Oficiální zpravodajská média

Svobodní uvedli nový videoklip
Nový animovaný klip Svobodných je zveřejněn při příležitosti Dne daňové svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sesazení prezidenta pro zdravotní nezpůsobilost, alkoholik, estráda. Pohleďte na oficiální Twitter Hermanova ministerstva
Do jihomoravských Ivančic, kde právě vystupuje prezident Miloš Zeman, se prý dnes obracejí milovníci estrády a skvěle ztvárněných alkoholiků. Tak to píše oficiální twitterový účet ministerstva kultury vedeného lidovcem Danielem Hermanem. A aby toho nebylo málo, připomněl hlavě státu další výročí – právě před 42 lety byl pro zdravotní nezpůsobilost odvolán prezident republiky Ludvík Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Pád říše
V roce 1964 (je to možné, že už je to více jak padesát let?), natočili v Hollywoodu historické drama Pád říše římské. Do příběhu z období vlády císaře Marca Aurelia obsadil režisér Anthony Mann slavné hvězdy té doby, v čele se Sophií Lorenovou, Alecem Guinnessem, Omarem Sharifem a dalšími. Poněkud zjednodušeně líčí důvody, které vedly k pádu jedné z největších říší starověku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
To je prů..., pane Bělobrádku a Gazdíku. Veliký. Nový průzkum
Sněmovní volby by nyní vyhrálo hnutí ANO se ziskem 28,5 procenta, druhá ČSSD by měla 17 procent. Obě strany si ale po nedávné vládní krizi pohoršily. Do Sněmovny by se nedostala koalice KDU-ČSL a hnutí STAN, která by získala 7,4 procenta hlasů, ale potřebuje deset procent. Vyplývá to z aktuálního volebního modelu agentury Focus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Černochová: Co kdyby vzal Bělobrádek Sudeťáky do Prahy uctít atentát na Heydricha? Že by třeba odvolali ten ,,teroristický útok"
Poslankyně Jana Černochová (ODS) má za to, že by se předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek měl omluvit z plánované návštěvy sudetoněmeckého sjezdu. Místo této návštěvy by poslankyně uvítala něco zcela jiného...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček: Drahoš? Půjde jen o scénář
Komentář tiskového mluvčího prezidenta na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ceny Cílů udržitelného rozvoje byly předány
Dne 27. května 2017 byly v Černínském paláci slavnostně předány Ceny Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals, SDGs) oceňující počiny v oblasti udržitelného rozvoje a společenské odpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Den otevřených dveří RS centra
„Chtěli byste se dozvědět víc o nemoci, která trápí někoho z vašich blízkých? Navštivte Den otevřených dveří RS centra na Karlově náměstí. Setkáte se s odborníky, můžete si vyslechnout přednášky, poradit se, seznámíte se s lidmi, kteří mají řešení: se zástupci pacientských organizací, fyzioterapeuty, psychology, lékaři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Krvelačná verbež. Z krutosti muslimů se chce zvracet. Chtějí nás zničit. Projev Miloše Zemana opět vyvolal poprask a toto nám řekli Kníže, Keller či Okamura
ANKETA Prezident republiky Miloš Zeman v Lidicích v sobotu řekl, že teroristické útoky „jsou dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci“, a připomněl appeasement Chamberlaina a Daladiera vůči Hitlerovi. Islámské radikály je podle něj třeba uvěznit či deportovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Politika smíření a odvahy?
"Bělobrádek je sebevědomý a odvážný politik" (Posselt). "Bělobrádek mi připomíná Luxe, prostě talent" (Pithart)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Minimální mzda, cesta do pekel?
Toto pondělí se opět sejde tripartita, aby se začala zabývat novým návrhem vlády na novelu zákona na zvýšení minimální mzdy. Novela by měla začít platit od 1. 1. 2018. Minimální mzda zažívá s vládou premiéra Sobotky doslova turbulentní období. Pokud se za vlády ODS nehnula ani o jediné procento, tak se její hodnota za poslední 4 roky zvýšila o více než 40 %. Pondělní návrh je dalším meziročním skokem o 11 %, což představuje navýšení o 1200 korun, o dalších 11 procent. Komu se zvedl plat o 40 procent za poslední 4 roky? Učitelům? Lékařům? Nikdo mě nenapadá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Politici EU do tepláků za vlastizradu, říká dva roky od migrační krize plukovník – autor výroku „vetřelci, žádní uprchlíci“. Budeme slušní? Zatočí s námi, dodává důkazy
ROZHOVOR Už žádné okolky. „Většina evropských politiků by měla být teď v teplákách za to, co dovolili, a měli by být souzeni pro vlastizradu.“ Plukovník Pavel Skácel, účastník misí OSN v bývalé Jugoslávii a Kurdistánu, si opět nebere servítky. Dnes už bývalý vedoucí projektu Péče o válečné veterány hovoří o drsném útoku na dřeň společnosti a kruté realitě, kterou nechápeme. „V první řadě je nejdůležitější změnit přístup a říct jasně, kdo má z proudu migrantů opravdu užitek?“ ptá se opět Skácel, který už před dvěma lety v souvislosti s migrační krizí vzbudil velký rozruch svým konstatováním, že uprchlíci jsou vlastně „vetřelci“ a jde o „řízenou invazi“. A že ministr Chovanec na kvóty nepřistoupí? „Jakmile přijde příkaz z Evropské unie a důrazný příkaz, tak ho budou poslouchat on i Orbán,“ říká Skácel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Jak je na tom britský rasismus
Sedíme v restauraci a mladá žena, která dlouhá léta žila v Londýně, vypráví o britském rasismu. Tvrdí, že je skrytý, neprojevuje se otevřeně. „Britové hrají divadlo korektnosti a to zejména, když se jedná o instituce. V TV vidíte vystupovat hlasatele různého rasového původu, ale za dveřmi v bytech bílých Britů je slyšet skřípění zubů srkajících svůj čaj,“ říká žena a mluví o projevech britské nadřazenosti i nad námi Východoevropany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Můj život Cukety na Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně
V úterý 30. května a v pátek 2. června se na 57. Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně bude promítat tituly ověnčený snímek Můj život Cukety režiséra Claude Barrase. Snímek je zároveň finalistou filmové ceny Evropského parlamentu LUX Film Prize 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chomutovské peklo: Mr*ky český, gádžové zk*urvení, hážete děti do popelnice. Výzvy k zabíjení a znásilňování, uvádí Deník. A zásah Romey
Rasistická hesla i nářek provázely sobotní pietní akci za zastřeleného mladého Roma. Ten v opilosti v sobotu v noci najížděl do ostatních aut i lidí. Jednoho z obyvatel sídliště to však naštvalo natolik, že do mladíka vystřílel celý zásobník. Ten na místě zemřel. O akci informuje Chomutovský deník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Opilý debil Zeman“? Zdeněk Zbořil je zděšen, jak se k němu chovali. Ani Stalin si to prý nedovolil
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Bez ohledu na chování a jednání pana prezidenta mi útoky proti němu připomínají zlatá léta komunistické propagandy let padesátých a doby normalizační,“ zhodnotil politolog Zdeněk Zbořil události posledních dnů v souvislosti s hlavou státu. Věnuje se také situaci, kdy se prezident Miloš Zeman nezúčastnil bodu programu summitu NATO, a následujícím komentářům. Zbořil v Rozjezdu reagoval na vizi premiéra Bohuslava Sobotky o zemi, kde nevládne mocenská dvojice Andrej Babiš a Miloš Zeman a pak „by se dýchalo daleko volněji“. „Pan Sobotka se už delší dobu dopouští vizí, které prezentuje hlavně jako já, já, já. Možná už dokázal splynout i fyzicky s těmito vizemi, a proto se domnívá, že se mu bude lépe dýchat,“ glosuje Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Zprava sjednoceno, zleva nic…
KDU-ČSL má po sjezdu. Hlavním jeho výstupem je, že tento subjekt se rozhodl převzít štafetu těch, kdo si přejí sjednotit naši pravici. Není to přitom první takový pokus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Kolaja byl na mezinárodní konferenci GLOBSEC
Ve dnech 26.–28. května 2017 se v Bratislavě konal 12. ročník bezpečnostní konference GLOBSEC, která je považována za jednu z nejvýznamnějších akcí svého druhu ve střední Evropě. K hlavním hostům letošní konference patřili prezidenti Slovenska a Polska, prezidentky Estonska a Chorvatska, předseda Evropské rady, předseda Vojenského výboru NATO a mnoho dalších osobností z oblasti politiky, médií a byznysu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Madrid varuje katalánské podnikatele
Předseda madridské vlády Mariano Rajoy varoval katalánské podnikatele před riziky, které by ekonomice přineslo odštěpení Katalánska od Španělska. Podle jeho vyjádření by takový krok měl „strašné ekonomické následky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zástupci Sněmovny se sešli se svými protějšky z Kyrgystánu
Zástupci Poslanecké sněmovny v čele s jejím předsedou Janem Hamáčkem se sešli s delegací Parlamentu Kyrgyzské republiky, kterou vedl Chynybai Akunovich Tursunbekov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis rektorovi UK: Jean-Claude Juncker si čestný doktorát nezaslouží
Jak univerzita sama uvádí, tento titul je určen osobnostem, které se zasloužily o rozvoj vědy, kultury, či jinak o prospěch lidstva. Pan Juncker se o nic takového nezasloužil, naopak ze své pozice v čele Evropské komise nečinně přihlíží problémům, se kterými se Evropa i svět potýkají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bártovy krysy opouštějí loď. Pozoruhodné pojednání o osudu jednoho poslaneckého klubu
Ač byl nezařazený poslanec Milan Šarapatka zvolen na kandidátce hnutí Úsvit, nyní věští poslancům této strany nepěkný konec. Označuje tuto stranu za stádo Víta Bárty. Sám odešel z poslaneckého klubu hnutí kvůli neshodám s tehdejším předsedou strany Tomiem Okamurou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Blahopřání a kondolence mají jít ruku v ruce
Projev prezidenta republiky při setkání se členy Zastupitelstva Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Komentované prohlídky připomenou významnou průmyslovou historii Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí
Beskydské informační centrum Frýdek-Místek na začátku měsíce června připomene významnou průmyslovou historii Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí. Návštěvníci tak budou mít možnost poznat nejen Frýdek-Místek jako město s bohatou historií textilního průmyslu, ale také Frýdlant nad Ostravicí, kde byly železárny založeny už před polovinou 17. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj vyčlení půl milionu korun na pořádání hasičských akcí
Rada Pardubického kraje na svém dnešním jednání schválila nový dotační program na podporu nestátních neziskových organizací v oblasti požární ochrany, ochrany obyvatelstva, integrovaného záchranného systému, krizového řízení, zajišťování obrany a bezpečnosti státu a rozvíjení souvisejících tradic na období 2017–2020. Celkově bude ročně mezi žadatele rozdělováno 500 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Tradiční ruské hodnoty aneb Můžeš zavraždit člověka za tisíc dolarů
Podle průzkumu veřejného mínění Mezinárodního republikánského institutu čtvrtina Čechů věří tomu, že Rusko brání tradiční hodnoty jako víru, morálku a rodinu. To je ovšem těžký nesmysl a podvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Přeji festivalu hodně spokojených malých i velkých návštěvníků
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová se zúčastnila zahájení 57. ročníku ZLÍN FILM FESTIVAL pro děti a mládež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kraje vítají slib, že vláda bude financovat zvyšování mezd s dopadem na krajské rozpočty
Pokud vláda rozhodne o zvýšení mezd s dopadem na krajské rozpočty, samosprávám na to dá také potřebné peníze. Slib premiéra Bohuslava Sobotky, který zazněl na dnešní celostátní tripartitě. A to v souvislosti s krajským zdravotnictvím a sociálními službami, které na návrh předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové nakonec byly třetím programovým bodem. Celorepublikové jednání Rady hospodářské a sociální dohody (RHSD), tedy zástupců vlády, zaměstnavatelů, zaměstnanců a krajů, pořádané jednou ročně, se uskutečnilo v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jízda králů s Babišem. O šéfovi ANO jsme se ve Vlčnově dozvěděli velmi zajímavé věci
PŘEDVOLEBNÍ JÍZDA REPUBLIKOU Dědeček nového krále z tradiční jízdy králů ve Vlčnově, která se konala včera, má velmi blízko k bývalému ministru financí Andreji Babišovi. Pomáhal mu prý koupit zdejší zemědělské družstvo. To se dozvěděly ParlamentníListy.cz přímo ve zmíněné moravské vesnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zimola už nebude usilovat o kandidaturu do sněmovny za ČSSD
Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola už nebude usilovat o kandidaturu za ČSSD v letošních volbách do Poslanecké sněmovny. Rozhodl se po dnešním jednání krajského výboru sociální demokracie. Zimolu z kandidátky vyškrtlo celostátní vedení strany, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman poradil lidem na náměstí, jaké politiky mají hnát bičem. Pak přednesl vtip o jedné ošklivé poslankyni
Prezident Miloš Zeman se při své cestě po Jihomoravském kraji zastavil na náměstí v Ivančicích. Na Paleckého náměstí před radnicí uvítal pana prezidenta hlasitý potlesk a bouřlivý jásot. Zeman se s lidmi pozdravil a spustil předvolební agitaci. Agitaci ve prospěch celé České republiky. V nadsázce sám sebe označil za „domýšlivého náfuku“. Oznámil také, kdo vyhraje volby, a dostal pusu od hezké mladé dívky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Rektor Vysoké školy Karla Engliše v Brně: Udělení milosti Kajínkovi vítám
ROZHOVOR "Miloš Zeman projevil odvahu změnit svůj velmi omezující přístup k milostem," myslí si rektor Vysoké školy Karla Engliše v Brně Zdeněk Koudelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka navštíví Jihomoravský kraj
V rámci pracovních cest do krajů navštíví předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka v úterý 30. května 2017 Jihomoravský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Češi často jen okouní, než aby zraněnému pomohli
Léto, dovolená, a také úrazy a kolapsy z veder. Žádný div. Co je ale zarážející, že Češi bývají ignoranti, když se někomu něco stalo a mají mu pomoci. „Lidé se často bojí pomoct. Nejhorší je ale jen okounět,“ říká v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) instruktor záchranářů Miroslav Nagy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Lidovecké eurofráze nejsou debatou
Do české politické debaty jen s obtížemi a povrchně probublávají témata související s rolí a postavením České republiky v Evropské unii. Je to škoda. Václav Klaus po léta důsledně vysvětluje, že Evropská unie – bohužel - pro nás již žádným zahraničím není. Autoři IVK tvrdíme, že události odehrávající se na „evropské“ úrovni nás přímo a zásadně ovlivňují natolik, že by debata o mnohostranné krizi EU a našich pozicích v tak vážně kontaminovaném uskupení měla být jedním z podstatných - nejen volebních - témat. To vše ale platí pouze za jednoho předpokladu: půjde o seriózně míněnou debatu, ne o laciné výkřiky a prázdné fráze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
PRIM ORLÍK ANTHROPOID L.E. – pocta statečnosti československých parašutistů
ELTON hodinářská, a.s, člen skupiny CSG, jediný český výrobce hodinek tradiční značky PRIM, připravila výjimečnou limitovanou edici náramkových hodinek PRIM ORLÍK ANTHROPOID. Edice o 75 kusech je určena pro všechny, kteří oceňují a obdivují statečnost i oběť československých parašutistů, stejně jako těch, kteří přispěli ke splnění jejich mise. Nové hodinky samozřejmě zaujmou všechny, pro které je model Orlík nedílnou součástí hodinářské historie, i sběratele a zájemce o originální limitované edice jediných autentických českých hodinek PRIM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: O zvýšení platů sociálních pracovníků usiluji od začátku této vlády
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Spor o Benešovu politiku, dílo a odkaz je sporem o státnost, suverenitu a svobodu našeho národa
Vystoupení na Vzpomínkovém večeru Českého svazu bojovníků za svobodu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Proti chaosu, cirkusu a ostudě postavíme silný program, poctivou politiku a stabilní zemi
ODS na tiskové konferenci představila červnovou fázi kampaně pro volby do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: O pole se nestaráme, venkov ničíme. Vesnice by už města nezvládla nakrmit, varuje expert
ROZHOVOR Základem našeho živobytí je půda, voda a krajina, upozorňuje odborník na zemědělství a venkov František Havlát. „Hnůj se kompostoval od nepaměti a vracel se zpět do půdy. Dnes je tu ale byznys s bioplynovými stanicemi – a to přispívá k degradaci půdy i venkova,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To je legrace: Zeman navrhl zavřít ekologisty do rezervace. S takovýmito podmínkami
Prezident Miloš Zeman dnes zahájil svoji cestu po Jihomoravském kraji. Jako první se setkal s vedením kraje, zastupiteli i starosty obcí. Pogratuloval novému vedení kraje i opozici. „Jsem rád, že se povedlo sestavit stabilní koalici,“ řekl a poděkoval i těm, kteří učinili osobní oběť, aby koalice mohla vzniknout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Jsem rád, že česká metropole opět po roce přivítá tradiční romský festival
Ministr Herman navštíví v pondělí 29. května v rámci festivalu KHAMORO koncert kytaristy Christiana Gitana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Díky novému evakuačnímu výtahu jsou senioři ve větším bezpečí
V hradeckém domově důchodců U Biřičky skončily stavební práce, které zvýšily bezpečnost klientů a zlepšily zázemí personálu. Královéhradecký kraj za téměř 40 milionů vybudoval nový evakuační výtah, zřídil nové recepce a investoval do komunikačního a bezpečnostního systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
„Půjdou chalupu od chalupy a budou vraždit.“ Experti varují britské venkovany
Ve Velké Británii roste po masakru v Manchesteru strach z dalších teroristických útoků. Bezpečnostní experti se obávají, že by se vedle velkých měst mohl teror zasáhnout i venkovské oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zástupci Sněmovny se sešli se svými protějšky z Kyrgyzstánu
Zástupci Poslanecké sněmovny v čele s jejím předsedou Janem Hamáčkem se sešli s delegací Parlamentu Kyrgyzské republiky, kterou vedl Chynybai Akunovich Tursunbekov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Atentát na Heydricha – promyšlený státnický čin, nebo zbytečně zmařené životy mnoha nevinných lidí?
V sobotu 27. května 2017 uplynulo 75 let od atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Otěže se snaží tahat Tvrdík
Nejen politika, ale dnes i fotbal přivádí společnost k diskusím o tom, kam vše povede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Průzkum podle Centra pro výzkum veřejného mínění
Průzkumy veřejného mínění v podstatě státní agentury CVVM měly vždy uklidňující charakter pro vedení, členy a příznivce ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Vatikán, pokání, Letnice
Katolíci, modleme se před Letnicemi, aby Duch svatý v den Letnic (4. 6. 2017) zavanul a slepý a odpadlický Vatikán prohlédnul! Kéž nastane vzkříšení katolické církve skrze pravdivé pokání!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Štyler (HPP 11): Máte pravdu, pane exvicepremiére, jsou to eStéBácké metody
Etika a morální hodnoty některých zastupitelů všech zastupitelských úrovní jsou pozoruhodné....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Exhejtman Rath promluvil: Babiš je predátor. James Bond minulého režimu
O ČSSD, svém věznění i o exministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) pohovořil s Lubošem Xaverem Veselým v xTv.cz exhejtman Středočeského kraje David Rath.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Šichtařová: Válka s muslimy je nevyhnutelná. Vyzývám naši vládu k reakci na to, co přijde z Bruselu, protože to již zaznělo...
Nad tím, že si zřejmě společnost zvykla na vraždění v podobě teroristických útoků, spekuluje na svém blogu ekonomka Markéta Šichtařová. Všimla si totiž, že po teroristickém útoku v Manchesteru, při němž zemřelo 22 lidí, se na facebookových profilech neobjevily žádné vlajky symbolizující účast s obyvateli Velké Británie. Situace je tak podle ní jiná než v roce 2015 po útoku ve francouzském klubu Bataclan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vazby na byznys a média. Jiří Zimola poprvé otevřeně o svém sestřelení
Velmi ostrý rozhovor poskytl časopisu Týden bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD). Ten svého předsedu kritizoval již dříve, nyní, poté, co jej předsednictvo strany vyškrtlo z posledního místa kandidátky do sněmovních voleb, si nebere vůbec servítky. „Pro Bohuslava Sobotku je ego cennější než partaj,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Věřím, že k sudetoněmeckému landsmannschaftu omezí míru své příchylnosti
Gratulace Pavla Kováčika (KSČM) ke zvolení předsedy KDU-ČSL
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šmíd (SPO): Perspektivy školství v Ústeckém kraji
Ústecký kraj není bohužel nezávislým organizmem a musí postupovat v souladu se školskou politikou ČR. Na tu je můj osobní pohled v mnoha směrech kritický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Náměstek ministra zahraničních věcí byl přijat prezidentem Burkiny Faso
Náměstek ministra zahraničních věcí Lukáš Kaucký se během své návštěvy Burkiny Faso ve dnech 22.–23. května 2017 setkal s prezidentem země R. M. Christianem Kaboré, s předsedou Národního shromáždění Salifem Diallo a jednal také s náměstkyní tamní diplomacie Ritou Solange Agneketom Bogoré.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kopanec do držky, Jiří Dienstbiere, zahřmělo dnes v ČSSD
Jiří Dienstbier si rýpl do všech lidí, kteří dnes slaví den daňové svobody. Dostalo se mu však rázné odpovědi. Prý nemá „kopat lidi do držky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce objevila kukuřičné křupky se třemi druhy nepovolených azo-barviv
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila na trhu pochutinu, u které laboratorní analýza potvrdila přítomnost tří druhů nepovolených syntetických azo-barviv. Jedná se o výrobek Trudi - Kukuřičné křupky sladké, Extrudovaný výrobek, v baleí 70 g, s označením data minimální trvanlivosti do: 23 05 2017, výrobce: Július Šuvert Fritex, 980 33 Hajnáčka 125, Slovensko, dodavatel: Racional CZ s.r.o., Vraclav 5, 56542. Země původu: Slovensko. Předmětná šarže byla do ČR dovezena do firmy Martin Zbroj, Zálší 18, 56501 Zálší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Robert Malecký: “Vláda města Varnsdorf” podepisuje česko-čínskou spolupráci. Že je to nesmysl? To starostovi nevadí
Zastupitelé severočeského Varnsdorfu dostali ke schválení pozoruhodný dokument. Nese název Memorandum o porozumění a přátelské spolupráci a má podpořit cestu starosty Stanislava Horáčka (ANO 2011) do čínského Jieyangu. Dokument je podepsán jménem vlády města Varnsdorfu – která samozřejmě neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zimola se zachoval jako chlap. Spolustraníci oceňují exhejtmana, který se vzdal kandidatury do sněmovny
Jiří Zimola na kandidátce ČSSD pravděpodobně nebude. Ani dnešní zasedání krajského vedení strany, kterého se zúčastnili i zástupci z Prahy, nepřineslo v tomto směru žádnou změnu. Sám Jiří Zimola uvedl, že nebude usilovat o kandidaturu za ČSSD do sněmovny. ParlamentnímListům.cz se vyjádřil předseda místní organizace ČSSD v Týně nad Vltavou David Slepička, který neskrýval rozčarování. „Dělali jsme ze sebe akorát idioty,“ říká rozčíleně. Svůj názor řekl i lídr jihočeské kandidátky, starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka. „Pan Zimola se opět zachoval jako chlap,“ řekl Mrvka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Stále umírají lidé, vojáci i civilisté
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Lonští deváťáci letošním deváťákům - vzkazník
Končíte ZŠ a přemýšlíte nad tím, který obor a kde studovat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Posselt má tak velký zadek, aby se mu tam vešli všichni čeští politici i novináři. Duch Heydricha se vznáší nad celou EU, píše Martin Koller
Vojenský analytik Martin Koller se ve svém pravidelném příspěvku pro ParlamentníListy.cz tentokrát odpíchl od 75. výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Dnešní hodnocení atentátu je podle něj diametrálně odlišné od jeho hodnocení v tehdejší době, už proto, že hodnoty, pro které byl spáchán, mnohým nekonvenují. Dokonce lze říci, že se hodnocení atentátu, jeho příčin a důsledků otočilo zcela naruby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Ne všichni mají radost z toho, že firma ušetří peníze
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
EET za pět tisíc? Tak to jsem se vážně zasmál. Majitel kavárny promluvil o morových ranách, které na podnikatele uvrhla tato vláda
Majitel kavárny Louvre Sylvio Spohr v pondělní Kauze dne na Rádiu prozradil, že se od srdce zasmál, když slyšel z úst dnes už bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO), že EET vyjde na pět tisíc. V naší kavárně jsme museli do EET investovat 600 tisíc, konstatoval. A zákaz kouření je pro něj další morovou ránou. Zdá se mu, že se politici snaží zlikvidovat střední třídu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Asociace Grémium Alarm: Ve školách stále není dostatečně zajištěna bezpečnost, nejhůře jsou na tom mateřské školky
V souvislosti s útoky na školách, např. se střelbou na gymnáziu ve francouzském Grasse, kde útočil student, který měl u sebe několik zbraní včetně granátů, se naskýtá otázka, zda a jak je zajištěna bezpečnost škol v České republice? Nejlépe si vedou vysoké školy, nejhůře ty mateřské. Přestože norma, která se této problematiky týká, platí již od září 2016, bezpečnost ve školách stále není systémově zajištěna a jejich personál často vůbec nezná bezpečností principy. V kombinaci se šířením zavádějících informací, jak se chovat v případě ohrožení, jde o závažný problém českého školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Rozdělovat země na poslušné a špatné, to odmítám
Vyjádření na sociální síti Twitter:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Politici si zvedli platy. Poslanci si polepší o pět tisíc, Zeman o šestnáct
Politikům by mohly od příštího roku vzrůst platy zhruba o sedm procent. Jejich zvýšení bude přibližně o procentní bod nižší než letos. Například základní měsíční odměna poslance a senátora by měla stoupnout podle výpočtu ČTK z předběžných údajů Českého statistického úřadu o 4 900 korun na 75 900 korun hrubého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Každý by měl přispět k možné záchraně života
Každé dvě sekundy někdo na světě potřebuje krev. Té je však nedostatek, což potvrzují neustálé výzvy k pravidelnému dárcovství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Učitelka z Hamburku napsala dopis Merkelové. Na ten asi kancléřka neodpoví
Internetový server Epoch Times nabízí obsáhlý dopis, který adresovala padesátiletá učitelka z Hamburku Peta Paulsenová kancléřce Angele Merkelové. Vyčítá jí mimo jiné migrační politiku a tvrdí, že rozdělila německou společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vysoká škola Karla Engliše: EET bez rozumu
Vysoká škola Karla Engliše v Brně se věnovala i elektronické evidenci tržeb. Zákon o evidenci tržeb je nyní napaden u Ústavního soudu. Nicméně u daňových zákonů je nutné sledovat jejich věcnou správnost, ne pouhou ústavnost. I zákon, který je ústavní, může být hloupý. Orgán, který má obecné dobro a tedy i rozumnost zákona sledovat, je primárně Parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Marie Knížáková: Střílíte od boku. Jste povrchní hlupáci, kteří jen plácají
Reakce Marie Knížákové na článek Zdeňka Zbořila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mostecká rally má šest vyhrazených míst pro diváky, dvě z nich na polygonu
Závod The Most RALLY #2, který se jede v sobotu 3. června o mistrovské body už jako součást RI Okna Rallysprint série vypsané Autoklubem ČR, má šest vyhrazených míst pro diváky. Dvě z nich pořadatel situoval podél uzavřeného okruhu na polygonu v areálu mosteckého autodromu, který bude dějištěm úvodní a šesté rychlostní zkoušky. Na polygonu se odehraje kolem 18:00 hodin také ceremonie slavnostního cíle rally s předáním cen nejlepším posádkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Na tomhle nemají zásluhu kroky pana Babiše
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Tato vláda by minimální mzdu už zvyšovat neměla. Poškodí tím ekonomiku
Tripartita dnes jednala o zvýšení minimální mzdy o dalších 1 200 korun měsíčně. Tak vysoké tempo zvyšování minimální mzdy podle Hospodářské komory ohrožuje tuzemské hospodářství a konkurenceschopnost podniků. Umělý tlak na růst mezd prostřednictvím minimální mzdy neodpovídá přirozenému růstu mezd v českém hospodářství. Pokud Sobotkova vláda od roku 2018 zvýší minimální mzdu o dalších 1 200 korun měsíčně, znamenalo by to za celý mandát této vlády nárůst už o 43,5 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Chaos, cirkus, ostuda: ODS představila předvolební plakáty. Kritizovat bude Babiše i Sobotku
ODS, která se do voleb na podzim chystá s podporou strany Soukromníků, na tiskové konferenci konané 29. května představila předvolební plakáty. Kromě těch pozitivních vyzdvihujících program a krajské lídry kandidátek se zaměří i na negativní dle jejich slov „srovnávací“ kampaň. Hlavní a nechtěnou roli v ní téměř s určitostí sehraje trojice hlavních protagonistů nedávné vládní krize: Andrej Babiš, Bohuslav Sobotka a Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Děkuji policii za rychlý zákrok
Vyjádření na sociální síti Twitter:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident se chystá na jih Čech, setká se s občany
Prezident republiky Miloš Zeman se při své návštěvě Jihočeského kraje již tradičně setká s občany jihočeských měst a obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Umělec: Zeman je zlý člověk, rozesírá lidi. Patří do kanálu
Velmi negativně se vyjádřil režisér David Drábek o prezidentu Miloši Zemanovi. Podle něj je zlý člověk, jenž žije z negativní energie. Řekl to v rozhovoru s Martinem Veselovským pro DVtv.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Michek: Kdo nám nutí multikulturalismus?
Západní Evropa se pomalu, ale jistě dostává do područí svých muslimských menšin, které požadují islamizaci veřejného života v jednotlivých zemích. Dokazují to průzkumy veřejného mínění provedené v západoevropských muslimských ghetech, kde šedesát procent dotázaných si přeje, aby právo šaria bylo nadřazeno právu v zemích jejich pobytu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Uzbrojí se státy NATO?
Americký prezident Trump již v průběhu volební kampaně hrozil spojencům z NATO, že USA by mohly přehodnotit své spojenecké závazky vůči nim v případě, že jednotlivé země nesplní svůj závazek ze summitu NATO v roce 2014 postupně do roku 2024 dosáhnout toho, aby na vojenské rozpočty šlo alespoň 2 % HDP. Ve Spojených státech, jen tak pro zajímavost, jsou na vojenské účely vynakládány 4 % HDP. Což představuje v letošním roce přes 650 mld. dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO z Polska se šíří bleskem, Brusel bude naštván. No, a také opět něco podnikl Viktor Orbán
Zatímco západní politici se po krvavém teroristickém útoku v Manchesteru zmohli jen na obvyklé floskule o nutnosti zachovat klid a zůstat jednotní, polská premiérka Beata Szydlová byla mnohem odvážnější. Krátké video z jejího vystoupení v polském Sejmu koluje internetem. Do centra pozornosti se ale dostal i Viktor Orbán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: O pole se nestaráme, venkov ničíme. Vesnice by už města nezvládla nakrmit, varuje expert
ROZHOVOR Základem našeho živobytí je půda, voda a krajina, upozorňuje odborník na zemědělství a venkov František Havlát. „Hnůj se kompostoval od nepaměti a vracel se zpět do půdy. Dnes je tu ale byznys s bioplynovými stanicemi – a to přispívá k degradaci půdy i venkova,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal dům z trestné činnosti v Náchodě
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Náchodě prodal v prvním kole výběrového řízení dům za 3 420 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Povedeme nekompromisní politický zápas za nezávislost České republiky
Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) je vlastenecké a demokratické hnutí, které povede nekompromisní politický zápas za nezávislost a suverenitu českého státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lékaři na pardubickém zámku diskutovali se známým chirurgem Pavlem Pafkem
Na pardubickém zámku se ve středu 24. května uskutečnil diskusní večer s věhlasným chirurgem, profesorem Pavlem Pafkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Šumavská hrubozrnná paštika už nemá značku KLASA
Rozhodnutí o odebrání značky kvality KLASA - Výrobek Šumavská hrubozrnná paštika společnosti MASO WEST s.r.o.:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Na základní škole na Praze 3 rodiče platili za plavání, které je ze zákona zdarma
Rodiče školou povinných dětí si často stěžují, že školství není tak úplně zadarmo. To, že je velmi drahé už například studium na základní škole, moc lidí neví. A pokud si ředitel základní školy nechává od rodičů neoprávněně platit i za to, co by podle zákona mělo být zadarmo, nemůže se nikdo divit, že rodiče jsou nespokojení a takový stav kritizují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Evropská centrální banka čeká nižší nezaměstnanost, ale bohužel i nižší inflace
Tento týden bude ve znamení čísel z trhu práce a inflace. A to shodně na obou březích Atlantiku, kde budou statistiky důležitým dílem do skládačky pro centrální bankéře. Platí to zejména pro ECB, která bude na červnovém zasedání přemýšlet nad tím, jak změnit svoji rétoriku - vodítko pro zbytek roku a rok 2108.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Šup zpátky do kriminálu. Tomáš Sokol přednáší teorii ohledně Jiřího Kajínka a Zemana
ROZHOVOR Advokát Tomáš Sokol propuštěnému Jiřímu Kajínkovi radí, aby sedm let nesedal za volant, protože podle podmínky v prezidentově milosti se nesmí dopustit žádného deliktu, ani z nedbalosti. „Je otázka, jak by takový delikt prezident hodnotil, jestli by ho bral jako důvod ke zrušení amnestie, či nikoli. Ale může nastat situace, kdy se pan Kajínek za dva roky dopustí nějakého nedbalostního deliktu a na Hradě už bude sedět někdo jiný. A může říci, že Miloš Zeman stanovil podmínky, podmínka byla porušena, tak šup zpátky do kriminálu,“ prohlásil známý právník. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz reaguje na prezidentskou milost a prozrazuje, co ho na celém humbuku kolem případu odsouzeného dvojnásobného vraha nejvíc překvapilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Řekni světu, lide český, čím je pro tebe česká koruna
Řekni světu, lide Český, čím je pro tebe Česká koruna, a co si myslíš o přijetí Eura. Já říkám nahlas: Euro nechci. Chce-li ho vláda, tak jedině na základě referenda!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Augustýn (TOP 09): Dotační džungle ve sportu
Jihlavský Deník přinesl minulý týden článek s příznačným titulkem "Dotaci město nedostalo. Za Peltou mne jít nenapadlo, říká starosta". V oblasti sportu a jeho podpory se dlouhodobě pohybuji, a proto reaguji na tento smutný popis současného stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Těžkooděnci, psi, vrtulníky... z poklidného německého města se stalo kvůli přistěhovalcům bojiště
Často velmi rozvětvené rodiny z oblasti Blízkého východu drží pohromadě. Předevčírem tuto ryze pozitivní charakteristiku ukázaly dva libanonské rodinné klany v německém městě Mülheim an der Ruhr. Policii trvalo tři hodiny, než se jí podařilo rozvášněné členy obou rodin od sebe dostat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Česká televize: Když si žena vybere partnera pod vlivem antikoncepce a co se po jejím vysazení změní?
Z jakého důvodu nás evoluce vybavila žárlivostí? Jaký vliv má hormonální antikoncepce na chování žen při výběru partnera? A skutečně ve společnosti vyhrají vždy ti nejsilnější? Přírodní vědy dnes, více než kdy jindy, zasahují do veřejné debaty. Otázky, na něž člověk dříve hledal odpověď v náboženství nebo ve filozofii, nyní často zodpovídají představitelé přírodních oborů. Vědci v posledních desetiletích vystoupili ze svých laboratoří a začali odpovídat na to, co lidstvo zajímá od nepaměti. Nový dokumentární cyklus Člověk, to je věda o výsledcích výzkumů vědeckých pracovišť v České republice ukáže, co se skrývá za běžným lidským jednáním. První díl uvede ČT2 ve středu 31. května ve 21.55 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tripartita projedná růst minimální mzdy i zaměstnávání cizinců
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů budou dnes projednávat návrhy na zvýšení minimální mzdy pro příští rok. Zabývat se budou i plánem podpory malých a středních podniků či opatřeními k restrukturalizaci Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje. Tripartita se zaměří také na aktuální čerpání peněz z fondů EU. Na dopolední zasedání naváže odpoledne jednání se zástupci krajských tripartit o zaměstnávání cizinců a o odborném vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kohout (Realisté): Co by Keynes řekl na návrh rozpočtu na rok 2018?
Andrej Babiš navrhuje na rok 2018 rozpočet se schodkem 50 miliard korun. Je toto číslo rozumné? Dejme slovo věhlasnému Johnu Maynardu Keynesovi, který rozhodně neproslul jako přísný rozpočtový jestřáb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Nejobjektivnější normou pro nastavení finanční podpory je rejstřík sportovců a sportovišť
Reakce na kontrolní závěr NKÚ k rozdělování dotací MŠMT do sportu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nejlépe by se tu dýchalo, kdyby nejsilnější vládní stranou byli lidovci, doporučil voličům Bělobrádek. Pak se obul do Babiše i socialistických experimentů ČSSD
Moderátorka Světlana Witowská přivítala v pondělním Interview ČT24 předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka. V rozhovoru naznačila, že lidovci působí dojmem, jako by chtěli být v každé vládě, ale zároveň se příliš nenamočit. Bělobrádek se začal okamžitě bránit. Prozradil, že se bude České republice dýchat vůbec nejlépe, až budou lidovci hlavní vládní stranou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mezinárodní konferenci Městské inženýrství zaštítili tři ministři
Dne 9. 6. 2017 se od 8,30 hodin uskuteční v HOTELU THERMAL v Karlových Varech 22. ročník mezinárodní konference Městské inženýrství 2017, který je věnován tématu Městský inženýr – městský architekt. Záštitu nad pořádáním letošní konference přijala ministryně pro místní rozvoj České republiky, ministr kultury České republiky a ministr průmyslu a obchodu České republiky. Tradičními partnery jsou hejtmanka Karlovarského kraje a primátor města Karlovy Vary.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Staré a špinavé vagóny jsou vidět čím dál méně
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Euro je proti zájmům České republiky
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Pokud nechceme, aby byl parlament složený jen z dinosaurů, tak...
Předseda Soukromníků chce snížit laťku nejen koalicím, ale politickým stranám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lubomír Stroukal: Lidská kreativita, spolupráce a volný obchod přináší bohatství
Celých 149 dní jsme v České republice pracovali a podnikali na pokrytí letošních veřejných výdajů. Teprve od dnešního dne začínáme vydělávat sami na sebe. Slavíme totiž Den daňové svobody, pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman v nemocnici. Pohovořil o rakovině plic, lásce a prostituci
Prezident Miloš Zeman se v rámci své návštěvy Jihomoravského kraje setkal se zaměstnanci Nemocnice Ivančice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nejlepší týden v historii televizní Skupiny Barrandov
Velmi úspěšný týden zaznamenala televizní Skupina Barrandov. Zatímco hlavní kanál si dlouhodobě udržuje vysoký podíl, vysoké hodnoty zaznamenaly v minulém týdnu i stanice KINO, PLUS a FAMILY. Celkový podíl sledovanosti celé Skupiny tak dosáhl mimořádného výsledku 9,4 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad Senátu: Zítra zasedá Stálý výbor Parlamentního shromáždění Rady Evropy
Výběr z akcí v Senátu na tento týden:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
František Dostál: Půjde naše republika k soudu?
Evropská unie vyhrožuje i naší zemi soudem a sankcemi kvůli případnému nepřijímání uprchlíků podle nadiktovaných kvót. Takto jsme byli varováni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok bude dnes přednášet na téma Nejtěžších je vždy deset sekund před rozhodnutím
Přednáška Dana Ťoka na Fakultě stavební VUT v Brně se koná dnes od 18 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Uvolněný Bělobrádek: Pokud neřekneme něco strašného jako „Cikáni do plynu“, není pro nás v novinách moc místa. Babišovi nabídneme...
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, jenž na víkendovém sjezdu obhájil svůj mandát, věří, že spojením se STAN získá strana nové voliče, například ty, kteří doposud sympatizovali s hnutím ANO Andreje Babiše. Uvedl to pro server Novinky.cz, kde i zároveň dodal, že je smířen s tím, že dvojkoalice přijde o ty konzervativnější voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud zamítl žalobu proti Archivu bezpečnostních složek
Nejvyšší soud zamítl žalobu směřující proti České republice – Archivu bezpečnostních složek na zaplacení zadostiučinění v penězích za zásah do žalobcových osobnostních práv, spočívající v tom, že žalovaná zpřístupnila pracovnici ostravské pobočky České televize citlivé osobní údaje o žalobci ze svazku vedeného bývalou Státní bezpečností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Drábek: Zeman je zlý člověk, rozesírá lidi. Patří do kanálu
Velmi negativně se vyjádřil režisér David Drábek o prezidentu Miloši Zemanovi. Podle něj je zlý člověk, jenž žije z negativní energie. Řekl to v rozhovoru s Martinem Veselovským pro DVtv.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sobotka a Babiš? Jiří Čunek se rozhovořil po sjezdu KDU-ČSL. Třaskavě, samozřejmě
PŘEDVOLEBNÍ JÍZDA REPUBLIKOU Prodej OKD považuji za daleko horší věc než fakt, že má Andrej Babiš Čapí hnízdo za desítky milionů. ParlamentnímListům.cz to řekl senátor Jiří Čunek na jízdě králů ve Vlčnově na Moravě a přidal i vyznání rodnému kraji. Stalo se tak bezprostředně po sjezdu KDU-ČSL, kde neúspěšně kandidoval na funkci předsedy a kde přednesl kritický projev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
21. týden na Českomoravské komoditní burze Kladno: Cena zemního plynu šla dolů, elektřina zdražila
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 21. týdnu uzavřeno 77 kontraktů na dodávku 441 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 257,7 milionu korun. Cena zemního plynu klesla, roční kontrakty elektřiny zdražily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Německo tiše vytváří euroarmádu pod svým velením! I s pomocí České republiky, píše Foreign Policy. A teď čtěte, co po vydání článku řekla Merkelová
Slova německé kancléřky Angely Merkelové o tom, aby se Evropa více spoléhala na své vlastní síly, dostávají ve světle informací Foreign Policy nový význam. Respektovaný magazín ve vydání z 22. května tvrdí, že Německo buduje evropskou armádu, která bude podléhat německému velení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Během svého působení jsem nařídila jedenáct auditů. Chyby vidíme u předchozích vedení úřadu
Kontrolní závěr Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) v oblasti podpory materiálně technické základny sportu 2013-2015 vytýká MŠMT netransparentnost v rozdělení cca 2,2 miliardy korun. Současné vedení resortu v čele s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou vidí jako chybu špatné nastavení pravidel financování sportu u předchozích vedení úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy rozdělovalo dotace na investice do sportu netransparentně
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) přidělovalo v letech 2013 až 2015 dotace na podporu materiálně technické základny sportu. Dotace z tohoto programu měly pomoci zajistit dostupnost sportovišť široké veřejnosti, zlepšovat technické podmínky pro veřejnost i pro sportovní reprezentaci včetně mládeže. Celkem MŠMT v kontrolovaných letech rozdělilo z programu přes 2,2 miliardy korun. Při rozdělování dotací postupovalo MŠMT netransparentně a vytvářelo tak nerovné podmínky pro uchazeče. Rozdělené dotace navíc málo kontrolovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Twitter cenzuroval výrok o deislamizaci Evropy
Lídr nizozemské populistické Strany svobody Geert Wilders den po atentátu v Manchesteru na Twitteru publikoval názor, že je třeba zamknout hranice a neislamizovat Evropu. V Německu byl jeho tweet zablokován. Mluvčí Twitteru uvedl, že texty jsou odstraňovány, jestliže o to požádají státní instituce či nejsou v souladu s právem. Odmítl však sdělit, jak tomu je s tweetem Wilderse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Soud začne projednávat Pelikánovu stížnost v Rathově kauze
Nejvyšší soud (NS) se v úterý za pozornosti médií i odborné veřejnosti začne zabývat korupční kauzou kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Projedná stížnost pro porušení zákona, kterou podal ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Nesouhlasí s tím, že Vrchní soud v Praze kvůli výhradám k odůvodnění odposlechů zrušil verdikt nad Rathem a dalšími deseti lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Předseda Senátu jednal s prezidentem Singapuru o perspektivách vývoje (24.05.2017)
Předseda Senátu se setkal s prezidentem Singapuru Tony Tan Keng Yamem. Jednali o prohlubování vztahů mezi oběma zeměmi, podpoře investic, obchodu, cestovního ruchu či kultury a spolupráci na úrovni vědy a výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Přírodní analogy jako příspěvek k bezpečnému ukládání radioaktivních odpadů, to řešili experti ze tří kontinentů
Jak využít znalosti o přírodním analogu ve vztahu k prokázání bezpečnosti úložišť vyhořelého jaderného paliva a vysokoaktivních odpadů. Prezentace současných přístupů, metod a poznatků na workshopu v Řeži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Britská pobočka agentury CzechTrade zorganizovala na konferenci All Energy pavilon a vystoupení pro české exportéry
Britská pobočka agentury na podporu exportu CzechTrade zorganizovala český pavilon na konferenci All Energy, největší akci týkající se obnovitelné energetiky ve Spojeném království. Událost, která proběhla 10. a 11. května v skotském Glasgow, umožnila českým exportérům představit svou nabídku profesionálům ze všech koutů Velké Británie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Politicky korektní žvásty stranou. Bezpečnostní analytik rozbíjí iluze o mírumilovných islámských imigrantech
ROZHOVOR „Jen málo teroristických útoků páchají čerství imigranti, daleko spíše to jsou členové muslimských komunit v evropských zemích, tedy ti lidé, o kterých nám mediální mainstream neustále tvrdí, jak jsou skvěle integrovaní,“ uvádí bezpečnostní expert a publicista Lukáš Visingr. Ten je zastáncem daleko razantnějších bezpečnostních opatření. „Po každém útoku je to stejné. Dozvíme se, že policie o pachateli věděla, že měl psychické problémy, ale že to byl slušný chlapec, který zdravil sousedy. A jako vždy to nemá nic společného s islámem. Dokud se budou pořád jen opakovat politicky korektní žvásty, nebudeme schopni si s tím poradit, protože nedokážeme nahlas deklarovat to, že jsme ve válce, a to už dávno. Jde o bytí a nebytí západní civilizace, proti níž stojí totalitní, nenávistná a despotická ideologie islamismu,“ ještě doplňuje známý vojenský analytik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V děčínské nemocnici se kvůli rekonstrukci pavilonu interních oborů stěhují lůžka
Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z., z pavilonu I, největšího v areálu, dočasně přestěhovala ošetřovatelská lůžka. Důvodem je zahájení celkové rekonstrukce budovy interních oborů. Práce se budou týkat jejího zateplení, výměny dveří a oken, včetně dílčích úprav, spojených mimo jiné také s plánovanou přístavbou objektu pro instalaci magnetické rezonance a umístění nového vestibulu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Fendrych objevil hlavní hvězdu lidoveckého sjezdu. Je to Petr Pithart s projevem o tom, jak máme pomáhat celému světu
Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych poslechl projev Petra Pitharta na sjezdu KDU-ČSL v Praze a prohlásil tohoto politika za velkou výhodu lidovců. Proč může být Pithart trumfem lidovců? Prý proto, že umí myslet v hlubších souvislostech. Zato senátor a hejtman Zlínského kraje reprezentuje jen zastydlé křídlo strany, které se zastavilo kdesi v minulém století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zabarikádovali se nábytkem, jeho částmi útočí na policii. Tvrdě to vyřešíme, informuje Chovanec o bordelu v českém zařízení pro migranty
V zařízení pro zadržování cizinců v Balkové na Plzeňsku došlo v pondělí k nepokojům. Zasahující policie si se vzbouřenci poměrně rychle poradila a vřavu ukončila. V objektu se původně zabarikádovalo zhruba 15 cizinců. Informovala o tom Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Labyrinty příběhů slavného italského autora. Nakladatelství Dokořán přichází s novým vydáním dvou výjimečných knih
Nakladatelství Dokořán přichází s novým vydáním dvou výjimečných knih světové literatury 20. století. Neviditelná města a Když jedné zimní noci cestující jsou ukázkou Calvinova vypravěčského umu i rafinovaných her se čtenářem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
EDUin: Nenápadné změny v hodnocení ovlivnily počty neúspěšných v řádu tisíců
V hodnocení maturitního testu z češtiny došlo letos ke změnám, které umožnily maturantům získat u několika úloh větší počet bodů. Cermat tak uměle snížil počet neúspěšných žáků. Kdyby použil stejný model hodnocení jako loni, pak by podle propočtů a odhadů iniciativy Maturitní data – odtajněno bylo neúspěšných žáků v testu Český jazyk a literatura kolem 8 300 – namísto necelých 6 000, kteří propadli skutečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist