Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Zalapat po dechu. Hejtmanka pro PL popsala, co na vlastní kůži zažila během předávání televizních cen v Berouně
ROZHOVOR „Nedávno jsem byla na předávání televizních cen v Berouně. Jeden z oceněných pánů ve své děkovací řeči vyzval přítomné členy hnutí ANO, aby panu Babišovi vzkázali, ať neovlivňuje média,“ uvedla v jedné ze svých odpovědí hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Tu samozřejmě v další části rozvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
GIBS nikdo nekontroluje. Sněmovní komise nepracuje, nemá předsedu, který by ji svolal
Sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se už několik měsíců nesešla. Nemá totiž předsedu, který by členy komise svolal. Server Echo24.cz si klade otázku, komu to nejvíc prospívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Drahoš touží po funkci viceprezidenta
To, že je Jiří Drahoš ambiciózní muž, potvrdil již během kampaně před prezidentskými volbami. Bývalý předseda Akademie věd je člověkem, kterému sebevědomí rozhodně nechybí. Však také bezprostředně po své poměrně těsné porážce ve druhém kole prezidentské volby uvedl, že ta energie, kterou se podařilo během volební kampaně vyvolat, by se měla do budoucna vyžít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Analytik Votápek: Kdyby Nikulin v USA začal spolupracovat s obžalobou a rozkryl roli ruského státu...
I přesto, že byl ministr spravedlnosti Robert Pelikán ohledně vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina zadrženého v Praze – o kterého měli zájem Rusové i Američané – vystaven nátlaku například ze strany prezidenta Miloše Zemana a jeho kancléře Vratislava Mynáře, kteří u něj lobbovali za vydání hackera do Ruska, rozhodl se nakonec pro USA. „Udělal správně, i když se Hrad zlobí a hněv prezidenta Zemana by mohl padnout na ministra i vládního šéfa Babiše,“ napsal ve svém komentáři pro server iDNES.cz analytik Vladimír Votápek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rozmáhá se tu "protievropský narativ", varuje šéf vnitráckého centra proti dezinformacím. Po otravě Skripala se prý šíří vyložené nesmysly
Benedikt Vangeli vede Centrum pro boj proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH). Serveru Aktuálně.cz prozradil, že veřejný prostor zaplavuje velké množství dezinformací. Není však v silách CTHH vyvrátit je všechny. Není to prý ani hlavním cílem CTHH. Vangeli zdůraznil, že neřídí nějaké „ministerstvo pravdy“. Přesto považoval za důležité upozornit na to, co se děje kolem kauzy Sergeje Skripala. Došlo i na generálního ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa a jeho pořady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Apríl? Bohužel ne. Zkrachovalý podnikatel za vaše peníze bádá o planetární bezpečnosti. A vykládá do novin, jak musíme rozbít vztah k národu a nechat vládnout „kosmopolitní autority“
Odborník na mezinárodní vztahy a bezpečnost Nikola Schmidt tvrdí, že budoucnost lidstva spočívá v kosmu. Po dvou pokusech rozjet podnikání se politolog Schmidt vrhl na propagaci myšlenky kosmopolitismu, multikulturalismu a budoucnosti lidstva, která podle jeho názoru leží ve vesmíru. Lidstvo prý odtud bude získávat suroviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kavárna je totalitnější než komunisté za Husáka, říká Petr Hampl. Ale jsou na konci sil, mobilizují děti jako Hitler na konci války
ROZHOVOR „Ne nadarmo se říká, že svoboda je květina zalévaná krví vlastenců. To není myšleno symbolicky, tady se mluví o skutečné ochotě umírat. Počítejme tedy s tím, že proběhne ještě mnoho konfliktů a že elity udělají všechno pro to, aby zavedení skutečné demokracie zabránily,“ tvrdí sociolog Petr Hampl. Jak elity stupňují tlak a jejich moc přesto bude slábnout, vysvětluje ve své knize „Prolomení hradeb“, a vyzývá k trpělivosti. Dramatická politická změna je podle jeho slov na cestě, protože v současné parodii na demokracii není vidět budoucnost a politická korektnost i konflikty elit rozloží jejich efektivitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Apríl začal zostra. Lidovec ohlásil, že jeho strana přetáhla Okamurovi poslance Roznera
První duben je tady a sociální sítě nepochybně zaplaví vlna žertíčků a šprýmů. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský už s tím začal. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Lháři
Pět set slov o tom, co aféra "novičok" vypovídá o západních politických elitách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Reflex tuší rozklad spojenectví Zeman – Babiš. Pokud se šéfovi ANO podaří sestavit vládu, prezidenta prý úplně vytlačí
Premiér Andrej Babiš (ANO) ukazuje, že se cítí být premiérem země, která je pevně zakotvena v EU a v NATO. Obecně řečeno na Západě. Ukazuje tím, že v zahraniční politice stojí proti prezidentovi Miloši Zemanovi, který mnohem častěji hovoří o čínských investicích a navštěvuje ruského prezidenta Vladimira Putina. Zato do Bílého domu k Donaldu Trumpovi se ještě nepodíval. Co to udělá s dosavadním spojenectvím obou politiků?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Příběh z dnešního Německa: Dorazil do země v roce 2015, nahlásil o sobě falešné údaje a krátce poté začal znásilňovat osamělé běžkyně. U soudu zapírá
Přes okresním soudem v Mnichově začalo před několika dny soudní přelíčení s tureckým Kurdem Muratem A., který čelí obvinění ze znásilnění ženy ve středním věku. Ještě předtím se však dopustil dalšího sexuálního zneužití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura: Náš hospodářský růst je doslova hnán rostoucím zadlužením firem a občanů
Komentář na facebookovém profilu k zahraničnímu dluhu Česka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kdo se dnes nežene na Rusko, je zrádce. Jaroslavu Baštovi to připomíná padesátá léta
Bývalý český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se domnívá, že se myšlenkově vracíme do 50. let minulého století, kdy k odsouzení lidí nepotřebovali důkazy. Stačilo jen podezření, člověk byl souzen, odsouzen a ocitl se na šibenici. S obdobnou rychlostí dnes bylo odsouzeno Rusko v kauze ruského agenta Sergeje Skripala. Místo hledání důkazů se prý dnes v politice uplatňuje právo silnějšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: 100 let – proměny měst
Na památkovou péči v České a Slovenské republice a na rozvoj našich historických sídel se zaměřila konference „100 let – proměny měst“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Elity zasáhl osud agenta Skripala, protože je to mezi nimi samý agent. Proto tak blázní. Babiš by prodal i svou matku, takže nakonec prodají jeho, tuší Martin Konvička
ROZHOVOR „Západ podle všeho riskuje zhoršení vztahů s Ruskem, aby odvrátil pozornost od svých vlastních selhání a udržel své občany ještě chvíli v klidu. Není to politika, ale idiocie,“ tvrdí aktivista Martin Konvička a kroutí hlavou nad tím, že média a evropské špičky panikaří z mrtvého agenta, a přitom je nechávají klidnými stovky útoků nožem měsíčně, k nimž dochází v Německu, Británii i jinde. Prý možná proto, že i špičky tuzemské a evropské politiky jsou prolezlé agenty kdekoho, a tak cítí se Skripalem stavovskou solidaritu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček varuje: To šílenství kolem diskriminací musíme odmítnout. Je ohrožen zdravý rozum
Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal o diskriminačních kupé ve vlacích. A nejen o nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Policejní prezident Tuhý: Pokud zmírníme stupeň ohrožení, mohlo by to přilákat teroristy
V Česku bude zatím nadále platit první stupeň ohrožení terorismem. Znamená to, že je ve službě víc policistů, kteří se zaměřují na místa, kde se schází velký počet lidí. Jde třeba o nádraží, obchodní centra nebo velké kulturní akce, řekl ČTK policejní prezident Tomáš Tuhý. První stupeň v Česku platí dva roky, vyhlášen byl 22. března 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
František Dostál: V životě se za vše platí
Kancléřka Merkelová před léty vyšla vstříc nešťastným běžencům, mezi kterými byli ale i jiní lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Německé okénko v programu ČT: Zajeli jsme se s kamerou podívat, jak se daří uprchlíkům v zemi ultrapravicového premiéra Orbána
Německá veřejnoprávní televize se v nedělním pořadu Zaostřeno na Evropu, který svým divákům nabízí Česká televize pod názvem Focus on Europe, zaměřila na všeobecné volby v Maďarsku a také na to, jak chce tamní premiér Viktor Orbán udržet migranty mimo svou zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Velikonoční kázání papeže Františka: Varoval před vylučováním uprchlíků a kulturou plýtvání
Papež František dnes ve Vatikánu ve velikonočním mírovém poselství před tradičním požehnáním „Městu a světu“ vyslovil svá největší přání. Jsou jimi například konec „probíhajícího vyvražďování“ v Sýrii či „ovoce moudrosti“ pro osoby odpovědné za řešení diplomatické krize kolem KLDR. Ve svém projevu také zmínil konflikty v Jemenu, v Jižním Súdánu či na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotní komunální volby ve čtyřech obcích přilákaly více než dvě třetiny voličů
Ke komunálním volbám, které se konaly v sobotu ve čtyřech obcích v Česku, přišlo v průměru 67,6 procenta voličů. Mandát získalo 15 mužů a 11 žen. Průměrný věk zastupitelů je 44,5 roku. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Nová zastupitelstva volili lidé v Konojedech v okrese Praha-východ, v Pískové Lhotě na Nymbursku, ve Lhotsku na Zlínsku a v Zádubu-Závišíně na Chebsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Andrej Babiš si vlastnictví médií velmi pochvaloval
KDU-ČSL v roce 2017 hospodařila se ziskem téměř 20 milionů korun. Finanční situace se po návratu do Poslanecké sněmovny v roce 2013 velmi rychle stabilizovala a dostala se do kladných čísel. Vzniklé přebytky lidovcům umožňují realizovat dlouhodobý plán, a tím je obnovení stranického tisku. Rozhodli se proto koupit deník Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Krkonošský národní park: Voda je základ…, i v Krkonoších
Krkonoše jsou významnou pramennou oblastí České republiky, ovlivňující vodní režim celého horního i středního toku Labe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Strunz (Svobodní): Umělci i mnozí občané milují ČT. Jistě ji budou rádi platit i dobrovolně
Umělci milují Českou televizi. Není možné jim bránit v tom, aby každý měsíc platili poplatek určený pro veřejnoprávní média. Na druhou stranu není fér nutit k placení poplatku ty, jež ČT nesledují, či ty, kteří neposlouchají ČRo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Vypalování trávy versus pálení zahradního odpadu
Plošné vypalování trávy a porostů je zakázáno hned třemi zákony České republiky, přesto si tato činnost každoročně vyžádá několik lidských životů, zejména starších osob. Pálení přírodních materiálů po úklidu zahrad provádět lze, ale za dodržení vícero podmínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
NPÚ: Navštivte během velikonočních svátků zámek i Květnou zahradu v Kroměříži
Arcibiskupský zámek i Květná zahrada v Kroměříži je během velikonočních svátků od pátku 30. března až do pondělí 2. dubna veřejnosti přístupná! Těšit se můžete na všechny návštěvmické okruhy, na pravidelné komentované prohlídky Květné zahrady i na zpřístupněnou Rotundu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Památník Terezín: Minulost nepatří do popelnic
Leží vám na půdě stará a nepotřebná věc? Zdědili jste dokumenty a nevíte, co s nimi? Památník Terezín má pro vás řešení. Tamní pracovníci se rádi ujmou předmětů a dokumentů spojených s perzekucí občanů naší země za druhé světové války, tedy všech věcí, které se vztahují k osobám rasově, politicky, národnostně a nábožensky perzekvovaným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bývalý poslanec ANO zkritizoval vlastní ministry: V kauze novičok se zachovali loajálně, ale zcela špatně
Bývalý poslanec ANO Bohuslav Chalupa se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz zamyslel nad kauzou novičok. „ČR se zachovala sice loajálně, ale zcela nesprávně,“ poznamenal Chalupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Dvě Nobelovy ceny a dalších 98 exponátů. Univerzita Karlova zve na výstavu k 100 letům republiky
Univerzita Karlova připravila unikátní výstavu k výročí založení Československa. Představuje na ní sto exponátů a sto s nimi spojených příběhů – za každý rok existence republiky jeden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr našel důkazy, jak Rusko provádí „subverzi“. Braňte naši společnost, vyzývá vládu
O tom, že lidé žijící v Česku jsou terčem masivního psychologického útoku ze strany Ruska, je přesvědčen novinář Pavel Šafr. To dokládá tím, že mezi lidmi prý panuje stále vyostřenější názorový konflikt ohledně imigrace a vztahu k jednotlivým politickým lídrům, nebo že lidé věří naprostým nesmyslům a vzájemně se hecují k nenávisti vůči neexistujícím migrantům, či jsou nejméně spokojení s členstvím v Evropské unii. „Vyvětlení je prosté, jde pravděpodobně o obří zneužítí facebookových dat firmou Cambridge Analytica,“ rozepsal se komentátor ve svém komentáři na serveru Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Svoboda (TOP 09): Líšeň a Slatina si zaslouží propojení cyklostezkou
Ač je městská část Brno-Líšeň charakteristická výletními cíli pro Brňany i přespolní, funkční cyklostezka, která by zpřístupnila například Mariánské údolí jinak než motoristům či přijíždějícím autobusem, stále chybí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Stát vezme rodičům peníze a pak z nich něco málo dá jejich dětem na dopravu. Markéta Šichtařová rozebírá, k čemu to povede
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Facebook žije z marketingu, a samozřejmě musí a vždy bude o uživatelích sbírat obrovské množství dat, má-li přežít. A pokud někdo sbírá takové množství dat, pak vždy bude existovat riziko jejich úniku. Tak na kauzu úniku dat, po níž začaly padat akcie Facebooku a tržní hodnota firmy klesla o šedesát miliard dolarů, reaguje Markéta Šichtařová. V pravidelné nedělní inventuře se naopak podivuje nad mechanismem, kdy rodiče zaplatí státu daně, aby z těchto daní pak stát mohl zadotovat dopravce, který dá jejich dítěti slevu na dopravu, což začne fungovat za necelé dva a půl měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Robert Troška: LGBT komunita - další útok na rodinu
LGBT komunita začíná své požadavky čím dál tím agresivněji stupňovat prostřednictvím nejrůznějších nátlakových akcí. Vzpomínáte na ujištění zástupců LGBT komunity, že po registrovaném partnerství nebudou vznášet další nároky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Braný (KSČM): Cigareta, na níž nevydělají ani kuřáci, ani stát
Reklama láká kuřáky, mezi něž nepatřím, aby si pořídili novou cigaretu. Přesněji zařízení, do něhož se vkládají náplně, tedy jakési minicigarety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Čeští politici? Loutky, co žerou z jednoho žlabu. USA jsou obrem na hliněných nohou. Je v zájmu planety, aby jejich pád proběhl v klidu, promlouvá neortodoxní spisovatel Kahuda
ROZHOVOR „Spojené státy americké procházejí v posledních letech hlubokou strukturální krizí a já jsem přesvědčen o tom, že je v zájmu celé planety, aby ten pád, ten proces, proběhl co nejvíce v klidu,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a předseda Asociace spisovatelů Václav Kahuda. Podle Kahudy jsou USA „obrem na hliněných nohou“ s jadernými zbraněmi, což by mohlo být značným rizikem. Čeští politici jsou podle spisovatele „loutky“, které produkují pomyslné „lokální, politické hry“ či „bouře ve sklenici vody“. Během nedávných demonstrací namířených proti prezidentovi Miloši Zemanovi a premiérovi v demisi Andreji Babišovi byly podle Kahudy „autentické emoce“ mladých lidí zneužity „politickými šíbry“ a „prostituty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Lidovci kritizovali zimní údržbu silnic a marně usilovali o větší dotace na výročí vesnic
Krajští zastupitelé za KDU-ČSL kritizovali nekvalitní zimní údržbu silnic a vadilo jim, že krajští silničáři žádají o 50 milionů korun navíc, aniž by jasně vysvětlili, na co. Lidovci také chtěli plnou dotaci všem obcím, které pořádají výročí a srazy rodáků. Dorovnat dotace kupodivu odmítli i zástupci hnutí STAN, kteří se přitom rekrutují právě ze starostů obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Dobře informovaný exposlanec strhává růžové brýle liberálů: Jsme ve válečném stavu a chováme se jako blbci. Evropa nedělá vůbec nic, jen se nechává vydírat
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Jsme ve válečném stavu. Mnozí liberální demokraté nebo ti, co nosí na očích růžové brýle, si to nechtějí přiznat. Od roku 2014, kdy to začalo, Evropa neudělala vůbec nic. Jenom se vydala všanc Turkům, kteří jsou v postavení, že stále mohou Evropu vydírat,“ konstatuje v rozhovoru pro PL.cz bývalý poslanec hnutí ANO Bohuslav Chalupa. „Na výtky, které slyším na svou adresu o tom, že vyvolávám poplašnou zprávu a že tu nikdo není... Až tu budou, tak bude pozdě. Protože pak budou dělat to samé, co dělají ve Francii, v Německu i jinde,“ domnívá se s tím, že kvůli této nečinnosti nebudou v Evropě jen lidé radikalizovaní islámem, ale i ti, kteří se zradikalizují naší neschopností. „Chováme se jako blbci,“ povzdechl si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Dopisy, výzvy, petice...má to smysl?
Všechno má smysl. Jednání veřejná i neveřejná, mezi straníky, zastupiteli, poslanci, zdravotníky v nemocnici i mimo ni, a samozřejmě i zájem široké veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví se rozsvítí modře
U příležitosti Světového dne zvýšení povědomí o autismu, který se již tradičně koná 2. dubna, se Ministerstvo zdravotnictví připojilo do celorepublikové osvětové kampaně „Česko svítí modře“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Proč není vhodná přímá demokracie?
Jsou opravdu silné argumenty proti. Ty však dnes bohužel ve veřejné debatě příliš nezaznívají. A naopak hlasité falešné argumenty proti přímé demokracii zastupitelskou demokracii podlamují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hradil (Zelení): Čtyři roky v jesenickém zastupitelstvu
Strana zelených s podporou Pirátů vytvořila v minulých volbách v Jeseníku uskupení zvané Občané Jesenicku, kde jsme získali jeden mandát v zastupitelstvu. Uplynulé čtyři roky hodnotí ve svém textu jesenický zelený zastupitel Tomáš Hradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MPSV: Počet evidovaných dětských skupin překročil hranici 600
Zájem o tuto službu péče o předškolní děti je stále na vzestupu, aktuálně Ministerstvo práce a sociálních věcí zapsalo šestistou dětskou skupinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Letiště Praha mění strukturu hlukových poplatků
Letiště Praha zavedlo významnou změnu hlukových poplatků s cílem motivovat dopravce k nasazování tišších letadel na spoje z/do Prahy. V návaznosti na vývoj leteckého provozu dojde ke spravedlivějšímu rozšíření hlukových kategorií či k zavedení poplatku na odletu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Šabatová chce bojovat za lidi se změněným pohlavím. Musí mít náležité uznání, píše ve zprávě poslancům
Sterilizace by neměla být zákonnou podmínkou pro úřední změnu pohlaví lidí, žádá ombudsmanka Anna Šabatová. Jde o jedno z pětice nových doporučení legislativních změn veřejné ochránkyně práv ve zprávě o činnosti za loňský rok, kterou obdrželi poslanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Starec (ČSSD): Strana financovala své aktivity v roce 2017 transparentně a bezproblémově
ČSSD zveřejnila zprávu o hospodaření za rok 2017. Výnosy činily 184,4 mil. Kč, náklady 224,2 mil. Kč a záporný výsledek hospodaření pak 39,8 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zelení nesouhlasí s dalším zastavováním půdy u Žďárku na Ústecku pro montážní haly
Krajská organizace Zelených se postavila proti nové výstavbě montážních hal u dálnice D8 u Žďárku na Ústecku. Nový areál pro výrobu automobilových komponentů má být v blízkosti Nupharo Parku, který je bez nájemce, tedy bez využití a v insolvenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman by v Británii patřil k radikální pravici. Multikulturalismus funguje, bojí se ho ti, kteří ho nikdy nepoznali. Promlouvá Jackie Walkerová, významná členka britských labouristů
ROZHOVOR Nenávist k židům v Evropě se transformovala v islamofobii. Ale slova nenávisti se vlastně nezměnila. Přinášejí nemoci, zabírají náš životní prostor, mají jiné náboženství, změní naši společnost, jsou nebezpeční. Váš prezident Miloš Zeman by byl ve Velké Británii představitelem radikální pravice. To řekla v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz významná britská labouristka a aktivní podporovatelka práv Palestinců Jackie Walkerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Volby do zastupitelstev v malých obcích měly vysokou účast
Vysokou účast měly nové volby do obecních zastupitelstev, které se konaly ve čtyřech menších obcích. Ve Lhotsku na Zlínsku a v Zádubu-Závišíně na Chebsku zatím odvolily dvě třetiny voličů, v Konojedech u Prahy a v Pískové Lhotě na Nymbursku byla účast nadpoloviční, zjistila ČTK. Svůj hlas kandidátům mohli lidé odevzdávat do 22:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Starostové pro jižní Moravu: O významu Velikonoc
Největší křesťanské svátky se pro mnoho spoluobčanů redukují na lidové veselí a čtyři dny pracovního volna. Velikonoce by nám ale měly připomínat, že nás Ježíš zachránil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Epidemie chřipky na území ČR odezněla
Ve 13. kalendářním týdnu tohoto roku celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky oproti předcházejícímu týdnu v České republice poklesla o 23,5 % a dosáhla hodnoty 1 060 nemocných na 100 000 obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Předvolební Maďarsko očima amerického liberálního tisku. V překladu Jana Čulíka. Velmi výživné
Server Britské listy Jana Čulíka přeložil pro české čtenáře část článku deníku The New York Times, v němž se praví, že maďarský premiér Viktor Orbán postupně přeměňuje maďarskou společnost k obrazu svému. Prý se přitom bohužel odklání od demokracie a mění se v autokrata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lacyk (TOP 09): Chceme příjemnější Chlum bez ničení přírody
Chlum je jednou z dominant našeho obvodu i celé Plzně. V těchto dnech se otevřela možnost, aby náš obvod odkoupil chátrající rozhlednu na jeho vrcholu, tu postupně opravil a obnovil výletní restauraci. A společně s tím se otevřela také debata o přeměně celého Chlumu na rekreační les.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Zeman mluví o českých národních zájmech, s kým ale z demokratických státníků jedná?
Komentář na facebookovém profilu k prosazování českých národních zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Unikátní knižní značky jsou k vidění v Národním památníku na Vítkově
Národní muzeum a Spolek sběratelů a přátel exlibris společně připravili v Národním památníku na Vítkově výstavu s názvem Ta kniha patří mně! Historie českého exlibris do roku 1945.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Politický tlak ze strany nové vlády necítím, ujišťuje šéf policie
Policejní prezident Tomáš Tuhý necítí, že by na něj byl po nástupu nové vlády vyvíjen politický tlak. Slyší spoustu názorů na personální změny v policii, které se týkají jeho odchodu. Podle něj je ale potřeba se věnovat práci, a ne povídačkám z kuloárů. Tuhý to řekl v rozhovoru s ČTK. Podle něj má nyní policie spoustu úkolů souvisejících s bezpečností země, a to poslední, co potřebuje, je destabilizace. Tuhý byl do funkce policejního prezidenta ustanoven v dubnu 2014. Čeká ho tak poslední rok z pětiletého funkčního období. Zda bude chtít ve funkci pokračovat, zatím nechce prozrazovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Justiční mafie se dvěma centry
Úvaha nad nespravedlivými soudními výroky. Stát je jedním z největších zdrojů nespravedlivých rozsudků soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
STAN: Setkání s absurditou na úřadě? Dnes jsme je začali lovit
Dnes, 1. dubna, startuje nový projekt poslance Starostů a nezávislých Víta Rakušana 'Absurdity'. Vyzývá v něm občany, aby zasílali jemu i dalším starostům tipy na největší problémy na českých úřadech a ve státní správě, se kterými se setkali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vyjádření Technologické agentury ČR k novým všeobecným podmínkám v5
Technologická agentura ČR (TA ČR) by v souvislosti se změnou Všeobecných podmínek ráda informovala uchazeče a příjemce o charakteru těchto změn a jejich dopadech do životního cyklu projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petice za zpřísnění trestů za týrání zvířat
My, níže podepsaní občané, jsme hluboce znepokojeni stoupajícími počty týraných zvířat a brutalitou, se kterou dochází k páchání násilí na zvířatech v zájmových a hospodářských chovech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Třem vyhoštěným ruským diplomatům vypršel termín, Česko mají opustit ještě dnes
Ministerstvo zahraničních věcí ČR předpokládá, že tři vyhoštění členové ruského diplomatického personálu opustí Česko v termínu, tedy nejpozději dnes. ČTK to dnes řekla mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová. Česko vyhostilo ruské diplomatické pracovníky v reakci na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii. Londýn z útoku obviňuje Moskvu, která to popírá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Našim cílem je vytvářet příznivé podmínky pro kvalitní život
Moravskoslezský kraj se s úbytkem obyvatel potýká dlouhodobě. Je to s velkou pravděpodobností dáno i přirozeným vývojem, kdy v minulosti byla populace uměle naddimenzována, a to soustředěním těžkého průmyslu do regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová kývla na vznik dvou nových sekcí na generálním štábu
Na generálním štábu od neděle vzniknou dvě nové sekce. Dosavadní sekce rozvoje a plánování schopností Ministerstva obrany bude rozdělena na dvě. Jejich ředitele již ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) jmenovala v pondělí. Armáda to uvedla na svých webových stránkách, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Přeji Vám všem opravdovou radost z Kristova vzkříšení
V tradičním velikonočním videopozdravu připomíná kardinál Duka naději nalezenou v Kristově vzkříšení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Antidiskriminační žalobou mohou podávat také pozůstalí
Domáhat se práv, která byla omezena diskriminačním jednáním, může nejen diskriminovaná osoba, ale po její smrti také její blízcí, kteří byli diskriminačním jednáním dotčeni nepřímo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Lídrem kandidátky do ZHMP byl zvolen Jan Wolf
S velkou pokorou i odhodláním se ujímám role lídra naší kandidátky a slibuji, že uděláme společně s týmem lidí, které jste zvolili na další místa kandidátky maximum pro úspěch KDU-ČSL v podzimních volbách do Zastupitelstva hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Prodejem pozemků pod lanovkou na Pustevnách se navýšil příjem státního rozpočtu
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Novém Jičíně prodalo vlastníkovi lanové dráhy Ráztoka–Pustevny dva pozemky pod nástupní a výstupní stanicí lanovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Německá vláda schválila severní plynovod a okamžitě to schytává. Teď prý opravdu není vhodná doba, dělat byznys s Putinem
Spolková republika Německo povolí výstavbu a provoz své časti plynovodu Nord Stream 2 (Severní proud 2), o který se v Evropské unii vede spor, a to zrovna ve chvíli, kdy země EU vyhošťují ruské diplomaty. Projekt má totiž rozšířit plynovod, který obchází Ukrajinu a přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. Někteří kritici varují, že to akorát posílí závislost na Moskvě a Vladimir Putin pak nebude Evropany brát vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: V elektronické aukci si můžete koupit obraz významného autora Františka Líbala
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Orlicí získal z odúmrti obraz „Karlův most v zimě“ autora Františka Líbala. Obraz nyní nabízí ke koupi v elektronické aukci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Bez beznaděje ukřižování by zázrak a obrovská síla zmrtvýchvstání nebyla
Velikonoční zamyšlení na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hodonínská senátorka brání podzemní prameny před těžaři: Vodu si musíme hlídat. To chceme být zásobeni jenom tou balenou?
ROZHOVOR „Na Hodonínsku, které patří k nejsušším oblastem v Česku, pramenišť pitné vody moc nemáme,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátorka Anna Hubáčková, proč se staví na stranu petice proti těžbě v blízkosti klíčového vodního zdroje. „Se zdroji musíme hospodařit tak, abychom dopady sucha co nejvíce minimalizovali s tím, jak se postupně hladina podzemních vod snižuje,“ dodává senátorka za Hodonínsko. Ložisko, které by eventuálně mohla podle názoru petentů ohrozit těžba štěrkopísku, je podle ní „stěžejní“. Jižní Morava navíc patří k nejsušším regionům v Česku. Vlny sucha a veder zde v posledních letech nebývají vzácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Děti si vytvářejí názor od učitele. To není žádná propaganda, protestuje mladý lidovec Heller. Je nepřijatelné, aby vláda vládla hlasy komunistů, co 40 let devastovali zemi
ROZHOVOR „Útoky na veřejnoprávní média se v posledních týdnech stupňují a je v pořádku, že občané vyjadřují legitimním a ústavním způsobem svůj názor,“ říká ohledně demonstrací mladý lidovec Šimon Heller. Promluvil o inauguračním projevu prezidenta Zemana, o odchodu některý politiků a vyjádřil se i k prezidentským volbám v Rusku. „Pokud hlavní opoziční předák nemůže kandidovat, u voleb rozdávají poukázky na jídlo a jednotlivci vhazují do uren stohy volebních obálek, není žádným překvapením, že vyhraje Vladimir Putin,“ říká Šimon Heller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Projekt 100 let Československa v naší škole už zná své vítěze
Národní muzeum a Slovenské národné múzeum připravilo v rámci Česko-slovenské a Slovensko-české výstavy pořádané při příležitosti 100. výročí založení Československé republiky soutěžní vzdělávací aktivitu pro žáky 2. stupně základních a středních škol z České a Slovenské republiky 100 let Československa v naší škole aneb Rodino, vyprávěj! Výsledky byly vyhlášeny symbolicky 28. března na Den učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Adámek: Pustili jste mě na radnici. Pustíte mě i do Senátu?
Zjednodušení dalšího vzdělávání mladých lékařů, Důstojné stáří a Bydlení mladých - to jsou tři témata, na kterých bych rád pracoval jako senátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pyšná eurokomisařka Jourová: Nedávno na mě poslanci od Le Penové pískali. Byl to pro mě vrchol mé kariéry. Okamuru v koalici bych nevydýchala
Eurokomisařka Věra Jourová v rozhovoru pro týdeník Respekt vysvětlila nejen to, proč je podle ní nemyslitelné, aby byl Andrej Babiš postaven mimo post premiéra, ale příblížila i jeho politické cíle. Prozradila také, proč by nesnesla, kdyby se vláda opírala o podporu SPD a jak pravděpodobně fungují manipulace voleb na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČOI vyhodnotila výsledky kontrol pyrotechniky za rok 2017
ČOI v minulém roce uložila za porušení legislativy v oblasti pyrotechniky 24 pokut za téměř 100 000 korun. Cílem kontrol bylo dodržování právních předpisů při nabídce, prodeji a skladování pyrotechnických výrobku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
USA mohou narušit vyjednávání mezi Korejci. Zahajují s Jihokorejci velké vojenské cvičení
Politiky Severní a Jižní Koreje čeká v závěru měsíce dubna důležité jednání, které má pomoci snížit napětí mezi oběma zeměmi. Jde o první podobné jednání po deseti letech. Plánovaná jednání může narušit i společné americko-jihokorejské cvičení. Účastní se ho na 300 tisíc jihokorejských vojáků a přes 23 tisíc amerických vojáků. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Na pečovatelské byty a bezbariérové domy MMR poskytne 322 milionů korun
Více než 400 nových pečovatelských bytů a bytů v komunitním domě seniorů vznikne díky dotacím Ministerstva pro místní rozvoj, které na ně uvolnilo 244 milionů korun. Dalších 78 milionů poputuje na výstavbu výtahů a bezbariérových přístupů bytových domů. Celkově tak bylo mezi žadatele rozděleno 322 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sváteční povzbuzení kardinála Duky: Velikonoce jsou svátky naděje
I když se dnes celá řada politiků ohání tzv. křesťanskými hodnotami, které je třeba hájit, pro mnoho lidí v Česku jsou velikonoční svátky vlastně jen prodlouženým volnem, ve kterém nehledají hlubší význam. Kardinál Dominik Duka se proto rozhodl přiblížit Čechům, Moravanům a Slezanům význam tohoto svátku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ve čtyřech obcích mají nová zastupitelstva
Čtyři obce si v sobotu zvolily nová zastupitelstva. Mandát získalo 15 mužů a 11 žen. Průměrný věk zastupitelů je 44,5 let. O výsledcích rozhodlo 67,6 % voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist