Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2020
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.957x, což odpovídá cca 154.292-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

„Už mě serou! Všichni. Hlavně TOPka.“ Kvůli Ondráčkovi zahřmělo v uměleckých kruzích
Rodina dokumentaristky Heleny Třeštíkové se zase jednou hlásí o slovo. Snacha této slavné české režisérky, spisovatelka Radka Třeštíková, napsala na sociální síti facebook pár řádek ke zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka předsedou sněmovní komise pro kontrolu GIBS. Radka Třeštíková však účtuje zdaleka nejen s Ondráčkem a s blokem ANO, SPD a KSČM, ale také s demokratickými stranami, které selhaly, když Ondráčkovo zvolení dopustily. Mladá žena pravila, že ji tito politici „serou kompletně všichni“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Obrovská drzost, velký nástup bolševiků! Dříve takovému rozbili držku...“ Hromy, blesky před demonstrací. Jurinová, Pavel Nový, Vydra a další umělci vidí rudě kvůli Ondráčkovi
ANKETA „Že by se měl pan Ondráček omluvit za zásahy v roce 1989? Omluva nestačí! Po mé zkušenosti s komunisty v komunální politice jim nevěřím ani pozdrav, natož omluvu!“ „Lidé, jako je Ondráček, jsou krysy, které vylezly z děr, protože je společnost oslabená. Je to ale vina Andreje Babiše a hnutí ANO, kdo s krysami laškuje a kdo zvyšuje cenu KSČM!“ „Je nehoráznost a drzost, aby nějaký komunista stál v komisi, která je tak důležitá!“ Takto tvrdě komentují osobnosti veřejného života zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Italské volby: To je nářek. Pláč. Strach, který cítí EU. Ale Marine Le Pen do Bruselu vzkázala toto
Itálie se stane první zemí, kde se podaří euroskeptikům získat více než padesát procent hlasů voličů. Ze světa přicházejí bouřlivé reakce. Zatímco euroskeptici napříč kontinentem se radují, tak ale mediální mainstream neskrývá své rozčarování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš nám má co vysvětlovat, zlobil se Dolejš v rozhlase kvůli Ondráčkovi
Moderátorka Marie Bastlová v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu zpovídala místopředsedu KSČM Jiřího Dolejše. Chtěla od něj slyšet, zda se mu zdá v pořádku, že byl do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů zvolen jeho stranický kolega Zdeněk Ondráček. Ten Zdeněk Ondráček, který šel v roce 1989 na demonstranty toužící po svobodě s obuškem v ruce. A Dolejš odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš, Bartoš a Okamura. První tři šéfové stran v únorovém průzkumu
Neziskový ústav STEM v únoru 2018 zjišťoval, jak populární jsou mezi občany předsedové jednotlivých stran. Zdá se, že nejmilovanějším politikem je premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Pozitivní vysvědčení mu vystavilo 48 procent dotázaných. Spokojený prý může být i Tomio Okamura. Zato europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil má podle tohoto průzkumu problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
FNUSA: Glaukom – tichý zloděj zraku!
Glaukomový den ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO Je to vážné: Do demonstrací promluvil i Jiří Mádl
Filmový herec Jiří Mádl se obul do komunistického poslance Zdeńka Ondráčka a zajásal nad tím, že se už i v jeho milovaných Budějovicích chystají protestovat proti Ondráčkovi. Ukázal také, jak se na protesty připravuje on sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ÚOHS potrestal kartel dodavatelů oken 20 miliony korun
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže svým prvostupňovým rozhodnutím pokutoval kartelovou dohodu společností DAFE - PLAST Jihlava, s.r.o., OSF 2000, s.r.o. a SULKO s. r. o. Za zakázanou dohodu v souvislosti s účastí ve veřejné zakázce byly uloženy sankce v celkové výši 20 841 000 korun. Rozhodnutí není dosud pravomocné a je možno proti němu podat rozklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Fiala dnes na demonstraci v Brně oznámil, že ODS v úterý ve Sněmovně navrhne odvolání Ondráčka
Poslanecký klub ODS v úterý ve Sněmovně navrhne odvolání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka z čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Na demonstraci v Brně to dnes řekl předseda strany Petr Fiala. O návrhu na odvolání Ondráčka bude jednat i vládnoucí ANO. V centru města se dnes v podvečer na demonstraci proti Ondráčkovu zvolení sešlo podle odhadů policie zhruba 2 000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Vláda projednala věcný záměr zákona o lobbingu
Vláda Andreje Babiše v demisi projednala pohrobka vlády Bohuslava Sobotky, tedy spíše Ministerstva pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, které bylo ale v mezičase zrušeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš by neměl zvolení Ondráčka svádět na jiné, zahřmělo od Starostů
Předseda vlády v demisi a šéf ANO Andrej Babiš by neměl svádět na jiné odpovědnost za volbu komunisty Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Uvedlo to dnes hnutí Starostů a nezávislých (STAN). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
David Rath: Proč praskají věznice ve švech
Hlavním důvodem přeplněnosti našich věznic je komplikovaný a částečně i nesmyslný trestní zákon. Taky se na tom podepisuje tradice českého soudnictví, které už od dob mocnářství rádo zavírá - vzpomeňme na Osudy dobrého vojáka Švejka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Členská schůze skončila trapasem. Staněk a spol. utekli ze zasedání. Pokus o podvod řeší už i policie
Středeční členská schůze Jednoty Vsetín skončila pořádným trapasem. Podnikatel Roman Staněk, který se od podzimu snaží o údajně nepřátelské převzetí tradičního maloobchodního družstva s osmi desítkami prodejen, totiž po zahájení schůze doslova utekl z jednacího sálu. Zjistil totiž, že zástupci dosavadních družstevníků mají v rukách většinu hlasů, a tudíž by se mu nepodařilo dosáhnout schválení nových stanov. Jejich změnu potřeboval proto, aby jeho společnost COOP JEDNOTA OBCHODNÍ legalizovala odkup podílů od dosavadních družstevníků a mohla jako právnická osoba vstoupit do družstva. Jejich plán se však nezdařil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vaše babičky hajlovaly! Magda Vášáryová se vyjádřila k aktuální situaci
U našich východních sousedů to vře. O slovo se po týdnu mlčení přihlásil slovenský prezident Andrej Kiska a řekl své k vraždě Jána Kuciaka. Když slovenský premiér Robert Fico a předseda parlamentu Andrej Danko zaregistrovali, že se prezident chystá promluvit, také přispěchali se svými projevy. A tím to pořád ještě nekončí. O slovo se totiž hlásila také bývalá slovenská herečka, diplomatka a politička Magda Vášáryová. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Jak jsem se těšil na polemiku s Forem 24
Jak jsem se v sobotu večer z internetu dověděl, obul se do mého článku ŠANCI JAKO DNES LEŽ JEŠTĚ NIKDY NEMĚLA (vedle asi 20levicových webů jej zveřejnily i Halo noviny), komentátor deníku Forum 24 Jan Janďourek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti uspořádali v Ostravě PirateCon o životním prostředí: ToxicTour i diskusi u kulatého stolu vládla kritika stavu ovzduší
Kritický stav ovzduší na Ostravsku byl důvodem, proč Piráti v sobotu uspořádali v Impact Hub PirateCon s podtitulem Otevřené fórum o životním prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„Ti nahoře zkouší, co ještě vydržíme!“ V Českých Budějovicích protestovaly stovky lidí proti Ondráčkovi, Babišovi a Zemanovi
REPORTÁŽ Několik stovek lidí se v pondělí večer sešlo na náměstí Přemysla Otakara v Českých Budějovicích. Připojili se tak k akci s názvem „Ne Ondráčkovi do čela komise pro GIBS“. Demonstrovalo se v několika městech po celé České republice. V jižních Čechách byla svolána akce nejen v Českých Budějovicích, ale také v Písku. V Českých Budějovicích přišla na demonstraci i zpěvačka Naďa Válová, která minulý rok spolupracovala s Martou Kubišovou na nové nahrávce legendární Modlitby pro Martu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Matějka: Myšlenky mi letí hlavou…
Je to divná doba. Ale proč jsme tam, kde jsme? Víte, myslel jsem, že kavárna a sluníčka jsou trolové a užiteční idioti. Ne oni! To my jsme se proměnili, aniž bychom si to uvědomili, v užitečné idioty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„Soudruzi, tentokrát vám to neprojde", „Dlužíme to Havlovi“, „Televizi nedáme“, „Vypadni Zemane!“ Tisíce lidí na Václaváku a protest nejen proti Ondráčkovi
„Nesu vám zprávu neblahou, ovar se spojil s koblihou! Babiš na hrad Mírov. Soudruzi, tentokrát vám to neprojde!“ To jsou jen některá z hesel, která nesli na transparentech účastníci demonstrace proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO) a Zdeňku Ondráčkovi. Ozývalo se cinkání klíčí jako v roce 1989 a sborové „Dlužíme to Havlovi, dlužíme to Havlovi“. Demonstranti se zkrátka dostávali do varu. Došlo i na Rusko a vraždy novinářů. Server ParlamentníListy.cz byl u toho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Za nedodržování režimu „na neschopence“ byl vloni udělen postih 3 778 pojištěncům
146 857 kontrol dodržování režimu dočasně práceneschopných pojištěnců uskutečnili v roce 2017 pověření zaměstnanci okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ). Nejvíce postihů (485) bylo vloni uděleno pojištěncům v Plzeňském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Občane, před vstupem do EU jsi žumpu vyvážel. Na zimu jsi skládal metráky uhlí, abys byl v teple. Předseda ODA Sehnal účtuje s těmi, kdo prosazují Czexit
ROZHOVOR „Lidé, kteří prosazují odchod České republiky z Evropské unie, tak činí velmi účelově a s cílem posílit svou vlastní politickou pozici. Nikoliv s cílem pomoci České republice nebo konat dobro v zájmu českého občana,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz miliardář a předseda znovuobnovené Občanské demokratické aliance Pavel Sehnal. A ostře vypálil i na adresu šéfa SPD Tomia Okamury. Týká se to jeho původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
OUR MEDIA a.s. posílila na Slovensku, stala se majitelem nejčtenějšího názorotvorného deníku Pravda
Novým vlastníkem společnosti PEREX, a.s., která vydává deník Pravda a provozuje webové portály pravda.sk, varecha.sk, birdz.sk, avizo.sk, moment.sk, je společnost OUR MEDIA SR a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Klub ANO v úterý projedná návrh na odvolání Ondráčka
Poslanecký klub hnutí ANO bude v úterý jednat o návrhu na odvolání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka z čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Novinářům to dnes řekl ve Zlíně premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). I komunisté situaci kolem Ondráčka proberou na úterním jednání poslaneckého klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Starostka Písku: Některé politiky bych šmahem poslala zpátky do školní lavice
Neřekla bych o sobě, že jsem vyložená „havlistka“, ale vždy jsem věřila tomu, že pravda a láska by měly vítězit nad lží a nenávistí. Je to morální imperativ, kterého bychom se měli držet. Současný stav mi však spíše připomíná pohádku, ve které se píše o tom „jak zlo pronásleduje dobro a nakonec ho dohoní…“. Nejen s tím se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz svěřila Eva Vanžurová (Jihočeši 2012). Prozradila nám také, s jakými ambicemi by ráda obhájila mandát starostky Písku a jak hodnotí své první volební období ve funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Vyplatí se šetřit, nebo utrácet?
Umění hospodařit s penězi patří mezi nejtěžší disciplíny světa dospělých. Pro mnoho spotřebitelů představuje výplata jediný zdroj příjmů, z něhož je třeba každý měsíc pokrýt veškeré výdaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petrtýl (ANO): Díky investici bude most v Lysé bezpečnější
V Lysé nad Labem se začal opravovat most nad železniční tratí, následovat budou opravy křižovatek i průtahu městem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
„Estébák Drahoš chce islamizaci,“ rozesílal. A hrozí mu prý...
Nora Fridrichová si v pořadu České televize 168 hodin znovu posvítila na šiřitele konspiračních teorií a lží pana Oldřicha Lukáše. Jeho výmysly podle prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše mohly ovlivnit prezidentské volby. Celá kauza teď pokračuje. O počínání pana Oldřicha Lukáše se zajímá policie. A své k šíření konspiračních teorií řekli i právníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SANEP: Hnutí ANO posiluje, TOP 09 by se v únoru nedostala do Sněmovny
Vítěz loňských sněmovních voleb hnutí ANO nadále svoji vedoucí pozici posiluje. Aktuálně má hnutí ANO podporu 32,1% voličů, což je o 2,5 procentního bodu ve srovnání s posledním volebním výsledkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pakáž a prostitutky? Newsroom ČT naříkal, jak jsou politici zlí na novináře. A Plesl dodal...
ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl v reakci na upoutávku na nedělní pořad Newsroom České televize se na facebooku pokusil odhadnout, jakým směrem by mohla vést obrana generálního ředitele veřejnoprávní televize Petra Dvořáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Chová se Česká televize arogantně?
Komentář na prohlášení prezidenta republiky Miloše Zemana, který by si přál personální změny v České televizi kvůli jejímu arogantnímu chování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Mrtvola TOP 09? Další průzkum posílá Kalouskovu stranu do háje
Agentura SANEP se v únoru činila. Sbírala data o tom, jak si z hlediska popularity stojí jednotlivé politické strany. V nedělních Otázkách Václava Moravce komentátor prozradil, že podle průzkumu agentury TNS Kantar premiér v demisi Andrej Babiš drtivě vítězí nade všemi. Zato TOP 09 Jiřího Pospíšila by se do Poslanecké sněmovny nedostala. Průzkum SANEP tento trend potvrzuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
JE Temelín je na plném výkonu
Necelé tři dny po připojení generátoru k přenosové soustavě začal první temelínský blok pracovat naplno. Elektřinu začal blok po necelých třech měsících vyrábět při 50procentním výkonu reaktoru v noci na pátek. V neděli dosáhli operátoři plného výkonu. Jihočeská elektrárna tak pracuje naplno a kryje pětinu české spotřeby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Ceny elektřiny i zemního plynu šly dolů
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v únoru zobchodováno 10,7 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 8,4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Civilní ochrana obyvatelstva je dlouhodobě podceňované téma.
Krizové plány, Plán obrany a další dokumenty které pojednávají o jednotlivých krizových stavech. To není pouze voda, sníh anebo slintavka a kulhavka. Zkuste si někdy zjistit, kam byste se měli schovat, kdyby nastal stav ohrožení. Asi se budete divit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Itálie: Katastrofa Bruselu. „Populisté vyhráli!“ naříká Bakalův tisk. Jak je to doopravdy?
V Italíi včera voliči rozhodlo o směřování země, které zcela jistě nepotěší Brusel. Ještě nejsou sečteny všechny hlasy, ale již nyní je jasné, že v zakládající členské zemi EHS zvítězili na celé čáře euroskeptici a vyloženě „proevropští“ politici neuspěli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jsem rád, že Babiš obrátil a snad na Ondráčkově postu bude někdo jiný, řekl v ČT Poche
Evropské italské volby ovládly hnutí a strany, které patří mezi netradiční populistické a často euroskeptické. Uspěl také bývalý premiér Silvio Berlusconi. Jestli byl tento výsledek předem jasný a co bude znamenat pro Evropu, prozradil v Interview na ČT24 europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), který zároveň vyjádřil svůj názor na to, že Slovensko demonstruje kvůli vraždě novináře a vládě premiéra Fica a Česko kvůli komunistickému poslanci Ondráčkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR: GOLEM slaví výročí
První český tokamak GOLEM, který vychovává budoucí odborníky pro tokamaky COMPASS a ITER, oslavil kulaté výročí své reinstalace z Akademie věd ČR do univerzitního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babišova popularita klesá, stále však zůstává nejoblíbenějším předsedou strany
Druhým nejoblíbenějším předsedou je Ivan Bartoš (piráti) následovaný Tomiem Okamurou. Nejhůře dopadl Petr Gazdík (STAN) a Jiří Pospíšil (TOP 09).
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.3.2018 v 13:36, zobrazit podobné
V českých městech proti Ondráčkovu zvolení protestovaly další tisíce lidí
Další tisíce lidi protestovaly i v jiných českých městech kvůli pátečnímu zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka do čela komise por kontrolu GIBS, který se před listopadem 1989 jako policista podílel na potlačování demonstrací proti komunistickému režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti: Město nemá vizi, developeři ano
Komentář Pirátů k projektu Penty u Masarykova nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ovčáček vypálil: Stydím se za ně. Protesty proti Ondráčkovi se zvrhly v nenávistnou antizemanovskou kampaň!
Po celé republice dnes lidé demonstrovali proti zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který za totality zasahoval jako policista proti účastníkům protirežimních demonstrací, do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček však demonstrace zkritizoval. „Jde o nenávistný antizemanovský protest,“ rozčílil se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Druhý muž ČSSD Zimola drsně zúčtoval s poslancem Sobotkou. A namířil i na Českou televizi
ROZHOVOR „Připadá mi poněkud zbabělé, když nám pan Sobotka, který je hlavní viník naší volební prohry, nyní vzkazuje svá moudra přes média,“ říká ohledně toho, že se Bohuslav Sobotka nezúčastnil mimořádného sjezdu ČSSD, ale v médiích se vyjádřil například proti vstupu sociální demokracie do koalice s Andrejem Babišem, nový místopředseda sociálních demokratů Jiří Zimola. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vrátil ke dnes už uzavřené „kauze“ kolem financování své chalupy na Lipnu, vyjádřil se k České televizi a řekl i svůj názor k referendu nejen ohledně Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Začíná soutěž pro zaměstnavatele Stejná šance
?Ocenit firmy, které zaměstnávají pracovníky se zdravotním postižením, si klade za cíl soutěž Stejná šance - zaměstnavatel roku 2018. Soutěž v ČR pořádají neziskové společnosti, jež zprostředkovávají práci hendikepovaným lidem. V našem kraji ji organizuje společnost Rytmus - Od klienta k občanovi o. p. s. Akce začíná právě dnes, v pondělí 5. března 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Michal Šebek: Ficův politický krach je téměř jistý, vše je jen otázkou času!
Vražda investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové, k níž došlo před několika dny v obci Veľká Mača u Bratislavy, vzbudila nevoli mezi veřejností, ale také samotnými politiky – hlavně opozicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí: Stárnutí populace významně ovlivňuje další rozvoj měst a obcí
Stárnutí obyvatel představuje pro města a obce v České republice nové výzvy. Demografickému vývoji musí přizpůsobovat služby, infrastrukturu i investice. Některé samosprávy se potýkají s úbytkem obyvatelstva, jiné zase s překotným populačním růstem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: Jsme hrdí na naši industriální tradici
Do Ostravy zamíří přední světová konference na téma blogování o cestování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
František Táborský: ECB na tahu
Člen bankovní rady V. Benda v rozhovoru sdělil, že nevidí důvod ke zvyšování úrokových sazeb v příštích měsících, jelikož posilování koruny dostatečně utahuje měnové podmínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Riziko zavlečení nákazy ptačí chřipky do chovů trvá
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje na stále přetrvávající hrozbu ptačí chřipky v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš se prý velmi divil, že dostavbu moravské dálnice blokuje křeček polní
Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš převzal v pondělí 5. března v Pravčicích na Kroměřížsku petici za dostavbu dvojice dálnic D49 a D55. Iniciátorem petice je předseda "Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě” a bývalý hejtman Libor Lukáš. Podle jeho slov petici podepsalo téměř 15 tisíc lidí. Petice zamíří do Senátu a Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Idealizovat dějiny není rozhodně moudré
Je ale stejně nemoudré, někdy dokonce až neuvěřitelně hloupé dějiny účelově měnit. Miroslav Grebeníček na shromáždění k 70. výročí února 1948.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Krása: Slovenský prezident vyzval k puči
Komentář na facebookovém profilu k situaci na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Podzemní železnice může být v Brně brzy, věří primátor Vokřál
Brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) předpokládá, že pokud město bude intenzivně pracovat, nebudou Brňané na podzemní železnici čekat desetiletí, jako například na tramvaj k autobusovému nádraží na Zvonařce. Primátorova slova přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Mužstvo občas potřebuje změnu trenéra. Nový restart musíme udělat dřív, než jsem čekal
"Kroutím už v čele strany osmý rok a občas i to fotbalové mužstvo potřebuje vyměnit ne hráče, ale trenéra," řekl pro Aktuálně.cz Pavel Bělobrádek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.3.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Původci zla v Africe a Asii jsou Sovětský svaz a jeho rudí satelité
Začátky rozvratu těchto kontinentů je třeba hledat v padesátých letech minulého století. Byli to komunisté, kteří tvrdě útočili na bělošské vlády v JAR a Rhodésii s cílem je svrhnout a nahradit soudruhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad práce poskytne klientům v Praze větší komfort
Moderní prostředí, více soukromí a vyhovující podmínky pro klienty Úřadu práce ČR i jeho zaměstnance. Taková budou nová pracoviště ÚP ČR nepojistných sociálních dávek (NSD) pro Prahu 7 a 8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Nominujte ty nejlepší ze sociálních služeb na cenu Duhové křídlo
Pardubický kraj a Národní rada osob se zdravotním postižením Pardubického kraje vyhlašují šestý ročník ceny „Duhové křídlo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petici proti Ondráčkovi, který se stal předsedou komise GIBS, začali dnes podepisovat lidé v Praze
Lidé začali dnes odpoledne podepisovat na pražském Václavském náměstí petici za volbu nového předsedy komise pro Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). Kvůli pátečnímu zvolení poslance KSČM Zdeňka Ondráčka, který se před listopadem 1989 jako policista podílel na potlačování demonstrací proti komunistickému režimu, se v Praze a dalších českých městech dnes budou konat protestní shromáždění. Na Facebooku slíbilo účast 16 000 lidí a dalších 34 000 uvedlo, že má o akci zájem. Archy s podpisy ve středu organizátoři doručí do Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Strach je špatný rádce
Naše země, respektive její politici jsou ve stavu, kdy neví, čeho se mají dříve bát. Volby, místo aby situaci zklidnily, ji naopak vyhrotily ještě více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Babiš se chytil do pasti. Odvolávat Ondráčka je stejná blbost, jako by odvolával sám sebe.
V jistém smyslu i Velký šéf Babiš potřebuje drobný záhlavec. Už se těším, jak bude Babiš odvolávat Ondráčka. Bude to zajímavé potud, že odpůrci Ondráčka jsou i jeho odpůrci a , kdo viděl demonstranty proti Vítěznému únoru, tak se to hemžilo různými zobrazeními Zemana a Babiše, jako údajnými podporovateli komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Zrzavecký: Věřím, že vyšší mzdy přilákají k PMDP i další řidiče
Představenstvo Plzeňských městských dopravních podniků za podpory představitelů města Plzně v čele s primátorem Martinem Zrzaveckým dospělo k dohodě s odborovými organizacemi o prodloužení kolektivní smlouvy o pět let, tedy až do roku 2025.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Lipensko se zapíše do České knihy rekordů
Za 180 minut se ve vybraných 14 restauracích na celém Lipensku v sobotu vypilo 615 bombardin a grogů, horkých zimních alkoholických drinků z produktů firmy Fruko-Schulz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy - 12. díl. Úvahy o postmoderní době
Dnešní kniha je rodu trochu jiného, než všechny dosavadní. Není příliš konkrétní, je ponořena do svého vlastního nitra, jímž poměřuje konkrétno vůkol. Je to kniha filosofická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Od července bude možné požádat o řidičský průkaz na jakémkoli úřadě
V průběhu letošního roku vyprší desetiletá platnost řidičského průkazu téměř 626 tisícům řidičů. Za první dva měsíce roku 2018 si o výměnu dokladu požádalo 30 tisíc motoristů, kterých se povinná výměna týkala. Stále tedy zbývá během letoška vyměnit ještě více než 596 tisíc průkazů. V březnu jich vyprší více jak 18 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Případ Kramný je selháním systému. Je třeba ho resetovat, tvrdí mediální guru Ondřej Höppner ve své nové knize
Kniha „Případ Kramný: všechno je jinak“ se stala bestsellerem. Na poli literatury faktu nemá konkurenci, především co se týče kontroverze, kterou vyvolala. Její autor Ondřej Höppner čelí na sociálních sítích zuřivým výhrůžkám. Veřejnost je přesvědčena, že Petr Kramný je vrah, ale... – co říkají fakta?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Svoboda a demokracie, to nejsou prázdná slova, bezobsažné pojmy
Komentář na facebookovém profilu ke svobodě a demokracii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zmrdi! Majdan? To kdyby viděl Havel. Totální smršť kolem Zdeňka Ondráčka. Jde to dál, než se čekalo, kavárna prý už „přetekla“
Zvolení poslance KSČM Zdeňka Ondráčka, jenž v pátek stanul v čele sněmovní komise pro kontrolu GIBS, způsobilo nejen na politické scéně velkou bouři. Do ulic by dnes měly vyrazit tisíce lidí, alespoň podle sociálních sítí, prostřednictvím nichž se svolává na demonstrace. Svůj názor pak včera napsal také Andrej Babiš (ANO), jenž si myslí, že by měl Ondráček rezignovat, nebo být odvolán. Jeho slov se chytil předseda ODS Petr Fiala. Za zvolením Ondráčka přitom stojí jak někteří poslanci hnutí ANO, tak Demokratického bloku, a to kvůli vysoké absenci, která při hlasování o Ondráčkovi ve Sněmovně panovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj dnes navštíví premiér Babiš s většinou ministrů
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) s většinou ministrů dnes navštíví Zlínský kraj. Zahájí tak své plánované cesty do krajů, nepůjde však o klasické výjezdní zasedání vlády. V regionu se budou zabývat dopravní infrastrukturou, zdravotnictvím i školstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Pokus o státní převrat na Slovensku?
Slovenský prezident Kiska zcela nepochybně svým včerejším televizním projevem nepřilil jen olej do ohně, on přilil do ohně přímo benzín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT: Odborníci měřili hluk na tramvajové trati v Praze-Hloubětíně
Při rekonstrukci trati, která zde aktuálně začala, sem pro testování nainstalují tzv. Městskou protihlukovou clonu. Jde o inovativní velmi nízké protihlukové opatření, které nebrání ve výhledu, ale účinně snižuje hluk z kolejové dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Rána na Slovensku: Proč jste šel k Sorosovi, udeřil Fico na Kisku po vraždě Kuciaka
Slovenský premiér Robert Fico znovu vystoupil k vraždě Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Obvinil svou hlavu státu Andreje Kisku z toho, že nezná ústavu. A zeptal se prezidenta, proč se sešel s Georgem Sorosem. Slovenští novináři se premiérovi vysmáli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Italská mafie působí prý i v Česku. A padl i argument, proč za vraždou slovenského novináře mafie nestojí
Jedna z vyšetřovacích verzí, kterou zkoumá slovenská policie v případě vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky, předpokládá, že novináře nechala zavraždit italská mafie známá jako ‘Ndrangheta. Pondělní deník Právo tvrdí, že ‘Ndrangheta působí i v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Německá velká koalice potvrzena
Pět měsíců po německých parlamentních volbách jasná většina členů Sociálně demokratické strany Německa SPD se vyslovila pro pokračování velké koalice s křesťanskými unionisty CDU/CSU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Na Slovensku to po smrti Kuciaka stále vře. Lidé se svolávají do ulic
Minulý týden se na Slovensku uskutečnily vzpomínkové akce, na nichž si lidé připomínali zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku. Vzpomínkového pochodu v Bratislavě se v pátek zúčastnil také slovenský prezident Andrej Kiska. Ten v neděli přišel s požadavkem na výraznou rekonstrukci vlády, nebo dokonce na předčasné volby. Tento týden možná ukáže, kolik Slováků má podobný názor jako Kiska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MŠMT poskytne až 6 miliard ZUŠ a zájmovému vzdělávání
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy má připravených 6 miliard korun z fondů EU na podporu škol a školek v celé republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Je nutné zabránit procesním obstrukcím
Kraj prosazuje změnu zákona, který řeší podjatost úředníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hollan ze Žít Brno skončí na dopravě. Ale něco za to chce
Primátorův náměstek Matěj Hollan (Žít Brno) se vzdá gesce dopravy. Před týdnem ho k tomu vyzval primátor Brna Petr Vokřál (ANO) kvůli nespokojenosti s řízením resortu. Doprava připadne náměstkovi Richardu Mrázkovi (ANO), který ji měl už v minulosti. Hollan dál povede kulturu a sociální oblast, dopravy se vzdá výměnou za dotažení projektů sociálního bydlení, které Žít Brno zahájilo, řekli dnes Vokřál s Hollanem novinářům. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj: Den s T. G. M. přilákal stovky lidí
Stovky lidí přilákal v sobotu 3. března do Muzea T. G. Masaryka v Lánech tradiční „Den s T. G. M.“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Milan Frydrych: Okénko trhu
Italské volby dopadly prohrou tradičních stran. Nejvíce hlasů získalo populistické Hnutí pěti hvězd (32 %) a středopravá koalice (23 %). Otevírá se tak možnost vlády euroskeptických a protiimigračních stran. Ani jedna nemá v plánu korigovat fiskální problémy Itálie a otázkou je, jak se jim podaří snížit vysokou nezaměstnanost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Podle Bruselu se máme stát snadnou kořistí pro teroristy. Merkelová opět potvrdila, že politici Západu nás považují za užitečné idioty. A plat Moravce v ČT... Poslanec od Okamury hovoří
ROZHOVOR „Angela Merkelová opět potvrdila, že představitelé Západu nemají zájem na Východě o partnery, ale potřebují v tomto prostoru pouze užitečné idioty. Zajímáme je jen jako odbytiště pro jejich zboží a jako dodavatelé levné pracovní síly. Prosazování nové azylové dohody není vedeno nějakými ušlechtilými cíli, ale je z ní cítit cynická snaha Západu vytvářet multikulturní ghetta i v zemích bývalého východního bloku, které ještě nemají problémy související s imigrací nepřizpůsobivých kultur,“ říká místopředseda rozpočtového výboru Sněmovny Jan Hrnčíř z SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Greenpeace vyzývá k omezení živočišné výroby
Celosvětová produkce a spotřeba živočišných produktů se musí snížit na polovinu, pokud se má lidstvo vyhnout nebezpečným dopadům změn klimatu a dodržet závazky plynoucí z Pařížské klimatické dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ECB se bude snažit dál brnkat na holubičí strunu, i kvůli výsledku italských voleb…
V tomto týdnu velkou část pozornosti přitáhne zasedání ECB. I přes sílící politické napětí zůstávají díky měnové expanzi ECB rizikové přirážky na dluhopisech jižních zemí eurozóny velice nízké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mladí sociální demokraté vyrazili do útoku proti Andreji Babišovi
Mladí sociální demokraté dnes podali podnět Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) ohledně premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Organizace o tom informovala v tiskové zprávě. Úřad by podle ní měl prošetřit, zda nebyl spáchán přestupek či trestný čin vypracováním údajného seznamu členů ČSSD, kteří působí na ministerstvech a státních úřadech, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Komerční banka spustila propojení s online fakturací Fakturoid
Všichni klienti s podnikatelským účtem v Komerční bance mají nyní k dispozici službu Fakturoid, která je první inovací bezprostředně navazující na evropskou směrnici PSD2 účinnou od poloviny letošního ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): Sbíráme a studujeme podklady
Minulý týden se podruhé sešla Vyšetřovací komise k OKD. Místopředsedkyní komise, kterou vede pirátský poslance Lukáš Černohorský, se stala Pavla Golasowskou z KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Motorkáři čekají na jaro, autodrom jim nabízí kurz bezpečné jízdy
S příchodem jarního oteplení se na silnice vrátí motocykly. Jejich majitelé se už nemohou dočkat, až vytáhnou své naleštěné stroje z garáží a po dlouhém zimním půstu je zase proženou krajinou. Rychlá jízda ale i další účastníci silničního provozu. Mostecký autodrom proto nabízí motorkářům kurz, který je zaměřený na osvojení principů bezpečné jízdy a řešení krizových situací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Turecko chce po Německu zadržet Kurda, kterého pustil soud v ČR
Turecké úřady požádaly Německo o zadržení a vydání syrského Kurda Sáliha Muslima, kterého Ankara považuje za teroristu, ale podle Kurdů je hrdinou boje proti teroristickému hnutí Islámský stát. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
V Česku bude letos málo kopřiv. Péct jde i bez nich
Česká republika patří k nejvíce ateistickým zemím v Evropě, přesto největší křesťanský svátek – Velikonoce – slaví a zvyky dodržuje až 90 procent Čechů. Spíš než s náboženstvím má však většina z nich Velikonoce spojené s příchodem jara a tradičními pokrmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Putin! Putin! Putin! To muselo přijít: Očekávaný komentář k volbám v Itálii
V posledních dnech v západních médiích rezonoval názor, že italští politici jsou až příliš nakloněni Rusku a Vladimiru Putinovi. Média se shodují na tom, že výsledek italských voleb nahrává Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Chceme, aby i menší sporty mohly vyslat sportovce na svoje mistrovství
Na sportovní reprezentaci a talentovanou mládež MŠMT pro letošní rok rozdělilo 1,27 miliardy Kč, tedy o 84 milionů korun více než loni. Přes 90 sportovních svazů tak dostane peníze v průběhu března 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Na seznamu USA ruských oligarchů je i vlastník Let Kunovice, hlásí Český rozhlas
Na seznamu vlivných ruských oligarchů, před nimiž nedávno varovalo americké ministerstvo financí, je i hlavní vlastník největšího výrobce civilních letadel v České republice, společnosti Aircraft Industries – někdejší Let Kunovice. Uvedl to dnes server iRozhlas.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy - 13. díl. Úvahy o postmoderní době
Dnešní kniha je rodu trochu jiného, než všechny dosavadní. Není příliš konkrétní, je ponořena do svého vlastního nitra, jímž poměřuje konkrétno vůkol. Je to kniha filosofická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Parlamentní opoziční strany se marně rozčilují. Komunistu Ondráčka si nepřejí
Poslanci Zdeňkovi Ondráčkovi (KSČM) vyčítají jeho působení v SNB a zejména to, že se za svoji minulost nestydí Přitom opozici stačilo proti nominantovi KSČM postavit vlastního kvalitního kandidáta nebo se alespoň, když už se mezi nimi takový nenašel
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
STEM: Popularita předsedů parlamentních stran v únoru 2018
Andrej Babiš je nejlépe hodnoceným předsedou parlamentních stran (48 % pozitivních hodnocení). Více než třetina občanů má pozitivní názor na předsedu Pirátů Ivana Bartoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Kotena i Ondráčka bych odborností jistě trumfnul
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Že prý hospodářství roste? K čemu mi to je. Samoživitelka drsně promlouvá o Česku a přidává i čísla. Čtení pro politiky
ROZHOVOR „Zažila domácí násilí, bez varování byla vyhozena partnerem z bytu a jen s igelitkou a dvěma dětmi, bez peněz, hledala azylový dům...“ To je jeden z příběhů pro otrlé, který se objevil na stránkách Klubu svobodných matek, založeného Danou Pavlouskovou. V rozhovoru prozrazuje, čemu čelí tisíce žen v zemi, kde zanedbání povinné péče je druhý nejčastější trestný čin. Politici dál strkají hlavu do písku před špatnou vymahatelností práva, chudobou dětí, přílišnou tolerancí k neplatičům výživného. „Silná matka pomáhá té slabé,“ zaznívá, kdo tu nakonec supluje liknavost státu a justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš vyrazil po vzoru Zemana do krajů. Ve Zlíně jedná se svým příznivcem Čunkem
"Baví mě setkávat se s občany. Lidé budou mít možnost se setkat s vládou a ptát se, na co chtějí," oznamoval premiér v demisi výjezdy mimo Prahu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.3.2018 v 10:36, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Ondráček do čela komise nepatří
Komentář na facebookovém profilu k protestům proti zvolení Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MPO: Kanadské letecké společnosti objevují český trh
Českou republiku tento týden navštíví zástupci kanadského leteckého průmyslu. Seznámí se s tuzemskou leteckou výrobou, vědeckými a výzkumnými projekty z akademického i firemního prostředí a příležitostmi pro investice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Podvést voliče nebo bojovat s pučisty?
Zdá se, že Andrej Babiš už má jasno. S elegancí zkušeného marketéra se rozhodl své voliče podvést. Navzdory očekávání většiny voličstva ve svém hnutí, ale i většiny veřejnosti se rozhodl, že výsledek demokratických voleb a demokraticky dohodnuté obsazení postů ve Sněmovně je dobré jen tehdy, dokud se mu to prostě hodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VZP dá za dialýzu 3,8 miliardy. Nově zaplatí lékařům za pomoc s rozšířením transplantací
Lidé, jimž selžou ledviny a následně jsou dlouhodobě na dialýze, žijí kratší dobu, jejich život je po zdravotní stránce méně kvalitní a péče o ně je dražší než u těch, kteří podstoupí transplantaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Výsměch Ondřeji Kundrovi z Respektu: Jde o EU a Rusko
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) zaregistroval, že novinář Ondřej Kundra z Respektu důrazně varuje českou společnost před Václavem Klausem mladším, protože nás tento politik chce vyvést z EU a přimknout k Rusku. Zahradil nad tímto varováním kroutí hlavou a podotýká, že Kundra asi žije ve vlastním zcela mimoběžném světě. A není sám. Mimo realitu se prý pohybuje také někdejší mluvčí Václava Klause a novinář Petr Hájek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MŽP odstartovalo nové dotační výzvy za 5,4 miliardy korun
Úspora energií, sledování kvality ovzduší, předcházení odpadů a protipovodňová opatření – to jsou hlavní témata čtyř dotačních výzev, které čerstvě vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Chceme, aby Praha byla pro důchodce příjemným místem k žití
Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová se sešla se zástupci spolku Senioři České republiky, který sdružuje seniory napříč celou naší zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
STAN: Premiére, nelžete, Vaše hnutí pro Ondráčka hlasovalo
Otevřený dopis poslanců Parlamentu České republiky Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Europoslanci chtějí trestat i výcvik teroristů a shromažďování peněz
Evropská směrnice o boji proti terorismu se zpřísní, a to díky plánovanému připojení se k dodatku Úmluvy Rady Evropy o prevenci terorismu, který označuje za trestný čin už i pokus o vycestování do zahraničí za účelem absolvování teroristického výcviku nebo shromažďování finančních prostředků na tyto cesty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ANO: Narůstající problémy krajského zdravotnictví se vůbec neřeší
Prohlášení Zastupitelského klubu Hnutí ANO Královéhradeckého kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ústavní soud rozhodne o výhradách senátorů k financování stran
Ústavní soud dnes vyhlásí, jak rozhodl o návrhu skupiny 18 senátorů na zrušení některých ustanovení zákona o sdružování v politických stranách a politických hnutích. Jde o několik paragrafů souvisejících s financováním stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
dTest: Jak se dělá dezinformační byznys
„Pojeďte na zájezd – za pouhých 149 korun! V jeho ceně je zdarma oběd a dárek.“ Takové inzeráty lákaly zejména seniory, kteří si na podobných „zájezdech“ kupovali předražené zboží pochybné kvality. V současné době padají nejen starší občané, ale i další zranitelnější sociální skupiny na lep jinému druhu pochybného podnikání – obchodu s dezinformacemi. A i v něm dochází k používání manipulativních a nátlakových praktik zaměřených především na emoční stránku jedince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: Je nezbytné navázat na tradice Československých legií
Sto let po obnovení samostatnosti zde náš národ stojí ožebračený, zadlužený, morálně zdevastovaný. O našich záležitostech už zase rozhodují cizinci a naši lidé opět dřou na cizí pány. Povědomí o slavné minulosti a předpovězené velké budoucnosti naší země se téměř vytratilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
,,Přál bych vám, abyste tu válku se SSSR konečně vyhráli." Vášáryová? Zdeněk Zbořil k Ondráčkovi, vraždě na Slovensku či k Okamurovi
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Zabití nebo vražda mladého člověka je tragédií a už z chování politických upírů můžeme usuzovat, kdo si ji ve skutečnosti přál,“ říká v dnešním Rozjezdu doktor Zdeněk Zbořil v souvislosti s vraždou slovenského investigativního novináře. Komentuje také zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka do čela Bezpečnostní sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů a aktuální průzkum, který hnutí ANO dává 33 procent. „Zřejmě roste i počet občanů, říkáme s ironií, kteří se rozhodli „ohrožovat demokracii“ společně s Andrejem Babišem,“ říká Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dvě nové knihy přibližují historii i současnost Podyjí
Dvě nové knihy vydala na sklonku loňského roku Správa Národního parku Podyjí. Jedna přibližuje v jedenácti kapitolách její práci a cíle v ochraně přírody a krajiny národního parku. Druhá ukazuje ve srovnávacích fotografiích na 180 konkrétních místech, jak se Podyjí za posledních sto let proměnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Česká republika - totalita a počínající otrokářský fašismus
Kdokoliv se hluboce zamyslí nad kroky vlád ČR a vidí reálné výsledky, musí jasně vidět nejen novou totalitu, ale ještě horší režim – otrokářství. Umlčování a zotročování lidí je v ČR čím dál častější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Vítězný únor 1948 byl porážkou národa
Všichni víme, že v únoru 1948 se komunisté zdařilým pučem dostali k moci, kterou vybudovaly coby totalitní diktaturu, s názvem „diktatura proletariátu“, ale ve skutečnosti šlo o diktaturu vrcholných funkcionářů KSČ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Umělec: Nejsme národ blbců, i když to mí kolegové tvrdí. Čtu Korán... A je to hrůza! Moravec je namistrovaný vševěd
ROZHOVOR „Paní Merkelová, bývalá vysoká svazácká funkcionářka, ta tady bude moralizovat?“ ptá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz muzikálový zpěvák, bývalý Dracula v muzikálu Karla Svobody a mistr světa ve hře na pilu Petr Dopita. Řekl, co si myslí o objektivitě České televize, zavzpomínal na dobu před rokem 1989 a vyjádřil se i k Evropské unii. „Připadá mi to jako ‚Evropský svaz‘. Jako byl Sovětský svaz a RVHP, tak najednou ‚Evropský svaz‘ tady diktuje věci, do kterých by neměl vůbec co mluvit,“ říká Petr Dopita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ať si lidé platí médium, které se jim líbí. Desetník na ČT, 30 korun pro PL. Převratný názor odborníka z ČRo, který se nebojí a říká: ČT není česká, je to součást hybridní sorosovské, nevládní mašinerie na Majdany a špinavé převraty
Mediální odborník Jiří Fencl je úzce spjatý s Českým rozhlasem. V posledních týdnech se dostal do hledáčku mnoha médií z jednoho důvodu: V minulosti zdůraznil kvality ParlamentníchListů.cz. Čímž logicky rozzlobil takzvaný mainstream.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist