Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2020
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.465x, což odpovídá cca 180.799-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

OSPEA: Výzva ke zrušení vyběrového řízení na pozici ředitele Státních lázní Janské Lázně
Protest proti zmanipulovanému výběrovému řízení na obsazení funkce ředitele Státních léčebných lázní Janské Lázně s.p.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jakub Janda ze školení v USA: Budeme mít brutální zbraň. Český černý humor
Analytik think-tanku Evropských hodnot Jakub Janda podle svých vlastních slov pobyl pár dní na Floridě v USA. Setkal se se specialisty na informační operace z různých států NATO. Co se od nich dozvěděl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Hloupost, nebo zlý úmysl?
V pondělí jsem se vrátil z velké konference politických stran na nejvyšší úrovni, kterou organizoval ÚV KS Číny. K samotné konferenci se vrátím jindy, protože to je téma, které bude přítomno velmi dlouho a v mnoha úhlech pohledu, v mnoha jazycích a s jedním jediným vážným vzkazem, který byl tématem konference: Odpovědnosti politických stran za udržitelný, mírový a k přírodě ohleduplný rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ringo Čech má formu: Nakopnutí Sobotky, speciální obraz pro Jiřího Drahoše a varování sluníčkářům, kteří věří, že se Ortelu a hlasu lidí zbaví falšováním výsledků
ROZHOVOR „O skupině Ortel já nevím vůbec nic. Ale pravděpodobně bude velmi dobrá, když sluníčkáři takhle zuří a snaží se ji prostě likvidovat,“ říká hudebník, malíř a politik František Ringo Čech. Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil i k Jiřímu Drahošovi a jeho obavám ohledně zahraničních tajných služeb. Promluvil i k blížícím se prezidentským volbám. „Nevidím nikoho jako konkurenta pro Miloše Zemana,“ říká František Ringo Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Demokracii neohrožuje Babiš, ale zneuznaní křiklouni, říká rezolutně režisér Adamec. Najednou vadí, že lidé volí. Paní Vášáryová, lidi nejsou padlí na hlavu
ROZHOVOR „Je to průšvih, samozřejmě,“ říká k tomu, co se dělo kolem Ortelu a Českého slavíka Jiří Adamec, který byl dlouhá léta režisérem právě této hudební ankety a s něčím podobným se prý za celé ty roky nesetkal. Promluvil i o budoucnosti Evropy a řekl také svůj názor ohledně blížící se volby prezidenta. „Ač se česká média snaží velmi vehementně naznačit, že preference prezidenta Miloše Zemana jdou pomalu ale jistě k ledu, nemyslím si, že jim tahle strategie vyjde,“ říká známý režisér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Menšinová vláda je jedinečnou příležitostí, jak zefektivnit stát
Komentář na facebookovém profilu k šancím vlády získat důvěru v Poslanecké sněmovně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sobotka je člověk bez názoru. Pokorný, zrada Zemana, OKD, likvidace ČSSD, shrnuje deník kariéru odcházejícího premiéra
V úterý přijal prezidet Miloš Zeman demisi předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD). Ten jako třetí premiér v historii Česka vládl celé volební období. Za celkem dlouhou politickou kariéru ale nechal jen málokoho nahlédnout do svého soukromí, kde by ukázal svou civilní tvář. Někteří jeho blízcí však přece jen prozradili, jaký je vlastně končící premiér v soukromí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Praha je světová také díky UNESCO
U příležitosti 25. výročí zápisu Historického centra Prahy na Seznam UNESCO hlavní město Praha oslavilo mimo jiné prostřednictvím dvoudenní mezinárodní konference s názvem Praha světová 2017, která se konala v Nové budově Národního muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Na Vánoce na zámku v Tovačově zvláštním vlakem Českých drah
Na jindy uzavřenou trať z Kojetína do Tovačova opět mimořádně vyjedou vlaky. Tentokrát povezou cestující v sobotu 9. prosince na prohlídku vánočně vyzdobeného zámku v Tovačově. Během dne pojedou dva spoje už z Kroměříže a zpět a tři páry vlaků mez Kojetínem a Tovačovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V Bruselu otevřeli výstavu evropských dějin pod patronátem europarlamentu. Někteří historici tam zůstali v němém úžasu
Historici jsou vyděšeni expozici v Domě evropských dějin v Bruselu. Podle nich ji dělali marxisté. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sobotkovy knížecí rady ČSSD
Končící premiér za ČSSD Sobotka udílí straně, kterou přivedl na hranici zániku, své rady. A bohužel to jistě nebudou rady poslední. A Sobotka má v ČSSD (bohužel) stále dost spřízněných duší na to, aby dále společně deformovali politiku této strany, kterou Sobotka dovedl k neslýchanému volebnímu debaklu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ústavní soud se musí znovu zabývat zákonem o státním občanství
Ústavní soud se musí znovu zabývat zákonem o státním občanství. Podle sporného paragrafu nelze soudně přezkoumat rozhodnutí, jímž Ministerstvo vnitra zamítne žádost o udělení státního občanství, pokud je důvodem zamítnutí bezpečnostní hrozba. Návrh na zrušení paragrafu podal Nejvyšší správní soud, zjistila ČTK z databází obou soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Uprchlík z bývalé Jugoslávie dodává informace, které se zde nepíšou: Bosnu ovládají muslimové z celého světa, Makedonie je na hranici války...
ROZHOVOR Válkou rozdělená Bosna a Hercegovina nemá klid ani za ta léta po daytonských smlouvách, jejichž výročí si v těchto dnech připomínáme. Naopak, vnitřní krize se prohlubuje, sociální rozdíly se zvětšují. Města stagnují, bují korupce, rostoucí muslimskou komunitu, podporovanou Saúdy a Turky, nikdo nekontroluje. Podle mnohých odborníků, ale i místních, je další válka na dosah. Srbská Krajina se při nedávných volbách rozhodla pro osamostatnění. Vnitřní nestabilita Makedonie dosahuje kritické meze. To vše v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz rozebírá Goran Jozič. Od začátku devadesátých let, co utekl z válkou a národnostními spory rozbité Jugoslávie za sestrou, do Čech, žije Goran Jozič v České republice. Z poloviny po otci Chorvat, po matce Srb, se stal uznávaným odborníkem na kávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Werichova vila slaví první Vánoce
Werichova vila v nadcházejících dnech vůbec poprvé ožije vánočními svátky a jako poděkování všem příznivcům a přátelům pořádáme v podvečer 15. prosince vánoční setkání Musea Kampa a Werichovy vily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Starej zlej kokote, máte dřevěnej kotník, nastoupil herec Maryško na prezidenta. Obratem se dozvěděl cosi o skřeku neandrtálců a padl dotaz na jeho svéprávnost
„Zřejmě trpí duševní chorobou a měl by podstoupit psychiatrické vyšetření,“ vrtí hlavou nad počínáním herce Jiřího Maryšky senátor Jan Veleba (SPO). To, co ze sebe herec „plodí“, nepovažuje rozhodně za nějaký smysluplný vzkaz veřejnosti, ale za skřek neandrtálce. „Ostatně je mu dost podobný,“ míní také Veleba. A nejen on je takto ostrý směrem k herci, který na Facebooku cosi vzkázal prezidentovi Miloši Zemanovi, jehož dokonce nazval „zlej kokote“...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele. Muslimové jsou ve varu: Protesty, pálení vlajek USA a Izraele...
V některých muslimských zemích se dnes podle konaly protesty vyvolané rozhodnutím amerického prezidenta uznat za hlavní město Izraele Jeruzalém. Hnutí Hamás vyzvalo k zahájení nového povstání proti Izraeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pavel Telička rozjíží kampaň proti Zemanovi
Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička (nestraník zvolený za ANO) zahájil na sociálních sítích iniciativu, v níž chce v nadcházejících týdnech poukazovat na nesplněné sliby prezidenta Miloše Zemana. Chce tak ukázat, že Zeman není politikem, který by měl být dalších pět let v čele státu. Telička to dnes uvedl na svých internetových stránkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Je nepřípustné, aby primátorka nevěděla, kdo za pád lávky v Tróji zodpovídá
Komentář na facebookovém profilu k postupu pražské primátorky při řešení havárie v Tróji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Švédové nezvládají platit migranty, čím dál častěji končí na ulici. A tak to byl slavný sociální systém...
Americký publicista a spisovatel Bruce Bawer poukazuje na švédský sociální systém, ve kterém jsou údajně upřednostňováni migranti před rodilými Švédy, kteří do systému každoročně přispívají ze svých poměrně vysokých daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš promluvil o Zemanovi: Odměňuje ty, co se mu klaní. A kdo nesouhlasí, o tom řekne, že je hlupák
Podle prezidentského kandidáta profesora Jiřího Drahoše nás současný prezident Miloš Zeman rozděluje a snaží se nás odvést na Východ. „Kdo se mu klaní, toho odměňuje, kdo s ním nesouhlasí, je hlupák,“ řekl Drahoš. Za nešťastné rozhodnutí Zemana považuje prý hlavně to, že chce dva pokusy k sestaveni vlády svěřit Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Takzvaná „kauza lithium“ byla prý předvolební hybridní útok. Ivan Gabal volá po zřízení sněmovní vyšetřovací komise
Server Aktuálně.cz přišel se zprávou, že kauza lithium, jež byla spuštěna před sněmovními volbami, by mohla být dezinformční kampaní. Podle všeho ji měl pomoci rozdmýchat blízký přítel prezidenta Miloše Zemana Zdeněk Zbytek. On sám tvrdí, že jen přeposlal maily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Libra v extázi z první vážné dohody o Brexitu
Brexit se posouvá do druhé fáze. Dnes ráno premiérka Mayová a šéf Evropské komise Juncker oznámili, že v první fázi došlo k dostatečnému pokroku ve třech základních oblastech - právech občanů EU a Velké Británie, finančním “rozvodovém účtu” Británie (příspěvky do rozpočtu EU po Brexitu) a zejména pak v otázce Severního Irska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tento člověk dělá za Piráty místopředsedu sněmovny. Co navykládal v novinovém rozhovoru vás možná dost překvapí
Místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal byl v minulosti registrován v různých stranách, a to v tak rozdílných, jako jsou například ČSSD a Zelení. Byl příznivcem i Strany svobodných občanů, nebo mladým sociálním demokratem. Nakonec si vybral Českou pirátskou stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Podpořili jsme návrh na zřízení vyšetřovací komise ke kauze OKD
Také jsme tento týden začali ve Sněmovně projednávat zákon o státním rozpočtu na rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tak jak, soudruzi? KSČM bude bilancovat povolební vyjednávání
Širší vedení KSČM dnes vyhodnotí výsledky povolebních vyjednávání, jak je vede tým předsedy Vojtěcha Filipa. Zabývat se komunisté zřejmě budou i plánem na další kola jednání s vítězem voleb - hnutím ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Evropská komise žalobu kvůli nedodržování kvót jednoznačně vyhraje, tvrdí šéf proevropského think-tanku
Žaloba Evropské komise na Českou republiku ve věci nedodržování kvót je dle ředitele think-tanku Europeum, který se zaměřuje na evropskou integraci a soudržnost, oprávněná, země porušily evropské právo. Komise podle něj soudní spor jednoznačně vyhraje. Řekl Vladimír Bartovic v rozhovoru pro E15.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Arabové a muslimové sebekriticky
Desetiletími byl Jeruzalém neuralgickým bodem v předlouhých izraelsko-palestinských jednáních o míru. Palestinci si přejí, aby východní část tohoto města se stala hlavním městem jejich státu, zatímco Izrael Jeruzalém považuje za nedělitelné odvěké své hlavní město. Americké rozhodnutí přerušilo desetiletí trvající politiku USA o tom, že o statusu města je třeba rozhodovat v jednání s Palestinci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Holding CZECHOSLOVAK GROUP koupil předního českého výrobce radarových systémů ELDIS Pardubice
Holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) koupil stoprocentní podíl společnosti ELDIS Pardubice, s.r.o. od jejích majitelů a zakladatelů. ELDIS je významným českým výrobcem letištních radarů vyvážející své výrobky do několika desítek zemí. CSG je holding průmyslových a obchodních společností sídlících zejména v ČR a na Slovensku, do kterého patří například automobilky TATRA TRUCKS a AVIA Motors nebo ELTON hodinářská, výrobce hodinek PRIM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Mladičký Zdeněk Ondráček činil jen to, co milióny policistů dnes a denně činí na celém světě
Měli bychom poděkovat Michalu Horáčkovi, muži s temnou minulostí vechsláka, spolupracovníka STB, muže, který byl jedna ruka s represivními orgány režimu před rokem 1989, že nastolil téma „mlátičky Ondráčka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pamatujete na slavnou debatu Tvarůžkové s Vyvadilem o Ukrajině? Měl jsem tehdy naprostou pravdu, dokazuje dnes advokát
Advokát Jiří Vyvadil, jenž si dnes povšiml zprávy o dramatu v Kyjevě, kdy aktivisté před několika dny blokovali vstup do budovy televize, neboť je proruská, si vzpomněl na svá tři roky stará slova. Zprávu o Kyjevě přinesl server EuroZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijal Kláru Dostálovou
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve čtvrtek dne 7. prosince 2017 na zámku v Lánech Kláru Dostálovou, kandidátku na post ministryně pro místní rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí hostí setkání ke stavu lidských práv v ČR
U příležitosti blížícího se mezinárodního dne lidských práv pořádá Ministerstvo zahraničí ČR ve spolupráci s Úřadem vlády ČR dne 8. prosince 2017 v Černínském paláci setkání ke stavu lidských práv v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Usnesení nepřijímat uprchlíky byla ta největší chyba, chytá se za hlavu lidovecký europoslanec Svoboda. Komise prý neměla jinou možnost, než nás zažalovat
Evropská komise ve čtvrtek podala žalobu na Českou republiku, Polsko a Maďarsko kvůli tomu, že tyto země odmítly program přerozdělování migrantů, kteří žádali o azyl podle kvót. Premiér Andrej Babiš se chystá Evroskou komisi přesvědčit k tomu, aby žalobu na Českou republiku stáhla. O situaci chce osobně jednat s eurokomisaři, kteří mají migrační agendu na starost. „Má šanci uspět,“ říkají odbornící.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rádi by nám řekli, jaké zločince jsme si k nám vzali. Ale naše politiky to nezajímá, hlásí Tereza Spencerová ze Sýrie, kam se vrací uprchlíci
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ V Evropě je řada "uprchlíků", které v Sýrii raději ani nechtějí zpět, vyzvěděla editorka Literárních novin Tereza Spencerová v Damašku i jiných městech Sýrie. Zasvěceně okomentovala i nejnovější diplomatickou aktivitu USA, která vyvolává hněv a zlobu nejen v arabském světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dva roky fungování DobroCentra u sv. Anny
Dobrovolnický program vznikl ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně v roce 2015. Jeho cílem bylo posílit úroveň poskytované zdravotní péče o další rozměr. Věříme, že dobrý duševní stav nemocného je klíčový pro celkové uzdravení, snažíme se proto velice intenzivně zlepšit psychickou kondici hospitalizovaných pacientů. Ve velké míře tomu napomáhají právě aktivity dobrovolnického programu. Dobrovolníci dochází za pacienty na zapojená oddělení, kde s nimi hrají společenské hry, chodí s nimi na procházky, předčítají jim, nebo si jen tak povídají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Praha versus zbytek republiky
Parlamentní volby ukázaly, že zatímco Pražané si přejí pokračovat v liberálně demokratickém duchu uspořádání společnosti, občané jiných regionů chtějí změnu. V České republice tak možná ve skutečnosti existují společnosti dvě, pražská a mimopražská, což naznačují i statistická data.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Co se děje na Hradě? O zdraví prezidenta a dalších věcech promluví člověk, který jej vidí denně
Moderátor TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka v sobotním pořadu Horké téma přivítá zvláštního hosta. Dorazí hradní kancléř Vratislav Mynář, který prozradí leccos na prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Magie tady je
Tradiční čínská medicína se v Číně studuje spolu s tou evropskou, ale čeští lékaři se snaží, aby byla z oboru „racionální“ medicíny úplně odstraněna. Jenže racionalita může být stižena odbornou zaslepeností a medicína, která se stále více podřizuje pravidlům byznysu, může být zdravotní i ekonomickou hrozbou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
To zase bude křiku. Poslanec Václav Klaus se vyjádřil k vyloučení Ruska z olympiády
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší se pozastavil nad vyloučením Rusů z olympijských her. Jak uvedl pro server Reflex.cz, nesouhlasí s kolektivní vinou. Kromě této kauzy se zabýval také mediálními přestřelkami mezi členy ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jak se ze slušného mouly stal vychcánek. Analytička Ryšánková vypráví příběh, který je nejen o Bohuslavu Sobotkovi. A pokud jde o Jiřího Drahoše...
ROZHOVOR Kandidát na Hrad Jiří Drahoš předem uznal prohru a vinu za to hodil na Putina. ParlamentnímListům.cz to řekla politická analytička Irena Ryšánková v reakci na výsledek schůzky exšéfa českých akademiků s končícím premiérem Sobotkou. Voliči podle Ryšánkové zcela vědomě odmítli tradiční strany. „Voliči si ANO zvolili, protože chtěli ANO. Chtěli Babiše. I s jeho slovenčinou, i s jeho miliardami, i s jeho čapími hnízdy,“ sdělila. Vedle dalších témat analytička velmi otevřeně zhodnotila politickou kariéru Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Schillerová bude chtít zjednodušit daňový systém
Alena Schillerová (za ANO) se chce ve funkci ministryně financí zaměřit na zjednodušení daňového systému a bude usilovat o tvorbu vyrovnaných státních rozpočtů. Řekla to dnes novinářům po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Schillerová byla třetí z navrhovaných nováčků ve vládě Andreje Babiše (ANO), s nimiž se Zeman sešel. Kabinet chce prezident jmenovat 13. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Historický rekord padl. Nezaměstnaných je 265 500
„V listopadu dosáhl trh práce historické úrovně. Od prosince začne úroveň nezaměstnanosti růst. O práci přijdou lidé, kteří byli najati na předvánoční výpomoc. S nástupem zimy též zaniknou sezónní práce a některým lidem vyprší smlouvy na dobu určitou,“ odhaduje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Východiska pro vytvoření protikorupčního strategického dokumentu
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu předložil vládě materiál „Východiska pro vytvoření protikorupčního strategického dokumentu České republiky pro období po roce 2017“. Učinil tak na základě plnění úkolu uloženého usnesením vlády ze dne 31. května 2017 č. 413. Vláda vzala materiál na vědomí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Národní muzeum otevírá v Náprstkově muzeu novou výstavu Indiáni
Výstavní projekt představuje původní obyvatele Severní a Jižní Ameriky a jejich minulé i současné tradice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sečkár (Svobodní): Zbraně v České republice nechceme
Češi nedostanou ústavní právo nosit zbraň na svou obranu. Senát tuto změnu považuje za nevhodnou a odmítl ji podpořit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Zvědavý racek uvízl v šachtě na Vltavě. Stal se tak 4000. pacientem záchranné stanice
O velkém štěstí nakonec může hovořit smolař z Modřan, kterého pravděpodobně zvědavost zavedla do jedné z šachet na Vltavě, z níž se sám nemohl dostat. Rackovi chechtavému v tu chvíli nejspíš do smíchu příliš nebylo. Příběh má ale šťastný konec, racka jsme vysvobodili a vypustili a nyní už se nejspíš zase spokojeně „chechtá“ někde nad řekou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Bez lidského přístupu k obětem by se nedařilo domácí násilí odhalovat v takové míře
Praha společně s Intervenčním centrem ocenila spolupráci s Policií ČR při řešení domácího násilí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Stanař Farský natočil VIDEO proti Babišovi. Ukazuje v něm, jací politici ve světě také vládli bez důvěry
Volební lídr STAN Jan Farský sdílel na svém facebookovém profilu video, na němž Andrej Babiš (ANO) hovoří o tom, jaký je rozdíl mezi vládou s důvěrou a vládou bez důvěry. „Koukněte,“ píše Farský, jak se následně do celého videa zapojil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM pořádá předvánoční aukce s pestrou nabídkou předmětů
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) letos poprvé připravil v předvánočním období veřejné aukce rozličných předmětů. Aukce se uskuteční v šesti městech ČR a zájemci si mohou vybírat z pestré nabídky. K dostání budou například potřeby pro domácnost, šperky, sportovní vybavení, elektronika, řemeslnické nářadí, ale i sběratelské kuriozity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nezaměstnanost na novém minimu
Ještě méně nezaměstnaných a ještě více volných míst. Tak by se daly shrnout listopadové statistiky z českého trhu práce. Míra nezaměstnanosti totiž poklesla na nové historické minimum 3,5 %, zatímco počet nabízených volných míst vytvořil nové maximum 214 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Česká Ústava má už čtvrt století. Bude k tomu konference v Senátu, který její zásluhou vznikl
Čtvrt století od přijetí Ústavy ČR připomene konference, která se dnes bude konat v sídle Senátu Parlamentu ČR. Sejdou se na ní odborníci na ústavní právo a politologii, kteří základní zákon státu proberou z hlediska ústavně-právního i filozoficko-právního.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rada Jihočeského kraje nechá zpracovat analýzu modernizace silnic, které prováděla firma Robstav
Nechat si zpracovat analýzu modernizace silnic, které prováděla firma Robstav stavby k.s. Konkrétně komunikací procházejících Týnem nad Vltavou směrem na Neznašov, Albrechtice a Písek a průtahu obcemi Dříteň a Nákří. Z výsledku analýzy pak vyvodit další postup. Ve čtvrtek 7. prosince to odhlasovala Rada Jihočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: K čemu je na světě parlament?
500 nebezpečných slov o parodii na zastupitelskou demokracii. Varování: Následující text obsahuje narativy, neslučitelné s vítězstvím pravdy a lásky nad českými buřiči
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kretén a odporný primitiv Juncker. Desítky milionů imigrantů z Afriky do Evropy. EU je naše záhuba. Šéf Bruselu vyzval k otevření dveří imigraci a toto řekli Okamura, kníže či Keller
ANKETA Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker řekl pro Deutsche Welle, že je zděšen z toho, v jakých podmínkách žijí uprchlíci v Libyi. Evropa dle něj imigranty potřebuje, a proto je, tvrdí, třeba podpořit legální migraci. „Lidé, kteří mají pocit, že je v Africe nečeká žádná budoucnost, do Evropy stejně přijdou. Pokud jim zavřeme hlavní dveře, přijdou těmi zadními,“ řekl s tím, že je třeba otevřít se legální migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Členové volebních komisí musí dostat více peněz
Odměny členů volebních komisí, především v dvoukolových volbách jsou naprosto neadekvátní. Hodinová odměna volebním komisařům za případné druhé kolo voleb činí pouze 11,33 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ve stavebnictví se blýská na lepší časy
Říjnová čísla ke stavební produkci v ČR potvrzují, že se v letošním roce daří situaci ve stavebnictví stabilizovat. Loňský propad stavební výroby je minulostí. Na druhou stranu čísla zatím nejsou přesvědčivá natolik, aby se dalo hovořit o razantním odrazu ode dna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senát vyzval vládu urychleně jednat o zákonu o střetu zájmů
Vláda by měla podle Senátu urychleně připravit novelu zákona o střetu zájmů, která by ochránila osobní údaje veřejných funkcionářů a práva jejich příbuzných. Horní komora k tomu kabinet vyzvala kvůli tomu, že nynější verze zákona podle ní nepřiměřeně zasahuje do soukromí veřejných činitelů, které nutí zveřejnit majetek svůj i svých blízkých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Praha zaplatí rekonstrukce v Thomayerově nemocnici
Rada hlavního města Prahy souhlasila s návrhem radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace pro Thomayerovu nemocnici. Dotace v celkové výši 4 milionů Kč bude využita na dvě investiční akce. Návrh bude ještě předložen ke schválení Zastupitelstvu hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek: Konec daňových výhod pro fondy developerů
Senát včera ve druhém čtení schválil návrh novely zákona o daních z příjmů, která zatím nabízí daňové výhody fondům, které své akcie registrují na burze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Platy v sociálních službách můžeme podstatně navýšit
V předvánočním čase radní hl. m. Prahy pro oblast sociální Daniel Hodek navštěvuje domovy pro seniory, které má ve správě hlavní město Praha. Včera navštívil Domov pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích a Domov pro seniory Krč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Ceny hejtmana handicapovaným umělcům jsou rozdány
Ceny hejtmana Moravskoslezského kraje handicapovaným umělcům mají nové majitele. V Galerii výtvarného umění Ostrava je předal vítězům náměstek hejtmana pro sociální záležitosti Jiří Navrátil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Haló, paní Angelo? Babiš měl první premiérský telefonát s Berlínem
Německá kancléřka Angela Merkelová pogratulovala Andreji Babišovi ke jmenování premiérem. Předseda české vlády sdělil, že spolu debatovali o svých zájmech v Evropě. Babiš se domnívá, že předchozí české vlády této problematice nevěnovaly dostatečnou pozornost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Sociální služby posílí dalších 10 milionů
Rada Libereckého kraje na svém 21. zasedání schválila další finanční prostředky pro poskytovatele sociálních služeb na rok 2018. Původní částka 5 milionů korun z rozpočtu kraje se tak navýšila na 15 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Cenu za lidská práva ambasády USA dostal romský aktivista Růžička
Cenu Alice Garrigue Masarykové, kterou každoročně uděluje americká ambasáda v Praze za práci v oblasti lidských práv, dnes získal romský aktivista Čeněk Růžička. Velvyslanec Stephen King ocenil Růžičkovu snahu o vybudování památníku romského holokaustu v Letech u Písku, kde dnes stojí vepřín. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl, šéf výboru pro EU: Babiš objevil Ameriku, v Bruselu bude s těmito názory za blázna
Předseda senátního výboru pro evropské záležitosti Václav Hampl se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zaměřil na Babišovy evropské recepty. Učinil tak proto, že novopečený premiér Andrej Babiš (ANO) bude za pár dnů zastupovat Česko na nadcházejícím zasedání Evropské rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Wichs: Katalánská karta
Před španělským konzulátem v Moskvě demonstrovalo několik desítek osob vedených ruským populistickým politikem Vladimírem Žirinovským. Jejich heslem byla „Samostatnost pro Katalánce“. Když se redaktor španělského deníku El País zeptal, kde leží Katalánsko, mnozí účastníci demonstrace nevěděli. Jednasedmdesátiletý Žirinovský prohlásil, že „rozpad Evropské unie by pro nás byl přínosem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
SŽDC: V neděli se otevřou pro veřejnost dvě nové železniční zastávky
V neděli 10. prosince 2017, kdy začne platit nový jízdní řád, se otevřou pro veřejnost železniční zastávky Tábor-Měšice a Veselí nad Moravou-Milokošť. Dojde tak ke zlepšení dopravní dostupnosti pro obyvatele městských částí, kterými vlaky dosud jen projížděly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude jednat v Paříži o ochraně klimatu
Předseda vlády v demisi Bohuslav Sobotka bude v úterý 12. prosince 2017 zastupovat Českou republiku na Summitu One Planet v Paříži. Součástí summitu, který je zaměřen na posílení nástrojů k ochraně klimatu, bude oběd hlav států a předsedů vlád, který bude hostit francouzský prezident Emmanuel Macron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra Metnar po návštěvě v Lánech: Jsme šestá nejbezpečnější země na světě. A chci, aby to tak zůstalo
Lubomír Metnar (za ANO) se chce v případě jmenování do funkce ministra vnitra zasadit o to, aby Česká republika dál patřila mezi nejbezpečnější země. Novinářům to řekl po dnešním setkání s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech, které trvalo necelou hodinu. O svých prioritách či personálních změnách se chce rozhodnout a informovat teprve v okamžiku, kdy se po jmenování blíž seznámí se stavem resortu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vizionáři 2017 opět ocenili projekty, podpořené Technickou agenturou ČR
Již posedmé byly tento týden vyhlášeny vítězné projekty Vizionáři 2017. Oceněny tak byly nejzajímavější inovativní počiny v českém podnikání s významným společenským, technologickým či ekonomickým přínosem. Mezi oceněnými projekty se objevily i projekty podpořené Technologickou agenturou ČR (TA ČR) například rostoucí tumorózní endoprotéza stehenní kosti či fotoaktivní transparentní nátěrový systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rozvod EU a Británie ještě není hotový, upozornil Chmelař
Rozvod Evropské unie s Velkou Británií zatím není hotový, pokrok v jednání musí uznat členské státy, řekl dnes ČTK státní tajemník pro EU Aleš Chmelař k posunu jednání o brexitu. Vyjednávací týmy, které vedou rozhovory o podmínkách vystoupení Británie z EU, dnes našly shodu na tom, jak by měla vypadat dohoda mezi EU a Londýnem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ODS: Náš program hájíme ve Sněmovně i v Senátu
V tomto týdnu se uskutečnila další, třetí povolební schůze Poslanecké sněmovny, na které došlo již na projednávání prvních zákonných norem. Ve středu a ve čtvrtek se sešel také Senát. Zákonodárci v barvách ODS využili obou těchto příležitostí k tomu, aby prosazovali naše priority, ke kterým jsme se před volbami zavázali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
EU se chová jako imbecilní dítě. Peklo na zemi. Obeznámený Topolánek, mladý Klaus a český poslanec za AfD společně debatovali a bylo to vážně brutální
REPORTÁŽ „Podíváme-li se na současný politický stav Evropské unie, jsme v pekle? Myslím, že ano,“ řekl na brněnské konferenci kandidát na prezidenta Mirek Topolánek. Podle něj je současná politika nárůstu dluhů veřejných rozpočtů, státní podpory bankám a masivních fiskálních impulzů cestou do pekel. Spolu s poslancem za ODS Václavem Klausem mladším a poslancem německého Bundestagu Petrem Bystroněm se sešli v Hotelu Continental pod taktovkou liberálního ekonoma a analytika Davida Bartase a moderátora Aleše Musila. Společně diskutovali o tom, zda je Evropská unie reformovatelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
NPÚ: Výherci soutěže převzali ceny v zámku, kde běhají po stropě zajíci
Soutěž Výlety s Dvojkou, na níž se spolu s Českým rozhlasem podílí i Národní památkový ústav, zná své vítěze. Vylosovanými výherci, kteří správně odpověděli, že zajíci běhají po stropě na zámku v Bučovicích, jsou Regina Večerková z Prostějova, Marie Spilková z Nymburka a Jana Fišerová z Chrudimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Krok směrem k uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele
Krok směrem k uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele zřejmě významně ovlivní další vývoj nejen na Blízkém východě, ale také v dalších částech světa. Nepíše se přitom ale na nepopsaný list papíru, a Zeď nářků by mohla povídat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jurečka o případných námluvách lidovců s Babišem: Jen jsme vysílali signály
Do křesla pro hosta pátečního Interview ČT24 usedl končící lidovecký ministr zemědělství Marian Jurečka. První místopředseda lidovců si před televizními kamerami rýpl do designovaného premiéra Andreje Babiše (ANO) a Miloše Zemana, končícího premiéra Bohuslava Sobotku pochválil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Dovoz rostl v říjnu rychleji než vývoz
Podle předběžných údajů skončila v říjnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 9,7 mld. Kč, který byl meziročně o 5,0 mld. Kč nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Podnikání v České republice
Slýcháváme to v každém předvolebním období od všech politických stran – snížíme administrativu podnikatelů, snížíme daně. Jaká je ale skutečnost od počátků podnikání v České republice?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nezávislí investigativci přišli s novou teorií, jak Rusko zavinilo pád letadla na Ukrajině. Vystupuje v ní generál na penzi
Nezávislá investigativní skupina Bellingcat dnes na svých webových stránkách uvedla, že za katastrofu letadla MH17 může ruský generál. K pádu dopravního letadla na Donbasu došlo v červenci 2014. Zahynulo tehdy téměř 200 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Uherskohradišťská nemocnice: Přidejte se k dárcům kostní dřeně
Již několik let úspěšně spolupracujeme s plzeňským Českým národním registrem dárců dřeně, nejsme však jeho organickou součástí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš nesouhlasí s přesunem ambasády v Izraeli do Jeruzaléma
Designovaný premiér Andrej Babiš (ANO) nesouhlasí s návrhem na přesun české ambasády v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Řekl to Českému rozhlasu Radiožurnálu v reakci na čtvrteční vyjádření prezidenta Miloše Zemana, který vyzval Česko a Evropskou unii k následování příkladu Spojených států, které tento krok oznámily. Podle Babiše ale je třeba nevytvářet na Blízkém východě nové konflikty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Nesmíme se stát montovnou Evropy, klíčová je motivace učitelů
Starostové navrhují investovat příští rok necelých 16 miliard korun do systému motivace a odměňování učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Počet zaměstnanců v průmyslu se v říjnu dále zvýšil
Průmyslová produkce v říjnu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 5,3 %, bez očištění byla vyšší o 10,5 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně nižší o 1,5 %. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 10,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Jeruzalém a o čem se nemluví
Mnohdy je podstatně důležitější to, o čem se mlčí a nemluví, než to co bylo zveřejněno. Plně to platí i pro složitou situaci Jeruzaléma a vyhlášení samostatného státu „Palestina“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Renata Vesecká: Amnézie senátora Antla
Tak jsem si v Parlamentních listech přečetla, že senátor Miroslav Antl odcházel z Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové kvůli mé osobě. Musím říci, že mě toto zjištění potěšilo, neboť se mi zjevně podařilo to, co se mým třem předchůdcům v pozici krajských státních zástupců nepodařilo, přestože by takový výsledek ze stejného důvodu jako já velmi uvítali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Přínos neziskovek studujících gender je sporný, tvrdí poslanec Janda. Peníze by rád dal sportovcům
Návrhy na přesuny peněz mezi jednotlivými kapitolami rozpočtu budou poslanci projednávat příští týden ve čtvrtek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.12.2017 v 16:36, zobrazit podobné
ČSÚ: Stavební produkce v říjnu vzrostla
Stavební produkce v říjnu 2017 po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 3,2 %, bez očištění se zvýšila o 5,9 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 4,6 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 50,6 %. Bylo zahájeno meziročně o 30,2 % bytů více. Dokončeno bylo o 25,6 % bytů méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Ve spolupráci se státy V4 spustíme projekt prevence migrace
Jak uvedl předseda vlády v demisi Bohuslav Sobotka, Česká republika pokračuje v naplňování své migrační politiky, jejímž cílem je předcházet migračním krizím pomocí přímo v zemích původu. V této souvislosti ČR spustí s dalšími státy Visegrádské skupiny společný projekt na posílení ostrahy libyjských hranic a zlepšení podmínek uprchlíků přímo v Libyi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
SPD v sobotu rozhodne, koho podpoří v prezidentské volbě
Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v sobotu rozhodne, koho podpoří v lednové prezidentské volbě. Na své konferenci se bude zabývat i výsledkem sněmovních voleb a přípravou na komunální a senátní volby. ČTK to dnes řekl předseda hnutí Tomio Okamura. Na sjezdu s projevem vystoupí prezident Miloš Zeman. O podporu ve volbách ale hnutí podle svých slov žádat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Sjezd SPD otevřel cestu k jednání
Po tvrdé šestihodinové diskusi na berlínském sjezdu sociální demokracie SPD, otevřelo 600 jejich delegátů cestu k zahájení jednání s křesťanskými unionistickými stranami CDU/CSU. Jejich výsledkem má být rozhodnutí o dalším osudu vytváření nové spolkové vlády. Jde o tři možnosti : obnovení velké koalice tzv. GroKo třech stran křesťanských a sociálních demokratů spolu s bavorskými sociály, menšinové vlády Angely Merkelové nebo vyhlášení nových voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za zákaz používání chemických postřiků v zemědělství
Tragédií venkova je používání chemických látek na ošetření rostlin. Půda je bez organické hmoty, bez žížal, brouků a dalších organismů, hynou včely ve velkém!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jakob (TOP 09): Odmítáme poskytnout dotaci 10 milionů na sraz motorkářů
Zastupitelstvo Středočeského kraje čeká rozhodnutí týkající se budoucích rozpočtových výdajů. Plénum oslovili zástupci Harley-Davidson (zastoupení společností Klasik Moto, a.s.) s žádostí o desetimilionovou finanční podporu a argumentem, že akce potenciálně přinese velké zisky. Zastupitelé TOP 09 si kladou otázku, proč částku, která je ekvivalentem ročních nákladů menší školy, poskytnout na oslavu firmy, která jen za poslední čtvrtletí dosáhla zisku 1,5 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Centrum sociálních služeb Praha zajistilo očkování psů lidí bez domova
Centrum sociálních služeb Praha zajistilo preventivní očkování psů lidí bez domova. Na další z plánovaných akcí bylo oočkováno 42 psů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Druhou adventní neděli můžete oslavit s Rozhlasovým swingovým orchestrem
Letošní druhá adventní neděle bude v rozhlase patřit swingu. 10. prosince už od 18 hodin vystoupí ve studiovém sále v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče se svými sólisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jednotka neumětelství ministra je jeden Ťok. Exposlanec Doktor, který se ve zlém rozešel s Nečasem, si nebral servítky
ROZHOVOR Neudělali nic dobrého, hodnotí dosluhující Sobotkovu vládu bývalý poslanec a ekonomický expert ODS Michal Doktor. A jako jednotku naprostého neumětelství stanovil jeden Ťok. S nástupem Babišovy vlády odhaduje plošné personální změny a snahu o velmi rychlou koncentraci moci, dal by si velký pozor na to, co se začne dít kolem veřejnoprávní televize a rozhlasu. Pokud jde o ekonomiku, hlavní otázkou podle něj je, kolik času se promrhá do konstituce vlády s důvěrou. „Pokud by mělo dojít ke ztrátě celého prvního pololetí, pak je tu řada věcí, které začnou chybět. Končí například tříletý daňový „rozvrh“ v oblasti spotřebních daní na tabák. Mluvíme o potenciálu výpadku daňových příjmů v řádu miliard,“ upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Michal Doktor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš: Menšinová vláda je jedinečnou příležitostí, jak zefektivnit stát
Komentář na facebookovém profilu k šancím vlády získat důvěru v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Babiš bude dobrým premiérem
Má žena mě často peskuje za to, jak jsem nepořádný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky se zúčastní konference hnutí SPD
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní konference hnutí Svoboda a přímá demokracie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Kvóty EU jsou špatné, žaloba od EK ještě horší
Komentář předsedy ODS na facebookovém profilu k žalobě Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Ředitel Českých center má dlouholeté zkušenosti s vedením kulturní instituce
Novým generálním ředitelem Českých center se stane Ondřej Černý, který v současné době vede České centrum v Mnichově. Vítěze vybrala komise složená z expertů MZV a Českých center.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ: Rodinám s vážně nemocnými dětmi poslali zaměstnanci s Nadací ČEZ přes čtyři miliony korun
Konec roku ve Skupině ČEZ už tradičně patří společné zaměstnanecké sbírce Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ s názvem Plníme přání, myslíme na druhé. Jedenáctý ročník pomoci byl určen dětem a mladistvým s dlouhodobým závažným onemocněním. Během šesti týdnů vybrali mezi sebou energetici rekordní částku 2 084 625 korun, kterou poté Nadace ČEZ ještě zdvojnásobila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kvóty očima Jana Moláčka: Evropa chce řešit požáry, Česko chce zakázat oheň. Výsledkem je půl milionu hlasů pro Okamuru
Migranti budou do Evropy přicházet stále a rozhodně není vyloučené, že uplyne pár let a Česko bude muset zvládat vlnu uprchlíků z Ukrajiny, přemýšlí nahlas novinář Jan Moláček. „Evropa řeší, jak hasit požáry, a Česko navrhuje, aby nehořelo,“ upřesnil svůj pohled na aktuální debatu o reformě evropského azylového sytému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
DPP vyhrál soud se společností euroAWK. Ta musí odstranit z metra reklamní vitríny
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uspěl u Obvodního soudu pro Prahu 10 ve sporu s reklamní společností euroAWK. Podanou žalobou se DPP domáhal odstranění reklamních nosičů z prostor pražského metra. Podle soudního rozhodnutí musí euroAWK do 30 dnů odmontovat své reklamní a informační panely a DPP zaplatit náklady řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Moderní dílny pro žáky základních škol už fungují
Radní hlavního města pro školství Irena Ropková a radní městské části Praha 4 Jaroslav Míth navštívili výuku v jednom z nově zřízených polytechnických hnízd, které umožňují rozvoj manuálních dovedností a kompetencí žáků základních škol při využití zázemí středních škol a odborných učilišť. Polytechnické hnízdo na učilišti v Ohradní ulici v Praze 4 nabízí žákům okolních základních škol výuku v truhlářské dílně a v kovodílně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Investované miliardy mění chemičku v moderní firmu
Továrna, která před rokem 1989 patřila k největším zaměstnavatelům, ale také k největším znečišťovatelům životního prostředí v Pardubickém kraji, se mění před očima. Přesvědčil se o tom také Roman Línek, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje, kterého s největšími investicemi posledních pěti let seznámil přímo v podniku generální ředitel Synthesie Josef Liška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Hloupost jiných občas pobaví
K trestnímu stíhání Babiše. Hloupost jiných občas pobaví. To platí i pro článek: Jak vysvětlíme světu Babiše? Tak velký konflikt zájmů totiž nelze vysvětlit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Sladit projekt, na kterém participují dva státy, není jednoduché
Rada Jihomoravského kraj na svém jednání 7. prosince 2017 schválila zahájení zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku „Zhotovitel stavby – Lávka přes řeku Moravu včetně přístupové komunikace v archeologickém parku Mikulčice - Kopčany“. Rada zároveň schválila text oznámení o zahájení tohoto zadávacího řízení a jeho odeslání do Věstníku veřejných zakázek a Úředního věstníku Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš lituje: Petr Fiala, to by byl skvělý ministr zahraničí, ale když nechce...
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl novopečený premiér Andrej Babiš (ANO). Mimo jiné se vyjádřil k Brexitu, ale i k migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zpráva evropských akademií věd: Změna ve výživě a životosprávě je nezbytná
Zpráva evropských vědeckých akademií požaduje okamžité změny v oblasti zajištění potravin a výživy: Evropa bude muset změnit způsob výživy a více se zabývat spojitostí mezi výživou, změnou klimatu a zdravím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce: Výsledky dlouhodobé kontroly ovoce a zeleniny
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se vzhledem k neuspokojivé situaci na trhu a množství spotřebitelských podnětů intenzivně zaměřila na kontroly správného označování, původu, bezpečnosti a jakosti u čerstvé zeleniny a ovoce a brambor, nabízených na trzích, stáncích a u dodavatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist