Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.958x, což odpovídá cca 102.166-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Babiš se vyjádřil ke zprávě OLAFu. Stručně a jasně
Ministerstvo financí ČR už má k dispozici zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF). A dělá s ní tajnosti. Nová ministryně financí Alena Schillerová, blízká spolupracovnice Andreje Babiše z doby, kdy byl šéfem státní kasy, tvrdí, že si není jistá, zda smí zprávu zveřejnit. Kritici předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) na zveřejnění trvají. A co na to sám premiér? Ten se vyjádřil pro deník Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V Česku žije až 70 procent ubožáků, mohla by prý říct Clintonová
Americký novinář žijící v Česku Erik Best se ještě jednou vrací k americkým prezidentským volbám z roku 2016 a k českým sněmovním volbám z letošního podzimu. Našel mezi nimi jednu paralelu. Hillary Clintonová by prý o českém národě mohla říci, že je až ze sedmdesáti procent tvořen ubožáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Honzejk z Hospodářek odhalil, proč prý Babišovi lidé tolik mlží kolem zprávy OLAF. Došlo i na surikaty
Ministerstvo financí zprávu Evropského úřadu proti podvodům (OLAF) ke kauze Čapího hnízda obdrželo už ve středu 27. prosince. Zdá se, že ve zprávě nejspíše nestojí nic, co by premiéra Andreje Babiše potěšilo. Evropská komise už požádala Česko, aby Čapí hnízdo vyňalo z projektů financovaných EU; už jen to naznačuje, že šetření OLAF nejspíše nedopadlo dobře. „Premiér hraje o čas,“ říká komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Všichni jsme myši v kleci
Možná už jste si stejně jako já položili otázku, jak je to možné, že místo podstatných věcí dneska lidstvo minimálně v evropsko-americkém prostoru řeší neuvěřitelné hlouposti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ubodaná patnáctiletá Němka uprchlíkem z Afghánistánu: Na povrch vyplouvají děsivé skutečnosti
Německá média dál informují o případu patnáctileté dívky, kterou zavraždil údajně stejně starý Afghánec. Vše nasvědčuje tomu, že úřady mohly nejhoršímu zabránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„Blonďatá děvko!“ Česká krajanka v Rakousku popsala napadení imigranty. Lidé prý už mají chování přistěhovalců plné zuby. Ženy obtěžují v metru
ROZHOVOR Rakušané mají strach o děti, sebe i z budoucnosti a chtějí tvrdší tresty za kriminalitu přistěhovalců. Tak vidí situaci Pavlína Drtinová, která v Rakousku žije už 25 let. Je dalším z Čechů a Češek v zahraničí, kteří pro ParlamentníListy.cz popsali své zkušenosti. Migranti jsou prý hluční, drzí a na nikoho neberou ohled. Rakušané už toho mají plné zuby, což dali jasně najevo v posledních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kauza Mostecké uhelné pokračuje. Švýcarský soud uznal odvolání České republiky
ČTK přinesla informaci, že švýcarský Spolkový soud, nejvyšší soud v zemi, uznal odvolání České republiky v kauze Mostecké uhelné společnosti. Vedle toho potvrdil tresty pro obviněné osoby – Jiřího Diviše, Antonína Koláčka, Marka Čmejlu, Petra Krause a Oldřicha Klimeckého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Horáček ruší reklamu na proruských webech. Drahoš má seznam zakázaných stránek, Topolánek si vybírá
Dezinformační weby často vystupují proti soupeřům Miloše Zemana. Někteří z nich si u nich nakupují reklamu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.12.2017 v 12:36, zobrazit podobné
SPO podporuje v prezidentských volbách Miloše Zemana
Strana Práv Občanů podporuje v prezidentských volbách Miloše Zemana, svého čestného předsedu a zakladatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kam vedou státní regulace
Komentář na facebookovém profilu k EET a protikuřáckému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ve vlacích Českých drah objednaných Plzeňským krajem platí od 1. ledna 2018 nové slevy
Slevy podle tarifu Plzeňského kraje budou platit denně po celý rok mezi stanicemi na území Plzeňského kraje, a to pouze ve 2. vozové třídě vlaků Českých drah provozovaných v rámci „Smlouvy o závazku veřejných služeb“ uzavřené mezi Českými drahami a Plzeňským krajem v osobních a spěšných vlacích a v rychlících z Klatov do Železné Rudy-Alžbětína a zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Izrael není skutečný stát.“ Francouzský magazín pro děti má obrovský průšvih. Věc jde až k prezidentovi
Není žádným tajemstvím, že v Palestině a většině muslimských zemí světa jsou děti od raného věku terčem indoktrinace nenávistí vůči Izraeli a Židům. Protiizraelská propaganda však útočí i na děti v západoevropských zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman obhájí post hlavy státu. Tady je pět důvodů, proč se to stane
Už jen dva týdny zbývají do volby prezidenta republiky. Je velmi pravděpodobné, že hlavní favorit v boji o Hrad, Miloš Zeman, obhájí post hlavy státu. Tady je pět důvodů, proč se tak nejspíše stane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman musí Ovčáčkovu debatu na Barrandově zaúčtovat do nákladů, říká úředník, který hlídá kampaň
Podle Outlého by neměl Ovčáček vystupovat v debatě jako zaměstnanec Kanceláře prezidenta republiky. Debata je totiž prvkem volební kampaně.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.12.2017 v 17:36, zobrazit podobné
Drahoš co? Neznám! Získali jsme výzkum, na který prezidentští kandidáti jen tak nezapomenou
Agentura Phoenix Research na vzorku více jak 1200 respondentů měřila řadu aspektů, které se týkají prezidentských kandidátů. Dotázaní se zaměřili nejen na klasickou popularitu, ale rovněž na znalost, jistou formu zábavy během kampaně, případně odpovídali na otázku, kdo z kandidátů je spojený se skandály?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Generálmajor v ráži: Pražáci, jak vás venkovan může mít rád, když jste vytáhli z bahna TOP 09 a Schwarzenbergovi dali přes 19 tisíc preferenčních hlasů!
ROZHOVOR Hnutí Svoboda a přímá demokracie si v mnohém vypůjčilo věci od Strany práv občanů, konkrétně z mých článků zveřejněných na ParlamentníchListech.cz a Facebooku. Piráti jsou jakýsi celoevropský projekt, a to, že uspěli, je zásluhou především tradičních stran, které tu vládly dlouhá léta. Kdo za nimi stojí a kdo je financuje? Zahulíme, uvidíme. Takhle odvázaně hovoří generálmajor v záloze Hynek Blaško.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Novoroční oběd Zemana s Babišem bude v úterý, přijdou i manželky
Tradiční novoroční oběd prezidenta Miloše Zemana s předsedou vlády bude v úterý 2. ledna. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. U slavnostní tabule usedne prezident s manželkou Ivanou a premiér Andrej Babiš (ANO) s chotí Monikou, kterou si vzal letos v červenci. Informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Co se mění v roce 2018? Novinky Ministerstva práce a sociálních věcí
Nový rok přináší řadu změn v oblasti práce a sociálních věcí. Už od ledna půjde vyčerpat rodičovský příspěvek rychleji, na přídavky na dítě dosáhne více rodin a výrazně se zvyšují důchody i minimální mzda. V průběhu roku 2018 pak budou zavedeny dvě nové dávky, tzv. otcovská a dlouhodobé ošetřovné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Novoroční výzva jihočeským poslancům
my, občané Jihočeského kraje, vyzýváme naše zvolené zástupce v Poslanecké sněmovně, aby v následující volbě předsedy stálé komise pro kontrolu činnosti GIBS nepodpořili kandidáta KSČM Zdeňka Ondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Porodnost klesá, lidé řeší nesmysly jako Me Too. Neziskovky rozdávají naše zdroje konkurenčnímu etniku. Cesta do pekel! Ekonomka Šichtařová vzývá poslední naději
Ekonomka Markéta Šichtařová tvrdí, že si lidé v západní euroatlantické civilizaci žijí velmi dobře. Žijí si prý dokonce natolik dobře, že řeší hlouposti, jako je kampaň Me Too, a unikají jim podstatné problémy. Pokud bude tento trend pokračovat, podle Šichtařové nás to zabije.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Bakala předveden k výslechu kvůli OKD? Poslanecký předák promluvil
ROZHOVOR Sněmovní vyšetřovací komise k OKD by měla rozkrýt možné politické viníky, kterými se soud nezabývá. ParlamentnímListům.cz to řekl šéf poslanců Pirátské strany Jakub Michálek. Podle něho by měl být k výslechu předvolán i Zdeněk Bakala. Piráti ve Sněmovně vznik komise iniciovali. Proti hlasoval jen Miroslav Kalousek, který má ve věci podle Michálka střet zájmů, protože Bakala v minulosti sponzoroval TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Před 80 lety…
V jednom diktátu v době mé povinné školní docházky ještě na prvním stupni základní školy ve druhé polovině 80. let se objevila i tato věta: „Lidé dnes již zapomněli, jak se žilo dříve“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš chystá další změny. Protikorupční organizace i NKÚ bijí na poplach
Ministr spravedlnosti a předseda Legislativní rady vlády Robert Pelikán připravil nový jednací řád vlády. Pokud vejde v platnost, bude to znamenat, že prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala, dříve člen ČSSD, už nebude moct docházet na jednání vlády. A nejen on. Týkat se to bude i dalších státních úředníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Starostové a nezávislí mají třetího brněnského starostu
Třetím brněnským starostou za STAN je od prosince 2017 Zdeněk Rotrekl. Koalice na Brně-jihu se rozpadla kvůli napjatým vztahům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ekonomka vyhlíží rok 2018: Potraviny ještě podraží, nájmy dál porostou
Česká ekonomika šlape tak dobře, že patříme mezi premianty EU. Má to ovšem také stinnou stránku. Daní za nárůst zakázek či platů ve firmách je zdražování. V roce 2017 se lidé museli srovnat s rychlým růstem cen potravin, hypoték i nájmů bytů. Páteční MF Dnes píše, že zdražování bude pokračovat i v roce 2018. Ekonomové se však přou o to, jak rychlé zdražování bude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Věda jako vášeň
Významné životní jubileum oslavila v těchto dnech prof. Helena Illnerová, historicky první žena, která řídila Akademii věd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
DPP: Tramvajovou trať v Zenklově ulici čeká komplexní rekonstrukce
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zahájí komplexní rekonstrukci tramvajové trati v Zenklově ulici, a to v koordinaci s pracemi na rekonstrukci vodovodu, kanalizace, dalších inženýrských sítí, vozovek a chodníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pražský hrad oslaví výročí vzniku České republiky a zahájení jubilejního 100. roku republiky
Pražský hrad oslaví 25. výročí vzniku České republiky a zahájení jubilejního 100. roku republiky slavnostním střídáním Hradní stráže a mimořádnou expozicí v prostorách prezidentské kanceláře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Erik Best poskytl nejen Babišovi návod, jak číst zprávu OLAFu
Kolem zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) je stále velmi živo. Úřad by měl konečně říci, jak se dívá na přidělení evropské dotace pro firmu Čapí hnízdo z holdingu Agrofert. K případu se vyjádřil i americký novinář žijící v Česku Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Horáček: Největší zklamání současné doby
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MŽP: Myslíte na ochranu životního prostředí, kudy chodíte? Sdílejte své zkušenosti a vyhrajte
Jak se dostáváte do práce nebo do školy? Autem, na kole nebo veřejnou dopravou? Naše každodenní chování se odráží na stavu životního prostředí. Je to vaše motivováno snahou o čistší a zdravější prostředí? Zkuste změřit své snahy s ostatními! Přihlaste svůj příspěvek do videosoutěže, kterou vyhlásila Evropská agentura pro životní prostředí (EEA), nejpozději do konce března 2018. Vítězové 4 vyhlášených kategorií budou zveřejněni 5. června 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Aréna Jaromíra Soukupa již v úterý na TV Barrandov
V úterý 2. ledna 2018 ve 21.25 odvysílá televize Barrandov pravidelný pořad Aréna Jaromíra Soukupa. Do prvního lednového dílu byli pozváni čtyři hosté – Jiří Drahoš, Michal Horáček, Mirek Topolánek a Jiří Ovčáček, kteří byli osobně osloveni s nabídkou účasti a možností pozvat si své podporovatele do publika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ÚZSVM předal Moravské galerii v Brně umělecká díla v hodnotě přes 600 tisíc korun
Pracovníci brněnského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) předali Moravské galerii v Brně velké množství obrazů a kaligrafií známé brněnské autorky Inez Tuschnerové v celkové hodnotě 613 850 Kč. ÚZSVM získal předměty jako odúmrť přímo po této umělkyni. Nejhodnotnějším předaným dílem byl obraz „Requiem za oběti terorismu II.“ v hodnotě 25 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
DVTV nám ukázala amerického pokrokového sociologa. Rozhněvaní bílí muži prý na feminismu a kvótách vydělají, jen to nechápou
V dnešní době jsou u moci především muži. Americký sociolog a přední světový odborník na maskulinitu Michael Kimmel je však přesvědčen, že ženy a muži by si měli být rovni. Kdyby tomu tak bylo, mužům by se to prý nakonec vyplatilo. „Muži mají často pocit, že feminismus je ženská válka proti nim, rovnost pohlaví se ale vyplatí všem,“ uvedl Kimmel v rozhovoru na DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Německo si neví rady s nezletilými kriminálníky z Maroka. Starosta Mannheimu už volá o pomoc
Německo čelí v posledních měsících prudkému nárůstu kriminality mezi nezletilými migranty z Maroka. Ačkoli v této zemi neprobíhá žádná válka ani hladomor, nelze nezletilé pachatele deportovat. Magazín Focus dnes toto téma publikoval jako úvodní článek ve svém internetovém vydání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Státní zdravotní ústav: Víte, že i mléko a mléčné výrobky jsou zdrojem vitaminu D?
CZVP-SZÚ uveřejnilo již několik aktualit týkajících se zdrojů vitaminu D v potravinách. Doposud šlo o články k rybám, vejcím, houbám, fortifikovaným potravinám a chystají se další. A protože je doba vánočního cukroví, ve kterém nesmí chybět poctivé máslo, tak bychom dnešní článek věnovali nejen jemu, ale i mléku, z kterého se vyrábí, a dalším mléčným výrobkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová nechce tajit zprávu OLAF. Dokonce kvůli urychlení odvolala úředníky z dovolené
Ministryně financí Alena Schillerová dala najevo, že nehodlá zatajovat zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF). Hodlá dodržet zákon a tlačí na úředníky, aby text uveřejnili co nejdříve. Prý kvůli tomu někteří úředníci i přerušili dovolenou a opět jsou v plné práci. Informuje o tom Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Zapálené prskavky stály za mnohými štědrovečerními požáry
Letošní Štědrý den byl co do požárů naprosto typický. Na jednu stranu bylo požárů sice jen lehce nadprůměrně, celkem 53 (dlouhodobý denní průměr je 49 požárů), nicméně většina z požárů byla v bytech a domech, kde mívají tradičně požáry nejhorší následky. I včera si vyžádaly jeden lidský život a 18 osob se při nich zranilo. Vedly požáry od prskavek, svíček a otevřeného ohně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Na Nový rok Pražský hrad nachystal speciální výstavu k vzniku ČR
Slavnostní polední střídání Hradní stráže doprovoděné státní hymnou a otevření návštěvních místností Kanceláře prezidenta republiky. Na Nový rok připomenou na Pražském hradě 25 let od vzniku České republiky, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
České věznice jsou pět let po Klausově amnestii opět přeplněné
V dlouhodobě přeplněných českých věznicích je aktuálně přes 22 000 odsouzených a vazebně stíhaných. Ubytovací kapacity jsou v průměru zaplněny na 106 procent. Rozsáhlá amnestie, kterou před pěti lety vyhlásil prezident Václav Klaus, tuto situaci zlepšila jen dočasně, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Památkáři vydávají novou publikaci Památky Vysočiny 2016
Telčské pracoviště Národního památkového ústavu vydává novou publikaci ze série Památky Vysočiny, která mapuje události z oblasti památkové péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Existenční a názorový boj Le Monde diplomatique a situace západního mainstreamu
Serge Halimi, jeden z předních francouzských novinářů a šéfredaktor měsíčníku Le Monde diplomatique v roce 2009 upozornil na důsledky ekonomické „bouře“, která plenila novinový trh a vtrhla také do redakce slovutného francouzského periodika, kde je také předsedou představenstva a pravidelně jednou za měsíc píše redakční poznámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Estonská prezidentka bude měsíc úřadovat v Narvě
Prezidentka Estonské republiky Kersti Kaljulaidová oznámila, že v příštím roce na jeden měsíc přestěhuje svůj úřad do etnicky ruského pohraničního města Narva. Takový krok byl jedním z jejích volebních slibů v prezidentských volbách v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Europoslanec Tomáš Zdechovský znovu vstupuje na scénu. Kvůli zprávě OLAFu
Europoslanci z výboru pro rozpočtovou kontrolu si v lednu vyžádají zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o vyšetřování farmy Čapí hnízdo, pokud ji do 1. ledna nezveřejní české úřady. V tiskové zprávě to dnes uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) ve čtvrtek řekla, že si její úřad nechává zpracovat právní analýzu, zda je možné materiál zveřejnit, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
To nesmíme připustit. A rozhodně zůstat mimo „tvrdé jádro“ EU a vyjednat si výjimky. Jan Zahradil ukazuje, co nás čeká z Bruselu
ROZHOVOR “Ačkoli mezi velkými evropskými státy a bruselskými institucemi stále panují značné rozpory, přesto jsme svědky sílícího tlaku na utužování integrace a roste i mocenský apetit Evropské komise, což se projevilo dosud bezprecedentním výpadem vůči Polsku,” komentuje politiku Evropské unie v letošním roce jeden z nejzkušenějších českých europoslanců Jan Zahradil (ODS). Ohledně vztahu Bruselu k světovým velmocím pak ještě uvádí: ”Pokud jde o Rusko, uvidíme, co řekne nová německá vláda. Budu se hodně smát, pokud to bude paní Merkelová, kdo začne první rušit ekonomické sankce. Její zdejší fanklub asi zůstane v šoku. Česko-čínské vztahy jsou teď na dobré úrovni a nenechme si je poškozovat.”
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
To nejlepší už máme za sebou, tvrdí ekonom Vladimír Pikora
Ekonom Vladimír Pikora se v textu pro Reflex.cz zamyslel nad tím, co jsme zažili v roce 2017 a co nás čeká v roce 2018. Navzdory tomu, že nás politici bombardovali v předvolební kampani vším možným, zemi ve skutečnosti nijak nepomohli. Ekonomika přesto šlapala na plné obrátky. Podle ekonoma šlapala tak dobře, že v roce 2018 už to může být jen horší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Jsme země neomezených možností
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zelená pro Opavu: Radnice šíří paniku a chaos
Město má tvořit dobré životní podmínky a poskytovat služby svým občanům. Zároveň má konat předvídatelně a transparentně. Úřad zajišťuje operativu a hlídá plnění zákonných povinností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hilšer: Pan Ovčáček by se měl raději věnovat hledání Peroutkova článku
Komentář na facebookovém profilu k debatě prezidentských kandidátů na TV Barrandov
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Varování vědců do nového roku
V roce 1992 vydala skupina 1500 světových vědců výzvu »World Scientists´ Warning to Humanity«, která varovala před cestou lidstva do záhuby. Po čtvrt století vyšel v časopise Bio Scientist další apel nazvaný »Varování lidstvu – druhá upomínka«.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pardubická ČSSD vyzvala bývalé členy ke složení mandátů
ČSSD pardubického okresu vyzvala tři bývalé členy, Vítězslava Novohradského, Pavla Svobodu a Aleše Vavřičku, aby se vzdali svých mandátů v zastupitelstvu města. Novohradského vyzvala také k tomu, aby složil i mandát krajského zastupitele a funkci předsedy dozorčí rady společnosti Nemocnice Pardubického kraje a místopředsedy zdravotního výboru krajského zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Spisovatel Olšer: Je zde hrozba celosvětového konfliktu. Na první pohled by se mohlo zdát, že nic takového nehrozí, ale...
ROZHOVOR „Pokud by měl někdo jiný než Miloš Zeman vyhrát prezidentské volby 2018, byla by to tragédie pro celý český národ,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz publicista a spisovatel Břetislav Olšer, šéfredaktor serveru Rukojmi.cz. Vyjadřuje se i k situaci na Ukrajině, či v Katalánsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Doprava - životní zájem města
Železniční trať i silnice I. třídy 1/11 přináší našemu městu (Třebechovicím p/O) výhodu dopravního napojení na páteřní komunikace celostátního významu, ale představují i ohrožení kvality života i bezpečnosti našich občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Průměrně každý čtvrtý prodejce před Vánoci nedodržel zákon
Poslední dva týdny před Vánoci Česká obchodní inspekce zintenzivnila kontroly na vánočních trzích. V rámci celé České republiky bylo provedeno od 11. do 24. prosince 431 kontrol a z toho ve 103 případech inspektoři zjistili porušení zákona (24 %). Někteří prodejci dokonce neměli problém nalít alkohol nezletilé osobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura: Vláda nemá bezpečnost v České republice pod kontrolou
Další neuvěřitelné jednání. Ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO) se dnes ohradil proti mému tvrzení, že České republice hrozí teroristické útoky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Do Afriky se posílají kozy, oslové nebo jiná havěť, a k čemu to je? Světově uznávaný přírodovědec Ziegler vyvrací současné populární nesmysly
ROZHOVOR Jeden z prezidentských kandidátů šířil poplašnou zprávu a nic se neděje. Naopak, koná se často v zájmu bio, eko, i když se s tím příroda třeba právě neztotožňuje. Vidíme nepřítele, kde není, ale třeba školní inkluze nás nechává klidnými. Doc. RNDr. Václav Ziegler, CSc., světově uznávaný geolog a přírodovědec, se v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz naopak nepodivuje nad mnohdy pro mnohé podivuhodnou módou, ale nad (ne)zdravou mládeží, nad farmáři, kterým by slušelo býti zase zemědělci, a samozřejmě i nad politiky, kteří zapomínají, proč vlastně prohráli volby. Autor mnoha regionálních publikací, ale i vědeckých prací, milovník paleontologie a vášnivý filatelista, vzpomíná na „dětský čaj s rumem“ i na lidi, kteří mohou klidně spát. Také se nás prý majitelé obludných palmových plantáží snaží přesvědčit, že největší hrozbou pro klima jsou – s odpuštěním – prdíky chovaného dobytka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Výzva prezidentovi Miloši Zemanovi k účasti na veřejných předvolebních debatách
My, níže podepsaní občané, vyzýváme prezidenta Miloše Zemana, aby se zúčastnil předvolebních debat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Trump vyhrává závod s časem
Americký prezident Donald Trump ustál nejnebezpečnější fázi svého funkčního období, a teď dokonce posílil vlastní volební zázemí i vyhlídky Republikánů ve volbách „v mezidobí“. Přinejmenším u těch voličů, kterým slíbil rozdat peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jste prachsprostý lhář. Novinový vydavatel se pustil do prezidenta, od Ovčáčka se následně dozvěděl pravdu
„Jste prachsprostý lhář!“ Takto ostře zareagoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček na komentáře šéfa vydavatelství regionálních Deníků Michala Klímy. Ten totiž napsal, že „kandidát na prezidenta Zeman“ za sebe do debat posílá svého mluvčího, státního zaměstnance, Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Poslanci budou nově kontrolovat i civilní rozvědku
Kontrole Sněmovny budou od začátku příštího roku podléhat všechny tajné služby, nově i civilní rozvědka. Na činnost zpravodajců po začátku účinnosti novely zákona o zpravodajských službách navíc začne dohlížet nový pětičlenný nezávislý orgán, jehož členy vybere Poslanecká sněmovna z kandidátů, které jí navrhne vláda. Jednat by se mělo o důvěryhodné, bezpečnostně prověřené a veřejností respektované osobnosti. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Stropnický (Zelení): Koukám na Fokus Václava Moravce o energetice a fakt zírám
Komentář na facebookovém profilu k pořadu Fokus Václava Moravce na ČT
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Vrahův seriál?
Pětidílný dokument Já, Kajínek jste snad zřeli. Možná radši ne. Tak nebo onak „měl sledovanost“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nemám strach z nikoho, protože jsem Arab. A najednou měl v ruce nůž... Takto se prý odehrál brutální útok cizinců v Brně
Hamo Aperyan se sice narodil v Arménii, ale už deset let žije v Česku, má české občanství a reprezentuje tuto zemi v boxu. Přesto na sociálních sítích čelí útokům lidí, kteří ve svém středu odmítají tolerovat muslima. Hamo Aperyan ale není muslim, nýbrž křesťan, jenže někteří lidé si to prý zkrátka nechtějí nechat vysvětlit. Další vlna slovních útoků prý přišla poté, co byl Aperyan fyzicky napaden nožem. Nůž držel v ruce cizinec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena nová restaurace KFC
Letiště Praha má nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla slavnostně otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. Otevřeno bude mít denně a zákazníkům nabídne své tradiční produkty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Ke konci roku končí monitoring Aujeszkyho choroby u divokých prasat
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje, že k 31. 12. 2017 končí na území České republiky monitoring výskytu Aujeszkyho choroby u ulovených divokých prasat. Nárok na zástřelné ve výši 1000 Kč lze uplatňovat pouze u vzorků odebraných do 31. 12. 2017. Za vzorky odebrané po tomto termínu již nebude propláceno zástřelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Inflační očekávání finančního trhu
Měření inflačních očekávání finančního trhu, jako standardní analytický přístup centrálních bank, zaujímá významné místo především v měnověpolitickém režimu tzv. inflačního cílení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Trump ironicky o globálním oteplování
Americký prezident Donald Trump reagoval na mrazivé počasí těchto dnů na severovýchodě reagoval slovy: „Snad bychom mohli trochu využít to staré dobré globální oteplování“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Topolánek: Gabčík a Kubiš vyvracejí klišé, že jsme národem zbabělců
Komentář na facebookovém profilu k výročí seskoku výsadkové skupiny ANTHROPOID
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Pokusme se přesvědčit co nejvíce lidí, aby vůbec šli volit
Komentář na facebookovém profilu k přímé volbě prezidenta České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Česká republika uspěla u švýcarského Nejvyššího soudu se stížností v kauze MUS
Společná zpráva Ministerstvo financí a ÚZSVM k vítězství České republiky u švýcarského Nejvyššího soudu se stížností v kauze Mostecké uhelné společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Některé politiky by Drahoš zval na pivo, jiní by měli smůlu. A kromě toho prozradil v rozhlase další plány, které dost překvapí
V pátek před polednem se na rozhlasových vlnách utkali dva prezidentští kandidáti – Mirek Topolánek a Jiří Drahoš. Takhle to dopadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Voliči rozhodli, že si přejí, aby ODS nejenom přežila, ale i posílila
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kontrola Potravinářské inspekce potvrdila vysokou jakost vín VOC
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se v roce 2017 zaměřila mj. na kontrolu vín s označením VOC – vína originální certifikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Herbert Werner, Tomáš Kafka: 20 let Česko-německého fondu budoucnosti
Článek ředitelů sekretariátu fondu budoucnosti v letech 1997-2006 resp. 2005 Herberta Wernera a Tomáše Kafky vydaný v Sächsische Zeitung a v Lidových novinách dne 29. 12. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tradiční novoroční oběd prezidenta republiky s předsedou vlády
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou se dne 2. ledna 2018 setkají s předsedou vlády České republiky Andrejem Babišem a jeho manželkou při příležitosti tradičního novoročního oběda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Občané mají právo vědět, zda dotace Čapímu hnízdu byla v souladu s předpisy
Europoslanci si v lednu vyžádají zprávu OLAF k Čapímu hnízdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pražští celníci provádějí asistenční činnost při kontrole zábavné pyrotechniky
Minulý týden pražští celníci v areálu tržnice Sapa v Praze 4 poskytovali asistenční činnost inspektorům z Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Pane prezidente, doufám, že budete poražen a záhy vyměněn
Miloš Rejmont k Zemanovu "vánočnímu poselství"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Chceme se dopodrobna seznámit se zprávou OLAFu
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě od Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) s výsledky vyšetřování Čapího hnízda
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Převrhl se sud a vyvalila se špína a závist. Politolog se obává, že tradiční média budou stejně důvěryhodná, jako kdysi Rudé právo
Vánoční poselství prezidenta Miloše Zeman hodnotí publicista a politolog Vlastimil Podracký jako vyrovnané a realistické. Přestože podle něj prezident řekl potřebné věci, mnohé říci zapomněl, jeho projev proto o pár informací doplnil. „Charakter tohoto roku by se dal například vystihnout i tak, že to byl rok štvavých kampaní a rétorické nenávisti,“ uvedl politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČD Cargo: Rekord CD Cargo Poland – 3 miliony tun
18. prosince 2017 vytvořila dceřiná společnost CD Cargo Poland nový rekord. K tomuto datu zrealizovala přepravu 3 mil. tun zboží. Nejvíce bylo přepraveno černého uhlí, hutních výrobků a v tomto roce se velmi pozitivně začaly vyvíjet i přepravy kontejnerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Euroskeptik Matějka: EU nelze zreformovat. Vystoupení je cestou ke svobodnějšímu životu
ROZHOVOR „EU už prostě z principu své existence nereformovatelná je. O to horší je situace po Lisabonské smlouvě. Dnes už neexistuje právo veta v důležitých oblastech a síla našeho hlasu je zanedbatelná,“ myslí si v rozhovoru pro PL.cz předseda hnutí Referendum o EU František Matějka. Vyjadřuje se i k akci Me Too. „Lidé v této kampani odstřelují jiné lidi jak na běžícím pásu. Stačí jednostranně konstatovat a hotovo. Zamířit, vystřelit. Neexistuje už princip presumpce neviny. Celá kampaň už má na svém účtu několik mrtvých. Podle mě se západní civilizace takovými akcemi vlastně likviduje sama, aniž by k tomu potřebovala útoky zvenčí,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Proč schází sebereflexe
Sebereflexe či pohled do zpětného zrcátka je vždy potřebný. Ovšem zároveň by nemělo být politicky přijatelné, že kdo nic nedělá, nic nepokazí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Česká republika zůstává jednou z nejbezpečnějších zemí světa
Reakce ministra vnitra na výroky Tomia Okamury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist