Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.596x, což odpovídá cca 83.277-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jan Bureš: Turecko se potápí… a táhne s sebou i řadu dalších
Prezident Erdogan označil výprodeje liry o víkendu za spiknutí proti Turecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Exkluzivní průzkum pro PL: V Praze sílí ANO a ODS. Padají Piráti a nedaří se socdem, KSČM a SPD
ParlamentníListy.cz požádaly na přelomu července a srpna agenturu Phoenix research o změření sil jednotlivých subjektů, které se v podzimních volbách budou ucházet o přízeň Pražanů. Nutno dodat, že měření začalo ještě před vstupem sdružení Praha Sobě, které vede držitel víc jak desítky politických funkcí Jan Čižinský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bývalý plukovník Wagner k úmrtí vojáků v Afghánistánu: Generálové nechtějí přiznat nedostatky. Snažili se vyhovět Američanům
Plukovník v záloze Jiří Wagner, který působil jako zpravodajský důstojník v ozbrojených silách a nyní se věnuje analytické činnosti v oblasti bezpečnostní politiky či terorismu, poskytl ParlamentnímListům.cz k převzetí souhrnné hodnocení, v němž dokládá chybná tvrzení politiků a nekompetentní vyjádření generálů k případu úmrtí tří českých vojáků v Afghánistánu. Vysvětluje také rozdíl mezi bojovou a nebojovou operací a komentuje pod drobnohledem konkrétní, někdy popletené až diletantské citace funkcionářů Generálního štábu a podobně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zelení: Recept na přehřátou Prahu? Stromy a voda do ulic
Obyvatelé Prahy aktuálně pociťují dopady klimatických změn na vlastní kůži. Změna klimatu Praze přinese v budoucnu více horkých dnů a více přívalových dešťů. Praha navíc funguje jako tepelný ostrov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Šrámek (Svobodní): Má smysl vyjít do ulic?
V současnosti čelíme tlaku ze stran OSN, EU, ale i zájmových neziskovek, abychom se vzdali tradičních hodnot ve jménu genderového neomarxistického inženýrství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Divocí koně poprvé vstupují do (pra)lesa - dlouho očekávaný experiment ochrany přírody právě nastal
Východní Čechy se staly prvním místem v České republice, kde se pod dohledem odborníků z řad botaniků a zoologů experimentuje s přirozenou pastvou v nížinném lese. Stádo divokých koní, kteří se od zimy pasou v hradecké lokalitě Na Plachtě, může nově využívat také několik hektarů lesa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Smrt našich vojáků včera a dnes
V návaznosti na diskuse, reakce a fakta související s nedávným úmrtím tří vojáků v Afghánistánu jsem si vzpomněl na událost, o které mně kdysi dávno vyprávěl můj otec na základě toho, co osobně prožil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Řešme současnost i budoucnost
Nevracejme se k minulosti a řešme současnost a budoucnost, kterou máme před sebou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tak to je drsný útok na Matěje Stropnického. Nejde o srandu, je to vážné
Advokát Václav Láska, který je od roku 2014 senátorem, se vyjádřil k Matěji Stropnickému a jeho nově pořízenému zámku. Prý jde o pokrytectví. Je přitom známo, že Láska nemá Stropnického v lásce. Povoláním syn, ozývá se v reakci od čtenářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Slavné americké noviny: Česko bývalo vzorem liberální demokracie. Ale teď...
České námluvy byly pro Čínu naprostým vítězstvím – v Evropě získala pevného přítele, který je americkým vojenským spojencem a státem, který byl kdysi považován za záštitu liberální demokracie ve strategicky důležitém regionu. Napsal to dnes list The New York Times v obsáhlém článku o změně vztahu České republiky k Číně po nástupu Miloše Zemana do prezidentské funkce. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Přehled uzavřených kontrol za první pololetí roku 2018
Úřad pro ochranu osobních údajů uveřejnil na svých webových stránkách přehled uzavřených i probíhajících kontrol za první pololetí roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Co provedeme s Bakalou? Sněmovní komise pokračuje v práci
Sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace těžební firmy OKD dnes vyslechne hlavně bývalé úředníky ministerstva financí. Domlouvat se bude i na postupu vůči finančníkovi Zdeňku Bakalovi, který se před komisi odmítl dostavit. Novinářům to před jednáním řekl předseda komise Lukáš Černohorský (Piráti). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Děti, studenti a senioři mohou využít vlaky Českých drah od 1. září za státní slevu
Ministerstvo financí ČR v cenovém věstníku vyhlásilo od 1. září nové slevy pro studenty a seniory. V této souvislosti dochází také ke změnám v tarifu Českých drah. Přinášíme vám přehled podstatných změn, které s novými státem nařízenými slevami přicházejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Máme nová zjištění o městě, kde vládne senátorka hnutí ANO. Jde o miliony i podivný přístup policie
Jak je zvykem, tak i před letošními blížícími se komunálními volbami stoupá napětí na radnicích po celé republice. Nejinak je tomu v Žatci, o kterém jsme v minulosti několikrát psali v souvislosti s tamní teplárnou. Žatecká teplárenská je údajně také nejčastějším bodem na jednání zastupitelů města. Jako jinde v republice jsou po každých volbách dosazeni do vedení teplárny noví členové představenstva a dozorčí rady. Připomeňme, že město Žatec je jediným akcionářem této společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Primární je právo člověka na život, důstojný život v bezpečí, ne právo na migraci
V anketě Literárních novin 31. července 2018 připomněl kardinál Duka nutnost pomoci nejenom jednotlivcům, ale i celým dotčeným oblastem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Havrda (Svobodní): Základní péče ve zdravotnictví se bortí
Tak jsme se dozvěděli v MF DNES, že nám to zdravotnictví zase kazí ti doktoři. Vystudovali za naše peníze, pracovat se jim nechce a ještě si dovolí odcházet za lepším do okolních evropských zemí, kde dostanou 4-5ti násobek českého platu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Nezaměstnanost v červenci mírně vzrostla, počet uchazečů meziročně stále klesá
K 31. 7. 2018 evidoval Úřad práce ČR celkem 231 565 uchazečů o zaměstnání. To je o 7 779 více než v červnu a o 71 509 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší červencovou hodnotu od roku 1997, kdy bylo bez práce 222 374 lidí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Německá policie válčí s arabskými rodinnými gangy. Je stále hůř a hůř
Německá policie a soudy čelí v posledních letech a měsících narůstající kriminalitě arabských rodinných klanů. Počet jejich členů dramaticky roste a problém již začíná německým úřadům přerůstat přes hlavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Dobrá práce policie ve věci napadení číšníka v Praze nizozemskými turisty
Policie před několika dny zpřísnila právní kvalifikaci ve věci napadení číšníka v Praze nizozemskými turisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Červenec na ČMKBK: Ceny elektřiny i zemního plynu v červenci pokračovaly v růstu
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v červenci uzavřeno 274 kontraktů na dodávku 624 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 524 milionů korun. Cena elektřiny i zemního plynu proti červnu vzrostla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nebudou si žít jak prasata v žitě. Bourat! Řešení otázky Romů na severu před volbami přineslo další drsná slova
ROZHOVOR „Nechceme naštvat slušné lidi tím, že postavíme exkluzivní městečko pro chanovské, kde si budou žít jako prase v žitě. Žádné sedlové střechy, balkonky a kytičky,“ říká v rozhovoru bytový funkcionář František Ryba, od kterého jsme chtěli vysvětlení, jak se pozná lůza, kterou hodlá vytlačit na periferii Mostu. Členové spolku prý odmítají vystavět Romům honosné a patrové kontejnerové domy. Čtěte, jaká je taktika proti ostatním nepřizpůsobivým. Pomoci mají i realitní kanceláře. Jak to tedy bude s „vesnicí pro lůzu“ a s chanovskými ruinami, kde stále žijí lidé?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Hřebejk, Třeštíková, Kabát... A nečekané jméno. Umělecká fronta dále mluví do politiky
Týdeník Respekt oslovil známé české umělce s anketní otázkou. Měli by umělci vystupovat, či nevystupovat na akcích Agrofertu? Vyjádřil se třeba režisér Jan Hřebejk nebo jeho kolegyně Helena Třeštíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Smrt českých vojáků a následné řeči o nutnosti naší přítomnosti v Afghánistánu zvedly ze židle Petra Štěpánka. Sepsal trochu jinou verzi
Někdejší místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a rocker Petr Štěpánek se vyjádřil ke smrti tří českých vojáků v Afghánistánu. Nekončící angažmá NATO podle Štěpánkova názoru jen zhoršuje situaci v zemi. Teroristé útočí jak tam, tak v Evropě. A co z toho všeho plyne pro Českou republiku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
DSZ: Navrhujeme Davida M. a Vladěnu T. na ocenění za občanskou statečnost
Prohlášení DSZ k incidentu na koupališti v Dubí ze dne 7. 8. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo modernizovaný úsek dálnice D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo v pondělí 13. srpna ještě před začátkem ranní dopravní špičky nově zmodernizovaný úsek dálnice D1 Jihlava (EXIT 112) – Velký Beranov (EXIT 119).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za vysazení stromů a zeleně na Horní náměstí v Olomouci
My, níže podepsaní, požadujeme vysazení stromů a zeleně na Horní náměstí. Diskuze na toto téma probíhá mezi obyvateli Olomouce už řadu let, vedení města ji však stále ignoruje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČOI varuje před Centrálním registrem dlužníků
Česká obchodní inspekce varuje před využíváním služeb tzv. Centrálního registru dlužníků České republiky (CERD). Služba je oficiálně provozována společností CERD SYSTEM LLC. sídlící v USA a údajně umožňuje zobrazení údajů vedených v jednotlivých členských registrech státní správy, bankovních registrů, databází soukromých subjektů a nabízí mj. vydání potvrzení o bezdlužnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Pokorný: Už se žádného předmětu Středočeského kraje ani nedotknu
Vyjádření manžela hejtmanky Jaroslavy Jermanové Jakuba Pokorného ke kauze "používání služebního vozu pro soukromé účely" na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
V Německu proběhl průzkum. Odpůrce „extrémistů“ moc nepotěší
V Německu se blíží volby ve spolkových zemích Bavorsku a Hesensku. Stejně jako v případě loňských parlamentních voleb, tak tentokrát nemůže čekat SPD ani CSU žádný skvělý výsledek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Demonstrace v Dubí, kde došlo k potyčce na koupališti, bude. DSSS ignoruje úřady
Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) uskuteční shromáždění v Dubí na Teplicku přesto, že město akci na vybraném místě zakázalo. Strana svolala protest před městský úřad v souvislosti s potyčkou na koupališti. Radnice navrhla uspořádat akci na jiném místě, strana to však odmítla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zastupitelé Znojma schválili slevu jízdného pro děti a studenty
Děti od šesti do patnácti let a studenti budou od září jezdit znojemskými autobusy o polovinu levněji. Větší slevu na jízdném dnes na mimořádném jednání schválilo znojemské zastupitelstvo. Novinářům to řekla Petra Maršounová z tiskové kanceláře městského úřadu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Oberreiter (SPOZ): Skončeme s korektní politikou i rétorikou, jinak je po nás
Tzv. korektní politika zcela vyměnila obsah slov nejen v politickém žargonu. Nový obsah slov je často v protikladu s původním smyslem slova. Vše je jinak. Vraťme se k původním obsahům. Národní zájmy, vlastenectví, solidarita, soucit, rodina...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Odhad: Bude líp? Ne. Užijte si oběd, dokud na něj ještě máte
Všechno roste. Ekonomika, platy, teploty. A právě růst teplot může být důvod, proč si možná brzy připlatíme za potraviny. Pečivo, maso, vejce, ryby, to vše by mohlo vbrzku zdražit. Nicméně experti uklidňují společnost, v mnoha základních potravinách je ČR soběstačná. O tématu psal deník Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: Jak je to s možnostmi výdělku souběžně s podporou v nezaměstnanosti?
Otázka týdne ze Všeobecné zdravotní pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ať se to líbí, nebo ne! Matteo Salvini vydal nová prohlášení
Povinná vojna? Mohla by se vrátit. Nejde ovšem o Českou republiku, nýbrž o Itálii. Tamní ministr vnitra Matteo Salvini si pohrává s myšlenkou povinného odvodu mladých, informuje deník Telegraph. A Evropská unie bude mít také problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Koalice pro Pardubice: Chceme průjezdné, chytré a zelené město
Komplexní program a zásadní priority pro příští volební období dnes představili zástupci TOP 09, KDU-ČSL a hnutí Nestraníci. Koalice pro Pardubice, která oznámila také sedm lídrů na malé radnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Čína má zájem o další české dřevo
Lesy České republiky jednají se zástupci Číny o dalších kontraktech spojených s prodejem dříví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pračurák. Nalitej. Po vyjádření Miroslava Kalouska se peklo otevřelo... Skoro doslova
Kalousek, Topolánek, Zahradil, dvě malá pískoviště jménem Facebook a Twitter a jedna senzibilka z Forum24. V pátek měl Miroslav Kalousek náladu komentovat názory europoslance Jana Zahradila na webu iHNed.cz. A strhla se debata s výrazy, které dokazují, jak je čeština bohatá na nadávky. „Mimoň, mamrd a pračurák,“ tak popisuje Zahradil nadávky, kterými byl zahrnut Kalouskovými přívrženci. Podle senzibilky jenom kňučí a chová se jak Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Turecko míří do finanční krize, ba i recese
Komentář k aktuálnímu vývoje situace v Turecku, jemuž hrozí finanční krize a recese. Situace se dotýká také české koruny, která dnes ráno odlsbila vůči dolaru na více než roční minimum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Rozetnout gordický uzel
Uplynulo deset let od několikadenní války, v níž se střetly vojska Ruské federace s vojsky Gruzie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Očekává se nižší sklizeň obilovin a propad úrody máku
Očekávaná úroda základních obilovin je nižší než pětiletý i desetiletý průměr. Ukazuje to druhý letošní odhad sklizně, který Český statistický úřad zpracovává k polovině července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Těžké časy pro Rusko: Padá Putin i rubl. USA stupňují sankce
Těžké časy pro Vladimira Putina? Amerika uvaluje další sankce za aféru s Novičokem a do toho se přidává nesouhlas s důchodovou reformou. Podle průzkumů ztrácí mezi obyvateli Ruska Putin na popularitě. O průzkumech informoval server iDnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Závěrečný účet, účetní závěrka a finanční výkaz MZe za rok 2017 neobsahovaly významné nesprávnosti
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil údaje závěrečného účtu kapitoly státního rozpočtu MZe, vedení účetnictví a sestavení účetní závěrky za rok 2017. Kontroloři se zaměřili také na údaje, které MZe v roce 2017 předkládalo pro hodnocení plnění státního rozpočtu a ze kterých se následně sestavuje finanční výkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Požáry střídají bouřky a hasiči se letos v létě opravdu nezastaví
Středeční den navýšil výjezdy hasičů nejen k požárům, kterých je stále více než dvojnásobek dlouhodobého denního průměru, ale také k likvidaci následků bouřek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Od Romů přes hubu? Svědectví Romky
O incidentu v Dubí, při kterém došlo ke rvačce mezi „bílou“ a romskou ženou a následně se do bitky zapojili i muži, se již napsalo mnohé. Nyní přináší server Romea.cz svědectví ženy, která tvrdí, že „bílá“ žena vše vyprovokovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„Mlčte 200 let. Zeptejte se svých dědů, jak s námi dopadli.“ Rusko poslalo vážný vzkaz Německu
K Moskvě by se mělo přistupovat z pozice jednoty a síly. Taková slova pronesla v dubnu dle deníku Bild německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová. Nyní, v srpnu, reagoval na její slova ruský ministr obrany Sergej Šojgu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Docent Ševčík: Nepřizpůsobiví vysávají dávky. A postižení musí dokládat, že nemají ruku. Cizí banky u nás vydělají víc než doma
Ekonom a proděkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Miroslav Ševčík se domnívá, že štědrost sociálních systémů ve vyspělých zemích světa přispívá k migrační vlně. Pro firmy se v Česku musí vytvářet takové podmínky, aby hned po skončení investičních pobídek ze země zase neutekly, říká docent Ševčík v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz. Pobídky a unijní dotace ekonomice podle zkušeného ekonoma neprospívají, nýbrž pokřivují tržní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Končí termín na opravy chyb na kandidátkách pro komunální volby
Uchazeči o křesla místních zastupitelů mají dnes poslední příležitost k tomu, aby opravili případné chyby a nedostatky na přihláškách do komunálních voleb. K nejčastějším prohřeškům obvykle patří neúplné či nepřesně uvedené osobní údaje kandidátů, od jména přes věk až po adresu bydliště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Až budou volby, nepoužívejte televizi, ale vlastní názor
Blíží se volby do obcí, ale i důležité volby do Evropského parlamentu a občan by se měl ujmout svého práva sám a podle svého rozumu a bez názorů médií si zvolit své zastupitele a poslance, kterým věří, že budou konečně pracovat pro lidi, ne proti nim
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Návrat k rovné dani odmítáme
Návrh ODS na zrušení superhrubé mzdy a její nahrazení jednotnou sazbou daně z příjmu z hrubé mzdy ve výši 15 procent nemůže počítat s podporou poslanců KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Svatá prostoto! A co Havel? Zdeněk Zbořil o Tomáši Halíkovi a o sprosťárnách z Prague Pride
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Že správný státník má jít proti vůli většiny? Tak to Václav Havel měl jít při svém prvním zvolení prezidentem proti jednomyslné vůli tehdejšího Parlamentu, glosuje politický analytik Zdeněk Zbořil nejnovější myšlenku známého intelektuála Tomáše Halíka. Pozastavuje se také nad některými hesly, která se objevila v pestrém pochodu pražské Prague Pride.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
„Spoustu lidí to naštve, spousta se odhlásí. Ale mně je to jedno.“ Martin Jaroš se takto vyjádřil k Prague Pride
Mezinárodně úspěšný marketingový odborník Martin Jaroš se na svém Facebooku vyjádřil k letošnímu festivalu sexuálních menšin Prague Pride trochu z jiného úhlu. Vůbec mu prý na festivalu nevadí, že tam někteří chodí v latexu a jsou lascivní. Sexualita je podle jeho slov naprosto přirozená a Evropa se už pomalu dostala do toho stadia, že to chápe. „Vůbec nemám problém mým dětem ukázat a vysvětlit Prague Pride, protože to nejsou paka!“ napsal ve svém facebookovém příspěvku marketér, který zároveň porovnal zcela opačný přístup ke změnám lidí na Blízkém východě a v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pražské jaro stále tíží Evropu, píše deník Financial Times
Tanky okupační armády v ulicích Prahy, perly mezi evropskými metropolemi. Mírové politické reformní hnutí rozdrcené. Vůdci národa vydávající se pod nátlakem do Moskvy a nucení zřeknout se svých ideálů. Před 50 lety byl srpen v Československu ledacos, jen ne klidný měsíc, napsal deník Financial Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Janáčkova filharmonie ve Švýcarsku
Janáčkova filharmonie Ostrava se jako rezidenční orchestr hned na třech koncertech představí na festivalu Murten Classics 2018 ve Švýcarsku. Nejprve 16. 8. 2018 pod vedením uměleckého ředitele Kaspara Zehndera uvede Smetanovu Mou vlast. V dalších dvou dnech pak pod taktovkou Gabriela Bebeseley zazní díla Prokofjeva, Čajkovského, Rachmaninova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tito lidé jsou karikaturou člověka a nezaslouží si odpuštění. Jana Černochová o tom, proč mají naši vojáci bojovat v Afghánistánu, o budoucnosti mladého Klause v ODS i o Babišovi
ROZHOVOR „Pokud Afghánistán nebude stabilní, můžeme očekávat další a dlouhodobý příliv uprchlíků do Evropy. Jsem proto přesvědčena, že bychom se měli vrátit zpátky k modelu provinčních rekonstrukčních týmů a ke snaze napomoci ekonomickému rozvoji země. Nesmíme také zapomínat, že v Afghánistánu není aktivní jen Tálibán, ale na dvě desítky různých dalších organizací. Nesmíme zapomínat ani na organizovaný zločin, který má poměrně silnou základnu,“ říká předsedkyně výboru pro obranu a místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Loď Aquarius plná uprchlíků nemůže zakotvit. Itálie ji nechce. Šéfka lidskoprávní organizace zuří
Evropské země odmítají, aby u nich zakotvila záchranářská loď Aquarius, na které se od pátku plaví celkem 141 migrantů. Podle některých italských ministrů plavidlo pluje pod vlajkou Gibraltaru a odpovědnost ji přijmout jde za Velkou Británií. Podle šéfky organizace SOS Méditerranée, která loď spolu s Lékaři bez hranic provozuje, je tato situace nepřijatelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Festival názorové netolerance?
Komentář na facebookovém profilu k festivalu Prague Pride
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kolik berou lidé v neziskovkách, jak je to s financemi a „vymývání mozků dětem“. Promluvil muž, který k tomu opravdu má co říct
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek. Posluchačům popsal, jak je to doopravdy s financemi pro neziskové organizace. Zdůraznil, že neziskové organizace nedostávají peníze jen tak. Dostávají je na konkrétní projekty a každou korunu na konkrétní projekt musejí řádně zdůvodnit v účetnictví. Pronesl také pár slov na adresu prezidenta Zemana. Velmi kriticky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
BESIP: Sobota byla na silnicích nejtragičtějším dnem roku
V sobotu 11. srpna zemřelo při dopravních nehodách šest lidí. Sobota byla tragická hlavně pro motocyklisty, čtyři z obětí nehod byli motorkáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Je potřeba diskutovat, najít rozvážný postup a nečinit žádná velká gesta
Ministr kultury si v Českém Krumlově prohlédl známé Otáčivé hlediště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Špatná úroda obilovin povede ke zdražování
Podle aktuálních dat Českého statistického úřadu bude letošní úroda obilovin slabší než v loňském roce. Základních obilovin bude sklizeno 6 345 tisíc tun, což je o 7,5 procenta méně než před rokem. Odhad sklizní je v letošním roce třetí nejnižší za posledních deset let a základních obilovin bude o 14,4 procenta méně, než činí pětiletý průměr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Úhyn ryb na rybníce Nesyt
Na rybníce Nesyt začaly ve větším množství hynout ryby. Na vině jsou dlouhotrvající sucho a horka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
V kauze H-System došlo na očekávanou ústavní stížnost
Nedávno Nejvyšší soud rozhodl, že se asi 60 rodin – bývalých klientů H-Systemu – musí vystěhovat z domů, v nichž žijí, a konkurzní správce Josef Monsport může jejich majetek využít k alespoň částečnému uspokojení nároků všech věřitelů H-Systemu. Klienti Bytového družstva Svatopluk se však odmítli vystěhovat. Oznámili, že proti verdiktu podají ústavní stížnost. A jak řekli, tak také udělali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tip pro sqauttery? Matěj Stropnický si koupil zámek a veřejnost to velmi zajímá
Markétér a politický stratég Jakub Horák, který stojí například za úspěšnou kampaní Pirátů do Sněmovny, nebo za neúspěšnou kandidaturou Mirka Topolánka na Hrad, si všiml nejnovějšího počinu Matěje Stropnického. Ten si koupil zámek, půjčila mu prý maminka. A Češi se baví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Anonym v akci. Na Babiše přišlo trestní oznámení týkající se velké kauzy mimo naši republiku
Na pražskou policii a státní zastupitelství dorazilo v létě další trestní oznámení na premiéra Andreje Babiše (ANO 2011). Trestní oznámení není podle informací ParlamentníchListů.cz podepsáno. Podobným způsobem byla oznámena i takzvaná kauza Čapí hnízdo, ve které policie vyšetřuje možné zneužití státních i evropských dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Na kontě pro rodiny padlých vojáků je víc než pět milionů korun
Více než milion korun přibylo od pátku do mimořádné sbírky pro rodiny tří českých vojáků, kteří padli v Afghánistánu. ČTK to dnes řekla mluvčí generálního štábu Vlastimila Cyprisová. Vojenský fond solidarity vyhlásil sbírku minulé pondělí, lidé už na pomoc pozůstalým poslali 5 300 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká inspekce životního prostředí si došlápla na Hrad. Kvůli pálení trenek. Ovčáček reaguje
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) zahájila přestupkové řízení kvůli happeningu, při kterém prezident Miloš Zeman na Pražském hradě spálil červené trenky. Informoval o tom server Aktuálně.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Dnes je den menšiny, na kterou každý zapomíná
Komentář na facebookovém profilu ke Dni leváků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převezme od Generálního finančního ředitelství administrativní budovu v Novém Bydžově
Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové převezme na základě žádosti Generálního finančního ředitelství administrativní budovu s 35 kancelářemi v ulici Josefa Jungmanna v Novém Bydžově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Je důležité, aby primátor měl mezinárodní rozhled
Komentář na facebookovém profilu k uplynulému týdnu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Garantuji vám, že už se žádného předmětu kraje ani nedotknu, řekl manžel středočeské hejtmanky. Byli jsme na zajímavé tiskovce
Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová svolala na pondělní odpoledne tiskovou konferenci, aby se spolu se svým manželem vyjádřila ke kauze o používání služebního vozu Středočeského kraje pro soukromé účely. Na místě byly rovněž ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Saúdové se vysmívají světu… mají na to
Když Západ mluví o „diktátorských režimech“, které potlačují lidská práva, svobodu projevu a další nepostradatelné atributy „západních hodnot“, mluví v zásadě jen o režimech, které si nemohou dovolit (nebo nechtějí, samozřejmě) platit výpalné „vůdcům svobodného světa“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Burešová Marková (Svobodní): Horké téma - LGBT
Právě proběhlá akce Prague Pride opět rozvířila diskuze a vášně. Co všechno se skrývá pod maskou průvodu? Jaký vliv to má na společnost? Jsou boj proti diskriminaci a vyvolávání viny ve většinové společnosti spravedlivé?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Oleg v tísni! Člověk v tísni běduje nad hladovějícím vězněm Putina. Přidal se Hilšer i Emmanuel Macron
Jak se má hladovkář Sencov v ruském vězení? Názory se různí. Podle Respektu je na pokraji smrti, podle vězeňské správy je jeho stav „uspokojivý“. O jeho stav se stará i prezident Francie. A na jeho podporu se organizace Člověk v tísni chystá uspořádat instagramovou kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nebojme se projevovat naši národní hrdost a vztah k vlasti
Komentář na facebookovém profilu k vyvěšování národních vlajek na památku významných dějinných událostí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Laudát: Letáčky oslavující smrt našich vojáků? Sedět na deset let. Mimo NATO budeme lákavá kořist
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Andrej Babiš nic nemá vyřešeno a neřeší velké výzvy společnosti. Ani dluhy, investice nebo penze,“ říká bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát. Ale Češi jsou podle něj velice konzervativní, co se týká rychlých změn. Dlouho měli trpělivost se sociální demokracií i ODS a teď nějaké roky budou mít bohužel pro českou společnost trpělivost i s Babišem, který v podstatě slibuje štěstí. Ale to se mu prý jednou vrátí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Na světových finančních trzích považují ČR za důvěryhodného a spolehlivého partnera
Komentář na facebookovém profilu k hodnocení úvěrové spolehlivosti ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček přijal “mistra rekultivací” Stanislava Štýse
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček přijal ve své pracovně prezidentem oceněného "mistra rekultivací" Stanislava Štýse, spolu se zástupci Oblastního muzea v Mostě a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Předmětem jednání byl záměr vytvoření Centra výzkumu krajiny, které by se komplexně zabývalo jejím studiem na území Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
dTest: Stavba a rekonstrukce domu či bytu aneb Smlouva o dílo
Oproti smlouvě kupní spočívá smlouva o dílo převážně v určité činnosti a práci. Smlouva o dílo a zhotovení věci na zakázku ale mají rozdílná pravidla. Kupujete-li si věc, která se má teprve vyrobit a celý proces včetně materiálu zajistí prodejce, postupuje se podle pravidel pro kupní smlouvu. Do této kategorie spadá například výroba nábytku. O smlouvu o dílo se jedná v situacích, kdy dodáte materiál, který si necháte zpracovat. Práce zhotovitele tak převažuje nad vlastním materiálem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj zpřesnil projekt moravskotřebovské nemocnice
Pardubický kraj pokračuje v přípravách na vybudování nové moderní nemocnice následné péče v Moravské Třebové. Podle zadání kraje došlo v posledních týdnech k úpravě projektu tak, aby co nejvíce odpovídal potřebám nemocnice a krajské záchranné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kopřiva (Piráti): Z registrovaného partnerství neplynou stejná práva a povinnosti jako z manželství
Komentář na facebookovém profilu k uznání stejnopohlavních sňatků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Od postu premiéra mě možná dělily desítky hodin. Vzít Chovance do Lán byla chyba, bilancuje Hašek
Myslí to Vladimir Putin s Českem dobře? "Nevím," odpovídá na dotaz exhejtman Hašek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.8.2018 v 05:36, zobrazit podobné
Krajská nemocnice Liberec: Více než třetina lůžkového fondu byla obnovena
V letošním roce jsme v nemocnicích v Liberci a Turnově obnovili více než třetinu lůžkového fondu, a to konkrétně 36 %. Jednalo se o jednu z největších dodávek lůžek společnosti Linet v České republice, kdy bylo v nemocnicích Krajská nemocnice Liberec instalováno 409 nových lůžek a 444 pacientských stolků v celkové hodnotě 20 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Braňme raději české pohraničí!
Situaci pozoruji dlouho, a vím, že nás tzv. západní spojenci opět zradí, i když děláme maximum v bezhlavém posílání českých vojáků rovnou na smrt! Raději braňme naše pohraničí a Evropu před agresivní migrací, trestejme otrokáře, převaděče a mafie ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zdeněk Šťástka: Dobrý den, pane Poche
Dopis od příznivce ODA k rozhovoru s Miroslavem Pochem v deníku Právo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Putin pojede za Merkelovou. Témata rozhovoru jsou známá
Ruský prezident Vladimir Putin se v sobotu 18. 8. setká v Berlíně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, jde tak už o druhou schůzku za poslední čtvrtletí. Cílem jednání mají být například konflikty v Sýrii a na východě Ukrajiny, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Klaus by udělal lépe, kdyby se věnoval školství, kterému rozumí
Reakce na komentář Václava Klause ml. v Právu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
U deseti podaných kandidátek pražský magistrát zaznamenal chyby
Pražský magistrát zaslal deseti politickým subjektům výzvu k odstranění vad z kandidátních listin pro obecní volby. Ve volbách do zastupitelstva hlavního města musí chyby napravit osm politických uskupení, ve volbách do zastupitelstva městských částí byly chyby u dvou subjektů. Zástupci většiny kandidujících stran chyby napravili. Vady musely být odstraněny do dnešních 16:00. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Přes více než dva tisíce nelegálně zaměstnaných odhalila inspekce práce v prvním pololetí
Inspekce práce odhalila letos v prvním pololetí 2 211 lidí, kteří pracovali nelegálně. Zhruba tři čtvrtiny z nich tvořili lidé ze zemí mimo EU, pětinu Češi a zbytek pracovníci z ostatních unijních států. Za celý loňský rok inspektoři při kontrolách nelegálního zaměstnávání zaznamenali porušení pravidel u 2 918 lidí. ČTK o tom informoval mluvčí Státního úřadu inspekce práce (SÚIP) Richard Kolibač.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Trantina (TOP 09): Síla jež konečně může posunout Budějovice mezi moderní evropská města
TOP 09 nabízí 327 osobností v podzimních komunálních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ: Projekt úsporných pražských škol od ENESA loni rekordní. Ušetřil na energiích 25 milionů korun
Až o 50 procent klesly náklady na elektřinu a plyn ve školách v městské části Praha 13 ve srovnání s rokem 2008 díky projektu Odpovědné školy. Na začátku byla investice ve výši 129 milionů korun. Ta se městu postupně vrací z budoucích úspor energie, jejichž roční výše je zaručena po dobu 10 let ve smlouvě. Loňské výsledky byly rekordní. Garantovaná úspora 25,64 milionu korun byla překročena o 5 procent. Poskytovatelem projektu je společnost ENESA z ČEZ ESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MSp: Za nepodání oznámení o příjmech hrozí veřejným funkcionářům pokuta až 50 tisíc korun
Ministerstvo spravedlnosti na konci srpna přistoupí k postupnému a systematickému oznamování všech případů nesplnění oznamovací povinnosti veřejných funkcionářů. Dotyčným hrozí pokuta až do výše 50 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Takáč tlačil v ČT na Kupku, co si myslí o Bakalovi v kauze OKD. Toto se nakonec dozvěděl
Pokud Zdeněk Bakala nepřijde vypovídat na poslaneckou komisi vyšetřující privatizaci OKD, poslanci pro něj pošlou policii. Uvidí se zítra, kdy má Bakala dorazit. Finančník nechce přijít, protože by se prý jeho výpověď zneužila k tlaku na justici a mohla by zhatit jeho obhajobu před soudy. Na otázku, zda může poslanecká komise bez účasti hlavního aktéra něco zjistit a jestli není hlavním aktérem stát, tedy politici, odpovídal v pondělním Interview na ČT24 místopředseda ODS Martin Kupka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Velký průšvih na Prague Pride. Expolicistka si všimla transparentu vyzývajícího k upalování mužů zákona. A je zle
„Papež pr.á kluky. Ser na nájmy, obsaď dům sexistickým hovadům. Fuck gender take a Molotov burn the Police (Ser na gender, vezmi zápalnou láhev a vypal policejní stanici).“ To jsou kontroverzní transparenty, které představila na pražském Prague Pride Socialistická solidarita, jež kritizovala tento festival zleva. Zvláště ten poslední anglický text pobouřil (nejen) bývalou policistku Petru Lhotákovou a podala podnět k prošetření policejnímu prezidentovi. „Jakožto bývalou policistku a současně aktivistku za práva příslušníků mě to opravdu drtí, že se toto mohlo stát v centru Prahy za přihlížení policejního managementu,“ prozradila ParlamentnímListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Toto nechcete snad ani číst! Bojovník proti islámu Robinson se svěřil americké televizi o tom, jak vypadá samotka v britských žalářích
Tommy Robinson se krátce po svém propuštění z vazby ve vysílání televize Fox News rozpovídal o tom, co prý zažil v britské věznici, kam byl umístěn do vazby kvůli svému protiprávnímu jednání. Toho se dopustil tím, že živě sdílel informace a mediálně pokrýval případ soudního přelíčení s údajným gangem pedofilů, na který předtím britské orgány uvalily informační a mediální embargo z obavy z možného ovlivnění poroty. To, co Robinson prý ve vězení zažil, rozhodně není veselé čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 37. díl. Tyranie médií
Dnešní díl „nepovinné četby“ docela ústrojně navazuje na předchozí ukázky mediálně-kritických knih slovenského publicisty Ĺubomíra Huďa. Tentokrát jsem vybral několik klíčových pasáží z knihy Tyranie médií, jejímž autorem je Ignacio Ramonet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Witzany (SNK ED): Mým cílem je aby se Praha stala skutečným srdcem Evropy
EVROPSKÁ KOALICE PRO PRAHU (EKP) podporuje kandidáta do senátu Jiřího Witzanyho ve volebnímu obvodu č. 23 – Praha 8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
„Dnes jsem poslouchal Babišovo rádio a zpíval tam Klus. Překvapující!“ Spisovatel promluvil do bouřlivého dění kolem kulturní fronty a útoků na Gotta a Bílou
Zpěvák Tomáš Klus a písničkář Jaroslav Hutka se pustili do vítězů dvou posledních voleb Andreje Babiše a Miloše Zemana, někteří spisovatelé si zase za terč svých útoků zvolili Karla Gotta a Lucii Bílou. Podle Jiřího Mikeše je načasování kontraproduktivní, protože lidé si Gotta a Bílou vzít nenechají, a proto odmítnou i současně vedené útoky z kulturní fronty namířené proti zmíněným politikům. Spisovatel Jan Žáček má pochopení pro Hutkovu písničku o hlavě státu, která si o něco podobného říká vulgarismy a sprostotami. Přemýšlí ale nad Klusovým bojkotem, když ho dnes slyšel na Rádiu Impuls, které před pěti lety koupila skupina Agrofert Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Úspěšný starosta Brna-Vinohrad Čejka skončil po 29 letech v ČSSD. Zde je důvod
V ČSSD skončil po 29 letech starosta městské části Brno-Vinohrady Jiří Čejka, který je v čele radnice 16 let. Řekl to dnes ČTK. Sociální demokraté získali v posledních dvou volebních obdobích, kdy byl Čejka v čele kandidátky, podporu přes 40 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zmejlili se, podlehli propagandě, blbě... Jaroslav Hutka o voličích Zemana. Něco jim chystá
Písničkář Jaroslav Hutka se v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV ještě jednou vyjádřil k písničce „Miloš a Zubatá", kde se zamýšlí nad tím, kdy si pro prezidenta přijde smrťák či smrtka. První verze písničky prý byla vůči Zemanovi ještě mnohem tvrdší? Proč je Hutka vůči prezidentovi tak nekompromisní? Hlava státu nám prý dělá strašnou ostudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Obchodní válka přitvrzuje
Globalizace je pod palbou. Další vlna amerických sankcí proti Rusku není podle ekonomů tak důležitá svým obsahem, jako spíš tím, že ukazuje snahu amerického prezidenta Donalda Trumpa jít dál a dál. Trump už také pohrozil cly na veškerý dovoz z Číny a nově namířil na Turecko, kterému zdvojnásobil cla na železo a hliník. A pak je tu Trumpův souboj s EU o sankce proti Íránu. Takže i nám to střílí kolem uší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Od Romů přes hubu? Po svědectví Romky je zde další drsné VIDEO z drsného severu. I s Policií ČR
O incidentu v Dubí, při kterém došlo ke rvačce mezi „bílou“ a romskou ženou a následně se do bitky zapojili i muži, se již napsalo mnohé. Nyní přináší server Romea.cz svědectví ženy, která tvrdí, že „bílá“ žena vše vyprovokovala. K bitce došlo také v Kadani.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Slovenští politici mírní obavy lidu: Evropská základna Nočních vlků není bezpečnostním rizikem
Podnikatel Jozef Hambálek seznámil zastupitele a starostu Dolní Krupé s tím, jak vypadá areál, kde mají svoji základnu Noční vlci. Občané přitom proti tomuto místu protestují, obávají se, že jde o jejich bezpečnost. Poslanci jsou však jiného názoru, uvedl server dennikn.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zelení: Neziskovky nepatří do holdingu, tak na ně chce Babiš kleknout
Komentář na facebookovém profilu k ohlášené snaze ministryně financí Aleny Schillerové ušetřit několik miliard na podpoře neziskového sektoru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČOI: Bazary a zastavárny zapomínají na povinnost identifikovat klienta
Česká obchodní inspekce se v 1. čtvrtletí 2018 zaměřila i na kontrolu bazarů a zastaváren. Provozovatelé těchto subjektů musí mimo jiné dodržovat zákon, který jim ukládá identifikovat klienta nebo zakazuje nákup a prodej zboží mezi 22. 00 a 06.00 hodinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
V kauze ROP Severozápad je nově obviněn ústecký exhejtman Šulc, uvedla ČT
V kauze Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad byl podle České televize nově obviněn bývalý hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. ČT uvedla, že byl obviněn ze zneužívání pravomocí veřejného činitele pro podezření, že ovlivňoval výběrové řízení na ředitele dotačního úřadu ROP Severozápad, jímž se následně stal Petr Kušnierz. Šulc pochybení odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Hynek odhodil politickou korektnost: Zvrhlo se to. Místo toho, aby politici řešili naši bezpečnost, diskutují o tom, zda mít třetí záchod, protože už nejsme jen muž a žena!
ROZHOVOR Politická strana, která volá po odchodu České republiky z NATO, by podle prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiřího Hynka, který kandiduje na podzim do Senátu, měla říci, kolik by to stálo, abychom byli schopni naši zemi ubránit sami. „Znamenalo by to, a to vám řekne každý bezpečnostní expert, minimálně opět zavedení povinné vojenské základní služby, obrovské investice, vysoké výdaje na provoz. Jsem přesvědčen, že by tato částka výrazně překročila dvě procenta HDP,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz neúspěšný prezidentský kandidát a člen politické strany Realisté Jiří Hynek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ROP Jihozápad: Evropská unie pomohla obnovit Buquoyskou hrobku
Už téměř čtyři roky může veřejnost navštěvovat obnovenou Buquoyskou hrobku – výraznou dominantu novohradského hřbitova. Ta byla revitalizována s 3,5 milionovou dotací z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu (ROP) Jihozápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra