Oficiální zpravodajská média

Spojenectví roku ještě není hotové. Lidovci pořád váhají, jestli se spouštět s Gazdíkovými Starosty
Lidovci stále nejsou pevně rozhodnuti, zda by měli jít do koalice se Starosty. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Agrofert zaplatil Babišovi za akcie 527 milionů a obratem je za 20 milionů prodal
Kauza nejasných Babišových příjmů pokračuje. Podle závěrů zprávy auditorských firem získal Andrej Babiš prodejem akcií společnosti Profrost svému koncernu Agrofert přes 527 milionů korun. „Tato částka byla mimořádně přemrštěná. Znovu se tak nabízí otázka, zda spíše než o zaplacení reálné kupní ceny akcií nešlo o zastřenou dividendu. Výplata dividendy by však byla zdaněna, kdežto prodej předražených akcií zdaněn není. V takovém případě by se jednalo o daňový únik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09: Česká republika patří do jádra Evropské unie
Prohlášení TOP 09 k Bílé knize o budoucnosti EU:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
„A proč pro takovýho debila pracujete? Běžte jinam!" Kubera vyslechl u Jílkové vyhozenou prodavačku a neudržel se
„Proč máme v Česku tak nízké mzdy?“ zeptala se v pořadu Máte slovo moderátorka Michaela Jílková. Vzhledem k tomu, že mezi hosty do studia dorazili Jiří Dolejš (KSČM) či senátor Jaroslav Kubera (ODS), bylo se na co dívat. Kubera dokázal, že si nehodlá brát servítky za žádných okolností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Povaleči a dobroserové. Takové nesmysly, co vykládají, neslyšel Pepa Nos ani za socialismu. Pak nám vyprávěl, jak se vyhazuje z České televize
ROZHOVOR „Zeman mluví a vystupuje jako normální člověk a jeho rozhodnutí mají logiku, Horáček a spol., všichni ti další sluníčkáři, kavárenští povaleči a dobroserové, nám tvrdí takové nesmysly, které jsem neslyšel ani za socialismu,“ prohlášuje známý písničkář Pepa Nos. Pak k tomu ještě nekompromisně dodává: „Ty jejich myšlenky nemají hlavu ani patu a jsou na hony vzdálené reálnému životu. S jejich líbivými představami, jak by to všechno mělo vlastně fungovat, by nás dostali do ještě většího maléru, než to provedli komunisté. Já prostě nepochopím, jak mohou podporovat lidi, kteří uřezávají druhým hlavy, nechávají ženy zahalovat do černých ‚odpadkových pytlů‘, a dokonce je i obřezávají.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj rozdělil mezi poskytovatele sociálních služeb více než miliardu
Celkem 1,328 miliardy korun přerozdělil Moravskoslezský kraj do krajské základní sítě sociálních služeb. Finance ve výši 1,067 miliardy korun obdržel kraj od Ministerstva práce a sociálních věci, 307,3 milionu korun z evropských peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje modernizaci dálnice D1 v úseku Měřín – Velké Meziříčí
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v sobotu 18. března práce na modernizaci dálnice D1 v úseku Měřín – Velké Meziříčí, západ. Modernizace bude zahájena přípravnými pracemi, jako je pokládka vodorovného dopravního značení a instalace provizorních svodidel. Od pondělí 20. března bude zahájena samotná modernizace levého jízdního pásu (směr Praha). Celý úsek bude do konce letošního roku kompletně zmodernizován a uveden do provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Moji milí konspirátoři pokračují
Vyjádření hejtmana k dnešním podezřením:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Uznají kraje moravskou národnost?
Moravská národní iniciativa, v rámci naplňování požadavků uvedených v Deklaraci moravského národa, ve spolupráci se spolkem Moravské srdce, jehož předmětem činnosti je hájení práv příslušníků moravského národa, se dnes obrátila na hejtmany Jihomoravského a Zlínského kraje a Kraje Vysočina s žádostí na obsazení Výborů zastupitelstev krajů pro národnostní menšiny občany moravské národnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Čerstvá data agentury STEM: Velmi slabý Okamura, nedostatečně pro ODS, výborně pro Kalouska a zmrtvýchvstání Úsvitu
Březnová data agentury STEM dobře ilustrují, jak proměnlivá je situace na politické scéně. TOP 09 výrazně překročila pětiprocentní práh, poprvé by se do sněmovny dostali i Piráti. Přelévají se hlasy na pravici i na levici, kolísá i podpora suverénně vedoucího hnutí ANO. Podpora hnutí ANO má v posledních měsících mírně stoupající tendenci, podpora ČSSD tendenci mírně klesající. Vládní koalice mírně oslabila, má však stále pohodlnou ústavní většinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Evropan Libor Rouček: Výklad Vášáryové a Romancova? Přesně tak má vypadat veřejná debata. Proč zase provokujeme s tou směrnicí o zbraních?
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Přál bych si proevropsky orientovanou koalici a jako sociální demokrat samozřejmě koalici, kde by byla ČSSD.“ Bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček se tentokrát v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjadřuje nejen k případným budoucím koalicím, hodnotil také sjezd ČSSD, popsal, jak vede kampaň Michal Horáček, a na adresu současného prezidenta a jeho avizované neúčasti v debatách uvedl: „Myslím si, že je to škoda a že si tím škodí.“ V závěru rozhovoru upozorňuje na to, že jsme jediná země z osmadvacítky, která hlasovala proti nové směrnici o zbraních a ptá se proč? „Celá kampaň, která se u nás vede, je naprosto nesmyslná, zbytečná a kontraproduktivní,“ říká Rouček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Počet migrujících do Evropy začíná růst
V únoru bylo zaznamenáno téměř 11 tisíc případů ilegálního vstupu na území Evropské unie. Uvedla to Evropská pohraniční agentura Frontex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nemám na jídlo, žebral muž na úřadě o podporu. Shrábl třicet tisíc a pak šel nahlásit krádež Audiny a zlaté cihly
Kriminalisté na Přerovsku řeší kuriózní případ. Před časem se muž z Lipníku nad Bečvou obrátil na Úřad práce ČR s tím, že je v tíživé životní situaci, neboť nevlastní prakticky žádný majetek a nemá z čeho žít. Požádal o sociální dávky a také je dostal. Jenže teď najednou policii oznámil, že mu ukradli zlatou cihlu a osobní automobil značky Audi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Před rokem se evropští politici poplácávali s Erdoganem. Dnes tehdejší dohodu chválí
Mluvčí Evropské komise Alexander Winterstein tvrdí, že rok po uzavření dohody mezi Evropskou unií a Tureckem o omezení migrace jsou patrné hmatatelné výsledky. Unie tak, jak uvádí, je nadále odhodlána ze své strany ujednání dodržovat. Píše o tom server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Soudní dvůr rozhodl, že léčivé přípravky s efedrinem jsou vyloučeny z působnosti nařízení o prekursorech drog
Soudní dvůr Evropské unie tento týden v řízení o předběžné otázce podané Nejvyšším soudem rozhodl, že léčivé přípravky obsahující efedrin a pseudoefedrin jsou vyloučeny z působnosti nařízení o prekursorech drog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka vyrazil do boje proti maturitě z matematiky. S rukama od hlíny
Nad tím, že není zapotřebí povinná maturita z matematiky, se na svém facebookovém profilu zamýšlel ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Šašci, co si hrají na elitu. Češi jsou chytří, žádného Kisku nezvolí. Gambler Horáček. Štěpán Kotrba a Tomáš Klvaňa debatovali o Zemanovi a vážně to stálo za to
Miloš Zeman má šanci vyhrát v prvním kole. A že bojuje proti elitě? To jsou jen šašci. Tak argumentoval v internetovém pořadu PL TV politický a mediální analytik Štěpán Kotrba. Jeho oponent, novinář a komentátor Tomáš Klvaňa kritizoval Zemana za podlézání Číně a Rusku. Uznal ale prezidentovi mnoho zásluh. Oba se shodli v tom, že Miloš Zeman je jasný favorit prezidentské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hvězdy popřejí Viktoru Preissovi ke kulatinám v přímém přenosu
Pořad Tobogan získal další velkou poctu. Je totiž jediným místem, kde oslaví vynikající český herec Viktor Preiss své životní jubileum a navíc v přímém přenosu. K sedmdesátinám mu popřejí nejen moderátor Aleš Cibulka, ale i Ivan Trojan nebo Vojta Dyk. Pořad vysílá Český rozhlas Dvojka v sobotu 18. března od 11.00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic představuje první dílčí výsledky z celostátního sčítání dopravy
Celostátní sčítání dopravy (CSD2016) probíhalo na dálniční a silniční síti ČR v loňském roce. ŘSD nyní představuje první výsledky, konkrétně porovnání dopravních intenzit na jednotlivých dálnicích v roce 2010 a 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Stát ani obce nemají bránit vzniku soukromých škol
Svobodní podporují vznik nových škol, přístup státu je nepochopitelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Invalidita je jednou z životních situací upravenou zákonem o důchodovém pojištění. Co říkají čísla z evidence České správy sociálního zabezpečení?
Těžký úraz nebo vážná nemoc, které člověka zcela nebo částečně vyřadí z pracovního života, mohou potkat každého. Bez ohledu na věk. Dokazují to čísla z evidence České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Více než jedna čtvrtina příjemců invalidních důchodů jsou lidé ve věku do 44 let. K 31. 12. 2016 pobíralo invalidní důchod 425 788 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Trump: Přišel čas platit své dluhy. Migrace je výsada, nikoli právo. Merkelová: Jsem ráda za potvrzení role NATO. Snažili jsme se najít kompromis
45. prezident USA Donald Trump a nejmocnější politička EU německá kancléřka Angela Merkelová uspořádali společnou tiskovou konferenci. Na té oba politici otevřeli několik témat. V přátelském duchu zažertovali a vrátili se k jednacímu stolu. Témata, která Trump s Merklovou zmínili, budou hrát důležitou roli v budoucích vztazích mezi USA a Evropskou unií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: Komu patří vítězství v boji o Vojenskou zdravotní pojišťovnu?
Na první pohled by se mohlo zdát, že spory o vedení Vojenské zdravotní pojišťovny, které se vloni rozhořely mezi členy správní rady dosazené za rezorty spravované hnutím ANO, za odborové organizace, a za ministerstvo zdravotnictví vedené ČSSD, jsou u konce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Český export rostl rychleji než světový obchod
Ministr Zaorálek vystoupil na závěr projektu Krajských exportních konferencí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Marcela Košanová: Po čem ženy touží aneb Láska i magie existují
Nedávné názorové přepršky kolem roztomilé básničky Jiřího Žáčka o maminkách ukázaly znovu labilitu současného rozvržení sociálních rolí. Nevíme, čí jsme. Vír proměnných identit znemožňuje základní životní orientaci. Mluvit v takovém chaosu o tradičních hodnotách se podobá šílenství a šílenství dovolí brát vážně jakýkoli názor. Ale nesuďme unáhleně a naslouchejme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jana Šimončíková: Jak radnice „demokraticky“ rozhoduje o zřizování modrých zón
Modré zóny (zóny placeného stání - ZPS) – pro některé lidi úleva, že zaparkují před svým domem, ale pro spoustu lidí problém. Problém pro příbuzné, kteří se chtějí vzájemně navštěvovat a každý bydlí v jiné části Prahy nebo někdo z nich nebydlí v Praze vůbec. Problém pro děti, které chtějí pomáhat svým starým rodičům. Problém pro podnikatele – ne každý si může dovolit platit 12 000 až 36 000 Kč za rok za povolenku, problém pro firmy, které drží pohotovost a zaměstnanci parkují služebním vozem před svým domem. ZPS mohou ovlivnit i podnikatelskou činnost ve smyslu, že omezují parkování pro zákazníky. Lidi v pronájmu bez trvalého bydliště nemají na povolenku vůbec nárok. (Nechápu, proč nemůže být vystavena povolenka po předložení nájemní smlouvy ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Na demonstraci chtěli jít lidi jako bratr Václava Havla.“ Martin Bursík se pěkně naštval, obvinil ministerstvo ze lži a vzkázal: Šlo o žádost mocnáře
Moderátor Jan Moláček přivítal v pátečních Dvaceti minutách Radiožurnálu bývalého ministra pro životní prostředí Martina Bursíka. Ten se velmi rozčiloval, že se soud nepostavil na stranu aktivistů, kteří chtěli protestovat na Hradčanském náměstí v Praze během návštěvy čínského prezidenta. Policie to zarazila a soud teď konstatoval, že neudělala chybu. Bursík na rozhlasových vlnách vysvětloval, proč to vidí jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČT by měla národu vrátit hrdost. Kandidát na generálního ředitele Konrád smetl komerční model: „Image není vše“
Do kritiky veřejnoprávní České televize se pustil bývalý ředitel TV Prima Martin Konrád. Ten mimo jiné oznámil také úmysl kandidovat na post generálního ředitele. Volby se uskuteční v letošním roce, rozhodovat se bude opět o šestiletém mandátu. Píší o tom Hospodářské noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud v případu krácení daně řešil, zda bylo dvakrát rozhodováno o téže věci
Uložení daňového penále a překážka věci rozhodnuté s účinkem „ne bis in idem“ ve vztahu k trestnému činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Doktor Macek souhlasí s Andrejem Babišem: Čím víc toho řekne, tím víc se objevuje lží
Doktor Miroslav Macek znovu ukázal, jak břitký text umí napsat. Kvůli Geertu Wildersovi se vysmál médiím hlavního proudu, ale pěknou ťafku schytal i ministr financí Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kvítek (HPP 11): Proč se spekulantům v Praze nehodí Regulační plány dle stavebního zákona?
Proč se nehodí Regulační plány dle stavebního zákona v Praze spekulantům s pozemky a developerům? Proč mocní nechtějí být v Praze svazováni pravidly a transparentním procesem účasti veřejnosti na celém procesu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Mach popisuje, co se dělo v europarlamentu kolem směrnice o zbraních. Češi prý mohli křičet, jak chtěli, bylo to k ničemu
Když čeští poslanci v Evropském parlamentu pomohli schválit Jednací řád, střelili se podle europoslance Petra Macha (Svobodní) do vlastní nohy. A od té doby za to tvrdě platí. Názorně se to ukázalo třeba při schvalování tak často proklínané směrnice o zbraních. Češi mohli protestovat, jak chtěli, evropská mašinérie je rozdrtila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
To, co jíme, jsou často jedy. Občané jsou nuceni konzumovat potravinový odpad z celé Evropy. Ekzémy a alergie. Zemědělec a poslanec naléhavě varuje
ROZHOVOR Poslanec ANO a soukromý zemědělec Pavel Šrámek upozorňuje na očividný úpadek českého zemědělství, naši potravinovou nesoběstačnost a nekvalitní dovážené potraviny. „Nevíte, proč má u nás každé druhé dítě ekzémy a alergie? Jsou to často jedy, které jíme. Je to komplexní problém zdraví obyvatel, nejen soběstačnosti. Zvyšování závislosti na dovozu je alarmující. Situaci je zapotřebí okamžitě řešit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Revoluce čpí krví – nečinnost taktéž
Graeme MacQueena, kanadského univerzitního profesora, udivuje neschopnost levice uplatnit při posuzování práce Warrenovy komise (zkoumala okolnosti vraždy Kennedyho), či při posuzování práce komise o 11. září, jakékoli náznaky představivosti. K čemuž lze ovšem dodat, že je za to dost lidí i publikací, posuzovaných jako levicové, které se prokazují být aktivními agenty ve službách spikleneckého státu v boji proti pravdivému disentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Americký ministr zahraničí varoval Severní Koreu: Naše trpělivost skončila
Americký ministr zahraničí Rex Tillerson prohlásil, že americká politika „strategické trpělivosti“ vůči Severní Koreji skončila. Jednou z možností je i vojenská akce proti Pchjongjangu, pokud by se hrozba ze strany KLDR dále zvýšila, dodal Tillerson. Ten v pátek zahájil návštěvu Jižní Koreje, informoval web E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Merkelová jede do Moskvy v květnu
Německá kancléřka Angela Merkelová se má 2. května setkat v Moskvě s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Řekl to bavorský premiér a šéf CSU Horst Seehofer, který je v těchto dnech na návštěvě v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Emigrovat nebo defenestrovat? Krása nesmírná a daňový únik jako prase
Páteční glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tak to už je vážně bizár. Trumpův poradce patří podle levicového deníku k maďarskému fašistickému řádu
Server levicového deníku The Forward, který vychází v New Yorku, vytáhl na světlo informace, které právě nesvědčí ve prospěch 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Informaci převzal také server Britské listy Jana Čulíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek lže, aby pomohl Sobotkovi. A komunisté se do té party přidali také. Už jsem všechno vysvětlil desetkrát, řádil v bulváru Andrej Babiš
Ministr financí Andrej Babiš poskytl rozhovor deníku Blesk. Vysvětloval v něm, jak je to s jeho aférou kolem dluhopisů. Prý je to tak, že si Miroslav Kalousek (TOP 09) vymyslel lež a tou lží teď pomáhá posílit pozice premiér Bohuslava Sobotky (ČSSD). Podle Babiše dělá Kalousek Sobotkovi beranidlo. A to ještě s komunisty po boku. Šéf hnutí ANO je tak přesvědčen, že se opakuje dobře známý scénář v němž se zavedené strany snaží vyhnat zlého Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek a Miroslav Kunst: Opravdu za vše mohou komunisti?
Osvěžovač paměti zde! Pak že nejsou církevní restituce krádež století!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
To zase byla „volební noc“ s ČT. Bohumil Vostal hlásil z Holandska úplně nesmyslné výsledky, nikomu to nepřišlo divné
Bohumil Vostal, zpravodaj ČT v Bruselu, podal naprosto zkreslené výsledky voleb v Holandsku. Spletl si výsledek voleb z roku 2012 s exit pollem voleb 2017 a zcela falešně přisoudil Straně práce výborný výsledek, píše na svém blogu Jan Bartoň. Jeho text zveřejnil také server Neviditelný pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Výsměch šéfredaktora Lidových novin: Kalousek je Babišův otrok. Šíří fake news a klesl na úroveň Okamury
Šéfredaktor Lidových novin István Léko, které si před pár lety koupil Andrej Babiš (ANO), dospěl k pro mnohé čtenáře velmi překvapivému závěru. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se prý proměnil v Babišova otroka. A ještě navíc ukázal, jak moc nerozumí zákonům. K dokreslení celé frašky Léko dodává, že desítky poslanců Kalouskovu kapitální neznalost posvětily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Je zapotřebí přizpůsobit oblast technického vzdělávání požadavkům trhu práce
Radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková včera za hlavní město podepsala se zástupci Asociace energetických manažerů a Střední školou – Centrem odborné přípravy technickohospodářské sektorovou dohodu pro energetiku. Cílem dohody je mimo jiné zajistit dostatečný počet kvalifikovaných odborníků v oboru tak, aby hlavní město mohlo v budoucnu konkurovat vyspělým regionům v oblasti využívání nových technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora: Když muž rodí doma
Poté, co jsem se přednedávnem rozepsala o porodech, několik lidí vyzvalo mého manžela, aby porod – respektive domácí porod - popsal očima muže. A že prý by je zajímalo, jak mohl něco takového dovolit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
A dost, už od vás nechceme ani krávy. Turci na protest vrací stádo do Nizozemska
Země půlměsíce se opravdu zlobí na Nizozemsko, opravdu moc. Dokonce tak moc, že zmrazila diplomatické styky s Nizozemskem. Jenže tím to zdaleka nekončí. Diplomatickou válku na vlastní kůži pocítí i nizozemské krávy chované v Turecku. Informuje o tom server Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Skoro 140 let existence mluví za vše
„Státy se udržují těmi ideály, z nichž se zrodily.“ To jsou slova T. G. Masaryka, jednoho ze zakladatelů našeho moderního státu. V Masarykově pojetí, je hlavní úlohou státu ochrana a rozkvět toho národa, který si stát za tímto účelem vybojoval a zřídil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Letošní summit ALBA vyjádřil solidaritu s Venezuelou
5. března se v Caracasu uskutečnil XIV. summit Bolívarovského svazu pro lid naší Ameriky (ALBA), který projednával aktuální témata subkontinentu. Účastníci setkání vyzvali k latinskoamerické jednotě a vyjádřili mj. solidaritu s krizí zmítanou Venezuelou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Pro řidiče je to náročné, ale s modernizací dálnice nejde dále čekat
Modernizace dálnice D1 pokračuje dalším úsekem,v sobotu začnou práce mezi Měřínem a Velkým Meziříčím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Čiňte pokání a věřte evangeliu - Vatikánský koncil a hereze, část 6
Postní doba 2017. ÚVOD: V jaké době začínal koncil a co bylo nutné řešit? Vlivem německé protestantské teologie byly oživovány hereze modernismu, které odsoudil už sv. papež Pius X. (1907). Ve světě vzrůstala propagace dekadentních vlivů, které dostaly masový charakter rozšířením televize a začaly tak manipulovat každou rodinou. Programovaly v rodinách krize a rozpoutala se tak celá lavina rozvodů. Popularizací rockové hudby nastala invaze kultu násilí, nečistoty a okultismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tunel státních nemocnic. Lékařský odborář Engel varuje před nejnovějším nápadem ministra Ludvíka
ROZHOVOR „Není přece možné zachovávat stav, kdy 70 procent naší populace nedosáhne ani na průměrnou mzdu. Dnes to už v českých nemocnicích ale není jen o výši platu, nýbrž i o zavedení snesitelných pracovních podmínek,“ prohlašuje známý šéf Lékařského odborového klubu Martin Engel. Ke snaze Ministerstva zdravotnictví změnit fakultní nemocnice na univerzitní pak konstatuje: „Je to snaha dostat se k majetku státních příspěvkových organizací, protože zatím to nebylo podle zákona možné. Já si tak dovedu představit případ, že nemocnice Motol převezme nemocnici Na Homolce a pak ji prodá ‚vhodnému‘ majiteli.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kandidátky, které budou sexy pro voliče. A v Praze? Hvězdná kandidátka. Gazdík hovořil v interview o předvolební koalici
V pátečním interview ČT24 zpovídala moderátorka Zuzana Tvarůžková předsedu Starostů a nezávislých Petra Gazdíka. Ten prozradil, že Starostové a nezávislí chtějí do voleb postavit „sexy kandidátky“ a počítá s tím, že v Praze bude třeba nabídnout přímo „hvězdnou sestavu“. Ve vysílání si také rýpl do Andreje Babiše (ANO) a vyjádřil se k uprchlické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Stříbrný lukostřelec se koná pod záštitou prezidenta České republiky
Dne 14. března ředitelství ceny “Stříbrný lukostřelec ČR” obdrželo od prezidenta České republiky Miloše Zemana certifikát, kterým oficiálně uděluje záštitu druhému ročníku ceny, jež proběhne v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Popelnicí Evropy, ale ze zcela jiných příčin
Článek "Češi sami uznávají, že jsme popelnice Evropy" shrnuje údajné příčiny tohoto stavu získané anketou agentury STEM/MARK v březnu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Jak jsem se ocitl v časové smyčce
Ten film vznikl ve Spojených státech v roce 1980. U nás měl premiéru až o deset let později, po „sametové revoluci“. Do té doby byl údajně zakázán, prý z důvodů, aby český filmový divák nebyl deprimován americkou zbrojní technikou. Odehrává se totiž na palubě US letadlové lodi Nimitz. V osmdesátých létech jedna ze špiček zbrojní techniky amerických imperialistů. Jeho název je Tajemná záře nad Pacifikem. Ještě dnes vás může zaujmout, na internetu je jistě k mání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Geert Wilders dobyl Maastricht, i přístav kde řádí muslimské gangy. Detailnější rozbor výsledků holandských voleb
Zatímco mainstreamová média a politici pokládají výsledek nizozemských parlamentních voleb za porážku Geerta Wildere a jeho Strany pro svobodu (PVV), euroskeptici i samotný Wilders tvrdí opak. Zajímavý pohled na nizozemské volby nabízí server Frontpagemag.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Svobodní: Novými místopředsedy jsou Jiří Kubíček a Terézia Mlýnková Išková
Strana svobodných občanů 15. 3. 2017 obměnila své vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Glosa k holandským volbám aneb Když prohra je výhra
Prohráli jsme, ale pořád vedeme tabulku, zvedal nám morálku trenér, když jsme dostali dardu pět nula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka zahájí stavbu obchvatu Lechovic, pak zavítá do Znojma
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se zúčastní v pondělí 20. března 2017 zahájení stavby obchvatu obce Lechovice. Následně zavítá na stavbu druhé etapy obchvatu Znojma, která začala v červenci loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ani Trump nebude imunní vůči kouzlu kancléřky Merkelové, píše Reuters
Německá kancléřka Angela Merkelová konečně dorazila do USA. S prezidentem Trumpem se měla původně setkat už v úterý, ale kvůli sněhové bouři zuřící na východě USA cestu odložila. V pátek se Trump s Merkelovou přivítal před prezidentskou rezidencí. Svět napjatě očekává, jak setkání obou státníků dopadne, protože si od počátku nepadli právě do noty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad vyhlásí výsledky soutěže Společné zařízení roku
Ve čtvrtek 23. března 2017 se od 16.00 hodin v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu PČR uskuteční vyhlášení výsledků 10. ročníku soutěže Společné zařízení roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vila v luxusní čtvrti za půl milionu. Takto „sociálně bydlí“ syrští uprchlíci v Anglii
Značné pobouření vyvolalo mezi veřejností rozhodnutí radních ze Sevenoaks v hrabství Kent poskytnout syrským uprchlíkům k užívání šestipokojovou vilu v hodnotě 500 000 liber.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Podle šéfa ODS by měl premiér vysvětlit podezření kolem hejtmana Zimoly
Tiskové prohlášení ODS jménem jejího předsedy Petra Fialy:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Kotlíkové dotace jsou revolučním projektem, který se nám podařilo vydupat ze země
Ministerstvo životního prostředí spouští druhou vlnu kotlíkových dotací. Do krajů pošle další 3,4 miliardy korun na výměnu starých kotlů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Studentský spolek: Vzkvétá pražská pedagogická fakulta? Děkan sázel bylinky
Vidět děkana jedné z fakult Univerzity Karlovy v pracovním oblečení a rýčem se jen tak někomu nepoštěstí. Profesor Michal Nedělka z Pedagogické fakulty v Praze sázel o víkendu bylinky na školním dvorku spolu se studenty ze spolku Drosophila. Vznikla tak zahrádka se sedmi druhy rostlin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Termín podávání žádostí pro novou výsadbu vinic byl prodloužen do konce března
Na základě rozhodnutí Ministerstva zemědělství se v tomto roce prodlužuje lhůta podávání žádostí o přidělení „Povolení pro novou výsadbu“ do konce března. Prodloužení termínu je konečné a nebude možné jeho další posunutí s ohledem na nabytí účinnosti novely zákona o vinohradnictví a vinařství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Krajanka z Turecka: Jsem rozčarovaná. Erdogan je nepředvídatelný, vzdaluje se Atatürkovu odkazu
ROZHOVOR V podstatě si holandskou krizi Recep Erdogan vytvořil sám. Takže ano, souhlasím s přístupem Holandska. Druhá věc ovšem je, že Erdogan tuto krizi teď vyždíme do poslední kapky, aby posílil nacionalistické cítění Turků, a obávám se, že mu to v blížícím se referendu pár bodů přidá. To říká soudní překladatelka a tlumočnice Stanislava Beranová, která žije v turecké Antalyi už osmnáct let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanci hovořili s irskou ministryní pro rozvoj zdraví
Poslanci z výboru pro evropské záležitosti se během setkání s ministryní pro rozvoj zdraví Irské republiky Marcellou Corcoran-Kennedyovou seznámili s aktuálními poměry v Irsku v souvislosti s budoucím vystoupením Velké Británie z Evropské unie. Čeští poslanci shodně s irskou ministryní Marcellou Corcoran-Kennedyovou konstatovali, že prvořadou starostí našich států bude zajistit práva našich občanů v budoucí Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Nexit nebude
Nizozemské volby hluboce zklamaly euroskeptiky, kteří očekávali, že po Brexitu přijde i Nexit. Už předběžné výsledky po ručním sečtení devíti desetin hlasů ukázaly, že vládní strana obhájila vedoucí postavení, Wilders nepotvrdil roli favorita, zloba voličů se snesla na koaliční socialisty PvdA a nastupuje nová zelená levice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lékárny v krajských nemocnicích budou otevřeny i o státních svátcích
Pacienti z Moravskoslezského kraje, kteří budou potřebovat léky i o státních svátcích, si je budou moci vyzvednout v nemocničních lékárnách krajských nemocnic. I ve sváteční dny jim budou k dispozici odborníci v lékárnách nemocnic v Karviné-Ráji, Havířově, Orlové, Třinci-Podlesí, Frýdku-Místku, Krnově a Opavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zrušit Senát! A pane Valento, kdy opravíte věznici? Senátor: Od vás kritiku neberu, pouze plivete síru
Senátor Ivo Valenta (Strana soukromníků) odpověděl na dopis rozezleného občana Uherského Hradiště, který zaslal ParlamentnímListům.cz. Řeč byla mimo jiné o věznici v tomto slováckém městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
MIDO 2017: GWC World byla i letos u toho!
Špičkový italský design, kvalita zpracování, nejlepší zboží a horké novinky, tak lze shrnout únorový italský veletrh MIDO v Miláně, každoročně největší a nejdůležitějších celosvětová událost ve světě optiky. GWC World, digitální agentura s pobočkami v Praze a Miláně byla jako každý rok u toho. Fyzicky i virtuálně. MIDO aplikace vyvinutá ze strany česko-italské společnosti zjednodušila a zpříjemnicla výstavu a orientaci nejednomu návštěvníkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
STEM: Přelévají se hlasy na pravici i na levici, kolísá i podpora hnutí ANO
Březnová data dobře ilustrují, jak proměnlivá je situace na politické scéně. TOP 09 výrazně překročila pětiprocentní práh, poprvé by se do sněmovny dostali i Piráti. Přelévají se hlasy na pravici i na levici, kolísá i podpora suverénně vedoucího hnutí ANO. Podpora hnutí ANO má v posledních měsících mírně stoupající tendenci, podpora ČSSD tendenci mírně klesající. Vládní koalice mírně oslabila, má však stále pohodlnou ústavní většinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Obchoduje Babiš se zelenými aktivisty? Podezření se potvrzuje
Dne 15. 3. 2017 přinesly Hospodářské noviny zprávu o tom, že ministerstvo životního prostředí výrazně snížilo pokutu chemickému podniku Precheza v Přerově za únik oxidu siřičitého do ovzduší. Koncem října 2014 byla koncentrace tohoto jedovatého plynu v Přerově překročena 36násobně. Následně konala ve správním řízení Česká inspekce životního prostředí a v únoru 2015 vyměřila pokutu 7 miliónů korun. Pak vstoupil do hry fakt, že Precheza patří do koncernu Agrofert Andreje Babiše a začal konat jeho bývalý zaměstnanec ministr životního prostředí Brabec. Precheza se odvolala a oblastní pracoviště Brabcova úřadu v Olomouci snížilo pokutu na pouhých 500 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zákaz sebeobrany jako další krok k cestě do otroctví?
Na téma naprosto nesmyslného omezení držení zbraní, které si odhlasovali europoslanci, už toho bylo řešeno a napsáno hodně. Je opravdu smutné, že nedošlo ani na pozměňovací návrhy dvacítky českých europoslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Směrem k přímé demokracii na celonárodní úrovní
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let funguje ve Švýcarsku a na který jsou Švýcaři po právu hrdi, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po vzniku referenda následuje směr k přímé demokracii na celonárodní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hlasujte v soutěži Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje
Od 17. března do 9. dubna 2017 je možné hlasovat prostřednictvím SMS zpráv v desátém ročníku soutěže „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Další šmejdi u dveří
Pojem „šmejdi“ bohužel všichni známe. Dříve nabízeli deky, hrnce, a dokonce i mobilní tarify. V energetice se nyní od elektřiny a plynu posunuli k teplu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Čiňte pokání a věřte evangeliu - Hereze synkretismu, část 5
První Boží přikázání zní: „Já Hospodin jsem tvůj Bůh… Nebudeš mít jiných bohů mimo mne. Neučiníš sobě rytiny ani jakého podobenství těch věcí, které jsou na nebi svrchu, ani těch, které jsou na zemi dole, ani těch, které jsou u vodách v podzemí. Nebudeš se jim klanět, ani po nich toužit. Neboť já jsem Hospodin, Bůh tvůj…“ (Dt 5,6-9)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Začala rekonstrukce železniční trati z Berouna do Králova Dvora
Správa železniční dopravní cesty dnes slavnostně zahájila rekonstrukci traťového úseku z Berouna do Králova Dvora, který je součástí třetího tranzitního železničního koridoru. Přínosem stavby bude kromě celkové modernizace železniční stanice Beroun také zvýšení traťové rychlosti a modernizace zabezpečovacího zařízení. Zhotovitelem prací je sdružení firem pod vedením EUROVIA CS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Turecko suspenduje své členství v NATO
Stalo se to, k čemu vývoj v turecko-evropských, turecko-ruských a turecko-amerických vztazích směřoval delší dobu. Konkrétně již od letního pokusu o převrat proti tureckému prezidentu Erdoganovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Neústavnost zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
Skupina senátorů vedená Ivo Valentou navrhla 13. 3. 2017 Ústavnímu soudu zrušení části zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Soudcem zpravodajem je předseda soudu Pavel Rychetský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Degradace českého školství pokračuje. Tentokrát na potravinové úrovni
Pamlsková vyhláška z dílny MŠMT má záměr šikanovat zejména provozovatele školních bufetů, dále má záměr šikanovat zejména tradiční výrobce českých potravin!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Inovační centrum podpoří začínající podnikatele i zralé firmy
Moravskoslezský kraj majetkově vstoupil do společnosti Vědecko-technologický park Ostrava (VTPO) nabytím akcií v hodnotě zhruba 408 tisíc korun. Začíná tak plnit obsah memoranda s Ostravou o spolupráci v oblasti podpory podnikání a inovací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Policisté hlídali na železnicích, zkontrolovali 7000 osob
V rámci mezinárodní bezpečnostní akce Blue 24 zkontrolovali čeští policisté od úterního do středečního rána přes 7000 lidí. Hlídali více než 700 nádraží, kontrolovali také osobní a nákladní vlaky. Do 13. ročníku akce zaměřené na kriminalitu v železniční dopravě se zapojilo asi 2500 policistů ze všech krajských ředitelství v ČR. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jindřich Berounský: Poodhalení multifunkčního supernáměstka ministra dopravy
Není to tak dávno, co jsme se z medií dozvěděli, že státní tajemník ministra dopravy Tomáš Čoček rezignoval. V tištěných a elektronických médiích se opakoval podtitulek „Čoček už chce být jen náměstkem“. Mnozí z nás si v tu chvíli s úlevou pomysleli, že to konečně někomu došlo. Sedět na mnoha židlích najednou a ve funkcích s protichůdnými zájmy zastupovaných subjektů zkrátka nejde. Pokud však někdo očekával, že to byla první předzvěst zlepšení stavu na Ministerstvu dopravy a tím i české železnici, hluboce se zmýlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Svátky letos změní termín výplaty důchodu celkem desetkrát. O Velikonocích i Vánocích budou vyplaceny dříve
Státní svátky a ostatní svátky stanovené zákonem změní v tomto roce některé výplatní termíny důchodů, které klientům zasílá Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
David Rath se nevzdává. Žene svého soudce Pacovského už před třetí soud
David Rath vstoupil do dalšího kola boje s českými soudy. Tentokrát si vzal znovu na paškál soudce Roberta Pacovského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vandas a Kotleba: Pomůžeme si ve volbách!
Ve dnech 14. a 15. března 2017 se delegace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) pod vedením předsedy strany Tomáše Vandase, výkonného místopředsedy Jiřího Štěpánka a místopředsedy Erika Lamprechta zúčastnila v Banské Bystrici oslav Dne slovenské státnosti, který připadá na 14. březen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Čínský umělec, který přitáhl do Prahy člun s černými uprchlíky: Chovali jste se ostudně, chci vám promluvit do duše
Čínský umělec a politický aktivista Aj Wej-wej, jenž se významně angažuje proti komunistickému režimu v Číně, má za to, že Češi se postavili velmi ostudně k uprchlické krizi. S ohledem na českou historii by umělec věřil, že budeme otevřenější. Proto se nám rozhodl promluvit do duše svým díle a ve Veletržním paláci instaloval své dílo – sedmdesátimetrový člun s uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Moravská tchýně Donalda Trumpa promlouvá: Takto to bylo s nabídkou, aby Ivana byla velvyslankyní v Praze
Bývalá tchyně Donalda Trumpa a babička jeho tří dětí Marie Zelníčková prožívala ve Spojených státech napínavý boj o Bílý dům a zúčastnila se i slavnostní inaugurace. Píše o tom server iDnes.cz, který přináší výtah z rozhovoru M. Zelníčkové pro dnešní Mladou frontu Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Budějovický Budvar loni vystavil rekordní objem piva
Budějovický Budvar vystavil v roce 2016 historicky rekordní objem piva. Celkem to bylo 1 615 000 hektolitrů, což je meziročně o 0,8% více. Loňský prodej piva mohl být ještě vyšší, ale pivovar již v roce 2015 dosáhl horní hranice svých výrobních i logistických kapacit. Proto musel v řadě případů odmítat požadavky zákazníků. Loňské zvýšení prodeje umožnil soubor interních organizačních opatření a maximální úsilí všech zaměstnanců. Další zvýšení prodeje piva bude možné až po dokončení rozsáhlých investic v předpokládané hodnotě 2 miliardy Kč do roku 2020. Očekávaný rozvoj pivovaru však může úplně zastavit zákon o registru smluv. Budějovický Budvar proto usiluje o získání výjimky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vysmátý Babiš
Včerejší bouřlivá debata v poslanecké sněmovně, která se týkala daňových triků A. Babiše a jíž se ovšem hlavní terč útoku neúčastnil, měla jasný antibabišovský záměr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Všechno nejlepší, Pepíku! Posíláme krásnou písničku
V neděli 19. března oslavují svůj svátek Josefové, neboli lidově Pepíci. Popularita tohoto jména se zřetelně promítá také do vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Hudební gratulaci v Písničkách pro radost totiž od svých blízkých uslyší přesně 50 jihočeských Pepíků. Kapacitu pořadu gratulanti vyčerpali dva měsíce před vysíláním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Syn radního, neměl rád spolužáky. Natáčel podivná videa a obdivoval vrahy ze škol. Den po útoku ve Francii vědí média o střelci takřka vše
Na střední škole v jižní Francii se střílelo. Podle úřadů však nešlo o teroristický útok, ale o čin, který připomíná opakované střílení na amerických středních školách. Server Local přináší bližší informace o incidentu i o samotném střelci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sejkorová (SPO): Politické ambice jednoho z kandidátů na prezidenta vyvolají u občanů zděšení
Přivítat v České republice ekonomické migranty je Horáčkova nevědomost a neznalost věci? Ne, to jistě ne... Avšak jeho projevy stále častěji vyvolávají u budoucích voličů negativní reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj podpoří oblastní destinační společnosti
Rozvoj cestovního ruch v regionu podpoří kraj téměř pěti miliony korun. Krajští zastupitelé 16. 3. rozhodli o poskytnutí dotací destinačním společnostem, které podaly projekty do dotačního programu Podpora systému destinačního managementu turistických oblastí pro období 2017 – 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pan senátor se diví, že ho poslal úředník do háje? Takto jednají úřady s běžným občanem
Reakce občana Uherského Hradiště na text senátora Ivo Valenty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Grebeníček sedí v parlamentu už čtvrt století
Poslanec Miroslav Grebeníček, který 21. března oslaví sedmdesátiny, vstoupil do dějin polistopadové české politiky jako dlouholetý vůdce nástupnické strany totalitních komunistů – Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM). Grebeníček, který stál v čele strany 12 let, představuje konzervativní tvář českých komunistů, kteří se na rozdíl od mnoha podobných stran v postkomunistických zemích nepřejmenovali ani výrazně nedistancovali od diktátorské minulosti, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Prokeš: Přijede ministr Chvojka znovu do Mostu?
Bylo osm stupňů pod nulou. Cikáni byli zalezlí v bytech. Proto byl na veřejných prostranstvích klid a pořádek. Mezi lidmi bydlícími v Mostě zavládla obava, že nový ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jan Chvojka podlehne dojmu, že se v problémové lokalitě Stovky, kterou na konci ledna navštívil, žije dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Je velice vtipné, když premiér říká, že poškozuji pověst vlády
Reakce na prohlášení premiéra Sobotky, zveřejněná na oficiálním facebookovém profilu ministra financí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
František Dostál: Pokrývka bronzové hlavy
Psal se rok 1979, kdy byl na několik let v centru Prahy odstraněn pomník jazykového génia Josefa Jungmanna kvůli výstavbě stanice metra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj uvolní peníze na soutěž Dobrá střední škola
Zprávy 10. schůze Rady Ústeckého kraje v V. volebním období:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dopravci a živnostníci si stěžují u premiéra Sobotky. Jak jim asi odpoví?
Svaz průmyslu a dopravy České republiky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR jako reprezentanti výrazné části tuzemského hospodářství píší ministerskému předsedovi Sobotkovi v souvislosti s připravovaným výběrovým řízením na nového výběrčího českého mýta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tétauer (SZ): Návyk na ropný mejdan je relativně jednoduchý, návrat zpět však už mnohdy není možný
Moldavská dráha dokazuje o jarních prázdninách, že patří mezi regionální tratě, kde je zapotřebí zachovat provozuschopnost pro její hojně využívaný pravidelný, alespoň prázdninový a víkendový provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: CIAgate a my
„Rozbiji CIA na tisíc kusů a hodím je větru“. – John F. Kennedy, prezident USA, po fiasku CIA organizované invazi Kuby v roce 1961. „Jedna z věcí, kterou většina pozorovatelů nechápe, je, že CIA učiní cokoli – naprosto cokoli – aby přežila“. John Kiriakou, vyšetřovatel senátního výboru pro zahraniční styky a bývalý pracovník CIA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jásání nad holandskými volbami ukazuje, v jakém chaosu je svět. Junckerovskou Evropu fakt nezachráníte, varuje komentátor
Přestřelka s tureckým prezidentem Erdoganem zajistila nizozemskému premiérovi Marku Ruttemu volební vítězství. To však neznamená konec protimuslimských nálad. Naopak, píše v dnešní Mladé frontě Dnes její komentátor Vojtěch Varyš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Brabcovo ministerstvo snížilo pokutu chemičce z Agrofertu. Ze sedmi milionů na pět set tisíc. Je to běžné, hájí se úředníci
Za únik oxidu siřičitého do ovzduší v říjnu 2014 dostala chemická továrna Precheza v Přerově pokutu půl milionu korun. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) firmě původně vyměřila sankci sedm milionů. Informovaly o tom Hospodářské noviny a zprávu převzala i ČTK. Pokutu následně razantně snížilo ministerstvo životního prostředí. Komentátor Jiří Sezemský má za to, že šéf resortu Richard Brabec kvůli tomu pro svého stranického šéfa Andreje Babiše (oba ANO) potil krev, pot a slzy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rekonstrukce budovy Pražské správy sociálního zabezpečení na některé dny zcela uzavře úřad. Poprvé v pondělí
Z důvodu probíhající rekonstrukce budovy Pražské správy sociálního zabezpečení (PSSZ), která sídlí na adrese Trojská 1997/13a, Praha 8, bude v pondělí 20. 3. 2017 úřad pro veřejnost zcela uzavřen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sovka (TOP 09): Zákon o rozpočtové odpovědnosti pohledem místostarosty
„Poděkujme“ tedy vládě za zájem o moravský venkov a nebo se snažme udělat něco pro to, aby se od podzimu začala Praha o regiony více zajímat a obce podporovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Brigita Janovská: Partnerství Oblastní charity Most s Lidovou solidaritou Freiberg je desetileté
Desáté výročí partnerství Oblastní charity Most s Lidovou solidaritou Freiberg obě organizace oslavily v polovině března v Mostě a Litvínově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Holanďané ukázali, jak na populisty, jásají v MF DNES
Blíží se klíčové volby ve Francii a Německu. Zdá se, že Nizozemci ukázali, jak mohou vyhrát umírnění politici, píše dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Novým prezidentem Agrární komory je Zdeněk Jandejsek
Na včerejším XXV. sněmu Agrární komory České republiky, který se v Olomouci konal jako sněm volební, byl na nadcházející volební období do pozice prezidenta AK ČR zvolen Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc., který získal podporu většiny delegátů. Dosavadní prezident Miroslav Toman, kterému skončil mandát, již dříve oznámil, že kandidovat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SPR-RSČ Miroslava Sládka: Tak už tady máme dalšího kandidáta, paní Müllerová, prohlásil Švejk
Jakýsi naprosto neznámý úředníček jménem Bretschneider, nebo snad Schtogl prohlásil, že chce také kandidovat na prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Drzá podnikatelka vytáhla do boje proti Babišovi: Kontrola na každém kroku, nesmyslné pokuty. Úředníky prý nahnali na EET, jiné věci se skoro nekontrolují
ROZHOVOR Kontrola na každém kroku, a ty pokuty! Podnikatelka Klára Novotná, známá pod přezdívkou Drzá Klára, je velkou bojovnicí proti Andreji Babišovi. Co říká na současnou situaci kolem něj? V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz uvádí, že mu i přes velkou mediální „masáž“ klesají preference. A již dávno prý není ochráncem drobných živnostníků. Stát ani firmu prý podle aktuálního dění tak nějak ukázkově nevede… A k tomu ještě EET a další, „Daňovou Kobru“ nevyjímaje. Pokládá si zároveň otázku, zda je správné, že jediný člověk soustřeďuje ve svých rukou takovou moc…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Školství si zaslouží více než ohlodanou kost
Vzdělání je priorita – to zní rodičům v uších nejméně deset let. To je známá politická písnička. A realita? V době startu této vlády byly školy podfinancovány zhruba o 50 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Macron by prý ještě neměl jásat. Marine Le Penová má do voleb jeden trumf
V Nizozemsku se nakonec překvapení nekonalo, ale zrak euroskeptiků z celého kontinentu se nyní upírá k prezidentským volbám ve Francii. Podle aktuálních průzkumů to minimálně v prvním kole stále vypadá na vítězství Marine Le Penové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tohle asi neplánovali. Poslanci prý mohou útokem na Babiše podříznout spíše Sobotku
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je na dovolené. Přesto se zapojil do slovní bitky, kterou svádí ministr financí Andrej Babiš (ANO) s poslanci dalších stran. Již nějaký čas se snaží vypořádat se svou dluhopisovou aférou a Sněmovna mu dala najevo, že se mu to zatím moc nedaří, poslanci dali Babišovi nůž na krk. Podle sociologa Jana Herzmanna by si však Sněmovna měla dát pozor, aby nepodřízla spíše premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Atraktivní kostely a poutní místa se otevřou návštěvníkům
Třicet kostelů, chrámů a poutních míst v Moravskoslezském kraji se od 1. května otevře veřejnosti i mimo bohoslužby. Návštěvníci, turisté a zájemci o kulturní památky si je budou moci prohlédnout i díky 1,2milionové dotaci, kterou Moravskoslezský kraj poskytne Biskupství ostravsko-opavskému. O udělení dotace včera rozhodli krajští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Německý poručík se omlouval za okupaci
Tato událost je dnes přesně sedmdesát osm let stará a dokazuje, že historie není černobílá. V roce 1939 k nám přišli slušní vojáci Wehrmachtu a naopak v roce 1945 k nám s Rudou armádou dorazila i pořádná verbež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Švédsko plné žebráků. Nikomu z politiků se to nelíbí, ale netuší, co s tím. Toto s nimi zažil náš reportér
Množství žebráků v ulicích švédských měst je již dlouhou dobu velkým politickým problémem této severské země. Převážně před vchody do supermarketů všech větších švédských měst, ve vestibulech stockholmského metra, ale i přímo ve vagónech metra v současné době žebrá množství lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Vrchol arogance ministerstva zdravotnictví
Záchranáři, kteří letěli k akutním případům, kdy byl pacient v přímém ohrožení života, přesto nedostanou svoji práci a let zaplaceno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ODS: Začíná antibyrokratická revoluce. Spouštíme velký sběr zbytečného papíru
Českou republiku dusí byrokracie, byrokratické úkony a papírování a požírají energii všem. Požírají energii živnostníkům, malým a středním podnikatelům. Požírají ale energii a otravují například i učitele a rodiče. Z tohoto důvodu dnes občanští demokraté spustili antibyrokratickou kampaň sběrem „zbytečných papírů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtmani mají řešit, kde vzít peníze na zvyšování mezd
Hejtmani dnes mají řešit, kde vzít peníze na zvyšování mezd, které slíbila vláda. Týká se to nejen řidičů linkových autobusů, ale i pracovníků v kultuře, školství a sociální oblasti. Hejtmani na radě Asociace krajů mají také uzavřít spolupráci s hasiči a záchranáři o zapojení hasičů do předlékařské první pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vedení KDU-ČSL a STAN budou jednat o volební koalici
Předsednictva KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí budou od dnešního odpoledne jednat v Lipnici nad Sázavou o vytvoření volební koalice. Zástupci obou uskupení dali najevo, že od dvoudenních rozhovorů očekávají definitivní rozhodnutí o tom, zda do podzimních sněmovních voleb půjdou společně, nebo samostatně. Předseda STAN Petr Gazdík ČTK ve středu řekl, že nevidí důvod, proč by dohoda měla padnout pod stůl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jak je to s deseti nemocnicemi?
Babišova MfD se včera s rozkoší věnovala tématu, které může být pro ČSSD u jejích voličů tématem smrtícím. Článek pod názvem: „Ludvík chce státu vzít deset nemocnit“ se na titulní stránce shrnuje problematika, kdy ministr Ludvík prosazuje legislativu o univerzitních nemocnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist