Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.954x, což odpovídá cca 101.957-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Amatérské VIDEO jako z hororu: Na španělskou pláž se vylodily desítky ilegálů
Turistická sezóna je v plném proudu. Lidé si užívají sluníčka a mnozí i moře. Dovolenkáři v jižním Španělsku ale byli svědky něčeho, co se na pláži nevidí každý den. Do turistického letoviska Playa de los Alemanes ve španělské provincii Cadiz připlula loď s migranty a ti se úprkem vydali na souš a dál do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Proč je bitcoin letadlo a jeho let musí skončit havárií
Hlavní problém měny zvané bitcoin? „Má všechny atributy tzv. letadla, neboli pyramidy. Tak jako každé ,letadlo‘ vyžaduje stálý přísun nových vlastníků bitcoinů tak, aby se zvyšovala cena bitcoinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Naštvaný a vytočený Bělobrádek. Kdo ho nemá rád, ten si užije toto VIDEO
Magazín Euro zveřejnil na svém facebookovém profilu video, na němž je k vidění rozladěný předseda lidovců Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). A zapříčinilo to pár otázek reportéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Co teď budete dělat, zeptali se v ČT Babiše. A ten spustil...
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš je momentálně na dovolené a navzdory policejní žádosti o stíhání nepředpokládá, že by se z prázdnin vracel předčasně. Bude se vracet podle plánu už proto, že je bytostně přesvědčen o své nevině. Politická konkurence prý vede proti Babišovi poslední útok. Padlo i jedno jméno policisty, kterého prý teď asi čeká zářná kariéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka chce stíhat policie
Patnáct členů mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny bude v příštích dnech rozhodovat o tom, zda budou šéf hnutí ANO Andrej Babiš a první místopředseda téhož hnutí Jaroslav Faltýnek vydáni k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Ježek: Zajišťovací příkaz – bič na podvodníky
Na generálního ředitele finanční správy Ing. Martina Janečka se snesla kanonáda z pera komentátorky HN Julie Hrstkové za údajně likvidační exekuce na základě zjišťovacích příkazů. Jakoby platilo úsloví, že kdo nic neví, všeho se odváží. Vědět znamená to dělat, nikoli o tom pouze vyprázdněně a nepravdivě hovořit či psát. Toho, co paní Hrstková neví a co plyne z jejího článku, je až příliš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Plíšek (TOP 09): Finanční správa si dělá ze soudních rozsudků legraci
Komentář Martina Plíška z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Islám je horší než mor, řekla v Německu politička, která utekla z Íránu. No a zbytek si asi sami domyslíte
Státní zastupitelství v německém Saarbrückenu v posledních dnech výrazně zaměstnávají politici z Alternativy pro Německo (AfD). Tentokrát se jedná o političku íránského původu, která se měla hanlivě vyjádřit o islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nový placený flek: V Bratislavě budeme mít hasičského atašé
Neobyvklý post vznikne při českém velvyslanectví v Bratislavě. Jak potvrdila Lidovým novinám mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová, vznikne tam místo pro hasičského atašé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nové Centrum Chodov otevře své brány již 11. října
Expanze Centra Chodov, kterou realizuje developer Unibail-Rodamco a v rámci níž se rozroste ze současných téměř 61 000 m2 na více než 100 000 m2, se úspěšně blíží k cílové pásce. Nové Centrum Chodov se stane jedním z největších nákupních center v České republice a přinese řadu novátorských a na našem trhu unikátních konceptů. Veřejnosti bude kompletně zpřístupněno již 11. října 2017. Slavnostní otevření budou provázet velkolepé oslavy, originální program i akce pro věrné zákazníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Elitní advokát Lžičař promlouvá k Babišově kauze: Zase uslyšíme o zločinecké organizaci?
Právník Josef Lžičař, advokát expremiéra Petra Nečase, se v České televizi vyjádřil k policejní žádosti o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba hnutí ANO) k trestnímu stíhání. Lidé, kteří už teď vidí Andreje Babiše na půl cesty do vězení, by měli zpozornět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
„Odkdy je pokus o znásilnění, když si vás chlap přitáhne a sahá vám na prsa?!“ Nečekaná slova ke kauze Afghánce, který napadl českou zdravotní sestru
Mladíkovi z Afghánistánu, který se pokusil znásilnit zdravotní sestru v Nemocnici Na Bulovce, hrozí až dvanáct let vězení. S detaily napadení přichází Seznam Zprávy. A svůj komentář k tomu sdělila zakladatelka portálu Ozbrojené složky Miroslava Pašková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimír Franta: „Ruský okupant?“ aneb jak se Stalin hrdinou pro Spojené státy stal
Srovnání časů kdy USA chápaly Donbas i SSSR jako homogenní Rusko, kdy Washington podkuřoval Stalinovi a opájel jej milými lichotkami a sladkými písněmi, srovnání časů moskevské mise Josepha Daviese, ambasadora USA v SSSR (1936 – 1938), s dnešní rusofobní pandemií, k níž jsou lidé záměrně vedeni, aby se psychologicky připravili na válku s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Řídit stát jako firmu? A proč ne…
Nejednou jsem řekl, že si myslím, že stát by se měl řídit jako firma. Tato moje představa či řekněme i záměr jsou soustavně napadány mými politickými oponenty. Rád bych se to pokusil vysvětlit trochu podrobněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zaorálek vyhlásil válku
Válku levné práci vyhlásil ve svém posledním facebookovém příspěvku volební lídr ČSSD a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Tillerson prokouknul Trumpovu fintu
Mediální mainstream sežral Trumpovu lidově korejskou návnadu i s navijákem. Pro mnoho běžných Američanů, ale i unijních Evropanů je ruská a lidově korejská hrozba téměř na stejné úrovni. Alespoň pokud jde o ty, kteří se nechají masírovat mediálním mainstreamem. A tak se Trump pokusil přenést těžiště hry trochu jinam. Vyrobit z KLDR nejaktuálnějšího nepřítele. A do značné míry mu to vychází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba: Nové ubytovací kapacity přibyly v Poštorné
Objekt v Poštorné s novými ubytovacími kapacitami nabídne dalších 168 míst. Jeho slavnostní otevření proběhlo v pátek 4. srpna 2017. Doposud bylo v Poštorné ubytováno 32 odsouzených mužů zařazených v dohledu. Stavební práce začaly loni v prosinci a ukončeny byly letos v červnu. Rekonstrukce se tedy podařila v rekordním čase, trvala 180 dní. Náklady na přestavbu činily přes 35 miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): ,,Bylo třeba zabít Haška"
Narozdíl od Seznamu nemám žádné policejní usnesení k dispozici, i když se mne dost týká, ale to už je v ČR asi standard...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Unikl tajný dokument: Donald Trump by se měl mít na pozoru. Soros a další potichu spřádají zásadní věci
Americký server Media Equalizer přináší informace, podle kterých se údajně snaží demokraté a neziskové organizace financované Georgem Sorosem v rámci utajené kampaně delegitimizovat administrativu prezidenta Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Eva Svobodová: Chodí vaše dítě do skautu? Potom raději nečtěte tento článek
Šestnáctiletou skautku, jejímž přínosem byla podpora levicového extremismu a symbolická fotografie, dnes skautská organizace mezinárodně adoruje jako "aktivistku pro lepší svět". Junák se tím podílí na legitimizaci ultralevice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Policie chce Babiše a Faltýnka. Kalousek si je kvůli tomu v ČT vychutnal
Šéfa ANO Andreje Babiše a jeho prvního zástupce v hnutí chce začít stíhat policie. Podle informací České televize je to kvůli kauze firmy Čapí hnízdo. Jde o předvolební boj, nebo o závažná zjištění policie, která musejí prověřit orgány činné v trestním řízení? Politici k tomu říkají...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Dokud budou evropská hlavní města přijímat Porošenka, bude ve válce pokračovat!“ Politolog Bondarenko otevřeně ke krizi na Ukrajině
ROZHOVOR Hrůza spočívá v tom, že shovívavost Evropské unie k vině Petro Porošenka prodlužuje umírání mnoha lidí, kteří se ničím neprovinili. To sdělil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ředitel ruské organizace Fond progresivní politiky Oleg Bondarenko, jenž se zabývá konfliktem na Donbase. Evropa by podle něj neměla zavírat oči nad neplněním Minských dohod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Egypt se brání odškodnění rodiny zemřelé Češky, hledá jiné gesto
Egypt se brání odškodnění rodiny Češky, která byla zavražděna na pláži v Hurghadě. Obává se vzniku precedentu pro podobné případy. Hledá ale jinou formu gesta, řekl dnes novinářům ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Česká turistka zemřela na následky útoku na konci července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Průzkum: Opilý pilot nebo chybějící posádka. Příčiny zpoždění letu jsou často bizarní
Mezi příčinami zpoždění letů se objevují i bizarnosti typu opilosti pilota, nedostavení posádky nebo přistání na špatném letišti. Pokud je chyba na straně dopravce a zpoždění je aspoň tři hodiny dlouhé, mají cestující nárok na odškodnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tomio, máš problém. Po oznámení Ringo Čecha je zde něco, co by měli číst členové Okamury
Předseda Patriotů Jiří Vítek se na svém facebookovém profilu zamyslel nad superlídrem SPO Františkem Ringo Čechem, jehož jméno dnes oznámil předseda strany Jan Veleba. Čech má pomoci straně v nadcházejících parlamentních volbách, aby získala pět procent hlasů potřebných pro vstup do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vypadá to na oranžový klientelismus a stranický byznys ČSSD
Klientelismus jako neoficiální systém v politice založený na protekci a konexích zřejmě bují mezi členy ČSSD v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Oni nás obětují. Petr Schnur drtivě o novém vývoji mezi USA a Evropou
ROZHOVOR „Děsivé probuzení.“ „Ekonomické důsledky budou hrozivé, pokud se Evropa ze svého transatlantického vazalství konečně nevyvleče.“ Na rozhodnutí o amerických sankcích proti Rusku reaguje Petr Schnur, historik, sociální psycholog a publicista z Hannoveru. Cíle sankcí jsou podle něj jasné: rozbití energetického partnerství Evropy a Ruska. „O čem totiž naši transatlantičtí eurovůdci a fanoušci dua Clintonová-McCain mlčí je fakt, že americké sankce, de facto vedené proti Nord Streamu, postihnou více Evropu než Rusko. Pro evropské firmy a celkové hospodářství to může znamenat naprostou katastrofu.“ Jenže, u evropského kormidla jsou lidé spjatí právě s americkým „establišmentem“ a nyní mají proti němu táhnout do pole? „K tomu připočtěme východoevropské vlezdoprdelisty, kteří své státy uvrhli do nového vazalského poměru, tentokráte s USA,“ popisuje Schur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Voliči nejsou idioti, pravil Ringo Čech
Předseda SPO Jan Veleba představil dnes lídry jednotlivých krajů, kteří se rozhodli jít za stranu do parlamentních voleb. Lídrem v Praze je herec František Ringo Čech, jenž byl včera médii dokonce nazván superlídrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Drážní úřad: Vyjádření k rekonstrukci tramvajové tratě na třídě 1. máje v Olomouci
V posledních několika dnech a týdnech se v médiích objevila zpráva o rekonstrukci olomoucké tramvajové trati vedoucí ulicí 1. máje. Mimo jiné v článcích zazněl také názor, že změnu polohy tamní tramvajové zastávky „U Dómu“ měl výhradně posoudit a následně schválit Drážní úřad. Protože nedošlo k ověření takového sdělení, oznamujeme široké veřejnosti, že tato informace se nezakládá na pravdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Podíl nezaměstnaných osob v červenci mírně vzrostl na 4,1 %
K 31. 7. 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 303 074 uchazečů o zaměstnání. To je o 5 635 více než v červnu a o 89 593 méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší červencovou hodnotu od roku 1997, kdy tehdejší úřady práce evidovaly 222 374 nezaměstnaných. Z celkového počtu lidí bez práce bylo v uplynulém měsíci 281 236 dosažitelných uchazečů. Podíl nezaměstnaných osob mírně vzrostl na 4,1 % (červen 2017 – 4 %, červenec 2016 – 5,4 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Za co, soudr… pardon, přátelé, za co? Volá Tereza Spencerová do USA, protože už nemůže jinak
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Americký plyn je o polovinu dražší než ruský, ale John McCain nás chce osvobodit tím, že nám ho dodá, komentuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová ekonomické rozměry současné politiky USA. V roce 2050 nicméně stejně budou vládnout světu jiné země než ty, co se ostatním pokoušejí vládnout teď, dodává. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz se Spencerová též věnuje nařčení, že Česko pomáhá Asadovu režimu či úvahám, co bude po sesazení Donalda J. Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Buď tvrdej, jsme největší, a neustupuj.“ Advokát Jansta měl navádět k trestným činům, i za to je prý obviněn
Klíčovou roli v případu rozdělování milionů korun pro sportovní svazy z dotačních programů ministerstva školství měl sehrát právník a šéf České unie sportu Miroslav Jansta. Píše o tom deník Právo s poukázáním na usnesení o zahájení Janstova stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ŘSD upozorňuje na dočasné dopravní omezení v rámci rekonstrukce mostu gen. Pattona v Plzni
Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje, že v sobotu 12. 8. v časných ranních hodinách dojde v rámci akce „I/20 Plzeň, most generála Pattona“ k částečnému dopravnímu omezení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Expolicista: Byl jsem přísný četník. Teď tu jsou vetřelci. A čeští otroci makají za peníze, za které by na Západě ani nevstali
Bezpečnostní situace je u nás velmi špatná i kvůli přílivu migrační vlny do Evropy, kterou sem tajně pouští i naše vláda, říká bývalý policista a voják Libor Váňa. Dřív se jednoho četníka bála i banda cikánů, říká někdejší důstojník. Spravedlnost? Ta u nás už zmizela, stejně jako domácí průmysl, dodává Váňa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Slovní přetlačovaná aneb směřuje svět k válce?
V posledních dnech začaly mezi americkým prezidentem Trumpem a vůdcem Severní Koreje Kimem létat hromy a blesky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky zaslal gratulaci Barboře Špotákové
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 10. srpna 2017 gratulaci Barboře Špotákové v souvislosti se ziskem titulu mistryně světa na MS v atletice v Londýně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Oběma poslancům ANO doporučujeme, aby se sami vzdali mandátu
Vyjádření předsedy ODS Petra Fialy k žádosti policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Za péči o domácí mazlíčky utratíme dvě miliardy ročně
Jedno a více zvířat chová polovina českých domácností. V Evropě tak patříme k chovatelské špičce. Za veterinární péči o domácí mazlíčky utratíme zhruba dvě miliardy korun ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Svobodní: Byla by to medvědí služba
Komentář Svobodných z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Starosta Litovle: Rád bych viděl na Hradě Zuzanu Roithovou
Ačkoliv Litovel leží na šesti ramenech Moravy, nemá protipovodňovou ochranu. To by se nyní mělo změnit. Jak se radnici podařilo vypořádat s dalšími problémy, které jsou s rizikem povodní spojeny? O tom, ale i o možnostech, které Litovel nabízí turistům, o soudružnosti koalice a o dalších plánech radnice, jsme si povídali se starostou Zdeňkem Potužákem (SNK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Školáci z Číny prožili část prázdnin na Valašsku
Skupinka dvaceti školáků z Číny poznávala v uplynulém týdnu krásy Zlínského kraje. Chlapci a dívky z provincie Zhejiang Sheng ve věku 9-12 let do České republiky přiletěli spolu se třemi učiteli, a to na pozvání senátora Ivo Valenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Emanuel Macron a zákoník práce
Omezení a svazující ustanovení zákoníků práce na celém světě prezentoval po svém nástupu do funkce i nový francouzský prezident Emanuel Macron. Uvolnění a svoboda trhu práce nejen podle Macrona posílí ekonomiku země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
O veřejnou službu je v Jablonci větší zájem než loni
Veřejně prospěšné práce a práce v režimu veřejné služby, oba dva typy zaměstnanců město Jablonec využívá. Pro město Jablonec letos v létě pracuje méně pracovníků veřejně prospěšných prací, ale naopak přibylo těch, kteří pracují v režimu veřejné služby. Konkrétně město Jablonec zaměstnává 72 osob na veřejně prospěšné práce a dalších přibližně 80 lidí zde dobrovolně pracuje v režimu veřejné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Haas: Islám je nějakou duševní poruchou
Komentář Tomáše Haase z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Odkdy je pokus o znásilnění, když si vás chlap přitáhne a sahá vám na prsa?!“ Nečekaná slova ke kauza Afghánce, který napadl českou zdravotní sestru
Mladíkovi z Afghánistánu, který se pokusil znásilnit zdravotní sestru v Nemocnici Na Bulovce, hrozí až dvanáct let vězení. S detaily napadení přichází Seznam Zprávy. A svůj komentář k tomu sdělila zakladatelka portálu Ozbrojené složky Miroslava Pašková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
AČCKA: Podíl reklamovaných zájezdů stále pod úrovní 1 procenta
Letošní významné posílení výjezdové turistiky se odráží na celkovém počtu reklamovaných zájezdů. Na dosavadních prodejích se reklamace podílejí v odhadované adekvátní úrovni 0,7 %. Závěr vyplývá z pravidelné ankety mezi členskými CK, která potvrdila návrat k hodnotám mírně nad úroveň roku 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Boj s levnou prací je od ČSSD jen zoufalý trik
Předseda ODS Petr Fiala kritizuje kampaň volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka, kterou zveřejnil na sociálních sítích pod názvem „válka levné práci“. ODS nabízí skutečný a realistický růst mezd pro všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: U kiosku vzniká nová ortopedická ambulance
Lidé s ortopedickými problémy již nebudou muset do schodů! Dokonce i maminky, které dochází na vyšetření kyčlí s novorozenci, budou mít lepší přístup!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Utíkáme do pražské kavárny, jéžišmarjá! Poslední zúčtování Slávka Jandáka s ČSSD. Došlo i na stíny Sobotky
ROZHOVOR „Vyhraje to znovu. A dělají proti němu všechno možný. Ale stejně jim to nevyjde. Protože hlas lidu je hlas boží!“ říká na adresu Miloše Zemana Slávek Jandák, který ParlamentnímListům.cz u příležitosti svých sedmdesátých narozenin a hlavně odchodu z politiky poskytl rozhovor. Prozradil, proč se vlastně rozhodl po tolika letech z politiky odejít i co si myslí o tom, co se v poslední době děje v ČSSD. Promluvil i o Bohuslavu Sobotkovi a nezapomněl ani na Andreje Babiše. Řekl svůj názor na postoj České republiky k migrační krizi a prozradil také, zda on sám neuvažoval o kandidatuře na prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Je stále mírně pravděpodobnější pokles cen benzínu a nafty
Nálada na světovém trhu s ropou je stále poznamenána převahou, byť mírnou, skepse ohledně možností cenového růstu strategické suroviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Superlídrem Strany Práv Občanů do parlamentních voleb je František Ringo Čech
Dnešní tisková konference Strany Práv Občanů představila superlídra Strany Práv Občanů a oficiálně zahájila volební kampaň SPO v rámci voleb do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Klaus: Prezidentem by měl být někdo z politického systému. Podívejte, jak to dopadlo na Slovensku
Novým prezidentem by se měl stát někdo z politického systému, kdo tuší o co v politice jde. Novinářům to dnes při Svatovavřinecké pouti na vrcholu Sněžky řekl bývalý prezident Václav Klaus. Předvolební průzkumy a kampaně kandidátů komentovat nechtěl. Prezidentské volby jsou naplánovány na leden 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Svět opustil bůh
Svět opustil bůh, zůstaly jen politické strany rámcově rozdělené na pravici a levici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí navštívil britský ministr pro obchod a investice Greg Hands
Pověřená náměstkyně sekce Mezinárodní vztahy Milena Hrdinková přijala v úterý 8. srpna ministra pro obchod a investice Spojeného království Velké Británie a Severního Irska (VB) Grega Handse. Jednání se dále zúčastnila britská velvyslankyně v ČR Jan Thompson, ředitel odboru Záležitostí EU Jiří Palán a ředitelka odboru Strategických společností a investičních pobídek Veronika Peřinová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Setkání mladých amatérských divadelníků v Šumperku
Od 11. do 20. srpna 2017 se v Šumperku uskuteční Setkání mladých amatérských divadelníků (S.M.A.D.) – Dílna Šrámkova Písku – Šumperk 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal pozemky v areálu kulturní památky u Vrchotových Janovic
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal se souhlasem Ministerstva kultury pozemek v areálu bývalého zemědělského dvora Voračice, v blízkosti městyse Vrchotovy Janovice. Zemědělský dvůr Voračice s tvrzištěm, sklepem a souvisejícími pozemky je nemovitou kulturní památkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Na pana Bělobrádka se neplive
Komentář Jana Zahradila na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Do Plzně dorazí hvězdy českého sportu
Za devět dní odstartuje největší sportovní projekt tohoto roku – Letní SPORTMANIE Plzeň 2017. Účast už potvrdil jeden z nejlepších světových lezců a trojnásobný mistr světa Adam Ondra, profesionální český strongman závodící ve střední váze, nejsilnější muž Evropy a druhý nejsilnější muž světa Jiří Tkadlčík, sportovní psycholog a osobní kouč mnoha českých top sportovců Marian Jelínek, čeští biatlonoví reprezentanti Veronika Vítková a Ondřej Moravec, olympijský medailista v triatlonu Jan Řehula nebo manažer české házenkářské reprezentace Karel Nocar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hanáček (KDU-ČSL): Pravda a omyly Starostů a nezávislých
Koalice KDU-ČSL a STAN se letošních sněmovních voleb nezúčastní. To vyplývá z rozhodnutí Celostátního výboru KDU-ČSL 18. července a tento fakt posvětil i CV STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Právě teď: Ringo Čech perlí na tiskovce, sledujte živé VIDEO
Hudebník, textař, spisovatel, herec, dramatik a malíř František Ringo Čech se rozhodl pomoci někdejší straně prezidenta Miloše Zemana ve volbách do Poslanecké sněmony. Jako superlídr povede kandidátku Strany práv občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
František Dostál: Šéf strážníků v Praze 1 je nějak spokojený
Již od zrodu „botičkářů" existují různé problémy, které ale něco stály. Snad postačí, že bez výběrového řízení po sobě R. Blažek navrhl na šéfování pražských „botičkářů" jednoho pána, co brzy vyfasoval několikaletý trest. Jako jeho navrhovatel byl ovšem posunut na ministerstvo. Naštěstí nedošlo k vytvoření zásahové jednotky, ale muselo se v prvních letech existence propustit několik set (!) „botičkářů".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Požární ochrana v bytových domech aneb Ruská ruleta o život i o peníze (4. díl)
Autonomní hlásiče kouře – nejjednodušší a nejúčinnější pomocník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SÁZAVAFEST nabídl tři dny plné muziky a pestré zábavy
V minulém týdnu proběhl 17. ročník multižánrového festivalu SÁZAVAFEST s historicky největší návštěvností. V krásném zámeckém lesoparku Světlé nad Sázavou se představily desítky kapel a celá řada doprovodného programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Hledám neslušný politiky, zn. nespěchá
Politici jsou neslušní, zkorumpovaní, nic nedělají a jen berou peníze. Všichni to přeci říkají, v televizi to ukazují, tak to tak asi opravdu bude. Já to vidím trochu jinak, byť tímto článkem asi půjdu proti proudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Inflace dělá ČNB radost
Po krátkém oddychu inflace opět nabrala dech a opět „díky“ potravinám, jejichž ceny jsou nejvyšší v historii, tedy přesněji od roku 1995, neboť jen tam sahá aktuální srovnatelná časová řada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Udělejte něco, nebo to tady za 20 let bude jak v Afghánistánu, varuje žena, která skutečně ví, co si myslí imigranti
Rakouský deník Kronen Zeitung vyzpovídal iráckou křesťanku, která rok a půl pomáhala ve Vídni uprchlíkům v jedné charitativní organizaci. Díky znalosti arabštiny byla uprchlíkům velmi blízko. Její vyprávění však nevzbuzuje příliš optimismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Boj proti výlovu migrantů? Když to berete vážně, dopadnete takto. Zásadní příběh
Mainstreamová média se nepokrytě radují nad těžkostmi, které prožívá Defend Europe. Organizace zahrnující stovky mladých konzervativně naladěných Evropanů před několika dny vyslala do Středozemního moře svoji loď s cílem omezit vliv neziskovek dovážejících do Evropy uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 09: Méně dotací, více peněz pro regiony, svobodu podnikání i občanské společnosti
Zachování evropských kulturních a demokratických hodnot, podporu vzdělání a svobodného podnikání, obhajobu zájmů střední třídy i zvyšování mezd si jako své hlavní cíle vytýčili kandidáti TOP 09 pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny za Liberecký kraj. V čele krajské kandidátky stojí poslanec Václav Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Smrděla uklízečka. Pane velkomožný, tady jsou ty dotace. Kubera nedostane nic, vypověděl policii ten, co zradil zloděje peněz z EU
Vyšetřování dotací z programu ROP Severozápad se hýbe. Bývalý ředitel dotačního úřadu v Ústí nad Labem Petr Kušnierz se totiž rozhovořil – jeho výslech již trval pět dní a ještě bude pokračovat. Vyjadřoval se mimo jiné k desítkám projektů a popisoval roli kompliců. O roli v podstatě dosazeného „bílého koně“ píše dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Klausův muž: Vnucují ženám popletenou představu, že jejich štěstí spočívá v soupeření s muži
„Odmítněme popletené snahy zrušit rozdíl mezi otcem a matkou v rodině,“ uvedl ve svém stanovisku Institut Václava Klause, konkrétně někdejší hradní kancléř Jiří Weigl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Anketa Hledáme 7 divů Česka skončila
Komentář Jana Skopečka z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman se v Lánech setká s hejtmany a Šlechtovou
Prezident Miloš Zeman se dnes večer setká na zámku v Lánech s krajskými hejtmany. Na pozvání Zemana se schůzky zúčastní ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO). ČTK to řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Předsedkyně Asociace krajů ČR a karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO) již dříve uvedla, že tématem schůzky bude mimo jiné navýšení platů poskytovatelů sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Další pravicová strana: Kolem se motá Karel Janeček, pirát Bartoš jim dal košem
S novými politickými stranami a hnutími se před volbami doslova roztrhl pytel. Nyní, jak informuje deník Právo, je na scéně Tak jo! v pozadí s Petrem Bouškou. To chce stmelit středopravicové strany. Inspiraci hledal u hnutí francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Hlupáci vpřed
V Artalku jsem si přečetl text mladého učitele Zdeňka Brdka o knize Karel Teige - Kapitán avantgardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sýkora (JM-ND): Bytový komplex Zahrady Opatov stále zeje prázdnotou
Bytový komlex Zahrady Opatov, který čítá 198 bytů pořídila Praha 11 v roce 2014 za 530 miliónů Kč ( 37.000 Kč / M2) s cílem pronajímat takto pořízené byty občanům městské části v rámci startovacího a ustupového bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Ostrava letos přijala 45 absolventů lékařských fakult
Fakultní nemocnice Ostrava začátkem léta přijala 45 absolventů lékařských fakult, více než čtvrtina – plných čtrnáct – přitom je z Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Jedenáct nově přijatých mladých lékařů pak studovalo na Univerzitě Palackého v Olomouci, sedm na Masarykově univerzitě v Brně a tři absolvovali 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Jeden absolvent je z lékařské fakulty v Hradci Králové a devět přišlo ze slovenských univerzit, konkrétně z Bratislavy, Martina a Košic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09: Česká doprava potřebuje celkový restart
Komentář strany TOP 09 z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Kuře hýbe kontinentem
Dnešní svět je doslova zahlcen kuřecím masem. Jeho spotřeba stále stoupá. OSN odhaduje, že v nejbližších letech předežene oblíbené vepřové maso a náš svět se přesune do věku kuřete.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Volební program SPD v otázce spravedlnosti
Přinášíme postupně části volebního programu hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) do nadcházejících klíčových podzimních sněmovních voleb 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Současná sněmovna zbavila imunity šest poslanců, jednou odmítla
ČTK přinesla přehled poslanců, o jejichž vydání rozhodovala současná Poslanecká sněmovna. Policie dnes požádala sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání, vyšetřovatelé je chtějí stíhat kvůli dotacím na Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Politicky korektní redakce budou plné bílých mužů
Komentář Petra Hampla z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
NATO je agresivní vůči Rusku! Moderátor Luboš Xaver Veselý si pozval mladého lidovce a nestačil se divit
Je mu teprve šestnáct let, ale už teď je aktivní v politice. Seznamte se s mladým lidovcem Tomášem Michalkem, který se pořádně obul do festivalu Prague Pride, ale také do Severoatlantické aliance. Mladý lidovec je jednoznačně přesvědčen, že by Česká republika neměla být členem NATO, jelikož se Aliance chová agresivně vůči Rusku. Nejen tato slova si vyslechl moderátor Luboš Xaver Veselý v internetové televizi XTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Je to puč
Je tu srpen, prakticky rok už se hovoří o tom , kdy Chovanec odstartuje Čapí hnízdo jako poslední balíček záchrany pro zoufalé postavení své strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
„Tohle nebudu poslouchat. Odcházím!“ Výbušná chvilka na debatě s Jiřím Drahošem. Vytočil do běla svého posluchače
REPORTÁŽ Zpřístupnění Hradu lidem i vstřícný postoj k Andreji Babišovi a hnutí ANO včetně pochvaly jeho europoslancům. I to zaznělo na besedě prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše s několika desítkami lidí především středního věku, která se uskutečnila v Klatovech. Jeho smířlivá slova směrem k exministru financí vyvolala u jednoho z návštěvníků prudkou reakci. Z auditoria rovněž zazněl ostrý nesouhlas s kandidaturou Michala Horáčka. Mezi přítomnými jsme zahlédli také členy regionální Topky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Vzrůstající trend. Týká se počtu případů exekucí z důchodů a nemocenských dávek
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) letos na konci června evidovala bezmála 88 tisíc důchodců, kterým z důvodu nařízené exekuce či insolvence provedla srážky z jejich důchodu. Jejich počet se opět zvýšil, meziročně o cca 4 %. Nárůst srážek z důvodu nařízené exekuce nebo insolvence z dávek nemocenského pojištění je ještě strmější. Za prvních šest měsíců jich ČSSZ provedla 97 tisíc, což je o 12,5 % více než za loňské pololetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petice: NeTatram
PETICE dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním proti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Postavte se k tomu čelem a vzdejte se mandátu, vyzývá Fiala Babiše
ODS uspořádala už podruhé v jednom dni tiskovou konferenci. Je to prý neobvyklé, ale politická situace si to podle slov předsedy strany Petra Fialy žádá. Politik vyzval Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, aby se sami vzdali mandátu. Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura se pustil do premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), který prý před kauzou Čapí hnízdo strkal hlavu do písku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Andrej Babiš má kus másla na hlavě
Komentář Soukromníků z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zkorumpovaný systém mě chce zlikvidovat, okomentoval Babiš žádost policie
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se pro deník Právo a Českou televizi vyjádřil k policejní žádosti, v níž policie žádá zákonodárce o vydání druhého nejbohatšího Čecha k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Stanovisko Státního pozemkového úřadu k nálezu Ústavního soudu ve věci finanční náhrady za nevydané pozemky
Státní pozemkový úřad vzal na vědomí stanovisko Ústavního soudu ČR, který ve svém nálezu konstatoval, že při stanovování výše restitučních náhrad za nevydané pozemky by měla být vyplacena přiměřená náhrada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ODS sází na kontaktní kampaň, voliče láká na filmy
Občanští demokraté budou v srpnu objíždět česká města s letním kinem. Novou formu kontaktní kampaně dnes na tiskové konferenci představil místopředseda strany Zbyněk Stanjura. Dodal, že přímá komunikace s lidmi je pro ODS nejsilnější zbraní pro podzimní parlamentní volby, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Finanční náhrada za pozemky, které nelze oprávněné osobě vydat, má být s ohledem na účel restitučních zákonů přiměřená a rozumná
II. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Pavel Rychetský) částečně vyhověl ústavní stížnosti a zrušil napadené výroky usnesení Nejvyššího soudu a rozsudku Městského soudu v Praze, neboť jimi byla porušena základní právo stěžovatelek vlastnit majetek a právo na soudní ochranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Festival Trnkobraní letos slaví 50 let společně s kapelou Elán, Tomášem Klusem, Michalem Hrůzou a dalšími interprety
Letošní jubilejní 50. ročník hudebně-švestkového festivalu Vizovické Trnkobraní se koná v pátek a sobotu 18. a 19. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
1. anti-aging klinika na Moravě se stala hrdým partnerem FC Zbrojovka Brno
Klinika Cellthera, 1. anti-aging klinika na Moravě, zabývající se kromě jiného sportovní medicínou, ortopedií, traumatologií, fyzioterapií a rehabilitační medicínou, navázala v červenci 2017 spolupráci s fotbalovým klubem Zbrojovka Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Armáda balistické vesty využívá efektivně, jejich nové dodávky jsou na cestě
Armáda České republiky postupuje při posuzování potřeb vybavení svých jednotek prostředky balistické ochrany obdobně jako naši koaliční partneři. S ohledem na pořizovací hodnotu a limitovanou životnost není efektivní takovýto materiál skladovat ve velkých objemech a proto jsou jím jednotky stejně jako v jiných armádách vybavovány podle potřeb a priorit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
FOTO "Tlemila se jako... Ta tlemící se..." Miroslav Sládek napadl vysokou političku. Jak zamlada
Republikán Miroslav Sládek se na svém facebookovém profilu vysmál místopředsedkyni Senátu Miluši Horské za její snímek v muslimském hábitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Veksláci, kolaboranti a disidenti v novém dokumentárním cyklu České televize
Jak se dopracovali ke sportovním úspěchům někteří vrcholoví sportovci? Jakými prostředky vydíral evangelické faráře bývalý major StB? Jakým bizarním momentům čelila „šlechta vládnoucí dělnické třídy“? Co zažívali učitelé a jejich studenti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Jak se v České republice nakládá účelně s veřejnými zdroji?
Vynakládání prostředků z veřejných zdrojů na památky bez toho, aniž by památky byly dostatečně zabezpečeny a pojištěny, je dle mého přesvědčení neodpovědným mrháním s veřejnými zdroji, a to v celostátním i regionálních rozsahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Učitelé stále bez peněz, takže promlouvají: Hřích na dětech, jak je postižení vyrušují. Za Kalouska, to jsme museli...
REPORTÁŽ Stávkou nebo i jinými protestními akcemi může začít 1. září letošní školní rok. Navýšení platů pedagogickým pracovníkům o slíbených 15 procent se totiž opět vzdaluje. Ve vládě o tom zatím nepanuje shoda a nový ministr financí Ivan Pilný (ANO) by z avizované částky raději dost ubral. I proto plánují odbory protestní akci na začátek školního roku v pražské Betlémské kapli. Odboráři mají tentokrát velkou podporu nejen od většiny učitelů, ale i od ministerstva školství. „Nástupní plat pro mladé učitele-vysokoškoláky je zatím celkem mizerný, když půjdou dělat dealery třeba farmaceutického zboží nebo do bankovního sektoru, tak si vydělají daleko víc a nebudou mít zdaleka takovou odpovědnost,“ konstatovala zkušená pedagožka a odborářka Iveta Franková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jestlipak už si Trump našel Severní Koreu na mapě, když jí hrozí jaderným peklem, posmíval se historik Lukeš z Bostonu
Komunistická Severní Korea prý zvažuje útok na americký ostrov Guam. Prezident USA Donald Trump na oplátku vzkázal, že Američané rozpoutají nad Severní Koreou ohnivou zlobu, pokud KLDR skutečně zaútočí. Jak tyto slovní přestřelky skončí? Ve středečních Událostech, komentářích o tom diskutovali profesor historie a mezinárodních vztahů z Boston University Igor Lukeš a koreanista Jaromír Chlad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Plivali, řvali, shodili mě skoro ze žebříku, když jsem věšel volební plakáty. Klidně i rozbijí hlavu flaškou, hlásí z Berlína český aktivista Alternativy pro Německo. Silné vyprávění zakončené výzvou: Važte si Česka
ROZHOVOR Při rozvěšování plakátů AfD v Německu ho chtěli shodit ze žebříku, nebýt psa, došlo by prý k fyzickému útoku, stejně jako to Zdeněk Chytra zažil v loňském roce. Plivání, slovní osočování za nacisty, strkání. Občanský aktivista žijící v Berlíně má strach, ale věří, že jeho činnost má smysl, a vzdát se nehodlá. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, co se stalo, a zdůrazňuje nebezpečí restrikcí proti svobodnému názoru týkajícímu se migrace, mluví o domovních prohlídkách, pokutách i soudech kvůli komentářům na internetu. Němci už si dvakrát rozmýšlejí, co na veřejnosti vůbec řeknou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ODS chce řešit veřejné zakázky pro firmy vlastněné členy ČSSD
Pražská ODS chce v září na jednání zastupitelů řešit kauzu získávání veřejných zakázek firmami, které vlastní členové ČSSD. ODS to dnes sdělila v tiskové zprávě. Podle Hospodářských novin (HN) firmy získaly na zakázkách až 1,5 miliardy korun, a to například od dopravního podniku (DPP) nebo Technické správy komunikací (TSK). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Chcete seminář ve vaší obci?
Dozvěděli byste se rádi více informací o dotacích z programu Nová zelená úsporám, Dešťovka II či o kotlíkových dotacích? Navštívili jsme již desítky obcí. Napište a přijedeme i za vámi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
DPP: Linka metra A oslaví 39. výročí. Na koleje vyrazí historická souprava metra 81-71
Praha 10. srpna 2017 – Druhou srpnovou sobotu vypraví Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) do provozu s cestujícími historickou soupravu 81-71. Touto vzpomínkovou jízdou oslaví 39. výročí provozu pražské trasy linky metra A, které připadá právě na 12. srpna. Atmosféru dokreslí cestujícím speciální hlášení i strojvedoucí v dobových uniformách a informační tabule z minulého století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Je to cynické, morbidní a urážka umučených
Komentář Miroslava Kalouska z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Otec a matka jsou otec a matka... Oranžová poslankyně k homosexuálům, tradiční rodině i financování neziskovek v ČR
ROZHOVOR „Myslím si, že finance pro neziskovky jsou často poskytovány nekoncepčně, zákon o statusu veřejné prospěšnosti dosud nebyl schválen a schází tak právní norma, která by zajišťovala dostatečnou transparentnost,“ říká poslankyně Dana Váhalová (ČSSD). K současné situaci v Polsku ohledně reformy soudnictví, kterou řeší i Evropská unie, pak dále uvádí: „Ovlivňovat složení Nejvyššího soudu je zcela jasně v rozporu s principy liberální demokracie.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Je to poslední zoufalý pokus zkorumpovaného systému mě zlikvidovat
Komentář Andreje Babiše z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ve finále celorepublikové soutěže o nej zdravotní sestřičku bude jižní Čechy reprezentovat Marie Kahudová z Nemocnice Prachatice
Nemocnice Prachatice bude mít zástupkyni ve finále prestižní soutěže BATIST Nej sestřička 2017. Do finálové dvanáctky soutěžících se probojovala čtyřiačtyřicetiletá vedoucí sestra ortopedicko-traumatologického oddělení Marie Kahudová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Aktivity pana Ženíška a Zadiny jsou jasnou ukázkou klientelistické sítě pražské ČSSD
Piráti odhalili podnikatelské vazby neznámých členů ČSSD: z městských firem mají miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Jak se poslanci postaví k trestnímu stíhání?
Komentář Tomáše Zdechovského z facebookového profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V liberecké zoo budou opět vznikat sochy z kamene
Do prostor ZOO Liberec a areálu Lidových sadů opět po roce zavítá sochařské sympozium známé pod názvem Etnoart. Třináctý ročník této tradiční akce se uskuteční ve dnech 14.- 18. 8. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kraje chtějí podporu Zemana v otázce platů v sociálních službách
Hejtmani doufají v podporu prezidenta Miloše Zemana při jednání o pokrytí výdajů na navýšení platů pro poskytovatele sociálních služeb, řekla dnes novinářům předsedkyně Asociace krajů ČR Jana Vildumetzová (ANO). Vyšší platy poskytovatelů sociálních služeb, sester nebo řidičů autobusů jsou jedním z témat dnešní schůzky prezidenta s hejtmany, která se koná na zámku v Lánech. Na setkání prezident přizval také ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Je evidentní, že Babiš nějakým způsobem fixloval, nepochybuje šéf Pirátů Bartoš
Moderátorka Zuzana Tvarůžková ve čtvrtečním Interview ČT24 přivítala předsedu Pirátů Ivana Bartoše. Některé průzkumy Pirátům předpovídají, že by se mohli dostat do poslaneckých lavic. Jak to změní sněmovnu? Nejen na to se Tvarůžková Bartoše ptala. Na úvod však otevřela téma policejní žádosti o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist