Oficiální zpravodajská média

Premiér Sobotka: Prosadili jsme další zvýšení platů
Koaliční strany se dnes dohodly, že od 1. listopadu 2017 vláda zvýší tarifní platy zaměstnanců ve veřejném sektoru o 10 procent a tarifní platy učitelů o 15 procent. Ministři mají za úkol připravit příslušná nařízení pro jednání vlády do konce měsíce září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
My už ji nevidíme jako kancléřku, je to zločinec! Novinář si zajel popovídat do „enderákova“
Server deníku Irish Times informuje o tom, že čtrnáct dní před volbami roste nespokojenost s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Ovšem jen v bývalé komunistické části Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek opět drtivě uspěl. Ale radost z toho mít nebude
Nejpřijatelnějším premiérem pro českou veřejnost by byl šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Uvedl to alespoň průzkum agentury Focus, jehož výsledky přinesl server iRozhlas.cz. Na opačném chvostu se pak umístil jeho odvěký rival, předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Jeho nepopularitu ukázal již několikátý průzkum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Mohutná i sterilní je redakce zpravodajství ČT
Která strana, myslíte, je nejbližší srdci téměř tří stovek zaměstnanců zpravodajství ČT, denně robotujících na úkolu přeměnit nás z lidu husitského a Masarykova na lid jiný a víceméně opačný, nejbližší snad tomu, který po Mnichovu vyhnal z republiky prezidenta Beneše a ke smrti uštval Karla Čapka? A který náš politik, myslíte, je pro tuhle třístovku lidí zázračně stejně uvažujích ( jinak by do ČT nebyli přijati), nejpopulárnější, nejskvělejší a zkrátka nejvíc IN i COOL?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sezonu Opery Národního divadla zahájí unikátní koncert skladeb z éry Nového německého divadla
Opera Národního divadla otevírá svou již 135. sezonu. Umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery Petr Kofroň vybral pro zahajovací koncert sezony 2017/2018 ukázky z operního repertoáru Nového německého divadla v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Koalice se dohodla na zvýšení platů. Učitelé budou mít víc o patnáct procent
Platy učitelů se od listopadu zvýší o 15 procent, ostatních zaměstnanců ve veřejné správě o deset procent. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se na tom shodla koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Co dá Zaorálek, co dá za orálek?
Vážený čtenář nepochybně ví, že jsem fanda hnutí Ano. Nemusím tedy dělat veletoče a vruty jako jiní komentátoři, kteří jsou fandy jiných stran, ale tváří se jako nezávislí. Ostatně, vážený čtenář je natolik inteligentní, aby to rozpoznal, oni nejsou dost inteligentní na to, aby rozpoznali, že to vážený čtenář rozpozná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
S reparacemi je to jinak, než tvrdí Německo, upozorňuje známý advokát
Advokát Aleš Rozehnal na serveru HlídacíPes.org zmínil otázku válečných reparací. Podle jeho slov nejsou řecké a polské nároky tak nesmyslné, jak tvrdí Německo. O reparacích pak také promluvil ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) v odpovědi čtenáři serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Psycholog, který napsal, že si Zeman učůrává, se znovu ozval
Psycholog Bohumil Sláma pár dní před koncem prázdnin napsal velmi kritický text o prezidentu Miloši Zemanovi. Napsal, že s postupujícím věkem mohou mozkem lidí, jako je pan prezident, prosakovat ne úplně hezké myšlenky Je to prý jako s úniky moči. Tentokrát se Sláma obul do Miloše Zemana, ale také do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů: Formuláře pro stížnosti na fungování štítu soukromí
Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) zveřejnil na svém webu jednotné formuláře pro stížnosti na zpracování osobních údajů americkými společnostmi zapojenými do programu štít soukromí („Privacy Shield“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Erik Best: Trump je jen pokračováním Obamy
Hostem pořadu Jak to vidí... v pořadu ČRo Dvojka byl americký novinář Erik Best. Vyjádřil se mimo jiné k podzimním sněmovním volbám v Česku a hovořil také o politice Donalda Trumpa v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Je to skutečně v pořádku?
V Partii na Primě bylo zmíněno vydání poslanců ANO Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FN Brno: Výjimečná operace na Klinice dětské ORL. Chlapci byl voperován do spánkové kosti titanový nástavec
Počátkem září byla na Klinice dětské ORL v Dětské nemocnici uskutečněna ojedinělá operace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Generálmajor Hynek Blaško: Okamurovy "Hovory na pravici"
Nechutný předvolební souboj začal...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Výstava před Generálním štábem AČR mapuje vývoj raketového vojska
Na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích otevřel v úterý 5. září náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář expozici věnovanou historii a současnosti raketového vojska. Potrvá do 30. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Korte jde do důchodu. Laudát nastoupil do práce
26. října skončí mandát stávajícím poslancům. Těm, kteří prožili ve Sněmovně celé čtyři roky, přísluší odchodné ve výši pěti měsíčních platů, což je nejméně 329 tisíc korun. Ti, kteří již dále nekandidují, pak mají jasno, co budou dělat dál. Píše o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Trump navrhl snížit výdaje na armádu USA. Kvůli hurikánu. A už se ozval... Hádejte kdo
Donald Trump o víkendu sledoval z prezidentského sídla v Camp Davidu hurikán Irma, který ochromil život na Floridě. Neméně ochromující však byla kritika prezidenta a republikány vůbec ze strany „jestřába“ Johna McCaina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Elitní Zelený: Naše strana je nezastupitelná. Buď půjdeme směrem k Evropě, nebo se uzavřeme na svém písečku jako Polsko a Maďarsko
ROZHOVOR „Tyhle volby jsou o směřování České republiky. Jsou o tom, jestli Česká republika se znovu pokusí vrátit do hlavního proudu evropské integrace, nebo se vydá směrem k Polsku a Maďarsku, uzavírání se do sebe. Vzývání starých zlatých časů, které se nikdy nevrátí. O tom, jestli se vydáme směrem k otevřené moderní společnosti, nebo jestli se zavřeme na tom svém písečku,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ekonom, dlouholetý krajský a liberecký zastupitel Jaromír Baxa (Strana zelených). „Zelení vnášejí do společnosti témata, jako je ochrana lidských práv. Je to také strana, která by chtěla, aby Česko bylo důležitým členem Evropské unie, který se zapojuje do toho hlavního centra dění,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tak! A máte to, hoši z HateFree. Váš ministr: Jsem šokován, co dělají. Vždycky se naštvu
Současný ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) v rozhovoru pro časopis Týden připustil, že jeho rezort je v současné podobě vlastně zbytečný. Podotkl, že by postačil specializovaný institut, jaký mají třeba v Německu. Své Chvojka řekl mimo jiné i ke kampani HateFree.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ondřej Neff sledoval debatu Klause a Robejška o EU a toto pak napsal
Šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff se vrátil ve svém komentáři k rozhovoru exprezidenta Václava Klause a politologa Petra Robejška. Oba muži diskutovali především o Evropské unii v pořadu XTV.cz Luboše Xavera Veselého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rusové byli v neděli volit. Média zveřejnila „pikantní detail“ o Putinovi
Rusové měli v neděli možnost vyrazit k volebním urnám a zvolit si své obecní zastupitele. Podle informací ČTK tuto možnost mnoho lidí nevyužilo, ale ti, kteří přece jen šli volit, odevzdávali hlasy i opozičním stranám, byť je vládní strana Jednotné Rusko i teď jasným vítězem voleb. Opozice i tak slaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Téma migrace: 227 tisíc Italů zmizelo, varuje známý publicista Benjamin Kuras. Kam?
Publicista Benjamin Kuras se na serveru Neviditelný pes rozepsal o tom, jak se mění Itálie. Od roku 2015, kdy vrcholila uprchlická krize, v této zemi prý zmizelo na 227 tisíc italských občanů. Kam se poděli?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Inflace - další díl do skládačky “růst českých sazeb”
Srpnová inflace zůstaĺa podobně jako v červenci půl procentního bodu nad cílem. To by nemělo být pro ČNB velké překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Jsem přesvědčen, že AfD reprezentuje významnou část „mlčící“ německé veřejnosti
Reakce Václava Klause na výroky šéfa sudetoněmeckého Landsmannschaftu o AFD a nenávisti k EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Sociální demokraté přišli o jeden z oficiálních webů. Asijci na něm začali prodávat boty a sluneční brýle. Výhodně a s velkými slevami
ParlamentníListy.cz byly upozorněny na řadu pozoruhodností, které se týkají oranžového poslance a „učitele“ Robina Böhnische. Ten si podle pisatele udělal ze sněmovní práce cestovní kancelář, aniž by byl schopen administrovat ty nejzákladnější věci: například webové stránky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Pane, na co tolik bot? Černoši v Miami, kde řádí hurikán, vybrali obchod s obuví
Na YouTube se objevilo hned několik šokujících videozáznamů z rabování obchodů v době evakuace jejich majitelů kvůli zuřícímu hurikánu. Ve všech videonahrávkách hrají „hlavní roli“ zástupci černošské komunity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Co nejvíc uprchlíků do Česka! přeje si 15letý chlapec, kterého baví politika
Hostem pořadu Luboše Xavera Veselého na XTV byl patnáctiletý politický komentátor Martin Kubeš. Mimo jiné uvedl to, že islám pro naši zemi není žádným problémem. Kvóty EU jsou podle jeho slov směšně malé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Odborníci se budou zabývat vzrůstajícím počtem křivých obvinění v průběhu rozvodu
V pátek 22. září se v Praze uskuteční odborná konference k stále více aktuálnímu tématu křivého obvinění ze sexuálního zneužívání dětí v průběhu rozvodu rodičů, která si klade za cíl poukázat na dlouhodobá rizika těchto obvinění a dopady na děti. Akce probíhá pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) a 1. místopředsedkyně senátu Miluše Horské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ÚZSVM odvedl do státního rozpočtu 100 tisíc korun, které získal jako peněžitou záruku
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Trutnově odvedlo do státního rozpočtu peněžní prostředky, které usnesením soudu připadly státu jako peněžitá záruka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SAFINA, a.s. vyrábí stříbrné targety pro fasádní sklo se zrny menšími než 20 mikronů
Odborníci ze společnosti SAFINA a.s., jednoho z evropských leaderů ve výrobě a zpracování drahých kovů, dále zvyšují homogenitu a jemnost materiálové struktury stříbrných targetů pro nanášení velmi tenkých kovových vrstev na fasádní a okenní skla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Expert: Inkluze udělá z dětí invalidy. Objeví se žaloby
INKLUZE POHLEDEM ODBORNÍKA Inkluze v českém školství podle předsedy Asociace speciálních pedagogů Martina Odehnala ve svém důsledku inkluzí vůbec není. Rozhodně tedy neprobíhá tak, jakou formu má začleňování zdravotně postižených dětí do běžné výuky v západních zemích. Inkluze v Česku podle Odehnala prakticky opomíjí roli speciálních pedagogů. Běžní učitelé nejsou schopni vyučovat děti s lehkým mentálním postižením ani po zaškolení, tvrdí Odehnal. Rodiče se tak za několik let mohou klidně domáhat finanční náhrady za zmaření životních šancí svých dětí prostřednictvím soudu. „Skončit to může klidně ve Štrasburku,“ upozornil ParlamentníListy.cz Odehnal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Počet narozených dětí se meziročně nezměnil
Obyvatelstvo České republiky se během prvního pololetí rozrostlo o 9,2 tisíce osob na 10,588 milionu. Veškerý přírůstek zajistila zahraniční migrace. Počet zemřelých byl nejvyšší za poslední dvě desetiletí a převýšil počet živě narozených o 2,3 tisíce. Počet sňatků se meziročně snížil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Franta (Piráti): Do UNESCO společně
Dnes proběhla schůzka na půdě Ministerstva kultury, která koordinuje další postup v rámci nominace UNESCO pro lázeňská města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Máslo, vejce, sýry stále dramaticky zdražují a ženou inflaci meziročně nad cíl ČNB
Tempo inflace v srpnu mírně zaostalo za očekáváním, když udrželo svoji meziroční dynamiku na červencové úrovni 2,5 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Výročí 11. září: Americký tisk zveřejnil nové šokující odhalení
Ve dnech, kdy si Spojené státy a celý svět připomínají šestnáctileté výročí od teroristického útoku na newyorská dvojčata, magazín The New York Post přichází s podrobnostmi ze žaloby pozůstalých po obětech útoku proti vládě Saúdské Arábie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mlýnková Išková (Svobodní): Jak naše vláda vyměňuje české občany za norské peníze
Asi bychom se měli radovat. Česká republika podepsala smlouvu s Norskem, Islandem a Lichtenštejnskem na základě které může čerpat pět miliard z tzv. Norských fondů. Mě tato informace ale ani v nejmenším nepotěšila. Proč? Protože konec tragédie jedné české rodiny je opět v nedohlednu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Krkoška (ANO): Každý vyměněný kotel ušetří v ovzduší zhruba 100 kilogramů prachových částic ročně
Odstartovala další kotlíková výzva, ve které Ministerstvo životního prostředí přidělilo moravskoslezskému regionu 900 milionů korun. Zájemci o nový kotel tentokrát podávají žádosti elektronicky. Během první hodiny přijal Krajský úřad Moravskoslezského kraje celkem 5100 žádostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jaroslava Lukšová: Dílna Radost v novém
Dílna Radost v pátek 1.9. představila nové prostory, v nichž bude působit. Přestěhujeme se z centra Místku do Starého Města, ale pouhých cca 100m za Úřadem práce ve F-M.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Podnikatelé by měli investovat do supermoderních technologií
Průmyslová výroba v Česku sice zaznamenala v červenci zrychlení meziročního růstu na 3,3 % oproti červnovým 3 %, ale zůstává výrazně za svým potenciálem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nečasová má u soudu vypovídat v kauze Vojenského zpravodajství
Obvodní soud pro Prahu 1 bude dnes pokračovat v projednávání kauzy údajného zneužití Vojenského zpravodajství, která v roce 2013 přispěla k pádu vlády Petra Nečase (ODS). Na programu hlavního líčení je výpověď bývalé šéfky premiérova kabinetu a jeho současné manželky Jany Nečasové (dříve Nagyové), která čelí obžalobě společně s trojicí zpravodajců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Bojujeme proti levné práci
Statistický úřad zveřejnil data o tom, že průměrná mzda v této zemi vzrostla na více než 29 tisíc korun. To je sice hezké, ale pořád s tím nemůžeme být spokojeni, zejména když dvě třetiny zaměstnanců berou plat nižší než je celorepublikový průměr. Pracujeme přitom stejně jako například Němci, ale považte, jen za jednu čtvrtinu jejich mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pilný vyzve resorty, aby přidaly na mzdy, navýšení příjmů nestačí
Mzdové nároky pracovníků veřejné sféry ve vztahu ke státnímu rozpočtu na příští rok budou dnes ráno řešit špičky vládní koalice. Ministr financí Ivan Pilný (ANO) v neděli řekl, že i přes zvednutí příjmů navrhovaného rozpočtu o 21 miliard korun oproti červnovému návrhu chybí na platy, jak si je přejí zvýšit odbory, osm miliard korun. Odbory hrozí v době před říjnovými sněmovními volbami kvůli mzdám protesty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Brabec: Krizová varianta bez Babiše neexistuje. Buď výhra s náskokem, nebo opozice
Rozhovor s místopředsedou ANO Richardem Brabcem o tom, co pro hnutí znamená vydání Babiše a Faltýnka.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.9.2017 v 06:36, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Válka mezi ČSSD a ANO pokračuje
Ještě mediálně nedozněla bitva mezi ministerstvy řízené ministry Chovancem a Pelikánem ve věci žádosti o vydání k trestnímu stíhání poslanců hnutí ANO Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo a je zde další!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Drzé čelo je lepší než poplužní dvůr
Komentář na facebookovém profilu k odmítnutí omezení dotací agrárním velkopodnikům vládou ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Starý Klaus ohromil varováním: Česko jako součást Německa. A Rusko...
Podle Václava Klause v Evropě (na rozdíl od jiných kontinentů) máme národní státy. Z toho důvodu se pak prý národní zájem ve většině případů shoduje se zájmem o „udržení, přetrvání, reprodukování se toho kterého národního státu“. „Máme – na rozdíl třeba od Maďarska – výhodu, že se považujeme za teritoriálně saturovanou zemi. To je nemalá výhoda,“ uvedl Václav Klaus v debatě o českém národním zájmu s mentorem strany Realistů Petrem Robejškem pro XTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský: Zesnulý děda plakal kvůli dětem Michalákovým i tomu, jak se Norsko chovalo k dceři. Už dost, řeknu pravdu o tom, jak Marksová lhala a co hájila
ROZHOVOR „Neskutečným způsobem je miloval a chtěl je před svou smrtí ještě vidět,“ říká o dědečkovi chlapců Michalákových, které před několika roky odebral rodině norský Barnevernet, europoslanec Tomáš Zdechovský. Norská sociálka dědečkovi, který zemřel tuto sobotu, poslední přání nesplnila. Tomáš Zdechovský už ani příliš nevěří, že se děti někdy vrátí ke své mámě. „Já si myslím, že Norové prostě nebudou chtít ty děti vrátit. Pro ně se stala Eva Michaláková symbolem boje proti tomu systému,“ míní Tomáš Zdechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Víc než tisíc vědeckých témat i rozhovory se sedmi nositeli Nobelovy ceny. Rok redakce vědy České televize
Přesně před rokem přibyla k domácí, zahraniční, ekonomické a kulturní redakci zpravodajství České televize samostatná redakce vědy. Během 365 dnů nabídla 1 107 vědeckých témat, 1 401 internetových článků a rovněž 7 nositelů Nobelovy ceny, kteří byli hosty pořadu Hyde Park Civilizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Blaha (Realisté): Velmi nebezpečný nápad
„Chceme stejné dávky pro migranty v celé EU“. Ta myšlenka vůbec není nová, objevuje se pravidelně již několik let. Naposledy ji oprášil německý ministr vnitra Thomas de Maziere (CDU), který opakovaně navrhuje, aby se tyto dávky v rámci Evropské unie sjednotily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Navýšení platů učitelům? To není vše. Kritici se pustili především do vzdělávacího systému
Vládní koalice se dnes shodla na tom, že učitelům vzrostou od listopadu platy o 15 procent. O tom, zda jsou peníze jediný problém českého školství, diskutovali v pořadu Události, komentáře ČT24 zakladatel ScioŠkol Ondřej Šteffl, rektor ČVUT Petr Konvalinka a podnikatel ve školství Ondřej Kania (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
„Vítězství pravdy a lásky hlásané před téměř 30 lety bylo jaksi předčasné.“ Analytik odkrývá, jaké konflikty bují po celém světě. A účastní se jich prý převážně muslimové
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA „Současný svět ovládaný protagonisty pravdy a lásky, samozvanými mírotvorci a humanisty, zapřísáhlými ochránci všemožných lidských i zvířecích práv a milovníky nezřízené migrace, multikulturalismu a menšin kupodivu není krásný, ani bezpečný. Naopak můžeme mluvit o světě plném násilí, válek a nenávisti. Jako již mnohokrát v historii je cesta do pekla lemována násilně prosazovanými nejlepšími úmysly a ideologiemi a nadšenou mediální propagandou. Svými majetky, zdravím a životy bohužel mnohdy neplatí ti, kteří tento svět zapáleně prosazují a vnucují svoje názory jiným.“ Těmito slovy uvádí analytik Martin Koller svůj aktuální komentář, který uvádí názvem Svět válek 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Štech: Velice vítám dnešní dohodu koaliční rady na zvýšení platů učitelů o 15%
Platy učitelů se od listopadu zvýší o 15 % v tarifu, tarifní platy nepedagogických pracovníků škol pak o 10 %. Na navýšení se dnes dohodli zástupci koaličních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: V Olomouci začínají přípravné práce k II. B etapě protipovodňové ochrany
Povodí Moravy, s. p. zahajuje přípravy pro výstavbu II. B etapy protipovodňové ochrany centra Olomouce. V rámci přípravných prací dojde nejdříve k projednanému vykácení dřevin v místě připravovaných opatření. Samotné kácení v okolí Moravy začne 2. 10. 2017. Kácení předcházela projekční příprava a schválení náhradní výsadby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: 11. září - Když se „válka proti teroru“ dál vyhýbá Saúdům
Kalné vody se loni sice částečně pročistily, ale absence spravedlnosti, i způsob, jakým USA vedou svou „válku proti teroru“, jasně napovídá, že i po 16 letech zůstávají dál kalnými. Teroristické útoky z 11. září 2001 tím či oním způsobem otevřely cestu k americkým invazím do Afghánistánu, Iráku či Libye, které pro změnu vytvořily předpoklady pro války v Sýrii nebo Jemenu. Vyžádaly si bezpočet obětí a destabilizovaly muslimský svět na Blízkém východě možná na několik příštích generací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tady se pořád něco flikuje, aby zájmové skupiny moc nekřičely, rozčiloval se v ČT známý rektor
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přivítala v pondělním Interview ČT24 rektora Masarykovy univerzity v Brně Mikuláše Beka. Ten se znovu obul do českých politiků. Pohrozil velkou demonstrací v Praze. A nejen tam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo netrápí jen Babiše. Bankéři by se prý měli taky bát
Sněmovna se rozhodla vydat šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a jeho prvního zástupce Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Babiš ale není jediný, kdo může mít kvůli této firmě problémy. Horké chvilky mohou zažít také bankéři firmy HSBC, která farmě poskytla půjčku. Server motejlekskocdopole.com má za to, že bankéři museli vědět, komu farma opravdu patří. A údajně mohli krýt dotační podvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada státu projednala Koncepci rozvoje letištní sítě pro potřeby zajišťování obrany České republiky
Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti, včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice. Ministr zemědělství spolu s ústředním ředitelem Státní veterinární správy informovali o vývoji situace, dosud přijatých opatřeních a dalším plánovaném postupu při řešení výskytu afrického moru prasat v části Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČT se zalekla toho, na čem se podílela a nechce ten film pustit! Režiséři jsou naštvaní
Vít Janeček a Zuzana Piussi natočili film Selský rozum. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš by z něj prý velkou radost neměl, neboť popisuje devastující vliv, jaký tento pán prý má na tuto zemi. Na filmu se podílela i Česká televize, ale ta se teď podle tvůrců zalekla a nechce snímek promítat lidem. Režiséři nad tím kroutí hlavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Do voleb ve vězení neskončí. Poslanec Laudát vytáhl tajemství, které se vznáší nad Babišem…
ROZHOVOR „Zemi Andrej Babiš neprospěl, leda že by si pár lidí na jeho názorech a krocích uvědomilo, že svoboda a demokracie nejsou zadarmo a nejsou samozřejmostí. Ale současné politické preference naznačují, že skutečně jen hrstka lidí nad tím přemýšlí. Rozsah průšvihu, který tato vláda například fiskální nezodpovědností založila, se projeví, až dojde k ekonomické recesi. Neinvestovala, projídala. To je jednoznačné,“ říká poslanec TOP 09 František Laudát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Úniky z trestních spisů mohou ohrozit celou naši zemi, varují poslanci
Úniky informací z trestních spisů, jejich účelový výklad a následné ovlivňování veřejného mínění mohou znamenat fatální ohrožení ústavnosti, stojí v závěrečné zprávě sněmovní vyšetřovací komise, jež se úniky zabývala. Dokument dnes dolní komora zveřejnila. Plénum by jej mělo projednat v úterý jako jeden ze závěrečných bodů poslední řádné schůze v nynějším volebním období, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petice za zachování a podporu Kontaktního Zooparku v obci Zvole
My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice chceme podpořit Kontaktní Zoopark ve Zvoli v jeho dalším fungování do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Stropnický (Zelení): Stává se film o Babišovi Selský rozum trezorovým snímkem?
Zelení vyzývají ČT k odvysílání filmu Selský rozum v hlavním vysílacím čase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hradecký (Svobodní): Vinařský socialismus. Proč se musejí vinaři povinně skládat na Ondřeje Gregora?
V podnikání se už snad ani nedá najít oblast, kterou by české úřady pod tlakem zájmových skupin nebo v rámci konání všeobecného dobra nedusily regulacemi. Více než přeregulovanou oblastí je vinařství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Česko potřebuje silný prezidentský režim
Důvodem je naprosto nepřehledná politika politických stran a hnutí zastoupených v parlamentě. K zlepšení situace by nutně musel být ve veřejnoprávních médiích prostor k prezentaci názorů a myšlenek aktivních i aspirujících politiků. Naše veřejnoprávní média dnes nepatří těm, kdo je platí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda odmítla krácení dotací velkým zemědělským podnikům
Peníze, o které by mohly přijít velké zemědělské podniky kvůli krácení přímých plateb po roce 2020, by měly zůstat k využití českému státu. Česká republika tzv. zastropování plateb odmítá, považuje je za diskriminační, a to i kvůli tomu, že jsou v ČR v průměru největší zemědělské podniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky
Činohra Národního divadla pořádá ve dnech 2. až 8. října 2017 na Nové scéně první ročník mezinárodního divadelního festivalu Pražské křižovatky. Nejlepší světová činohra konečně k vidění v Praze!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jurečka: Chci jednoduchou a spravedlivou Společnou zemědělskou politiku, zodpovědnou k životnímu prostředí
Informaci o východiscích budoucí Společné zemědělské politiky (SZP) po roce 2020 dnes vládě předložil ministr zemědělství Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Do politiky raději více seniorů než podnikatelů
Senioři představují významnou skupinu obyvatel, která by měla hájit své zájmy. A podle mého názoru je lepší, když půjdou do politiky senioři než podnikatelé, kteří hájí pouze svůj vlastní zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Požární ochrana v bytových domech aneb Ruská ruleta o život i o peníze (8.díl)
Kontroly provozuschopnosti požárních dveří v bytových domech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Starostové, primátoři i hejtmani si finančně polepší. Až na 120 500 korun
Starostové a primátoři si od příštího roku polepší zhruba o 8,5 procenta. Podle velikosti obcí, měst a městských částí, které vedou, budou vydělávat od 36 500 korun do téměř 95 000 korun. Hejtmani a pražský primátor budou dostávat průměrně o téměř 16 procent víc, přijdou si na 109 500 až 120 500 korun, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Může Evropa se svou demokracií ještě přežít?
Něco je špatně; jsou demokratické zásady tak nefunkční, že vedou Evropu do záhuby? Jsou ty zásady, které generace před námi těžce vybojovaly, jen slepá cesta?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tomský (Realisté): Koho dnes volit?
Mezi politology a nejen u nás už delší dobu převládá přesvědčení, že je demokracie v těžké krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Obecné soudy budou muset objasnit, zda téměř nevidomá seniorka chtěla uzavřít smlouvu o půjčce
Ústavní soud vyhověl ústavní stížnosti a zrušil usnesení Nejvyššího soudu a rozsudky Městského soudu v Praze a Obvodního soudu pro Prahu 4, neboť jimi bylo porušeno základní právo stěžovatelky na soudní ochranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Otroci, jak v lágru. Sesypeš se? Už se nevracej. Táhněte, žebráci. Vražda. Svědectví o životě našich lidí v Británii
ROZHOVOR Anna Malatová žije ve Spojeném království již 11 let. V současnosti pracuje v jednom pečovatelském domě v Exeteru v hrabství Devon na jihozápadě Anglie. ParlamentníListy.cz s ní hovořily na téma společenského klimatu, které ve Velké Británie vůči Čechům a dalším Východoevropanům panuje po loňském odhlasování brexitu. A právě to se podle Malatové změnilo k horšímu. Někteří Angličané se podle ní na gastarbeitery z východní Evropy dívají skrz prsty a považují je za méněcenné. Kdyby loni v Británii Čech, kterého umlátili řetězem, nemluvil anglicky s východoevropským přízvukem, mohl by žít, naznačuje Malatová možné rasistické pozadí celého případu. A došlo i na pracovní podmínky, se kterými se v Británii přistěhovalci z východní Evropy potýkají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zahradníček (TOP 09): Šaškárna na D6
V závěru minulého týdne byla zveřejněna zpráva, že Ministerstvo dopravy ČR hodlá v příštím roce povolit další bezplatné úseky dálnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav v Českých Budějovicích zahajuje již 22. přednáškový cyklus
Současný ministr kultury České republiky Daniel Herman zahájí svou přednáškou v pátek 22. září od 17 hodin již 22. přednáškový cyklus Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst spotřebitelských cen se nezměnil
Spotřebitelské ceny klesly v srpnu proti červenci o 0,1 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména snížení cen v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje a dále v oddíle ostatní zboží a služby a v oddíle odívání a obuv. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v srpnu stejně jako v červenci o 2,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ťok se vzepřel kolegovi Pilnému: Nemám dost rezerv pro rozpočtový příspěvek
Ministerstvo dopravy neví, kde má hledat rozpočtové rezervy do desetimiliardového příspěvku, na kterém se dnes shodli lídři koaličních stran. Resort dopravy má do této částky přispět 600 miliony korun, k dispozici v rezervě má ale volných zhruba jen 350 milionů, tvrdí ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Platy státním zaměstnancům zvyšme, ale redukujme jejich počet
Ministerstvo financí není schopno efektivně plánovat příjmy a výdaje státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Takový výsměch Havlovi a Schwarzenbergovi. Dost nepříjemný...
Realisté Petra Robejška si ostře rýpli do prvního českého prezidenta Václava Havla a čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga. Kvůli Myanmaru neboli Barmě. Tamní vláda teď vyhání ze země muslimy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí ČR: Vláda opět zestátňuje finanční prostředky měst a obcí
Vláda navrhuje zvýšit platové tarify již od listopadu bez ohledu na schválené rozpočty a investice. Obce proto volají po změně Ústavy!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Akademie věd jednala s Jižní Koreou o vědě a byznysu
„Máme společný projekt s laserovým centrem HiLASE a spolupráci s Českou republikou chceme dále rozšiřovat,“ řekl Chungwon Park, prezident korejské společnosti KETI (Korea Electronics Technology Institute), která je leaderem v moderních technologiích a soustředí se hlavně na aplikovaný výzkum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstva přispějí do rozpočtu čtvrtinou svých rezerv
Ministerstva do rozpočtu na příští rok přispějí čtvrtinou svých rezerv, celkem půjde o deset miliard korun. Po jednání, na kterém se dnes lídři koalice dohodli na navýšení platů ve veřejné sféře, to novinářům řekl volební lídr ČSSD, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Dohodu z rána potom podle něj respektovali všichni ministři na pravidelném zasedání kabinetu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Vážený pane kníže...
Je škoda, že se pan kníže Schwarzenberg podílí na agresivních výbojích Kalouskovy strany. Jeho mlžení a polopravdy nejsou důstojné jeho dlouhodobých zásluh ani aristokratické cti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká školní inspekce zjišťovala, co stojí za úspěchem školních tříd
Kvalifikovaný učitel, větší důraz na studijní úspěch žáků, lepší školní klima, spokojenější pedagogický sbor. To je podle šetření České školní inspekce (ČŠI) "recept" na úspěšnou školní třídu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Srpen na ČMKBK: Cena zemního plynu a elektřiny v nízkém napětí proti červenci vzrostla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo v srpnu uzavřeno 937 kontraktů na dodávku 1,023 milionu MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 642 milionů korun. Průměrná cena zemního plynu a elektřiny v nízkém napětí vzrostla, ve vysokém napětí se nezměnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vzdělání dětí a zdraví občanů na prvním místě
Hnutí SPD bude bránit a prosazovat kvalitní a dostupné vzdělání a zdravotní péči pro naše občany. Státní nebo krajské zdravotnictví nesmí být předmětem vytváření zisku. Tyto veřejné služby občané platí ze svých daní a musí jim dobře sloužit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Prezidentské volby bez Švejnara jsou jako Vánoce bez Mrazíka
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: ČR se od začátku aktivně zapojuje do řešení migrační krize
Se zájmem jsem si v českém tisku přečetl text eurokomisaře pro migraci a vnitřní věci Dimitrise Avramopoulose „Migrace? Zapojit se musí i Česko“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic: Před 50 lety byla obnovena výstavba dálnic v Československu
K zahájení stavebních prací došlo 8. září 1967 na dálnici D1 na úseku Praha – Mirošovice (22,7 km) a Mirošovice – Benešov (15,3 km). Součástí byla i slavnost s poklepáním základního kilometrovníku dálnic v Československu v km 0,0 na Spořilově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Při odpovědném hospodaření státu by na zvýšení platů bylo dostatek peněz
Vláda dnes projedná návrh státního rozpočtu na rok 2018. Navrženým schodkem ve výši 50 mld. Kč usvědčuje vláda sama sebe z naprosté neschopnosti využít léta slušného hospodářského růstu ke stabilizaci veřejných financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Odbory zůstávají ve stávkové pohotovosti do schválení růstu platů
Odbory veřejného sektoru zůstávají zatím ve stávkové pohotovosti, dokud vláda neschválí nařízení o růstu platů. Dnešní rozhodnutí lídrů koalice o zvýšení tarifů učitelům o 15 procent a ostatním o deset procent od listopadu odboráři vítají, stávku a protesty teď nepřipravují. ČTK to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
16. ročník MHF Lípa Musica zahájí tento týden výjimečné Requiem
Po úspěšném srpnovém prologu bude tento pátek 5. září zahájen 16. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. Jeho hlavní koncertní řadu, která se uskuteční v termínu od 15. září do 12. listopadu 2017, otevře projekt Requiem za růžový měsíc americko-německého pěvce a loutnisty Joela Frederiksena a jeho Ensemble Phoenix Munich. Program nabídne ceněnou alžbětinskou poctu britskému folkovému skladateli 20. století Nicku Drakeovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Memorandum o spolupráci mezi Správou státních hmotných rezerv a ČVUT FBMI
Ve čtvrtek 7. 9. 2017 podepsal předseda Správy státních hmotných rezerv Ing. Pavel Švagr CSc. a děkan ČVUT FBMI prof. MUDr. Ivan Dylevský, CSc., společné Memorandum o spolupráci, podpoře a poskytování informací mezi Správou státních hmotných rezerv a Fakultou biomedicínského inženýrství ČVUT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Děláte si legraci? Ladislav Větvička přichází s možná nejtvrdším textem své kariéry. Merkelová, Lidl, Dominik Feri, Halík, zdravý Zeman...
Děláte si legraci? Touto řečnickou otázkou uvedl několikanásobný bloger roku, cestovatel a spisovatel Ladislav Větvička každou svou odpověď na otázky ParlamentníchListů.cz. Čtenářům sděluje, co si myslí o Angele Merkelové, zdraví Miloše Zemana, kauze Čapí hnízdo či co je dle něj skutečným záměrem obchodního řetězce Lidl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vepřové? Zrušeno. V Rakousku se rozhodli být hodní na muslimy
Rakouské vzdělávací instituce se rozhodly vycházet vstříc muslimským žákům. Po vyřazení vepřového z jídelníčku ve školce v Amstettenu se k témuž kroku rozhodla základní škola ve Vídni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
České dráhy: Národní den železnice v Bohumíně představí Svět historie, Svět změny a Svět zábavy
Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí v sobotu 23. září Národním dnem železnice v Bohumíně. Program bude letos probíhat v železniční stanici, místním depu, ale i na bohumínském náměstí. Odstartuje v 10 hodin a bude rozdělený do tří částí na: Svět historie, změny a zábavy. Na akci vypraví České dráhy tři zvláštní vlaky – včetně nově zrekonstruované jednotky SC Pendolino. Nevšedním zážitkem bude večerní světelná show s historickými lokomotivami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
FOTO Zaorálek vystoupil v Národním divadle. Je z toho aféra, která bude mít dohru
Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek rozčílil ředitele Národního divadla Jana Buriana i ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL). Důvodem je Zaorálkovo vystoupení v Národním divadle, o němž ani jeden z mužů nevěděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kretén! Zdeněk Zbořil žertoval, ale též zmrazil Bernda Posselta, který si nás vzal do úst. A víte, co Kalousek a Merkelová?
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Také na rozhodnutí o vydání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a jeho zástupce Jaroslava Faltýnka se podle politologa Zdeňka Zbořila ukazuje, jak to asi bude vypadat po volbách. „Alespoň si nemusíme přidělávat práci čtením volebních programů, jde jen o jedno – zbavit se Babiše, i kdybychom ho a jeho rodinu museli poslat na pár dní za mříže. Jak říká jedna postava nepříliš vtipného Mládkova kabaretu: A vo to de!“ upozorňuje Zbořil. Prezidenta Miloše Zemana podle politologa zřejmě napadlo, že „ty všechny možné špinavosti, kterým jsme museli poslední rok přihlížet, se mohou fatálně dotknout i jeho“. K reakci ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka na slova prezidenta v Novém Jičíně Zbořil uvedl: „Možná tentokrát nevadí stáhnout kalhoty ještě před brodem než potom utíkat s plnými přes rozvodněnou řeku.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Macron varuje před sebevraždou Evropské unie. Předloží desetiletý plán
Francouzský prezident Emmanuel Macron se rozhodl zachránit Evropu před sebevraždou. Alespoň tak o jeho plánu hovoří server iRozhlas.cz. Macronův plán má zkrátka přebudovat starý kontinent a prohloubit například odpovědnost politiků vůči veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Junek: Neexistující cíle sociální demokracie, Babiš coby rudá příšera v podání modrých ptáků a facka pro pákistánského fracka, který se asi moc dívá na porno
TÝDENNÍ NADHLED PETRA JUNKA Spisovatel Petr Junek v prvním dílu nové rubriky ParlamentníchListů.cz glosuje dění z tuzemské politiky. Na paškál si vzal předvolební video, se kterým se vytasila ODS, spolu s pochodem pražských sociálních demokratů k neexistující části Pražského okruhu z poloviny minulého týdne. Zaujal ho ale i způsob, kterým se k nedávnému brutálnímu znásilnění v italském Rimini vyjádřil italský neziskovkář pákistánského původu. Podle Junka jde o „fracka, který se asi moc dívá na porno“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Cogan (STAN): Mají Starostové a nezávislí program?
U prezidenta Zemana jsme si už zvykli, že vždy něco plácne a s věrohodností svých tvrzení si nedělá hlavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových navýšil aukcí výnos z prodeje bytu o 30 %
Velký zájem občanů o investice do bydlení se potvrdil i ve městě Kopřivnice, kde Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodával družstevní podíl v Oblastním stavebním bytovém družstvu Kopřivnice, spojený s nájmem družstevního bytu o velikosti 2 1 v 7. nadzemním podlaží bytového domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Podle analýzy má Polsko nárok na německé odškodnění
„Z pohledu mezinárodního práva tvrzení, že nároky na odškodnění vyhasly nebo jsou promlčeny, je neodůvodněné,“ vyplývá ze závěru Kanceláře analýz polského Sejmu. Analýzu týkající se možnosti, aby Polsko žádalo Německo o válečné odškodnění si vyžádal poslanec Práva a spravedlnost Arkadiusz Mularczyk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Blíží se Den TA ČR 2017
Ve čtvrtek 21. září 2017 proběhne již čtvrtý ročník Dne Technologické agentury ČR (TA ČR) a již po páté budou oceněny ty nejlepší projekty aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro české hospodářství tak i naši celou společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Můžeme být hrdí na úroveň českého zdravotnictví
Alena Gajdůšková na Facebooku k českému zdravotnictví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Komunisté nám ukradli Šumavu, listopad 89 ji lidem vrátil
O víkendu jsem byl shodou okolností na Šumavě, a to na Bučině, která leží asi půl kilometru od německých hranic. Jsem rád, že se nyní mohu volně toulat svoji drahou Šumavou a to i na bavorské straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda posílila ochranu dlužníků i věřitelů a výrazně snížila délku konání civilních řízení
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se 11. září 2017 setkal s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem. Během desátého bilančního jednání probírali, co se v resortu podařilo splnit z hlediska vládních priorit. Společně definovali i úkoly, kterým by se měla věnovat příští vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Inflace v srpnu 2017 nepatrně pod prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v srpnu 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka zhodnotil práci Pelikána. Dvě věci mu vytkl
Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) mrzí, že se kvůli odporu opozice nepodařilo ve sněmovně prosadit nový zákon o znalcích a novelu insolvenčního zákona, která upravuje oddlužení. Řekl to po dnešní bilanční schůzce s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO), jehož úřad obě normy předkládal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Velká sláva v Lánech. K Zemanovi dorazily sportovní celebrity. Byli jsme u toho
(FOTO, VIDEO UVNITŘ) České tenisové hvězdy a prezident Miloš Zeman. V parku lánského zámku se v pondělí konalo sportovní společenské odpoledne, hlava státu se svými spolupracovníky přihlížela tenisové čtyřhře. Vyhrála dvojice Petra Kvitová a Miroslav Sklenář, šéf hradního protokolu. Prezident si pochvaloval, že na rozdíl od Wimbledonu hráli v Lánech s humorem a radostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ODS: Absurdní byrokracie pro rodiče předškolních dětí musí skončit
ODS na tiskové konferenci vyzvala ministra školství, aby zastavil nesmyslnou byrokracii, která dopadla na rodiče v souvislosti s povinným předškolním rokem ve školce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Obědy pro děti zdarma? To nejsou sprostá slova
Každé desáté dítě v České republice nemá ve škole obědy. Rodiče jim je nezaplatí. Někdy je tatínek gambler, většinou na ně rodina prostě nemá peníze. Nevěříte tomu? To jsou prověřená čísla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pokud nedostanou školy přidáno, v říjnu to vypukne. Rektor Bek udeřil z rozhlasu
Platy učitelů budou od 1. listopadu navýšeny o 15 procent. Ale na navýšení peněz pro vysoké školy se politici zatím nedohodli. Co na to říkají rektoři? Na to se v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu zeptal moderátor Jan Moláček rektora Masarykovy univerzity v Brně Mikuláše Beka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Světová organizace pro zdraví zvířat oficiálně uznala ČR prostou ptačí chřipky
Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE) aktuálně zveřejnila oficiální prohlášení zaslané Státní veterinární správou (SVS) koncem letošního června a deklarovala tak, že je Česká republika od 23. 6. 2017 prostá aviární influenzy (ptačí chřipky). Tento krok je nesmírně důležitý pro uvolnění obchodování s drůbeží a drůbežími produkty s třetími zeměmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Studium jako nástroj vzdělanosti, nebo ideologické manipulace?
Zamýšlíme-li se nad stavem jakékoli společnosti, měli bychom brát v úvahu následující kritéria: 1) Jak vypadá vzdělanost místní populace? 2) Jaká je informovanost dané populace, respektive, do jaké míry jí média manipulují a 3) Jak se rozvíjí kultura sledované populace?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vaňousová (TOP 09): O řadu zákroků u zvířat se už nebudou starat jen veterináři
Novela veterinárního zákona, která čeká na podpis prezidenta i prováděcí vyhláška, která se připomínkuje, má na jednu stranu pomoci v boji proti nechvalně známým množírnám, na druhou stranu ale paradoxně může vést k týrání zvířat a negativně ovlivnit kvalitu českých živočišných potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zasedala Bezpečnostní rada státu. Zde je důvod
Bezpečnostní rada státu na dnešním zasedání probrala modernizaci kamerových systémů na mezinárodních letištích, aktuální bezpečnostní situaci v Evropské unii a Česku nebo další plánovaný postup při řešení výskytu afrického moru prasat v části Zlínského kraje. V tiskové zprávě o tom informoval Úřad vlády. Rada se zabývala mimo jiné také přítomností a aktivitami ČR na Blízkém východě, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Pošta v rukou podnikatelů se stává hitem venkova
Každý týden vzniknou tři nové pobočky pošty Partner provozované smluvními partnery České pošty. Dva podnikatelé z deseti na venkově uvažují o tom, že by si ke svému podnikání přibrali také provozování pošty Partner, přičemž většina obyvatel tuto službu vítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Česká školní inspekce zjišťovala stav digitálních technologií ve školách
Česká školní inspekce vydává tematickou zprávu k využívání digitálních technologií v MŠ, ZŠ, SŠ a VOŠ. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na některé závěry a doporučení této tematické zprávy reaguje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Uherské Hradiště pokročilo o pár kroků dál v bezbariérovosti
Rekonstrukce úseku mezi autobusovým nádražím a ulicí Františkánskou je už hotová. Pro lidi na vozíčku je tak centrum opět přístupnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Současné české skladby poprvé i pro neslyšící publikum
Radio Wave přetlumočilo ve spolupráci s Tichým světem čtyři skladby současných českých interpretů do uměleckého znakového jazyka a vznikly videoklipy Znakové písně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Passer: Hygiena a minimální mzda
Neskáčete do septiku zaplavat si. Není to hygienické a už vůbec ne příjemné. Přesto si někdy pustíte televizní zpravodajství ČT, byť platí výše uvedené, jenže pro duši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Chtějí nás zničit. Jediná obrana je migranty poslat tam, odkud přišli. Babiš, kníže, Keller či Okamura takto reagovali na Orbánova slova o kvótách a islamizaci Evropy
ANKETA Premiér Maďarska Viktor Orbán uvedl, že „islamizace Evropy je reálná“ a podle něj hrozí, že v roce 2030 budou muslimové v Evropě čítat až 20 procent populace, proto je prý třeba odmítat povinné kvóty. Je podle něj věcí každé členské země EU, komu dovolí se usadit a koho přes hranice nepustí. Evropský soudní dvůr ve věci kvót otevřel dveře „pokusům vytvořit z Evropy kontinent smíšených populací a kultur“ a otevřel dveře plánům George Sorose a zrychlí jejich zavedení. Kvóty podle něj nastolily otázku, zda je EU „svobodnou aliancí evropských národů“, anebo „říší řízenou z Bruselu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist