Oficiální zpravodajská média

Babiš je v prdeli, nechte ho v těch hovnech uvařit. Kdyby prasident Zeman zemřel, ať ho táhnou na multikáře půjčený vod komunálu, píše publicista
Publicista Petr Sedláček z Ostravy se zamyslel nad současnou politickou situací a povolebními vyjednáváními. A přidal také svůj komentář ke zdravotnímu stavu prezidenta republiky Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Teď budu brutální, nadechl se Foldyna a pak naplno popsal, jak to po volebním kolapsu vypadá v ČSSD
Moderátor Jan Moláček přivítal ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu poslance Jaroslava Foldynu (ČSSD), který po volebním debaklu sociální demokracie opakovaně vyzval vedení strany k urychlenému složení funkcí. Ve vysílání prozradil, že sociální demokracii potkalo Waterloo a z opravdu velikého propadu se musí vzpamatovat. Má prý pochopení také pro to, že prezident Zeman chce dát Andreji Babišovi (SNO) hned dva pokusy na sestavení vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bývalý chartista začal držet hladovku proti Zemanovi: Miluji tuto zemi, nechci, aby znovu kandidoval
Někdejší český ministr vnitra a mluvčí Charty 77 Tomáš Hradílek se rozhodl držet hladovku. Ve svých dvaasedmdesáti letech tak hodlá učinit na protest proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Hradílkovi se nelíbí, co hlava státu provádí s naší vlastí. Informuje o tom server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Ostatní strany mi nedaly šanci
Komentář předsedy hnutí ANO na facebookovém profilu k procesu sestavování vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: O „sarinu“ v Chán Šajchúnu a „změně režimu“ v Sýrii
S největší pravděpodobností k žádnému sarinovému útoku nedošlo, spíše vše započalo místním únikem chlóru, který se podle všeho odehrál ještě před nálety. Příběh se sarinem byl na situaci naroubován až později…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Docent Ševčík: Proč si bossové ODS nestanovili podmínky možné spoluúčasti ve vládě s Babišem? TOP 09, STAN a KDU-ČSL jsou politicky mrtví
Děkan Národohospodářské fakulty VŠE doc. Miroslav Ševčík má pocit, že v České republice nastala éra politikaření. Ve svém komentáři naznačuje, že ODS udělala chybu, když rychle a bez podmínek ukončila vyjednávání o své případné účasti ve vládě vedené hnutím ANO. „Proč si například bossové ODS nestanovili podmínky možné spoluúčasti ve vládě? Proč neřekli, že jsou ochotni podílet se na naplňování i svého volebního programu tím, že například stanoví harmonogram snižování daní, nebo tím, že podmíní svou účast novelizacemi zákonů, které zruší další prohlubování EET. A také tím, že ministerstvo školství by konečně řídil odborník Klausova formátu, či tím, že budou naplňovat kontrolní funkci a vyváženost v oblasti represivních sil obsazením postu ministra vnitra, a třeba tím, že podmínkou vstupu do vlády bude obsazení postu předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR,“ uvádí docent Ševčík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Produkce komunálního odpadu vzrostla
Loni vyprodukovala Česká republika 25,8 miliónu tun odpadu. Oproti předchozímu roku se toto množství snížilo o 4,4 %. Vyplývá to z každoročního šetření Českého statistického úřadu, které je prováděno v souladu s metodikou Eurostatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kverulant: Papaláš se odstěhoval, ulice se může zprůjezdnit
V Praze, v ulici Na Hřebenkách bylo za veřejné peníze v roce 2010 pro klid miliardáře Marka Dospivy nákladem 24,5 milionu korun vybudováno v úseku 431 m 7 velkých retardérů. Od té doby usiloval Kverulant v kauze Ulice na retardérech o nápravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
No tedy. Co se vyvalilo na Miloše Zemana po včerejší tiskovce s Babišem-skoro premiérem, nelze popsat. Zde je FOTO
Útoky na prezidenta Miloše Zemana a jeho zdravotní stav se stupňují. Po včerejším jeho vystoupení, kdy pověřil šéfa hnutí ANO Andreje Babiše sestavením vlády, se na sociálních sítích objevily mnohé příspěvky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Radikálním islám v Německu jen kvete. V této spolkové zemi rozkryli alarmující čísla
Německo se za pouhých několik let stalo evropskou baštou radikálních vyznavačů islámu, kteří se nazývají salafisté. Přestože jsou jejich postoje neslučitelné s hodnotami západní civilizace, německé úřady bezpečnostní hrozby příliš neřeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Provoz srážedel fosforu podpořil kraj i obce v okolí Plumlovské přehrady
Projekt Povodí Moravy, s.p. s názvem Opatření na zlepšení jakosti vody VD Plumlov podpořili v letošním roce souhrnnou částkou přesahující 445 tisíc korun Olomoucký kraj a sedm obcí v okolí nádrže. Poskytnuté dotace jsou stejně jako v minulých letech použity na financování provozu srážedel fosforu na jednotlivých přítocích do Plumlovské přehrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Průzkum: Střední škola jako investice - vyplatí se soukromá, nebo státní?
Každá čtvrtá střední škola v České republice je soukromá a zájem o studium v neveřejném sektoru pozvolna sílí. Absolventi kvalitních soukromých škol jdou na trhu práce na dračku. Přesto mezi veřejností stále panuje o soukromém vzdělávání mnoho předsudků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Obyvatelé autonomního centra Klinika se odmítají vystěhovat
Autonomní sociální centrum Klinika na pražském Žižkově již mnoho měsíců obývá budovu v Jeseniově ulici. Vlastník objektu se snažil tyto „obyvatele“ vystěhovat, ti však trvají na tom, že mají nárok tam zůstávat. Jejich výklad však odmítly soudy a v současnosti je pravomocné rozhodnutí opravňující squattery vystěhovat. Byli jsme se s kamerou podívat, zda už se balí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Třetina chystaných dálnic povede rizikovým územím
Třetina ze 72 úseků dálnic a silnic první třídy, jejichž výstavba by měla být zahájena do konce roku 2020, má vést územím s geologicky nestabilním podložím. Kontrola výstavby dálniční sítě je stále mizerná a ŘSD stále nedbá vážných geologických hrozeb. Zda bude mít ŘSD peníze na zkvalitnění geologického a inženýrského průzkumu, není zcela jisté. To jsou asi nejzávažnější varování, která byla pronesena v nedělní druhé části Otázek Václava Moravce v ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Na pozici předsedy Poslanecké sněmovny trváme
Předseda ODS na facebookovém profilu k jednání o vedení Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Feri pohrozil prezidentu Zemanovi ústavní žalobou. Pak si s Tvarůžkovou povídali o šíleném zlovolném tandemu Zeman- Babiš
Do křesla pro hosta ve středečním Interview ČT24 usedl nejmladší poslanec TOP 09 Dominik Feri. Moderátorka Zuzana Tvarůžková se jednadvacetiletého zákonodárce zeptala, čemu se chce přednostně ve sněmovně věnovat. A Feri se rozpovídal o obraně české ústavy před Andrejem Babišem (ANO) a prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeňková (HPP 11): Jaká bude vláda? Babišova politická laboratoř je u nás
Proč mít koaliční partnery, když to jde bez nich? Zdánlivě nemožným řešením bourá ANO další politicko-morální hranici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dostanete jeden výbor, oznámil prý Faltýnek Chovancovi. A ten zareagoval...
Hnutí ANO nabídlo ČSSD vedení jednoho sněmovního výboru. Sociální demokraté nabídku proberou v poslaneckém klubu. O který výbor jde, úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec po dnešní schůzce zástupců obou uskupení nesdělil. Už dříve ČSSD vyslovila zájem o vedení sociálního, zdravotnického, bezpečnostního, branného, zahraničního nebo evropského výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC: Železniční stanice Roztoky u Prahy bude bezbariérová
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) investuje 184 milionů korun na zajištění bezbariérovosti železniční stanice Roztoky u Prahy. Pro urychlení realizace tohoto projektu plánuje SŽDC využít novelu stavebního zákona, která nově umožní sloučit územní a stavební řízení do jedné žádosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Lidé vidí politické strany v mizerném světle
To, co prokázaly letošní sněmovní volby, dlouhodobě ukazuje také pravidelný průzkum CVVM, zkoumající postoje obyvatel České republiky k politickým stranám. Lidé o politických stranách zkrátka nemají dobré mínění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Co je za tím: Vlastimil Tlustý jasně říká, proč jde Babiš do menšinové vlády
O co asi jde Babišovi v souvislosti s menšinovou vládou, píše exministr financí za ODS Vlastimil Tlustý na svém facebookovém profilu. Výsledek je jasný. „Rychlý vznik menšinové vlády a ujmutí se úřadů pak dává smysl a to, že vláda nezíská důvěru je nepodstatné. Po „očistce“ už bude koaličních partnerů k dispozici dost. A to bez ohledu na to zda spolupracují vědomě, anebo bezvědomě,“ souhlasí s již vyřčenými názory, že jde o tlak na ČSSD, ODS a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Od Okamury zahřmělo na média: O nás píšete, ale o tomto mlčíte. A jde o hodně peněz
Jiří Kobza, bývalý velvyslanec a nový poslanec za hnutí SPD, se rozčílil na pokrytectvím českých novinářů. Ti, co se rádi ohánějí svobodou a nezávislostí žurnalistiky, nyní podle něj ukazují svou zaujatost, když se snaží zoufale vyšťourat jakoukoliv špínu na zástupce SPD, zatímco politici jiných stran je nevzrušují, i když se často jedná o skutečné extremisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): Zabijačka? Ruce vzhůru a předložte občanky!
Končící vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL si zaslouží historický metál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Správní soud projedná nárok Hutky na náhradu za dovolenou
Nejvyšší správní soud (NSS) dnes projedná stížnost hudebníka Jaroslava Hutky. Žádá peněžní náhradu související s perzekucí za normalizace. Jde o specifickou náhradu mzdy za dovolenou v době omezení na svobodě, kterou rehabilitovaným lidem přiznává vládní nařízení z roku 2009.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Konec legrace: Výzva k povstání proti Babišovi se Zemanem. Natvrdo, od vlivného muže
K současným povolebním vyjednáváním se vyjádřili na svých facebookových profilech i mnozí komentátoři. Jakub Horák se například zamyslel nad tím, že by bylo možné neposlouchat vládu. A Petr Kamberský se vysmál všem, kteří hovoří o tunelování demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Drsná cenzura na Facebooku
V minulosti jsme již zažili cenzuru v podobě rakousko-uherského úřadu i cenzuru novinářů za socialismu. Dnes tu máme novou formu cenzury prováděnou na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pane Kalousku, nechte Babiše, zaznělo z míst, odkud to Kalouska zasáhne. Padl i vtip o TOP 09
Jeden z nejvlivnějších českých marketérů Martin Jaroš se na svém facebookovém profilu vyjádřil k hodnocení stran týden po volbách. „Celkově je až neuvěřitelné, jak všechny strany pokračují v přesně tom chování, které je dovedlo tam, kde teď jsou. Jejich další osud je asi tímto týdnem přesně vystižen, ne-li zpečetěn,“ podotkl Jaroš. A věnoval se také dosluhujícímu předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kalousek: Alespoň se zjistí, kdo je tichým společníkem opoziční smlouvy II
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na Facebooku k jednobarevné menšinové vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nebezpečná situace kolem vlády! Ondřej Neff ví, kdo tu drží klíč od všeho. Ne, Babiš ani Zeman to nejsou
ROZHOVOR „Je to nepříjemná situace pro celý stát, oslabení naší politické struktury. Velmi znepokojivé je to, že vidina nějakého východiska zřetelná není,“ konstatuje o povolebním čase v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Ondřej Neff, spisovatel, publicista, vydavatel Neviditelného psa. „Miroslav Kalousek teď přišel s podle mě trochu potřeštěným nápadem paralyzování sněmovny. Tudíž by současná vláda nemohla podat demisi. Představa je, že by vládla do roku 2050?“ ptá se v reakci na nový politický kousek stále ještě předsedy TOP 09. Pokud by však vstoupili do menšinové vlády odborníci z řad třeba ODS, musela by je podle jeho názoru předtím kousnout moucha tse-tse. Což se v našich končinách ovšem nedá očekávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Gabrhel (ČSSD): Tématem Dne otevřených dveří budou národní kulturní památky
V pátek 17. listopadu přivítá znojemská radnice již pošesté ve svých reprezentativních prostorách hosty ze Znojma i z okolí. Návštěvníci zhlédnou výstavu výtvarných prací, nahlédnou do kronik i pamětní knihy nebo pohovoří se starostou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Velké divadlo Plzeň hostí mezinárodní vystoupení žáků baletních škol
Plzeňské Velké divadlo bude v neděli 5. listopadu 2017 hostit X. ročník mezinárodního exhibičního vystoupení žáků baletních škol BALET GALA 2017. Začátek představení bude v 18 hodin. Jedná se o jedinečnou akci nejen v České republice, ale i ve střední Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Výstava před Generálním štábem mapuje tradici spojovacího vojska
Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář otevřel v úterý 31. října na Vítězném náměstí v Praze 6 výstavu nazvanou 100 let spojovacího vojska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Zrzavecký přijal francouzského velvyslance Rolanda Galharagua
Plzeňský primátor Martin Zrzavecký přijal v pondělí 30. října na plzeňské radnici francouzského velvyslance Rolanda Galharagua. Velvyslanec přijel zahájit 25. ročník frankofonního multižánrového festivalu Bonjour Plzeň!, jenž pořádá Alliance Francaise de Plzeň od 30. října do 12. listopadu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Předat Babišovi pověření, to za střízliva nezvládnete. Doktor Macek se s pochopením vyjádřil k prezidentovu chování v Lánech
Doktor Miroslav Macek se podíval na společnou tiskovou konferenci prezidenta Miloše Zemana s vítězem voleb Andrejem Babišem (ANO) v Lánech a dospěl k jednoznačnému závěru. Lépe řečeno hned ke dvěma závěrům. Prezident Zeman prý byl „namazaný“ a ještě k tomu prý má Alzheimerovu chorobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bývalý véčkař Chaloupka, který chtěl zavírat Dienstbiera a Šabatovou, chtěl nyní kandidovat na prezidenta. Jenže to popletl a nemůže
Před několika lety bylo jméno poslance Otto Chaloupky české veřejnosti dobře známé. Šlo o zákonodárce, který nechodil pro ostré výroky daleko. Psal o „cikánské aroganci“ či o cikánských provokacích, za což byl později potrestán soudem. Členem zákonodárného sboru sice není, ale ostrých výroků se nebojí ani dnes. Současného prezidenta Zemana např. označil za „proruského komunistu s buranským chováním“. Teď si postěžoval na Ministerstvo vnitra ČR. Resort mu prý komplikuje kandidaturu na prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Gabrhel (ČSSD): Tématem Dne otevřeých dveří budou národní kulturní památky
V pátek 17. listopadu přivítá znojemská radnice již pošesté ve svých reprezentativních prostorách hosty ze Znojma i z okolí. Návštěvníci zhlédnou výstavu výtvarných prací, nahlédnou do kronik i pamětní knihy nebo pohovoří se starostou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Volby skončily, avšak řečí neubylo
Vydržel jsem poslouchat celou půldruhou hodinu předvolební řeči v rozhlase, které skončily minutu před zahájením voleb. Pod tristním dojmem z této přetahované a někdy i hádanice, přešla mě nálada vůbec se k volební urně dostavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na zvýšenou vulkanickou aktivitu na ostrově Bali
Zvýšená vulkanická aktivita sopky Agung na ostrově Bali
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Primátor Nwelati: Město Mladá Boleslav získá do svého majetku hřbitov v Debři
Na svém říjnovém jednání schválili boleslavští zastupitelé bezúplatný převod pozemku, na nichž se nachází hřbitov v příměstské části Debř, do majetku města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rosatom podepsal dohodu s Nigérií o rozvoji jaderných projektů
Dohoda o rozvoji projektů na výstavbu a provoz jaderných elektráren a výzkumného ústavu s víceúčelovým reaktorem byla podepsána mezi Nigérií a ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom. Součástí dohody je harmonogram spolupráce v oblasti mírového využívání jaderných technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
Státní rozpočet dosáhl ke konci října 2017 přebytku ve výši 26,5 mld. Kč, což je o 71,9 mld. Kč méně než ve stejném období minulého roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nastávající premiér Andrej Babiš s bruselským hlavounem po boku: Projekt EU je skvělý
Andrej Babiš jako vítěz voleb jednal s Guyem Verhofstadtem, předsedou liberální frakce ALDE v Evropském parlamentu, do které patří také Babišovo hnutí ANO. Na společné tiskové konferenci, kde Babiš mluvil jak česky, tak anglicky, se oba pánové shodli, že Česká republika je nedílnou součástí pevného jádra Evropské unie a jako člen tohoto jádra napomůže k nezbytné reformě EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dny otevřených dveří na Fakultě strojní ČVUT v Praze se blíží
Zájemce o studium na Fakultě strojní ČVUT v Praze, ale i rodiče potenciálních studentů zveme na Dny otevřených dveří. První proběhne ve středu 8. listopadu 2017 od 8.30 hodin v hlavní budově fakulty v Dejvicích, další pak ve čtvrtek 9. listopadu 2017 od 8.30 hodin v historické budově FS na Karlově náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Do záchranné stanice doputovala opeřená kráska ze severu
O letošním podzimu se do naší Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy vůbec poprvé dostala berneška bělolící, severský pták, který se od známé husy liší především svým tmavým zbarvením. Zraněnou bernešku jsme odchytili na Olšanském rybníce v Praze-Kunraticích. Se zlomenou končetinou jsme ji převezli k naší veterinární lékařce, která bernešku ošetřila a naordinovala jí trvalý pobyt na vodní hladině, aby zlomenou končetinu nezatěžovala a mohla se brzy zotavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Státní rozpočet skončil v říjnu přebytkem, ekonomika dál těží z prorůstových opatření naší vlády
Podle dnes zveřejněné zprávy Ministerstva financí skončilo hospodaření státního rozpočtu v říjnu přebytkem 26,5 miliardy korun, což je nejlepší výsledek v letošním roce. V meziročním porovnání vzrostly daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení o 7,3 procenta, což o 3,4 procentního bodu překonalo i očekávání růstu daňových příjmů zakotvené v rozpočtu na letošní rok v porovnání s rokem 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Přichází Ďábel
"Je konec světa". "Přichází Ďábel!" "Uprchněmež, než bude pozdě!" Tak reagují i poměrně inteligentní lidé na výsledky voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Fakulta stavební ČVUT v Praze pořádá pro středoškoláky třídenní studentské stáže
Středoškoláci si na Fakultě stavební ČVUT mohou vyzkoušet běžné studium a zvážit vybraný obor. Dostanou svého studentského “guru” a tři dny s ním navštěvují výuku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Přebytek rozpočtu 26,5 miliardy je nejlepším letošním výsledkem
K 31. 10. 2017 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 1 045,2 mld. Kč, celkové výdaje 1 018,8 mld. Kč a přebytek hospodaření 26,5 mld. Kč (v říjnu 2016 vykázán přebytek 98,3 mld. Kč). Meziročně výsledek výrazně ovlivnily prostředky přijaté z EU a finančních mechanismů (FM), které byly za 10 měsíců roku 2017 nižší o 79,5 mld. Kč. Na vysokou srovnávací základnu roku 2016 mělo vliv zejména to, že především v první polovině roku 2016 byly propláceny relativně vysoké objemy prostředků z EU, které souvisely s výdaji předfinancovanými ze státního rozpočtu v předchozích letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Troška: Moje filmy tu budou i za padesát let, po kriticích nezbyde ani trocha smradu. Zeman je opravdový český prezident!
ROZHOVOR Režisér Zdeněk Troška obdržel v sobotu vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana a hned poté se tak trochu podle očekávání stal jedním z hlavních terčů prezidentových kritiků. ParlamentníListy.cz si s oceněným filmařem povídaly nejen o samotném ocenění, ale například také o politické korektnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: V Belgii chceme při různých příležitostech propagovat i náš region
Belgický velvyslanec v České republice Grégoire Vardakis navštívil Pardubický kraj. V průběhu své návštěvy v krajském městě se setkal také s hejtmanem Martinem Netolickým. Tématem diskuse byly především oblasti cestovního ruchu, zaměstnanosti, evropských fondů a hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Druhý pokus na sestavení vlády by měla dostat ODS
Z PROFILŮ Senátor za Uherské Hradiště a podnikatel Ivo Valenta je přesvědčen o tom, že druhý pokus o sestavení vlády by měl patřit politické straně, která získala v letošních volbách od voličů druhý nejsilnější mandát. V tomto případě se jedná o pravicovou ODS Petra Fialy, která získala 11 procent voličských hlasů. Do voleb šla s podporou Strany soukromníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Rozhodnutí výboru respektuji
Stanovisko hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka k rozhodnutí celostátního výboru hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Český průmysl se otřepal z letního propadu
Komentář k říjnovému indexu nákupních manažerů v českém průmyslu – PMI Markit
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
František Kuba: Oranžová, barva naše, už jsme skromní – jenom kaše
Všude tam, kde se svět propadá a boří, nechtějí lidé filosofy a nejméně pak politiky. Raději sáhnou po básnících. Takže dejme ČSSD šanci, třeba: Od Ostravy do Aše budem se chovat plaše. Zde už jaksi zaznívá slib střídmosti, snad z Ústředí, možná i poučení. Při sedmi procentech už nic jiného nezbývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Smrdí tam moč, je tam špína a smetí. Okamurův poslanec tam ubytovává Romy pobírající dávky, uvádí noviny
Poslanec za SPD Lubomír Volný vydělává na nouzi romských rodin závislých na dávkách od státu na bydlení. Uvádí to dnešní MF Dnes v kontrastu s prohlášením lídra SPD Tomia Okamury, jenž chce odnímat peníze právě parazitům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Připravte se na rozpad EU, vyzval ekonom Kohout a poprvé promluvil o krachu Realistů. Vyrovnal se i se všemi, kteří vnikli do Sněmovny
ROZHOVOR Zklamání z volebního výsledku Realistů, radost z debaklu sociálních demokratů, teflonová povaha Tomia Okamury, univerzální politická výplň STAN, postradatelní Piráti bez myšlenek – to jsou pocity, které zažívá ekonom Pavel Kohout po nedávných sněmovních volbách. Za výhrou hnutí ANO vidí především vychytralý marketink. „Zajímavé bude sledovat Babišovy preference, pokud během jeho vlády nastane hospodářská recese. Zda se mu podaří svést vinu na někoho jiného, anebo zda lidem konečně dojde, že ten člověk je politický šarlatán,“ říká známý ekonom v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz., který nekončí příliš optimisticky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šéf vymyslel, jak na ně, zaznělo z ANO. Pozornost upřena na Okamuru: S Babišem prý pěkně cvičí a jdou temné řeči...
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš podle MF Dnes taktizuje. Chtěl by vládnout s ODS, jejíž předseda je však neústupný. A tak vypustil dle Fialy nepodařený vtip, že by Václav Klaus mladší mohl být ministrem školství a Jana Černochová ministryní obrany. Jak však uvádí zdroj MF Dnes, šlo o promyšlený taktický tah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jděte do vlády s Babišem, vyzval Paroubek „svou“ ČSSD. A vymáchal Sobotku i ty druhé
ROZHOVOR V pondělí 30. října odsouhlasil Krajský výkonný výbor ČSSD návrat bývalého předsedy strany a expremiéra Jiřího Paroubka. ParlamentníListy.cz jej při té příležitosti důkladně vyzpovídaly z jeho budoucích plánů a došlo i na aktuální povolební situaci. ČSSD by podle Paroubka do vlády s Andrejem Babišem, jímž tradiční strany opovrhují, jít měla. Bývalý předseda sociálních demokratů má ale pár podmínek. Ministři musejí být extroverti a strana by si měla pohlídat některá „silová“ ministerstva. „Kdyby vedle něj stál třeba Zdeněk Škromach nebo Vladimír Špidla, tak by Andrej Babiš takový úspěch neměl,“ říká Jiří Paroubek, podle nějž největší díl odpovědnosti za volební neúspěch ČSSD ve volbách nese premiér Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Chtěli světlo, a komunističtí policajti je surově zbili
Byl to odporný rudý zločin. Je tomu 50 let, kdy vysokoškolští studenti ze strahovských kolejí vyrazili 31. října 1967 demonstrovat proti vypadávání elektřiny. Poklidný protest skončil policejním masakrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Staňte se součástí výstavy ke 100 letům od založení Československa
Národní muzeum a Slovenské národní muzeum příští rok pořádá k 100. výročí vzniku Československé republiky Česko-slovenskou / Slovensko-českou výstavu. V rámci této společné výstavy muzea vyhlásila 28. října 2017 jedinečnou soutěž pro veřejnost „Hledáme předmět s příběhem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Drobný (SPO): Destrukce středního školství v Karlovarském kraji opět na pořadu dne
V článku senátora Jana Horníka v Parlamentních listech ze dne 26.10.2017 jsem se dočetl, že Karlovarský kraj opět hodlá činit nepopulární kroky ve středním školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
V ČT se sešli komunista Skála, lidovec Jurečka a sociální demokrat Onderka. Takhle to dopadlo
První místopředseda lidovců Marian Jurečka, místopředseda komunistů pro ideologickou práci Josef Skála a nově zvolený poslanec ČSSD Roman Onderka v úterních Událostech, komentářích České televize debatovali o tom, proč tradiční strany dopadly ve volbách tak špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Chceme klid na práci
Lidi nezajímá povolební handrkování. Lidé chtějí po volbách fungující vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL obhájila na jihu Čech poslanecký mandát
V proběhnuvších říjnových volbách do Poslanecké sněmovny skončila KDU-ČSL v Jihočeském kraji stejně jako na celostátní úrovni na sedmém místě se ziskem 5,38%, tj. v absolutních číslech 16 983 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Syn diplomata Koláře, pražský starosta, se pustil do Kalouska: Volič TOP 09 dobře ví, že populismus je špatný, nemusel to pořád opakovat
Za prohru ve volbách do sněmovny si strana TOP 09 může sama. V rozhovoru pro ČTK to řekl starosta Prahy 6 za TOP 09 Ondřej Kolář. V Praze 6 skončila TOP 09 ve volbách s více než 16 procenty třetí jen s malým odstupem na druhé hnutí ANO a první Piráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sociolog: Babišovi odpůrci budou vždy tvrdit, že jeho vláda je špatná, příznivci že dobrá. Hlavní je, aby nějakou vládu sestavil a začalo se pracovat
ROZHOVOR „Česká veřejnost očekává, že Andrej Babiš sestaví vládu, to je to hlavní. S kým to bude, je tak trochu vedlejší. Jeho odpůrci jsou přesvědčeni, že to bude vláda špatná, ať v ní zasedne kdokoli. A jeho příznivci naopak věří, že to bude vláda dobrá, protože Andrej Babiš to zvládne,“ říká analytik a sociolog Jan Herzmann. Pokud by došlo k předčasným volbám, vysvětlil, že veřejnost by jako viníky vnímala ty strany, které se s hnutím ANO odmítly domluvit. Navíc by musely zvládnout financovat tři volební kampaně za sebou. A není vyloučeno, že by to Babišovu pozici ještě posílilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Spisovatel se ostře obul do mladého Klause: Jsem po mamince Žid, takže vycítím fašismus, a v něm je. EU je nejhumanističtější uskupení na planetě
ROZHOVOR Největší nespravedlností nedávných voleb je pro spisovatele a nakladatele Martina Vopěnku výsledek ČSSD, protože takový si tato strana opravdu nezasloužila. Za hranou je pro něj to, co předvádí Miroslav Kalousek jako odstupující předseda strany, kterou svou otravnou rétorikou dovedl k volebnímu debaklu. Ze všeho nejvíce se nyní hrozí šíření skepse vůči Evropské unii, kde je přeborníkem Václav Klaus mladší, jehož blogy považuje za demagogii těžkého kalibru. Věří a doufá, že pokud Jiří Drahoš postoupí do druhého kola přímé prezidentské volby, tak nad Milošem Zemanem vyhraje, neboť může splnit představu o důstojné hlavě státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Primátorka Blažková: Máte zajímavý nápad, jak vylepšit Děčín? Podejte návrh, město ho zrealizuje
Již od 3. listopadu mohou lidé starší 15 let podávat návrhy na zajímavé projekty nebo akce. Zastupitelé totiž schválili participativní rozpočet ve výši 5 milionů korun. Nyní je čas přijít se zajímavým nápadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Rusko nechce evropské vepřové ani prasata, rozšiřuje sankční seznam
Vzhledem k blížícímu se termínu 6. prosince 2017, do kterého má Rusko na základě prohraného sporu s Evropskou unií ve WTO (Světová obchodní organizace) odstranit zákaz dovozu živých prasat, čerstvého vepřového masa a dalších výrobků z vepřového, přichází nová protekcionistická klička v podobě rozšíření sankčního seznamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Drahoš získává čím dál více miliardářů. Signál, že lidé chtějí změnu, pochvaluje si kandidát
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš získal další peníze na kampaň. Podle serveru Aktuálně.cz se Drahošovi rozhodl pomoct např. majitel internetového obchodu Mall.cz Jakub Havrlant. Domnívá se, že je načase, aby měla Česká republika po Miloši Zemanovi opět slušného prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
České dráhy: Vnitrostátní dálkové linky 2018 - rychleji a pohodlněji na západ Čech i na jižní Moravu
Jízdní řád 2018 ve vnitrostátní dálkové dopravě se zaměří na změnu kvality cestování především v západní části České republiky. Nové expresy zrychlí spojení z Prahy do Plzně, Mariánských Lázní, Chebu a také do Domažlic. V těchto expresech a také v rychlících z Prahy přes Ústí nad Labem do Mostu, Karlových Varů a Chebu se navíc objeví modernější a komfortnější vozy. Zrychlí se také cesty v dalších místech republiky, například mezi Hodonínem a Brnem nebo mezi Brnem a Jihlavou. České dráhy v jízdním řádu 2018 vypraví denně v průměru 7 041 vlaků, které za rok ujedou přibližně 125 milionů kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš nabízel vládu nad školstvím brněnskému rektoru Bekovi. Nechci, nenechám se podporovat SPD a komunisty, vzkázal
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes na jednání poslaneckého klubu ANO nabídl post ministra školství rektorovi Masarykovy univerzity v Brně Mikuláši Bekovi. Ten funkci odmítl. Na webu to dnes uvedl týdeník Respekt. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Budoucnost na baterky
Pokud cínovecké lithium zamíří do českých baterek, bude to dobrá volba. Český vynálezce Jan Procházka má pro ně spoustu unikátních patentů. Fungují i po ráně motykou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Metál pro Sobotkovu vládu. Takovou jsme v historii nezažili, tleská ironicky předseda Soukromníků
Z PROFILŮ „Během čtyř let zaplevelila naši legislativu tolika regulačními a šmírovacími zákony, jako to nedokázala žádná jiná vláda v naší novodobé historii,“ píše na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz krajský předseda Strany soukromníků Zlínského kraje a zastupitel Michal Dvouletý. „Končící vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL si zaslouží historický metál,“ poznamenává ironicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Primátorka Krnáčová zjevně nechápe, že centrum není pouze pro bohaté turisty
Pražští Piráti odmítají extremistickou protialkoholní vyhlášku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Že by pro nás odchod z EU byla katastrofa? Je to prý jinak
Že by pro nás odchod z EU byl hospodářskou katastrofou? Ekonom a publicista Martin Kunštek tvrdí, že nikoliv. Čtenářům ParlamentníchListů.cz představuje text, v němž popisuje, jak se již několik částí Evropského hospodářského prostoru oddělilo od EU, příp. instituce jí předcházející, a přesto zůstalo součástí společného trhu. I Česko by si dle něj v případě tzv. Czexitu nemuselo zavřít dveře na společný trh EU.?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kandidovat na post ve vedení pražského ANO nebudu, nejsem sběratelkou funkcí, řekla nám primátorka metropole
ParlamentníListy.cz dlouhodobě sledují situaci kolem vnitřních změn v hnutí ANO v české metropoli. Jak jsme již uvedli, v první polovině listopadu se bude konat volební sněm, na kterém svou předsednickou funkci nebude obhajovat Martin Stropnický. Nahradit by ho měl předseda organizace Prahy 11 Jan Říčař.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Za první den dorazilo více než 1300 žádostí o kotlíkové dotace
Během prvních 24 hodin od startu příjmu žádostí se o kotlíkové dotace přihlásilo přesně 1345 obyvatel. Celkem je v aktuální výzvě připraveno 156 milionů korun. Největší počet žádostí přišel krátce po otevření systému, tedy po včerejší 10 hodině dopoledne. Během prvních 10 minut bylo žadateli nahráno více než tisíc žádostí. Letošní novinkou je právě možnost ryze elektronické podání žádosti. Celkově by v našem kraji mělo být vyměněno 1 683 kotlů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Jednomandátové obvody ano, odvolatelnost ne
Možná se na stůl povolebního vyjednávání dostane i otázka příštího způsobu voleb. Podporuji jednomandátové obvody s přímou volbou představitele, s odvolatelností nesouhlasím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Chovatelé mohou získat dotaci na ochranu stád před velkými šelmami
Právě dnes byla zveřejněna nová dotační výzva [1] z Operačního programu Životní prostředí, která pomůže chovatelům hospodářských zvířat chránit stáda před velkými šelmami, jako jsou vlk, rys a medvěd, a také chovy drůbeže před jestřáby. Žádosti lze podávat od začátku prosince. Vyčleněno je na ně 40 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pro Indii můžeme vozit zboží z Evropy, testovat vozidla nebo školit strojvedoucí
Říjnové mise českých podnikatelů do Indie se zúčastnil i předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Pavel Krtek. Zástupci českého železničního průmyslu si ho pozvali především jako šéfa svého tradičního odběratele, a tedy cennou referenci. Například česká společnost Bonatrans už v Indii úspěšně působí a dodává dvoukolí indickým drahám. Současná kapacita tamního závodu je 20 000 kol a 10 000 náprav. Stejně tak by se mohly na indickém trhu uplatnit i další čeští výrobci. Může však indický trh představovat příležitost i pro samotné České dráhy? Podle šéfa národního dopravce ano.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Představitelka MIFI seznámila české studenty s evolucí a novými trendy vývoje reaktorů VVER
Ve dnech 26. a 27. října 2017 proběhly na Vysokém učení technickém v Brně a Západočeské univerzitě v Plzni přednášky věnované reaktorům VVER. Studenty s bezpečnostními systémy těchto reaktorů a moderními ruskými jadernými elektrárnami typu VVER-1200 generace III seznámila Olga Momot, docentka Obninského ústavu jaderné energetiky spadajícího pod jadernou univerzitu MIFI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Neregistrované stanice nebudou smět vydávat platný protokol o měření emisí
Na stanicích měření emisí dnes začíná testovací provoz, v rámci kterého mechanici pořizují fotodokumentaci vozidel. Snímky budou společně s výsledky měření ukládat do Informačního systému stanice technické kontroly, který on-line komunikuje s ministerstvem dopravy. Stejný systém funguje už od loňského roku na stanicích technických kontrol. Ostrý provoz začne od 1. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Zlín zahájil vlastní vysílání
Český rozhlas rozšiřuje své regionální vysílání ve Zlínském kraji, které dnes v 11 hodin dopoledne slavnostně zahájil generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Nová stanice Český rozhlas Zlín nabídne posluchačům vedle každodenního zpravodajství a publicistiky z kraje i pořady vlastní tvorby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bílý dům přechází do útoku. Jde o prohřešky Hillary Clintonové
Americká média podrobně rozebírají body obvinění proti Paulu Manafortovi, bývalému šéfovi volební kampaně Donalda Trumpa. Do ztracena mezitím míří neméně vážná obvinění, která se týkají mediálně protěžované Hillary Clintonové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Zastupitelé budou řešit Zlaté vejce a Strnadovo zahradnictví
Jaký bude osud bývalého Strnadova zahradnictví ve Veleslavíně? Zůstane na vltavském nábřeží u Štefánikova mostu park? Co bude s prolukou na Vítězném náměstí? Bude se stavět na louce u jižní zdi obory Hvězda? Nejen o těchto návrzích bude ve čtvrtek 2. listopadu rozhodovat Zastupitelstvo hl. m Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Rozhovor poradce pěti premiérů
Redaktor Pergler na ihned.cz udělal rozhovor s poradcem pěti předsedů ČSSD a premiérů za tuto stranu O. Novotným. Nevím, jestli Ota Nonotný v poslední době pracuje pro vedení ČSSD, ale z rozhovoru, který udělal, to patrné není.... Jako kdyby nebyl jedním z těch hlavních poradců premiéra Sobotky v posledních čtyřech letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petice proti střídání času
Chceme si trvale ponechat SEČ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Že nemá islám nic společného s terorismem? Tak to pozor na tuto studii
Švédská publicistka Judith Bergmanová dokazuje s odkazem na obsáhlou studii z vídeňské univerzity, že se západní politici mýlí, když odmítají spojovat islámský terorismus s islámem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
O tom, jak džihádisté proměnili pašování uprchlíků v miliónový byznys, v nové knize
Kniha Obchodníci s lidmi je založena na zkušenostech těch, kdo se podíleli na vyjednávání o výkupném za unesené Evropany, protiteroristických expertů i bývalých rukojmí teroristů. Přináší nový pohled na jedno z nejnaléhavějších témat dneška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
MHMP: Pravidelná zkouška sirén
Ve středu 1. listopadu 2017 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
To je Putinův trik, kritizuje Navalnyj bohatou paničku, která prý chce vládnout Kremlu. Ta mluví o krvi a válce v Rusku
V Rusku se příští rok bude volit prezident a čím dál častěji se v souvislosti s kandidaturou proti Vladimíru Putinovi hovoří o Xenii Sobčakové. Britský The Independent proto přinesl obsáhlý materiál o někdejší hvězdě moskevských večírků, kterou nyní opozičník Navalný znechuceně prohlašuje za Putinův trik na voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Středočechy budou zastupovat ve sněmovně čtyři poslanci
Komentář na facebookovém profilu k reprezentaci ODS Středočeského kraje v nové Poslanecké sněmovně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Upozornění na nebezpečí pádů stromů
V důsedku nedělního silného větru došlo na mnoha místech k poškození břehových porostů v okolí vodních toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Zasedání Fedu ve stínu konkurzu na jeho šéfa
Americká centrální banka se v následujících hodinách má stát středem finančního vesmíru, ale nemusí to být dnešní zasedání Fedu, které zvedne obchodníky ze židlí. Americký prezident Trump totiž ve stylu svých televizních reality show pořádá konkurz na příštího šéfa Fedu a jméno kandidáta hodlá oznámit zítra. Trumpova volba přitom nemusí nutně znamenat zachování statu quo ve vedení nejvlivnější centrální banky světa a proto je trhy očekávána více než výstupy z dnešního jednání FOMC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Klacky místo sametu! Totalitní komanči ze mě komunistu neudělali, to až demokraté. Babiši, buď jako Kaddáfí, vykládá svérázný člen KSČM
Komunista Oldřich Duchoň byl kandidátem KSČM do Poslanecké sněmovny v Jihomoravském kraji, ovšem do Poslanecké sněmovny se nedostal, přestože lidi dráždil svérázným heslem „nastal čas vyměnit samet za klacky“. Podle Duchoně ale v KSČM ne všichni pochopili, že v tomto případě šlo o recesi; podobně prý kdysi dráždil i Miroslav Sládek heslem, že by občané měli vládu Václava Klause naházet do Vltavy. „Politická strana či hnutí je kolektivní sport a v kolektivním sportu nevyhrává jedinec, ale celek. Jedinec může v kolektivu vyniknout přirozeně, podobně jako Miroslav Grebeníček. Ale postoupit se dá i z recese. Podívejte, jak to dokázal Dominik Feri, či Marek Benda!“ říká k tomu mimo jiné v rozhovoru ParlamentníchListů.cz Duchoň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nechápu, co zase všichni na prezidentu Zemanovi vidí
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Druhý pokus musí patřit druhému v cíli
Jsem přesvědčený o tom, že pokud Andrej Babiš neuspěje se svým vládním projektem, má druhý pokus na sestavení vlády získat Petr Fiala, protože ODS s podporou Soukromníků skončila na druhém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Odpočty na DPH jsou častým terčem podvodů, proto je nezbytně nutné je důsledně kontrolovat
Reakce na článek autorky Táni Králové Stát si hraje s miliardami, které mu nepatří. Dluží je firmám za DPH, zveřejněný v Hospodářských novinách dne 30. 10. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Další policisté odjeli do Makedonie a Srbska
V rámci bilaterální spolupráce budou působit v oblasti měst Gevgelija a Negotin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: V září nevyhověl jeden vzorek pohonných hmot
Česká obchodní inspekce provedla v měsíci září kontrolu jakosti pohonných hmot. Z celkového počtu 216 odebraných vzorků, obdobně jako v měsíci srpnu, nevyhověl jeden vzorek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rakušané jsou k uprchlíkům velmi štědří. Vojáci blednou závistí
Deník Kronen Zeitung přinesl oficiální čísla, která se týkají nákladů na uprchlíky pro letošní rok. Částka dosahující téměř dvou miliard je přibližně stejná jako náklady na armádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán (BPI): Věříme, že v České republice stále platí právo, ne šaría
Místopředseda Bloku proti islamizaci – Obraně domova jde na policii podat vysvětlení k trestnímu oznámení podaném Českou televizí na náš spot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Dnes začíná platit jedna z nejrozsáhlejších novel veterinárního zákona
Ve středu 1. 11. 2017 nabývá účinnosti jedna z nejrozsáhlejších novel veterinárního zákona v jeho historii. Novela přináší řadu změn zejména směrem k chovatelům psů a provozovatelům útulků pro zvířata s cílem usnadnit kontroly těchto zařízení a omezit existenci problémových chovů (tzv. množíren). Malým zemědělcům novela přináší liberalizaci pravidel pro provádění domácích porážek a také rozšíření možností přímého prodeje jejich produkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rychetský: Islám nelze zakázat
Šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský poskytl rozsáhlý rozhovor Hospodářským novinám. V něm slibuje, že útoky na Ústavu budou zastaveny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČEZ odvolal kalamitní stav ve zbývajících šesti krajích
Na základně příznivého vývoje poruchovosti a nízkému počtu omezených odběrných míst odvolal ČEZ Distribuce včera k 23.00 hodině kalamitní stav pro zbývající kraje Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Středočeský, Pardubický a Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Muslimský vrah-řidič, který včera pokosil nejméně 19 lidí, přijel v rámci akce na obohacení USA. Vážně. Tady je to napsáno
Osm mrtvých z cyklostezky na Manhattanu v New Yorku je výsledkem dalšího řádění teroristů. Devětadvacetiletý islamista, pocházející z postsovětského Uzbekistánu, se přitom do USA dostal za prezidenta Obamy v rámci programu na „podporu diverzity obyvatelstva“, ve kterém se desetitisícům vylosovaných imigrantů jen s minimální kontrolou bianco rozdávala povolení k trvalému pobytu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Herman ocenil výtvarníka Františka Mertla
Výtvarník vystavující pod uměleckým jménem FRANTA patří k nejúspěšnějším tvůrcům české poúnorové emigrace. Trvale žije v oblasti francouzského Nice. Jeho díla jsou zastoupena v galeriích po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nadace Partnerství pátrá po Stromech svobody, vysazených v letech 1918 a 1919
U příležitosti 100. výročí vzniku Československa, které připadá na příští rok, Nadace Partnerství spouští s podporou organizace Post Bellum, firmy Arboeko a dalších partnerů kampaň Stromy svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: EU schvaluje nové opatření, kterým zaplní naši zemi islamisty. Tiše, zatímco tady se debatuje o Babišovi. Náš režim se vyčerpal, je třeba změna
ROZHOVOR „Zatímco v českých zemích se debatuje o nové vládě, na evropské úrovni probíhá rychlé schvalování nového opatření, které umožní Evropské komisi naplnit české země islámskými radikály bez jakýchkoliv kvót. Kolonista získá evropský azyl a příslib pravidelných dávek vyplácených EU, což bude podmíněno tím, že se usadí v zemi, kterou EU určí. Nebudou se tedy schvalovat žádné nové kvóty, nebudou zveřejňována žádná čísla, média budou opakovat mantru o tom, že tu žádní imigranti nejsou,“ varuje sociolog Petr Hampl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová promluvila o Praze: Deficitem tohoto města je...
Adriana Krnáčová vede město od roku 2014. V Českém rozhlase si postěžovala, že nebylo připraveno právě mnoho projektů, do kterých by mohla jako primátorka investovat, když přišla na radnici. Byla by ráda, aby se v budoucnu víc rozvíjely trochu odstrčené části města – Praha 8 a Praha 9. To ale není jediné, o co by se primátorka ještě ráda zasadila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Fiala: Je Japonsko připravené na homosexuální manželství?
Jak si, co se týče férového přístupu k LGBT, vede země vycházejícího slunce a poslední císařství na světě – Japonsko, a co ostatní asijské země? Poté, co letos přiznal tchajwanský ústavní soud stejnopohlavním párům právo na uzavření sňatku, vyvstává otázka, která další země tohoto kontinentu se zařadí po jeho bok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist