Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.888x, což odpovídá cca 98.513-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Lidé si dnes připomenou oběti okupace v roce 1968. Vystoupí Babiš
Lidé v celém Česku si dnes připomenou výročí 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy. Událost v srpnu 1968 ukončila naděje na „socialismus s lidskou tváří", spojený s reformami, které zaváděl tehdejší první tajemník Ústředního výboru KSČ Alexander Dubček. Hlavní část programu v Praze se soustředí u budovy Českého rozhlasu ve Vinohradské ulici, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Milan Šarapatka: Co je moc, to je moc
Vzpomínkové akce k letošnímu 21. srpnu měly vyvrcholit při dnešním pietním aktu před Českým rozhlasem na Vinohradské třídě. Ten byl však, bohužel, tím nejubožejším způsobem narušen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MŽP tisklo za poslední tři roky v průměru za 2,24 Kč, ne za 6,10 Kč
Server Kverulant.org zveřejnil tento týden informace o cenách tisků ve státní správě. Základní informace získal od úřadů přes informační zákon 106/99, po kterých požadoval vyplnit tabulku, z jejíhož obsahu poté prostými výpočty došel k číslům, která mají prezentovat hodnotu nákladů na tisk jedné strany ve státní správě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
VIDEO To nepískají komunisté na nás, to pískají proti nim, vysvětlovala Bára Štěpánová. A Marta Semelová...
Na náměstí Interbrigády na Praze 6-Bubenči se nachází pomník maršála Koněva, který už léta budí spory. V květnu někdo sochu polil růžovou barvou, což nebylo zdaleka poprvé, a podle jedněch socha musí bezpodmínečně zůstat, podle druhých musí jít dolů. Radnice Prahy 6 na to šla stylem chytré horákyně a sochu zachovala, ale přidala k ní vysvětlující desku s Koněvovými činy. Dnes byla plaketa odhalena, ovšem za pískotu z publika. Ale nepískali komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Konec socialistů a solidarity? Ve Švédsku jdou rychle nahoru odpůrci Merkelové
Německý magazín Die Zeit se věnuje švédským parlamentním volbám, které se budou konat 9. září. V zemi zaslíbené socialistům může dojít k politickému zemětřesení a k moci se mohou dostat euroskeptičtí a protiimigrační Švédští demokraté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Jiří Řezník: Co také předcházelo srpnu 1968 v Československu (1. díl)
Pražské jaro 1968 silně připomíná některé scénky z jedné divadelní inscenace Farmy zvířat. Taky si tam zvířátka s vervou z plných plic zazpívala, než na ně opět přišly kruté časy. Zákaz zpěvu v podobě bratrské pomoci představoval tak silný prožitek, že každý tehdejší její účastník mentálně zůstal ve vývoji přesně v tom věku, kdy jej zastihla. A postihla. A všichni zapomněli, co 21. srpnu 1968 předcházelo pouhý rok. To vše lze napravit četbou Svobodného slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Už je to tady. V JAR vezmou farmy bílým majitelům, ať chtějí, nebo ne. Prý jde o narovnání křivd z historie
Zatímco v Čechách se řeší kauza H-System, v Jižní Africe se začíná znárodňovat. Farmy mají být sebrány dvěma bělochům – farmářům, kteří odmítli nabídku na odkup za desetinu ceny. Informoval o tom australský server News.com.au. Má jít o pouhý začátek akce, kdy se bude přerozdělovat půda podle rasového klíče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Kdyby u nás Rusové začali pobíjet civilní obyvatelstvo, nejspíš by pasivní odpor přerostl ve válku. S historickým publicistou Zdeňkem Čechem o invazi v roce 1968
ČESKÉ OSMIČKY Serval jsem ze zdi šavli. Je turecká s typickou růžicí na jílci, koupená před lety v Afghánistánu. A hrozil jsem z okna ruským okupantům šavlí. Nezahájili palbu, jeli dál... Tak se choval před padesáti lety tehdejší mladík Zdeněk Čech, dnes hlavní tvář seriálu ParlamentníchListů.cz České osmičky. I takhle vypadal odpor našich obyvatel proti invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa dne 21. srpna 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Nová důchodová ročenka ČSSZ přináší aktuální data
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) vydala statistickou ročenku za rok 2017. Publikace shrnuje důležitá data z oblasti důchodového pojištění, které představuje jednu z klíčových agend instituce. Podrobné statistiky týkající se důchodů doplňuje rozsáhlá přílohová část s grafy. Nová ročenka obsahově navazuje na předchozí ročníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Blbec Ovčáček, hradní šašek! Neuhodnete, kdo je autorem těchto výroků. Soudruh 1979–1989 mne urazit nemůže, kontroval Ovčáček
Při příležitosti 50. výročí od okupace Československa se o rozruch ve společnosti postarala přestřelka mezi mluvčím hradu Jiřím Ovčáčkem a předsedou Senátu Milanem Štěchem. Ten v úterý večer na Twitteru napsal, že „Ovčáček je blbec“. Reakce mluvčího Hradu na sebe nenechala dlouho trvat. „Soudruh 1979–1989 mne opravdu urazit nemůže,“ napsal v reakci na Štěcha Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tak pozor: Řvaní a hvízdání na Babiše není konec, věc pokračuje. Každý, kdo šel k volbám, musí vidět. Jen u nás
ANKETA Pietní akt k uctění obětí srpna 1968 při invazi armád Varšavské smlouvy do Československa narušilo několik stovek demonstrantů souvislým pískotem a křičením antibabišovských hesel v době projevu premiéra Andreje Babiše i šéfa Sněmovny Radka Vondráčka. ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků různých stran, zda podobné projevy považují za legitimní protest a co o průběhu akce soudí. Sám Babiš reagoval v závěru svého projevu, když demonstrantům řekl: „Děkuji našim fanouškům, že nám zvedají preference.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Máte rádi Rusko? Tak raději nečtěte. Martin Jaroš promluvil o Putinově režimu
Zatímco většina českých komentátorů a politiků vyjadřuje v těchto dnech své názory k 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa, marketingový expert Martin Jaroš se ve svém facebookovém příspěvku zaměřil na Rusko a Rusy jako takové i na to, jak je podle něj mezi Západem a Ruskem klíčový rozdíl. Mrzí jej prý, že v poslední době spousta Čechů opět vzhlíží k režimu na Východě a říká, že Rusko je na naší straně, že Rusko nabízí lepší řešení než Západ. „Mám moc rád jednotlivé Rusy, ale strašně nesnáším jejich politiku a jejich režim,“ říká marketér s tím, že nemáme absolutně žádný důvod si z Ruska brát příklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Příznivci invaze a okupace v roce 1968
Před rokem 2015 by ani vteřinu nikoho (vyjma skalních z KSČ) nenapadlo chválit tehdejší SSSR a vojska Varšavské smlouvy za potupnou okupaci provedenou v roce 1968 v tehdejším Československu. Dnes takové příspěvky na sociálních sítí rezonují a nejsou ojedinělé. Proč a co se stalo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pilný do Senátu: Budu se snažit udělat z něj vizionářskou „radu moudrých“
ROZHOVOR Bývalý ministr financí Ivan Pilný kandiduje do Senátu. A kandiduje se skutečně ambiciózní vizí. Chtěl by z horní komory českého parlamentu udělat „vizionářskou“ komoru, která by doplňovala Poslaneckou sněmovnu, často zabředávající do hádek a aktuálního politikaření, o nadčasovější myšlenky a vize. Senát by podle Pilného měl být „radou moudrých“ ve smyslu, že bude skutečně přinášet moudré myšlenky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se senátní kandidát zaměřil i na oblasti, ve kterých by chtěl k moudrosti Senátu přispět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Zabili paní před poštou. Bylo to hrozné. Pamětník vzpomíná, jak sovětské tanky přijely do Liberce
ROZHOVOR Na 21. srpna před padesáti lety nikdy nezapomene Liberečan Jan Bartoš. Šel s kolegou z práce na náměstí před radnicí, odskočil si na jídlo, a když se vrátil, byl je spolupracovník rozstřílený. Dalšího, se kterým popíjel do půlnoci v hospodě, sestřelili z lešení radnice. „V tu chvíli to bylo hrozné. Člověk si představoval, že tu bude konečně něco rozumného, dopadlo to takovýmto brutálním zásahem. Rusů jsem se ale nebál nikdy, bylo to výsledkem podivného experimentu, který tu dozníval do roku 1989. Dnes můžeme mít strach z jiných věcí než z Ruska,“ prozradil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Hnus, orgie, slzy... Zeman mlčí, ale Ovčáček jede a jede. Došlo na Havla i větu „SSSR nás neosvobodil od nacismu“
Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se na svém twitterovém účtu rozhorlil. Donutily jej k tomu dnešní protestní akce před Českým rozhlasem, kdy lidé vypískali premiéra Andreje Babiše (ANO) i Radka Vondráčka (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Šokující průzkum ČT: Je agresivnější politika USA nebo Ruska? zněla otázka
Česká televize přinesla výsledky průzkumu společnosti Median ohledně agresivity americké a ruské zahraniční politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Pískot a řev: Šéf Senátu Štěch chválil ČT, takže mu tleskali. Následně vydal prohlášení o pískání na Babiše. A je tu hádka s Hradem
Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) v souvislosti s 50. výročím srpna 1968 zdůraznil roli veřejnoprávních médií pro objektivní informování občanů. Pokusy o diskreditaci České televize, Českého rozhlasu a České tiskové kanceláře jsou nepřijatelné, řekl Štěch při dnešní pietě za oběti okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy před budovou Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Petr Hampl: Korporace a svoboda
Osm set osmdesát nebezpečných slov o důsledcích přítomnosti nadnárodních gigantů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kabourková: Hrozivé poselství 1968
„Všemu lidu Československé socialistické republiky. Včera 20. srpna 1968 kolem 23 hod. překročila vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky státní hranice Československé socialistické republiky….“ Hlášení Českého rozhlasu v 1:56 min.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Není okupace jako okupace, výročí jako výročí
Zcela náhodou jsem na YouTube „objevil“ záznam rozhovoru Českého rozhlasu plus, který byl vysílán s jedním z členů české „delegace“ po jejím návratu z Krymu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
6 let Hitlera bylo horší než celá okupace od SSSR! Generál Blaško je z roku 68 už „unavenej” a mluví o zadku
ROZHOVOR „Jako mladý jsem s tím nesouhlasil, i teď to vidím jako problém. Strašně mi ale vadí, co se kolem toho děje. Tenkrát to byl Sovětský svaz. Dneska se to hází na krk Rusům. S dnešním Ruskem to nemá nic společného. Je to hloupé, přesně podle požadavku mainstreamu, že Rusko je zločinec, okupant a já nevím co. Už jsem z toho unavenej,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generál Hynek Blaško k srpnové vojenské intervenci armád Varšavské smlouvy z roku 1968 a dnešním reakcím na ni. Připomíná také jinou okupaci, tu z března 1939. „Z hlediska dějin našeho národa byla daleko více devastujících šest let, kdy tu vládli nacisti, než celá okupace Varšavské smlouvy,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Rekonstrukce Národního muzea končí, ve velkém se promění i jeho okolí
Po několika letech postupně končí práce na Národním muzeu v centru Prahy. Kromě zcela nového interiéru se mohou Pražané těšit také na zvelebení celého okolí budovy. Úpravy veřejného prostoru se dotknou Čelakovského sadů, chodníků a do budoucna tu plánuje hlavní město vytvořit i park pro veřejnost zaměřený na různé rostliny výhradně z České republiky. Muzeum se lidem otevře již v říjnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Chápu, že řvali a pískali na Babiše, řekl Okamura. Faleš, přetvářka. A pak položil zásadní otázku
Dnes se na pietní akci uctívající památku obětí okupace v roce 1968 u budovy Českého rozhlasu hvízdalo a řvalo proti premiérovi Babišovi a také proti předsedovi Sněmovny Vondráčkovi (oba hnutí ANO). V jejich případě takové reakce přítomných lidí prý předseda hnutí SPD Tomio Okamura plně chápe. Podivuje se však nad tím, že podobně nereagovali i na předsedu Senátu Milana Štěcha (ČSSD), nebo že takzvaní ochránci demokracie přehlížejí minulost a naslouchají akademickým hodnostářům nebo umělcům, kteří v minulosti otevřeně podporovali totalitní komunistický režim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Chytá mě strašlivý vztek. Marta Kubišová vzpomíná na dobu před revolucí
Modlitba pro Martu zapříčinila dvacetiletý konec kariéry zpěvačky Marty Kubišové. „Vzpomínám stále,“ poznamenala Kubišová v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
NPÚ: Požár zámku v Horním Maršově zničil střechu a část stropů
I přes rozsáhlé poškození zůstávají památkové hodnoty zachovány. Míru poškození se bude snažit josefovské pracoviště zdokumentovat v příštích týdnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okupaci Československa připomínají i Tusk nebo Juncker
Touha po svobodě a demokracii přežila i vpád vojsk Varšavské smlouvy a je jádrem toho, co dnes spojuje Evropu. V den 50. výročí invaze do Československa to na Twitteru napsal předseda Evropské rady Donald Tusk. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v prohlášení označil konec pražského jara za jednu z nejtragičtějších epizod v dějinách novodobé Evropy. Události srpna 1968 připomínají také předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani nebo lídr největší europarlamentní lidovecké frakce Manfred Weber.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Velká část Rusů hájí okupaci v roce 1968
Šokující čísla zveřejnil nedávný ruský průzkum veřejného mínění, podle kterého třetina oslovených považovala barbarský vpád sovětských vojsk do Československa v osmašedesátém za správný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
O kontrarevoluci nešlo. Proces řídila strana. Kdyby nepřijely tanky, tak... Historik Váňa odhalil, k čemu by došlo v SSSR
Historik Daniel Váňa se na serveru E15.cz zamyslel ve své analýze nad tím, co by se stalo, kdyby tanky v srpnu 1968 nepřijely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Zahraniční média si všimla Zemanova mlčení k výročí invaze v 1968
Zahraniční média si dnes povšimla mlčení prezidenta Miloše Zemana k 50. výročí vojenské invaze zemí Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Podle Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda RFE/RL se projevy sympatií daly očekávat odkudkoli ve světě, jen ne z Hradu. Server Politico či německá rozhlasová stanice Deutsche Welle uvádějí, že za to je hlava státu terčem kritiky zejména pravicové opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Ovčáček je blbec, lidi při mém projevu tleskali, reaguje Štěch na výroky mluvčího k pietě u rozhlasu
Podle Štěcha byl měl Ovčáček pomlčet, vzhledem k tomu, jakými spolupracovníky se sám obklopuje.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česká televize ukončí v multiplexu 1a vysílání svých HD programů
Česká televize vypne k 30. září terestrické vysílání ve veřejnoprávním multiplexu 1a. Souběžné vysílání programů ČT ve vysokém rozlišení, dosud volně dostupné v multiplexu 1a i v přechodové síti DVB-T2, tak po šesti měsících skončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nová svědectví. Drama srpna 1968 v Liberci. Zmatení Sověti. A Český rozhlas...
REPORTÁŽ Eva Livečková. Stanislav Veselý. Rudolf Starý. Bohumil Kobr. Josef Fialka. Zdeněk Dragoun. Jindřich Kuliš. Miroslav Čížek. Vincent Březina. To jsou jména devíti oběti 21. srpna 1968 v Liberci. „Ráno v osm jsme se z rádia dozvěděl, že jsou v Liberci dva zastřelení. To obrátilo Liberec vzhůru nohama. Všichni běželi na náměstí. Já také,“ vzpomíná Detlef Pötsch prohlížeje si s manželkou fotky z tohoto dne na velkých panelech, které vyrostly při této příležitosti na libereckém Benešově náměstí. Je tam i jeden tank. „Když ho vidím, mám husí kůží,“ říká pamětník a fotí si ho. Ostatně i tehdy fotil. Sám se ocitl v palbě kulek a vyvázl jen se štěstím. Jiní je však neměli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Že Zeman mlčí? Nevadí, je to jeho právo. A Kiska... Zemanem vyznamenaný filmař promluvil.
Režisér filmu Palach Robert Sedláček, jenž před lety dostal vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, se nyní vyjádřil k tomu, že hlava státu nebude mít projev k výročí okupace. Jak říká, nevadí mu to. Rozhovor poskytl Sedláček serveru DVTV.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Tak smůla: Přímý přenos projevu Andreje Kisky v ČT nebude
Česká televize nakonec živě projev slovenského prezidenta Andreje Kisky k výročí srpna 1968 neodvysílá. Slovenská RTVS zrušila původní souhlas, který se souběžným vysíláním udělila. Požádala ji o to přímo kancelář slovenského prezidenta. Lze se domnívat, že jde o Kiskovo gesto, který s Milošem Zemanem udržuje blízké přátelské vztahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Kalousek: Pane premiére, omluvte se za zneužití vzpomínky na zavražděné
Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu projevu premiére Andreje Babiše v rámci pietního aktu před budovou Českého rozhlasu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Státní veterinární správa představí svou činnost na veletrhu Země živitelka
Státní veterinární správa (SVS) se letos opět představí na mezinárodním agrosalonu Země živitelka na výstavišti v Českých Budějovicích. Letošní 45. ročník největší zemědělsko-potravinářské výstavy v ČR, který se koná 23. – 28. srpna 2018, je věnován 100 letům českého zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Dominik Duka: Zprvu jsem se domníval, že jde o nějakou rozhlasovou hrou
Ve zpomínkové anketě pro týdeník Reflex vzpomíná kardinál Duka s padesátiletým odstupem na 21. srpen 1968 a invazi vojsk Varšavské smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Srpen 68 je nejen historickou událostí, ale i symbolem zrady, agrese a okupace
Komentář na facebookovém profilu k výročí srpnových událostí roku 1968
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Premiér by si měl uvědomit, že i svým dílem přispívá k polarizaci společnosti
Komentář předsedy Senátu k průběhu pietního aktu před budovou Českého rozhlasu, který se konal při příležitosti výročí srpnových událostí roku 1968
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
ÚZSVM v Novém Jičíně převzal od státních institucí 67 nepotřebných nemovitostí
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně převzalo za první pololetí roku 2018 od dvou státních institucí 67 nemovitostí v účetní hodnotě více než půl milionu korun. ÚZSVM je podle zákona o majetku státu příslušný k převzetí majetku, které organizační složky státu a další státní organizace pro svoji činnost nepotřebují a hospodařit s ním v souladu se zákonem o majetku státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Bylo to ponížení. Bránit se? Sebevražda. Ale díky NATO... Generál Pavel příkře nejen o srpnu 1968
Generál Petr Pavel zavzpomínal pro MF Dnes na srpen 1968. V době, kdy sem vstoupila vojska Varšavské smlouvy, mu bylo sedm let. Co si myslí o obraně proti okupantům? Podle jeho slov by se to rovnalo sebevraždě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Zelení připomínají 50. výročí invaze. Následky srpna 1968 jsou dodnes živé
Dnes je tomu 50 let, kdy vtrhla vojska členů Varšavské smlouvy na území ČSSR. Srpen 1968 je potřeba si nejen připomínat, ale také se zamýšlet nad jeho následky a vzít si z něj ponaučení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Vedení Akademie věd jednalo s Andrejem Babišem v Dolních Břežanech
Premiér Andrej Babiš navštívil 20. srpna světově unikátní laserové pracoviště ELI Beamlines v Dolních Břežanech, které je výzkumným centrem Fyzikálního ústavu AV ČR. Provázelo ho tam kompletní vedení Akademie věd: předsedkyně Eva Zažímalová i místopředsedové Jan Řídký, Zdeněk Havlas a Pavel Baran. Premiér s nimi diskutoval o dalším provozu infrastruktury. Zajímal se především o dlouhodobou udržitelnost a přínos ELI Beamlines v rámci mezinárodní vědecké komunity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Dopis obyvatelům Ruska: Nedovolte vašim vládcům páchat další krveprolití
Otevřený dopis obyvatelům Ruska padesát let po invazi do Československa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Považuji pokusy o diskreditaci veřejnoprávních médií za nepřijatelné
Projev předsedy Senátu PČR pana Milana Štěcha u příležitosti padesátiletého výročí sovětské okupace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Kontrola Potravinářské inspekce ukázala nízkou kvalitu dovozových sýrů – nevyhověl každý čtvrtý
Na základě nevyhovujících výsledků minulých kontrol uskutečnila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) cílenou kontrolní akci zaměřenou na segment přírodních polotvrdých sýrů původem ze zahraničí. K nejznámějším druhům polotvrdých sýrů patří mezi tuzemskými spotřebiteli eidam, čedar, gouda a další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Hodnej vůl Dubček. Vládnoucí třída chrání agresivní muslimy. Snad se ještě můžeme sluníčkářů zbavit. Profesor Tomský vzpomíná na rok 1968 a srovnává komunisty s dnešními „humanisty“
ROZHOVOR „Dnešní humanisté prosadili také, byť podstatně mírnější, dozor veřejného prostoru (či absurdní genderová studia na univerzitách), postih „islamofobie“, rovnostářství dětí s rodiči a podobně. Nevím, snad máme ještě možnost se jich zbavit, a to dokonce bez násilí, u volební urny. Mám o tom ale někdy pochyby, dlouhodobá propaganda značnou část intelektuální mládeže zblbla a tu dělnickou zradikalizovala,“ říká profesor Alexander Tomský, který v roce 1968 emigroval do Velké Británie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Vích (SPD): Zrušení základní vojenské služby bylo chybou
Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) je pro opětovné zavedení základní vojenské služby. Je to nereálné. Odvody odvedenců se neprovádí, v osmi krajích nejsou kromě KVV žádné vojenské útvary a neexistuje ani funkční koncepce mobilizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Liberec si dnes připomněl devět obětí srpnové okupace 1968
Minutou ticha a položením květin si dnes dopoledne Liberec připomněl devět obětí srpnové okupace 1968. Lidé u památníku tvořeného tankovým pásem se jmény obětí zapalovali svíčky. Liberec byl před 50 lety po Praze druhým nejcitelněji postiženým městem, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Je nutné vždy dobře přemýšlet
Mnozí kroutí nevěřícně hlavou, opět řešíme tzv. pamlskovou vyhlášku. Nápad, který vznikl, zakazoval téměř vše, co děti mají rády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zemane, zmiz už! Zemane, díky... Drsné i překvapivé vzkazy prezidentovi. A slova: Češi jsou dnes nejšťastnější za 1000 let
Česko si v těchto hodinách připomíná smutné padesáté výročí počátku sovětské okupace našeho státu. Připomínají si ho i lidé na sociálních sítích. Ozvala se spisovatelka a režisérka Monika Le Fay, šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr i psychoanalytik Tomáš Rektor. Ten prezidentu Miloši Zemanovi poděkoval za to, jak se dnes chová. Opravdu. Publicista Martin Zvěřina poté Zemanovy kritiky pořádně sepsul.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Antonová (Žít Brno): 50. výročí 68? Nechceme novou železnou oponu. Navrhujeme vystoupit z V4
Hnutí Žít Brno navrhuje k 50. výročí roku 68 vystoupit z Visegrádské skupiny. Identifikuje v něm spolek V4 jako hrozbu pro Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Jak dlouho ještě budou umírat čeští vojáci v Afghánistánu?
Vždy, když zahyne v tzv. zahraničních misích český voják, zintenzivní diskuse o jejich smysluplnosti. Mezi politiky, v médiích, mezi lidmi. Nejinak je tomu i po nedávné násilné smrti tří vojáků – příslušníků 42. mechanizovaného praporu z Tábora. Od této události bylo publikováno tolik článků, vyjádřeno tolik názorů na tuto tragédii a na účast našich vojáků v zahraničních misích, že je velice obtížné napsat něco nového.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Benzín a auto Miroslavy Němcové... Politička ODS obdržela ošklivou připomínku
Novinář MF Dnes Miroslav Korecký tak trochu odbočil od nejzmiňovanějšího tématu posledních dní. Česko si připomíná 50. výročí počátku sovětské okupace Československa. Korecký však upřel pozornost jinam. Do trochu jiné minulosti a na čtyři české politiky. Na Miroslava Kalouska (TOP 09), na Miroslavu Němcovou (ODS), a jejího stranického kolegu Martina Kupku a na středočeskou hejtmanku Jaroslavu Pokornou-Jermanovou (ANO). Toto o nich napsal...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Neziskovky? Ministryně financí odhalila své záměry
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se v rozhovoru pro deník Právo rozhovořila o důchodech, ale i o daních či budoucnosti neziskových organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Rok 68 jinak: USA, pozor na příklad SSSR. Co znamenal 21. srpen pro Západ? Nic. Převratná reportáž v ruské TV
Československo okupované roku 1968 k nějakému velkému zhoršení vztahů SSSR–Západ/USA nevedlo, přispívá do debaty o 21. srpnu historička a analytička Veronika Sušová-Salminen. Ta se věnuje i tomu, zda si máme „dávat pozor na Rusy“ a v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz zmiňuje novou reportáž ruské televize, která se vypořádává s invazí vojsk Varšavské smlouvy k nám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Račok: Klíčem jsem Havlovi nezvonil, dnes jsem na to hrdý
Jak jste se chovali vy před listopadem '89. To jste si netroufli nic kritizovat. Teď mají kritikové plné huby negativních výrazů, ale to pozitivní berou za samozřejmé. Uvědomte si, že většina dnešních politiků jsou Husákovi a Jakešovi pohrobci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Plavby Olomouc: Jedinečný festival "Řeka má duši" přilákal stovky diváků
V Česku ojedinělý festival na vodní hladině „Řeka má duši“ i letos v nové lokalitě přilákal stovky diváků. Na ty čekalo nejen divadelní představení, ale i další doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Místo pietního aktu politická provokace
Sleduji přímý přenos z kladení věnců před budovou Českého rozhlasu. Má jít o pietní akt, připomenutí historických událostí a jejich obětí z doby před padesáti lety. A významu těch událostí a tehdejších činů pro současnost. A budoucnost. Místo pietní nerušenosti však slyším převážně pískot, řev. Někteří řečníci ani nemohou promluvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Erik Best porovnal všechny tři české prezidenty. A připomíná, který z nich srovnal sovětskou okupaci s tou nacistickou
Nad výročím invaze vojsk Varšavské smlouvy 21. srpna 1968 se zamýšlí na serveru Fsfinalword.cz i politický a ekonomický komentátor Erik Best. Podnětem k jeho zamyšlení byla především komparace reakcí všech tří prezidentů samostatné České republiky. Reagoval tak především na „velké ticho“ ze strany současné hlavy státu při příležitosti 50. výročí sovětské invaze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Smutná vzpomínka
Komentář na facebookovém profilu k výročí srpnových událostí roku 1968
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Zdrogovaní a bez dokladů. Policie má ve středních Čechách problém, lidé jsou v ohrožení
Řidiči, kteří řídí automobil pod vlivem drog, jako jsou amfetamin či metamfetamin a jiné návykové látky, i přes zákaz řízení, se to na Kladensku začíná hemžit. Jen v tomto roce místní policie zaznamenala už třetí takový případ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Asociální! Bereme i nejchudším třetinu peněz! Buďme rádi, že za ty peníze někdo dělá. Pirátský poslanec ťal do bolavého místa
Příjmová chudoba a vysoké zátěžové odvody pro minimální mzdy – problém, který trápí mnoho českých rodin. Řadě domácností nestačí jejich nízký příjem ani na základní potřeby. Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík upozorňuje, že lidé pobírající minimální mzdu činí odvody státu 36 % z jejich superhrubé mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
MMR: Dalších 16 milionů euro putuje na společné projekty ČR a Slovenska
V Programu přeshraniční spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Česká republika bylo schváleno dalších šestnáct projektů ve výši cca 16,1 mil. EUR z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Jsou určeny především ke zvýšení atraktivního kulturního a přírodního dědictví pro obyvatele a návštěvníky přeshraničního regionu. Dosud tak bylo schváleno celkem 87 projektů ve výši 62,8 mil. EUR, což činí cca 70 % alokace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Memento roku 1968 - Pokud dnes přijdeme o svobodu, bude to naše vina
Události roku 1968 mohou mít mnoho výkladů, které se budou lišit podle toho, kdo je vykladačem. Byl to historicky ojedinělý pokus o reformu socialismu? Byl to spor frakcí uvnitř komunistické strany, který zase odnesli nevinní lidé? Došlo by nakonec stejně k přítomnosti sovětských vojsk na našem území, protože si to Moskva stejně už dlouho přála a takto k tomu měla záminku? O tom se zřejmě bude možno přít dlouho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Andrej Kiska: Moc tehdy převzali bezcharakterní jedinci. Dnes máme NATO a EU, pilíře svobody.
V úterý před osmou hodinou večer vystoupil se svým projevem k 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa před kamerami České televize slovenský prezident Andrej Kiska. Připomenul například oběti invaze z roku 1968 a také následnou normalizaci. „Povinností demokratických politiků je chránit svobodu,“ zdůrazňoval a kladl důraz na to, aby se mladým a dětem více přiblížily tyto srpnové události i změna, jakou nám přinesl listopad 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Poučením z minulosti musí být naše jasné ukotvení ve společenství demokratických států
Občanští demokraté se dnes sešli na Klárově, aby si připomněli smutné 50. výročí sovětské okupace Československa v roce 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Srpen 1968 podle předsedy Senátu Štěcha ukázal zásadní roli veřejnoprávních médií
Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) v souvislosti s 50. výročím srpna 1968 zdůraznil roli veřejnoprávních médií pro objektivní informování občanů. Pokusy o diskreditaci České televize, Českého rozhlasu a České tiskové kanceláře jsou nepřijatelné, řekl Štěch při dnešní pietě za oběti okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy před budovou Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Třetina mladých ani netuší, co se tehdy stalo. Politici si jen nahánějí body. Mladý novinář o realitě srpna 1968
Jan Palička se na serveru Zdroj.cz zamýšlí nad 50. výročím sovětské invaze, které v těchto dnech výrazně rezonuje ve společnosti. Podle něj i přesto, že tento den patřil k nejčernějším dnům našich moderních dějin, přístup k výročí mu patřičně neodpovídá. Výuka na školách o událostech roku 1968 a vpádu zemí Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem na území Československa je podle něho výrazně tristní. „Třetina mladých lidí vůbec neví, co se tehdy odehrálo. Nebyl by u příležitosti jubilea čas na změnu?“ zamýšlí se vážně Palička. Naopak velké oblibě se historicky významné výročí těší u značné části politického spektra. Ti ale ve svých aktivitách spatřují jiný cíl – „vytřískat maximum pro vlastní selfpromo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Kalousek: Estébák Babiš znectil pietu. No co, lidi pískali. Kdyby mluvil agent gestapa, taky byste byli ticho?
Když měl dnes Andrej Babiš, premiér ČR, u výročí okupace z roku 1968 projev, ozývalo se pískání. A Miroslav Kalousek jako jeden z představitelů tzv. demokratické opozice si nemohl odpustit komentář na Twitteru a Facebooku. Že Babiš promluvit musel, to uznal i on, ale stejně si důvod ke kritice našel. A pak začala padat slova o gestapu a Letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Vypískání Babiše u budovy Českého rozhlasu? Pro tento občanský odpor mám pochopení
Komentář na facebookovém profilu k průběhu pietního aktu před budovou Českého rozhlasu, který se konal při příležitosti výročí srpnových událostí roku 1968
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Jan Bureš: Konec řecké ságy střídá strach z Itálie
Konec řeckého programu měl být oslavou úspěšného “vyřešení” euro-krize. Na jazyku však zůstává hořká pachuť. A to nejenom kvůli Řecku, které sice zůstalo v eurozóně, ale prošlo si jednou z nejhorších poválečných recesí, je zatížené extrémní mírou chudoby a zbylé dluhy jsou tak vysoké, že se těžko obejdou bez dodatečné restrukturalizace. Novým problémem na obzoru zůstává Itálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
ÚOHS: Vyjádření k pochybnostem o nepodjatosti a mlčenlivosti členů rozkladové komise ve věci mýtného
Všichni členové rozkladové komise, která zasedala ve věci rozkladu proti prvostupňovému rozhodnutí ve věci mýtného systému, podepsali prohlášení o tom, že nejsou v dané věci podjatí a současně jsou smluvně vázáni mlčenlivostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Okamura: Výročí okupace roku 1968 se bohužel stalo předmětem současného politického boje
Komentář na facebookovém profilu k průběhu pietního aktu před budovou Českého rozhlasu, který se konal při příležitosti výročí srpnových událostí roku 1968
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Sověti byli připraveni na třetí světovou válku. Historik odhalil šokující souvislosti srpna 1968
V pořadu Pro a proti Českého rozhlasu vystoupili ředitel obecně prospěšné společnosti Post Bellum Mikuláš Kroupa a historik z Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu Daniel Povolný. Oba dva hovořili o srpnu 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti na zítřejší schůzi navrhnou zařazení bodu, který má zamezit skokovému růstu platů politiků
Piráti na zítřejší schůzi Sněmovny navrhnou zařazení bodu, který má zabránit skokovému zvýšení platů politiků o 20 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Novým předsedou Nejvyššího správního soudu bude Mazanec
Prezident Miloš Zeman sdělil místopředsedovi Nejvyššího správního soudu (NSS) Michalu Mazancovi, že ho 18. září jmenuje předsedou NSS. Soud Mazanec povede od 1. října. Mazanec to řekl novinářům po dnešním setkání se Zemanem na Pražském hradě, informaci následně potvrdil na Twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Národní bezpečnostní úřad: Poznatky z kontrol za rok 2017
Oddělení kontroly Národního bezpečnostního úřadu přísluší podle § 143 zák. č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "Zákon") kontrolovat, jak orgány státu, právnické osoby, podnikající fyzické osoby a fyzické osoby dodržují právní předpisy v oblasti ochrany utajovaných informací, tedy Zákon a prováděcí předpisy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Koalice Merkelové se potápí. Průzkum mluví jasnou řečí
Aktuální průzkum společnosti Insa pro deník Bild přidělává na čele kancléřky Angely Merkelové další vrásky. Vládnoucí koalice již zdaleka nemá nadpoloviční většinu a její preference stále klesají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Exkluzivně: Dubček, Husák a informace, které se o roce 1968 příliš neříkají. Historik Macháček zná sovětské archivy, nyní promluvil
ROZHOVOR Český historik Michal Macháček je autorem oceňované knihy o Gustávu Husákovi. Při práci na ní se mimo jiné dostal i k některým archivům v Moskvě, je tedy neobyčejně kompetentním komentátorem i pro události ze srpna 1968. Hovořili jsme s ním zejména o československých politicích, kteří byli na tehdejších událostech zainteresováni. Alexandru Dubčekovi, Gustávu Husákovi- ale třeba také Vasilu Bil'akovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Zimola (ČSSD): Úctu všem statečným, kteří měli odvahu stát si za svým
Komentář na facebookovém profilu k výročí srpnových událostí roku 1968
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 17:34, zobrazit podobné
BESIP: Roste počet nehod, od nichž viníci ujeli
V období od ledna do července 2018 bylo na pozemních komunikacích v České republice evidováno 10 110 dopravních nehod, od kterých jejich viníci ujeli. Tyto nehody se na všech nehodách podílí 17,2 %, v průměru tak od přibližně každé 6 nehody viník odjede. Historicky se jedná o nejvyšší podíl od vzniku samostatné České republiky. V důsledku těchto nehod bylo v letošním roce usmrceno již 8 osob. Vloni ve stejném období neodjel viník od žádné smrtelné nehody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Farský (STAN): Mlčící prezident a blábolící premiér
Komentář na facebookovém profilu k výročí srpnových událostí roku 1968
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Ne, vy si ty migranty vezměte! Loď s uprchlíky, které nikdo nechce. Salvini vydal ultimátum
Vylodíte se, až si vás Evropská unie rozdělí. Tak by se dalo popsat, jak se Matteo Salvini zachoval k 177 migrantům na lodi Diciotti, která nyní kotví v přístavu Catania na Sicílii. Salvini totiž migrujícím Somálcům a Eritrejcům na palubě nepovolil vylodění, dokud si je prý nerozeberou ostatní členské státy Unie. Informovaly o tom britský Guardian a server Euronews.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Kalousek a Topolánek se vyjádřili k řevu a pískání. A padlo: Babiši, ty babičky z venkova tě podpořit nepřijedou
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek a neúspěšný prezidentský kandidát Mirek Topolánek se na svých twitterových profilech vyjádřili k událostem při dnešní pietní akci před budovou Českého rozhlasu. Dav zde totiž vypískal premiéra Andreje Babiše i předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
CzechInvest: Příležitost pro start-upy prezentovat jejich byznys před investory v Londýně
Letos na podzim pořádá CzechInvest setkání českých start-upů s možnými investory či obchodními partnery z Londýna. Termín pro zaslání přihlášek prodloužil do 30. srpna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nesouhlasím s tím, že jsou dnes svobody ohroženy. Každý si může říkat a psát co chce
Premiér Babiš vyjádřil u Českého rozhlasu úctu obětem okupace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů prověřuje další možné úniky osobních údajů
Úřad pro ochranu osobních údajů prověřuje v polovině srpna další případy, ve kterých mohlo dojít k úniku osobních dat významného počtu lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Rakouský tisk k roku 1968: Proti cizí moci je třeba bojovat
Pražské jaro se ukázalo jako iluze a „socialismus s lidskou tváří“ jako prázdné heslo. Přesto musí poučení z boje proti cizí nadvládě a politické diktatuře znít: „Nikdy se nevzdávat!“ V dnešním sloupku rakouského listu Der Standard to napsal novinář maďarského původu Paul Lendvai, který z Maďarska odešel po násilném potlačení tamní revoluce z roku 1956. Zprávu převzala ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Výrobce sportovních pohárů chce na finGOOD získat dva miliony k expanzi do USA
Jejich trofeje již tradičně oceňují úspěšné amatérské i profesionální sportovce v řadě zemí nejen Evropské unie. Firma Poháry Bauer působí na trhu již téměř patnáct let a zákazníkům nabízí různé typy trofejí jak z katalogu, tak individuálních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
SMS ČR podává trestní oznámení za zneužití zákona o svobodném přístupu k informacím
Sdružení místních samospráv ČR jakožto organizace sdružující více než 1700 obcí a měst dnes podalo trestní oznámení na Romana Míku. Dotyčný podle názoru SMS ČR zneužívá zákona o svobodném přístupu k informacím k tomu, aby samosprávy systematicky zahlcoval banálními dotazy a obohacoval se díky finančním kompenzacím, které od nich následně požaduje, pokud při povinném zveřejnění odpovědi na jeho dotaz formálně pochybí. Tímto způsobem vydělává měsíčně desítky tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Pískání na Babiše, hulákání před Rozhlasem. Výzvy ke klidu zbytečné. To byla lůza! padlo pak
U budovy Českého rozhlasu v Praze se před pietním aktem k připomenutí události 21. srpna 1968 shromáždilo několik stovek lidí. Skandují hesla proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO), kterého při příchodu vypískali. Babiš je jedním z řečníků, piety za oběti okupace vojsky Varšavské smlouvy se účastní i předsedové Senátu Milan Štěch (ČSSD) či Sněmovny Radek Vondráček (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Kuder (Svobodní): Privatizovat všechny byty. Co nejdřív
Narazil jsem na Facebooku na příspevěk Zelených, kteří vybízeli občany k pronájmu městských bytů na Praze 6. Ve slabé chvilce jsem se rozhodl tento příspěvek okomentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
ČPZP vrátí pojištěncům téměř 14 mil. Kč z doplatků za léky
Částku přesahující 13,7 milionu korun vrací v těchto dnech Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) svým pojištěncům, kteří ve druhém čtvrtletí překročili ochranný limit na započitatelné doplatky za léky. Nárok na vratku přeplatku má celkem 26 000 klientů této pojišťovny. Nejvyšší přeplatek činí 11 070 Kč a bude zaslán pojištěnci z Moravskoslezského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Ta přebarvená historie nás jednou dožene…
V tomto roce si připomínáme 100. výročí vzniku společného státu Čechů a Slováků. Slavíme i bilancujeme, přišly slavné dny, na které jsme hrdi, byly i černé dny, na které chceme zapomenout. Letos si připomínáme zejména ta osmičková výročí, která měla svůj slavný počátek v roce 1918, tedy vznik Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
ČSÚ: Utonulých je méně než v předchozích letech
Vloni se utopilo 181 Čechů, stejně jako o rok dříve. Za uplynulých deset let se jedná o nejnižší hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Přemysl Sobotka: Václav Klaus ml. se dostal mimo myšlení ODS. Je tragédie, že lidé volí komunisty
ROZHOVOR K Rusku je potřeba přistupovat z pozice suverénního státu, říká ze své osobní zkušenosti bývalý předseda Senátu Přemysl Sobotka. „Rusko je v podstatě expandující země a půjde tam, kde je mu dovoleno. Co dělala Evropská unie, když Rusko obsazovalo Abcházii a Jižní Osetii nebo Podněstří? Vzpamatovala se, až když Rusko obsadilo Krym. Ale to už měl Putin jasně signalizováno, že když si vezme kus Gruzie, Moldávie, tak se vlastně nic neděje, tak si vzal i kus Ukrajiny,“ prohlásil Přemysl Sobotka (ODS), dnes náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort zdravotnictví, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Německo: Šok v Drážďanech! Nechutný čin! Více o znásilnění Češky mužem tmavé pleti
Server TSG24, který přináší informace z Drážďan, informoval o tom, že v tomto městě došlo ke znásilnění osmadvacetileté Češky. Útočník zatím není blíže znám. Článek začíná zvoláním „Šok v Drážďanech!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Pouze 25 procent kontrolovaných hraček bez závad
Česká obchodní inspekce v 1. čtvrtletí roku 2018 kontrolovala dodržování zákona o technických požadavcích na výrobky, které musí splňovat nejen bezpečností parametry tak, aby nedošlo k ohrožení zdraví dítěte, ale i další důležité informace pro spotřebitele. ČOI provedla 395 kontrol hraček a porušení právních předpisů zaznamenala v 294 případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Šedlbauer (ZpL): Zakázka na rekonstrukci budovy D je podezřelá, její průběh je nutné prověřit
Rekonstrukce budovy D krajského úřady patří mezi největší připravované projekty Libereckého kra-je pro příští roky s předpokládanou cenou 250 mil. Kč. V této budově má být po její rekonstrukci umístěn podnikatelský inkubátor a nové stravovací centrum. V rámci výběrového řízení na dodavatele stavby se ovšem vyjevily okolnosti, které jeho průběh silně zpochybňují a ohrožují úspěšnou realizaci celého projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Kapsch kvůli mýtu podal trestní oznámení na člena komise antimonopolního úřadu, kterého tam dosadil premiér Babiš
Společnost Kapsch podala trestní oznámení na advokáta Jana Hrazdiru, který je členem rozkladové komise Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže k mýtnému tendru. Společnost o tom informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Opovrhují českým národem. Už slyším řev sluníčkářů… Máme odpustit Rusku za rok 1968? Tak tohle nám řekli kníže, Keller, Filip, Foldyna či Okamura. Odpovědi vás mnohdy překvapí
ANKETA V těchto dnech si připomínáme kulaté výročí invaze Sovětského svazu a dalších států Varšavské smlouvy v Československu v roce 1968. ParlamentníListy.cz položily politikům provokativní otázku, zda už podle nich přišel čas tuto věc Rusku odpustit, nebo to nelze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Děti objevovaly přírodu Českého Švýcarska „všemi smysly“
Venkovní učebna v areálu Správy národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě v červenci opět ožila, když přivítala účastníky pětidenního přírodovědného programu, který společně již pátým rokem uspořádaly České Švýcarsko o.p.s. a Správa Národního parku České Švýcarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Paroubek: 50. výročí sovětské invaze do Československa
Česká média a zejména Česká televize věnují velkou pozornost událostem v srpnu 1968. Musím říci, že materiály, které jsem dosud viděl v ČT, jsou vesměs velmi objektivní. A mladší generace, která události před padesáti lety nemohla zažít, si může utvořit celkem dobrou představu o tom, co se tehdy v srpnu 1968 i před ním stalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Petr Kolman: Veselá mysl (skoro) půl zdraví
Z notýsku občanského pasivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
NPÚ: Fasáda Národního muzea nese i nadále stopy historických událostí
Národní památkový ústav při obnově budovy Národního muzea vždy považoval za prioritu jak monumentální a celistvé působení architektury budovy muzea, tvořící závěr Václavského náměstí, tak i připomenutí událostí 21. srpna 1968, jichž se stavba stala neodmyslitelným symbolem. Vzhledem k započaté mediální diskusi nad otázkou barevnosti obnovené fasády pokládá NPÚ za potřebné seznámit veřejnost s následujícími odbornými fakty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
V minulosti zkoušela podnikat s Palestinci. Teď chce do Senátu za protiislámskou SPD
AKTUALIZOVÁNO Elvíra Hahnová, kandidátka protimigrační a protiislámské SPD do Senátu v Chomutově, působila v minulosti jako jednatelka ve společnosti dvou občanů území zvaného Palestinská autonomie. Společnost, která měla podnikat v dovozu exotických potravin do hotelů a restaurací ovšem nikdy podnikat nezačala a následně prošla likvidací. Její vlastníci se vrátili do vlasti, odpověděla Hahnová. Firma následně prošla likvidací a již neexistuje. Firma neměla nikdy žádné zisky, žádné zaměstnance a vždy podávala nulová daňová přiznání, lze dohledat na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Richard Seemann: Putin se protancoval do Berlína
Ruský prezident Vladimír Vladimirovič Putin potřeboval pouhých 90 minut k tomu, aby vstoupil do rakouské historie, jak poznamenal jeden z komentátorů „stylem hodné doby habsburské monarchie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Povodí Moravy vyhlašuje grant na podporu dobrovolných hasičů
I v letošním roce Povodí Moravy, s. p. podpoří jednotky sborů dobrovolných hasičů (SDH) a proto vypisuje grantové řízení. To je tentokrát zaměřeno na financování osobních ochranných prostředků, výzbroj a výstroj hasičů. O podporu v celkové výši 80 tis. Kč mohou žádat jednotky SDH nebo občanská sdružení (spolky) až do 30. září 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Nové sankce proti Rusku považuji za účelové a neopodstatněné
Komentář na facebookovém profilu k sankcím proti Rusku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Pokrytče, nadával Dominik Feri 25letému komunistovi za rok 68. Ten mu to vrátil přes knížete. A Jakub Železný také přiložil
Dnes uplynulo 50. let od srpnové invaze 1968, která odstartovala více než dvacet let trvající sovětskou okupaci Československa. Většina dnešních politiků byla tehdy buď jen dětmi, nebo invazi vůbec nezažili. Platí to především o nejmladších politicích České republiky, kteří se narodili až po sametové revoluci. Jak se dívají na srpen 1968? Debata se zvrtla v ostrou přestřelku mezi Ferim a komunistou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
6 let Hitlera bylo horších než celá okupace od SSSR! Generál Blaško je z roku 68 už „unavenej” a mluví o zadku
ROZHOVOR „Jako mladý jsem s tím nesouhlasil, i teď to vidím jako problém. Strašně mi ale vadí, co se kolem toho děje. Tenkrát to byl Sovětský svaz. Dneska se to hází na krk Rusům. S dnešním Ruskem to nemá nic společného. Je to hloupé, přesně podle požadavku mainstreamu, že Rusko je zločinec, okupant a já nevím co. Už jsem z toho unavenej,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generál Hynek Blaško k srpnové vojenské intervenci armád Varšavské smlouvy z roku 1968 a dnešním reakcím na ni. Připomíná také jinou okupaci, tu z března 1939. „Z hlediska dějin našeho národa byla daleko více devastujících šest let, kdy tu vládli nacisti, než celá okupace Varšavské smlouvy,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 07:34, zobrazit podobné
Foldyna k roku 68: Kurva, dnes ta přiblbla v TV nebudou vykládat. Kádrováci proti Rusku, polibte mi... !
Poslanec Jaroslav Foldyna zavzpomínal na 21. srpen 1968. Pořádně se přitom rozčílil na „přiblbla varující před dnešním Ruskem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 07:34, zobrazit podobné
Zeman vybírá nového šéfa Nejvyššího správního soudu. Sejde se s Mazancem
Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne setká na Pražském hradě s místopředsedou Nejvyššího správního soudu (NSS) Michalem Mazancem. Informaci Hospodářských novin ČTK potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident nyní vybírá nástupce Josefa Baxy v čele NSS, podle informací listu je Mazanec jeho favoritem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Slovensko si připomene výročí vojenské invaze z roku 1968
Výročí vojenské invaze zemí Varšavské smlouvy do Československa v srpnu roku 1968 si dnes Slovensko připomene sérii vzpomínkových a společenských akcí. U příležitosti 50. výročí zahájení okupace někdejšího společného státu Čechů a Slováků vystoupí v televizi s projevem slovenský prezident Andrej Kiska, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Koalice Spojené síly pro Prahu bude iniciovat vznik Muzea nesvobody
Připomínáme si padesát let od okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy, a to právě v době, kdy vláda ČR se poprvé od pádu komunistického režimu opírá o hlasy komunistů. Navíc je soustavně napadána svoboda slova a z úst nejvyšších ústavních činitelů jsou atakováni novináři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Historik: KGB zaznamenala na Ukrajině tisíc protestů proti invazi
Sovětská tajná služba KGB zaznamenala od 21. srpna do 7. září 1968 na Ukrajině přes tisíc protisovětských incidentů vyvolaných invazí do Československa. V rozhovoru pro ukrajinské vysílání Rádia Svobody to dnes řekl ukrajinský historik Oleh Bažan. Šlo podle něj o letáky a nápisy na budovách „Jsme s Československem“ nebo „Ruce pryč od Československa“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
České dráhy vypsaly soutěž na dodavatele 90 expresních vagónů
České dráhy pokračují v modernizaci dálkových vlaků. Jako náhradu starých vagónů poptávají výrobu dalších 90 moderních osobních vozů. S vítězem tendru uzavřou rámcovou smlouvu a vozy budou odebírat podle skutečných potřeb provozu a uzavřených kontraktů na dopravní obslužnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist