Oficiální zpravodajská média

SANEP: Volební preference duben 2018
Hnutí ANO v dubnu stále s velkým odstupem vede, voličský elektorát ODS, Pirátů a SPD nadále roste
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar o Marrákešské deklaraci: Není to mezinárodní smlouva o přijetí migrantů. Legální migrace? Možnost, ne povinnost. O přijímání rozhodne vždy Česko samo. Do přípravy byla zapojena ministerstva i kancelář prezidenta
ROZHOVOR Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k hojně skloňované Marrákešské politické deklaraci, která vyplynula z euro-afrického dialogu o migraci a rozvoji pro léta 2018-2020. Deklarace mimo jiné zahrnuje podporu legální migrace Afričanů do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
STEM: Volební preference – duben 2018
Dubnový výzkum STEM oproti výzkumu únorovému nenaznačuje žádný dramatický zvrat. Po drobných krůčcích se však naše politická scéna proměňuje. Mírně posilují ANO i ODS a opírají se o dostatečně intenzivní podporu. Z nových parlamentních stran se daří Pirátům, naopak SPD oslabuje. Pod hranici pěti procent se dostaly STAN a TOP 09, což výrazně mění podíly hypotetických mandátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Funkce pro Chovance, jinak vláda nebude: Noviny píší, co se děje v ČSSD. A u Okamury
Trestně stíhaný premiér Andrej Babiš (ANO) už je jen krůček od toho, aby více než půl roku po volbách konečně sestavil vládu s důvěrou Sněmovny. Podle informací MF Dnes a Lidových novin už mu k tomu moc nechybí. Musí však překonat odpor vůči své osobě u části sociálních demokratů. Vedení Lidového domu mu v tom pomůže. Hlavním Babišovým kritikem v ČSSD je ministr vnitra Milan Chovanec. Jak si s ním vedení ČSSD poradí? Možná „trafikou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Žádáme omluvu Jaromíra Soukupa, ředitele TV Barrandov
Věc: předžalobní výzva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tak proto možná Ester Ledecká nedostala slíbené peníze! Janku Ledecký, nahlédněte
Otec držitelky dvou zlatých olympijských medailí Ester Ledecké nedávno vyšel ven s tím, že sice jeho dcera vydělává miliony, ale zatím za své úspěchy v Pchjongčchangu sama nedostala ještě ani korunu. Problém celé situace lze hledat například v tom, že odměny úspěšným olympijským sportovcům dosud vyplácel Český olympijský výbor (ČOV), a to ze státních dotací, které nyní obdržel mnohem nižší, než požadoval. Poprvé proto místo něj vyplácení odměn na sebe převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, které se nyní rozhodlo celou věc na svých webových stránkách objasnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Co podepsal Metnar: Andrej Babiš zásadně a otevřeně vystoupil a celou věc vysvětlil
Premiér v demisi a předseda ANO Andrej Babiš se neudržel a na Facebooku se vyjádřil k údajným dezinformacím, které o něm a jeho vládě kolují. Babiš uznává, že ministr Metnar v Maroku za vládu podepsal dokument, obsahující zmínky o podpoře legální migrace a uprchlictví, jedním dechem ale dodává a ujišťuje, že jde o zcela nezávazný dokument a v žádném případě tyto body nejsou tím hlavním, co obsahuje. Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar se totiž 2. května v marockém Marrakéši účastnil konference euro-afrického dialogu o migraci a rozvoji, tedy tzv. Rabatského procesu. Metnar tam za Českou republiku podepsal dokument, zvaný Marrakéšská politická deklarace. Ten obsahuje akční plán na roky 2018–2020. „Myslíte, že jsem zešílel?“ vzkazuje Babiš občanům, kteří se bojí, že dokument jako celek podporuje migraci z Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
STEM: Kalousek mimo, Gazdík taky. „Demokratický blok“ se trousí ze Sněmovny
Agentura SANEP přinesla průzkum, podle kterého by v dubnu Andrej Babiš oslabil. Agentura STEM naproti tomu v dubnu posbírala data, ze kterých vyplývá, že v případě konání voleb by se Babiš stal nezpochybnitelným králem české politické scény se ziskem takřka 33 procent hlasů voličů. Naproti tomu STAN a TOP 09 by podle tohoto průzkumu nezískali ani 4 procenta hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kdo Jardu zná, ten ví... Nové informace o Foldynovi. A humor z ČT
O místopředsedu ČSSD Jaroslava Foldynu je teď velký zájem. Při návštěvě ruského motorkářského gangu Noční vlci v Praze se dostal do konfliktu s aktivistou Martinem Uhlířem. Padala i sprostá slova. Předseda ČSSD Jan Hamáček Foldynu vyzval, aby se omluvil. Ten to však odmítl. Odmítá se prý omlouvat lidem, kteří útočí na prezidenta, A co na jeho slova říkají kolegové z Foldynova domovského Ústeckého kraje? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman znovu udeřil ve věci Novičok
Prezident Miloš Zeman zavítal na státní návštěvu Polska, kde se mimo jiné setkal s hlavou státu Andrzejem Dudou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Omluvte se Foldynovi! Šéf ČSSD Hamáček dostal vážný vzkaz
Pan Vladimír Kolmistr se narodil v roce 1930. Do roku 1968 byl členem komunistické strany. Po roce 1989 však vstoupil do řad sociální demokracie a dodnes se zajímá o politické dění. Proto také napsal předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi. Doporučil mu, aby se co nejdříve omluvil místopředsedovi ČSSD a poslanci Jaroslavu Foldynovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kopání do auta, křik „Česko není Rusko“: VIDEO z Václaváku
Na Václavském náměstí v Praze to zase jednou vřelo. Ozývala se sprostá slova. Výkřiky „hanba, hanba“ a heslo „Česko není Rusko“. Proti sobě stanuli zastánci Ruské federace s ruskými vlajkami a stoupenci České republiky a EU s českými vlajkami a vlajkami Evropské unie. Málem došlo i na pěstní potyčku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Vandalismus
Růžový tank, růžová socha maršála Koněva. Vandalismus jež nemá omluvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se v Polsku setká s polskými představiteli
Prezident Miloš Zeman se dnes ve Varšavě sejde s hlavními politickými představiteli Polska. Jednat bude v prezidentském paláci se svým polským protějškem Andrzejem Dudou, navštíví také úřad vlády nebo Senát. V programu druhého dne návštěvy Polska má také pietní akty u památníků obětí druhé světové války a letecké tragédie u Smolenska, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V sobotu se zcela otevře Pražský hrad
Návštěvníci budou moci 12. května při symbolickém zahájení letní turistické sezóny vidět zdarma nejen všechny návštěvnické objekty, ale k 100. výročí založení ČSR budou otevřeny také reprezentační prostory a výstavy pořádané v rámci projektu Založeno 1918.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Kotrba zostra: Šlechtová je kráva, co nezná zákony a s usnesením výboru si výbor může vytřít p*del
Ministryně obrany Karla Šlechtová dnes informovala o tom, že zahraniční výbor Sněmovny přijal usnesení, v němž říká, že na území České republiky se nevyráběla a neskladovala žádná látka typu novičok. Zopakovala také, že jakákoliv příprava formou mikrosyntézy pro následnou analýzu není výrobou. „Ach jo... To je tak, když si ministryně Šlechtová neumí přečíst zákon (19/1997 Sb., o některých opatřeních souvisejících se zákazem chemických zbraní),“ povzdechl si nad jejím vyjádřením mediální a politický analytik Štěpán Kotrba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Cemper: Noční vlci jsou nesnášenliví. Nenávidí ženy, gaye a lidi neruské národnosti
„Základem jejich ideologie je nesnášenlivost. Noční vlci mezi sebou nesnesou ženy, gaye a lidi neruské národnosti. Členy jsou i občané Ukrajiny, ale hlásící se k ruské národnosti. Takže se oprávněně můžeme ptát. Chtějí uctívat památku všech lidí, kteří bojovali v řadách Rudé armády proti nacistům? To znamená i Čechoslováků, Maďarů, Srbů?“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz občanský aktivista Jan Cemper, šéfredaktor webu Manipulátoři.cz. „Šéf vlků Alexander Zaldostanov se nechal slyšet, že touží po Velkorusku. Tedy toho, aby si Rusko podmanilo všechny země, kde žijí lidé ruské národnosti. A to je nebezpečné,“ dodává Cemper.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
A je zle: Dva Piráti šli slavit na ambasádu Ruska. Raději nečtěte, co se děje
Poslankyně Dana Balcarová (Piráti) se vyfotografovala se svým kolegou Mikulášem Peksou (Piráti), jak se zúčastnila recepce na ruské ambasádě při Dni vítězství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Babiš je stratég. Bezohledný, ale zcela geniální
Proto také radostí křepčícím Hamáčkovic sobotkovcům ministerstvo obrany klidně přenechá. A kdyby si o ně nenažraní kariéristé sami neřekli, snad by jim ten rezort sám nabídl. Pitomějšího „vládního“ partnera by si ani vysnít nemohl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Netanjahu: Írán útočí, aby zničil stát Izrael
Pozornost celého světa se obrací na Golanské výšiny, kde to začíná nebezpečně vřít. Podle Izraele na tuto oblast vyslala íránská armáda asi dvacet raket. Až doposud přitom útočil Írán prostřednictvím svých regionálních spojenců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČVUT hostí druhou největší radiochemickou konferenci na světě
O věhlasu české vědy svědčí mimo jiné fakt, že se v České republice bude pořádat 2. největší mezinárodní konference v oblasti radiochemie s názvem „18th Radiochemical Conference“, a to v termínu od 13. do 18. května 2018 v Mariánských lázních. Sjedou se na ni přední vědci světového výzkumu, jako například Prof. Sergey Dmitriev (ředitel Flerov Laboratory of Nuclear Reactions, Rusko), prof. Bert Wolterbeek (ředitel Reactor Institute Delft, Nizozemí) či prof. Jan John (předseda České společnosti chemické, ČR). Cílem konference je prezentace současného výzkumu a navázání nových možností spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura: Oběti nás zavazují k obraně naší svobody, demokracie a našeho národa
Komentář na facebookovém profilu k oslavám Dne vítězství nad fašismem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Britská BBC uspořádala debatu o politické situaci v Česku. Dorazil i komunista Skála
V pražském divadle Archa se uskutečnila debata britské veřejnoprávní stanice BBC o současném politickém dění v České republice. Diskuse v rámci rozhlasového pořadu BBC World Service se soustředila zejména na další formování české politické scény a vývoj demokratických hodnot ve společnosti. Debatu tvořily otázky vybraných diváků, kteří zároveň mohli přímo konfrontovat diskutující svými podněty.Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Velcí záměrně ničí malé
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu ničení malých živnostníků evropskou legislativou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Pane premiére, už jste zjistil, zda agenti nezlikvidovali Skripalovy?
Diskuze na téma, zda Noviček byl vyráběn či testován v zemi, která je určena jako hlavní centrum ochrany proti chemických zbraní je směšná, ale hlavně naprosto nepodstatná…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad vyzývá příjemce dotace na projekt Čapí hnízdo: Vraťte peníze
Společnost Imoba by jako nástupnická společnost původního příjemce dotace na projekt Čapí hnízdo měla dobrovolně vrátit dotaci. Vyzval ji k tomu Úřad Regionální rady regionu Střední Čechy, který to dnes oznámil v tiskové zprávě. Výzvu k dobrovolnému vrácení sporné dotace poslal úřad 4. května. ČTK informovala, že peníze by Imoba z holdingu Agrofert měla poslat do 30 dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ruml: Piráti mě odmítli. Ale já bych pro ně byl přínosný
Piráti dali Janu Rumlovi košem. Politik známý především z 90. let minulého století za Piráty nebude usilovat o vstup do Senátu. Co na toto odmítnutí říká, zjistil server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Řítí se na nás katastrofa. Bude to řešit i Babiš
Českou politickou scénou v poslední době hýbe především sestavování vlády a kauza „českého novičoku“, o kterém mluvil prezident Miloš Zeman. Ukazuje se však, že Česko má ještě jeden problém. Z jistého úhlu pohledu mnohem závažnější problém, než je neexistence vlády s důvěrou Sněmovny nebo v Česku nevyráběný novičok. V Česku schází voda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Boj o jmenování profesorů pokračuje: Zeman to jen tak nenechá
Prezident Miloš Zeman je znám mimo jiné i tím, že odmítá jmenovat některé profesory, kteří mu jsou ke jmenování doporučeni. Někteří adepti na profesorský post si to však nenechávají líbit a s Hradem se soudí. Pražský městský soud se nedávno postavil na jejich stranu. Prezident Miloš Zeman to však nehodlá jen tak nechat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Falešný požár, za který může prezident, řekl orgán Sněmovny k „Zemanovu Novičoku“
Sněmovní komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství sesbírala informace a vydala prohlášení. Jed Novičok se v Česku nevyráběl. Poslanci výboru tímto výrokem popřeli tvrzení prezidenta Miloše Zemana z minulého týdne. Za členy výboru před novináře předstoupili Vít Rakušan (STAN) a Jana Černochová (ODS). Poslali vzkaz na Hrad. Ale také Miroslavu Kalouskovi...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V Česku se Novičok nevyráběl, usnesl se zahraniční výbor Sněmovny
Zahraniční výbor Sněmovny dnes přijal usnesení, v němž říká, že na území České republiky se nevyráběla a neskladovala žádná látka typu Novičok. Po neveřejném jednání výboru to novinářům řekla ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO). Výbor se zabýval zprávami tajných služeb o výskytu Novičoku v Česku, v nichž byl podle dřívějších výroků prezidenta Miloše Zemana rozpor. Dále ČTK uvedla, že prezident také řekl, že Novičok se na území ČR vyráběl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Obludnost a likvidace naší země. Tohle nám Okamura, Filip či Schwarzenberg řekli k deklaraci, která hovoří o imigraci z Afriky do Evropy. Vyjádří se i prezident, zaznělo z Hradu
ANKETA Ministr vnitra Lubomír Metnar podepsal jménem České republiky v Marrákeši politickou deklaraci států Evropy a Afriky, kde se sice hovoří o „boji proti nezákonné imigraci a pašování imigrantů“, ale současně v ní „partneři uznávají potřebu povzbuzovat a posilňovat cesty zákonné migrace… mezi Evropou a zeměmi severní, západní a střední Afriky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Uprchlíci vrací úder: Německá policie lže. K žádným násilnostem nedošlo
V Německu se stále probírá zásah v uprchlickém táboře Ellwangen, kde byli policisté před několika dny napadeni davem až 150 migrantů. Ti však nyní tvrdí, že k ničemu takovému nedošlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Výbor pro evropské záležitosti odmítá účast J-C. Junckera na oslavách výročí narození Karla Marxe
Usnesení výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Zaměstnanci nejsou. Do práce se vrací důchodci i dlouhodobě nezaměstnaní
„Boj o zaměstnance proměňuje trh práce. Zaměstnavatelé se špatnou pověstí nemají šanci získat pracovní sílu. Vznikají nové benefity pro zaměstnance a na trh práce se vracejí důchodci i dlouhodobě nezaměstnaní,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Zimní sezóna se i letos vydařila
Počet hostů v ubytovacích zařízeních se v 1. čtvrtletí 2018 meziročně zvýšil o 11,4 %, počet přenocování vzrostl o 9,3 %. „Provozovatelé ubytovacích zařízení mají za sebou úspěšnou zimu. Počty hostů se zvýšily o více než 11 %. Z regionů se nejvíce dařilo Plzeňskému kraji, kde návštěvnost vzrostla téměř o čtvrtinu," hodnotí výsledky Pavel Vančura, vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Program rozvoje může přinést z evropských fondů do škol přes 200 milionů
Pražští radní na středečním zasedání projednali tříletý komplexní program rozvoje a podpory pražského školství v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Program Labour Party se voličům líbí
The Financial Times zveřejnil v těchto dnech zajímavý článek, podle kterého se, na základě šetření ve focus groups ve Velké Británii, swingoví voliči (tedy ti, kteří přebíhají mezi jednotlivými stranami ve volbách) pozitivně vyjadřují k hlavním programovým hitům labouristické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš dolů, Okamura nahoru, TOP 09 k zemi. Nová čísla podpory stran
Agentura SANEP přinesla další průzkum voličských preferencí. Zdá se, že trestně stíhaný premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš může být i nadále relativně spokojen. S obrovským náskokem i stále vede před ODS a dalšími stranami. Občanští demokraté, Piráti, ale také Tomio Okamura posilují. Komunisté se propadají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
AMSP ČR: Firmy přebírají aktivitu v podpoře technického vzdělávání
Nečinnost státu v oblasti systémové podpory profesních a technických oborů vede firmy k tomu, že přebírají aktivitu do svých rukou. Iniciativa AMSP ČR založená na podpoře praktické výuky na základních školách a spolupráce firem a škol vyústila v aktivity řady regionálních podniků a místních samospráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): Sdílené ubytování ubírá finance městské pokladně
Hlavní město Praha se zasazuje o narovnání podmínek mezi tzv. „sdíleným“ a hotelovým ubytováním
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová: Noční vlci jsou Putinovo vojsko. Parlament by měl začít proces odvolání Miloše Zemana
ROZHOVOR Místopředseda ČSSD a poslanec Jaroslav Foldyna, který vyvolal velkou kritiku kvůli chování na akci ruských motorkářů, Nočních vlků, by měl jako poslanec a místopředseda ČSSD podle poslankyně ODS Miroslavy Němcové ctít, že jsme součástí demokratického světa, například NATO a Evropské unie, a že to jsou naši nejbližší spojenci. „Svým počínáním je pan Foldyna vlastně takovým nejbližším pobočníkem, takovým pretoriánem Miloše Zemana, který kormidlo české politiky otáčí směrem k Rusku,“ řekla bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny. Považuje za správný krok, aby Parlament zahájil proces, který by mohl vést k pokusu o zbavení Miloše Zemana prezidentské funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
MMR: Na demolice získají obce více než 113 milionů korun
Více než 113 milionů korun poskytne Ministerstvo pro místní rozvoj na demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách. Schváleno bylo celkem 42 podaných žádostí. Po demolici dojde u většiny projektů ke znovuoživení a tím i ke zkrášlení prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
A nevadí vám náhodou, že Noční vlci vzývají Stalina? Foldyna čelil moderátorovi ČT, vzkázal přísloví o hrubém pytli
Omluvte se za své chování, vyzývá předseda ČSSD Jan Hamáček svého místopředsedu. Jaroslav Foldyna vzbudil rozruch uvnitř sociální demokracie tím, že byl s ruskými Nočními vlky v pondělí uctít památku padlých sovětských vojáků a neobešlo se to bez strkanic a sprostých slov. Důvod k omluvě však Foldyna nevidí, o svém pohledu na celou situaci hovořil v pořadu Události, komentáře na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Napadení Čechů ze strany muslimů budou přibývat. Agresoři vidí, že jim vlastně soudy nadržují. To nejhorší nás teprve čeká… Znalec islámské problematiky varuje
ROZHOVOR „Teoreticky si tak islamisté mohou navozit tisíce lidí během pár měsíců do naší země, a během krátké doby tak začít ovlivňovat naši politiku a společnost a díky snaze ČSSD usnadnit volební účast občanů zemí EU u nás by se jim to ještě usnadnilo. Myslím si, že to nejhorší nás teprve čeká. Volný pohyb kriminálníků, islamistů a teroristů je jen začátek...,“ říká exmuslim a autor knihy „Islám a islamismus v České republice“ Lukáš Lhoťan, který má více než dvanáctileté zkušenosti z jádra islamistů v ČR, z jejich vztahů k českým bezpečnostním složkám a úřadům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Pravda o podílu Ameriky na naší svobodě
Je smutné i směšné zároveň, jak někteří jedinci stále papouškují komunistické lži o osvobození západních a jihozápadních Čech americkou armádou. Tito zoufalci však mají smůlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Zlatá stezka se otevírá pěším turistům
Od středověku spojovala Čechy s Podunajím historická Zlatá stezka, která dostala jméno podle bohatství, jež přinášela. Systém tras se ustálil v podobě tří hlavních větví: prachatické, vimperské a kašperskohorské. Vydejte se i dnes po stopách těchto historických stezek a seznamte se s jedinečnou přírodou a unikátními pamětihodnostmi „Zelené střechy Evropy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Faltýnek zproštěn obžaloby? Prezident Zeman se u Soukupa vážně zamyslel nad vývojem v kauze Čapí hnízdo. Foldynovi pak pochválil koženou bundu
V dalším Týdnu s prezidentem na TV Barrandov v hlavním vysílacím čase zaznělo opět mnoho zajímavého. Prezident diskutoval s generálním ředitelem TV Barrandov Jaromírem Soukupem o kauze jedu novičok, o vyjednávání o vládě nebo se zamýšlí nad důvodem zproštění obžaloby Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo, přičemž obvinění Babiše trvá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Z ODS vážně zabouřilo. Kvůli Zemanovi, novičoku i akci Nočních vlků
ROZHOVOR "Pokrytecké by bylo předstírat, že prezident Zeman nevystoupil na obranu ruských zájmů. Šlo o zjevnou snahu zkomplikovat situaci Velké Británii i dalším našim spojencům a naopak účelová výpomoc Putinovu Rusku. Rukojmím je v tomto případě celá Česká republika," hodnotí výroky prezidenta Zemana o u nás vyráběném novičoku poslanec ODS, historik Pavel Žáček. Připravovanou vládu s podporou komunistů vnímá jako neúspěch Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Budějovický Budvar zahájil montáž tanků v novém ležáckém sklepě
V Budějovickém Budvaru dnes započala montáž nerezových tanků do objektu nového ležáckého sklepa. Do 24. května bude instalováno celkem 24 tanků o objemu 2100 hektolitrů a 10 tanků o objemu 244 hektolitrů. Výrobní kapacity pivovaru pro dozrávání piva se tím zvýší o 20%. Hodnota investice do budovy a technologie je 250 mil. Kč. Rozšíření ležáckého sklepa je součástí rozvojového plánu pivovaru. Letos budou v rámci toho zahájeny stavby nové stáčírny lahví a kapacit pro hlavní kvašení. Po dokončení všech naplánovaných investic se roční výstav pivovaru zvýší o čtvrtinu na 2 mil. hektolitrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Černý den pro ministra Ťoka. Tohle vše se na něho sesypalo
Špatný den měl včera ministr dopravy v demisi Dan Ťok (ANO). Hned ráno vyšel jeho sloupek v Lidových novinách, kde se vymezuje proti nedělním Otázkám Václava Moravce o mýtu, později k němu doputovalo rozhodnutí antimonopolního úřadu o zrušení mýtného tendru a celý den musel poslouchat, jak krachuje po pěti letech rekonstrukce dálnice D1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se ve vážné záležitosti zastal Polska proti Evropské komisi
Prezident Miloš Zeman se zastal Polska v otázce sporu s Evropskou komisí o kácení v chráněném Bělověžském pralese. Každá země má mít podle českého prezidenta právo nakládat se svými surovinovými zdroji, a to včetně lesa. Zeman to řekl ve Varšavě na tiskové konferenci po setkání s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Pozval ho na návštěvu České republiky, přijmout ho chce v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Arnika: Kvůli Metropolitnímu plánu hrozí v brownfieldech zablokování výstavby
Metropolitní plán má podle svých tvůrců iniciovat nový rozvoj Prahy, zejména pomocí zástavby brownfieldů[i]. Jde například o nevyužívané pozemky nádraží, ale i další bývalé industriální plochy v centru města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senát: Valdštejnská zahrada ožije tradičním folklorem
srdečně zveme všechny, kdo rádi objevují české lidové tradice a kulturu, na tradiční Krojované slavnosti ve Valdštejnské zahradě. Při této příležitosti vystoupí v neděli 20. května 2018 od 10.00 do 18.00 hod. řada folklorních souborů z celé České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Česko hlásí supernízkou nezaměstnanost a “normální” inflaci
Dnešní česká čísla opět centrální bance dokresllila obrázek ekonomiky, která se pomalu ale jistě přehřívá a kde je zapotřebí postupně utahovat měnové kohouty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Absurdita roku je opravdu absurdní
Reakce na vyhlášení ankety Absurdita roku 2018, kterou se stalo zadržování odpočtů DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura neuspěl s dovoláním ve sporu kvůli přezdívce Pitomio
Místopředseda Sněmovny Tomio Okamura (SPD) neuspěl s dovoláním ve sporu vyvolaném použitím přezdívky Pitomio v týdeníku Reflex. Dovolání směřovalo proti rozhodnutí, na jehož základě se sice vydavatelství muselo na webu omluvit za dva články z roku 2013, ale Okamura nevysoudil odškodnění, navíc justice v obecné rovině připustila možnost použít přezdívku Pitomio v rámci oprávněné kritiky. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): K vypovězení ruských diplomatů nebyl důvod
Komentář na facebookovém profilu ke kauze novičok
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nevyzrazujte tajné zprávy, raději se poraďte s vládou, vyzvali Zemana poslanci kvůli kauze novičok
Prezidentovými výroky o jedu novičok se zabývala sněmovní komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství i zahraniční výbor.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Židy neobsloužíme? Multikulturní Německo dokáže nepříjemně překvapit
Německem po krátkém čase hýbe další antisemitský skandál, který se i tentokrát odehrál v multikulturním Berlíně. V jedné z restaurací v centru města odmítli obsloužit židovskou rodinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Byl jsem překvapen, že odměny olympionikům jsou vypláceny ze státní dotace
Vyjádření MŠMT k odměnám olympioniků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Na co si dát pozor při pořízení družstevního bytu
Uvažujete-li o pořízení bydlení, narazíte vedle nabídky bytů v osobním vlastnictví i na nabídku těch družstevních. V inzerátech bývá u družstevních bytů někdy poznámka, že je možný brzký převod do osobního vlastnictví. To však často nebývá pravda. Počítejte proto s tím, že byt zůstane ve vlastnictví družstva, a seznamte se s tím, co to obnáší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Četli jsme Foldynovi, co o něm a Zemanovi říkala Miroslava Němcová. Řehtal se. A navíc...
ROZHOVOR Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna reagoval se smíchem na některé výpady, které vůči němu směřovala poslankyně ODS Miroslava Němcová. Pobavilo ho nejen to, že motorkáře Noční vlky považuje za Putinovo vojsko, ale i její slova o otáčení kormidla české politiky směrem k Rusku. Tím na sebe prozrazuje, že je takovou fosilií padesátých let a potřebuje hledat nějakého nepřítele. Naopak vážně se pozastavuje nad jejím tvrzením, že spolu souvisí osvobození v pětačtyřicátém a osmašedesátý rok. Touto její optikou bychom na hranicích s Německem dodnes museli mít ostnatý drát a postavené tanky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Spotřebitelské ceny se meziročně mírně zvýšily
Spotřebitelské ceny v dubnu vzrostly ve srovnání s březnem o 0,3 %, meziročně se zvýšily o 1,9 %. „Za meziměsíčním růstem stojí zejména zvýšení cen oděvů a obuvi, které v tomto období zdražují pravidelně. Celkový vývoj dále ovlivnilo zvýšení cen nájemného, tabáku, alkoholu a pohonných hmot. Růst naopak brzdily nižší ceny potravin," říká Pavla Šedivá, vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Výsledky zahraničního obchodu zkreslují dva faktory
Komentář k zahraničnímu obchodu – březen 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Za Marxem do jeho rodného Trevíru
Na počátku letošního roku, při plánování našich akcí na rok 2018, jsme v IVK přemýšleli o tom, zda máme naším standardním seminářem určitě ne oslavit, ale připomenout dvousté výročí narození Karla Marxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vaňousová (TOP 09): Týrání zvířete může skončit násilím na lidech
Muž z Prachaticka, který surově zbil štěně labradora, množírna psů v Kamenici nad Lipou, kde žilo v otřesných podmínkách přes 200 psů... To jsou jen ty mediálně nejznámější a nejotřesnější případy týrání zvířat. Jsou však jen malou špičkou ledovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Zasloužíme si opáčko z Marxe?
Evropská unie se činem předsedy Komise J. C. Junckera přihlásila ke krvavému odkazu Karla Marxe a odhalila nade vší pochybnost, jakou cestou se hodlá dále ubírat. Co to pro nás znamená?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Víteček (STAN): Budeme více vysvětlovat nutnost opravy stadionu a prezentovat i jeho historii
Zastupitelé neschválili opravu zimního stadiónu v Opravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný se musí omluvit za sprosté nadávky příznivcům Ortela. Ale soukromě
Bulvární novinář Pavel Novotný (37) se musí omluvit rodičům nezletilého chlapce, které kritizoval kvůli videu s písní skupiny Ortel, na kterém zpívají protimuslimskou píseň. Podle soudu, který rozhodl ve čtvrtek, použil Novotný příliš hrubá slova. Soudkyně uložila soukromou omluvu. Odškodnění a veřejnou omluvu podle iDNES.cz zamítla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nejvíce rostly tržby za informační a komunikační činnosti
V 1. čtvrtletí 2018 se tržby ve službách meziročně zvýšily o 2,3 %. Po očištění o kalendářní vlivy vzrostly tržby ve službách o 3,4 %. „Tržby ve službách rostou nepřetržitě od začátku roku 2015, tedy už třináct čtvrtletí v řadě. V letošním 1. čtvrtletí jsme nejvyšší růst zaznamenali v odvětví informační a komunikační činnosti, kde se tržby zvýšily o 4,9 %," uvedla ředitelka odboru statistiky služeb ČSÚ Marie Boušková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): V pořadí osmou nejnavštěvovanější kongresovou destinací světa je Praha
Podle žebříčku, který každoročně sestavuje nejvýznamnější Mezinárodní kongresová asociace ICCA, je Praha osmým nejoblíbenějším městem pro pořádání kongresů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
To nejde, proboha! Ministr Ťok se bouřil v rádiu kvůli sporu s ÚOHS nad tendrem na mýtný systém
Hrozí, že od roku 2020 nebude na českých dálnicích nikdo vybírat mýtné a kamiony budou jezdit zdarma? Nebo se Ministerstvu dopravy ještě podaří výběr zajistit? Kdo udělal chybu v přípravě včera zrušené soutěže na nového správce mýtného systému? Jan Moláček se ve Dvaceti minutách Radiožurnálu ptal ministra dopravy v demisi Dana Ťoka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Městská nemocnice Ostrava prochází modernizací
Městská nemocnice Ostrava prochází postupnou modernizací. V některých pavilonech nemocnice došlo k rekonstrukci a výstavbě nových sociálních zařízení. Tříměsíční opravy za téměř 7,5 milionů korun s DPH zvýší komfort pacientů i zdravotnického personálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Marxův odkaz a konec biedermeieru
Rozličnými režimy nesčetněkrát zneužitý Svátek práce se letos v máji potkává s dvoustým výročím Karla Marxe (1820-1883). Výročím narození nesčetněkrát (re)interpretovaného, ba zneužitého myslitele. Nejvýznamnější rodák západoněmeckého Trevíru, jenž se k němu (jistě i z komerčních pohnutek) hrdě hlásí, byl připomenut, jak se patří. Zeširoka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Expremiér Paroubek by mohl v Ostravě za ČSSD kandidovat do Senátu
O schválení kandidatury podle něj už požádal předsednictvo strany bývalý poslanec Adam Rykala.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.5.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Známe dohodu Babiše s Hamáčkem: Když odsouzený premiér sám neodstoupí, koalice padá
Sociální demokraté původně odmítali i účast ve vládě s trestně stíhanou osobou, později tuto možnost připustili výměnou za ministerstvo vnitra.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.5.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Přelomová schůzka Trumpa s Kim Čong-unem. Už je jasno kde a kdy
Americký prezident Donald Trump se sejde s vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem 12. června v Singapuru. Trump to podle serveru Ceskenoviny.cz oznámil na svém twitterovém účtu. Minulý měsíc se spekulovalo o možném místě setkání také o hlavním městě České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Je důležité předávat mladým znalosti a zkušenosti
Členové vlády předávali na přednáškách své znalosti studentům VŠE
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Do Olomouce míří baletní hvězdy i mladé naděje
Příští týden se v Olomouci sejdou největší hvězdy tuzemského baletu i mladé naděje tohoto umění ze všech koutů České republiky. Regionální centrum Olomouc bude hostit čtvrtý ročník soutěže v klasickém i moderním tanci Grand Prix Dance Olomouc, které bude předcházet slavnostní galavečer v podání profesionálních baletních umělců našich i zahraničních divadel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Stále více podniků se potýká s nedostatkem zaměstnanců
Podíl nezaměstnaných osob v dubnu poklesl na 3,2 % z březnových 3,5 %. Za dubnovým poklesem nezaměstnanosti stály opět pozitivní sezonní faktory v kombinaci s pokračujícím růstem domácí ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Osvobozující rozsudek soudu v kauze OKD je dovršením soudní frašky
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) na současnou politickou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jubilejní dárce kostní dřeně se zaregistroval v Nemocnici České Budějovice
Počet dárců kostní dřeně roste. Ve čtvrtek 10. května překročil Český národní registr dárců kostní dřeně hranici 80 tisíc. Jubilejním dárcem se v Nemocnici České Budějovice stal pan Jan Švepeš z Trhových Svinů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident, vláda, Parlament. Všem klesla důvěra veřejnosti. Lidé jsou nespokojení
Od lednového znovuzvolení Miloše Zemana hlavou státu důvěra veřejnosti v úřad prezidenta klesla z 55 na 49 procent. Vyplývá to z dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Přes pokles je ale prezident nadále třetí nejdůvěryhodnější ústavní institucí v Česku. Největší důvěru mají nadále starostové a obecní zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ondřej Švrček: Požár v Praze opět ukázal, že radnice neumějí varovat občany
Požár v Praze opět ukázal, že radnice neumí varovat občany. Dobře to zvládlo minimum městských částí a situace se lepší jen pomalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dočasná šéfka GIBS Lenka Haderková navrhne legislativní změny
Dočasná ředitelka Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Lenka Haderková představila poslancům návrhy na změny legislativy, které se týkají generální inspekce. Předseda sněmovní komise pro kontrolu GIBS Jiří Mašek (ANO) to řekl novinářům po dnešním jednání komise, které bylo uzavřené. Haderková po schůzce řekla, že za svůj hlavní úkol pokládá shromáždění podnětů pro budoucího šéfa instituce. Dodala, že své působení ve funkci vnímá jako prozatímní a nebude o místo usilovat ve výběrovém řízení, které vypsala vláda, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum získalo nominaci v soutěži Gloria musaealis
Kniha Zahradní umění první Československé republiky a její zahradníci získala jako jedna ze čtyř publikací nominaci na prestižní cenu Gloria musaealis. Nominaci získala v konkurenci dalších 41 titulů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
A s kým máme udělat tu vládu. My jim říkáme, že to bude průšvih! Babiš přednášel studentům VŠE a ti místy nestíhali
I přestože někteří studenti proti přednáškám Babišovy vlády na Vysoké škole ekonomické v Praze protestovali, jelikož se obávali, že jim bude prezentován jen jeden názorový proud, nakonec zde stejně celou svou sérii přednášek ve čtvrtek Andrej Babiš uzavřel. Od studentů se dočkal například i koblih a také zde stihl propagovat svou vlastní knihu „O čem sním, když náhodou spím“, uvedl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Podjezdy pod železnicí v České Třebové i další stavby si odnesly ocenění
V pořadí osmý ročník soutěže Nejzdařilejší stavba silničního hospodářství v Pardubickém kraji za roky 2016 – 2017 je u konce. Tečku za ním udělalo slavnostní vyhlášení výsledků a udělování titulů nejlepším projektům. Odborná komise ve dvou kolech hodnocení vybírala vítěze ve čtyřech soutěžních kategoriích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lipavský (Piráti): Prezident Zeman by měl zachovávat utajovaný režim
Komentář k výsledkům jednání Zahraničního výboru a komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Důstojné ubytování je základem zapojení do normálního života
Ministři Metnar a Pelikán včera v Kolíně jednali o možnostech snížení kriminality v rizikových lokalitách. Hlavním tématem byl úspěšný program Bezpečné město Kolín. Komunikace s veřejností, prevence a dobře naplánovaná práce v terénu jsou základem projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Praha spouští kampaň ke zlepšení ohleduplnosti v dopravě
Magistrát hlavního města Prahy dlouhodobě podporuje rozvoj cyklistiky a dalších udržitelných způsobů dopravy. Vedle pokračování výstavby a obnovy cyklistické infrastruktury, do které letos investuje téměř 100 milionů korun, spouští kampaň s názvem „Jezdím jako člověk“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Kvůli rekordnímu počtu neobsazených pracovních míst dojde letos k obrovským škodám v ekonomice
Podle dat Hospodářské komory zaměstnavatelům chybí již minimálně 300 tisíc zaměstnanců. Jen státní kasa tratí nejméně 84 miliard korun na daních a odvodech, upozorňuje Hospodářská komora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Jak vyřadit z registru vozidel auto, které již fyzicky neexistuje? Máte smůlu!
Zákazy, příkazy, omezení a nedomyšlené právní normy se dotýkají i evidence vozidel. Do situace, kdy vozidlo již fyzicky neexistuje, ale je vedeno v registru vozidel, se dostalo mnoho českých občanů a marně hledá řešení. Co třeba "auto-amnestie"?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Těšínská jablíčka raději netrhat
Diskuse uvnitř ČSSD v rámci referenda o vstupu do vlády s ANO 2011 nás teprve čeká. Přesto je třeba upozorňovat na možné problémy, které s tímto vstupem souvisejí. Politika je často o emocích a ty dnes umí A. Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Kardinál Duka bude dál arcibiskupem. Gratulujeme!
Včera v odpoledních hodinách se český národ dozvěděl, že papež František prodlužuje dále mandát našemu arcibiskupovi, otci Dominiku Dukovi. Papež František tak plní přání věřících i lidí bez vyznání, kteří si pražského arcibiskupa váží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09 představuje osobnosti pro Senát
Osobnosti, které mají pevné názory, čitelnou minulost a lidé je v jejich obvodech znají. Takové kandidáty nabídne voličům v letošních senátních volbách TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Novičok? Ten zkoumáme, má na webu česká univerzita. Podívejte se sami
Asi žádná chemická sloučenina neplnila tolik stránky českých médií jako bojová látka Novičok, kterou měl být zasažen bývalý pracovník ruské vojenské rozvědky Sergej Skripal a jeho dcera. Diskuse o jejím výskytu nepřestávají ani po dementi tajných služeb nebo šéfky Úřadu pro jadernou bezpečnost. Novičok spolu s jinými bojovými látkami zkoumá česká Univerzita obrany. Alespoň tuto informaci lze dohledat na jejím webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Obrázky pacientů Dětského oddělení budou vystaveny v IGY
¨V pátek 11. května bude v obchodním a společenském centru IGY zahájena výstava dětských obrázků pacientů Dětského oddělení Nemocnice České Budějovice. K vidění bude až do 8. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Samosprávu čekají po volbách těžké boje o základní principy
Proto obce a města musí vést silní lídři a řídit sebevědomá zastupitelstva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nezaměstnanost opět klesá na nové minimum
I v dubnu podle očekávání došlo k dalšímu snížení nezaměstnanosti v ČR. Aktuálně je tak bez práce 3,2 % lidí. Naproti tomu se opět zvýšil počet volných pracovních míst a těch je opět více než lidí bez práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: ÚZSVM snížil o více než 55 % počet nemovitostí, zapsaných na neexistující instituce
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) významně pokročil v čištění katastru nemovitostí od majetku, který je zapsán na zaniklé či nedohledatelné státní subjekty. Počet těchto nemovitostí v katastru nemovitostí snížil o 55 % (tj. o 5 067) a zároveň snížil i počet bezprizorních státních subjektů o 41 % (tj. o 561).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy se soudí s ÚOHS o flash disky s dokumentací k mýtné zakázce
Ministerstvo dopravy chce, aby mu antimonopolní úřad vrátil část flash disků, na kterých ministerstvo předávalo zájemcům o zakázku na výběr mýtného potřebnou dokumentaci a které si úřad vyžádal. Úřad je však Ministerstvu dopravy odmítl vrátit, a proto se ministerstvo obrátilo na soud, aby o jejich navrácení rozhodl. Podle informací ČTK, to dnes poslancům z kontrolního výboru řekl ministr dopravy Dan Ťok, když je informoval o stavu zakázky na výběr nového dodavatele mýtného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
MZV: Prohlášení Federiky Mogherini jménem EU po oznámení prezidenta Trumpa k jaderné dohodě s Íránem
Evropská unie (EU) hluboce lituje oznámení amerického prezidenta Trumpa ohledně odstoupení od společného komplexního akčního plánu (JCPOA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ODS: Sněmovní výbor pro evropské záležitosti přijal návrh usnesení Jana Skopečka
Výbor pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny na svém dnešním jednání přijal tento návrh usnesení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Táboře vyřešil dalších 130 pozemků zapsaných na nedostatečně identifikované vlastníky
Od roku 2014 dohledali pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Táboře potřebné údaje a podali podnět k projednání dědictví u příslušných soudů ve 26 případech nedostatečně určitě identifikovaných vlastníků nemovitostí. Jednalo se o 130 pozemků s celkovou výměrou téměř 100 tisíc čtverečních metrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš zahájil občanské konzultace s veřejností o budoucnosti EU
Ve čtvrtek 10. května 2018 zahájil předseda vlády Andrej Babiš s francouzskou ministryní pro evropské záležitosti Nathalie Loiseau občanské konzultace v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zemanovy výroky o novičoku způsobily radost ruských zpravodajských služeb, bědoval v ČT Rakušan
Hostem čtvrtečního Interview ČT24 byl předseda komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Vít Rakušan (STAN). Ten potvrdil závěry komise, že se jed novičok v ČR nevyráběl. Předseda se domnívá, že Zemanovo tvrzení o tom, že se v ČR jed vyráběl, způsobilo radost ruských médií či ruských zpravodajských služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Proboha, zastavte tu sebedestrukci
Největším hitem posledních dnů, kdy dobíhalo jednání o programu a struktuře budoucí koaliční vlády hnutí ANO a ČSSD, nejsou programové otázky, či nějaké jiné pozitivní téma, ale Jaroslav Foldyna, který se odvážil k účasti na každoročně se opakující akci ruských Nočních vlků aneb, jak je označují česká pravicová média, „Putinových motorkářů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
V Den vítězství se Prahou nesly zpěvy českých a ruských dětských sborů
Dne 8. května 2018, kdy si připomínáme konec druhé světové války v Evropě, proběhl v centru Prahy společný koncert českého a ruského dětského sboru s názvem Ať je mír, ať je všude. Písně spojily obyvatele Prahy různých národnosti, aby uctili památku padlých při osvobozování naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Politický návrat Jiřího Paroubka? Tyto hlasy znějí z ostravské ČSSD
Bývalý předseda ČSSD a někdejší premiér Jiří Paroubek by mohl v Ostravě letos na podzim kandidovat za ČSSD do Senátu. Má nominaci čtyř stranických buněk z Ostravska. Dnes to uvedl server iDnes. O schválení kandidatury podle něj už požádal předsednictvo strany bývalý poslanec Adam Rykala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vládní program Babiše a Hamáčka je venku. Má šest hlavních priorit
Programové prohlášení vlády ANO a ČSSD odmítá uprchlické kvóty. Chce prosadit důchodovou reformu, digitalizaci státu a nový zákon o příjmových daních. Mezi šesti hlavními body dokument jmenuje také strategický investiční program, posílení bezpečnosti a hájení zájmů Česka v Evropské unii. Vyplývá to z textu programového prohlášení, který má ČTK k dispozici. Text dokumentu ještě nemusí být v konečné podobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: České známky se umísťují v soutěžích na předních místech
Ministerstvo průmyslu a obchodu vydalo v dubnu tři nové poštovní známky. Pohlednice či dopisy tak můžete odesílat s mamuty Eduarda Štorcha či se zamýšlenou podobou Národní knihovny, kterou navrhl architekt Jan Kaplický. Vyšla také známka s prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Na celostátní sněm dorazí 250 představitelů firem ze všech regionů
V ostravském Clarion Congress Hotelu se ve středu 16. května uskuteční celostátní sněm Hospodářské komory České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
To nám Havel z USA nepřivezl. Velká chyba... Andrej Babiš se rozjel před studenty. V závěru na něho vytáhli řepku
REPORTÁŽ Andrej Babiš šel obhajovat svou vládu před stovky studentů. Premiér v demisi zavítal v rámci kurzu nazvaného Hospodářská politika pohledem jejích tvůrců na půdu Vysoké školy ekonomické v Praze. V nabité posluchárně došlo na otázky rozpočtu, migrační krize, ale i na otázky studentů. Babiš pochválil zlepšené vybírání daní a zkritizoval tuneláře, například ve zdravotnictví. Zalitoval, že Václav Havel z USA nepřivezl většinový volební systém. Nechyběly ani koblihy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti: Klíčový výbor doporučil zveřejňování smluv ČEZ, Českých drah a dalších státních firem
Návrh Pirátů na zveřejňování informací a smluv podniků ovládaných státem dnes prošel Výborem pro veřejnou správu a regionální rozvoj, kterému předsedá šéf Pirátů Bartoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec organizuje další ročník běhu kolem zoo. Součástí bude i benefiční běh pro zpěvné ptactvo
V neděli 13. května 2018 proběhne již třetí ročník běhu okolo zoologické zahrady. Jeho součástí je i benefiční běh, jehož trasa povede přímo areálem Zoo Liberec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Už víme, že USA náš názor nezajímá. Co kdybyste zkusili být lepší než Putin? Pomáhat spojencům lhaním, vy vejškrabci...
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Jako kdyby v našem posvátném ‚boji proti Rusku‘, o němž většina už ani neví, proč je veden, nebylo jednodušší, kdyby naši lídři byli prostě lepší. Myslím morálně i jinak lepší než ten Putin,“ ironizuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová diskusi nad jedem Novičok, ale zároveň i úvahy na téma, zda nás Rudá armáda skutečně osvobodila. V rámci svého pravidelného přehledu týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz rozebírá i americké vypovězení smlouvy s Íránem a skutečnou situaci v Ruské federaci po další inauguraci Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jan Urban: Jiří Paroubek aneb přiznání lumpa
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 08:41, zobrazit podobné
TOPlist