Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Realisté: Třicet tři realistických kroků vpřed
Realisté představili svůj volební program: „33 realistických kroků vpřed“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Snad se další poslanci budou zajímat o skutečné aktéry solárních podvodů
Upozornila jsem na biliónový tunel a požadovala nápravu. Stala jsem se zcela nepohodlnou systému, jenž kašle na lidi. Dostala jsem se na práh vězení, přestože jsem nic neprovedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Byl to Putin! On dosadil Donalda Trumpa na „trůn“. Zde jsou další údajné důkazy
Agentura Reuters získala od nejmenovaných tří současných a čtyř bývalých amerických činitelů informace o plánu ruské vládní instituce kontrolované prezidentem Vladimirem Putinem na ovlivnění prezidentských voleb v USA. Dva důvěrné dokumenty z moskevského Ústavu pro strategická studia obsahují detaily o konkrétní propagandistické kampani ve prospěch Donalda Trumpa i úvahy o podkopání důvěryhodnosti volebního systému v očích Američanů. Píše o tom server Aktuálně.cz s tím, že Putin v minulosti opakovaně popřel, že by Rusko jakýmkoli způsobem do voleb amerického prezidenta zasahovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Není možné déle mlčet. Alkohol není lék
Populace v České republice patří mezi vysoce tolerantní v otázce konzumace alkoholických nápojů, a to včetně konzumace dětmi a mladistvými. Velmi často dochází k nabízení alkoholu dětem v prostředí rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kunda? Milan Knížák vás obohatí o novou vědomost
Nad tím, že v naší zemi údajně nic normálně nefunguje, se zamýšlí bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák. Nejprve zkritizoval hlavu státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Angelo, proč? Unikly zajímavé informace z okolí kancléřky Merkelové
Německá kancléřka Angela Merkelová se potýká s dalším problémem. Deník Focus odhalil, že se několikrát nechala o hrozbě teroristických útoků informovat od britských zpravodajských služeb. Němečtí zpravodajci se cítí dotčeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Proč tyhle názory ignorujete?“ Nejen slavný profesor, ale i další se ozvali proti tomu, jak se vykládá „chemický útok“ v Sýrii
Americký novinář James Carden mapuje kritické názory, které zpochybňují, že by za chemickým útokem na Chán Šajchún stál Asadův režim. Podle Cardena je chybou, že je mainstreamová média ignorují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová ví více o profesorovi, který zpochybnil „chemický útok“ v Sýrii. A je jí jasné, co sleduje Trump tím bincem, který rozpoutal
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Profesora z Massechutského technického institutu Theodora Postela, který svými výpočty zpochybnil, že za chemickým útokem v Idlíbu stál Bašár Asad, známe z doby prosazování amerického radaru v Brdech. „Věrohodně tehdy řadou technických analýz a studií doložil nesmyslnost, až vylhanost argumentů amerických i našich ‚radaristů‘,“ sděluje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz též rozebírá „nárazovou“ politiku šéfa Bílého domu Donalda J. Trumpa vůči zbytku světa či turecké referendum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Trump to sežral i s navijákem. Jsme hnáni jako stádo a ovládáni hrstkou lidí. Clintonová, Vatikán a al-Káida. Kanadský aktivista podporující Trumpa hovoří o temném pozadí...
ROZHOVOR Jeden z nejznámějších světových exmuslimů, odpůrců a znalců islámu, Ali Sina, který podporuje Donalda Trumpa, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří o pozadí války v Sýrii a na Blízkém východě. Ve hře je podle něj mnohem víc, než se na první pohled může zdát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senátorka Dernerová: Myslím, že budoucí ministr toho bude mít hodně co na práci
Projev na 6. schůzi Senátu dne 20. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Další kolo nenávisti Babiše a Chovance? Možná začalo právě teď
„Pokud zastupitelé Královéhradeckého kraje nezbaví mandátu Kláru Dostálovou (ANO), zbavím ji postu náměstkyně kvůli neslučitelnosti funkcí sám,“ uvedl dnes velmi ostře pro Českou televizi ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Dostálová je v současné době zároveň zastupitelkou Královéhradeckého kraje i náměstkyní ministerstva pro místní rozvoj. A to je Chovancovi trnem v oku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tolik let zpovídal politiky v TV... A teď ho vyhodili kvůli sexu. Jde o známé jméno
Jeden z nejúspěšnějších amerických televizních moderátorů Bill O`Reilly byl donucen opustit svou pozici u Fox News v souvislosti s hned několika obviněními ze sexuálního obtěžování. O incidentu píše i ruský tisk, celou věc ovšem staví do zcela jiného světla - byl propuštěn, jelikož urazil Putina, píší v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Báča: Tisíc a jedna pohádka o tom, proč libra posílila na vypsání předčasných voleb
Zdá se, že hlavním překvapením týdne je doposud ohlášení záměru uspořádat v Británii předčasné volby. Premiérka Mayová tím, jak se říká, “zaskočila trhy”. Snad nejjasněji se ono překvapení projevilo na kurzu britské libry, jež bezprostředně po oznámení záměru oslabila. Trhy si však zprávu vcelku rychle “přebraly” a britská měna nakonec posílila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Novinářka z USA popsala, jaké to bylo dělat rozhovor se Zemanovým mužem Nejedlým
Napojení Kremlu na českého prezidenta Miloše Zemana a vliv dezinformačních webů v Česku pomáhala odhalovat i česká novinářka Hana De Goeij. Série dvanácti reportáží amerického listu The New York Times (NYT) o ruském vlivu minulý týden dostala Pulitzerovu cenu. Rozhovor s De Goeij přináší server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Kocourkov zvaný Česká republika
Zdá se, že v naší zemi nic normálně nefunguje. Nejhorší je, že to vadí jen málokterým z nás. Vezmeme to od shora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Všem členům poslanecké sněmovny
Poslanci současného parlamentu by měli využít zbývající čas před volbami k tomu, aby odstranili mafiánské praktiky z našeho soudnictví. V úvaze jim předkládám rozbor současné situace. Ministr spravedlnosti stěží zasáhne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Británii čekají předčasné volby
Britská premiérka T. Mayová využila příznivé nálady, která ve Velké Británii pro její stranu nyni panuje, a vyhlásila na 8. června tohoto roku termín předčasných parlamentních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„Dejte nám papíry,“ křičeli migranti poblíž Paříže. A potom došlo k něčemu velmi drsnému
Padesátitisícové město Alfortville, které leží jen pár kilometrů od centra Paříže, včera na několik desítek minut ochromili ilegální migranti z Afriky. Chovali se značně agresivně a dožadovali se dokladů potřebných k pobytu ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Vodní nádrž Drahotuše na Hranicku čekají opravy
Výlov rybí obsádky, transfer vodních živočichů do jiných revírů a úplné vypuštění nádrže – to vše má již v tuto chvíli vodní nádrž Drahotuše za sebou. Po zaměření množství sedimentů a zpracování projektové dokumentace Povodí Moravy z nádrže odtěží nánosy, opraví spodní výpusť, bezpečnostní přepad i samotnou hráz. Oprav se dočkají i poškozené břehy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Slavný spisovatel, vlastenec: Mladí novináři dnes musí povinně lhát a vymývat lidem mozky. Jeden mě pozval na pivo a tam mi soukromě řekl...
Nejpřekládanější slovenský spisovatel, někdejší politik a diplomat Jozef Banáš se na svém webu JozefBanas.sk vyjádřil ke svobodě a vlastenectví. Nechyběla však ani slova o vymývání mozků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Máme alergii na trávu a bolí nás záda, řekli prý Romové, když jim nabízeli, že by mohli uklízet
Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal o Romech, a to nejen v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ochránkyně odsoudila zákrok policie proti seniorce
Za zcela nepřiměřený označila veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová postup policistů proti seniorce (ročník 1949), o níž se domnívali, že je účastníkem nehody. Policista vůči ženě použil hmaty a chvaty a spoutal ji, přestože na něj nijak neútočila. Policisté ženu rovněž zajistili. K takovému postupu nebyly splněny zákonné předpoklady. Krajské ředitelství policie navíc následnou stížnost ženy vyhodnotilo jako nedůvodnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Další průzkum z Německa. Příznivci Schulze budou překvapeni
Pozornost celé Evropy se soustředí na Francii, kde se budou konat prezidentské volby již tuto neděli. Letos se však budou konat důležité volby také v Německu. Aktuální průzkum naznačuje, že to bude mezi Merkelovou a Schulzem ještě zajímavé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
STAN: Peníze na kampaň získáme z úvěru a vlastních prostředků
Starostové a nezávislí plánují utratit za společnou volební kampaň s KDU-ČSL, SNK ED a dalšími regionálními stranami asi dvacet milionů korun. Polovinu získají díky bankovnímu úvěru, polovinu z vlastních zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Petice za upřednostnění objektivních skutečností v kauze Lukáše Nečesaného
My, níže podepsaní, žádáme upřednostnění objektivních skutečností před nepřímými důkazy při dalším soudním projednávání kauzy Lukáše Nečesaného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petice za sekulární stát, proti církevní diktatuře
Petice předsedovi a místopředsedům Poslanecké sněmovy Parlamentu ČR a všem poslancům a senátorům Parlamentu ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ODS před volbami slibuje: Všem zaměstnancům zvýšíme čistou mzdu
Občanští demokraté dali nahlédnout pod pokličku svých chystaných volebních plánů. Všem zaměstnancům zvýšíme čistou mzdu, slibuje ODS. A o kolik si zaměstnanci mají polepšit? Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vondra nevěřícně kroutil hlavou nad bezpečnostní strategií EU: Skutečně brutální omezení...
Vláda připravila novou koncepci pro boj s terorismem, klade důraz na ochranu měkkých cílů. Jenže počítá s tím, že se měkké cíle budou chránit tak trochu samy. Nejen o tom ve středečních Událostech, komentářích České televize hovořili exministr vnitra a senátor za ČSSD František Bublan, exministr obrany Alexandr Vondra a někdejší český velvyslanec v Izraeli Tomáš Pojar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Podpora mladých rodin je důležitá
Podpora mladých a podpora mladých rodin s dětmi je důležitá z pohledu budoucnosti naší země i z pohledu zachování kvality našeho života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Neslavné výročí nezávislosti
Předevčírem "oslavila" Zimbabwe 37. výročí nezávislosti. Zhroucená ekonomika a diktátorský režim dodala oslavě hodně trpkou příchuť. Možná trpčí černým vítězům než bílým poraženým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ústavní soud se vyjádří ke změně soudkyně v kauze zneužití VZ
Ústavní soud dnes vysloví svůj názor na změnu soudkyně v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství (VZ). Někdejší zpravodajci Ondrej Páleník s Milanem Kovandou a bývalá šéfka premiérova kabinetu Jana Nečasová (dříve Nagyová) podali stížnosti proti rozhodnutí Městského soudu v Praze, který případ odebral soudkyni Heleně Králové. Právě Králová opakovaně rozhodla o zproštění obžaloby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Terorismus v Paříži. Přímo na slavném bulváru odstřelili policistu
Ve čtvrtek večer se v samotném centru Paříže střílelo. Přímo na slavném bulváru Champs-Élysées byl zastřelen policista. Jeden z útočníků byl zabit, druhý prchá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
O rekordech v pěstování brambor se už nedozvíte, Facebook falešné stránky ruských ambasád smazal
Sociální sít už napravila svou středeční chybu, když omylem zablokovala oficiální stránku ruského velvyslanectví na Slovensku.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 20.4.2017 v 21:36, zobrazit podobné
Klempíř (ODS): Dobrá politika může být jen s výraznými idejemi a dlouhodobou vizí
Politika může být pragmatická, ale nesmí být nevýrazná. Moderní společnost se rozděluje a jen pevné ideje s důvěryhodnou vizí jí mohou znovu sjednotit. Jen ten, kdo vystoupí z řady a nabídne směr hodný následování, zvítězí ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Hypotéky v březnu zdražily nejvýrazněji za posledních osm let
Průměrná sazba hypoték v ČR – ukazatel Fincentrum Hypoindex – v březnu zrychlila svůj růst. Stoupla o 0,08 procentního bodu na 1,95 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Hypotéky v březnu zdražily nejvýrazněji za posledních osm let
Průměrná sazba hypoték v ČR – ukazatel Fincentrum Hypoindex – v březnu zrychlila svůj růst. Stoupla o 0,08 procentního bodu na 1,95 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČD: Legendární „žabotlama“ se představí v Košicích, v minulosti tam zajišťovala regionální dopravu
České dráhy vyšlou na letošní ročník tradičního setkání železničních vozidel v Košicích „Rušňoparáda 2017“ neobvyklého zástupce v podobě muzejní jednotky 451.045/046 přezdívané „emilka“, „pantograf“ nebo také „žabotlama“. Jednotky řady 451 začínaly před 50. lety svou kariéru také na východním Slovensku, kde zajišťovaly regionální osobní dopravu v okolí Košic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Schapiro vyprávěl, jak se potkal s Ovčáčkem
Server Info.cz si pozval na kus řeči bývalého velvyslance USA v České republice Andrewa Schapira. Ten neodolal a pronesl pár slov i na adresu mluvčího prezidenta Zemana Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD láká voliče. Zahájila svůj debatní projekt Česko 20
Debatou o možnostech podpory rodin dnes sociální demokracie zahájila svůj projekt Česko 20 . Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka vznik projektu zdůvodnil potřebou rozšířit debatu na delší než čtyřleté volební období. Cílem je debatovat s veřejností i odborníky o tom, jak by měla Česká republika vypadat za 20 let, dodal podle ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vydírání bude pokračovat
Jak se zdá, hemžení nátlakových neziskových organizací bude pokračovat. A podle všeho to bude ještě pořádná mela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Francie nemá patent na důkazy
Agentura France-Presse přinesla s odkazem na francouzského ministra zahraničí Jean-Marca Ayraulta zprávu, že 4. dubna v provincii Idlib to byla vláda v Damašku, která použila chemické zbraně. „Máme důkazy, které nám umožňují prokázat, že režim úmyslně použil chemické zbraně," oznámil francouzský ministr. „Za několik dní budeme moci poskytnout důkazy toho, že režim stojí za těmito údery," dodal. Jak důvěryhodné takové důkazy budou? Na to je třeba si počkat, ale již nyní je na místě určitý skeptický pohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Augustýn (TOP 09): Příprava investic v kraji vázne
Hospodaření Kraje Vysočina skončilo v roce 2016 s přebytkem 510 miliónů korun. Zdálo by se to jako dobrá zpráva, ale není tomu úplně tak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda schválila aktivity MEDEVAC na rok 2017: Prioritou budou země Blízkého východu
Vybudování zdravotnické infrastruktury, vysílání lékařských týmů nebo poskytování darů především v zemích Blízkého východu, ale také v Africe, Asii či na Ukrajině, to jsou hlavní aktivity Stálého zdravotně humanitárního programu MEDEVAC pro letošní rok. Tyto aktivity pro rok 2017 schválila dnes, 19. dubna 2017, na návrh Ministerstva vnitra vláda ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lež se dnes považuje za pravdu. Buďte ve střehu před demagogy, vyzývá někdejší prezidentský kandidát Jan Sokol
Často dnes slýcháme, že „každý má svoji pravdu“, takové tvrzení je ale podle filozofa Jana Sokola nebezpečné. Sokol to uvedl v rozhovoru, který poskytl webové stránce Masarykovy univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
"Starej lesník" Karel Schwarzenberg z ČT: Lidi kdysi podporovali Hitlera, pak Gottwalda, tak teď podporují Babiše. A Kalousek je normální člověk, jen má rád operu
Do čtvrtečního Interview ČT24 zavítal čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Moderátorce Světlaně Witowské sdělil, že se neobává o volební výsledky TOP 09. Popsal, proč je přesvědčen, že se straně bude dařit. „Já jsem starej lesník, tak něco vím,“ naznačil Schwarzenberg a následně své tvrzení rozvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka: Pro mladé rodiny není život v Česku snadný. Premiér slibuje startovací byty a levné půjčky
ČSSD pořádá první debatu v rámci projektu Česko 20 , která by jí měla přilákat především mladé voliče. Tématem je prorodinná politika.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 20.4.2017 v 19:36, zobrazit podobné
Bělobrádek si se Starosty věří na 16 procent. A obvinil Čunka, že fláká práci ve straně
Dlouho zveme (Bohuslava) Sobotku (ČSSD) a on nechce a nechce přijít, zazněl povzdech na Rádiu Impuls, které před časem koupil Andrej Babiš (ANO). Pak se dostal ke slovu předseda KDU-ČSL a prozradil, že si před nadcházejícími volbami věří až na 16 procent hlasů ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Povinný vojenský výcvik, rovná daň z příjmů, odmítnutí nelegální migrace. Realisté zveřejnili svůj program
Lidové veto na přijímané zákony, odmítnutí eura i nelegální migrace, rovná patnáctiprocentní daň z příjmu či povinný tříměsíční vojenský výcvik, to jsou některé ze zásadních volebních slibů, které představila nová politická strana Realisté. Informoval o tom server iDnes.cz s tím, že stranu Realisté jako její mentor vede politolog Petr Robejšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeňka Bakalu čekají těžké chvíle. Chystá se obří akce přímo u jeho domu ve Švýcarsku. Dorazit mají tisíce lidí
Miliardáře Zdeňka Bakalu čekají koncem června náročné dny. Přímo u jeho švýcarského sídla se bude demonstrovat kvůli vytunelované fimě OKD. Organizátorem demonstrací překvapivě není žádný aktivista nebo naštvaný horník, ale jiný miliardář, Pavol Krúpa. Ten se už několik let proti Bakalovi v kauze OKD angažuje. Na akci očekává tisíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pavol Krúpa plánuje demonstraci za vytunelovanou firmu OKD ve švýcarském sídle Bakaly
Pavol Krúpa, majitel skupiny Arca Capital, podal jako fyzická osoba dne 20. dubna podnět švýcarským úřadům k povolení demonstrace poškozených horníků, daňových poplatníků a akcionářů za vytunelovanou firmu OKD, kdy byla způsobena škoda ve výši desítek miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Chovanec zbaví ministerskou náměstkyni Dostálovou mandátu zastupitelky, pokud to neudělá kraj
Krajští zastupitelé o věci hlasovali již na konci března a náměstkyni ministryně pro místní rozvoj Dostálovou zastupitelského mandátu zbavit odmítli.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 20.4.2017 v 13:36, zobrazit podobné
Vyjíždí Preventivní vlak ČD, jarní část cesty začala v Českých Budějovicích
Úspěšný projekt Českých drah „Preventivní vlak bezpečné železnice“ pokračuje i v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Rychle a zběsile - verze Praha 2017
Policie nám včera podle svého hesla "pomáhat a chránit" údajně pomáhala a chránila nás během velké akce zaměřené na překračování rychlosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Klaus zabil Kaplického. Jak to, že to včera Česká televize nepřipomenula?
Se slzou v oku jsem včera při sledování dokumentu k nedožitým osmdesátinám Jana Kaplického zavzpomínal, kolik nám ten jeho projekt přinesl legrace. Vznikla partaj Blob, která chtěla prosadit stavbu jeho blobu. Mladá paní Paroubková slibovala, že když vyhraje její manžel volby, tak knihovna bude stát...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Diskriminace dříve narozených
Zdá se, že se Systém snaží z lidí udělat nevolníky, přivázané nejenom k jednotlivé čtvrti, ale v případu Prahy 8, dokonce k části čtvrti, kde žije. Mimopražští si teď říkají, co je nám do Pražáků, ale ono se jich to týká také.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
DSZ: Žádost o milost prezidenta ČR pro Jiřího Kajínka
Ze všech pochybení, která kauza Kajínek nese, je zřejmé, že mohl být odsouzen jen proto, aby byli kryti skuteční viníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Interní protikorupční program ERÚ - aktualizace pro rok 2017
ERÚ v Interním protikorupčním programu rozpracovává Rámcový resortní interní protikorupční program a Akční plán boje s korupcí na rok 2017 na podmínky ERÚ a stanovuje povinnost každoročně vyhodnotit stav a způsob plnění úkolů obsažených v Programu spadajících do jeho působnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Evropská unie rozhazuje miliony na nesmyslné blbosti
Nikým nevolení úředníci Bruselu dali vědcům 100 milionů korun, aby našli smysl EU. Jde o projekt PLATO, jehož cílem je najít odpověď na otázku, zda je legitimita EU v krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Alena Schillerová: Pravda o výdajových paušálech - malí živnostníci na změnách vydělají
Opravdu chce Ministerstvo financí házet drobným živnostníkům klacky pod nohy? Tuto otázku si patrně položili mnozí z vás, kteří si přečetli nepravdivé a poplašné informace v některých článcích o změnách ve výdajových paušálech podle nového daňového balíčku. Jak už to tak ale bývá, realita je diametrálně odlišná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Atomový útok na Spojené státy! Posaďte se a žasněte nad obrazy budoucnosti našeho předního generála
ROZHOVOR Výhrůžky jadernými zbraněmi jsou podle generála Jiřího Šedivého běžnou rétorikou Severní Koreje. Podle bývalého nejvyššího vojenského velitele české armády a pedagoga Vysoké školy CEVRO Institutu nemá zatím Severní Korea rakety, které by doletěly tak daleko, a jadernou nálož tak malou, aby byla přizpůsobena letu. Přesto varuje, že vývoj a trend Severní Koreje jsou velmi znepokojivé a agresivní, nikoliv mírumilovné. Pokud by teoreticky Severní Korea byla schopna instalovat jadernou zbraň na ponorku, která by uměla skrýt svůj pohyb, bylo by v nebezpečí přímo území Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Banky dávají na běžných účtech nulové úroky a vyvádí zisky z ČR, řešením je investovat přes Fingood
Banky na českém trhu spolu „soupeří“ o zákazníka úroky na běžném účtu v sazbách 0 nebo 0,01 procenta. Místo, aby prostředky vkladatelů zhodnotily, strhávají jim za řadu služeb poplatky. Díky tomu generují obrovské zisky, které vyvádějí z ČR svým zahraničním vlastníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Specialisté z PMS školili albánské odborníky v mediaci
Experti z české Probační a mediační služby po osmnácti měsících ukončili společný finsko-český projekt, který měl za cíl podpořit rozvoj alternativního řešení konfliktů v Albánii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Šťastnější rodina
Tak zní název první programové debaty z cyklu Česko 20 . Dovolím si pár slov k tématu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Mizero, sekl po Navalném premiér Medveděv. A nastal potlesk
V ruské Státní dumě včera vystoupil premiér Dmitrij Medveděv, který tam přednesl pravidelnou výroční zprávu o činnosti vlády. Normálně jde o rutinní úkon, ale tentokrát bylo Medveděvovo vystoupení očekáváno s velkým zájmem. Všichni byli totiž zvědavi, zda premiér zareaguje na obvinění z korupce, s nímž na internetu před šesti týdny přišel opoziční politik Alexej Navalnyj. Píše o tom server Rozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
WP29 zveřejnila dokument obsahující vodítka k posouzení vlivu na ochranu osobních údajů
Pracovní skupina WP29 zveřejnila nový dokument obsahující vodítka k posouzení vlivu na ochranu osobních údajů a návod pro hodnocení úrovně rizika zpracování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Politik ANO nám řekl, že za tu dřinu na patnácti židlích současně vydělá 46 962 korun. Jenomže nám se někdo ozval...
EXKLUZIVNĚ Jaroslav Štěpánek, na kterého jste asi zapomněli, je zpět. A s ním přichází zákon, chtělo by se dodat. ParlamentníListy.cz totiž byly upozorněny na fakt, který se týká jeho platu a který ukazuje, že tento multifunkční volený zastupitel z Prahy 10 prokazatelně přeháněl, možná i lhal. Nebo jen neumí počítat? Zjištění se týkají především jeho měsíčního příjmu v PRE, tedy v Pražské energetice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Jakou reformu EU?
Není sporu o tom, že nespokojenost občanů celé řady zemí se současným vývojem EU roste a ruku v ruce s touto nespokojeností stoupá volání po reformě současného systému rozhodování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Opilý výtržník sprejoval na Národní divadlo, na policejní služebně se pak pozvracel a dostal od policisty pár facek. Jak to dopadlo před soudem?
Dva tehdejší zaměstnanci brněnského Národního divadla si loni v únoru krátili dlouhou chvíli sprejováním po domě v centru Brna. Oba dva skončili po krátké honičce v rukou policistů, jeden z notně opilých sprejerů měl pak na služebně dostat od policisty Jakuba Zejdy pár facek. Policista, kterému nyní hrozí u brněnského městského soudu až pět let vězení, i jeho kolegové se dušují, že k žádnému násilí nedošlo. O případu píše server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR: Hospodářsky úspěšný rok 2016
Státní podnik Řízení letového provozu České republiky dosáhl za rok 2016 hrubého zisku v celkové výši 479 582 tis. Kč a to při rekordním obratu 4 000 226 tis. Kč. Současně byl dosažen a výrazně překročen plánovaný výsledek hospodaření a podnik tak splnil všechny svoje závazky vůči zakladateli (Ministerstvo dopravy ČR), zaměstnancům, dodavatelům a ostatním obchodním partnerům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Přírodní rezervaci Čičov zdobí koniklece luční
Koniklec luční patří mezi oblíbené rostliny jara, za kterými se pravidelně vydáváme s fotoaparátem a nebo jentak pro potěchu oka. Málo kdo však již ví, že tyto rostliny potřebují, aby půda v jejich okolí byla pravidelně narušována, nejlépe pastvou. Právě narušené plošky jsou potenciálním místem pro dopad dozrálých semen konikleců, která zde snadněji vyklíčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lebloch (SPO): Život jde dál
V minulosti nás otravovali a do života zasahovali politici jako třeba Brežněv, Husák, Honecker, my starší si vzpomeneme. Pak se ta jejich uskupení rozpadla – ať už RVHP nebo Varšavská smlouva. Byli jsme varováni, jaká to bude prý hrůza, když tyto instituce zmizí ze světa. Svět šel dál …
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Cože? Toto nastalo po vystoupení Madeleine Albrightové. Jen zírali...
K vystoupení bývalé ministryně zahraničí Madeleine Albrightové v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu se na sociálních sítícíh vyjádřili americký novinář Erik Best a komunální politik Petr Štěpánek. Nechyběl ani názor ekonomky Markéty Šichtařové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kouzelný cirkus Laterny magiky se hraje 40 let
Laterna magika slaví 40 let od premiéry Inscenace Kouzelný cirkus (uskutečnila se 15. dubna 1977). Výročí si připomínáme slavnostním představením 21. dubna za účasti mnoha tanečníků a pamětníků tvorby tohoto divadelního unikátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Turecko se vrací do Asie
Turci těsnou většinou 51,4 % (25,2 milionů) proti 48,6 % (23,8 milionů) při 85,3 % účasti rozhodli o změně politického systému z parlamentního na prezidentský. To by samo o sobě nemuselo znamenat nic špatného – prezidentskou republikou jsou USA a mnoho dalších států na západní polokouli, nicméně v současném Turecku s prezidentem Erdoganem v čele to znamená faktický přechod od demokracie k autoritářskému režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Luboš Smrčka: Koruna skutečně není kryta naprosto ničím
Intervence České národní banky skončily, s korunou se nestalo nic dramatického, trošku nám posílila, ale zase ne moc. A ukazuje se, že spoustě lidí pořád vrtá hlavou, jak je to s těmi dvěma biliony korun, co ČNB emitovala „ze vzduchu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Máme se nechat šmírovat, protože se bojíme teroristů? Téma pořadu Jílkové
Máme kvůli ochraně před terorismem ztrácet soukromí? Je nutné monitorovat mobily, pohyby na účtech nebo osobní komunikaci na internetu? Má mít přednost bezpečí, nebo naše svobody? Na tato témata se bude diskutovat dnes večer v televizi v pořadu Máte slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Věřím, že zhrzeného Miloše Rejmonta podzimní volby nadobro vyženou z politiky
Poslankyně z Hnutí ANO Jana Pastuchová se rozpovídala o praktikách bývalého spolustraníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČOI: Tři prodejci o Velikonocích porušili zákon o prodejní době
Česká obchodní inspekce v souvislosti se zákonem č. 223/2016 Sb., o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, provedla o Velikonočním pondělí 17. dubna 2017 celkem 279 kontrol. Tři prodejci tento zákon porušili a prodávali v provozovnách, ve kterých neměl být dle uvedeného zákona v tento státní svátek realizován prodej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kmenové buňky mají budoucnost nejen v ortopedii, ale i při léčbě migrény a v očním lékařství
Ve Fort Lauderdale (Florida, USA) se sešli světoví odborníci zabývající se buněčnou terapií a regenerativní medicínou na prestižní mezinárodní konferenci „Academy of Regenerative Practices“. Pozornost byla zaměřena zejména na tolik diskutovanou bezpečnost a účinnost buněčné terapie v různých oblastech medicíny. Na konferenci vystoupil i průkopník buněčné terapie v České republice prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D. z kliniky Cellthera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Dvacet milionů lidí možná umře hladem…
Budeme opakovat 19. století, kdy západní velmoci dokázaly liberální instituce, svobodu médií a občanská práva s určitými privilegii spojovat s rasismem a kolonialismem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kšefty s pozemky? Noviny útočí na Ivo Rittiga a Pozemkový úřad
K lobbistovi Ivo Rittigovi a policejním odposlechům se vrací MF Dnes. Konkrétně ke skutečnosti, kdy na jednom z nich zaznívá, že jednou ze zlatých Rittigových žil je Státní pozemkový úřad. "Podezření o tamním dění vzbudil také konec jeho bývalého ředitele Petra Šťovíčka," konstatuje deník s tím, že Štovíček odešel poté, co byla zveřejněna fotografie z Rittigovy oslavy narozenin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Německý šok: Většina místních Turků podpořila Erdogana. Zde jsou přesná čísla
V centrech německých měst vlály z neděle na pondělí turecké vlajky. To už se vědělo, že hlasování o ústavních změnách v Turecku dopadlo ve prospěch prezidenta Recepa Erdogana. Němečtí Turci, kteří mu na německých konzulátech hodili své „ano“, výsledek oslavovali. Zatímco v Turecku pro kontroverzní reformu ústavy hlasovalo 51,3 procenta voličů, v Německu ji podpořilo 63,1 procenta Turků. Kdo ale po nedělním hlasování neslaví, je německá veřejnost a politici, píše server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Naší snahou je zvýšit atraktivitu technických oborů
Královéhradecký kraj ve spolupráci s CIRI a svými středními školami připravuje řadu projektů, které řeší rekonstrukce objektů, modernizace učeben a pořízení nového vybavení. Záměry se v rámci podpory odborného vzdělávání ucházejí o dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Celková hodnota všech projektů se blíží částce půl miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Neurochirurgové z Nemocnice České Budějovice se v Brně zúčastnili workshopu světových odborníků
Na začátku dubna hostil Anatomický ústav Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně špičky české a světové neurochirurgie. Mezi pozvanými hosty byl Vladimír Beneš z Ústřední vojenské nemocnice v Praze, uznávaná kapacita oboru, nebo také zástupce primáře neurochirurgického oddělení českobudějovické nemocnice Jiří Fiedler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Veronika Žilková promluvila o kandidatuře svého muže na Hrad. Nyní je jasněji
Vojenská ochranka ji doprovází leckdy až na divadelní jeviště. I z toho důvodu tvrdí, že být manželkou ministra obrany je náročnější než být první dámou. Herečka Veronika Žilková se rozhovořila pro Magazín MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ochrankář šel k soudu za incident v ostravském nákupáku. Muž prý vyhrožoval teroristickým útokem, při pacifikaci se mu mělo zastavit srdce
Rozplést kontroverzní kauzu, kdy bývalý člen ostrahy Roman Angelov tvrdě zpacifikoval agresivního schizofrenika v ostravském nákupním centru Nová Karolína, nebude určitě jednoduché. Muž totiž po zásahu Angelova, který se podle vlastních slov musel bránit jeho napadení, upadl do bezvědomí a dnes je těžce postižený. Závažnou kauzu řešil už na svém druhém jednání ve středu 19. dubna Okresní soud v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Mafiánská církev, panenka Mánička. Vážně vám ještě nějaký pomatenec věří? Velikonoční várka dotazů pro Daniela Hermana
Ministr kultury Daniel Herman patří k nejpilnějším politikům na profilech na ParlamentníchListech.cz. Velikonoční várka dotazů směřovala především na jeho postoj k sudetským Němcům. Jeden ze čtenářů se s ním pustil do sofistikované polemiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senát rozhodne o penězích na chronické pacienty
Senát dnes rozhodne o tom, zda zdravotní pojišťovny budou dostávat více peněz na chronické pacienty. Schvalovat má rovněž změny ve správě silnic nebo novelu, která má umožnit státním podnikům s listinnými akciemi znovu se ucházet o veřejné zakázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Turecko se prý dalo na cestu temnoty. Komentátor má o zemi obavy
Komentátor Daniel Kaiser má za to, že Turecko po nedělním referendu nastoupilo cestu do temnoty. V tento den Turci změnili politický systém své země z parlamentního modelu na prezidentský a významně posílili pravomoci prezidenta Recepa Erdogana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký navštívil Historickou budovu Národního muzea
Spolu s generálním ředitelem Národního muzea si starosta prošel muzeum a byl informován o probíhajících pracech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Experti z různých oborů zkoumají státní a národní existenci Čechů
Dvě desítky osobností z různých oborů se v projektu zastřešeném Akademií věd ČR zamýšlejí nad českou státní a národní existencí. Podle místopředsedy akademie Pavla Barana v souvislosti s nadcházejícím stým výročím vzniku samostatného československého státu společně pracují na souboru tezí, které by měly představovat podnět pro debatu širší veřejnosti. Výstupy z platformy „Česko na cestě“ budou k dispozici v létě, uvedli zástupci projektu na dnešní tiskové konferenci. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
CzechInvest: GE Aviation hledá české dodavatele pro svou novou centrálu
V sídle GE Aviation Czech v pražských Letňanech včera pořádala společnost GE Aviation a agentura CzechInvest tzv. dodavatelské fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petrů (ČSSD): Babiš maká – na analýze pracuje jeho ministerstvo tři roky
Již při minulém projednávání novely zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu (NKÚ), kterou se navrhovalo rozšíření jeho pravomocí i na města a kraje, si Poslanecká sněmovna usnesením vyžádala analytickou informaci o systému kontrol ve veřejné správě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman odpálil před kamerou šrapnel. Toto se opravdu nečekalo
Prezident Miloš Zeman již tradičně promluvil k občanům z obrazovky TV Barrandov a okomentoval dění uplynulého týdne doma v Česku i ve světě. Hlavu státu zpovídala manželka hradního kancléře Alexandra Mynářová a Zeman hned v úvodu pořadu udělal to, co slíbil už minulý týden. Odpálil šrapnel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Dubnové teploty kolem nuly Temelínu svědčí
Patnácti tisícům českých domácností by na rok stačila včerejší denní temelínská výroba 52 608 MWh (megawatthodin). Díky chladnému počasí šlo o jednu z nejvyšších denních výrob během dubna od roku 2001. Například loni byla průměrná denní výroba ve čtvrtém měsíci roku 52 464 MWh. Včera jihočeská elektrárna vyrobila o 144 MWh více a to odpovídá roční spotřebě čtyř desítek českých domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bárek (ČSSD): Tady je to takhle postavené, tady je dobro, tady je zlo. A ona je to manipulace
Projev na 6. schůzi Senátu dne 20. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Stručně z notýsku občanského pasivisty
Typickému voliči recesistického hnutí Žít Brno je 36 let, už má VŠ vzdělání, ale pořád ještě studuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Déčko je stále oblíbenější. Již několik týdnů láme rekordy sledovanosti
Déčko je mezi dětmi stále oblíbenější. Stanice ČT :D dosahuje v posledních týdnech nejvyšší sledovanosti od svého založení v srpnu 2013. V březnu a dubnu se podíl na publiku u dětí ve věku 4 až 12 let pohyboval výrazně přes 30 %. V prvním dubnovém týdnu dokonce atakoval hodnotu 35 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Palermo na Severu žije dál
Není pro politiky a úředníky nic horšího, než informovaný občan, znalý souvislostí a průběhu dějů v zákulisí „komunální kuchyně“...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mladý prezident, který zažene Zemanovy zlé duchy. Kandidát Hilšer se představil v knihkupectví
REPORTÁŽ Alarmující stav zdravotnictví je hlavním tématem občanského prezidentského kandidáta Marka Hilšera. „Chybí zdravotní sestry, lékaři stárnou, v menších nemocnicích jsou na nočních třeba jen dva lékaři na sto pacientů,“ upozornil. Proč tomu tak je? „Investovalo se do různých strojů, protože na tom se dají získat peníze, dá se to různě předražit. Investice do lidí není tak rychle vidět a není to taková dojná kráva. Byly v Praze nemocnice napojené na politické strany a tam se posílaly peníze skrze tyto zakázky,“ objasnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Dostavba další části Pražského okruhu je zase o krok blíž
Stavba další části Pražského okruhu propojující dálnici D1 s Běchovicemi a hradeckou dálnicí D11 se o další krok přiblížila. Ředitelství silnic a dálnic zajistilo zpracování a předalo Ministerstvu životního prostředí dokumentaci nutnou pro posouzení vlivu na životní prostředí. Ministerstvo plánuje vydat stanovisko do šesti měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dlouhodobě nemocní zaměstnanci asi budou brát vyšší nemocenskou
Zaměstnanci v delší pracovní neschopnosti zřejmě budou brát vyšší nemocenskou. Sněmovna by měla úpravu podle dnešního doporučení sociálního výboru schválit v rámci vládní novely o pojistném na sociální zabezpečení, jež má podnikatelům zjednodušit administrativu spojenou s placením odvodů. Plénum by mohlo hlasovat o podobě předlohy příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Martin Patřičný: K české knize - „Kalinka“
Šestého dubna tohoto roku dostala Dana Kalinová vyznamenání, řád Isabely Katolické. Dostala ho od španělského krále Fílipa VI. Z rukou španělského velvyslance. Za co?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Myslíte si, že jsem nelida? Že bych vyštvával ubytovnu z Motola?
Projev na 6. schůzi Senátu dne 20. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
FN Brno: Doc. Marek Mráz obdržel za svůj výzkum Stipendium Vladimíra Kozy
Doc. MUDr. Mgr. Marek Mráz, Ph.D., z Interní hematologické a onkologické kliniky Fakultní nemocnice Brno získal za svůj výzkum v oblasti hematoonkologie prestižní Stipendium Vladimíra Kozy, které uděluje Nadace pro transplantace kostní dřeně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: To je klasická česká argumentace, pojďme najít tisíc způsobů, proč něco nejde
Projev na 6. schůzi Senátu dne 20. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Všem členům Senátu
Horní komoře parlamentu by stav v justici neměl být lhostejný. Senát by se měl zasadit o to, aby naše republika byla skutečně právním státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Národní galerie vystaví Gerharda Richtera pokládaného za nejvýznamnějšího žijícího umělce
První retrospektivu Gerharda Richtera ve středovýchodní Evropě čítající více jak sedmdesát jeho děl otevře Národní galerie v Praze již 26. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Turecko na cestě k novému osmanskému chalífátu
Referendum v Turecku posílilo postavení prezidenta Erdogana a zasadilo tak další ránu tamnímu už tak dost vratkému sekulárnímu systému. Erdogan se v podstatě stal novým islamistickým chalífou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Volební kalkulačka miliardáře Janečka: Prezidentem by byl Horáček, roste Drahoš. Zato Miloš Zeman je prý na odpis...
Nejvíce hlasů ve hře podnikatele Karla Janečka s názvem Prezident 21 zatím dostal textař Michal Horáček. V projektu, který hledá novou hlavu státu, nejrychleji rostou preference někdejšímu šéfovi Akademie věd ČR Jiřímu Drahošovi. Současný prezident Miloš Zeman budí podle Janečkovy kalkulačky mezi voliči nejvíce rozporů. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Oslavte s námi narozeniny Klubu Evergreen na swingových galakoncertech
Hudební pořad Českého rozhlasu Dvojka Klub Evergreen oslaví pětileté výročí dvěma galakoncerty - 15. května v Kongresovém centru Zlín a 23. května v pražském Divadle ABC. S Big Bandem Felixe Slováčka vystoupí moderátoři pořadu Dasha a Jan Smigmator a jejich hosté: Ondřej Ruml a sourozenci Antonín a Věra Gondolánovi. Vstupenky na oba koncerty jsou již v prodeji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Chovanec hrozí Dostálové z ANO: Když jste náměstkyně, sebereme vám krajský mandát
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) zbaví mandátu krajské zastupitelky ministerskou náměstkyni Kláru Dostálovou (ANO), pokud ji královéhradecké zastupitelstvo samo neodvolá. Chovanec to dnes řekl novinářům v Hradci Králové. Funkce zastupitele a vysokého státního úředníka jsou podle vnitra neslučitelné, zastupiteli mohou být jen řadoví státní zaměstnanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Úspěch Valenty a slováckých starostů: Babiš začal řešit EET pro spolky
V pražském Top Hotelu Praha se ve čtvrtek odpoledne konala konference Ministerstva financí a Finanční správy ČR s názvem Venkovské spolky a EET – otázky a odpovědi. Konference se zúčastnil ministr financí Andrej Babiš spolu s náměstkyní Alenou Schillerovou, účetní expertkou Miroslavou Nebuželskou a Jiřím Fojtíkem, ředitelem sekce metodiky a výkonu daní finanční správy. Odpoledne se konala panelová diskuse, které se zúčastnili zástupci ministerstva financí, obcí a spolků, zástupci odborné veřejnosti a podnikatelských asociací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vilímec (ODS): Obcím zřizujícím školy svitla naděje na více financí
Obce, které zřizují školy, by mohly od příštího roku dostávat více financí na žáka. Zatímco dnes je to podle údajů ministerstva financí cca 9,7 tisíce korun, od roku 2018 by se tato částka mohla zvýšit o zhruba 35 procent a přesáhnout 13 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman jde znovu do toho. A my jsme zjistili, co před volbami chystá
VÍME PRVNÍ „Zeman znovu!“ Pod tímto heslem bude patrně blízké okolí současného prezidenta propagovat opětovnou kandidaturu Miloše Zemana na Hrad v roce 2018. Ten sám sice kampaň dělat nehodlá, s ním spřízněná Strana práv občanů se ale jistě zapojí. Jak zjistily ParlamentníListy.cz, přípravy jsou v plném proudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Znalec Francie vám poví, jaký bude výsledek francouzských voleb a jak dopadne Le Penová…
ROZHOVOR Profesor Radoslav Kvapil je označován za nejlepšího interpreta české klavírní tvorby. Hovoří francouzsky, má francouzskou manželku, v dubnu 2002 obdržel vysoký řád francouzského ministra kultury – Chevalier dans L’Ordre des Arts et Lettres (Rytíř řádu za umění a literaturu) a sleduje dění ve Francii. Podle něho je téměř jisté, že Marine Le Penová získá v prvním kole nejvíce hlasů, ale ve druhém kole ji drtivě porazí Emmanuel Macron. Le Penová má šanci jen za jisté konstelace...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Také přijímací řízení na Vojenskou střední školu bylo letos poprvé jednotné
Jednotné přijímací zkoušky si letos poprvé vyzkoušeli zájemci o studium také na Vojenské střední škole a Vyšší odborné školy v Moravské Třebové. Celkem se na všechny obory přihlásilo 452 uchazečů, ke studiu však může být přijata jen necelá třetina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Inspektoři práce provedli téměř 27 tisíc kontrol. Ubylo smrtelných pracovních úrazů
Státní úřad inspekce práce (SÚIP) provedl v loňském roce 26 620 kontrol a uložil 3 919 pokut v souhrnné výši 198 090 565 korun. Za loňský rok inspekce eviduje 101 smrtelných pracovních úrazů, což je méně než v roce 2015, kdy se jich stalo 122.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lidé jedí trávu, pokud nějakou najdou. Tereza Spencerová rozebírá důsledky vojenských intervencí USA
Na to, že více než 20 milionů lidí ve čtyřech různých zemích čelí smrti hladem a suchem, poukazuje ve svém nejnovějším článku na serveru Literarky.cz novinářka a analytička Tereza Spencerová. Článek vyšel také na serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za dostupnější služby pro děti a dospělé s autismem
V českém sociálním systému jsou vážným způsobem zanedbávány potřeby lidí s poruchou autistického spektra (dále PAS), a že jsou tito lidé a jejich rodiny diskriminováni v přístupu k potřebným sociálním službám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Křesťanství znamená feminismus. Ale křesťané v životě často utlačují menšiny. Členka seskupení Prázdné trůny ohromila svým výkladem víry v moderním světě
Hledají rovnost a svobodu skrze víru, činy a ideje. Dnešní stav věcí je podle nich neutěšený, a tak nechtějí zůstat pasivní. Řeč je o Prázdných trůnech. S členkou uskupení Hanou Kovářovou promluvil server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Laicky řečeno, každý pojištěnec má určitou hodnotu, podle toho, jak je starý
Projev na 6. schůzi Senátu dne 20. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hana Lukešová: Brzy to bude 30 let, co zemřel tento hrdina. Více o něm aspoň něco?
V Bělorusku existovala židovská komunita již od 14. století, její velká část běloruských Židů vyznávala chasidský směr judaismu. V roce 1941 čítala židovská komunita asi 670 tisíc lidí. Bezprostředně po napadení Sovětského svazu německými vojsky začalo masové vyhlazování židovského obyvatelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Žaloudík: Daň za sen, že v této zemi existují zdravotní pojišťovny, které si konkurují
Projev na 6. schůzi Senátu dne 20. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ustavení Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí
Vláda ČR vzala na vědomí ustavení Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí, která bude koordinačním a poradním orgánem ministra zahraničních věcí ke krajanské problematice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Orbán se inspiruje ve Spojených státech
Navzdory protestům dnes maďarští poslanci začínají projednávat návrh vlády Viktora Orbána , který v případě přijetí bude znamenat pro tzv. neziskové organizace financované ze zahraničí povinnost tento fakt zveřejňovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Usnadníme držení zbraní, obnovíme vojnu a zrušíme EET, hlásají Realisté ve volebním programu
Robejšek si dokáže představit vytvoření koalice s jakoukoliv parlamentní stranou, s výjimkou komunistů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 20.4.2017 v 14:36, zobrazit podobné
TOP 09: Vize mohou najít cesty z krize
My tu naši Vizi 2030 máme a vracíme se s ní tento čtvrtek 20. 4. od 17:00 znovu do Prahy. Naše Vize 2030 má totiž velký úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
František Dostál: Moc strašně moc vede k namyšlenosti
Taková normálka. Nadávání na ty, co vládli před rokem 1990. Na sebe nějak zapomínáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda schválila Koncepci ochrany měkkých cílů pro roky 2017–2020
Dne 19. dubna 2017 vláda schválila Koncepci ochrany měkkých cílů pro roky 2017 až 2020. Jde o další z řady aktivit Ministerstva vnitra v oblasti ochrany obtížně hlídaných míst a událostí s větším výskytem osob, jako jsou obchodní centra, trhy, školy či koncerty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek vyplázl jazyk, smál se, dělal posunky a zakryl si hlavu. Důvod: Andrej Babiš
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a předseda ANO Andrej Babiš. Muži, kteří si nemohou přijít na jméno. Dokázali to i v debatě politických lídrů před studenty Fakulty sociálních věd UK v Praze. A to v momentě, kdy přišla otázka na kauzu korunových dluhopisů. Informuje o tom server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra