Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.606x, což odpovídá cca 83.799-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Piráti se obracejí na vysílací radu kvůli duelu Zaorálek – Babiš
Česká pirátská strana se obrátila s podnětem na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) kvůli předvolební diskusi mezi lídry ČSSD a ANO Lubomírem Zaorálkem a Andrejem Babišem v televizi Nova. Soukromá stanice podle Pirátů poruší zákon o rozhlasovém a televizním vysílání, pokud poskytne prostor jen dvěma nejsilnějším stranám. ČTK to dnes sdělil volební manažer strany Štěpán Štrébl. Nova se ohradila, že právní předpisy neporušuje, duel dvou nejvážnějších kandidátů na premiéra je navíc podle ní běžná praxe západních televizních stanic. RRTV zatím přijetí stížnosti nepotvrdila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ten proradný Putin. Už zjistil, jak využít Katalánsko, píší v USA. Tomu neuvěříte
Bývalý editor ruského deníku Vedomosti a v současnosti člen amerického think-tanku Kennan Institute Maxim Trudoljubov tvrdí, že ruská média záměrně věnují stále více prostoru zahraničním událostem. Jde prý o novou strategii ruské propagandy. Článek přináší americký časopis Newsweek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Michek: Máslo a nemorální marže obchodních řetězců
Máslo je jedním ze základních druhů lidských potravin, a také je jednou ze strategických surovin, které se dají i několik let udržovat ve zmrazeném stavu. Podle Českého statistického úřadu dodávaly mlékárny do obchodních řetězců v srpnu letošního roku máslo v průměru za 145,17 Kč za 1 Kg (výrobní cena) což bylo 36,29 Kč za čtvrtku másla (250 g), která se prodávala v průměru za cca 52,31 Kč (maloobchodní cena).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Komu má ta novinářská žumpa z dílny ČT sloužit?! Komunista Ondráček se rozčílil kvůli dokumentu veřejnoprávní televize
„Do voleb zbývá 11 dní a já si kladu otázku, komu má tato novinářská žumpa z dílny ČT sloužit?“ diví se komunistický poslanec Zdeněk Ondráček faktu, že Česká televize (ČT) aktuálně přišla s dokumentem nazvaný Straníci, jehož děj vystavěli autoři z autentického vyprávění tří mužů, kteří před rokem 1989 vstoupili do Komunistické strany Československa. V dokumentu se totiž objevuje i otec zmiňovaného poslance Jaroslav Ondráček, jenž ale České televizi prozradil nejednu zvláštní věc...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Úřad na ochranu úředníků
Majitel zveřejnil fotku zloděje kola. Udělal to bez svolení Úřadu na ochranu osobních údajů. To se hrubě dotklo úředníků onoho úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Druhý ročník soutěže profesionálních hasičů v poskytování první pomoci
Ve středu 4. října 2017 se konal v Libereckém kraji II. ročník celostátní soutěže profesionálních hasičů v poskytování první pomoci. Cílem této soutěže bylo připomenout hasičům, jak důležité je umět včas a kvalitně poskytnout první pomoc. Dále jak zajímavou formou porovnat úroveň předlékařské první pomoci mezi jednotlivými kraji a odborně se připravit na výkon služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pozvánka na odbornou přednášku na téma: Odpovědnost v samosprávě obcí a měst
Ojedinělý vzdělávací projekt pro obce a města České republiky pod záštitou senátora Ivo Valenty. Odborným garantem a autorkou projektu je advokátka Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: V Česku proběhla kontrola vysílání pracovníků v silniční dopravě
Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí iniciovalo mimořádnou preventivní akci zaměřenou na kontrolu vysílání pracovníků v silniční dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Co může udělat autonehoda s lidskou psychikou?
I když se při autonehodě nezraníte, neznamená to, že jste vyvázli bez následků. Ty psychické, které se někdy rozvinou následkem stresu, mohou být dokonce horší, říká v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut renomovaný psychiatr a ředitel Psychiatrické nemocnice Bohnice Martin Hollý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti kvůli předvolebnímu duelu Babiše se Zaorálkem podávají podnět RRTV
Česká pirátská strana vyzvala TV Nova, aby poskytla více vysílacího času ostatním stranám nebo rozšířila počet účastníků plánovaného duelu Andreje Babiše a Lubomíra Zaorálka. Dle Pirátů Nova poruší Zákon o televizním a rozhlasovém vysílání, pokud poskytne prostor jen dvěma stranám. Piráti proto podali podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Téměř 70 obcí České republiky získalo nově právo používat své vlajky nebo znaky
Dekrety o udělení obecního symbolu - znaku nebo vlajky - předal v pondělí 2. října 2017 starostkám a starostům téměř sedmdesáti obcí, městysů a měst České republiky ve Sněmovně její předseda Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Rekonstrukce tělocvičny v České Třebové pokračuje podle plánu
Stavební práce na rekonstrukci tělocvičny v České Třebové nabírají na obrátkách. Dokončena již byla nová střecha a začaly vysoušecí práce, které potrvají v řádech týdnů. Hejtman Martin Netolický zároveň potvrdil, že cílem kraje je dokončení stavby do konce letošního roku se zahájením provozu v lednu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Průzkum: Miloš Zeman suverénně v čele. Drahoš ani Horáček mu nestačí
Časopis Týden uveřejnil ve svém pondělním vydání další průzkum. Nejde však o průzkum určený ke sněmovním volbám, nýbrž o průzkum prezidentský. Naznačuje, že favoritem nadcházející prezidentské volby je i nadále prezident Miloš Zeman. Současně ukazuje, že by Tomio Okamura porazil Václava Klause, kdyby oba pánové kandidovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Za Soukromníky kope i Antonín Panenka
Legenda československého fotbalu Antonín Panenka, který v roce 1976 zařídil díky originálně zahrané penaltě pro tehdejší Československo titul mistra Evropy, podporuje Soukromníky na kandidátce ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Demontáž billboardů byla zcela oprávněná a v souladu se zákonem
Vyjádření Ministerstva dopravy k odstraňování billboardů a nepravdivým tvrzením Svazu provozovatelů venkovní reklamy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka zahájil v Brně Sněm Svazu průmyslu a dopravy ČR
Předseda vlády Bohuslav Sobotka zahájil v pondělí 9. října 2017 Sněm Svazu průmyslu a dopravy České republiky. Zúčastnili se ho také místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, ministr financí Ivan Pilný, ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček a ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Novinář varuje: Co když skupina Šuman vypustí dva dny před volbami své vrcholné antibabišovské dílo. A než zjistíme, že to byla třeba lež, bude po volbách!
Novinář a pedagog David Klimeš se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, proč se bát anonymní skupiny Šuman, která včera zveřejnila sadu interních dokumentů z banky HSBC. Dokumenty ukazují, že se v ústavu vždy vedlo financování Čapího hnízda jako projekt spjatý s Agrofertem. V minulosti pak skupina zveřejňovala tajně pořízené nahrávky Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal od NPÚ nevyužívanou budovu v Ústí nad Labem
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Labem převzalo podle zákona o majetku státu od Národního památkového ústavu (NPÚ) nevyužívanou administrativní budovu v centru města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Heger (TOP 09): Síť nemocnic není efektivní, nemocnice musejí být provozně dotovány
Leoš Heger na Facebooku ke zdravotnictví v Královehradeckém kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Miloš Zeman promluvil na veletrhu v Brně. Jediné PL zajímal jeho názor na výbušné dění kolem kauzy lithium. A zde jsou jeho slova
Prezident Miloš Zeman zavítal na zahájení mezinárodního strojírenského veletrhu do Brna. I zde pak přišla řeč na kauzu lithium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Matěj Stropnický je nejstrašnějším produktem globálního oteplování
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Liberecký lídr ODS Beitl: Českou republiku je třeba vrátit mezi vyspělé státy světa
ODS čelila v posledních šesti letech brutální demagogické kampani. Včetně toho, že nemohla dostatečně reagovat na stokrát opakované lži. Dnes je konečně zveřejňována řada závažných informací o těch, kteří k našemu pádu přispěli a měli z něj prospěch, bilancuje primátor Jablonce nad Nisou a lídr ODS v Libereckém kraji Petr Beitl. Jak bude chtít zúročit své zkušenosti v Poslanecké sněmovně? Co považuje za nejdůležitější? A zůstal by v čele města i po svém zvolení do dolní parlamentní komory? Nejen s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: OSA pokračuje v nelegálním vybírání autorských poplatků
Ochranný svaz autorský (OSA) pořád pokračuje v nelegálním vybírání autorských poplatků. Na základě provedených právních analýz je o tom přesvědčený senátor Ivo Valenta, který v posledních letech rozvířil širokou debatu o kontroverzních praktikách OSA a podobných organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Budeme opět volit ty, kteří už svou šanci prokazatelně promarnili?
?Zastávka „Po mně potopa“, není zastávkou, kde chci vystoupit, chci jet úplně jiným vlakem po nových kolejích k jasně definovanému cíli za jasně definovaných podmínek...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Přibil (ODA): Samospráva musí být samostatná
Pohybujeme se z extrému do extrému. V 90. letech se v obcích a městech mohlo dít všechno, dnes aby se obec či město bálo udělat cokoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Oldřich Pružina: Naši sousedé a hosté-nehosté
„Mě kdyby někdo ohrožoval, já bych ho snad utloukl cihlou - kdybych ji měl ze zdi vyrvat!“ T.G.Masaryk
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Nedej zahynouti, nám ni budoucím…
Letošní svátek svatého Václava byl den „jak vyšitý“. Po chladných dnech září se konečně dostavilo „babí léto“, aby nám ukázalo, že i podzim může být příjemný a přívětivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Nezaměstnanost v září opět klesla
K 30. 9. 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 284 915 uchazečů o zaměstnání. To je o 11 911 méně než v srpnu, o 93 343 méně než před rokem a zároveň nejméně od května 1998, kdy jich bylo 275 322.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Po schodoch (metra)
Richard Müller kdysi zpíval „Cestou po schodoch, poschodoch,/poznávam poschodia./Poznám po schodoch, po zvukoch,/čo sme kto za ľudia.“ Vzpomněl jsem si na tu písničku, když jsem vystoupil z vagonu metra a po jezdících schodech se rozjel vzhůru „po schodoch.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Bezpečnostní hrozba a obnovení pohraniční policie
Aktuálně největším bezpečnostním problémem jsou pro naši zemi migranti, kteří představuji možné bezpečnostní, zdravotní, ekonomické a sociální problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček: Za novinářkou Janou Havlicovou
Vzpomínka Jiřího Ovčáčka, tiskového mluvčího prezidenta republiky, na novinářku Janu Havlicovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kubera: Asi na Hrad nejdu. Zeman vyhraje, ale nedokončí období. Už funkce nechci, vyhrál tady socialismus
ROZHOVOR Senátor Jaroslav Kubera (ODS) pravděpodobně na prezidenta kandidovat nebude. Navíc považuje za klíčovější volby ty do Poslanecké sněmovny. O přední funkce se nemíní ucházet ani ve volbách komunálních. Řekl to v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Do poloviny října očekává ještě minimálně jednu zásadní kauzu vytaženou proti velkým politickým hráčům, nejspíše proti hnutí ANO. Zároveň prohlásil, že sociální demokracie žádnou ani nepotřebuje, protože na dno už se propadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ŽIVÉ VIDEO Andrej Babiš vystupuje ke kauze lithium
Ministerstvo životního prostředí ohlásilo tiskovou konferenci ministra Richarda Brabce, který chce předložit stanovisko hnutí ANO ke kauze memoranda o těžbě lithia v Krušných horách. Brabec byl v minulých dnech nařčen, že sám koncesi australské společnosti posvětil a dal jí tak zelenou k průzkumu ložisek vzácné suroviny. ParlamentníListy.cz přinesly živý přenos, přítomen byl i Andrej Babiš. Video z akce je k dispozici níže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Tu máš po hubě. A ještě jednu za Marine...“ Tak nějak dopadlo setkání poslance z Národní fronty se členy Antify
Poslanec za Národní frontu Ludovic Pajot byl napaden skupinkou levicových extremistů z Antify. Po výměně politických názorů byl čtyřiadvacetiletý poslanec pět dní v pracovní neschopnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Češi se chovají jak pitomci a volí pitomce. V Čechách je něco ve vodě, že lidé chtějí odchod z EU, napsal Jan Čulík
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík kroutí hlavou nad tím, jak se Češi chovají. Jak se mohou v Lidlu radovat nad tím, že se ve Středozemním moři topí děti – uprchlíci. Nechápe také, proč si Češi volí za své politické zástupce takové „pitomce“. Jedním z takových „pitomců“ je podle Čulíka třeba ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Soud projedná žalobu na pražský dopravní podnik kvůli opencard
Soud dnes začne projednávat žalobu na pražský dopravní podnik, která požaduje zaplacení 43 milionů korun v souvislosti s užíváním karty opencard. Na straně žalobce stojí právní nástupce firmy eMoneyServices (EMS), společnost Castlebar Invest. Soud poskytl před dvěma lety stranám sporu prostor k uzavření smíru, k tomu ale nedošlo, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Obec Nové Heřminovy žádá o protipovodňovou ochranu, neumožňuje ji však vybudovat ostatním
Přehradu na horním toku řeky Opavy dle odborníků nelze postavit na jiném místě, než v lokalitě Nových Heřminov. Přesto ji obec Nové Heřminovy odmítá a prosazuje nevhodný, zastaralý a nesolidární návrh ochrany před povodní založený na tom, ať se každý stará, jak umí. Obec Nové Heřminovy nyní dokonce požaduje, aby Povodí Odry začalo připravovat povodňovou ochranu jen pro jejich obec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Průmysl dál roste, dobře nastartováno je i stavebnictví, zvyšují se i platy
Jedním z nesporných úspěchů naší vlády je nastartování hospodářského růstu a jeho stabilizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Pojďte si už konečně vyjasnit - je islám ideologie nebo jen náboženství?
Rozhodnout tuto otázku a uplatnit výsledek v praxi má zásadní význam pro praktické kroky a náhled na islám v Evropě. Vodítkem nám mohou být islámské státy, m.j. ty, ze kterých muslimové míří do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
V Česku pracuje o sto tisíc cizinců víc než před krizí, hlásí ministerstvo
V Česku pracuje na zaměstnanecký poměr zhruba o 100 tisíc cizinců více než před krizí v době tehdejší konjunktury. Zatímco na konci loňského roku mělo v ČR zaměstnání 382 900 lidí ze zahraničí, v roce 2008 to bylo kolem 284 600. Vyplývá to ze zprávy ministerstva práce o zaměstnávání cizinců pro tripartitu. Tři čtvrtiny zahraničních zaměstnanců pocházely loni ze zemí EU. Ze států mimo společenství bylo v Česku nejvíc pracovních sil z Ukrajiny, a to 54 600.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Šrámek (ANO): Jsme snad něco méně než Australani a neumíme to stejně dobře?
Lithium patří dnes mezi strategické suroviny hlavně díky rozvoji elektromobilů, ale i digitálních přístrojů vůbec. Nejsem odborník na tuto oblast, ale jako poslanec se k tomuto tématu musím a chci vyjádřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nobelovucenu získal přesvědčený obhájce zrušení hotovosti
Komentář k letošnímu laureátovi Nobelovy ceny za ekonomii Richardu Thalerovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Envirocentrum otevírají Lesy ČR v jihočeském Milevsku
Enviromentální centrum otevřou Lesy České republiky 12. října v Milevsku v Jihočeském kraji. Podnik přišla jeho výstavba na 2,1 milion korun. Nové prostory budou zdarma využívat školy i veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Šolta: Začátek konce
Na podzim před třiceti lety poznenáhlu začínala poslední etapa období normalizace. Zpočátku navenek vše probíhalo v tichosti, avšak pod na první pohled klidnou hladinou naší politické scény - uvnitř úzké skupiny vládnoucí elity – vřelo a sílilo napětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: ČSSD se marně snaží hájit nepochopitelný krok ministra Havlíčka
Reakce ministra Brabce na dnešní vyjádření ministra Chovance ke kauze lithium:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dohoda namísto soudní pře: Ministerstvo spravedlnosti má novou metodiku k podpoře mediací
Ministerstvo spravedlnosti v současnosti podniká kroky vedoucí k většímu využívání mediací jako nástrojů řešení sporů a systémovému ukotvení profese mediátora v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Babiš využil diletantství ministra Havlíčka, aby zakryl problémy s Čapím hnízdem
Předseda ODS Petr Fiala na Facebooku ke kauze lithium
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Jeden program za osmnáct…
Při pohledu na ekonomický a sociální program jednotlivých stran si můžeme všimnout, jak nás všechny ujišťují, že budou usilovat o vyrovnané rozpočty a odstranění státního dluhu. Většina stran nás potom přesvědčuje, jak jsou potřebné nízké daně. Prý jsou spravedlivé a všem bude hej. Nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Vít Kaňkovský byl oceněn za protikorupční přístup k zákonům
O tom, že náš lídr Vít Kaňkovský je druhým nejpilnějším poslancem z Vysočiny, jsme již psali. Nyní přišlo další ocenění za jeho práci – tentokrát z platformy Rekonstrukce státu, která monitoruje tzv. protikorupční zákony a konfrontuje politiky se sliby, které před volbami pronesli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Expozice Národního technického muzea Historie kontaktních čoček
Nová expozice navazující na stálou výstavu „Chemie kolem nás“ mapuje historii kontaktních čoček a představuje světový přínos českého vědce Otto Wichterleho, který stál za vynálezem vhodného materiálu a způsobu výroby měkkých kontaktních čoček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Mladí by měli podporovat levicovou politiku
ČSSD má nízkou podporu studentů na středních školách. To ovšem neznamená, že sociální demokraté nehájí jejich zájmy a zájmy jejich rodičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Demokracie se ve světě potýká s problémy, zaznělo na Foru 2000
Demokracie všude ve světě se potýká se závažnými výzvami, které ohrožují její existenci. Dnes se na tom shodli diskutující v hlavním panelu druhého dne mezinárodní konference Forum 2000. Za problémy pro demokracii označují mimo jiné korupci, organizovaný zločin, vzestup populismu nebo proměnu diskusního prostředí kvůli sociálním sítím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Státy mají nově povinnost vyměňovat si informace o nadnárodních skupinách
Novela zákona o mezinárodní spolupráci při správě daní, tzv. Country by Country Reporting (CbCR), zavádí povinnou automatickou výměnu informací podle jednotlivých zemí za nadnárodní skupiny podniků, jejichž společné výnosy za celou skupinu dosahují výše nad 750 mil. EUR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mises (Svobodní): Střízlivý pohled na těžbu lithia z Cínovce
Ministerstvo průmyslu a obchodu podepsalo 2. října s firmou European Metals memorandum o těžbě lithia. To vzbudilo zájem politiků a veřejnosti. Začaly se šířit různé nepodložené zvěsti o tom, že pod Cínovcem leží lithiový poklad, naše gigantické národní bohatství, které ministr prodal do ciziny. Pojďme se podívat na to, jak tomu je ve skutečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Na konci funkčního období naší vlády má ČR nejméně nezaměstnaných od května 1998
Podle nejnovějších údajů za září, které zveřejnil Úřad práce ČR, hledá aktuálně práci jen necelých 285 000 osob. To je o 11 911 lidí méně než v srpnu a o 93 343 uchazečů o zaměstnání méně než před rokem. Jde o nejnižší hodnotu od května 1998, kdy tehdejší úřady práce evidovaly 275 322 nezaměstnaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
A je to: KSČM má dost podpisů na schůzi o lithiu. Hamáček musí konat
Mimořádné schůzi Sněmovny kvůli těžbě lithia nic nebrání. Dostatečný počet podpisů členů dolní komory parlamentu už poslanci shromáždili. Svolání schůze těsně před volbami iniciovala KSČM, přidaly se další strany včetně hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Babiš o lithiu: Je v tom možná Bakala. Zastavte to, zrušte to
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš a jeho místopředseda Richard Brabec uspořádali tiskovou konferenci k tématu těžby lithia v Česku. Bývalý ministr financí Babiš tvrdě zaútočil na ČSSD. Ministr pro životní prostředí Richard Brabec se ke svému stranickému šéfovi podobně razantně přidal. Babiš je přesvědčen, že voliči mají právo dozvědět se „o tomto megatunelu ČSSD“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Růst inflace a rekordně nízká nezaměstnanost připravují půdu pro vyšší sazby
Inflace v září zrychlila na 2,7% a nezaměstnanost dál klesá - v září i registrovaná nezaměstnanost označkovala historická minima 3,8%.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rössler (SPO): Proč budu volit Stranu práv občanů?
Dalo by se to napsat jednou větou, protože mě zklamala ČSSD, ale tak jednoduché to není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst stavební produkce pokračoval
Stavební produkce v srpnu 2017 reálně meziročně vzrostla o 1,9 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 4,7 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 40,3 %. Bylo zahájeno meziročně o 29,1 % bytů více. Dokončeno bylo o 29,6 % bytů více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Když se štěstí unaví aneb Povídka volební
Předsedkyně Strany obecného blaha (SOB) právě přemýšlela o tom, že kdyby měla u sebe pistoli, tak vystřelí do vzduchu, aby se všichni členové volebního štábu probrali. Anebo je zastřelím všechny, pomyslela si. A pak sebe. Ale jenom odevzdaně pokrčila rameny. Člověk si nemůže moc vybírat, musí pracovat s tím, co má.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Mají bezdětní politici jiné vidění současného světa než ti s dětmi?
O diskuzi, kterou vyvolal tweet prezidenta Macrona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kroužek Junioři KRNAP startuje už ve středu
Ve středu 11. října má první letošní schůzku kroužek pro děti základních škol Junioři KRNAP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Komu měl pomáhat zákon o sociálním bydlení?
Sociálně potřebným. Bezesporu. Protože se ale stále ozývající stesky nad jeho nepřijetím, doporučuji připomenout si neujasněnost cílů původního návrhu (MPSV, 2016) a rozporuplnost mezi sliby a očekáváními versus praktickými dopady. Zjednodušeně: Řešil návrh zákona situaci seniorů, či začínajících rodin?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
40. týden na ČMKBK: Zemní plyn zlevnil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 40. týdnu uzavřeno 425 kontraktů na dodávku 100,6 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 70,7 milionu korun. Zemní plyn proti 39. týdnu zlevnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Převzetí společné kontroly nad skupinou HP Tronic a společností DATART bylo povoleno
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení soutěžitelů, v jehož důsledku získají společnosti HP Invest a.s. a GFP Limited společnou kontrolu nad soutěžiteli HP Tronic-prodejny elektro a.s. a DATART INTERNATIONAL, a.s. Rozhodnutí již je pravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kdo bude příštím premiérem? Kdo šéfem vnitra? Dohody, o kterých nemáte tušení. Víme víc
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz pečlivě a systematicky posledních několik týdnů sbírají informace o příští podobě vlády. Ta bude vlastně už co nevidět. Směle by se dalo říci, že na konci října vítěz voleb dodá k rukám prezidenta potřebnou sto jedničku. Což je první z nutných kritérií, aby nová sněmovna a vláda mohly začít fungovat. ParlamentníListy.cz své informace získaly jak z ČSSD, tak i z KDU-ČSL. Největší počet zdrojů ovšem máme v hnutí ANO. Pojďte s námi sestavit mozaiku, která povede Českou republiku k novým zítřkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Poprvé k volbám? V Liberci jdou mladých naproti
Vyznat se v programech, najít si své favority a zároveň volit zodpovědně? To je těžké i pro mnoho ostřílených voličů, natož pak pro ty, kteří jdou k volebním urnám poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: K Otázkám Vymývače mozků z 8. 10. 2017
Je známo, že sejdou-li se dva právníci, projeví nejméně tři právní názory. Nedbaje tohoto pravidla posadil Václav Moravec v Otázkách Vymývače mozků dne 8.října 2017 (pardon, v Otázkách Václava Moravce) ke kulatému stolu právníky hned tři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: 995 tisíc pro studenty
Slovácký senátor na facebookovém profilu k podpoře studijních pobytů a stáží v zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: Vnitřní kontrola je stěžejní pro kvalitní fungování veřejných institucí
V sídle Nejvyššího kontrolního úřadu se dne 5. října 2017 uskutečnil seminář s názvem Vnitřní kontrolní systém účetní jednotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: V Česku se poprvé v historii uskuteční Světový spánkový kongres
Česká republika bude poprvé v historii hostit Světový spánkový kongres, který se koná od 6. do 11. října v Kongresovém centru Praha. Světový spánkový kongres je vůbec prvním společným setkáním dvou nejvýznamnějších společností světového spánkového výzkumu (World Association of Sleep Medicine a World Sleep Federation). Přestože je spánková medicína relativně mladý obor, v tuzemsku má více než padesátiletou tradici. Do spánkových laboratoří se navíc jezdí školit odborníci z celé Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Šrámek (ANO): Vysoká cena másla?
Situace kolem másla je dnes tak trochu panikou, ve skutečnosti jeho astronomickou cenu určuje několik faktorů: spotřebitelské návyky, mediální kampaň, mlékárny a obchodní řetězce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Špinavost, pamflet. Aktivista doplňuje zásadní informaci v kauze lithium
Bývalý předseda Unie bezpečnostních složek ČR Jiří Vítek se vyjádřil k těžbě lithia v Česku. Popsal, co je podle jeho názoru velký problém celého projektu. Pes je prý zakopán v nedávno podepsaném memorandu. Na těžbu lithia v Česku se ale dá podívat i z jiné strany. Manager australské European Metals Holding Richard Pavlík v rozhovoru pro deník MF Dnes prohlásil, že kolem těžby lithia se šíří celá řada nesmyslů, které opakuje i šéf hnutí ANO Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Demokracie má své hranice
Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani potvrdil, že prošetří vystoupení palestinské teroristky Leily Khaled. Stalo se tak v reakci na žádost europoslance Tomáše Zdechovského, který o prošetření požádal ještě před uskutečněním akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Svět si všiml Andreje Babiše. Píší o něm anglicky: Český Donald Trump
Soeren Kern z amerického think-tanku Gatestone Institute, který se obvykle věnuje migrační politice či otázce islamizace, se tentokrát zaměřil ve svém článku na Andreje Babiše. Šéfa ANO představuje jako „politicky nekorektního miliardáře“ a nazývá jej „českým Trumpem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Barta ( OČR): Copak se mohou takhle občané okrádat?
Krádež lithia před očima občanů, jeho vlastníků. Padnou tresty za krádež lithia? Zavřít je až budou černý (to jsou reakce obyčejných lidí)!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): České máslo v Británii za 30 Kč - mimo EU nám bude lépe
Politická cenzura, kterou arogantní vládní proevropští politici uplatňují proti protiunijním stranám, nebude mít mezi občany úspěch. Následujme Británii a po BREXITU prohlasujme v referendu CZEXIT. Ten naší vlast ochrání před zlem z Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš a Zaorálek mají možnost být večer před volbami na Nově i ČT
Hned ve dvou televizních debatách se večer před volbami do Sněmovny mohou objevit volební lídři ANO Andrej Babiš a ČSSD Lubomír Zaorálek. Nova naplánovala na 19. října přímý přenos jejich duelu od 19:55, Česká televize odvysílá ve stejný den z pražského Kongresového centra superdebatu celostátních lídrů deseti stran, které mají největší volební potenciál. Jestliže se pozvaný celostátní lídr pořadu nezúčastní, jeho místo zůstane prázdné, sdělila dnes veřejnoprávní televize ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Zdravotnictví se musí racionalizovat a přístup lidí k vlastnímu zdraví změnit
Poslanec Jan Farský na facebookovém profilu ke zdravotnictví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
NĚMECKO: Angela Merkelová tančí reggae
zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz, přidáno 9.10.2017 v 06:01, zobrazit podobné
Provoz JE Paks II bude podle analýz rentabilní
„Rozšíření jaderné elektrárny Paks je pro Maďarsko z pohledu energetické politiky strategickým projektem. Provoz nové jaderné elektrárny bude rentabilní. Potvrzuje to také rozhodnutí Evropské komise,“ píše maďarský vládní zmocněnec pro rozšíření jaderné elektrárny Paks, Attila Aszódi, na svém blogu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Mladým chybějí v politice témata i lídři, zaznělo na Foru 2000
Mladým lidem chybějí v politice témata, která by je zajímala, i lídři, kteří by je oslovili, zaznělo dnes v panelové diskusi o postoji generace dvacetiletých k politické participaci na konferenci Forum 2000. Ochota zapojit se do politického života je nízká zvlášť v demokratických systémech. Mladé lidi totiž často frustruje to, že o jejich životech rozhodují lidé o desítky let starší a zároveň nemají zkušenost se životem v nedemokratickém systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Technologická agentura: Podpora exportu výsledků výzkumu a vývoje pokračuje
Již potřetí se v pondělí 9. října 2017 sešli řešitelé úspěšných výzkumných projektů, podpořených Technologickou agenturou ČR (TA ČR), se zástupci firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Stropnický (Zelení): Z těžby lithia musí mít prospěch ČR, ne nadnárodní korporace
Předseda Zelených, Matěj Stropnický, souhlasí s těžbou lithia na Cínovci pouze za určitých podmínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Další nechutný podvod. Žádná slušná strana nemá ve svém programu, že někoho zavře do vězení, vzteká se nad klipem Pirátů Šafr
Komentátor serveru Forum24.cz Vilém Besser se zaměřil ve svém sloupku na volební klip Pirátů. Jak uvádí, ti sázejí na rétoriku šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a jeho strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Jak odčarovat začarovaný kruh kolem Severní Koreje?
Severní Korea děsivě zbrojí. Světové společenství a především USA rezolutně požadují zastavení severokorejských zbrojních projektů a přikládají k této rezolutní žádosti hrozbu masovým vojenským zásahem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Inflace v září 2017 byla v souladu s prognózou ČNB
Komentář České národní banky ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v září 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Na hrdiny Dukly nesmíme zapomenout
V těchto týdnech si připomínáme výročí Karpatsko-dukelské operace, nanejvýš významné pro osvobození Československa ve 2. světové válce. Jako předseda Poslanecké sněmovny mám tento rok možnost se s českou delegací zúčastnit pravidelné vzpomínkové akce u dukelského památníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kdo má z masakru v Las Vegas vlastně prospěch? Analytik Koller si dává dohromady fakta a nabízí tuto odpověď
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller se ve svém pravidelném komentáři pro ParlamentníListy.cz věnuje nedávnému útoku střelce v americkém Las Vegas. Bez ohledu na všemožná oficiální prohlášení je podle něho hodnocení vražedného střelce nejisté. A tak se snaží najít odpověď na to, komu takový masakr mohl vlastně prospět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sociolog: K průzkumům přihlížejí zhruba dvě pětiny voličů
Předvolební průzkumy v Česku se podle sociologa Jana Hartla shodují v základních tendencích a trendech, odlišné dílčí výsledky přinášejí různé typy a techniky výzkumu. Při svém rozhodování k průzkumům přihlížejí v různé míře zhruba dvě pětiny lidí, uvedl dnes na dotaz ČTK Hartl, který je zakladatelem a předsedou správní rady společnosti STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bartoš se tvrdě střetl s Okamurou kvůli uprchlíkům i islámu. A možná to tak bylo v plánu
Na jaké voliče cílí šéf Pirátů Ivan Bartoš? Podle rozhovoru s Tomiem Okamurou (SPD), který Bartoš vedl v Duelu na serveru Seznam Zprávy.cz se Piráti staví do pozice politiků, kteří se domnívají, že uprchlíkům je třeba pomáhat. Okamura Bartoše označil za „vítače migrantů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora předkládá Desatero požadavků podnikatelů
Celkem 77 procent podnikatelů by si nejvíce přálo, aby vláda ustavená po volbách snížila jejich regulatorní a odvodovou zátěž. Zlepšit by měla ale také vymahatelnost práva a podmínky pro získávání kvalifikované pracovní síly. Vyplývá to z nejnovější ankety Hospodářské komory mezi živnostníky a firmami napříč kraji i odvětvími.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Slovenská delegace navštívila Generální ředitelství Úřadu práce ČR
Aktivní politika zaměstnanosti, poradenství a zprostředkování, komunikace se zaměstnavateli, práce s dlouhodobě nezaměstnanými uchazeči či princip systému nepojistných sociálních dávek. To byla hlavní témata společného jednání za účasti generální ředitelky Úřadu práce ČR Kateřiny Sadílkové, předsedkyně Výboru pro sociální záležitosti Národní rady Slovenské republiky Aleny Bašistové a dalších členek výboru. Setkání se zúčastnil i tajemník Výboru pro sociální politiku PS PČR Antonín Papoušek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Čerstvá data: Babiš pokořil hranici třiceti procent a vládne všem. Druzí komunisté. Posílili Starostové, Piráti a ODA
Průzkum provedla agentura Phoenix research v období od jedenáctého září do osmého října. Podle výsledků by se mohlo do Sněmovny dostat až deset politických subjektů. Potenciál tak mají například i Piráti, kteří by se do vysoké politiky dostali poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotka: Musíme zůstat ve tvrdém jádru EU a rychle přijmout euro
Česká republika musí zůstat v jádru Evropské unie a co nejdříve, jakmile to bude možné, přijmout euro. Pro ekonomiku závislou na exportu není podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jiné cesty. Všechny, kteří jakkoliv mluví o vystoupení z EU, označil dnes při vystoupení na sněmu Svazu průmyslu a dopravy na strojírenském veletrhu v Brně za blázny a poloblázny. Setrvání v jádru EU považuje za jedinou alternativu k zajištění bezpečnosti a ekonomické prosperity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Osobní data miliónů lidí mizí, firmy a úřady to tutlají
Náskok hackerů se zvětšuje. Osobní data miliónů lidí uložená ve velkých firmách a úřadech v tichosti mizí jak z děravé štoudve. Už musí skončit to, že instituce útoky tají, říká v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) bezpečnostní konzultant společnosti ANECT Ivan Svoboda a zdůrazňuje: náskok útočníků před obránci se zvětšuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ve dvou panácích je stejně té látky jako v dětské výživě! Ředitel likérky prozradil, co je prý ve skutečnosti za útokem evropského úřadu na český tuzemák
REPORTÁŽ Do „hledáčku“ Evropské unie se opět dostal tradiční český rum, neboli tuzemák. Poukazuje na přísadu, jež právě tuzemáku dodává ono typické aroma. Podle analýzy Evropského úřadu pro bezpečnost může totiž údajně způsobit rakovinu. Pro ParlamentníListy.cz se k celé „kauze“ vyjádřil Josef Nejedlý, ředitel jindřichohradecké likérky Fruko-Schulzc, která tuzemák, původně rum, vyrábí už desítky let. Celou aféru označuje za obchodní válku. „Když si vezmete dva nalité panáky tuzemáku, tak je v tom stejné množství této látky jako v jedné dětské výživě,“ vysvětluje Josef Nejedlý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sport v České republice je podfinancován, říká předseda klubu Atletika Jižní Město
ROZHOVOR „Je všeobecně známo, že sport jako takový – od rekreačního přes výkonnostní až po zabezpečení státní reprezentace – je v České republice podfinancován, a to ve srovnání s vyspělými evropskými zeměmi výrazně. V přepočtu na vynaložené prostředky na obyvatele jsme u dna mezi zeměmi Evropy. Péče o sport není však jen záležitostí státu, ale při přerozdělování finančních prostředků se musí podílet také samosprávy a kraje,“ říká úspěšný předseda oddílu Atletika Jižní Město a bývalý zástupce starosty Prahy 11 Ladislav Kárský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Jeden z vlků, který utekl z výběhu Národního parku Bavorský les, přešel do Čech
V noci z 5. na 6.října uniklo šest vlků ze zvířecího výběhu Národního parku Bavorský les poblíž Ludwigsthalu (okres Regen). Jedno zvíře ještě v pátek srazil vlak. Druhé bylo o víkendu zastřeleno nedaleko návštěvnického centra Haus zur Wildnis. Jeden vlk pak přešel na českou stranu Šumavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Komorní start třetí třetiny Lípy Musicy
První říjnové dny Lípy Musicy přinesly sváteční koncerty u saských sousedů, jimž dominovalo zejména provedení Mozartova Requiem v žitavském Johanniskirche, které přilákalo na čtyři stovky návštěvníků. O víkendu festival nabídl výjimečné setkání s violoncellistou Jiřím Bártou a klavíristkou Terezií Fialovou v České Lípě, i barokní premiéru v nově zrekonstruovaném kostele v obci Konojedy u Úštěka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Páni ministři „právně lidští“ versus utajení vepři AGPI letští?
O plánovaném odkupu a zbourání vepřína v Letech v okrese Písek toho bylo v poslední době napsáno již tolik, že si asi mnohý čtenář řekne, že už další článek na toto téma číst nebude. A já se mu nedivím. Už toho je příliš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
A jéje, pane Kalousku... Starostka z TOP 09 podpořila penězi městské části neziskovku podezřelou z pašování nelegálních imigrantů do Evropy
EXKLUZIVNĚ Peněžitý dar 50 tisíc korun putuje z Prahy 3 na činnost humanitární organizace Lékaři bez hranic v ČR, informovaly Radniční noviny Prahy 3. Neziskovka Lékaři bez hranic je přitom podezřelá z podpory pašování nelegálních imigrantů do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Generální ředitel Českých drah získal ocenění za správu a řízení firmy
Hlavní cena v anketě Best Board Member 2016 byla Pavlu Krtkovi udělena 4. října 2017 v prostorách hotelu Mandarin Oriental Prague na akci pořádané Czech Institute of Directors, který ji vyhlašuje od roku 2012 společně s oceněním Best Board. O úloze státu a státem vlastněných společností diskutovali kromě Pavla Krtka také ministr dopravy Dan Ťok, ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, náměstek ministra financí Ondřej Landa a místopředseda představenstva ČEZ Martin Novák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Chovanec (ČSSD): Debaty o lithiu se nebojíme, iniciujeme veřejnou diskuzi na půdě Senátu
ČSSD se veřejné diskuze o lithiu nebojí. Nechceme čekat na příští týden, kdy má mimořádně zasednout Poslanecká sněmovna, a celou věc chceme před očima veřejnosti a médií probrat už na středeční schůzi Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sport v Česká republice je podfinancován, říká předseda klubu Atletika Jižní Město
ROZHOVOR „Je všeobecně známo, že sport jako takový – od rekreačního přes výkonnostní až po zabezpečení státní reprezentace – je v České republice podfinancován, a to ve srovnání s vyspělými evropskými zeměmi výrazně. V přepočtu na vynaložené prostředky na obyvatele jsme u dna mezi zeměmi Evropy. Péče o sport není však jen záležitostí státu, ale při přerozdělování finančních prostředků se musí podílet také samosprávy a kraje,“ říká úspěšný předseda oddílu Atletika Jižní Město a bývalý zástupce starosty Prahy 11 Ladislav Kárský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Míra nezaměstnanosti je poprvé od roku 2008 pod čtyřmi procenty
Míra nezaměstnanosti v září klesla na 3,8 procenta. Rozsahem svého poklesu tak překonala očekávání trhu, který počítal s jejím snížením „jen“ na 3,9 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tržby holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2016 dosáhly na 15,4 miliardy, EBITDA 1,9 miliardy Kč
Holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) vydal roční zprávu s nekonsolidovanými výsledky celku společností ovládaných Jaroslavem Strnadem za rok 2016. Tržby nekonsolidovaného celku meziročně vzrostly o 26 procent, EBIDTA pak o 27 procent. Holding CSG byl v roce 2016 velmi aktivní v akvizicích, nezahálí však ani v tomto roce, kdy také uskutečnil zajímavé investice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ODSačka vytáhla, kde plýtvají neziskovky. Natočila VIDEO
Vladimíra Ludková je jednou z žen, které za ODS kandidují v Praze do Poslanecké sněmovny. Upozornila na sebe předvolebním videem, v němž rozcupovala koncept multikulturalismu a genderové vyváženosti. Její video by si za rámeček nedaly ani některé neziskové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Vědci pracují na očních kapkách a čočkách nové generace. Pomohou miliardám lidí
Syndrom suchých očí patří k nejčastějším oftalmologickým problémům v současnosti. K poruchám slzného filmu totiž dochází zejména s narůstajícím věkem a celosvětově trápí podle různých odhadů 5 až 35 procent obyvatel, tedy miliardy lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prahu jsme měli nechat vychcípat. Havel běhal nahatý po pivovaru, řekl v ČT otec poslance KSČM
Jméno komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který stál v roce 1989 proti studentům s obuškem v ruce jako ochránce socialistického zřízení, zná dnes v Česku řada lidí. Světlo světa však spatřil dokument, kde vystupuje otec komunistického poslance, Jaroslav Ondráček, který České televizi prozradil zvláštní věc. Jeho žena a maminka zmíněného poslance je prý přesvědčena, že komunisté měli v listopadu 1989 Prahu oplotit a demonstranty „nechat vychcípat“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Předvolební průšvih na botě Bohuslava Sobotky? Jde o OKD. Věděl prý, že Bakalovi prodává pod cenou
Pondělní Lidové noviny informují o tom, že v pátek proběhne další jednání o kauze OKD. Premiéři Vladimír Špidla a Stanislav Gross prý se svými vládami věděli, že posudek, na jehož základě prodávali OKD, nebyl úplný. Ale podle všeho je to nijak netrápilo a stejně realizovali prodej. Ministrem financí, tedy hlavou klíčového resortu, byl tehdy současný premiér Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Trestnej čin jak vyšitej! Babiš půjde do kriminálu, napsal Jaroslav Kmenta ke zveřejněným dokumentům
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr zajásal nad knihou novináře Jaroslava Kmenty o Andreji Babišovi. Svou knihu okomentoval i sám Kmenta. Novinář je přesvědčen, že Babiš premiérem nebude a může si za to sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
,,Lže. A vy mu to žerete!" Andrej Babiš a jeho dosud nejdrtivější odpověď na kritiku. Nové informace jen na PL
Vodňanská kuřata jsou stoprocentně česká. Film Jakuba Patočky Selský rozum točený pro ČT by měl prověřit Úřad pro kontrolu volebních kampaní. Podnikatel Rada se chtěl dohodnout výměnou za odpuštění dluhů. A je lež, že podnikání Agrofertu devastuje český venkov. To vše sdělil ParlamentnímListům.cz Andrej Babiš v obsáhlém rozhovoru, ve kterém zatím nejobsáhleji reaguje na obvinění učiněná vůči němu osobně i Agrofertu coby společnosti ve zmíněném televizním dokumentu, který sice ČT odvysílá až po volbách, nicméně způsobil rozruch už teď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Blahopřejeme Equinetu k 10 letům činnosti
Evropská síť Equinet sdružující národní orgány a centra rovného zacházení slaví 10 let své činnosti. Při této příležitosti pořádá v úterý 10. 10. v Bruselu výroční konferenci „Společně za rovnou Evropu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pěstitelé brambor na veřejnosti: My dodáme kilo brambor za čtyři koruny, markety prodávají za patnáct. A sankce proti Rusku? Pro nás je to zablokované, Nizozemci a Němci to mají jednodušší. To je ta jednotnost EU
REPORTÁŽ Můžeme s nadsázkou uvést, že na Vánoce a Nový rok budeme mít na stole vybranou, drahou lahůdku – brambory s máslem. Ceny obou komodit totiž závratně rostou. Na setkání s bramboráři se ale novináři dozvěděli, že úroda sice nebyla nejlepší, ale ceny „z pole“ jsou tři čtyři koruny, „ze dvora“ pak osm. Přičemž v marketech již nyní, ještě v době sklizně, je cena této zeleniny již pod dvacet korun za kilo. Kde je tedy „zakopaný pes“? Proč EU nechce, aby se pěstovaly brambory ve vyšších nadmořských výškách, což postihne Šumavu i Českomoravskou vysočinu? A pak můžeme mít oči pro pláč z protiruských sankcí, kdy bychom na východ mohli vyvážet stovky tun sadby, v čemž nás ochotně zastoupili například Nizozemci. Nekonečné množství bramborového škrobu absorbují Čína a Jižní Korea – příležitost pro nás?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Další strašné svědectví o ČSSD: Hulinský prý ponižoval tajemníka, který musel před ostatními dělat kliky. Europoslanci Pochemu kvůli jeho kšeftům říkají kapsička
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz přinesly již několik přímých svědectví o neschopnosti lídrů Sobotky a Zaorálka jakkoli řešit palčivou problematiku pracovních poměrů Lidového domu. Nekončíme. Naší redakci se nyní ozvala další zaměstnankyně s opravdu rozsáhlým popisem toho, co se v údajně sociálně orientované straně děje. Alkohol, černé peníze, bossing a šikana. To vše za doprovodu známých jmen: Sobotka, Dolínek, Kaucký, Kucián, Poche, Březina, Starec. Vítejte v panoptiku…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sobotka: Vládní kroky mají zachránit lithium pro ČR, odmítám Babišovy lži a manipulace českou veřejností
Babiš se snaží systematickým vypouštěním dezinformací nejen poškodit práci současné vládní koalice, jejíž je ANO součástí, ale zejména zakrýt své vlastní závažné kauzy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Předvolební rána: Babiš a Faltýnek už byli obviněni kvůli Čapímu hnízdu
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a místopředseda Jaroslav Faltýnek byli obviněni v souvislosti s padesátimilionovou dotací EU na stavbu farmy Čapí hnízdo. ČTK to dnes potvrdila mluvčí hnutí Lucie Kubovičová. Oba politici vinu popírají. Babiš ČTK napsal, že proti obvinění podal stížnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průmyslová produkce v srpnu nadále rostla
Průmyslová produkce v srpnu meziročně vzrostla reálně o 5,8 %. Po očištění o sezónní vlivy vzrostla v porovnání s předchozím měsícem o 14,3 %. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 4,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Starostové budou jednat o penězích na rozvoj území. Na XX. celostátní finanční konferenci
Především dotacím, a to národním i evropským, se bude věnovat tradiční Celostátní finanční konference (CFK). Půjde o jubilejní 20. ročník, který pořádá pobočný spolek Svazu měst a obcí ČR ve čtvrtek a v pátek 2. a 3. listopadu 2017. Do pražských Vysočan se sjedou starostové z celé České republiky. Budou debatovat o tom, co je v oblasti financování trápí, kde vidí plusy a minusy stávajícího systému. Mluvit se bude o rozpočtovém určení daní či o změně ústavy, po které představitelé samospráv dlouhodobě volají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Lithium? Tunel! ČSSD utržená ze řetězu. Tisíce let nám kořistníci rozkrádají české bohatství. Už chápu, jak je to s Babišem
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Jde o hodně! „Proto tolik odvádění pozornosti k Babišovu Čapímu hnízdu a skromné investici 50 mil. Proto vyhrožování rodině Andreje Babiše, proto tolik strachu dnes už i o životy blízkých.“ Politolog Zdeněk Zbořil se v dnešním Rozjezdu zamýšlí nad kauzou lithium. Zmiňuje i to, že se „ČSSD utrhla ze řežezu“. „Tak jako tak, je to v každém případě nějaký nový tunel. A tentokrát asi největší od roku 1993,“ říká Zbořil. Přidává také upozornění pro prezidentské kandidáty s výjimkou Miloše Zemana, právě na tématu lithium by se mohli „vyprofilovat“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra