Oficiální zpravodajská média

Prezident Hospodářské komory navštíví podnikatele v Kraji Vysočina
Prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý navštíví ve středu 12. září podnikatele v Kraji Vysočina
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Poche se snaží obměkčit Hrad. Mohl by prý prezidentovi domluvit schůzku u Trumpa
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) opakovaně zdůrazňuje, že nechce Miroslava Pocheho (ČSSD) za ministra zahraničí. Poche je však toho názoru, že do toho Babiš nemá moc co mluvit. Vysvětlil také, proč. Pár slov přidal i na adresu prezidenta Miloše Zemana a Jiřího Paroubka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Protikorupční aktivista před kamerou rozbalil, co prováděl na financích Kalousek. A nebo ty zbrojní zakázky...
Moderátor Luboš Xaver Veselý si do internetové televize XTV.cz pozval ředitele české pobočky protikorupční organizace Transparency International Davida Ondráčku. A chvílemi nestačil koukat, co mu host vypráví. Došlo na zbrojní zakázky v Česku, na premiéra Andreje Babiše, na Miroslava Kalouska (TOP 09), na Jiřího Paroubka, ale i na prezidenta Miloše Zemana a na pomoc, které se mu dostalo z Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš vytočil KSČM slovy o zákazu komunistů. Může se mu to vrátit při schvalování rozpočtu
Premiér Andrej Babiš (ANO) svým výrokem, který pronesl ve středu při návštěvě německé metropole, rozčílil komunistickou stranu. V Německu totiž vysvětloval, jak je to v Česku s vlivem komunistů. A on uvedl, že KSČM nemá na vládu žádný vliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Příště mohou nastěhovat nepřizpůsobivé ke komukoli z vás a ti pak rozvrátí vaše obce a udělají vám ze života peklo. A pokud jde o Dubí a Chemnitz… Senátor Zeman hovoří
ROZHOVOR „Obrovským problémem jsou ty nemravné sociální dávky, které vyplácí stát těm problematickým komunitám. Oni pak díky těm štědrým sociálním dávkám obsazují centra měst, rozvrací vesnice a ulice. Když si někdo vedle vás koupí nějakou barabiznu a nastěhuje tam dvacet třicet čtyřicet takovýchto lidí, tak vám zbydou jen oči pro pláč, protože vaše nemovitost tím ztrácí hodnotu, váš život tam je velmi nepříjemný,“ upozorňuje senátor a starosta Albrechtic Jaroslav Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk dnes udělil další tituly „Nositel tradice lidových řemesel“
Tímto titulem oceňuje od roku 2001 ministr kultury řemeslníky, kteří nejlépe ovládají zánikem ohrožené technologie tradiční výroby, podílejí se na jejím uchování, šíření a předávání dalším generacím. V letech 2001 – 2017 byl titul udělen 69 řemeslníkům, v letošním roce k nim přibylo dalších pět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Právní stát
Opět veřejně oslovuji zákonodárce a vládu, aby se zamysleli nad stavem justice v naší zemi. Domnívám se, že je nejvyšší čas k nápravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Fake news! A druhá! Příběh o „řádění nácků v Kamenici“, který dramaticky šířila Merkelová, se rozpadá
Po demonstraci v německém městě Chemnitz (též uváděno pod českým názvem Saská Kamenice) minulé úterý dali mnozí němečtí politici v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou průchod zděšení z toho, že „městem pochodovali neonacisté“. Šířeny byly záběry hajlujících lidí a redaktoři k nim přidávali vyděšené komentáře. Na vraždu kubánsko-německého muže a na dva podezřelé imigranty, kvůli kterým vše vypuklo, se zcela zapomnělo. Týden poté se ovšem příběh o městě ovládaném neonacisty začíná rozpadat. Nejprve se ukázalo, že přinejmenším jeden z „hajlujících“ mohl být levicovým provokatérem. A poté šéf německé kontrarozvědky zpochybnil informace o „štvanici na cizince“, která ve městě měla probíhat a proti které kancléřka Merkelová rovněž zuřivě protestovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Stovky milionů korun měly v rozvědce zahučet velmi záhadně. A současná prověrka je prý také velmi podivná
Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) má velké problémy. Vnitřní inspekce rozvědky už nějaký čas řeší, zda a kam se mohly podít stovky milionů korun. Kauza se táhne už několik týdnů a měla být už ukončena. Podle MF Dnes ale toto vyšetřování probíhá jaksi podivně. Podívejte se, co se vlastně děje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pane poslanče, nejsou ti komunisté řízeni zvenčí, zajímalo čtenáře. Čtěte odpověď piráta Pikala
Místopředseda České pirátské strany Vojtěch Pikal začal odpovídat na dotazy čtenářů na serveru ParlamentníListy.cz. Týkaly se předsedy KSČM Vojtěcha Filipa či programu hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Před švédskými volbami ve stockholmském ghettu: Když se kluci večer nudí, tak jdou z nudy někoho zmlátit
Švédsko zaměstnávají tento víkend volby. V té souvislosti si dnešní MF Dnes všímá migrantů, kteří jsou tématem číslo 1. Popisuje situaci ve stockholmské čtvrti Rinkeby, jež je známá jako prototyp no-go zóny. Politici se v současné době prý k Rinkeby nehlásí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
FOTO Jak Patočkova redaktorka pronikla mezi antiislamisty a sbírala špínu. S falešným jménem a za peníze německé neziskovky
Na webu Deník Referendum, řízeném někdejším funkcionářem Strany zelených a ČSSD Jakubem Patočkou, vychází od začátku září seriál redaktorky Petry Dvořákové. Ta pod změněnou identitou infiltrovala hnutí odpůrců islámu a krajní pravice a coby „zamlklá příznivkyně protiimigrační scény“ sbírala informace, které nyní vydává ve svém seriálu. ParlamentníListy.cz se rozhodly doplnit obrázek její investigativní přetvářky pohledem našeho zpravodaje, který ji v její roli měl příležitost poměrně detailně poznat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Přihlaste svou DestinaCZi do sedmého ročníku soutěže agentury CzechTourism
Agentura CzechTourism vyhlašuje akvizici turistických atraktivit pro soutěž DestinaCZe. Hlavní myšlenkou soutěže je představit turistům méně známá a zajímavá místa v regionech České republiky. Jedná se o jedinečnou příležitost pro provozovatele, jak se zviditelnit na trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okolnosti srpna 1968, o kterých se mlčelo. Hrozila jaderná válka
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz představují analytický komentář Čechoameričana Jiřího Valenty, akademika zabývajícího se režimy sovětského typu, k 50. výročí srpnových událostí roku 1968. Valenta má doktorát z prestižní John Hopkins University a v minulosti působil jako vedoucí katedry sovětských a východoevropských studií na univerzitě v Miami. Je členem Rady pro mezinárodní vztahy (Council on Foreign Relations) sídlící v New Yorku. Podle Jiřího Valenty události srpna 1968 neblahým způsobem přispěly k vyhrocení vztahů mezi sovětským Ruskem a Čínou, které kulminovalo necelý rok později na řece Ussuri. Dramatická situace trvala několik měsíců a jak poznamenává Valenta, i sám Henry Kissinger později uznal, že se v té době Spojené státy obávaly možné jaderné eskalace celého konfliktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Popletený Janek Kroupa, co má z ostudy kabát. Jiří Paroubek zavzpomínal na své zážitky s investigativním novinářem
Expremiér Jiří Paroubek se celá léta nijak netají tím, že nemá rád, velmi mírně řečeno, investigativního novináře Českého rozhlasu Janka Kroupu. Teď se rozhodl důkladně vysvětlit, proč tomu tak je. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vajíčka opět na scéně
Když jsem si přečetl vyjádření lídrů pravicové TOP 09 při zahájení volební kampaně této strany, která se v řadě průzkumů veřejného mínění z poslední doby propadá pod úroveň 5 % volebních preferencí, byl jsem zděšen. TOP 09 burcuje proti „rudým voličům“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Ty debile jeden!“ křičel Poche na ministra. „A ty taky půjdeš do prd*le!“ obořil se na radní. Psal se rok 2016 a my přinášíme očité svědectví
V momentě, kdy ParlamentníListy.cz napsaly první materiál o postavě sociálního demokrata Miroslava Pocheho, otevřely nevědomky pomyslnou Pandořinu skříňku. Jen za posledních několik dnů dorazilo do redakce přibližně deset očitých svědectví, jak se tento muž, obecně považovaný za vládce pražské socdem, chová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Andrej Babiš buď vůbec nechápe situaci, nebo přímo oklamává lidi
Komentář na facebookovém profilu k výrokům premiéra Babiše o EU a migraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Kam se vlastně řítíme
Několik slov k událostem tohoto týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti) v Karlovarském kraji
Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš je dnes na návštěvě Karlovarského kraje. Navštíví Karlovy Vary, Loket, Sokolov, Cheb a Mariánské Lázně. Setká se se členy, příznivci i veřejností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Indický prezident a kapitáni průmyslu. Byli jsme na česko-indickém fóru, kde se plánovala společná budoucnost
Salonek Karel v pražském hotelu Four Seasons se v pátek před sedmnáctou hodinou zaplnil českými a indickými podnikateli. Čekali na česko-indické forum, pořádané Hospodářskou komorou České republiky, jehož se měl zúčastnit i indický prezident Rám Náth Kóvind, který je právě na státní návštěvě České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Co vše mluví pro válku (3)
Za předpokladu, že NYT (New York Times) ve spojení s anonymním příspěvkem nazvaném I Am Part of the Resistance Inside the Trump Administration, zveřejněném 5.9.2018 nehospodaří s pravdou, co se týče identity autora článku, lze si dobře představit úroveň morálky a zbabělství jak v tomto prestižním deníku, tak i v aparátu prezidenta Trumpa. Za normálních okolností by každý profesionál nesouhlasící s politikou a vedením prezidentského úřadu dal výpověď, nehrál by si na spasitele USA s pomocí sabotáže (trestního činu) a vyšel by ze stínu na výsluní veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dospělý člověk si nechá vytetovat koblihu? Dětinskost, jakou politika ještě neviděla, žasne advokát
Advokát Aleš Rozehnal se pro server HlídacíPes.org rozepsal o tom, co nám ukázala vytetovaná kobliha. Hovořil tak o premiérovi Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Další dva fejky jako bejky - Novičok a Merkel
"K hromadným útokům na lidi "neněmeckého vzezření" v saském městě Chemnitz (Saská Kamenice) nedošlo, řekl pro páteční vydání deníku Bild šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maassen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Každému se může stát, že se objeví závistivý blbec, který pošle anonymní udání
Projev prezidenta republiky při vyhlášení výsledků soutěže Nejlepší starosta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bývalý lidovec Čižinský vyložil, jak v Praze porazí korupci. Chce jít občanskou cestou s lidmi
S lidmi ochotnými si komplikovat život porazíme na pražském magistrátě korupci a neprůhlednost, říká starosta Prahy 7 a poslanec Jan Čižinský. Za předpokladu, že jeho občanská iniciativa Praha sobě v říjnových volbách zvítězí. „Sbírali jsme podpisy, abychom zjistili, jestli to má cenu. A teď víme, že ano,“ říká v rozhovoru pro Novinky.cz poslanec, který chce zabránit, aby se Praha stala městem pouze pro elity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
V Lánech zapálili Masarykovu vatru. Potkali se u toho Zeman i Schwarzenberg
Prezident Miloš Zeman dnes v Lánech na Kladensku zapálil Masarykovu vatru k 81. výročí úmrtí prvního československého prezidenta. Spolu se Zemanem přiložili louče k ohništi čestný předseda TOP 09 a Zemanův někdejší rival v prezidentské volbě Karel Schwarzenberg, lánský starosta Karel Sklenička a dobrovolní hasiči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Správa NP Podyjí se dohodla s Radou na nové zonaci. Vyhlášení je v rukou MŽP
První důležitý krok v přípravě nové zonace Národního parku Podyjí se podařil. Správa parku se dohodla se svým poradním orgánem Radou Národního parku Podyjí na návrhu nových zón tohoto chráněného území. Naplnila se tak jedna ze zákonných podmínek pro jejich vyhlášení. Nyní ministerstvo připraví a projedná vyhlášku, která je uvede do praxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Podařilo se zrychlit čerpání prostředků z evropských fondů
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová na jednání Vlády ČR představila současný stav čerpání z Evropských strukturálních a investičních fondů. Následně ministři s premiérem projednali a schválili pozici ČR k návrhům legislativy pro tyto fondy na období 2021-2027.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Specializovaná centra pro pacienty se vzácným onemocněním
U příležitosti Světového dne Duchenne, který připadl na pátek 7. září a kterému dal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch záštitu, představilo Ministerstvo zdravotnictví konkrétní kroky, směřující ke zkvalitňování péče o pacienty se vzácnými onemocněními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček varuje před nejnovějším nápadem nové, lepší a pokrokovější levice. Lidé z něj budou mít v hlavě hokej
Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček se postavil proti snahám vykreslovat svazek homosexuálů jako totožný se svazkem mužem a ženy. Někteří lidé dokonce tvrdí, že homosexuální svazky znovu navrátí manželství lesk. Křeček tento argument zpochybňuje. Podle jeho názoru spíš zažijeme pořádný hokej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Účast na veletrhu v Damašku ohlásilo devatenáct českých firem
Účast na letošním mezinárodním veletrhu v Damašku ohlásilo 19 českých společností, což představuje zhruba dvojnásobek ve srovnání s loňským rokem. Na svých internetových stránkách o tom informovala syrská agentura SANA, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Nesmyslné globální potlačování tzv. šiřitelů nenávisti
Jestliže fanatičtí teroristé zabijí člověka a stát se postaví proti těm, kteří vraždu a terorismus odsoudí, pak něco není v pořádku v celosvětovém měřítku. Nesmíme nahlas kritizovat teroristy. Co bude dál? Soudně nařízená lobotomie?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Situaci s kůrovcem na Vysočině nepodceňujeme
Kalamitní situaci s kůrovcem na Vysočině považuje ministr zemědělství Miroslav Toman za vážnou. Uvedl to v Jihlavě při jednání s hejtmanem Vysočiny Jiřím Běhounkem a zástupci lesního sektoru. Ministerstvo zemědělství (MZe) podle Miroslava Tomana k situaci přistupuje s plnou vážností a realizuje řadu kroků, které ji pomohou zvládnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce: Restaurace v Harrachově prodávala načerno porážená selata
Státní veterinární správa při kontrole restauračního zařízení v Harrachově v Libereckém kraji odhalila, že tato restaurace neplní zákonné povinnosti při uvádění potravin do oběhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Budu prosazovat psychologa na plný úvazek na všech školách
Komentář na facebookovém profilu k šikaně ve školách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Hrdina, který se nehodí…
Naši váleční hrdinové to mají těžké. Jejich statečné činy nejdříve oslavíme a po letech je zpochybníme, samotné hrdiny zatratíme, jejich sochy skácíme a nakonec je i v hrobech kádrujeme. A ty nové hrdiny pracně hledáme… V televizních studiích je vyrábíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Potravinovou pomoc bude čerpat téměř pět set dětí
Zájem o potravinovou pomoc dětem, na kterou posílá do krajů peníze Ministerstvo práce a sociálních věcí, neustále roste.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Obama promluvil o Trumpovi a jeho příznivcích: Jsou to extremisté, šíří šílené teorie, třeba že já nejsem Američan
44. prezident USA dostal cenu za uplatňování etických přístupů ve vládě. Na půdě projev na University of Illinois pronesl projev pronesl u této příležitosti projev, ve kterém poprvé otevřeně kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa. Tvrdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Indický prezident navštívil Univerzitu Karlovu, promluvil s indickými studenty
Indický prezident Rám Náth Kóvind dnes při třídenní návštěvě Česka zavítal na pražskou Univerzitu Karlovu (UK). V závěru oficiálního programu osobně pohovořil i s několika indickými studenty, kteří se v České republice vzdělávají. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FN Olomouc otevřela první energeticky úspornou kliniku v Česku
Slavnostního otevření se dočkala nejmodernější budova ve Fakultní nemocnici Olomouc. Jako jediný objekt svého druhu v republice splňuje standardy pasivní budovy, dostala označení Y a sloužit bude pacientům a pracovníkům II. interní kliniky gastroenterologie a geriatrie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Univerzita Pardubice: Lokomotiva ČD připomíná 25 let dopravní fakulty
Na prvním nástupišti pardubického nádraží se ve čtvrtek ráno konala malá slavnost. Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice si připomínala 25 let vzniku fakulty křtem nového kabátu lokomotivy v barvách Českých drah a Univerzity Pardubice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Telenovela má pokračování
Komentář na facebookovém profilu k vývoji událostí kolem obsazení postu ministra zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petice proti projektu galerie pod bývalým Stalinovým pomníkem
My, zde podepsaní, žádáme ponechání bývalého Stalinova pomníku a jeho nejbližšího okolí v současném stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Naše spolupráce s Indií úspěšně pokračuje
Projev prezidenta republiky při setkání se zástupci médií ke státní návštěvě prezidenta Indické republiky v České republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Digitální technická mapa urychlí rozvoj rychlého internetu
Náměstek ministra vnitra pro řízení sekce informačních a komunikačních technologií Jaroslav Strouhal se stal jedním z prvních signatářů Memoranda o spolupráci při zajištění podpory vzniku Digitální technické mapy České republiky. S vládním zmocněncem pro digitalizaci, prezidentem ICT Unie a předsedou Asociace podnikatelů v geomatice podepsal Memorandum v rámci odborné konference eGovernment 20:10, která se konala v Mikulově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Moravec (ODS): Chceme vrátit Hradec Králové znovu na špici, kam patří
Hradecká ODS chce vrátit město znovu na špici, podporovat bude bydlení a práci pro lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok navštíví klíčové dopravní stavby v Libereckém kraji
Ministr dopravy Dan Ťok navštíví v pondělí 10. září místa klíčových dopravních staveb v Libereckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jindřiška Ptáčková: Dejž nám nového Komenského, ó, velký Bože!
V naší rodině došlo koncem června k tragédii nižší střední třídy: jeden z mnoha mých prasynovečků dostal trojku z češtiny. Ve čtvrté třídě! Něco podobného se neudálo po – desetiletí? Kdepak! Staletí! Moje babička totiž vedla rodokmen, v němž se dostala až do konce sedmnáctého století. Takže od nastolení povinné školní docházky Marií Terezií se v rodinných legendách, jakož i kronikách, nenašla jediná zmínka o tom, že by někdo tak krutě poskvrnil rodný jazyk. Něco se musí udělat. NĚCO!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy: Regionální Den železnice v Královéhradeckém kraji
O tomto víkendu startují oslavy svátku železničářů. Na hlavním nádraží v Trutnově na návštěvníky čeká v rámci dne otevřených dveří pestrý doprovodný program, chybět nebudou ani jízdy parním vlakem. Během dne mají návštěvníci také zvýhodněný vstup do vybraných památek a muzeí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Radovan Krejčíř se opravdu chce dostat z jižní Afriky do ČR Dělá kvůli tomu neuvěřitelné psí kusy
Podnikatel a zločinec Radovan Krejčíř si odpykává svůj trest v jihoafrickém vězení, ale rád by se dostal do vězení českého. Aby přesvědčil úřady, že je opravdu třeba ho přesunout, volí občas prazvláštní taktiku. Vyhrožuje např., že z jihoafrického vězení uteče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Nejlepší speciální pořádková jednotka je z Ústeckého kraje
Ve dnech 5. a 6. září 2018 probíhal 3. ročník Policejního mistrovství speciálních pořádkových jednotek s mezinárodní účastí 2018, jehož hlavním organizátorem bylo Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje společně s Ředitelstvím služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Krváceli jsme, lezli pod tanky za vlast a Stalina. Putin má dobrou duši. Upřímné svědectví veteránů Velké vlastenecké války
REPORTÁŽ Američané chtějí vládnout světu, my rovnost mezi národy. Putin je člověk dobré duše, který pracuje pro Rusko. To řekli reportéru ParlamentníchListů.cz veteráni Velké vlastenecké války přímo v Rusku. Radista Izák Semenovič bojoval u Kurska a voják Andrej Šachov dojel až do Berlína. Ostatně po skončení bitvy u Kurska před pětasedmdesáti lety začala Rudá armáda vytlačovat wehrmacht ze Sovětského svazu, přičemž se řeka Dněpr opakovaně zbarvila do ruda lidskou krví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Na budoucnost vláda vynaloží pouhých 8,6 miliardy
Komentář na facebookovém profilu ke státnímu rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora pořádá předvolební diskusi k dopravní infrastruktuře v Praze
Dostavba Pražského okruhu, železniční spojení mezi centrem města a Letištěm Václava Havla i dopady rozvoje alternativních taxislužeb na osobní dopravu v Praze se stanou klíčovými tématy předvolební diskuse pražských politiků s podnikateli na půdě Hospodářské komory České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 41. díl. Úvod do teorie bezpečnosti
Sociolog Petr Sak (nar. 1945) se dlouhodobě a soustavně zabývá proměnami hodnotových vzorců a sociálních dimenzí života naší mládeže. Publikoval na to téma řadu studií a monografií, mj. Proměny české mládeže (2000), Mládež na křižovatce (2004). S tím pochopitelně úzce souvisí i problematika obsažená v další Sakově knize - Člověk a vzdělání v informační společnosti (2007). Nejnovější kniha Petra Saka má ambiciózní název Úvod do teorie bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe vysvětlil události v Chemnitz: Postkomunistické země nejsou schopny civilizovaně debatovat. A ještě se tím budeme chlubit?
Politolog Jiří Pehe zúčtoval s lidmi, kteří se vysmívají německé kancléřce Angele Merkelové za migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pirát Ferjenčík vysvětluje: Když píšu na Facebooku, není to vždy promyšlené a logické
Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík se stal terčem kritiky poté, co přirovnal znárodnění církevního majetku po roce 1948 k pozemkovým reformám za první republiky. Tehdy stát zabavil majetek šlechtě. Pro server iRozhlas.cz nyní svůj výrok vysvětlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Informace pro vlastníky lesů, zasažených kůrovcem
Dosavadní průběh letošního jara a léta způsobil, že lesníkům a vlastníkům lesů nastaly nemalé starosti. Dlouhotrvající horké a suché počasí se negativně projevuje na celkovém zdravotním stavu lesních porostů v celé republice a nevyhnulo se ani lesům v Pardubickém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vodáctví je o zábavě, nikoli o pokutách
Jednoznačně vítám podporu poslanců návrhu na dekriminalizaci konzumace malého (a to zdůrazňuji) množství alkoholu vodáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček poseděl u piva s šéfem německé diplomacie. Řešili prý budoucnost Evropy
Ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) se včera vpodvečer sešel v Praze se šéfem německé diplomacie Heiko Maasem (SPD), který je v Česku na soukromé návštěvě. Hamáček na twitteru napsal, že se svým německým protějškem hovořili o budoucnosti Evropy, o vzájemných vztazích obou sousedních zemí a dalších otázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
DPP: Výluka tramvají v úseku Lazarská – Národní třída – Újezd
Z důvodu havárie tramvajové trati je do odvolání (předpoklad ukončení v pátek 14. 9. 2018 ve večerních hodinách) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Lazarská – Národní třída – Národní divadlo – Újezd. Příčinou havárie je závažné poškození kolejnic, vylučující další provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL vyjíždí do regionů s obytným vozem, startuje kampaň za dostupné bydlení
KDU-ČSL dnes vyjela do regionů s obytným vozem – startuje tím kampaň za dostupné bydlení. Lidovci chtějí, aby si obce mohly prostřednictvím státu půjčit peníze od Evropské investiční banky a využít je na přestavbu nemovitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Klub českých turistů: Dvojnásobný úspěch
Klub českých turistů slavil dvojnásobný úspěch - nejúspěšnější žadatel v projektu Radegast lidem 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
To je úplně jako Jakeš na Červeném Hrádku, zíral Petr Žantovský. Pak si přečetl, co si mezi sebou píší internetoví práskači a došla mu slova
TÝDEN V MÉDIÍCH Nejotřesnější mediální zážitek tohoto týdne připravil server Seznam Zprávy. Autoři článku se podle Petra Žantovského dostali do pozice Miloše Jakeše na Červeném Hrádku, když vypočítával příjmy Hany Zagorové a jiných umělců. Naopak výtečné hodnocení si vysloužil europoslanec Tomáš Zdechovský za text pro Security magazín, v němž se věnoval inkluzi jinokulturních jedinců a skupin do evropského prostředí. V souvislosti s migrací se jen málo zmiňuje skutečnost, že většina z těch lidí, kteří se derou do Evropy, porušuje zákon. Ale my se k nim chováme, jako by tomu tak nebylo a jako by tady dokonce byli právem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Socialisté ve Švédsku stále klesají. Jak dopadnou nedělní volby?
Bruselský deník Politico analyzuje předvolební situaci ve Švédsku. Vládnoucí socialisté prý mají šanci pokračovat, ale jejich pozice setrvale oslabují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Rektor Bek, bojovník za liberální demokracii: Byl jsem kandidátem KSČ. Ale 17. listopadu 1989 jsem prožil osvobození
Liberální hodnoty teď hájí ti, kteří mají špatné svědomí, připouští Mikuláš Bek, rektor Masarykovy univerzity a spojený senátní kandidát široké koalice stran od ODS po Stranu zelených. Pořád jsou prý ale lepší než ti, kteří nemají svědomí žádné. Tak Bek vysvětluje v rozhovoru pro Echo24.cz svou minulost, kdy byl od roku 1988 kandidátem KSČ. Svou kandidaturu prý ale zrušil hned po 17. listopadu 1989, ještě předtím, než bylo jasné, jak to dopadne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Poche se snaží obměkčit Hrad: Já panu prezidentovi domluvím schůzku u Trumpa
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) opakovaně zdůrazňuje, že nechce Miroslava Pocheho (ČSSD) za ministra zahraničí. Poche je však toho názoru, že do toho Babiš nemá moc co mluvit. Vysvětlil také, proč. Pár slov přidal i na adresu prezidenta Miloše Zemana a Jiřího Paroubka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Češi se více hlásí k pravici, než k levici. Hlavně ti vzdělanější, prokazují průzkumníci
K pravé části politického spektra se v Česku hlásí největší část veřejnosti. Podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) je to přes 38 procent občanů, přičemž od loňského roku se jejich počet zvýšil o zhruba tři procentní body. S levicí sympatizuje zhruba stejně jako před rokem téměř 27 procent občanů a k politickému středu se řadí čtvrtina lidí, před rokem jich bylo o dva procentní body více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: ČR uspěla v řízení před Soudním dvorem EU
Česká republika získala rozhodnutím Soudního dvora EU zpět prostředky ve výši 2 123 199 eur (cca 55 milionů Kč). Uvedenou sumu musela ČR původně vrátit do rozpočtu EU na základě rozhodnutí Evropské komise z roku 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda nemá řešení pro nejpalčivější otázky dneška
Komentář na facebookovém profilu ke sněmu Svazu měst a obcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Komentátor varuje Babiše: Ponižování ČSSD se vám může vymstít
Komentátor Martin Zvěřina se pro Lidové noviny rozepsal o tom, že ponižování ČSSD se může ANO vymstít. Píše tak v souvislosti se schvalováním státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Pro ČR je Indie jedním ze strategických obchodních partnerů v Asii
V pátek 7. září 2018 se předseda vlády Andrej Babiš setkal s prezidentem Indické republiky Ramem Nathem Kovindem. Společně jednali o posílení vzájemné hospodářské spolupráce, o otázkách v oblasti obrany a bezpečnosti nebo o vztazích mezi Indií a EU v souvislosti s podporou dohody o volném obchodu. Pro ČR je Indie jedním z nejvýznamnějších a strategických obchodních partnerů v Asii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Drahoš a Poche - Pat a Mat na politické scéně
Pan profesor Jiří Drahoš byl možná dobrým předsedou AV, možná byl dokonce dobrý jako vědec v některém odvětví vědeckého bádání, ale co rozhodně není a ani nebude, dobrý politik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Kraje chtějí jednat o svých rozpočtových prioritách s vládou
Hejtmani vyzvou vládu ke společnému jednání, na kterém budou chtít hovořit o klíčových otázkách, které kraje trápí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Obce musí investovat do svého rozvoje
Premiér Andrej Babiš se v pátek 7. září 2018 zúčastnil XVI. sněmu Svazu měst a obcí ČR, který se konal ve Španělském sále Pražského hradu. Se zástupci samospráv mluvil o rozvoji místní veřejné správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Piráti chystají netradiční rozloučení s vládnoucí garniturou na Praze 1. Lidem rozdají přes sto melounů
V úterý 11. září 2018 proběhne na Žofíně poslední zasedání Zastupitelstva MČ Praha 1, kterého se zúčastní i Piráti. Při této příležitosti chystají také happening namířený proti nekalým praktikám radnice na Praze 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist