Pár tajností z deníku, soukromé úvahy k nahlédnutí. Naplňují se rychle. - Propuká válka klonů v Evropě. Příčina je známá roky, připraveno je i řešení, klidné a přesné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců: Ministerstvo financí zamrzlo při přípravě EET v internetové době ledové a pravidla opět mění na poslední chvíli
Komora daňových poradců vítá novou metodiku pro elektronickou evidenci tržeb. Generální finanční ředitelství napravuje nekvalitní práci MF ČR, když v metodice povoluje, aby tržby e-shopů nebyly evidovány již v okamžiku vzniku tržby, tedy při připsání peněz na účet prodávajícího, ale až tehdy, kdy se příjemce o této tržbě dozví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: STOP šikaně obcí a měst formalistickými kontrolami dotací
Jak čelit "korekcím dotací"?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Regionální organizace TOP 09 v Libereckém kraji mají nové vedení
V průběhu ledna proběhly v Libereckém kraji sněmy všech čtyř regionálních organizací. Na sněmech bylo zvoleno nové vedení na příští dvouleté období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Branislav Fabry: Odstúpenie USA od TPP a nová politika voči Číne
Už počas volebnej kampane urobil americký prezident D. Trump niekoľko prísľubov, ktoré mu pomohli zvíťaziť vo voľbách, pretože vyjadrovali názory väčšiny ľudí, a to nielen v USA. Jedným z týchto prísľubov bol záväzok, že USA odstúpia od multilaterálnej obchodnej dohody o Transpacifickom partnerstve (TPP), ktorú uzavreli s 11 krajinami pacifického regiónu. Je správne, že D. Trump našiel odvahu a toto očakávanie splnil hneď na začiatku svojho funkčného obdobia. Svojím krokom zrejme sledoval iné ciele než väčšina tradičných kritikov dohody, avšak aj tak ide o skvelú správu pre svet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Augustýn (TOP 09): Jak vidíme moderní Česko v naší blízké budoucnosti?
VIZE 2030 pohledem z Vysočiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nejvíce občanství udělilo Španělsko, Itálie a Spojené království
Členské země Evropské unie poskytly v roce 2014 státní občanství 784 753 cizincům. Nejvíce občanství udělilo Španělsko, Itálie a Spojené království. Nejméně naopak Litva, Malta a Slovensko. Česko bylo na 15. pozici. ČSÚ tato data představuje v nové interaktivní infografice Eurostatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Český underground v hutném titulu. Rozbor, který u nás snad ještě nevyšel
Avantgardní skupina The Plastic People of the Universe se v 70. a 80. letech ocitala nedobrovolně v opozici proti komunistickému režimu v Československu a vzhledem ke svému nekonformnímu vystupování často zažívala perzekuce a také věznění. Především o této době hovoří neskutečně propracovaná a detaily obohacená kniha publicisty a hudebního znalce Jaroslava Riedla PLASTIC PEOPLE A ČESKÝ UNDERGROUND.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Nastal čas, aby Sněmovna rozhodla o svém rozpuštění
V nedělní Partii televize Prima ministr vnitra Chovanec prohlásil, že pokud budou pokračovat hádky mezi ČSSD a ANO, tak by vláda ztratila smysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Komunistický milionář kritizuje Orbána kvůli Putinovi
Maďarští socialisté a liberálové kritizují vládu Viktora Orbána pro její údajné sbližování s Ruskem. Pravicový Jobbik naopak postrádá jednoznačný požadavek na zrušení protiruských sankcí. Politici tak reagovali na čtvrteční návštěvu Vladimira Putina v Budapešti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Že Babišovi nesedí příjmy, to chápu. Co nechápu, je, že nesedí Babiš
Pondělní glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vysvědčení společnosti za uplynulý rok: Práce prezidenta, premiéra a vlády je hodnocena hůře než před rokem
Obecné hodnocení vnitropolitické situace se sice od výzkumu na počátku roku 2016 významně nezměnilo, ovšem hodnocení jednotlivých aktérů politické scény se poněkud zhoršilo. Horší průměrnou „známku“ než před rokem si vysloužil prezident republiky (hodnocení jeho práce však stále patří mezi nejlépe hodnocené oblasti), dále premiér, vláda a parlament. Naopak lépe lidé hodnotí možnost uplatnit své schopnosti, péči o bezpečnost občanů, vyhlídky do budoucna, sociální jistoty, podmínky života mladých rodin a poctivost v podnikání. Dlouhodobě stabilně je celkově nejlépe hodnocena práce městských a obecních úřadů. Naopak tradičně špatně jsou hodnoceny především výsledky privatizace, dále také činnost politických stran, podmínky života starých občanů a poctivost v podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
5. týden na Českomoravské komoditní burze Kladno: Dvouleté kontrakty silové elektřiny zdražily
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo v 5. týdnu uzavřeno 42 kontraktů na dodávku 23,2 tisíce MWh silové elektřiny v hodnotě 19,5 milionu korun. Cena dvouletých kontraktů silové elektřiny proti loňskému roku vzrostla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Výstava Ukradená revoluce pokračuje třetím týdnem, včetně dvou petičních aktivit
Od 23. ledna 2017 do 12. února 2017 probíhá celkem v devatenácti městech Středočeského kraje výstava SPD s názvem „Ukradená revoluce“, která upozorňuje na největší tunely a podvody, jež se staly od sametové revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: V lednu propadl řidičák dvaceti tisícům motoristů, o výměnu zdarma si mohou požádat i zpětně
Během ledna tohoto roku vypršela platnost řidičského průkazu 20 tisícům lidí. Jedná se o řidičské průkazy z roku 2007 s dobou platnosti na deset let, tedy roku s nejvyšším počtem vydaných řidičáků v historii. Celkově zbývá během letoška vyměnit ještě přes 720 tisíc průkazů, 20 tisíc z nich již během ledna propadlo, protože si řidiči nepožádali o jejich výměnu včas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Základem jízdní hlídky pro Prahu je kůň chráněného plemene. Nesmí se bát ani ruchů, které vyvolají paniku i u člověka
V rámci hlídkové služby v ulicích Prahy slouží celkem 26 policejních koní a 31 strážníků jezdců a jezdkyň. První koně pocházeli z kladrubského hřebčína, který chová světově uznávané plemeno. Všechna zvířata procházejí velmi důsledným a dlouhodobým výcvikem. Jsou proto schopna obstát za nejrůznějších podmínek i na nejvíce exponovaných místech ve městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kdo nechce bojovat s dezinformacemi, je blbý, nebo navedený, rozhlašoval Honzejk. Teď dostal Peroutkovu cenu
Prestižní Cenu Ferdinanda Peroutky získali za rok 2016 další dva novináři. Podle informací ČTK se této cti dostalo komentátorovi Hospodářských novin Petru Honzejkovi a publicistovi České televize Vladimíru Kučerovi. Připravuje pořad Historie.cs, který veřejnoprávní televize připravuje od roku 2007.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Erika Magdalena Peprná: Migranti přinášejí smrtelné choroby. Budeme opět umírat na TBC či mor? Esenciální oleje jako nová antibiotika
Erika Magdalena Peprná se pozastavuje nad dvěma články, z nichž jeden věstí pro naše zdraví i civilizaci záhubu, zatímco druhý nabízí poměrně jednoduché a přitom účinné řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kdo chce Donalda bít, hůl si vždycky najde. Takto se několik dní propíralo něco, co prezident vůbec neudělal
Média zase útočí na Trumpa. Tentokrát kvůli něčemu, co vlastně neudělal, jenže to pro média hlavního proudu ve Spojených státech zřejmě není problém. Hlavně že mohou zaútočit na nového šéfa Bílého domu, píše k tomu Martin Weiss v komentáři pro server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Kdyby Američan vyrazil sám neozbrojený do města, tak ho hodinu mučíme, uřízneme mu hlavu a natočíme to na video. To nehovoří islamista, ale obyčejný Iráčan
Někdejší mariňák Spojených států Steven Gern se rozhodl po odchodu z armády působit v Iráku jako tzv. kontraktor – ochránce konkrétních osob či objektů. Ze dne na den ale musel Irák opustit. Začala mu hořet půda pod nohama poté, co na sociální síti Facebook nahrál video, které se Iráčanům ani trochu nelíbilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hasiči pořádají Den otevřených dveří při příležitosti Dne jednotného evropského čísla tísňového volání
112 je telefonní číslo pro bezplatné tísňové volání z pevných linek i mobilních telefonů v zemích Evropské unie. Na 112 se lze jako na jedinou tísňovou linku dovolat bez SIM karty, bez kreditu a pokud je na místě signál alespoň jednoho mobilního operátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dělníci, vy co jste volili Trumpa, teď něco zažijete. Tento miliardář korupci rozhodně potírat nebude, varuje profesor politologie
Za zvolením Donalda Trumpa americkým prezidentem stojí fakt, jak obyčejní lidé vnímají korupci a kvalitu vládnutí ve vztahu k politickému programu liberální levice. To si myslí švédský profesor politických věd Bo Rothstein. Píše o tom server ČasopisArgument.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Podobně jako lékaři si i učitelé a učitelky zaslouží svůj profesní systém podpory
Návrh kariérního řádu učitelů dnes představila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová pedagogům v Brně a v Benešově. Stalo se tak v rámci dvou kulatých stolů, kterých se zúčastnilo zhruba 200 učitelů a jejichž cílem je prodiskutovat s pedagogickou veřejností implementaci kariérního řádu do praxe. Kulatým stolům předcházela setkání s učiteli na různých místech ČR včetně Vsetína a kraje Vysočina. Následovat bude jednání s poslanci a senátory na výjezdním zasedání ve Štiříně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy nabídnou bezplatné rezervace pro ranní pravidelné cesty z Ústí nad Orlicí do Pardubic
Náměstek hejtmana Pardubického kraje odpovědný za dopravu Michal Kortyš a člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu Michal Štěpán se dohodli na řešení ranního dojíždění obyvatel kraje ze severovýchodu regionu do krajské metropole expresem Ostravan. Lidé mohou ode dneška využívat pro cestu mezi Ústím nad Orlicí a Pardubicemi rezervace s nulovou cenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Já jsem pravičák a Zeman se mi líbí. Proč on lezl do sociální demokracie, přemýšlel v rádiu Ivan Mládek
Do pondělní Kauzy dne na Rádiu Impuls zavítal zpěvák a humorista Ivan Mládek, původním vzděláním ekonom. Na vysoké škole studoval s Václavem Klausem a v předvolební kampani 2013 podporoval Karla Schwarzenberga (TOP 09), protože smýšlí pravicově. Ale časem přišel na to, že Miloš Zeman je hodně konzervativní a asi vstoupil do ČSSD jen proto, aby mohl konkurovat Václavu Klausovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
František Dostál: Po Praze si chodím a mnohé vidím...
Nemyslím tím poněkud dražší auta „botičkářů", která by měla jezdit, a přitom stojí celé dny v půli Václavského náměstí. K zastavení chybně jedoucího auta z Jindřišské ulice postačí „botičkář" s plácačkou...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Jsme země, která roste. ČSSD má na vítězství, pro poraženeckou náladu není důvod
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka dnes debatoval o vizi sociální demokracie se spolkem Idealisté.cz. Hlavními tématy byla domácí, evropská a zahraniční politika, ale i debata o vnitrostranické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Když drží proevropské síly spolu, populisty porazí. Lidovecká europoslankyně se chce učit ve Van der Bellenově Rakousku
ROZHOVOR V konfliktu Ukrajina versus Rusko jde o víc, jde o principiální dodržování mezinárodních dohod. Pokud to nebude priorita pro amerického prezidenta, pak je to špatná zpráva i pro Spojené státy, myslí si europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). K řešení problémů s uprchlickou krizí pak uvádí: „Při ohrožení nelegální migrací je třeba někdy i postavit plot. Vždy je velmi důležité mít na mysli ochranu života a být solidární, ale ne na úkor životů jiných. Řešením určitě nejsou zcela otevřené hranice.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hlásím se do služby. A nejsem suchar, chodím i na diskotéky, prozradil šéf akademiků, kterého mnozí přemlouvají k prezidentské kandidatuře
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl současný předseda Akademie věd Jiří Drahoš, jenž uvažuje o prezidentské kandidatuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Kandidát hnutí ANO? Všehoschopný hochštapler, avšak neschopný zastupovat a řídit
Již krátce po sněmovních volbách v roce 2013 se ukázala pravá tvář celého hnutí i jeho jednotlivých kandidátů. Jelikož kandidovali bez jakéhokoliv programu a nalákali voliče jenom na koblihy a miliardáře, není možné kontrolovat plnění předvolebních s
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Na kapitálovém trhu se úrokové sazby měnily výrazněji než na trhu peněžním
Česká národní banka zveřejnila aktuální měnovou statistiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Naše kroky k obnově věznice v Uherském Hradišti jsou transparentní
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) důrazně odmítá slova pana senátora Iva Valenty, že by ve věci rekonstrukce bývalé věznice v Uherském Hradišti cokoliv zamlčoval nebo tajil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Házení Zemanových voličů z útesu, prezident Kalousek, bílí debilové, rozjel se bulvárník Novotný. Zemanovský akademik se v odpovědi nezdržel poznámky o jeho IQ
ROZHOVOR Politický analytik a vysokoškolský pedagog Václav Janoušek (SPO) si s chutí přečetl rozhovor s legendou českých bulvárních médií, publicistou Pavlem Novotným. Při čtení se však prý nepřestával divit tomu, jaké názory dokáže Novotný vůbec vypustit z úst. „Snaží se provokovat a výborně se asi baví tím, jak se lidé nechávají vytočit,“ zmiňuje k tomu pobaveně Janoušek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí: Tvrzení Nejvyššího kontrolního úřadu o podpoře zaměstnávání osob se zdravotním postižením jsou nepřesná a zavádějící
Ministerstvo práce a sociálních věcí reaguje na nepřesná a zavádějící tvrzení ze závěru kontrolní akce Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), který mimo jiné tvrdí, že hlavní prioritou by mělo být pouze usnadnění přístupu osob se zdravotním postižením na volný trh práce, nikoliv na chráněný trh práce, v rámci něhož jsou podporováni zaměstnavatelé, kteří zaměstnávají více než 50 % osob se zdravotním postižením (OZP) z celkového počtu svých zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Emanuel Šíp: Hospodářská komora vítá zájem premiéra o vysokorychlostní železnici. Dosavadní přístupy však nepostačují
Komentář předsedy Dopravní sekce Hospodářské komory Emanuela Šípa k aktuálně probíhajícímu jednání předsedy vlády Bohuslava Sobotky ve Strakově akademii s generálním ředitelem Správy železniční a dopravní cesty Pavlem Surým o aktuálním stavu příprav výstavby vysokorychlostních železnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum PPM factum: ParlamentníListy.cz dopadly v hodnocení důvěryhodnosti dobře. Nejhorší pověst má zpravodajství komerčních televizních stanic
Češi se domnívají, že většina médií přináší i manipulativní informace. Osm z deseti Čechů zastává názor, že je s nimi potřeba bojovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad: Podpora zaměstnávání osob se zdravotním postižením stála téměř 22,4 miliardy korun. Na volný trh práce jim ale nepomohla
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil systém podpory zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP) v letech 2010 až 2015. Na tuto podporu vydalo MPSV v uvedených letech téměř 22,4 miliardy korun a částka v celém období průběžně rostla. NKÚ zkontroloval téměř 4,1 miliardy korun. Většina peněz, tj. 96 %, putovala zaměstnavatelům na chráněném trhu práce. Hlavní prioritou politiky zaměstnanosti u zaměstnávání OZP je přitom usnadnit těmto osobám přístup na volný trh práce. Podpora zaměřená na volný trh práce ale byla jen okrajová. Nepodařilo se také snížit podíl uchazečů o práci se zdravotním postižením na celkovém počtu nezaměstnaných. MPSV ani Úřad práce navíc oblast zaměstnávání OZP dostatečně nekontrolovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist