Oficiální zpravodajská média

Pojišťovna neštěstí? Herec Miroslav Etzler o Zemanovi, Trumpovi a české kultuře
Velmi kriticky promluvil herec Miroslav Etzler v rozhovoru pro server Aktuálně.cz. Pustil se nejen do prezidentů Miloše Zemana a Donalda Trumpa, ale i do stavu českého umění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Černý vedle bílého, tady máte košťata. Téměř utajený projev Jiřího Čunka, ze kterého se mnozí po... včetně lidovců
REPORTÁŽ Bereme lidem odpovědnost za jejich život a nechceme po nich práci za dávky, které jim dáváme. To byla jedna z mnoha výtek senátora Jiřího Čunka, kterou vznesl na přednášce Společnosti pro kulturní identitu – Lipový kříž. Vysvětlil také, proč jsou mladí politici jeho nepřáteli, stejně jako to, že migrační krize nám svým způsobem prospěla. Nejenže bychom se bez ní nezbavili genderového maniaka Jiřího Dienstbiera, ale zároveň přivedla voliče k jinému pohledu na to, co se kolem nich děje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kampaň HateFree končí a za ní se ozývá křik: Nenávist zdarma. Napadá každého, kdo má jiný názor než Dienstbier, Sobotka a Pelikán! Ale ne, ať pokračuje
ANKETA „Jestli někdo vytvářel napětí ve společnosti, tak právě podobné neziskovky. Ano, jsou nadace, které dělají smysluplnou činnost a pomáhají lidem, kteří to potřebují. Ale neziskovka typu HateFree je k ničemu. Jen napadá kohokoliv, kdo má jiný názor, než mají pan Dienstbier, Sobotka nebo Pelikán,“ uvedl v anketě ParlamentníchListů.cz Marek Černoch (Úsvit). Jinak se na ni dívá Matouš Vencálek (Zelení): „Projekt HFC budí jisté kontroverze, což je však vzhledem k jeho povaze pochopitelné – nevoli totiž budí především tím, že často nastavuje zrcadlo naší společnosti, když třeba veřejně vystavuje nechutné a rasistické komentáře sesbírané v různých internetových diskusích.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin si opět vytřel řiť se Západem. O tomto se u nás radši nepíše
Další rána pro celou Evropu je na obzoru. Rusko posiluje svůj vliv v Libyi, čímž by mohlo získat kontrolu nad tokem migrantů mířících z Afriky a Blízkého východu do Evropy, varují světová média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Český póvl: Eva Zahradníčková a Jan Čulík si povídají o našem národě
Jan Čulík na Britských listech publikuje i videorozhovory s osobnostmi, které ho zajímají. Tentokrát s ním před kameru usedla Eva Zahradníčková, která se proslavila svou aktivitou v běženeckých táborech a také přes svého muslimského přítele, který vystoupil s obviněním, že jej pobodali čeští nacionalisté, aby se posléze ukázalo, že to bylo poněkud jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Senzační zvrat v Německu
Neuvěřitelný, fenomenální zvrat se povedl německým sociálním demokratům. Před zhruba 14 dny vystřídal v čele SPD M. Schulz, bývalý předseda Evropského parlamentu, S. Gabriela, vicekancléře a ministra hospodářství. A stalo se nečekané. SPD získala tvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Muslimové v některých zemích bývají geneticky postižení a mohou mít nižší IQ. U Afričanů se mluví o hormonech zvyšujících agresivitu a libido. Funkcionář Červeného kříže varuje
ROZHOVOR „Prorok Mohamed umožnil sňatky a plemenitbu mezi blízkými pokrevními bratranci a sestřenicemi – inbreeding. To spolu s dětskými nevěstami způsobuje trvalé a progredující poškození genofondu muslimů. V psychické sféře jde o významný úbytek mentálních schopností, somatické (tělesné) postižení se projevuje výskytem vrozených vad, části i smrtelných... Inbreeding je za zplozením nadpoloviční většiny populace řady států (Saúdská Arábie, Afghánistán, Pákistán a jiné),“ říká bývalý senátor, lékař a bývalý viceprezident Českého červeného kříže Pavel Lebeda. A doplňuje mnohé další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Ještě ke dvojí kvalitě aneb Co nebylo v MF DNES
Mladá fronta z úterý 7.2.2017 otevírala článkem, ve kterém se věnuje problematice tzv. dvojí kvality potravin, tedy různému složení potravin prodávaných pod stejnou značkou a balením v různých státech EU. Jsem ráda, že se tisk a s ním i kompetentní orgány, ke kterým Ministerstvo zemědělství v případě potravin jednoznačně patří, začínají po letech tématu intenzivněji věnovat. Sama mám dlouholetou zkušenost s nezájmem a bagatelizací této nedůstojné a nepřijatelné praxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Koalici s lidovci žádný z krajských představitelů STAN neodmítl
Možnost vytvoření dvojkoalice s KDU-ČSL pro sněmovní volby žádný z krajských představitelů STAN, které se dnes ČTK podařilo oslovit, neodmítl. Řada z nich ji přímo podpořila a v Pardubickém kraji už sněm tento model schválil. V dalších regionech mají teprve jednat. Nabídku má ve čtvrtek posoudit celostátní výbor STAN. Liberecký hejtman Martin Půta (SLK) míní, že reálně se rozhodne až na březnovém sněmu hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Do prdele jděte. Vyšpulená držko Donalde Trumpe, k poblití. A tamti mě taky serou, pravil syn Petra Nečase
Velmi ostře se do nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa pustil syn bývalého premiéra Petra Nečase Ondřej. Jde o Trumpův dekret ohledně zákazu vstupu cizinců z některých zemí, jejž právě řeší americký soud a který je teď soudně pozastavený. Nečasův příspěvek byl sepsán ještě za jeho platnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ani to nejšpinavější ze společnosti si dříve nedovolilo takhle mluvit o prezidentovi, varuje Stanislav Křeček
ROZHOVOR „Bylo by diskriminační, kdyby někdo uvažoval o zákazu jen muslimských šátků,“ říká zástupce veřejného ochránce práv Stanislav Křeček. Pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o soudu kvůli zákazu hidžábu ve škole, ale také například o tom, kdo a co nejvíc podle něj rozděluje českou společnost. Vyjádřil se i k otázce náboženství, konkrétně i k islámu. „Považuji islám, pokud jde o jeho duchovní obsah, za úctyhodné náboženství jako kterékoliv jiné. Je možné je vyznávat nebo nevyznávat, ale rozhodně není možné je zakazovat. Se zakazováním víry máme přece i v našem národě jisté zkušenosti…,“ říká Stanislav Křeček. Promluvil i o Miloši Zemanovi a jeho šanci na znovuzvolení prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Oživení: Nemocniční nákupy za stovky milionů bez soutěže?
Celkem 7 veřejných zdravotnických zařízení od července 2016 nakoupilo od dodavatelů léky a zdravotnický materiál za více než půl miliardy korun bez soutěže podle zákona. To vyplývá ze společného monitoringu Oživení a EconLab, který se zaměřil na analýzu dat z registru smluv. Cílem bylo ověřit, zda veřejní zadavatelé skutečně soutěží dodavatele, pokud plnění smlouvy přesahuje 2 miliony Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tržby ve službách v předešlém roce vzrostly
Ve 4. čtvrtletí sezónně očištěné tržby ve službách reálně mezičtvrtletně vzrostly o 0,1 %, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu Tržby očištěné o vliv počtu pracovních dní se meziročně zvýšily o 1,5 %, stejně jako bez očištění. Nejvýraznější růst tržeb zaznamenala sekce ubytování, stravování a pohostinství. Za celý rok 2016 se tržby ve službách zvýšily reálně meziročně o 1,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Největší zájem o kotlíkové dotace mělo Kravařsko. Menší zájem o nové kotle mělo Karvinsko
Zástupci vedení kraje se 7. 2. v rámci výjezdní rady v Karviné setkali se starosty okolních měst a obcí, které seznámili s vývojem čerpání kotlíkových dotací. Do spolupráce s krajem při spolufinancování výměny kotlů se zapojilo celkem 74 obcí, jejichž seznam i výši možného příspěvku zájemci naleznou na webu www.lokalni-topeniste.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vzdělávání 4.0 jako reakce na Průmysl 4.0
Na základě konceptu Industrie 4.0, který vznikl před několika lety v Německu, se i v ČR začalo v posledním roce intenzivněji hovořit o tzv. Průmyslu 4.0. Prudký rozvoj v oblasti umělé inteligence přinese v brzké době zcela zásadní změny do všech oblastí individuálního a společenského života, tedy i přímo do vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Papež má radši Marxe než Krista a je hardcore levičák. Zkorumpovaní papeži jmenují zkorumpované biskupy. A pedofilie, Rothschild, Rockefeller a Soros… Světoznámý odpůrce islámu hovoří
ROZHOVOR Jeden z nejznámějších světových exmuslimů, odpůrců a znalců islámu, Ali Sina, který se stal křesťanem, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ostře kritizuje papeže Františka. Vrchol katolické církve je dle něj zkorumpovaný a papež je dle něj více inspirován Marxem než Kristem a nezastává se křesťanů pronásledovaných muslimy. Imigrační krize je dle něj plánovaná lidmi za scénou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Aleš Hušák: Za Františkem Zwyrtkem aneb Kondolence za chlapa, s kterým jsem se mohl vrátit do světa, kde platí podaná ruka a nesepisují se smlouvy
Když odejde člověk, zůstane za ním kus nedefinovaného prázdna, tu větší, tu menší. Za Františkem Zwyrtkem, předsedou hnutí NEZÁVISLÍ není skoro žádné. Politické veřejnosti zůstane vzpomínka na neustále činorodého chlapíka, který si nedal chvíli oddechu, a většinu dne se nezastavil. Jsou mnozí, kteří neví, jak den prožít. U něj to neplatilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Michal Hašek promluvil: Vydírali mě
Ke kauze Jany Mrencové se ve videorozhovoru pro server Blesk.cz vrátil bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Vůbec poprvé zveřejnil informaci o pokusu o vydírání, který se dle jeho slov stal před volbami. Pokus politik okamžitě oznámil prostřednictvím Krajského úřadu Policii ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Požadujeme povinnost zpětného prokázání původu majetku
Usnesení předsednictva hnutí SPD pro tento týden!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hašek: Poprvé zveřejňuji informaci o vydírání, ke kterému došlo před volbami v souvislosti s kauzou Mrencová
Po čase jsem exkluzivně poskytl videorozhovor Blesku. V 1. části se ohlížím za krajskými volbami včetně vlastních chyb a odpovědnosti, mluvím o své nové práci a vůbec poprvé zveřejňuji informaci o pokusu o vydírání,který se stal před volbami v souvislosti s kauzou Mrencová a který jsem okamžitě oznámil prostřednictvím Krajského úřadu Policii ČR. Zítra Blesk uveřejní druhou část videorozhovoru,ve které hodnotím šance a vyhlídky ČSSD v letošních volbách,vyjadřuji se k blížícímu volebnímu sjezdu ČSSD či k možné opakované kandidatuře Miloše Zemana na úřad prezidenta republiky...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Cestovní ruch - návštěvnost se vloni opět zvýšila
Počet přenocování hostů se v hromadných ubytovacích zařízeních ve 4. čtvrtletí 2016 meziročně zvýšil o 8,5 %, v tom domácích návštěvníků o 8,7 % a zahraničních o 8,3 %. Celkově v tomto období přijelo o 9,8 % více hostů. Zahraničních turistů přibylo o 10,3 % a domácích o 9,0 %. Za celý rok 2016 hromadná ubytovací zařízení vykázala 6,9% zvýšení počtu ubytovaných osob a počet jejich přenocování se meziročně zvýšil o 5,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tohle nám dělali s dětmi. Do Brna mají přijet učitelé z ciziny, jenže rodiče nadávají a vytahují FOTO z minula
I přestože se proti plánované týdenní návštěvě pětice cizinců z různých zemí včetně islámských setkala s negativními reakcemi rodičů, základní škola na Heyrovského ulici v Brně-Bystrci nic měnit nehodlá. Informaci přinesl server Bystrčník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Účtování v ostravské ČSSD: Palyza odvolán, předsedkyní se stala Vajdíková
Ostravští sociální demokraté odvolali v noci na dnešek na okresní konferenci z funkcí předsedu okresního výboru strany Lumíra Palyzu a některé členy okresního výkonného výboru (OVV) a okresní kontrolní komise. Novou předsedkyní zvolili Janu Vajdíkovou. ČTK to řekli Lumír Palyza a místopředseda OVV ostravské ČSSD Adam Rykala. Vajdíkovou už ostravská ČSSD zvolila předsedkyní jednou, ale předsednictvo strany tehdy všechna usnesení konference kvůli nesrovnalostem zrušilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Toto prošlo o jediný hlas na brněnském magistrátu: Přípravy na přijímaní uprchlíků, arabština na úřadech, neziskovky v akci
Moravská metropole se připravuje na přijímání migrantů do Česka. Bude testovat projekt na integraci cizinců. Brněnští zastupitelé to na svém posledním jednání nejtěsnější většinou schválili. Jde o projekt s rozpočtem 10 milionů korun a Brno se připravuje i na migranty z arabských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Vysoké školy budou mít dost času se připravit na nový způsob hodnocení výzkumných organizací
Nové zásady hodnocení výzkumných organizací od roku 2017, které přinesou velké změny stávajícího systému, schválila vláda na svém zasedání ve středu 8. února. Metodiku hodnocení výzkumných organizací a hodnocení programů účelové podpory výzkumu, vývoje a inovací předložil místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Procházka: Zkáza našich peněz, zlodějina České národní banky, exploduje dle varování
ČNB nakupuje za 27 Kč a prodá za 25 Kč, ztrácí 2 Kč na každém euru, k zakrytí díry v rozpočtu natiskla bilion prázdných peněz které ředí naše výdělky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Irena Bartoňová Pálková: Hon na zaměstnavatele pokračuje. Nová sociální dávka dnes na vládě, podobná ve Sněmovně
Zatímco ministryně práce a sociálních věcí dnes na vládě předkládá novelu zákona o nemocenském pojištění zavádějící novou sociální dávku „tříměsíční“ dlouhodobé ošetřovné, ve sněmovně se objevil návrh poslanců z ČSSD na změnu zákoníku práce, který umožní zaměstnancům čerpat tzv. ošetřovatelskou dovolenou až dva roky. Potvrzuje se tak legislativní a koncepční nesystémovost, na kterou dlouhodobě upozorňuje Hospodářská komora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Průlomové rozhodnutí: Může spustit novou uprchlickou vlnu
Generální advokát Evropského soudního dvora Paolo Mengozzi prohlásil, že státy Evropské unie musejí vydat humanitární vízum, hrozí-li žadateli mučení. Informoval o tom server Seznam.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kohoutová (ODS): Lidé, kteří dlouhodobě pečují o své blízké, mají dostávat mzdu, nikoli sociální dávky
Starat se o své blízké, kteří se sami o sebe postarat nemohou, je určitě správné, nicméně dlouhodobé ošetřovné není cesta správným směrem. V rámci našeho programu hovoříme o možnosti, kdy by stát hradil pečujícím osobám dlouhodobě mzdu. Tedy odměnu například jako pěstounům, kdy se z této mzdy odvádí řádná srážka na zdravotní a sociální pojištění. Pečující by tak mohl být libovolně dlouhou dobu s členem rodiny, který potřebuje trvalou pomoc. Toto by pro nás byl jeden z možných nástrojů řešení dlouhodobé péče, který se dvacet let v naší zemi nedaří nastavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Díky novele mohou výrobci a prodejci charitám věnovat potraviny, které mají například deformované obaly
Ministerstvo zemědělství zveřejnilo seznam organizací, kterým mohou obchody darovat vyřazené potraviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nytra: Senátorská kancelář v Ostravě je otevřena
Vážení občané, dovoluji si vás informovat, že jsem otevřel kancelář v Ostravě na ulici Sokolská třída 1204/8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Černoch, vždy hodný černoch. A pokus vyprovokovat Trumpa, s vědomím Merkelové. Profesor Krejčí má obavy
ROZHOVOR „Na Ukrajině se láme chleba, ne v rozhovorech pro Fox News.“ V souvislosti s velmi kontroverzní debatou ve Fox News, kde označil moderátor ruského prezidenta Vladimira Putina za vraha s následnou překvapivou odpovědí Donalda Trumpa, hovoří profesor Oskar Krejčí o ritualizované rusofobii. Reakci Trumpa hodnotí jako obrannou smeč. Jenže změní se skutečně s Trumpem americká politika vůči Rusku? Politolog poukazuje na chování „kamarádů z mokré čtvrti“ a říká: „Zatím to vypadá, že v zahraniční spolupráci s některými lidmi je odhodlaná Trumpova administrativa pracovat se stejnou garniturou, která možná vymění prapory, ale drží stále stejnou tyč, kterou bude tlouct kolem sebe.“ A jestli to tak půjde dál, pokud vůbec nějaká změna nastane, bude podle politologa stejně jen dočasná. Vše se ukáže až na vývoji ukrajinského tématu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Knižní klub nabízí čtenářům novinku v žánru literatura faktu: Muži Marie Terezie
V době vlády Marie Terezie byly vedle krvavých válek také uskutečněny reformy s dalekosáhlou, dodnes platnou účinností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nadační fond proti korupci: Tisk jízdních dokladů DPP. O čem kauza je?
Společnost NEOGRAPH, a.s. v roce 2008 uzavřela s Dopravním podnikem hl. města Prahy (dále jen „DPP“) smlouvu na dodávku jízdních dokladů. Ovšem aby tuto smlouvu mohla uzavřít, musela již v roce 2007 uzavřít Smlouvu o poskytování poradenských a zprostředkovatelských služeb se společností COKEVILLE ASSETS Inc., organizační složka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Tradice českých kontaktů s Kazachstánem jsou více zakořeněné než u většiny evropských zemí
Poslanci jednají společně s podnikateli v zemích Střední Asie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Župan, spánek, „čumění na bednu“ a tajné odhalení. Prskání médií na Donalda J. Trumpa dosáhlo srandovního vrcholu
Amerika řeší zásadní problém týkající se prezidenta Donalda Trumpa. Jde o to, zda hlava státu nosí doma župan, či nikoliv. Spor, který rozpoutalo kategorické dementi prezidentského mluvčího, však prý může mluvčího stát místo. Donald Trump je s ním prý hrubě nespokojen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezští radní zamířili na výjezdní zasedání do Karviné
První výjezdní zasedání Rady Moravskoslezského kraje se uskutečnilo 7. 2. v Karviné. Krajští radní diskutovali s vedením města mimo jiné o životním prostředí v souvislosti s kotlíkovými dotacemi, průmyslových zónách a možnostech jejich dalšího rozvoje nebo o připravovaném obchvatu města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Běž se oběsit na banánovník, vzkázal prezident velvyslanci USA. Ten radil o lidských právech
„Víš co? Běž se pověsit na banánovník,“ cituje agentura AP slova mluvčího prezidenta afrického státu Zimbabwe, který takovýmto způsobem zareagoval na kritiku ze strany amerického velvyslance, která se týkala lidskoprávní situace v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jejich ruce byly všude! Kradli bundy, brali lidem pití, házeli lahvemi... Z německého tisku postupně leze, co se dělo na silvestra
V minulém roce trvalo zhruba týden, než dostaly v médiích alespoň nějaký prostor oběti silvestrovských sexuálních útoků migrantů. Nyní doba o rok pokročila, a tak se zprávy o drsném imigrantském silvestru 2016 dostávají do médií až na začátku února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Kampaně proti rasismu musí být účinné
Ministr Chvojka jednal s vedením kampaně Proti násilí z nenávisti. Zopakoval, že projekt byl plánován na tři roky a končí tedy letos v dubnu podle plánu. Udržitelnost projektu bude zajištěna podle daných pravidel. Kampaně proti rasismu Úřad vlády v různé podobě dělá od roku 1998 a bude v tom pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Evropu obchází strašidlo demokracie
Pavel Kopecký komentuje hru na schovávanou, kterou rozehrála s občany vládní kolice se zákonem o obecném referendu a všímá si, že "normalizace po bruselsku" nemusí soudruhům vyjít dokonce ani u nás
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Krumpáčem do auta, násilím do místní ženy. Rumuni, Bulhaři a Ukrajinci přilákali Chovance k továrně, kam je vozí na práci
O tom, jak se město Kvasiny potýká s přílivem gastarbeiterů, nedostatkem bytů a lidí, kteří by chtěli pracovat jinde než v automobilce, píše MF Dnes. Zaměřuje se také na nárůst kriminality ve městě, jejž zmínil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Současné Německo s kancléřkou Merkelovou je vlastně požehnáním, tvrdí diplomat Kolář
Hosty Událostí, komentářů České televize byli bývalý ministr obrany Luboš Dobrovský a exdiplomat v Rusku a USA Petr Kolář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Cesta z bludného kruhu existuje, musí být ale politická vůle
Ekonomika státu i občanů je závislá na prováděné politice vlády. Můžeme se snadno poučit ze států s vysokou domácí produkcí, vysokou spotřebou a nízkým stupněm korupce. Cesta je reálná, ale musí být vůle politiků ji zrealizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Václav Klaus pro PL: Legrační, že chce někdo krást Zaorálkovy maily a že Rusové ovlivnili volby. Škromach a Horáček na Hradě, to je ponížení úřadu
ROZHOVOR Moje role je někde jinde, než znovu kandidovat na Hrad. ParlamentnímListům.cz to ve druhé části obsáhlého interview řekl bývalý český prezident Václav Klaus. Pokud by se prezidentem stal někdo jako Horáček nebo Škromach, šlo by prý o degradaci úřadu hlavy státu. Řeč přišla i na protikuřácký zákon, Sobotkovu vládu nebo „hrůzné“ centrum proti dezinformacím na ministerstvu vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nemocnice v Karviné a Havířově povede nový ředitel
Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj a Nemocnici s poliklinikou Havířov povede nový ředitel. Stávající ředitel Josef Grochol na svou funkci v pondělí 6. února rezignoval. Nemocnice řízené formou personální unie vedl od 1. července loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní slavnostního zahájení rekonstrukce Vrchnostenské zahrady na Pernštejně
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka navštíví ve čtvrtek 9. února 2017 státní hrad Pernštejn, kde se zúčastní představení programu rekonstrukce Vrchnostenských zahrad na hradě Pernštejn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Na první pohled to vypadá, že to jsou idioti, ale možná to jenom dělají za peníze
V každém případě je to tristní pohled na demonstrující ve Spojených státech. Ponechme stranou i jejich výkřiky, že křesťané jsou protěžováni na úkor muslimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Celníci úspěšně bojují s nelegálním hazardem
V úterý 7. února ve večerních hodinách prováděla na území Prahy 4 hlídka CÚ pro hlavní město Prahu kontrolu dodržování zákona o hazardních hrách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nemůžeme si dovolit ignorovat „kybernetické války“! Ruská pravoslavná církev se vydává na internet
Ruská pravoslavná církev (RPC) se rozhodla rozšířit své aktivity v digitálním světě, konkrétně se zajímá o sociální sítě, informuje ředitel oddělení pro spolupráci s občanskými organizacemi RPC Dmitrij Roščin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nový průzkum ukazuje, zda by se do Sněmovny dostali Starostové s lidovci
Sněmovní volby v lednu by podle agentury Median znovu vyhrálo ANO s 28,5 procenta hlasů. Mírně posílilo stejně jako druhá ČSSD s 19,5 procenta hlasů, rozdíl mezi nimi se tak nezměnil. Poslance by měly rovněž KSČM, ODS, KDU-ČSL i TOP 09, přestože předpokládaný zisk této strany (6,5 procenta) by byl nejnižší od voleb v roce 2013. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který dnes Median poskytl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora oceňuje, že vláda v otázce zaměstnávání pracovních sil z Ukrajiny alespoň částečně vyslyšela apel zaměstnavatelů
Hospodářská komora České republiky vítá dnešní rozhodnutí vlády personálně posílit konzulát ve Lvově a aktivně tak řešit akutní problém zaměstnavatelů s nedostatkem pracovní síly. Hospodářská komora ČR k dnešnímu dni vyřídila 398 žádostí zaměstnavatelů o 2733 pracovních sil z Ukrajiny, řada těchto zaměstnavatelů ale dnes musí čekat už šest měsíců, než jimi vybraní uchazeči na Ukrajině jsou vůbec pozváni k pohovoru na konzulát ve Lvově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Hřebíček do rakve ODS - návrat Promopro Vondry
Zatímco sedm podnikatelů odsouzených v kauze Promorpo již balí tašky do vězení, Alexandr Vondra, který byl za evropské předsednictví ČR v roce 2008 zodpovědný, a tudíž je také politicky zodpovědný za o 327 milionů korun předraženou zakázku na zajištění audiovizuální techniky při českém předsednictví Evropské unii, kterou získala firma Promopro, se nechal slyšet, že se (asi) hodlá vrátit do vrcholné politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Havel do NATO nejprve nechtěl, prozradil v ČT Henry Kissinger. Uvedl také, zda se máme obávat Ruska
Exkluzivní rozhovor s 93letým Henrym Kissingerem, bývalým ministrem zahraničí USA, přinesl pořad Interview ČT24. Současný poradce Donalda Trumpa však nechtěl odpovídat na aktuální otázky, i přesto se ale současnosti dotkl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: S Banderou do Evropy nelze
Ukrajina se nedostane do Evropy, jestliže bude pokračovat v podpoře budování kultu osobnosti vůdce ukrajinských nacionalistů Stepana Bandery, říká předseda strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczyński v rozhovoru pro týdeník „Do Rzeczy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanci navrhli nové spravedlivé financování škod způsobených nepojištěnými vozidly
Skupina poslanců napříč politickým spektrem předložila návrh (Sněmovní tisk 1019), který má za cíl narovnat prostředí v oblasti pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení). Zavede solidární příspěvek nepojištěných řidičů na nepojištěné škody, a zajistí tak financování jimi způsobených škod výhradně z prostředků vybraných od těchto neplatičů povinného ručení. Zároveň eliminuje likvidační, finanční a sociální dopady na viníky nepojištěných škod, kteří často neplatili pojištění kvůli neúmyslnému opomenutí. Napravuje rovněž dnešní nevyhovující stav, kdy plnění zákonné povinnosti – mít sjednané povinné ručení – není nikým vymáháno. Nový systém financování nepojištěných škod zároveň umožní České kanceláři pojistitelů (ČKP) vybrat a využít pouze tolik peněz, kolik bude potřebovat na krytí nepojištěných škod v daném roce. Zbytek bude převáděn do fondu zábrany škod na prevenci v oblasti silniční bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Německý Postillon se ptal čtenářů
Výsledek dvou aktuálních anket mezi čtenáři Postillonu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Výzva prezidentu Putinovi a Dumě v otázce juvenilní justice
Vážený pane prezidente a členové vlády, prezident USA zrušil privilegia LGBT i zákon o čipizaci a vyhlásil boj proti terorismu IS, a tím de facto i boj proti NWO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hrozivá slova Rakušanky z Vídně: Kriminalita je tu strašlivá. Ta čísla jsou učesaná. Kdybych žila v ČR, tak můj názor na uprchlíky zastává Miloš Zeman
ROZHOVOR Anna Habarová prožila v Rakousku větší část svého života a dnes tvrdí, že kdyby neměla ve Vídni přátele a zázemí, neváhala by se vrátit na rodné Slovensko. Situace s migranty je podle ní v rakouské metropoli nesnesitelná a společnost je názorově rozdělena na starší odpůrce a mladší příznivce migrace. „Už i za bílého dne se člověk musí bát jít po ulici. Kriminalita je strašná,“ říká slovenská rodačka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj pomáhá lidem, kteří měli konflikt se zákonem, aby znovu neklopýtli
Lidem, kteří měli konflikt se zákonem a byli potrestáni za své protiprávní jednání, pomáhal vloni Moravskoslezský kraj najít cestu zpátky do života bez kriminality. Díky Resocializačnímu programu MSK 2016, na který získal 310tisícovou dotaci Ministerstva vnitra, dostalo 30 pachatelů trestných činů šanci na život bez recidivy. O peníze kraj proto ministerstvo požádá znovu, aby v prevenci kriminality mohl pokračovat i letos. Dnes o tom rozhodli krajští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Komedie kolem hejtmana z ANO
Politické strany v Česku jsou opravdu k popukání. Ty tradiční politické strany jsou vlastně jakousi uzavřenou společností, jakýmsi spolkem lidí spojených krví a pověrou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nejstarší anti-babišovská skupina na FB podpořila Mládka. Šéfovi ANO vzkázala, že desetkrát ročně na dovolenou jezdí asi jen on
Do mediálně atraktivní vřavy mezi ministrem průmyslu Mládkem a šéfem resortu financí Babišem vstoupila také sociální síť. Respektive nejstarší protibabišovsky zaměřená skupina Řekněte ANO ne, čítající téměř 20 tisíc fanoušků. Na své zdi ve středu vyvěsila obrázek, jenž poměrně vtipně glosuje výše popsaný spor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Spolupráce s komunisty na vládní úrovni? ČSSD bude řešit zásadní dokument
Návrhem na zrušení bohumínského usnesení, které sociální demokracii zakazuje spolupráci s komunisty na vládní úrovni, se bude zabývat sobotní jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD. Informoval o tom server Hlídacípes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Profesor Michálek se stal partnerem amerického konsorcia Cell Surgical Network
Profesor Jaroslav Michálek se stal součástí prestižní sítě amerických pracovišť sdružených v rámci Cell Surgical Network.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum: Česká republika je pro řidiče druhou nejlevnější zemí v Evropě
V Evropě je pouze jedna země, která je pro řidiče levnější než Česká republika. A to Maďarsko. Vyplývá to z průzkumu sestaveného na základě ukazatele LeasePlan Car Cost Index. Ten zahrnuje veškeré náklady na vlastnictví a provoz osobního vozidla v dané zemi, a to zvlášť pro benzinovou a zvlášť pro naftovou motorizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Markéta Rohanová: Dnes se připomíná roční výročí zbourání Mateřské školy Buková na Praze 3
Ve středu 8. 2. 2017 uběhne rok od započetí demolice mateřské školy v Bukové ulici. Uzavření školky i její následnou demolici označovali rodiče dětí, které školku navštěvovaly, i širší veřejnost za nesmyslnou a nedomyšlenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ostravští sociální demokraté znovu odvolali předsedu, novou předsedkyní zvolili Janu Vajdíkovou
Okresní konference ČSSD v Ostravě v noci schválila nové vedení. Lumír Palyza opakovaně neuspěl, novou předsedkyní se stala Jana Vajdíková. Okresní konference se musela opakovat kvůli stížnosti předsedy krajského výkonného výboru Miroslava Nováka. Předsednictvo strany poté prohlásilo listopadovou i lednovou okresní konferenci za neplatnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Smlouvy obchodních řetězců s jejich dodavateli jsou stále nevyvážené
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil v lednu 2017 řadu šetření nekalých obchodních praktik vyskytujících se v odběratelsko-dodavatelských vztazích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Putinův soupeř Navalnyj vyřazen z boje. Libor Dvořák: Šéf Kremlu potřebuje 90 procent hlasů, ohrožoval by ho
Ruský soud dnes shledal vinným ze zpronevěry ruského opozičního lídra Alexeje Navalného. Informovala o tom agentura Interfax. Komentář k celé záležitosti přinesl v odpoledním vysílání České televize komentátor Českého rozhlasu Plus a odborník na Rusko Libor Dvořák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Platil (SZ): Matěj Stropnický a chybějící díl skládanky
Večer uvidíte u Krause oholeného předsedu Zelených, věříte našemu předsedovi, že nás letos dovede do Poslanecké sněmovny?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD: Chceme záruky, že při ochraně kyberprostoru nedojde k zásahu do soukromí lidí
Výbor pro bezpečnost Poslanecké sněmovny dnes podpořil pozměňovací návrh ČSSD na zpřísnění zákona o Vojenském zpravodajství. Návrh přináší pojistky a jasné záruky, že nebude docházet k prolamování soukromí uživatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum Ipsos: Češi jsou ve srovnání s ostatními národy více v obraze
V rámci mezinárodního výzkumu agentury Ipsos se ukázalo, že Česká republika patří mezi země, kde mají obyvatelé široké vědomosti o různých faktografických údajích. Populaci 40 zemí světa byly položeny otázky, které se týkaly odhadu počtu obyvatel jejich země nyní a v roce 2050, dále investování do zdravotnictví, vlastnictví bydlení, aj. Odpovědi se pak konfrontovaly se skutečnými údaji. A Češi uspěli! Pro Českou republiku byl spočítán vysoký index informovanosti, který nám zajistil 4. místo z celkového počtu 40 zemí světa. Umístili jsme se hned za Jižní Koreou, Velkou Británií a Nizozemím, které vyhrálo. Až za ČR skončilo Německo (6.), Polsko (11.), Maďarsko (14.), Rusko (26.) i USA (35.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Idioti. Vyšel nepěkný anglický článek o Miloši Zemanovi
Od inaugurace Donalda Trumpa prý Američané poznávají zcela jiný vesmír, než znali doposud. A my jim můžeme poradit, protože s životem ve sféře „alternativních skutečností“ již máme zkušenosti. Proto bychom podle překladatele Michala Chmely měli Američanům poradit, jak v tomto úžasném světě, do něhož je zatáhl jejich nový prezident, přežít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Nůžky mezi počtem nezaměstnaných a nabízenými místy se budou dále zavírat
Po třech letech silného ekonomického růstu se vyjednávací pozice zaměstnanců i nezaměstnaných nachází ve výrazně lepší pozici než v roce 2013. Nezaměstnanost v ČR je jedna z nejnižších v Evropě a před námi je další rok robustního růstu ekonomiky. I letos tak bude pokračovat trend rychlejšího růstu mezd, započatý již v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Počet lidí bez práce se v lednu meziměsíčně zvýšil, meziročně je jich ale méně
K 31. 1. 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 389 416 uchazečů o zaměstnání. To je o 8 043 více než v prosinci 2016 a o 77 987 méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší lednovou hodnotu od roku 2008, kdy ÚP ČR evidoval 364 544 nezaměstnaných. Z celkového počtu lidí bez práce bylo v uplynulém měsíci 367 168 dosažitelných uchazečů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
A je to tady: Spolek KDU-ČSL a gazdíkovců se začíná bortit
Jít do voleb sami, nebo společně s lidovci? Toto dilema nyní řeší u Starostů a nezávislých. A prozatím to vypadá, že se přikloní k té první variantě. Píše o tom server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rath nevzdal boj o omluvu od Bradáčové, podal dovolání
Bývalý středočeský hejtman a někdejší poslanec David Rath nevzdal boj o omluvu od pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové. Podal dovolání, které tento týden spolu se spisem obdržel Nejvyšší soud (NS), potvrdil ČTK mluvčí soudu Petr Tomíček. Rath omluvu žádal za výroky v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Pražské soudy žalobu zamítly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hubáčková (KSČM): Vulgarismy, to je nová image premiéra Sobotky
Až dosud uhlazený premiér před pár dny zvolil novou rétoriku, která se snad nepoužívá ani v hospodách. Argument některých sociálních demokratů, že jinak by mu ministr financí nerozuměl, plave notně na vodě. Každý jsme nějaký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Symbolický růst nezaměstnanosti
I když nezaměstnanost v lednu vzrostla (na 5,3 %), pozitivní trend na trhu práce se tím nijak nemění. Především proto, že v lednu nezaměstnanost v důsledku sezónnosti vždy roste s tím, jak lidé s končícími pracovními smlouvami na dobu určitou přicházejí na úřady práce. Tentokrát byl nárůst v porovnání s ostatními léty velmi malý, a tak sezóně očištěná data potvrzují fakticky další pokles nezaměstnanosti v řadě pod hranici 5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V Česku přibylo turistů, tržby ve službách vzrostly
Vloni v Česku přibylo turistů, a to o 6,9 % na 18,4 miliónu. Ve všech krajích se meziročně zvýšila návštěvnost jak z hlediska počtu příjezdů hostů, tak jejich přenocování. Nejlépe na tom z tohoto pohledu byly kraje Karlovarský a Ústecký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Proč se dolar nemusí bát Trumpa?
Americký dolar se na frontě s eurem v posledních dvou dnech znovu postavil na nohy. Při pohledu na růst krátkých amerických sazeb od začátku roku však má dost prostoru pro další postup vpřed. Hlavním důvodem jeho “váhavosti” je nedávná kritika silného dolaru z úst Donalda Trumpa. Ten je podle řady prvních opatření “mužem činu”. Jeho možnosti v dohledné době oslabit dolar na frontě s eurem jsou ale omezené a naopak svými dalšími politikami může sílu dolaru ještě podporovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tymošenková: Donald Trump plně podporuje Ukrajinu!
Lídryně politické frakce „Batkivščina“ v ukrajinském parlamentu Julie Tymošenková prohlásila, že prezident Spojených států Donald Trump velmi dobře rozumí tomu, co se děje na Ukrajině, a Kyjev plně podporuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Američané jsou vzrušeni ruskou aktivitou v Arktice
Rusko zahájilo širokou expanzi v Arktidě, experti tvrdí, že jde o nejširší akci od pádu Sovětského svazu. Podle amerického ministerstva zahraničních věcí Moskva zejména modernizuje infrastrukturu. Budována je flotila ledoborců, ve výstavbě nebo modernizaci jsou přístavy, letiště a řada jiných objektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Další objevy Sabiny Slonkové: Nejen homosexuální eskort. Zaměstnanci Pražského hradu shořelo auto
Správa Pražského hradu měla údajně vozit na Hrad eskortní služby. Alespoň to ukazuje vyšetřování, které se spustilo poté, co byla odhalena kompromitující nahrávka stojící v pozadí odchodu šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta. V té souvislosti se mimo jiné objevila kauza zapálení auta jednoho z hradních číšníků či organizované vydírání pomocí kompromitujících nahrávek. Píše o tom server Neovlivní.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda dnes projedná ošetřovatelské volno nebo insolvence
Zavedení placeného ošetřovatelského volna pro příbuzné lidí s vážnou nemocí či novelu rozšiřující možnost oddlužení probere na svém dnešním jednání vláda. Ministři vyslechnou i zprávu ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) o hackerském útoku na jeho resort a budou se zabývat návrhem ministra pro lidská práva, který řeší ochranu oznamovatelů korupčního jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Babišovi hoši rozmazávají na titulní straně Klausovi o čelo nepěkné věci
Známé investigativní duo z Lidových novin Martin Shabu a Ondřej Koutník tentokrát odhalilo, kdo se skrývá za vyšetřovací komisí k reorganizaci policie. Je to prý právník, kterého lze hledat za mnohým, včetně amnestie prezidenta Klause. Shrnující zprávu přináší LN jako „otvírák“ titulní strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany je prioritou
Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal v úterý 7. února 2017 ve Strakově akademii s ministerským předsedou Svobodného státu Sasko Stanislawem Tillichem. Hlavním tématem setkání bylo prohlubování vzájemných vztahů obou zemí v oblasti dopravní infrastruktury a hospodářské spolupráce. Premiér Sobotka a předseda Tillich jednali také o spolupráci ČR a Saska v oblasti vědy, výzkumu a inovací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
MZV: Prohlášení ke schválení regulačního zákona k osadám v Knesetu
Ministerstvo zahraničních věcí sleduje s velkým znepokojením schválení regulačního zákona k osadám v Knesetu a nedávné schválení výstavby více než 6000 bytových jednotek v izraelských osadách na Západním břehu a Východním Jeruzalémě a vyzývá obě strany, aby se zdržely jednostranných kroků, které by mohly vést k obnovení napětí a ovlivnit výsledek přímých bilaterálních jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Konec Dienstbierova HateFree: Je to jinak. Pitomci, budou volby, běžte do..., padlo kvůli tomu
Vojenský analytik Jaroslav Štefec se vyjádřil ke konci projektu HateFree Culture. Zaujala ho také slova ministra Jana Chvojky (ČSSD) pro Rozhlas.cz ohledně financování projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Primátor Batthyány: Výtěžek plesu podpořil Alvalídu
Po loňském úspěšném comebacku se v sobotu 4. února v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev uskutečnil historicky druhý obnovený Ples primátora. Oblíbená společenská událost měla i svůj charitativní rozměr. Výtěžek z primátorského plesu ve výši 50 tisíc Kč poputuje prostřednictvím Nadace Naše dítě na podporu služeb Denního stacionáře Alvalída v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Unikla prý zpráva z německých tajných služeb: Rusové volby ovlivnit nechtějí
Německé parlamentní volby Rusové ovlivnit nechtějí. Alespoň to tvrdí německé tajné služby, které nenašly jediný důkaz ruských snah. Píše to server Novinky.cz s odkazem na německý deník Süddeutsche Zeitung.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Proruští teroristé se schovávají za děti, jsou to zločinci
Ti, co se kryjí za civilisty, nic jiného nejsou. A zločinci na východě Ukrajiny podporovaní Kremlem rozmisťují děla a raketomety do obydlených oblastí, odkud ostřelují Ukrajinskou armádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: Na nový účet u centrální banky poslalo pojistné už přes osmdesát procent zaměstnavatelů
Již více než 82 % všech zaměstnavatelů, kteří odvádějí pojistné na zdravotní pojištění za své zaměstnance - klienty ZP MV ČR, poslalo v lednu peníze na nový účet pojišťovny, vedený u ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Vláda musí garantovat vysokým školám předvídatelnost hodnocení vědy
Ministryně školství Kateřina Valachová na dnešním jednání vlády podpořila s výhradami materiál Metodika hodnocení výzkumných organizací a hodnocení programů účelové podpory výzkumu, vývoje a inovací (Metodika 2017 ) , který předložil místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dopravním expertem na zkoušku - to je Den otevřených dveří na Fakultě dopravní ČVUT v Praze
Fakulta dopravní ČVUT v Praze pořádá v pátek 10. února svůj Den otevřených dveří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Domino Svetík: Evropská unie, nástroj totality a řízené globalizace. Cílem jsou snědí otroci s IQ 90. Ztráta suverenity, prosperity i bezpečnosti
Globalizace je objektivně postupující proces, do něhož jsme všichni vtaženi. Ležíme si na afrických plážích, posloucháme americkou hudbu a popíjíme italské víno... Ale pozor! Nepleťme si spontánní globalizační kulturní výměnu individuálních konzumentů s geopolitickou a ekonomickou globalizací, v jejímž čele jsou státy nebo korporace, převyšující mocí a vlivem většinu státních útvarů. To je řízený proces, na kterém se podílejí globální hráči, jejichž cílem je moc nad zbytkem světa a ovládnutí konkurentů - a jejich zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rozpočtové nároky ČSSD? Babiš nešetří kritikou
Návrhy vyžadující podporu státního rozpočtu, se kterými pro letošní volební rok přišla sociální demokracie, vyjdou podle ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše na 104 miliardy korun. Je to šílené číslo, řekl novinářům před jednáním koalice, na němž chce ČSSD prosadit rozšíření dětských přídavků a zálohované výživné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Iráku budeme pomáhat, dokud to bude třeba, řekl premiér Sobotka
Česká republika bude poskytovat pomoc Iráku, dokud ji tato země bude potřebovat. Chce se také podílet na obnově Iráku po porážce teroristické skupiny Islámský stát (IS). Na dnešním jednání s iráckým ministrem zahraničí Ibráhímem Džaafarím to uvedl český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). V tiskové zprávě o tom informoval Úřad vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Politolog z Paříže nám řekl, jakou úlohu může sehrát Zeman ve vztahu Trumpa s Putinem, v čem jsou si podobní, jak to bude s Čínou i jak dopadnou Wilders s Le Penovou. Čtěte pozorně…
ROZHOVOR Přední britský euroskeptik, historik a konzervativní politický analytik John Laughland, který je ředitelem studií na Institutu pro demokracii a spolupráci v Paříži, míní, že Marine Le Penová nevyhraje prezidentské volby ve Francii, protože její jméno stále vzbuzuje příliš velký odpor. Podobně se nepodaří sestavit vládu Wildersovi v Nizozemí. Též nám řekl, jaké očekává budoucí vztahy Trumpa s Ruskem, Čínou a zda může roli mediátora mezi Východem a Západem sehrát prezident Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kislingerová: Ropková mystifikuje – investiční rezerva bude dělena dle potřeb městských částí
Podle náměstkyně primátorky Evy Kislingerové, která je zodpovědná za rozpočet, radní pro školství Irena Ropková ve svých tiskových prohlášeních mystifikuje veřejnost i představitele městských částí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Němci se Brexitu nebojí, Trumpa ano
Devět z deseti německý společností se nebojí, že jejich hospodaření bude významně ovlivněno odchodem Británie z EU. Větší strach mají z amerického protekcionismu, který chce zavádět nový prezident Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda: Stát proplatí lidem dlouhodobou péči o vážně nemocného příbuzného
Vláda premiéra Bohuslava Sobotky odsouhlasila na jednání ve středu 8. února 2017 novelu zákona o nemocenském pojištění, která do sociálního systému zavádí novou sociální dávku, tzv. dlouhodobé ošetřovné. Souhlasila rovněž s návrhem zákona, který zajistí vyšší právní ochranu oznamovatelům korupce a dalších závažných porušení zákona na pracovištích. Ministři rovněž odhlasovali novelu insolvenčního zákona, v jejímž důsledku se otevře institut oddlužení širšímu okruhu poctivých dlužníků, kteří se ocitli v dluhové pasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Od pondělí bude platit mimořádná změna v osobní dopravě
Správa železniční dopravní cesty připravila od pondělí 13. února mimořádnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy 2017 na celkem šesti tratích. Stalo se tak na základě žádostí dopravců ČD a RegioJet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR: Orly mořské na Tachovsku zabil karbofuran
Koncem roku 2016 byli na Tachovsku v blízkosti obce Hoštka nalezeni dva uhynulí orli mořští. Jeden z nich ležel vedle mrtvé, částečně sežrané lišky. Kvůli podezření na otravu Agentura ochrany přírody ČR, Správa CHKO Český les nahlásila případ Policii ČR, která zvířata zaslala Státnímu veterinárnímu ústavu. Pitva prokázala u všech tří otravu nebezpečným jedem – karbofuranem. Orli zahynuli pravděpodobně po pozření již dříve otrávené lišky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sporná novela zákona o ČT a rozhlasu má ve sněmovně problémy. Jde prý proti parlamentní demokracii
Návrh novely zákona o České televizi a Českém rozhlasu popírá princip parlamentní demokracie, připouští poslanci. Kritika tak zřejmě dosáhla svého. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Zapojení soukromého sektoru do stavby metra mi připadá naprosto logické a správné
Na výstavbě metra D by se mohli podílet soukromí investoři, město s nimi diskutuje možnou spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Valentýnské odběry krve v Nemocnici Pardubického kraje se konají i letos
U příležitosti svátku zamilovaných pomoci druhým. Takovou možnost již řadu let má každý zájemce starší zájemce hned na několika pracovištích Nemocnice Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Státy na balkánské trase jsou ve střehu. Vypracují bezpečnostní plán pro případ nové migrační vlny
Státy na takzvané balkánské migrační trase se na dnešní konferenci ve Vídni dohodly, že do dubna vypracují bezpečnostní plán pro případ nové vlny masové migrace. Také chtějí uzavřít zbývající možnosti, jak z Řecka do Německa nelegálně projít, informovala agentura DPA. Konference se zúčastnil i zástupce České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
„Dotace vrátit, HateFree skončit HNED!“ Ekonomka Šichtařová se bouří
Podle ministra pro lidská práva Jana Chvojky (ČSSD) měl být kontroverzní projekt HateFree na konci dubna ukončen. Sobotkův kabinet jej ale musí určitým způsobem udržovat, protože byl financován z Norských fondů. V opačném případě by se totiž musely vracet dotace ve výši až 32 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Hotovost bojuje o přežití
Žijeme v rychlé době plné neustálých změn, které ovlivňují vývoj po celém světě. Kromě onoho zrychlování životního stylu a různých zvratů na ekonomickém i politickém poli je patrný ještě jeden trend – narůstající boj proti hotovosti. Po celé planetě je vedena válka s jediným cílem – aby hotovost postupně vymizela z našeho každodenního života a veškeré transakce se prováděly bezhotovostní formou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Prouza a Evropské hodnoty! Nejdříve před nimi varoval Schneider, nyní i Zahradil. Dostal totiž pozvánku
Do státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy si rýpl ve svém příspěvku na sociální síti europoslanec Jan Zahradil (ODS). Na nebezpečné propojování vlády a think-tanku Evropské hodnoty pak upozornil bezpečnostní analytik Jan Schneider.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Stanovisko vedení Jihomoravského kraje k vyhlášení celorepublikové stávkové pohotovosti
Vedení Jihomoravského kraje odmítá nátlakové jednání odborových organizací ZZS JMK a Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR formou vyhlášení celostátní stávkové pohotovosti. Nové vedení kraje se od svého zvolení intenzivně stavem na ZZS JMK zabývá, hledá způsob jak tuto vyhrocenou situaci řešit a trvá na mediaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Všichni se bojí ČT, napsal Okamura
Z PROFILŮ Tomio Okamura dnes odpověděl na řadu dotazů, které se v poslední době nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nytra: O co budu usilovat v Senátu
Co si myslím o: Evropská unie - zachovat, nevystupovat, ale reformovat; Běženci - nebránit jejich kontrolovanému příchodu, ale striktně trvat na dodržování našich zákonů, tradic a zvyklostí; Zdravé životní prostředí je základní podmínkou života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Registr nespolehlivých plátců DPH se stále plní rychlým tempem
V průběhu ledna přibylo 505 nových nespolehlivých plátců DPH. Jedná se o druhý nejvyšší meziměsíční přírůstek za posledních čtrnáct měsíců. Celkový počet nespolehlivých plátců DPH v ČR se tak ke konci ledna vyšplhal na 7 962. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Práce na projektu k posílení spolupráce v oblasti sociálního začleňování pokračují v Libereckém kraji i v novém roce
V uplynulých měsících se jako součást realizace projektu „Zavedení systémové koordinace činnosti partnerů v rámci Paktu zaměstnanosti Libereckého kraje“ aktivizovala činnost ODBORNÝCH PRACOVNÍCH SKUPIN PZLK. Tyto skupiny jsou tři a působí v oblastech sociální, vzdělávání a služeb. Pod vedením metodiků pro každou oblast probíhají jejich pravidelná setkávání s cílem aktualizovat Strategii rozvoje lidských zdrojů Libereckého kraje, schválenou v roce 2014, a také rozšířit okruh členů odborných pracovních skupin včetně zařazení nových zajímavých témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Česká národní banka přešlapuje a neví si rady
ČNB se chystá vystoupit z kola intervencí proti silné koruně, ale evidentně neví, jak na to. A tak dál vyhazuje a ještě bude vyhazovat peníze za oslabování české koruny. V prosinci za intervence utratila 88 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Česko podporuje aktivity Iráku a je připraveno pokračovat v poskytování pomoci
Premiér Sobotka jednal s iráckým ministrem zahraničí Džáfarím o situaci v regionu i humanitární a vojenské pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Berg (SZ): Nesouhlasíme s vyloučením veřejnosti z rozhodování o kácení stromů během staveb
Komentář místopředsedy Zelených Michala Berga, člena odborného týmu pro stínování vlády, ke snaze vlády usnadnit v novele stavebního zákona kácení stromů a vyloučit z rozhodování o něm veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Macron dementuje zprávy o mimomanželském vztahu
Emmanuel Macron, nezávislý prezidentský kandidát, který je po aféře Francoise Fillona považován za možného vítěze prezidentského klání, včera večer odmítl zprávy, že po uzavření sňatku s Brigittou Trogneuxovou v roce 2007 nadále udržoval mimomanželský homosexuální vztah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist