Oficiální zpravodajská média

Afričané do Evropy, podepsal Babišův ministr v Africe. Maďarsko: Tohle změní populaci Evropy, nepodepisujeme
Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (ANO) podepsal jménem ČR v Marakéši politickou deklaraci a akční plán euro-afrického dialogu o migraci a rozvoji pro léta 2018–2020. Tento dokument v mnoha bodech vyjadřuje podporu legální migraci Afričanů do Evropské unie. Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjártó (FIDES) dokument označil za „extrémně promigrační a odporující zájmům Maďarska i Evropy“. A proto jej odmítl podepsat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš v háji? Ukazuje se, že s Čapím hnízdem je to vážné
Žalobce Jaroslav Šaroch z Městského státního zastupitelství v Praze potvrdil, že policie v kauze Čapí hnízdo shromáždila dost přesvědčivých důkazů proti šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Píše o tom alespoň server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Hlásný trouba Mirda Kalousek. Jaromír Soukup brutálně zesměšnil lídra TOP 09
V humorné zpravodajsko-politické relaci Týden podle Jaromíra Soukupa se generální ředitel TV Barrandov a moderátor v jedné osobě opřel do legendy české politické scény, Miroslava Kalouska. Proč podle něj Miroslav Kalousek ještě pořád není úplnou politickou mrtvolou? Jak je to s kauzou padáků? A udělá Miroslav Kalousek pro pokračování politické kariéry úplně vše? Řešil se i Jiří Dienstbier a neziskovka HateFree.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
,,Fridrichová, ty svině..." V ČT přituhlo. Bude se prý trestat
Na výhrůžky smrtí novinářům se zaměřil pořad Newsroom na ČT24. Jak uvedl moderátor Luboš Rosí, novináři v Česku, kterým je vyhrožováno, jsou podle policie podrobováni veřejné kritice. Nejde prý o trestný čin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Račok: Istanbulská úmluva a Dublin IV.
Istanbulská úmluva a Dublin IV. aneb Václav Klaus mladší přeci nejsme v parlamentu jenom proto, abychom poslouchali dohady Babiše a Kalouska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
To by na Skripala nestačilo. Zahraniční tisk probírá „Zemanův Novičok“
Poté, co český prezident Miloš Zeman ve čtvrtek na TV Barrandov potvrdil, že v Česku se loni v malém množství vyráběl a testoval nervový jed A 230, známý pod jménem Novičok, se strhla mela. Čeští politici reagují bouřlivě, mluví o velezradě, nebo ruském agentovi na Hradě. Jaké jsou ale reakce jinde? Jak jsou objevy BIS přijímány zahraničím?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOP 09 v pytli. Spadla na 4 procenta. A František Laudát to nevydržel a promluvil
Exposlanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu opřel do své bývalé strany. Důvodem jsou stále klesající preference.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dohoda ČSSD s Babišem prý může padnout. Erik Best předkládá velice důležité důvody
Na vlnách Českého rozhlasu Dvojka se politický komentátor Erik Best rozhovořil na téma případné politické koalice ČSSD s hnutím ANO. Dojde nakonec k dohodě? A proč se preference ČSSD propadly téměř na samou hranici sněmovního minima? S moderátorem Vladimírem Krocem se bavil i o vnitropolitické situaci v USA, možnostech chystané schůzky Trumpa s Kim Čong-unem, nebo o tom, jaké důsledky může mít vypovězení jaderné dohody s Íránem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Tak si táhni do Ruska, k*eténe. Čů*áku jeden!“ Na akci, kde se Foldyna srazil hlavou s aktivistou, to vřelo
REPORTÁŽ Okolí benzínové stanice Újezdu v Průhonicích dnes bylo svědkem skutečně nevšedních událostí. Dalo si zde dostaveníčko zhruba 250 motorkářů a příznivců ruského kontroverzního motorkářského gangu Noční vlci, jenž zde měl mít podle prvních zvěstí zastávku při své cestě do Prahy. Na místě tak bylo k vidění přes sto motocyklů. Poklidnou akci motorkářů čekajících na své idoly však přišlo narušit zhruba 40 proamerických aktivistů známých především svojí účastí na tzv. „pražském Majdanu“, rozlučkovou akcí s americkým velvyslancem Andrewem Schapirem, tzv. „Uličkou hanby“, kterou loni v květnu v Praze uspořádali pro příznivce ruského hudebního sboru Alexandrovci, či z akcí s názvem „Proč? Proto!“ namířených proti prezidentu Miloši Zemanovi a premiéru Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Keller: Mě zvolili lidé z Česka, ne migranti. Až se masy Afričanů hnou, co ministr Metnar? Až nám vezmou kontrolu nad migrací, demokracii si můžeme strčit za klobouk
ROZHOVOR Jen o ochraně práv uprchlíků a migrantů pojednává nedávné usnesení Evropského parlamentu. Nikde ani slovo o ochraně práv místního obyvatelstva, pro které usnadňování migrace, či dokonce vybízení k ní představuje dlouhou řadu problémů. Tak vysvětluje profesor Jan Keller, proč na rozdíl od Stanislava Polčáka, Jaromíra Štětiny nebo Miroslava Pocheho hlasoval proti jeho schválení. Cítí se povinován hájit zájmy Čechů, Moravanů a Slezanů, kteří mu dali svůj hlas, nikoli zájmy uprchlíků nebo migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
„Běžte s tou vlajkou do...“ Na Olšanech se tvrdě střetli aktivisté a přiznivci Nočních vlků. Křik se změnil ve strkanici. Agresivního protiruského aktivistu sebrali těžkooděnci
REPORTÁŽ Putinovy děvky, Bakalovy děvky. Tak si vzájemně nadávali odpůrci a příznivci při příjezdu členů ruského motorkářského klubu Noční vlci. V pražské ulici U nákladového nádraží je od sebe museli oddělit policejní těžkooděnci. Motorkáři následně na Olšanských hřbitovech uctili památku padlých rudoarmějců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bordel před Prahou: Noční vlci projíždějí, aktivisté se činí
Na dálnici D1 před Průhonicemi se střetli projíždějící Noční vlci se svými odpůrci i příznivci. Zhruba 200 motorkářů zde, v Průhonicích u Prahy, čekala poměrně vřava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Důchodová reforma? Co se jednou ukradlo, se má vrátit!
Když jsem napsala první část k námětu důchodů, důchodové reformy, pojistky před chudobou, či žebračenkou, ani jsem netušila s jakým pozitivním ohlasem se můj příspěvek setká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Donald Trump „načůral do mraveniště“, Evropa zuří: Za útoky islamistů si prý můžeme sami
Americký prezident Donald Trump na konferenci Národní střelecké asociace pronesl výbušná slova ohledně teroristických útoků v Paříži a v Londýně. Podle Trumpa si za to mohou Francouzi a Britové částečně sami. Proč? Mohou za to přísné zbraňové zákony. Kdyby měli obyčejní lidé zbraně, krveprolití šlo podle Trumpa zabránit. Reakce Francouzů a Britů byla ostrá. Co tak hrozivého Trump řekl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Kajínek: Jsem svým způsobem umělec. Celebrity, běžte k soustruhu
Jiří Kajínek bude za pár dní již rok na svobodě. Žije v Brně a živí se tím, že vypráví svůj příběh. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Pro referendum potřebujeme i hlasy SPD a Pirátů
Vojtěch Filip na facebookovém profilu k základním podmínkám KSČM pro toleranci vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): Je třeba odmítnout Istanbulskou úmluvu
Konzervativní strana tímto vyzývá poslankyně a poslance, senátorky a senátory, aby odmítli ratifikovat Úmluvu Rady Evropy o prevenci proti násilí a domácímu násilí (aka Istanbulská úmluva).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Pro Prahu máme jasnou dopravní vizi
Komentář na facebookovém profilu k situaci v pražské dopravě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Radek Wohlmuth by měl vrátit diplom
Pár poznámek k textu Radka Wohlmutha z Aktuálně.cz ze dne 2.5.2018 "Recenze: Kniha představuje Milana Knížáka v jeho renesančním záběru, s typicky sebeadorujícími texty"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš bude mluvit se šéfy tajných služeb o kauze kolem novičoku
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) bude dnes se šéfy Bezpečnostní informační služby (BIS) a Vojenského zpravodajství jednat o záležitostech kolem látky novičok v Česku. Mluvit s nimi chce proto, že podle prezidenta Miloše Zemana tajné služby poskytly k novičoku rozdílné informace. Zeman prohlásil s odkazem na vojenské zpravodajce, že se v Česku v malém množství vyráběla a testovala nervově paralytická látka A230, kterou označil za novičok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Chudáci, jsou zavření v kleci
Jako každou neděli sepsal premiér v demisi Andrej Babiš shrnutí svých aktivit a poznatků za uplynulý týden. Nezapomněl proto odhalit, jaké strašné dilema nyní řeší na farmě a co spolu se svými ministry nasbíral za zážitky ze svých výjezdů po krajích, které podle něj sklízejí obrovský úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
FOTO z řádění protiruského aktivisty Uhlíře: Fyzický střet s Foldynou, nadávky Nočním vlkům, strkanice a nakonec ho sebrali těžkooděnci
Desítky motorkářů z ruského nacionalistického klubu Noční vlci a jejich příznivců se dnes sjely v Průhonicích u Prahy. Pak zamířili na pražské Olšanské hřbitovy, kde uctili památku ruských vojáků padlých za druhé světové války. Slovně se střetli s lidmi protestujícími proti jejich jízdě. Mezi příznivci ruských nacionalistů byl i poslanec a místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna, který se s protestujícími hádal a s jedním z demonstrantů se postrkoval. Jednalo se aktivistu Martina Uhlíře, kterého později na Olšanských hřbitovech odvedli policejní těžkooděnci, protože se při strkanici pustil i do nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Někteří sebevrazi ani netuší, že jsou sebevrahy
Existuje dokonce i „elitní“ klub 47 zemí, které mají svou vlastní euthanastickou organizaci, jejímž cílem je tyto země fyzicky zlikvidovat. Většina účastníků však o tomto cíli nemá, jak se zdá, nejmenšího tušení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman a novičok: Do ČT si pozvali Randáka a ten se rozpálil: Ani kdyby to byl prezident zeměkoule...
Podle premiéra v demisi Andreje Babiše se v Česku nevyráběl, nevyvíjel, ani neskladoval jed novičok, který byl použit při otravě dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Británii. Babiš to řekl po schůzce se šéfy tajných služeb, reagoval tím na prohlášení prezidenta Miloše Zemana, který ve čtvrtek uvedl, že se v Česku jed novičok v malém množství vyráběl a testoval. Bývalý ředitel civilní rozvědky Karel Randák jej proto v ČT kritizoval za to, že šel na veřejnost s informacemi, které byly v utajovaném režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský: Babiš hraje své hry. Vyjednává s EU, a proto souhlasí s migrací. Varuji, toto se chystá
ROZHOVOR Někteří lidé v Evropské unii se chtějí přihlásit ke Globálnímu kompaktu pro migraci, a tak se v Evropském parlamentu schvalovalo usnesení zaměřené na podporu samotné migrace a opomíjející způsoby jejího řešení. Tomáš Zdechovský, jenž byl jedním z pouhých sedmi českých europoslanců, kteří proti této deklaraci hlasovali, svůj krok vysvětluje tím, že bychom mohli být nuceni přijímat stále víc žadatelů o azyl bez právního nároku. I z toho důvodu mu vadí, že ministr vnitra Lubomír Metnar podepsal na ministerské konferenci v Marakéši politickou deklaraci, která v mnoha bodech vyjadřuje podporu legální migraci Afričanů do Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti požadují nejnižší možnou hranici 13 let pro internetovou samostatnost
Piráti požadují stanovení nejnižší možné hranice 13 let pro tzv. internetovou samostatnost, tedy věk, do kterého dítě potřebuje souhlas rodiče pro registraci na internetové službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Strunz (Svobodní): Školné na vysokých školách – kolik?
Studenti středních škol podstupují právě na maturity a chystají se na zkoušky na vysoké školy. Je tudíž vhodná chvíle zamyslet se nad financováním vysokých škol, zejména těch veřejných, na kterých studentům školné platí stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Profesor Fiala z ODS považuje hlas lidu za nebezpečný
Kdo by měl rozhodovat o všech podmínkách života v zemi? Jsme parlamentní demokracie a jistě by to měl být parlament. Ale má na to silný mandát od většiny občanů, aby rozhodoval bezpodmínečně ve všem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Gabal, Drábová a Romancov v show Nory Fridrichové odsoudili Miloše Zemana
Prezident Miloš Zeman minulý týden připustil, že se v Česku vyráběl nervově paralytický plyn Novičok. Nyní se na to zaměřil pořad 168 hodin i server Respekt.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
To je síla: Po vyjádření Jiřího Drahoše o Zemanovi se strhla mela
Neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš se na svém facebookovém profilu vyjádřil k tomu, že ruská média reagují na slova prezidenta Miloše Zemana tak, že v Česku byl skutečně vyráběn novičok. Zeman o tom hovořil v pořadu Týden s prezidentem minulý čtvrtek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Nepodceňujte změny na kůži, může jít o zhoubný melanom
Díváte se na svoji kůži? Pozorujete, jak se vám mění či rostou pihy a mateřská znaménka? Že ne? Měli byste. Změny na kůži mohou být naprosto neškodné, ale také smrtelně nebezpečné. Může jít o zhoubný melanom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Juncker uctil zločince, Putin se klaní vrahům
Jednání šéfa Evropské komise Jeana-Clauda Junckera, který se zúčastnil odhalení sochy Karla Marxe, není jen selháním, je těžkým zločinem. Ovšem je pokrytecké, že u Putina stejné odporné chování, nevadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
DemoŽumpa a její hlásná trouba! Zdeněk Ondráček znovu udeřil, třeba k zákazu Koránu
Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz odpovídal na další zvídavé otázky čtenářů nejen ohledně své minulosti. „Ten obraz o mně vytvářejí dobře organizovaná skupina a samozřejmě média, která jsou hlásnou troubou DemoŽumpy,“ uvedl poslanec, který se mimo jiné vyjádřil i k šíření Koránu v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Podřezáváte si větev. Skončíte brzy, zasahuje do české politiky Vlastimil Tlustý
ROZHOVOR. Politici hnutí ANO a sociální demokracie odkládají podle bývalého vlivného politika ODS Vlastimila Tlustého při vyjednávání o vládě masky. „Když si chtějí zachovat moc, všechno ostatní, co hlásali před volbami, musí jít stranou. Musí jít tedy stranou i ten převlek,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k jednání o vládní spolupráci Tlustý. Je přesvědčen, že voliči už začínají prohlédat a že tím, co se dnes děje, si někteří vlivní politici pod sebou podřezávají větev a že se to projeví už v podzimních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Šašci? Zdeněk Zbořil setnul politiky, kteří myjí hlavu Zemanovi za novičok: Lžete, lžete, lžete
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Vzhledem k tomu, že se odvolal na zřejmě kontroverzní vyjádření zpravodajských služeb, které jsou v této věci různě kompetentní, bylo jen na jeho rozhodnutí, jak tyto zprávy bude prezentovat veřejnosti,“ komentuje vyjádření prezidenta republiky k novičoku politolog Zdeněk Zbořil, který se v dnešním Rozjezdu věnuje také reakcím české politické scény. V souvislosti s novým průzkumem volebních preferencí upozorňuje, že ČSSD není jen rozdělena do dvou velefrakcí, ale je to mnohem horší: „Je to svářící se klubko individuálních a vnitrostranických zájmů, ve kterém se neumějí orientovat nejen potenciální voliči ČSSD, ale i její reprezentanti na nejvyšší úrovni.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg zuřil v rádiu: Zeman pracuje pro Moskvu a poškozuje nás. Západní spojenci si říkají, co ráno zase vypil!
V České republice se nervový plyn A234 typu novičok, kterým byl spáchán pokus o atentát na dvojitého agenta Sergeje Skripala, nikdy nevyráběl, ani neskladoval, reagoval na slova prezidenta Zemana, který minulý týden oznámil opak, šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Poslanec a bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg z TOP 09 v rozhovoru ve Dvaceti minutách Radiožurnálu uvedl, že prezident svým prohlášením opět posloužil ruské propagandě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT: Podpora programu Hodina pohybu navíc zamíří do 350 škol
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpoří program Hodina pohybu navíc 12 miliony korun, které by měly směřovat do 350 škol. Dotaci získala Asociace školních sportovních klubů ČR, která bude tuto ověřenou metodiku nadále podporovat na školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se zúčastní pietního aktu na pražském Vítkově
Premiér Andrej Babiš se zúčastní pietního aktu k 73. výročí ukončení 2. světové války na pražském Vítkově
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Milan Syruček ke Dni vítězství připomíná americkou misi, o které se příliš neví. Jinak by se slavilo jindy
ROZHOVOR Osvobození Plzně Američany je drobná, předem dohodnutá epizodka dohodnutá hlavně kvůli demarkační čáře. Proč by se o to v nynější Ruské federaci nějak starali? Připravují se na oslavy Dne vítězství a rozdávají válečným veteránům prádlo, zboží a další potřebné věci. Také Ukrajina se připravuje na oslavy a vážně zvažuje posunutí termínu z 9. na 8. květen, tak jako je to v západní Evropě. Těmto tématům se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz věnuje novinářský nestor Milan Syruček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Musíme nadále ukazovat, že hodnotově zastáváme křesťansko-demokratickou politiku
Komentář na facebookovém profilu k politice KDU-ČSL
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
A je to tady! Koaliční smlouva mezi ANO a ČSSD je na světě. Hamáček naznačil, co v ní najdeme
Předsedové ANO Andrej Babiš a ČSSD Jan Hamáček dnes dospěli k textu koaliční smlouvy, který je akceptovatelný pro sociální demokracii. Hamáček po zhruba hodinovém jednání novinářům v Poslanecké sněmovně řekl, že vyřešeny byly všechny záležitosti ohledně pojistek, které ČSSD v koaliční smlouvě chtěla mít. S přesným zněním návrhu dohody chce seznámit nejprve v pátek vedení ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vedoucí úřadu vlády Augustin dnes předal pamětní medaile válečným veteránům
Vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin dnes v Hrzánském paláci v Praze při příležitosti 73. výročí konce druhé světové války předal pamětní medaile některým žijícím válečným veteránům i dalším osobnostem. Informovala o tom mluvčí vlády Barbora Peterová. Mezi dalšími oceněnými byl podle ní i bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR Josef Bečvář, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vedoucí Úřadu vlády Augustin ocenil válečné veterány
Při příležitosti 73. výročí konce druhé světové války a Dne vítězství 8. května 1945 předal vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin pamětní medaile Úřadu vlády ČR významným žijícím válečným veteránům druhé světové války a dalším osobnostem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Chcete domů uprchlíka? Tady máte možnost
V Česku startuje úspěšný projekt spolubydlení s uprchlíky. „Vemte si je domů,“ zní jeho název. Cílem projektu je zlepšení začleňování nově příchozích do společnosti a odstraňování předsudků. Píše o tom server Rozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
"Nedostal pozvánku." Zeman odmítl jmenovat šéfa BIS generálem, i když povýšení schválila vláda
Podle zdrojů z Hradu se tak prezident rozhodl mimo jiné kvůli zprávě BIS o jedu novičok v Česku.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.5.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Jan Lepič: Skripal - fakta a lži
PSÁNO PRO PL. Již téměř dva měsíce ovlivňuje dění kolem nás údajný „útok bojovým plynem„ na bývalého dvojitého agenta Skripala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Amerika má problém: Hrozí zpustošení vlnou tsunami
Kilauea, sopka na Havajských ostrovech označovaná jako nejaktivnější sopka světa, o sobě znovu dává vědět. Od roku 1983 sice nepřetržitě chrlí lávu, nyní ale hrozí, že způsobí mnohem vážnější problémy. Podle dosavadních informací není vyloučeno, že svět zasáhne další obří vlna tsunami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
V rozporu s rozumem: Odhaleno pozadí souzení Jany Nagyové a Petra Nečase. Nebude se jim to líbit
Přestože ustála kárnou žalobu, soudkyně Helena Králová to nebude mít v justici do budoucna jednoduché. Rozsudek kárného senátu Nejvyššího správního soudu i pohled jejího šéfa jí nejspíš předurčuje konec kariéry. Není jisté, zda bude Králová nadále soudit citlivé případy jako ten Jany Nečasové, dříve Nagyové. Přečtěte si verdikt kárného senátu, který jsme získali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 14:34, zobrazit podobné
ČOI: Každá druhá kontrolovaná pohřební služba porušila zákon
Česká obchodní inspekce v minulém roce kontrolovala dodržování zákonů v pohřebních službách. V průběhu třech měsíců zkontrolovala 115 provozoven a téměř u 50 % z nich zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V České republice nebyla nikdy vyráběna, vyvíjena ani skladována žádná látka typu novičok
V pondělí 7. května 2018 proběhla na Úřadu vlády schůzka předsedy vlády Andreje Babiše s ředitelem Bezpečnostní informační služby Michalem Koudelkou a s ředitelem Vojenského zpravodajství Janem Berounem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Evropa spěje k bodu varu
Se stále větším znepokojením sleduji vývoj v Evropě. Pro mě tradiční hodnoty jako je vlastenectví, národní hrdost, ale třeba i rodina, přátelství, schopnost komunikovat a naslouchat se vytrácejí. Jsou nahrazovány něčím sebedestrukčním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Soud zprostil viny obžalované v kauze OKD
Soud zprostil viny znalce Rudolfa Douchu, který vypracoval posudek o státním podílu v OKD, jenž údajně vedl k nevýhodnému prodeji firmy. Osvobodil i další obžalované, bývalé místopředsedy Fondu národního majetku Pavla Kutu a Jana Škurka. Žalobce za nevýhodný prodej těžební firmy žádal podmínku a zaplacení 5,7 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Řezník: Novičok a morálka
Líbí se mi morálka, která hlásá, že zatloukat údajně ve jménu vlasti je hodno všeobecné úcty a vážnosti, skutečně se zamlouvá někomu tato hrůza? Uvědomuje si jeden novinář (Martin Fendrych), k čemu se propůjčuje. Štvanice na Alfreda Dreyfuse mu neříká už vůbec nic?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Někteří zahraniční turisté jsou bezpečnostním rizikem, čemuž je třeba předcházet
V poslední době jsou zveřejňovány případy turistů ze zahraničí, kteří tvoří pro naše obyvatelé spíše bezpečnostní riziko. Jedná se o skupiny mladých lidí, kteří k nám nejezdí za poznáním krás naší země, ale spíše je láká levný alkohol a dostupný sex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš hodil vidle do ,,Zemanova novičoku": BIS i VZ tvrdí, že...
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) uvedl pro Českou televizi, že v České republice nebyla vyráběna, vyvíjena ani skladována látka typu Novičok. Shodla se na tom Bezpečnostní informační služba i Vojenské zpravodajství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Velikonoce podpořily růst tržeb za potraviny
Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v březnu reálně meziměsíčně o 0,1 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 4,4 %, bez očištění o 3,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Rozmnožování obojživelníků je v plném proudu
Vojenskou technikou vyhloubené tůně na Felbabce, Hrachovišti a dalších místech v CHKO Brdy se plní žabími snůškami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): Juncker by měl zvažovat, čemu a komu dává legitimitu
KDU-ČSL považuje účast Jeana-Claudea Junckera na oslavách narození Karla Marxe za nepřijatelnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Osmý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku
V roce 2017 zahynulo při dopravních nehodách celkem 44 cyklistů, dalších 353 bylo zraněno těžce a 2 945 lehce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Duben na ČMKBK: Ceny elektřiny i zemního plynu rostly
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v dubnu uzavřeno 597 kontraktů na dodávku 290,1 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 178,3 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv požaduje smysluplnou podporu rozvoje venkova z evropských fondů
Sdružení místních samospráv ČR se obává, že v přípravách budoucího nastavení evropských strukturálních investičních fondů (ESIF) jsou venkovské regiony opomíjeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Czech Innovation Festival představil technologické trendy v oblasti umělé inteligence
V Berlíně se ve dnech 18. až 19. dubna 2018 konal Czech Innovation Festival, který představil nejaktuálnější vývoj a technologické trendy v oblasti umělé inteligence. Akci uspořádalo České centrum ve spolupráci s agenturou CzechInvest a Velvyslanectvím České republiky v Berlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Vraždy na kunštátském zámku
Dovolujeme si vás pozvat na třetí přednášku badatele JUDr. Viléma Fránka a jeho hostů, kteří se snaží o objasnění zločinu z léta 1948.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Poslanci EP vyzývají prezidenta Tajaniho k zákazu neplacených stáží
Poslanci sdružení v tzv. Meziskupině pro otázky mladých tento týden protestovali na chodbách Evropského parlamentu a v rámci protestu vyzvali prezidenta Tajaniho, aby splnil svůj slib o zlepšení pracovních podmínek stážistů v Evropském parlamentu. Velké procento stážistů zůstává dodnes neplacených a existuje podezření, že někteří poslanci a politické skupiny těží z jejich postavení a využívají paralelní systém stáží k zajištění levné pracovní síly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Vejlupek: Karel Kryl napsal i Kníšku
Přemnozí to o něm věděli: Emigroval na podzim devětašedesátého a než emigroval, stačil v tehdejším Pantonu vydat svoji první dlouhotrvající desku. Přece Bratříčku, zavírej vrátka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pokorná Jermanová (ANO): Obchvat Lysé nad Labem výrazně zlepší životní prostředí ve městě
Lysá nad Labem by se v roce 2020 měla dočkat obchvatu, který bude navazovat na už hotovou komunikaci kolem obce Litol. Stavba, jejíž celkové náklady se předpokládají ve výši 577 milionů korun, bude zařazena do tzv. zásobníku projektů spolufinancovaných z prostředků EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Žáci už vědí, zda byli přijati na střední školy
Všichni žáci pátých i devátých tříd tak už vědí, zda byli přijati na střední školy či víceletá gymnázia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ANO a ČSSD se dohodly na koaliční smlouvě. Do pátku bude hotovo, tvrdí Babiš
Sociální demokraté před schůzkou například požadovali, aby prvoinstančně odsouzený člen vlády opustil kabinet.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.5.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Babiš předpokládá, že jednání o vládě budou do pátku hotová
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) očekává, že vládní vyjednávání s ČSSD budou hotová do pátku. Řekl to novinářům po dnešní schůzce s předsedou sociálních demokratů Janem Hamáčkem. Poslanci ANO, kteří se sejdou v pátek podobně jako předsednictvo ČSSD, budou s dohodou spokojeni, míní Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura: Každá nesvoboda začíná útokem na svobodu slova
Komentář na facebookovém profilu ke konferenci Stratcom Summit
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Evropský den nezávislého života
Kancelář veřejného ochránce práv se jako první v České republice zapojila do celoevropské kampaně k Evropskému dni nezávislého života, který připadl na 5. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM vyřešil vlastnictví pozemků na Znojemsku zapsaných na nedostatečně identifikované vlastníky
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Znojmě provedlo kompletní lustraci listin k majetku dvou osob vedených v katastru nemovitostí jako nedostatečně identifikované vlastníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Počet zahájených a dokončených bytů vzrostl
Stavební produkce v březnu 2018 po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 2,0 %, bez očištění se snížila o 0,7 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 7,1 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení klesla o 31,1 %. Meziročně bylo zahájeno o 1,8 % bytů více. Dokončeno bylo o 46,1 % bytů více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lepš (TOP 09): Za hlavní prioritu považujeme další rozvoj Jižního Města
TOP 09 Praha 11 a hnutí Starostové a nezávislí Praha 11 spojují síly pro podzimní komunální volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hercům ze Slováckého divadla hrozí přesun do kasáren
Radnice v Uherském Hradišti investovala do oprav Slováckého divadla během posledních pěti let téměř 8,4 milionu korun, dalších 2,6 milionu zaplatila TJ Sokol, majiteli budovy, za pronájem. Městu již pomalu dochází trpělivost s obrovskými finančními výdaji a začíná přemýšlet o stěhování, píše Dobrý den s Kurýrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
KRNAP: Vítání ptačího zpěvu přitáhlo přes 220 lidí
Minulé dvě soboty pořádala Česká společnost ornitologická spolu se Správou Krkonošského národního parku v zámeckém parku a v okolí rybníka u letiště ve Vrchlabí tradiční akcí Vítání ptačího zpěvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Přátelská legislativa
Na začátku dubna se již tradičně v Hradci Králové koná konference Internet ve státní správě a samosprávě, zkráceně ISSS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Vysokorychlostní tratě zásadním způsobem zlepší náš život
Jistě jste si všimli, že výstavba rychlých železničních spojení nabrala v posledních měsících tempo směrem k zahájení skutečných prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: Zdravotní pojištění a pomaturitní jazykové kurzy
Otázka týdne - Po maturitě chci zkusit jednoroční pomaturitní studium cizího jazyka. Mám nárok na platbu pojistného státem? A jak by to bylo, kdybych si při studiu chtěla přivydělat třeba prací na dohodu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Putin: Naše zbraně jsou neporazitelné. Cílem mého života a mé práce je služba lidu a otčině
V pondělí dopoledne se Vladimir Putin oficiálně počtvrté stal prezidentem Ruské federace. Zemi s jednou přestávkou vládne již od roku 2000. Přímý přenos z jeho slavnostní inaugurace v Andrejevském sále přenášela i veřejnoprávní Česká televize. Putin během svého projevu v historických kulisách Kremlu slíbil, že Rusko bude v dalších šesti letech sebevědomým a silným hráčem na světové scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Škorpil: Z ČSSD ve vládě mám větší strach než z jakékoli jiné strany
Co jsme se mohli zase dovědět od politiků, politologů, redaktorů z medií a internetu? Poslední zpráva se týká stíhání našeho pana premiéra v demisi Andreje Babiše, pana Faltýnka a dalších spoluobviněných v kauze Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Centrum pro regionální rozvoj: Knihovny získají 650 milionů korun z evropských fondů
Jedenáct českých a moravských knihoven si rozdělí dotaci ve výši 648 milionů korun z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zabíjení sociálního demokrata: Mrazivý příběh z Chomutova. Peníze, milionové kšefty a zničené osudy desítek lidí
Představte si, že jste v jakékoli straně přes dvacet let. Zažijete její vrcholy i pády. Pamatujete si na „schůze“ v parku, protože kancelář tehdy byla pouze vysněný cíl. Letáky a další materiály si vyrábíte doma na jehličkové tiskárně – za své. Obíháte všechny kolem, těšíte se ze společného úspěchu. Jednou přijde, jindy ne. Vyhýbají se vám skandály, nekradete, nestíhá vás policie. A najednou se znelíbíte někomu, kdo chce moc, peníze, vliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Plaga předloží vládě plán rozvoje sportu na letošní a příští rok
Ministerstvo školství by v dalších dvou letech chtělo připravit zákon o vzniku agentury pro sport, která by měla na starosti sportovní agendu státu. Počítá s tím akční plán rozvoje sportu na letošní a příští rok, kterou ministr školství v demisi Robert Plaga (ANO) ve středu předloží vládě. Resort by se podle něj měl v nadcházejících letech zaměřit také na větší podporu žen ve vedení sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist