Oficiální zpravodajská média

Němcová se pustila do místopředsedy Sněmovny: Nestačím žasnout, kde bere odvahu takto vystupovat
K aktuální kauze Čapí hnízdo i k teroristickému útoku v Barceloně se v pořadu Interview ČT24 vyjádřila předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Deník Referendum po útoku na Barcelonu: Nemusíme se bát teroristů. Musíme se bát sebe a naší nenávisti
Evropská unie má za sebou další teroristický útok, tentokrát tekla krev na snad nejznámější třídě ve španělské Barceloně La Rambla. Deník Referendum k útoku ovšem poznamenává, že bychom se neměli bát ani tak teroristů, ale sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
David Rath se rozepsal o miliardách. Velmi podrobně
Chybí zdravotní sestry, doktoři, učitelé... protože na jejich platy prý nemáme peníze. Na tisíce nových úředníků peníze jsou a desítky miliard jsou i na nákup drahého šrotu, tedy na nákup obrněných transportérů, tanků, helikoptér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Polský ministr vnitra k Barceloně - Evropo, probuď se… Zavři dveře!
S apelem zejména vůči EU přišel včera v televizi TVP Info polský ministr vnitra Mariusz Błaszczak. Podobný vzkaz měl již před měsícem a agentury jej přenášely pod titulkem „Zavřeme uprchlíkům dveře“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petice: Stop migrantům!
Zkusím úplně nový přístup k tomu, jak zkusit něco změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Proč se nerozezněly zvony?
V posledních dnech utichlo, aspoň trochu, napětí mezi USA a KLDR. Člověku by se chtělo věřit, že představitelé těchto dvou států začali okolní svět vnímat přátelštěji, nebo aspoň v Severní Koreji si uvědomili, že jedna, ale i třeba deset raket mohou cíl minout, a kde potom rychle hledat další raketu. V Americe zase mohli přijít na to staré, „když Bůh dopustí i motyka spustí“, nebo „náhoda je blbec a proto jim i přeje“, a občanům je v podstatě jedno, zda přijdou o své rodiny a majetek náhodou, nebo cíleně. Pokusili se tedy o řešení, a ejhle, ono se našlo. Stačilo se jen poptat na co? A kde? Správných lidí na správných místech, je jedno jestli doma, nebo v cizině, a jejich odpovědi brát vážně. Sami pak přestat s rétorikou nejen tou, která je užívána po půlnoci v těch nejzapadlejších krčmách, ale i kantorskou pro první třídu základní školy, kdy jediný, kdo má pravdu ve třídě, je vždy a jedině ten pan kantor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sluníčkáři a neziskovky způsobují vraždění lidí teroristy a chtějí, aby muslimové stejně jako v Barceloně zabíjeli i v Brně či Hradci. V Praze už funguje šaría soud. Sociolog Hampl varuje
ROZHOVOR „Ti lidé, kteří organizovali předchozí demonstrace za přijímání imigrantů, nesou plnou odpovědnost za útoky, které se teď staly, nesou odpovědnost za ty mrtvé lidi. (…) Věděli, že to povede k těm vraždám a k těm útokům. To jsou amorální lidé, kteří vědí, že způsobují vraždy, vědí, že způsobují zabíjení malých dětí, vědí, že způsobují mučení, ale přesto ta jejich touha po grantech a po penězích je tak silná, že se nedají zastavit. Oni preferují tu cestu, aby tak, jako se teď zabíjelo v Barceloně, se zítra zabíjelo v Praze, Brně, Hradci, Teplicích či kdekoli v České republice,“ říká zakladatel Českého centra civilizačních studií a sociolog Petr Hampl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Přijměte všechny uprchlíky, žádala Barcelona v čele s levicovou primátorkou. Před pouhým půl rokem
V Barceloně tekla krev. Došlo k dalšímu teroristickému útoku. Podle policie se ho zřejmě dopustil Francouz s marockými kořeny. Možná i díky tomu se teď po internetu začíná šířit článek, který připomíná, že ještě na začátku tohoto roku levicová starostka Barcelony Ada Colau volala po přijetí většího počtu uprchlíků. Vyzývala obyvatele Barcelony, aby vyrazili do ulic a demonstrovali za přijetí většího počtu uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Kalousek ožebračil stát a teď z občanů dělá vlastizrádce
Miroslav Kalousek (TOP 09) hrozí občanům za právo podílet se na správě veřejných věcí vlastizradou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Islám do Německa nepatří,“ pronesla vlivná německá politička. A zmínila přitom i hitlerovský nacismus
Alternativa pro Německo (AfD) se od začátku svého vzniku potýká ze strany liberálních médií a svých politických odpůrců s nálepkami „extremisté“ a „populisté“. Europoslankyně Beatrix von Storková se snaží v rozhovoru pro BBC taková označení vyvracet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
K volbám do Poslanecké sněmovny se ve všech regionech přihlásilo 21 uskupení
K říjnovým volbám do Sněmovny se ve všech krajích přihlásilo 21 volebních uskupení z celkového počtu 31, která své adepty na poslance letos přihlásily. Čtyři mají své zástupce pouze v jednom kraji či v Praze, další dvě dala dohromady po dvou kandidátkách. Vyplývá to z údajů, které má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Paroubek: Babiš žádá o možnost nahlédnutí
Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, žádá o možnost nahlédnout do žádosti Policie ČR o jeho vydání k trestnímu stíhání, jež byla předána mandátovému a imunitnímu výboru Poslanecké sněmovny. Sněmovní výbor má v této věci rozhodnout zítra a Poslanecká sněmovna pak na své zářijové schůzi, která začíná 5. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zdeněk Král: Přejetí, zastřelení, nebo pobodání? aneb Kam letos na dovolenou
Česká xenofobní republika je jednou z nejbezpečnějších zemí světa a zatvrzele na tom odmítá cokoli měnit. Kam se vydat, když chcete být kulturně obohaceni?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Práce na vyčištění lokality Boří les se znovu rozběhly
Na Břeclavsku pyrotechnici dál prohledávají Boří les, na náklady Lesů ČR odstraňují nevybuchlou válečnou munici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mejdan s afghánskými běženci se trochu zvrhl. Teď oba stojí před soudem za znásilnění
Okresní soud v Norimberku se tento týden zabýval dalším případem znásilnění, který padá na vrub migrantů. Tentokrát se jednalo o dva mladistvé Afghánce, kteří svoji oběť opili a zdrogovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky kondoloval španělskému králi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pátek dne 18. srpna 2017 kondolenční telegram Filipu VI., králi Španělského království, v souvislosti s teroristickým útokem v Barceloně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Na tohle jdou vaše peníze. David Rath píše o kšeftech s veřejnými rozpočty
Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath se zamýšlí nad tím, proč většina současné politické reprezentace volá po nákupu zbraní. Bývalý hejtman si v této souvislosti klade otázku, proč nakupujeme především zbraně, které se hodí pro útok na nějaku jinou zemi, a ne na obranu proti teroristům. Když se na to Rath dívá z tohoto pohledu, dochází k závěru, že vlastně nakupujeme neužitečný kovový šrot za miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MZV: Itálie je stále ohrožována masivními požáry
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje, že území Itálie je i nadále ohrožováno masivními požáry, zejména její střední a jižní část.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Doktora Macka velmi zaujal životopis Lubomíra Zaorálka. Neuhádnete proč
Doktor Miroslav Macek sepsal svou další glosu. Materiálu k přemýšlení měl tentokrát dost a dost. Rýpl si do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a nešetřil ani volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka. Česká politika ale musela tak trochu počkat. Macek napřed okomentoval teroristický útok v Barceloně, na němž se pokusil najít něco pozitivního.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Na navýšení platů sester žádá kraj o 16,9 milionu korun
O částku 16,9 milionu korun pro 1121 vybraných zdravotnických nelékařských pracovníků, kteří jsou zaměstnáni u poskytovatelů zdravotních služeb, žádá Královéhradecký kraj na Ministerstvu zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vlakem Českých drah na Floru Olomouc
Na olomouckém výstavišti odstartovala letní etapa největší květinové akce v zemi, Flora Olomouc. Pavilonu A olomouckého výstaviště se představí dvojice témat – Setkání v Rajské zahradě a Léčivá síla stromů. Na zahradnickou výstavu se můžou zájemci vydat vlakem ČD se zvýhodněnou jízdenku VLAK Flora. Tradičně pak návštěvníci na veletrhu najdou i stánek národního dopravce. Výstava potrvá do neděle 20. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ve Středočeském kraji podalo kandidátky pro parlamentní volby 26 subjektů
Celkem ve Středočeském kraji na podaných kandidátních listinách se strany a hnutí snaží do voleb zaregistrovat 753 kandidátů. Ve lhůtě do 21. srpna 2017 do 16 hodin mohou zmocněnci jednotlivých stran a hnutí na již podaných kandidátních listinách doplňovat kandidáty nebo měnit jejich pořadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
SPO: Evropská unie je ve slepé uličce
Včerejší teroristický útok v Barceloně jasně ukazuje, kam se ubírá současná Evropská unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vůbec nejde o to, kolik si Babiš nakradl. Martin Hekrdla o hrátkách českého Palerma
Komentátor Martin Hekrdla sepsal pro web A2larm obsáhlou úvahu, v níž se pokusil ukázat, co všechno hraje ve prospěch Andreje Babiše (ANO) v kauze firmy Čapí hnízdo a v čem to budou mít policie se státními zástupci opravdu těžké, pokud budou chtít dostat Babiše za katr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Praha se připojí k mezinárodnímu projektu UNaLab
Rada hl. m. Prahy souhlasila s podepsáním konsorciální smlouvy mezi hlavním městem, Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) a dalšími partnery mezinárodního projektu „Urban Nature Lab“, zkráceně UNaLab, realizovaného v rámci komunitárního programu Horizon 2020. Ten je největším a nejvýznamnějším programem financujícím vědu, výzkum a inovace na evropské úrovni v letech 2014-2020. Podepsání smlouvy musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravním opatření na komunikaci Průmyslová
Od 19. do 26. srpna 2017 bude omezen provoz na komunikaci Průmyslová z důvodu souvislé údržby komunikace. A to ve směru Hostivař v úseku začínajícím cca 100 metrů před sjezdem k čerpací stanici pohonných hmot MOL až k zastávce autobusu „Perlit“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sdružení vlastníků: České lesy zadržují vodu v krajině i bez další certifikace
Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR odsuzuje petici „Na sucho se musí od lesa“, kterou spustila Strana zelených 10. srpna. Petice obsahující řadu polopravd a účelových tvrzení vyzývá ministra zemědělství, aby zabránil dalšímu ničení českých lesů a levnému vývozu surového, nešetrně pokáceného dřeva do zahraničí a s odkazem na boj proti suchu i v zájmu českého venkova zahájil přechod státních lesů na certifikaci FSC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Změny zjednoduší povolávání na cvičení a zvyšují odměnu záložáků
Senát schválil novely branného zákona a zákona o službě vojáků v záloze. Díky těmto novelám se vojákům v aktivní záloze zvýší odměny a odstraní se některé další nejasnosti. Tyto změny již poslanci podpořili na konci června. Pokud změny podepíše prezident republiky, začnou platit již tento podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Satirické devatero
Nedlouhé glosy aneb Srpnové satirické devatero z prehistorického tabletu jihomoravského občanského pasivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Skoro půl miliardy na podporu inkluze. Ministr Štech na to chce vysát rozpočtovou rezervu
Vláda v pondělí projedná žádost ministra školství Stanislava Štecha (za ČSSD) o poskytnutí 400 milionů korun z vládní rozpočtové rezervy na finanční zabezpečení inkluze v tomto roce. Ministerstvo je potřebuje na zajištění pomůcek a podpůrných opatření pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Okresní správy zkontrolovaly téměř 79 tisíc lidí „na neschopence“ a udělily přes 1800 postihů
Okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ) provedly letos za prvních šest měsíců bezmála 79 tisíc kontrol dodržování režimu dočasně práceneschopných pojištěnců, zkontrolovaly tak každého dvanáctého pacienta „na neschopence“. Uděleno bylo více než 1800 postihů, což znamená zkrácení nebo odejmutí nemocenského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ficův správný názor
Robert Fico zažívá v současné době těžké dny v souvislosti s probíhající slovenskou vládní krizí. Jak se zdá, dává Fico této krizi čas k tomu, aby vyšuměla sama, i když se jistě stala nejvýznamnější událostí letní okurkové sezony na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Význačný maďarský zelený odpůrce Orbána se proměnil v ženu. A ta pak zjistila nepěkné věci o svých liberálních souputnících
Server maďarského magazínu Heti Világgazdaság přinesl příběh muže, lépe řečeno teď již ženy, která zjistila, jak se vám změní svět, když vás přátelé a známí vnímají jako muže, a co se stane, když se začnete prezentovat jako žena. Českým čtenářům předestřel příběh Mártona Vaye, jenž se změnil na Blanku Vay šéfredaktor Lidových novin Ištvan Léko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jaromír Bradávka: Proč není stát firma a proč ho nelze jako firmu řídit
„Budeme stát řídit jako firmu!“ Tak zní jedno z předvolebních hesel politického subjektu, který se uchází o hlasy voličů v nadcházejících parlamentních volbách. Opravdu to jde? V následujícím textu si ukážeme, jaký je rozdíl mezi státem a firmou, a proč je nelze řídit stejným způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pyrotechnici odstraňují nevybuchlou válečnou munici, náklady hradí Lesy ČR
Pyrotechnici prohledávají dalších 50 hektarů Bořího lesa na Břeclavsku. Zatím nalezli 299 kusů munice, převážně dělostřelecké granáty a zapalovače, tři kilogramy malorážového střeliva a munice ráže 12,7 mm. Jde o druhou etapu terénních prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Pravidelná valorizace plateb státu zajistí stabilitu zdravotnictví
Senátem úspěšně prošla další zásadní změna zdravotnické legislativy připravená naší vládou. Novela zákona o pojistném na veřejném zdravotním pojištění mění stávající praxi stanovování částky vyměřovacího základu za tzv. státní pojištěnce, tedy seniory, děti či nezaměstnané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotka po útoku v Barceloně: Cítím s rodinami obětí
Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil najetí auta do lidí v Barceloně za další „odporný teroristický útok na nevinné“. Sdělil to na Twitteru. Na sociálních sítích odsoudili čin také další tuzemští politici. Útok, ke kterému se přihlásil Islámský stát, si vyžádal asi 13 mrtvých a osm desítek zraněných, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lukša (Dobrá volba 2016): Zaorálkovi oranžoví kostlivci
Nastalo předvolební účtování, a tak se diskutuje to či ono, hlavně, když se takzvaná kauza nedotkne nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kauza Čapí hnízdo zhasne jak svíčka, soudí režisér Adamec. Nervózní politické strany prý vsadily na to, že lidé jsou hloupí a závidí
Známý režisér Jiří Adamec momentálně pobývá v Miami ve Spojených státech, ale i tak dobře sleduje, co se u nás děje na politické scéně. Kauza s možným policejním obviněním šéfa hnutí ANO Andreje Babiše mu pochopitelně neunikla. „Načasování téhle ‚akce Babiš‘ před zahájením vrcholu předvolební kampaně jistě něco znamená. Neexistuje mnoho způsobů, jak zastavit hnutí ANO, aby nevyhrálo volby. Jedním z nich je nasadit Andreji Babišovi psí hlavu a pokud možno ho před volící veřejností hodně pošpinit,“ říká. Podle něj ale lid není hloupý a všechny zoufalé pokusy o likvidaci silného protivníka prohlédne a naopak dá Babišovi hlas o to více voličů. „Tento způsob boje s politickým rivalem se mi zdá hodně nešťastný a je důkazem, že v ostatních politických stranách panuje velký neklid,“ dodává k tomu mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Napište, co si skutečně myslíte, vyzvali inženýra a pak ho za názor na hodinu vyhodili. Ekonom ukazuje, jak to dnes chodí ve "svobodném" světě
James Damore si dovolil zapojit se do ankety společnosti, v níž byli vyzváni, aby anonymně navrhli, co ve společnosti zlepšit. Damore to udělal a dostal padáka, píše ekonom Pavel Kohout v komentáři pro páteční Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda vyhlásila termíny konzultací pro předkladatele záměrů bezbariérových tras
Vyhlášení termínů konzultací pro předkladatele záměrů bezbariérových tras v rámci Národního rozvojového programu mobility pro všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš se opravdu bojí, piští ještě hlasitěji než normálně. Ve vězení neskončí, ale měl by. Pelikánovic soudnictví, republika maňána baňána, promlouvá autor písně o ruském švábovi na Hradě
ROZHOVOR „Samozřejmě, že Andrej Babiš porušil zákon. Když vyvedete firmičku z firmy, abyste dostali dotace, na které byste jinak neměli nárok, je to podvod. A samozřejmě, že je to účelovka Chovancovy policie,“ komentuje dění na české politické scéně učitel, zpěvák a glosátor Marcel Černý, alias Quido MC. Zdůraznil, že to, na čem Babiš pracuje, je návrat socialismu spojený s likvidací drobných a středních podnikatelů. Jen se to jmenuje Agrofert. Varuje však před probuzením, které bude bolet, protože nám zůstanou statisíce státních zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk a starosta Kunmingu podepsali partnerskou smlouvu
Dva roky po podpisu memoranda došlo včera k podpisu partnerské smlouvy mezi Olomoucí a čínským Kunmingem. Olomouc s čínským městem spolupracuje v oblasti zdravotnictví, turistického ruchu, sportu nebo ve floristice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda projedná mimo jiné i koncepci rodinné politiky
V pondělí 21. srpna 2017 od 10.00 hodin se ve Strakově akademii uskuteční schůze vlády ČR. Na programu budou mimo jiné tyto body:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Daňové formuláře a ústavnost
Nález Ústavního soudu z 6. 12. 2016, Pl.ÚS 32/15, na návrh skupiny senátorů vedené Ivo Valentou zrušil možnost, aby finanční správa mohla formulářem neomezeně stanovit rozsah požadovaných údajů v kontrolním hlášení o plátcích i neplátcích daně z přidané hodnoty, kdy se vytvářela možnost nedůvodného šmírování. Rozsah povinných sdělovaných údajů musí mít zákonný základ. Ústavní soud odmítl praxi totalitního režimu, který řadu povinností určoval mimo zákony v různých formulářích. Ministerstvu financí dal čas na nápravu do konce roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Benda se v ČT vyjádřil k situaci v Barceloně: Jsme ve válce, takže...
Španělskou Barcelonou otřásl teroristický útok. Na co všechno se ještě Evropa musí připravit? Ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize o tom diskutovali senátorka Eliška Wagnerová (Zelení), poslanecký matador Marek Benda (ODS) a bývalý ministr školství Ivan Pilip, který se dlouhodobě věnuje situaci v hispánském světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka pokračuje v bilancování, na řadě jsou ministři Chvojka a Šlechtová
Premiér Sobotka pokračuje v bilancování čtyřleté vládní práce, příští týden se sejde s ministrem Chvojkou a ministryní Šlechtovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Náprava je nutná
Často si stěžujeme, že zájem o studium či získání výučního listu u mladé generace pokulhává. Každá mince má však dvě strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Janko (ČSNS 2005): Reparace
Postoj našich politiků je nepochopitelný
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovní výbor začne posuzovat vydání Babiše a Faltýnka k stíhání
Sněmovní mandátový a imunitní výbor se dnes začne zabývat policejní žádostí o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Policie chce oba poslance obvinit kvůli padesátimilionové dotaci na stavbu farmy Čapí hnízdo, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nováková (SZ): Chceme zmírnit podmínky oddlužení a změnit exekutorskou praxi
Liberecký kraj sužují exekuce – s téměř 12 % obyvatel v exekuci je třetím nejpostiženějším krajem v republice a celkem se zde vymáhá skoro 15 miliard korun. Jde o jeden z nejzávažnějších celospolečenských sociálních problémů v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Historický motoráček „Věžák“ se znovu vydá ze Šumperka do Velkých Losin
V sobotu 19. srpna České dráhy znovu vypraví historický motoráček „Věžák“ ze Šumperka do Velkých Losin a zpět. Souprava je unikátní tím, že strojvedoucí v ní sedí v kabině na střeše a s průvodčím se dorozumívá lodním telefonem. Jde o vůbec nejstarší pojízdný motorový vůz. Zájemce doveze například na losinský zámek, do ruční papírny nebo na folklórní festival.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Spolupráce mezi krajskými veterinárními správami a důslednost při šetření
Na základě informace v RASFF 2017.0759, nález Listeria monocytogenes v konzervovaných lanýžích a sýru s lanýži z Nizozemska a Itálie, se uskutečnilo šetření na území tří krajů. Při prováděných kontrolách, které provedli veterinární lékaři KVS SVS pro Ústecký kraj, KVS SVS pro Moravskoslezský kraj a Městské veterinární správy v Praze SVS jsme obdrželi informace, které vedly všechny do Středočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Komunismus zmizel, jeho rétorika žije dál
Dříve třeba Miroslav Štěpán, dnes Martin Plíšek. Privatizace, koncentrace moci, monopolizace, oligarchizace, nadvláda médií. Vytváření atmosféry strachu v duchu stare komunistické tradice. Komunisté odcházejí, komunismus v některých lidech přežívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
V Náprstkově muzeu proběhne v sobotu Etnopiknik
Národní muzeum zve velké i malé návštěvníky na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde se v sobotu 19. srpna 2017 od 12 do 18 hodin bude konat další festival z cyklu Barevné nádvoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Sociální demokraté podporují rodiny s dětmi
Při pohledu na negativní demografické trendy je logické, že se politici obracejí k podpoře rodin s dětmi. Ti jsou totiž budoucností každé země, včetně té naší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vojáci z misí Resolute Support, Inherent Resolve a UNDOF obdrželi vyznamenání
V pátek 18. srpna se ve slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup příslušníků AČR po návratu ze zahraničních operací v Afghánistánu, Iráku a Izraeli. Slavnostní akce se zúčastnil náměstek pro řízení Sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany ČR Jakub Landovský, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a další hosté a rodinní příslušníci nasazených vojáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
František Kuba: Je Zaorálek šibal, nebo ňouma? Nová podoba Lub-Zao
Lidé se vracejí z dovolené, ti, co mají děti školou povinné, zasedají k rodinným poradám, kde nechybějí kalkulačky a povytažené obočí, z toho jak prostředí zase finančně zhoustlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kněz: Nechci věřit, že Babiš je lotr. Předpokládám, že šel do politiky s dobrými úmysly. A Ivan Mládek srovnal tradiční české strany s hysterickými odpůrci Donalda Trumpa
„Samozřejmě, že je to účelové před volbami. Podobně jako se v Americe nemohou socialističtí demokraté smířit s vítězstvím Donalda Trumpa, u nás se politici všech stran nemůžou smířit s preferencemi hnutí ANO!“ „Vzhledem k tomu, že v tomto případě soudruh Babiš lhal, obávám se, že na svých způsobech bude trvat.“ „Udělat ze sebe Ježíše na kříži pár týdnů před volbami, když vím, že moje sekta drží pohromadě a ještě je šance získat víc oveček, to je nápad hodný elitního důstojníka KGB!“ „Paradoxně si myslím, že tyto strkanice moc panu Babišovi neublíží.“ To řekli umělci a osobnosti veřejného života o možném obvinění Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Zamysleli se i nad tím, zda konání policie nemůže být někomu ku prospěchu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Stačilo! Ti, kterým se Evropa nelíbí, ať vypadnou! napsali Maďaři. Belgický list varuje před rostoucím rizikem atentátů
Podle ohlasů světových médií byl teroristický útok v Barceloně i útokem na západní životmí styl. Řada deníků také upozornila na to, že možnost zabránit podobným atentátům islamistů na takzvané „měkké cíle“ je přes veškeré snahy úřadů omezená a absolutní bezpečí je jen iluzí. Píše to server E15.cz s odvoláním na ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravním opatření na komunikaci Kolbenova
Až do 29. srpna 2017 bude omezen provoz na komunikaci Kolbenova v úseku od Kbelské ulice až po vozovnu Hloubětín ve směru do centra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hodlám emigrovat, vzkázal Jiří X. Doležal. Bojí se zákazu sexu a alkoholu. S příručkou: „Sereme s prorokem Mohamedem“ neuspěl
K Luboši Xaveru Veselému na server XTV.cz zavítal publicista a dlouholetý redaktor časopisu Reflex Jiří X. Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Primátor Fink: Děkuji zastupitelům, kteří zvedli ruku pro odkup posledního pozemku pro dálnici D11
Vyjádření primátora města Hradce Králové k pondělnímu otevření dalšího úseku dálnice D11
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nejlepším výčepním plzeňského piva se stal Miroslav Štych, trofej zůstává v Plzni
Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender 2017 zná svého vítěze. Je jím výčepní Miroslav Štych z restaurace U Mansfeldů v Plzni. Během dvoudenního klání v Plzeňském pivovaru, které všestranně prověřilo dovednosti 28 finalistů, ukázal odborné porotě, že právě on je tím nejlepším výčepním plzeňského ležáku v celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Španělsko zatím neidentifikovalo všechny oběti útoku, hlásí Zaorálek. Buďte opatrní, nabádá občany
Španělská policie ještě nedokončila identifikaci všech mrtvých a zraněných po čtvrtečním teroristickém útoku v Barceloně. Na svých internetových stránkách na to upozornilo české ministerstvo zahraničí, které zároveň oznámilo, že zatím žádné informace o českých obětech útoku nejsou. Česká diplomacie také doporučuje českým turistům, aby ve Španělsku dbali zvýšené opatrnosti a respektovali pokyny bezpečnostních složek. Informaci přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje při cestě do Španělska zvýšenou opatrnost
Ve čtvrtek 17. 8. došlo kolem páté hodiny odpoledne na hlavní turistické třídě Barcelony Ramblas k teroristickému útoku. V důsledku útoku zemřelo 13 osob a více než 100 osob bylo zraněno. Oběti byly identifikovány ze 34 zemí. Katalánské úřady nicméně upozorňují, že u některých obětí ještě nedošlo k úplné identifikaci státního občanství. Čeští občané nejsou mezi oběťmi prozatím hlášeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Výbor Miroslavy Němcové si předvolává Babiše s Faltýnkem. Dorazí i policie a státní zástupce
Sněmovní mandátový a imunitní výbor dnes přerušil jednání o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Poslance, které chce policie obvinit kvůli padesátimilionové dotaci na stavbu farmy Čapí hnízdo, zve na další zasedání. Babiš a Faltýnek budou podle informací ČTK vysvětlovat členům výboru svůj pohled na policejní žádost ve středu 30. srpna. Výbor pozval také zástupce policie a státního zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad pro férové volby hrozí: Desítky stran porušují zákon, budeme trestat. Komentátor Pečinka o píše o "novém Ištvanovi"
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí znovu zasahuje. Předseda úřadu Vojtěch Weis oznámil, že desítky politických stran porušují zákon. Jak jsou na tom třeba sociální demokraté nebo lidovci? Přesvědčte se sami. Na práci tohoto úřadu zareagoval komentátor Bohumil Pečinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jak předat žákům informace o mozkové mrtvici a infarktu? Projekt HOBIT se stal vzorem pro ostatní evropské země
Vzdělávací program HOBIT, jehož cílem je zvýšit povědomí o cévních mozkových příhodách mezi studenty, byl vybrán jako příkladná preventivní kampaň do publikace, kterou vypracovala King´s College London s Evropskou aliancí pro cévní mozkové příhody (SAFE). Projekt Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) se tak stal pro evropské země vzorem, jak efektivně předat žákům informace, vedoucí k záchraně života při vzniku srdečního a mozkového infarktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Koruna neposiluje vůči všem stejně - kdo se musí vyrovnávat s nejvýraznějšími zisky?
Evropská centrální banka má z konce měnové expanze strach. Podle zápisu z posledního zasedání se bojí, že nastartuje tak výrazné zisky eura, které ve finále udrží inflaci hluboko pod cílem. A obavy nejsou úplně bezdůvodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Teroristický útok přesně podle manuálu. Útočník z Barcelony pozorně četl návod v časopise Islámského státu. Podívejte se
Ve čtvrtek v pět odpoledne najela do davu na třídě La Rambla v Barceloně bílá dodávka. Řidič či řidiči, kteří použili bílou dodávku jako zbraň, zabili třináct lidí a přes sto dalších zranili. Čísla obětí a zranných osob postupně rostou. Těsně po útoku španělský deník El País psal, že je jen jeden mrtvý a dvacet zraněných. Postupem času ale mrtvých bohužel přibývalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Útokem v Barceloně to neskončilo. Teroristé s autem řádili i v noci, navíc se k tomu opásali náložemi
Po útoku v Barceloně bylo ve Španělsku horko i v noci. Tamní policie zneškodnila pětici, která se v osobním autě v městě Cambrils snažila dostat mezi chodce. Pachatelé zranili šest civilistů a jednoho policistu, než se je bezpečnostním složkám podařilo zneškodnit. Čtyři muži byli zastřeleni na místě, pátý podlehl následně svým zraněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rasista Trump, kamarád Ku-klux-klanu? Je to úplně jinak. Předkládáme fakta, která vám Daniel Anýž z obrazovky ČT neřekl
Americký prezident Donald Trump se v posledních dnech dostal pod palbu kritiky ze strany mediálního mainstreamu v USA. Právě s ním ale vede válku takřka nepřetržitě, a to přitom již od samotného zahájení své prezidentské kampaně. Mediální i politický establishment aktuálně Trumpa viní z toho, že nedostatečně rázně odsoudil bělošské pravicové extremisty, kteří se v jižanském městě Charlottesville střetli s radikální levicí. ParlamentníListy.cz zmapovaly situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Burkiny nás neohrožují, ale šíření nenávisti, terorismu, utlačování žen nebo ženskou obřízku nesmíme tolerovat. Neziskovky pomáhají nelegální migraci. Poslankyně Černochová hovoří
ROZHOVOR „Burkiny nás neohrožují, ale šíření nenávistných myšlenek, nabádání k terorismu, utlačování žen nebo ženská obřízka, to jsou věci, které naše společnost nesmí tolerovat,“ říká místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Malé děti do ústavních zařízení nepatří. Zákaz by mohl platit od roku 2023, plánují na ministerstvu práce
V Česku by mohl od roku 2023 platit zákaz posílat děti do tří let do ústavů. Od roku 2025 by pak nemělo být možné dávat do ústavních zařízeních děti do sedmi let. Dětské domovy by měly patřit mezi sociální služby a péči o ohrožené děti by místo tří resortů mělo mít na starosti jen ministerstvo práce. To se změnami počítá ve svém návrhu úpravy zákonů, který by měla v pondělí projednávat vláda. Výhrady k záměru mají ministerstva školství a zdravotnictví i další resorty a také většina krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Kolik je moc?
Barcelona uctila památku obětí krvavých teroristických jatek (jinak ten již nazývat mohou jen pomatenci hájící přivandrovalce anebo idioti nevážící si vlastního života) motivačním pokřikem „Nemám strach“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Žádám, ať EU začne fungovat! Michal Hašek se pěkně naštval: Včera Barcelona, dnes Finsko, zítra...
Bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) se vyjádřil k teroristickým zvěrstvům, které se v uplynulých měsících staly. Vyjádřil se i aktuálně k útoku nožem ve Finsku, jenž se stal dnes odpoledne, či k včerejšímu činu v Barceloně. A pustil se v té souvislosti do Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vulgarity na adresu hejtmana i velké kauzy. Exposlanec Váňa se vrací do popředí kandidátky ČSSD
Po čtyřech letech v politickém zákulisí má nyní mistr v přežívání průšvihů a bývalý dlouholetý poslanec ČSSD opět šanci usednout v parlamentu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 18.8.2017 v 20:36, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Rychlá a koordinovaná stavba protipovodňových bariér zabránila, aby se historie opakovala
Až do 30. září je na Kampě volně přístupná výstava fotografií, která připomíná srpnovou povodeň 2002 v Praze. Slavnostní vernisáže výstavy se zúčastnila primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, pražský radní Libor Hadrava, zástupce městské části Praha 1 a další hosté, mezi nimiž byla i řada pamětníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ZOO Liberec chystá pravidelné ukázky sokolnického výcviku
V liberecké zoo připravujeme pro své návštěvníky další atraktivní novinku. Od úterý 22. 8. 2017 až do poloviny října se zájemci mohou těšit na pravidelné ukázky sokolnictví. Ty budou probíhat každé úterý a čtvrtek vždy od 14.00 a 16.00 na louce za hlavním vstupem do zoo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Trumpův hlavní stratég se rozpovídal o prioritách zahraniční politiky. Mnohým diplomatům spadla čelist
Hlavní stratég Donalda Trumpa Steve Bannon poskytl telefonický rozhovor magazínu The American Prospect. Bannon se mimo jiné vyznal z toho, že je pro něj aktuálně klíčovým tématem ekonomická válka s Čínou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ANO začíná mít nemoci velkých stran. Zkušený Cyril Svoboda je diagnostikoval podrobněji
ROZHOVOR Prezident republiky nemůže jmenovat premiérem někoho, proti komu se vede řádné trestní řízení, to by byla jeho vizitka, říká dlouholetý politik, právník a vysokoškolský pedagog Cyril Svoboda. Žasne, když poslouchá některé výroky kandidátů na prezidenta. Například Michal Horáček prohlásil, že by Andreje Babiše jako hlava státu jmenoval předsedou vlády, protože podle něj prezident ani vzhledem k presumpci neviny nemá jinou možnost. „Prezident není ničím vázán, může jmenovat, koho chce. Premiér ani nemusí být předsedou vítězné strany, dokonce nemusí být ani člen žádné politické strany,“ oponuje Cyril Svoboda v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. A jako „dar vlasti“ nabízí všem prezidentským kandidátům kurs o právech a povinnostech prezidenta ve své Diplomatické akademii. Potřebují ho prý všichni kromě Miloše Zemana, ten si ale podle něj jen svévolně dělá, co chce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Zaorálku, Zaorálku, copak to máš za morálku
Zaorálek napsal na Facebook: „Firmě se vyplatí nabírat co nejlevnější pracovní sílu. Andrej Babiš po mně opakovaně chtěl přijmout do ČR sto padesát tisíc lidí z Ukrajiny a z dalších cizích zemí. Takoví byznysmeni nehledí na prospěch českých občanů, ale na to, jak stlačit cenu práce co nejníže.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Železničáři nechají nahlédnout do zákulisí oprav a údržby lokomotiv v ČD Muzeu v Olomouci
České dráhy otevřou v sobotu 19. srpna od 10 do 16 hodin brány ČD Muzea v Olomouci. Partnerem muzea se tento den stane filmový festival Kralinale. Návštěvníci se vstupenkou na festival získají zlevněné vstupné. V muzeu pak návštěvníky čeká pohled do zákulisí historické železniční expozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš s Faltýnkem? Oba vydat. Pak předseda Sněmovny zmínil i Kaczynského: „Sám rozhodl, že chce být řadovým poslancem“
Hostem pořadu Dvaceti minut Radiožurnál Českého rozhlasu byl předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). Kromě aktuální kauzy kolem Čapího hnízda se hovořilo také o nadcházejících volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Útok ve finském Turku: Šest lidí zraněno, agresora policie postřelila
Ve městě Turku na jihozápadě Finska pobodal útočník několik osob. Policisté jednu osobu na místě zadrželi, podle BBC policie na útočníka střílela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Český chovatelský svaz: Vůle lidu a kolektivní kožešinový omyl
Prezident republiky svým podpisem novely zákona na ochranu zvířat proti týrání dokončil začátkem srpna proces, na základě kterého bylo, a to bez jakékoliv demokratické a celospolečenské diskuse, zrušeno jedno tradiční odvětví našeho zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tisková mluvčí práskla hvězdu internetu Babiše: Vůbec neumí psát na počítači, všechno nám diktuje
Mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičová se pustila do křížku se skupinou kritiků Andreje Babiše. Oznámila jim, že Andrej Babiš neumí psát na počítači, takže za něj s voliči komunikuje Marek Prchal. Píše to, co si Babiš přeje. Následně se Kubovičová na Babišovy kritiky obořila, že se jí posmívají a ještě si ji nahrávají na mobil, což se jí zdá velmi nefér. Video koluje po internetu. Jako první na něj upozornil server Forum24.cz Pavla Šafra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Rozpad EU v její dnešní podobě by nebyl žádnou tragédií
Určitě ne pro stovky milionů obyčejných lidí. Bojí se pouze ti, kteří se v jejích orgánech opájejí mocí a kteří parazitují na obrovských penězích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanec Zahradník: Prolhaný Babiš se spojí s kýmkoliv, aby ovládl stát
Není to strašení, když řeknu, že nám po parlamentních volbách hrozí pád na politické dno v podobě koalice hnutí ANO s komunisty. Pokud by naši vládu po volbách vedl Babiš jako trestně stíhaný politik, mělo by to pro hodnověrnost naší země a pro budoucnost naší demokracie nedozírné následky. Jediná pravicová síla, která tomu může zabránit, je právě ODS. Jsme poučeni z minulosti a dobře připraveni na budoucnost, burcuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz lídr Jihočeské ODS Jan Zahradník (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Koblihová republika. Slibovali očistu společnosti a místo toho nás zatáhli do žumpy. Vlastimilu Tlustému už docházejí komentáře
ROZHOVOR Půjde Andrej Babiš do vazby, nebo ne? To je dnes podle bývalého ministra financí Vlastimila Tlustého klíčová otázka, protože ve všech obdobných případech lidé, a často velmi významní, šli do vazby velice nekompromisně a velice rychle. „Jeden film se jmenoval Bože, jak hluboce jsem klesla, což přesně vystihuje situaci, když osoba, která je největším kandidátem na premiéra České republiky v příštím volebním období, je vydávána ke stíhání,“ říká bývalý vlivný politik ODS v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz., s tím, že Česko se stává koblihovou republikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hradecký (Svobodní): Svobodní odmítají zákaz hracích automatů
Jindřich Hradecký vyjmenovává argumenty proti zákazu hracích automatů, který chce v Jablonci prosadit místní spolek neomarxistických aktivistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a omezení, týkající se zákonodárství
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po politické účasti v ČR následuje omezení týkající se zákonodárství v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Helena Vondráčková natočila hymnu pro první pohádkový festival, který proběhne v Německu
Zpěvačka Helena Vondráčková v jubilejním roce, kdy oslavila 70. narozeniny, natočila hymnu „Kommt mit ins Märchenland“ pro 1. Mezinárodní filmový festival pohádek - Internationales Märchenfilmfestival Fabulix. Ten proběhne od 23. do 27. srpna v saském městě Annaberg-Buchholz. Fabulix je zároveň prvním filmovým festivalem v Evropě s vlastní festivalovou hymnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Umění versus svědomí
V poslední době se objevují v médiích články o tzv. revizi soch a památníků v Praze. Terčem většiny útoků se stává okřídlený lev na Klárově, památník Čs. letců RAF v období II. světové války. Tedy jedněch z mála hrdinů poslední doby, co kdy Česká, potažmo Československá republiky měla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Hospodářská politika je úspěšná, růst HDP překonává očekávání
Český statistický úřad zveřejnil další potěšující údaje. Ve druhém čtvrtletí letošního roku se české ekonomice mimořádně dařilo. Podle předběžných odhadů ČSÚ vzrostlo HDP České republiky oproti prvnímu čtvrtletí o 2,3 procenta, a meziročně dokonce o 4,5 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
John White: Charlottesville – odpudivá a odmaskovaná minulost Ameriky
Ačkoliv události v Charlottestville mohou možná svádět k názoru, že z pohledu historie nejde o nic převratného, mám já na věc názor opačný. Protože ony ty události k nám dorazily jako přesvědčivý důkaz o společnosti, která se nachází ve válce sama se sebou. Ve válce, zrozené z ekonomického nárazu recese roku 2008 a z něj vyplývajícího strachu, nejistoty a vzteku, jež s sebou ten náraz přinesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Nové linky nahradí zrušené dálkové autobusy
K novému jízdnímu řádu od 2. září 2017 ruší komerční provozovatelé osm linek na trase mezi Svitavami a Hradcem Králové, které se jim ekonomicky nerentovaly. Pardubický kraj zajistil nové náhradní linky, které bude po svém území dotovat. Pro cestující budou změny jen minimální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš udělá cokoliv, aby se vyhnul soudu. Právník zmínil scénář, ve kterém hází lano prezident Zeman
Právník a publicista Tomáš Němeček se v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV vyjádřil k policejní žádosti o stíhání Andreje Babiše (ANO) v kauze Čapí hnízdo. Andrej Babiš podle jeho názoru udělá všechno, aby se vyhnul soudu. Může třeba požádat o pomoc prezidenta Zemana, který může Babišovi vyhovět. Za jednu konkrétní protislužbu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Tisk poplatný Andreji Babišovi nechápe a zuří
Reakce předsedy ODS na facebookovém profilu na článek MF Dnes
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babišovský pekař: Bordel. Nám podnikatelům už dochází trpělivost. Na pana Babiše mají připravené kauzy, nejradši by ho viděli v teplácích
ROZHOVOR „Nálada mezi námi podnikateli a všemi, kteří tady 27 let dřou od rána do večera, je, že nám dochází trpělivost. Nad tím bordelem, co kolem nás je. Chceme žít ve slušné zemi, kde se slušně spravujou naše peníze. Nejvíc nás trápí neuvěřitelná byrokracie, to, že peníze jdou neadresně někam, že tu jsou dotační pobídky, které znevýhodňují řadu subjektů a tak dále. Těch věcí je milion,“ uvádí v rozhovoru pro PL.cz pekař Jiří Bláha, volební lídr hnutí ANO v Libereckém kraji. K obviněním Andreje Babiše říká: „Tak je to v životě vždycky. Kdo je výjimečný, je podezřelý.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Falešnou zlatou horečku ukončil rozsudek
Městský soud v Praze v červnu tohoto roku poslal pravomocným rozsudkem do výkonu trestu odnětí svobody pět osob za výrobu a následný prodej padělaných slitků ze žlutého kovu. Případem se zabývali od roku 2015 kriminalisté ÚOKFK (nyní Národní centrály proti organizovanému zločinu), pracovně zařazeni v týmu Daňová Kobra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vydejte se tuto sobotu za Hurvínkem do Národního muzea
V sobotu 19. srpna 2017 bude mít Národní muzeum vzácnou návštěvu. Do Nové budovy Národního muzea totiž zavítá hrdina nového animovaného filmu Hurvínek a kouzelné muzeum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist