Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 67x, což odpovídá cca 3.496-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Petr Hampl: Za 20 let dosáhneme bodu, odkud nebude návratu
Ze zajímavého analytického článku Viktora Lošťáka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Na Krymu se žije spokojeně, ve vězení jsou islámští teroristé. To nám řekl starosta z historické kolébky tamních Tatarů
REPORTÁŽ Když je člověk lídr či předák, měl by být s národem v dobách dobrých i zlých. Někteří předáci krymských Tatarů ale utekli na Ukrajinu, jako třeba Refat Čubarov, a nyní po Evropské unii hlásají, jak tady jejich lid žije v útlaku a strádá. To ale není pravda. Máme se dnes lépe, než když jsme byli součástí Ukrajiny. To reportérovi ParlamentníchListů.cz sdělil Refat Derdarov, starosta bezmála třicetitisícového města Bachčisaraj na Krymu, bývalého hlavního města Krymského chanátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hamáček podpořil řízení EU proti Maďarsku: Orbánovy kroky mě znepokojují
Zatímco premiér Andrej Babiš hlasování některých českých europoslanců, kteří podpořili návrh na zahájení řízení proti Maďarsku, podle nějž by mohla být Maďarsku odebrána hlasovací práva v Evropské unii, označil za nesolidární – Jan Hamáček, který je pověřen vedením Ministerstva zahraničních věcí, má na středeční hlasování Evropského parlamentu jiný názor. Pro výzvu, aby Unie zahájila řízení proti Maďarsku kvůli porušování evropských hodnot, má podle svých slov pochopení, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Draxler (ANO): Středočeský kraj se zapojí do projektu „Skalní města České republiky“
Středočeský kraj se společně s krajem Královéhradeckým, Libereckým a Ústeckým, zapojí do projektu „Skalní pískovcová města České republiky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti mají nový nápad proti podivným privatizacím
Lhůta pro takzvané mimořádné vydržení majetku, jak je zakotvil nový občanský zákoník, by se mohla u nemovitostí prodloužit o pět let. V novele kodexu to navrhl pirátský poslanec Lukáš Černohorský. Cílem návrhu je podle něho zabránit mimořádnému vydržení pochybně privatizovaného a převáděného státního majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Levicový slovinský premiér se pustil do Visegrádu: My budeme konstruktivním členem EU
Nový slovinský premiér Marjan Šarec kritizoval země Visegrádské čtyřky (ČR, Maďarsko, Polsko, Slovensko; V4) kvůli jejich migrační politice. V rozhovoru poskytnutém televizi RTV Slovenija uvedl, že na rozdíl od V4 nehodlá Slovinsko v migrační politice podnikat žádné „sólo akce“. Šarecovu středolevému menšinovému kabinetu parlament vyjádřil důvěru ve čtvrtek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
VIDEO Kyselé ksichty v europarlamentu. Banda! Komisař, kterého nikdo nezvolil, má drzost mluvit o „demokracii“, pálil Nigel Farage
Evropský parlament odhlasoval ve středu 12. září usnesení doporučující Evropské komisi zahájit disciplinární řízení proti členskému státu Evropské unie. Jde o Maďarsko a možným trestem je odebrání Maďarsku hlasovacího práva v EU. Bývalý vůdce Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP)  a eurosposlanec Nigel Farage se v Evropském parlamentu zase pořádně rozjel a vystoupil s proslovem plným emocí, v němž se postavil za maďarského premiéra Viktora Orbána. Video zveřejnil na svých facebookových stránkách Středoevropan.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Další neuvěřitelné pokračování kauzy Paroubkových. Jde o byznys paní Petry, zmíněn i mafiánský zabiják s přezdívkou Potkan
Mezi Petrou Paroubkovou a kandidátem do Senátu za ČSSD na Ostravsku Jiřím Paroubkem to už nějaký čas pořádně vře. Řeší se dcera Margarita, ale především peníze po rozchodu. Petra exmanžela obvinila z nelegálních příjmů, Český rozhlas pak včera přišel s reportáží o tajemné půjčce 3,5 milionu korun od moravského podnikatele. Vzápětí se objevila další informace. Že Petra Paroubková v minulosti podnikala se Slovákem, který poskytl alibi na doživotí odsouzenému slovenskému mafiánskému zabijákovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Putin nám vzkazuje, ať si trheme, lamentuje Martin Fendrych
Komentátor Martin Fendrych ve svém článku na serveru Aktuálně.cz poukazuje na další vývoj kauzy otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Salisbury. Konkrétně se zaměřuje na „zpravodajské divadlo“, které prý mají na svědomí ruské tajné služby. Dva Rusové, Alexandr Petrov a Ruslan Boširov, které britské úřady obvinily z otravy bývalého agenta, totiž v ruské televizi RT (známé též jako Russia Today) uvedli, že byli v Británii pouze jako turisté. „Celé je to mimořádně zfušované,“ píše Fendrych a zamýšlí se, proč tomu tak asi je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina se dohodl s městy Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou na podpoře sportu
Krajští zastupitelé dnes odhlasovali dva materiály, které řeší spolupráci kraje a měst při rozvoji sportu respektive sportovního zázemí v Havlíčkově Brodě a ve Žďáře nad Sázavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hyeny z ČT, televizní Taliban. Profesorka Syková vypovídá, jak Wollnerova redaktorka zneužila zničenou matku zemřelého chlapce a honila ji s kamerou
ROZHOVOR Nabízet divákům realitu pokřivenou k nepoznání, tak vypadá činnost redaktorů České televize. V pořadu Reportéři ČT se o tom znovu přesvědčila profesorka Eva Syková, která bude za tři týdny v senátních volbách obhajovat svůj mandát mimo jiné i proti poraženému prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi. Politička a vědkyně přiznává, že její blízké i spolupracovníky jímá zlost nad obludnou mocí některých prohnilých redaktorů. Lidí honících se za senzací, neštítících se hyenismu, jaký si lze jen stěží představit a přitom nenesoucích za znásilnění reality sebemenší odpovědnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Komunisté odmítli schválit Konečnou do čela eurokandidátky. Semelová se pak pustila i do Filipa
VÍME PRVNÍ Poněkud ostřejší průběh, než se očekávalo, má víkendové jednání ÚV KSČM. Nemile překvapena tím byla zejména místopředsedkyně strany a europoslankyně Kateřina Konečná. ParlamentníListy.cz získaly informace přímo z jednacího sálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Pár poznámek o „těch kolem“… z Aleppa
Rozhodující ofenzíva proti severosyrské provincii Idlíb, která je posledním velkým opěrným bodem džihádu v Sýrii, stále ještě nezačala. Stále nelze vyloučit, že možná ani nezačne, i když to je jen málo pravděpodobné. Lze ale předpokládat, že mezi Moskvou a Ankarou „to vře“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Wir wollen heim ins Reich!
15. 9. 1938 poprvé zaznělo heslo Wir wollen heim ins Reich! a 21. 9. Češi sami z vlastní vůle odstoupili pohraničí Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za jednotné doplatky na léky
V České republice má každá lékárna možnost si platbu pacienta stanovit dle vlastních kritérií. Pro příklad v jedné lékárně platí zákazník přes tisíc korun za léky na tlak a ve druhé, 10 kilometrů vzdálené, je doplatek v řádu stokorun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Paroubek: Večeře s možnými „sponzory“ státu
Andrej Babiš ví, stejně jako to vědí lidé, kteří se v Česku zajímají trochu více o ekonomiku státu, že ze země odchází v některých letech až 300 mld. Kč dividend na účty mateřských společností českých dceřiných firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr vzkazuje do Bruselu: Českou vládou byste se měli zabývat také. Babiš patří na hanbu k Orbánovi
Evropský parlament jasnou většinou přijal doporučení, aby Evropská komise zahájila proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie. Vláda Viktora Orbána, která kritiku odmítá, by tak čelila například i sankcím. Jenže podle Pavla Šafra by problém Maďarska neměl zakrývat, jaká je situace v Česku. Babiš si zaslouží stejný odpor jako Orbán, ať s ním sedí na hanbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj: Do programu Obědy do škol se již zapojilo 46 škol
Středočeský kraj pokračuje v přípravných pracích na podání žádosti v rámci projektu „Obědy do škol ve Středočeském kraji“ financovaného z Operačního programu potravinové a materiální pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Nabídněme návrat do vlasti Čechům z Ukrajiny
Česko se po státním převratu na Ukrajině v roce 2014 velmi nehezky zachovalo k etnickým Čechům, kteří projevovali vůli vrátit se do své domoviny. Návrhy na širší repatriaci byly fakticky odmítnuty. Zřejmě někdo nechtěl takovým krokem přiznat, že situace na Ukrajině děsivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Výstavba Center odborného vzdělávání jede podle plánu
Za přispění fondů z Evropské unie Liberecký kraj buduje za částku 545 mil. Kč celkem 8 Center odborného vzdělávání (COV). Vybrané střední školy získají nejmodernější dílny, laboratoře, nové stroje z praxe, které umožní zajistit výuku na nejmodernějším vybavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hamáček: Padesát sirotků ze Sýrie bychom zvládli. Babiš je ubožák, přidal se Farský
Česká republika by zvládla přijmout 50 dětí, které v syrské válce přišly o rodiče, uvedl na twitteru ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček (ČSSD). Reagoval tak na premiéra Andreje Babiše (ANO), který v dnešním rozhovoru pro Právo přijetí sirotků odmítl. Babišův výrok kritizovali i někteří další politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Opravdu chceme dělat ze škol záchytky?
Komentář na facebookovém profilu k návrhu prodloužení školní docházky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Byty v Praze zdražuje vysoká poptávka a nízká výstavba, ne digitální platformy
Analýza trhu rezidentního bydlení v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Poděkování Senátu za realizaci Hasičské fontány
Předseda Senátu Parlamentu České republiky pan Milan Štěch osobně poděkoval všem organizátorům a realizátorům Hasičské fontány Praha 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš je ušišlaný chudák a parodie na Bilaka. Premiér odmítl přijímat syrské sirotky a okamžitě se ozval Kalousek i další
Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Novinky.cz znovu rázně zopakoval, že Česko nepřijme ani jednoho uprchlíka. Lidovecká europoslankyně Šojdrová lobbuje za to, aby ČR přijala padesát nezletilých syrských sirotků. „Proč bychom je přijímali?“ uvedl podiveně Babiš v rozhovoru a pokračoval, že sirotky máme i u nás a musíme je připravit na vstup do života. Na jeho prohlášení se strhla vlna reakcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Paříž, samá Paříž
Kolikrát jsme přešli Seinu, nikdo z nás nepočítal. Od pondělí do pátku to mohlo být aspoň desetkrát. Od Chatelet k fontáně na bulváru Saint Michel a zpátky. Na obou koncích mostu Saint Michel vrtají něco ve vozovce, žlutočerná omezení jsou nejen tady, ale všude po městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Kraj prodal areál elektrotechnických dílen v Kateřinkách u Liberce
Liberecký kraj prodal areál elektrotechnických dílen Střední školy strojní, stavební a dopravní v libereckých Kateřinkách, jejímž je zřizovatelem, za bezmála 6,2 milionu korun. Střední škola ani kraj již pro nemovitosti neměly využití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Gebauer (ANO): Změny v krajských nemocnicích se posouvají na příští rok
Pozitivní změny v krajských nemocnicích pocítí pacienti o půl roku později, než se předpokládalo. Vzhledem ke složitosti celého procesu se termín jejich realizace přesouvá z letošního prosince na červen 2019. Dnes o tom rozhodli krajští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
FOTO Další demonstrace „u Marxe“ v Chemnitz. Ovládl ji host z Izraele, kterému teroristé zavraždili dceru
REPORTÁŽ V Saské Kamenici (Chemnitz) vyšli lidé znovu do ulic. Opět kvůli obavám o svou bezpečnost. Demonstrace z tohoto týdne však byla něčím zvláštní. Vystoupil na ní postarší pán žijící v Izraeli, kterému zahynula dcera při teroristickém útoku. Tato strašlivá událost se mu vpálila do mysli tak silně, že považoval za důležité přijet do Saské Kamenice a podpořit zdejší obyvatele. Pronesl velmi silný projev, který demonstranti odměnili hromovým potleskem. Podívejte se sami, co občanům Chemnitzu sdělil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Za šest měsíců jsem zrušil kvóty. Poche? S ním už nepočítá nikdo
Premiér Andrej Babiš se v rozhovoru pro server Novinky.cz vyjádřil k několika horkým tématům, která rezonují nejen v české společnosti. Rozhovořil se například o českých europoslancích, kteří doporučili zahájit řízení s Maďarskem kvůli ohrožení hodnot, o své budoucnosti v politice, nebo o přijímání syrských sirotků do České republiky. Pozornosti opět neuniklo ani téma obsazení postu ministra zahraničních věcí, na který prezident republiky odmítá jmenovat kandidáta ČSSD Miroslava Pocheho. „S Pochem už nikdo nepočítá,“ říká premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Rezervaci velkých kopytníků dnes navštívila Eva Zažímalová
Špičky české vědy se dnes po celý den seznamovaly s výsledky ochranářského a výzkumného projektu spojeného s návratem velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Němeček (ODA): Mladí Češi nemají zájem podnikat, roste však počet úředníků
Levicové vlády v posledních letech ale svým postupem, rostoucí administrativní a byrokratickou zátěží typu EET neustále ztěžují podnikání a demotivují stávající i potenciální podnikatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Newsroom ČT24, dezinformační pořad dezinformačního média. Petr Žantovský děkuje. A píše o neuvěřitelné drzosti ukrajinské ambasády
TÝDEN V MÉDIÍCH Různým podobám cenzury se v pravidelném mediálním přehledu věnuje Petr Žantovský. Začíná snahou ukrajinského velvyslance v Praze zasahovat do toho, co smí odvysílat Česká televize. Pokračuje dodatečným přidáváním černošských studentů na fotku školy, aby splňovala požadavky multikulturalismu. Pořádně s ním zacloumal také článek, v němž se tvrdí, že záplava svobodného projevu může utopit demokracii. Zmiňuje také takřka neuvěřitelnou cenzuru ze strany Facebooku a vše uzavírá zkušeností s Newsroomem ČT24, který považuje za dezinformační pořad dezinformačního média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Velmi podivný rozhovor německých novinářů s kancléřem Kurzem. Mimo jiné si musel vyslechnout přirovnání k Hitlerovi
Rakouský kancléř Sebastian Kurz poskytl rozhovor německému magazínu Spiegel, jehož redaktoři od začátku nezastírali, že Kurz nepatří zrovna k jejich nejoblíbenějším politikům. Historicky nejmladší rakouský kancléř čelil neustálé palbě nepříjemných až zavádějících otázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Konferenciér Soukup a jeho žaloby
J. Soukup je nejen generálním ředitelem a majitelem TV Barrandov, on je také jejím hlavním konferenciérem, analytikem, komentátorem a tak nějak vůbec všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Studenti na místě, kde zatýkalo gestapo, vysadí lípu
Studenti z brněnských vysokých škol oslaví v sobotu 15. září Mezinárodní den demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Vybavte se na zimní sezonu a nakupte palivové dřevo z pražských lesů
Možná vám poslední paprsky léta pomáhají zahnat myšlenky na nadcházející studená rána a dlouhé noci, ale je třeba si přiznat, že topná sezona je po roce opět tady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Línek (KDU-ČSL): Dotace jdou na památky i živou kulturu
Radní Pardubického kraje projednávali další žádosti o dotace z programu podpory kultury a památkové péče. Schválili příspěvky v celkové částce 366 tisíc korun a zastupitelstvu navrhli podpořit další žadatele částkou 800 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Operátor by měl ve vlastním zájmu kontrolovat databázi neplatných dokladů
Jestliže uzavře smlouvu na základě zneužitého občanského průkazu, potom původní držitel takového dokladu totožnosti není účastníkem smluvního vztahu. Vyplývá to z pravomocného rozhodnutí ČTÚ, o kterém informuje vydaná Monitorovací zpráva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti připravili webovou aplikaci zobrazující alternativní volební systémy
Poslaneckou sněmovnou neprošel pirátský návrh na úpravu volebního zákona, který by zajistil větší proporcionalitu a spravedlnost rozložení sil v dolní komoře Parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Seychely chtějí zbavit občanství Radovana Krejčíře. Ale musí k tomu přijmout dodatek k Ústavě
Seychelský prezident Danny Faure chce zbavit uprchlého českého podnikatele Radovana Krejčíře občanství tohoto státu ležícího v Indickém oceánu. Podle Seychelské tiskové agentury o tom informoval tento týden na tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Uctění památky Ryszarda Siwiece, Sándora Bauera a Jana Palacha
Před Historickou budovou Národního muzea proběhl pietní akt k uctění památky "živých pochodní" z let 1968–1969.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce zakázala na trhu dětskou koloběžku
Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje, zda jsou na českém trhu v nabídce hračky, které představují pro nejmenší spotřebitele riziko. Tentokrát objevila dětskou skládací koloběžku, která nevyhověla požadavkům na bezpečnost. Koloběžka měla několik technických závad a při jejím používání může dojít ke zranění dítěte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Školští experti po jednání s prezidentem: Inkluze by měla být omezena
Inkluze by měla být na českých školách omezena, shodli se dnes experti na školství při jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Podle nich inkluze nesmí být útokem vedoucím k likvidaci praktických a speciálních škol, uvedl ke schůzce mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Žvanit je tak snadné
Novinářstvo žije v permanentním stresu. Mnozí žurnalisté by rádi zasahovali do chodu dějin, ale je jim obvykle vyhrazeno jen místo v pokřikujícím parteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Franěk (ANO): Kraj posílá další peníze na zajištění sociálních služeb, nejvíce na pečovatelské služby
Zastupitelstvo Kraje Vysočina dnes odsouhlasilo rozdělení více než 7,5 miliónu korun pro nutné dofinancování služeb v některých specifických případech sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda: Tripartita na mimořádném zasedání projednala návrh rozpočtu na rok 2019
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pátek 14. září 2018 sešli na mimořádném jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Hlavním a jediným tématem jednání byl návrh státního rozpočtu na příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Na trumpovce a putinovce nemůžete s daty, varují čtenáře Britské listy. Doporučují raději „morální argument“
Kauza otravy bývalého agenta Sergeje Skripala se dostává do dalšího dějství. Rusové, které britské úřady obvinily z otravy bývalého agenta, promluvili, prý byli v Británii na turistickém výletě. Podle deníku Guardian, který českým čtenářům přiblížily Britské listy, drzé lži politiků a jejich pomahačů si žádají diametrálně odlišnou reakci. Důležité je jít k jádru věci a zabývat se „skrytým, hnusným názorem mluvčích – nezaměřovat se na fakta či gagy, které leží na povrchu“, uvádí server s tím, že ubránit pravdu ve světě lži je čím dál tím více naléhavějším tématem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Exemplárně potrestat!
Komentář na facebookovém profilu k práci policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V lesích u Brněnské přehrady vzniknou stezky pro nordic walking
První ze čtyř plánovaných etap výstavby stezek pro nordic walknig zahájí Lesy České republiky v pondělí 17. září v Podkomorských lesích u Brněnské přehrady v Jihomoravském kraji. Realizace projektu návštěvníky neomezí. Hotovo bude počátkem listopadu. Podnik za úvodní etapu zaplatí 820 tisíc korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Velvyslankyně nebrala prezidentovi několik hodin telefon. Už byla odvolána
Velvyslankyně Srí Lanky ve Vídni Prijaní Vijesekeraová byla odvolána, protože minulý týden několik hodin nezvedala telefon prezidentu Maithripalovi Sirisenovi, který se jí několikrát snažil dovolat. Dnes o tom informovala agentura AFP s odvoláním na nejmenované činitele. Srílanský velvyslanec v Rakousku zastupuje svoji zemi také v České republice, na Slovensku a v několika dalších státech, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senát možná bude muset brzy šlápnout na brzdu, varoval lidovce Pithart
Hodnoty strany jsou neslučitelné s představami ANO a prezidenta Miloše Zemana, řekl předseda KDU-ČSL na sobotní konferenci.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.9.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Nový šéf GIBS: Mým nadřízeným je premiér, ale jsem služebníkem státu
Generální inspekce bezpečnostních sborů, která vyšetřuje trestné činy policistů, celníků a členů Vězeňské služby, má již třetího ředitele. Stal se jím Radim Dragoun, dosavadní lounský státní zástupce. Nový šéf GIBS v rozhovoru pro Lidovky.cz ujišťuje, že pod jeho vedením by chtěl, aby GIBS byla „profesionálním, sebevědomým a důvěryhodným sborem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček předloží návrh na zrychlení procesu ukončení pobytu cizinců, kteří se dopouští trestné činnosti
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček oznámil, že předloží pozměňovací návrh k vládní novele zákona o pobytu cizinců na území České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Dopravní podnik Hradec Králové představuje nové trolejbusy
Vozový park hradecké městské hromadné dopravy se letos rozšířil o dvacet elektrobusů, devět parciálních trolejbusů (s pomocným bateriovým pohonem) a tři dieselové autobusy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Na případné propuknutí dluhové krize jsme připraveni hůře než před deseti lety
Komentář na facebookovém profilu k zadlužení Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Odhady před volbami: Kromě Prahy všude vládne ANO. Vystřídá Krnáčovou Pirát?
Exkluzivní průzkum pro deník Blesk, který provedla agentura Phoenix research, potvrzuje, že hnutí Andreje Babiše dominuje téměř ve všech měřených městech. Kromě Prahy, tam skončilo až třetí, za Piráty a ODS. Podobného výsledku se dopátraly i agentury Kantar a Median, které společně dělaly exkluzivní průzkum pro Českou televizi, ale také agentura SANEP, jež zpracovala voličský potenciál pro televizi NOVA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Mostecký autodrom se rozloučí se závodní sezonou stylově, volnými jízdami i závodem do vrchu
Na sobotu 27. října připravil mostecký autodrom pro své fanoušky rozloučení s letošní závodní sezonou. The Most AUTOSHOW #8 nabídne od 09:00 do 17:00 hodin oblíbené volné jízdy s vlastním vozem po závodním okruhu, cena 150 korun za desetiminutové svezení je více než příznivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pavel Sehnal: Praha se v ubíhajícím čase mění do krásy. To chci ukazovat
Pavel Sehnal je podnikatel, který po převzetí firmy Incheba na holešovickém výstavišti má velké plány právě v této lokalitě, i ve spolupráci případně s Magistrátem hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Neskutečná arogance. Posledních osm let partajní politici Prahu doslova devastují. V přecpaném metru se Pražané cítí jako dobytek! Lídr hnutí Starostové pro Prahu mluví o tom, co pálí Pražany
ROZHOVOR „Mimopražští politici přijedou do Prahy, díky politickým dohodám uvnitř svých partají se stanou primátory nebo radními, dva až tři roky Prahu řídí nebo spíše devastují, a pak ji opustí a vrátí se zpět na Moravu nebo Slovensko nebo do Bruselu…Troufám si říct, že arogancí a přehlížením základních funkcí a úkolů města celostátní politické strany způsobily, že Praha přestává být schopná zajistit to, co pro Pražany zajišťovat musí, tedy sociální péči, bydlení včetně služeb, dopravu, zdravotní péči, vzdělávání a ochranu veřejného pořádku. Tento trend musíme ihned zastavit,“ říká lídr kandidátky Starostové pro Prahu Karel Fischer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
"Proč bychom se měli starat o Syřany?" Babiš odmítá přijmout 50 sirotků
"Proč bychom je přijímali? Máme sirotky i u nás, které musíme připravit na vstup do života," řekl Babiš.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.9.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Jiří Drahoš vyráží mezi lidovce. Pohovoří na jejich programové konferenci
Dnes dopoledne pořádá KDU-ČSL v pražském paláci Charitas programovou a ideovou konferenci. Tři týdny před komunálními volbami si strana chce ujasnit programové a politické priority. Ideová konference naváže na oficiální čtvrteční start kampaně strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ERV Evropská pojišťovna: Klienti hlásí 91 procent škod on-line
V srpnu letošního roku spustila ERV Evropská pojišťovna nový on-line systém hlášení a zpracování škod. Srpen je totiž měsícem, kdy lidé hlásí nejvíce škod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rakouský ministr vnitra: Žádosti imigrantů o azyl by se měly prozkoumat už na lodi. Salvini přikyvoval
Podle šéfa rakouského resortu vnitra Herberta Kickla by oprávněnost žádostí o azyl měla být přezkoumána už ve Středozemním moři, na záchranářských lodích. Uvedl to v pátek na tiskové konferenci ve Vídni společně s italským kolegou Matteem Salvinim. Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi vyzval k vytvoření společného systému vracení migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Marková (KSČM): Nejde o nic méně než o zdraví a životy pacientů
Stanovisko k nedohodě ministra zdravotnictví s odbory na nárůstu platů zdravotníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Etická komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu bude pokračovat v činnosti
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek rozhodl, že činnost Etické komise pro ocenění účastníků odboje proti komunismu bude pokračovat i po roce 2022. Nedošlo totiž k naplnění předpokladů, že komise oceňující účastníky tzv. třetího odboje nebude mít do dvou let žádnou agendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
dTest: Autosedačky obsahují více bakterií než záchodové prkénko
Na dětských autosedačkách se vyskytuje mnoho různých bakterií. Jejich povrch je hygienicky srovnatelný se záchodovým prkénkem, jak zjistila britská spotřebitelská organizace Which?.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Gratuluji Špotákové ke zlatu, Rusko stále dohání dopingová aféra
Podvádět se nemá a pravda stejně vyjde najevo. O tom se přesvědčila oštěpařka Barbora Špotáková, která dodatečně zvítězila na mistrovství světa v Tegu. Rusy stále dohání státem podporovaný doping.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Podpora nemocným bude vyplácena peněžně, nikoliv v poukázkách
Sněmovnou prošel pirátský návrh, který zavádí povinnost vyplácet nemocným podporu peněžně, nikoliv v poukázkách, jak tomu bylo doposud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ Teplárenská: Lidé ve Vrchlabí šetří za teplo
Před pěti lety převzala ČEZ Teplárenská společnost Teplo Krkonoše a zákazníkům ve Vrchlabí za tu dobu snížila cenu tepla o 15 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Malý (Svobodní): Džihád v České republice. Teroristický útok zmařen. A příště?
Strašíte migranty a přitom u nás žádní nejsou. Strašíte terorismem a přitom u nás nic nehrozí. To tvrdí politici a většina medií směrem ke kritikům současného vývoje v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Jihomoravský kraj a Brno chtějí spolupracovat na vybudování cyklostezky z Bystrce ke hradu Veveří
Silnice podél Brněnské přehrady je vzhledem k hustému provozu v lokalitě příliš úzká, navíc jsou na ní výmoly a trhliny. Jihomoravský kraj ji proto chce rozšířit a opravit a v loňském roce pro stavbu zpracoval i technickou studii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: V Německu proběhla neomarxistická revoluce, a teď ji vnucují všem ostatním. Píše o roli Merkelové i agresivní Antify
Německo je kolébkou nacismu i Marxe a obojí je v něm, byť přetransformovaně, dodnes obsaženo, říká bývalý prezident Václav Klaus. Úžasným úspěchem Německa podle jeho slov je, že využilo své nacistické minulosti jako odrazového můstku k transformaci viníka v učitele, v kazatele a ve vzor nás všech. „Německo špatně chápeme, protože mu nerozumíme,“ píše exprezident ve svém komentáři v sobotním vydání deníku Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj plánuje do investic více než 43 miliard korun
V červenci a srpnu probíhal po celé České republice sběr strategických investičních záměrů krajů a obcí pro účely vytvoření Národního investičního plánu Vlády České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Europoslance ať si zvolíme sami lidé, ne Česká televize
Z Ústavy ČR a Listiny základních práv a svobod víme, že každý má zaručenu svobodu projevu, právo volit, právo být volen za jistých splněných podmínek. Je tomu v ČR opravdu tak?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Evropský parlament si pohrává s válečným řešením Maďarska?
Útoky proti Maďarsku mohou spustit dominový efekt exitů. Je totiž nepochybné, že skutečným cílem hlasování Evropského parlamentu není žádná demokracie v Maďarsku, ale pád jejího premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL pořádá v Praze programovou a ideovou konferenci
Tři týdny před komunálními volbami dnes dopoledne v Praze pořádá KDU-ČSL programovou a ideovou konferenci. Setkání v pražském paláci Charitas naváže na čtvrteční start kampaně strany a mělo by sloužit k ujasnění programových a politických priorit v předvolebním období, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V Mošnově začnou Dny NATO plné atraktivních dynamických ukázek
Na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově na Novojičínsku dnes začnou Dny NATO a Dny vzdušných sil Armády ČR. Na dvoudenní akci, která je největší svého druhu ve střední Evropě, se představí armádní, bezpečnostní a záchranářské jednotky z 20 zemí. Do Mošnova tradičně pojedou desetitisíce lidí, a v okolí letiště se tak dají očekávat dopravní komplikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Skupina lidí prostě nenávidí Babiše, říká Martin Komárek. Je skutečně malá, ale je zveličená, protože ji pouští do televize a rozhlasu
ROZHOVOR „Německo i celá západní Evropa vstřícnost přehnala. Státníci nedomysleli, do jaké míry to změní vnitropolitickou situaci v jejich zemích a že naštvou řadu svých občanů,“ říká k migrační krizi Martin Komárek (ANO). Náruč podle něj můžeme mít otevřenou jen do té míry, abychom nepoškodili sami sebe, a Evropská unie už samu sebe poškodila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Drahoš u lidovců: Nesmíme dovolit obchodníkům se strachem, aby nás otravovali svou agresivitou
KDU-ČSL by podle předsedy Pavla Bělobrádka měla kromě konkrétních témat nabídnout naději lidem, kterým se nelíbí vývoj v České republice, například to, že se vláda opírá o hlasy KSČM. Bělobrádek na dnešní ideové konferenci lidovců v Praze řekl, že se jeho strana nehodlá podbízet na základě výsledků marketingových průzkumů, ale bude trvat na svých hodnotách, ze kterých pak vychází program a nabízená politická řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zastavit čluny, jiná možnost není. Italský novinář vidí inspiraci v Austrálii
Evropané si myslí, že pro Austrálii je snadné kontrolovat své hranice, ale jenom tím ospravedlňují to, že sami nic nedělají. Spoluautora australské azylové politiky, generálmajora ve výslužbě Jima Molana cituje ve svém článku pro Gatestone Institute italský novinář a spisovatel Giulio Meotti. Rovněž připomíná výrok bývalého australského premiéra Tonyho Abbotta, že při pokusech dostat se z Afriky do Evropy se utopí stovky, možná tisíce lidí. Jediným způsobem, jak zastavit tato úmrtí, je zastavit čluny. Když se nyní Itálie potýká s loděmi z Afriky, které se snaží dostat k jejím břehům, měla by se inspirovat u protinožců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ODA: Mladí Češi nemají zájem podnikat, roste však počet úředníků
Levicové vlády v posledních letech ale svým postupem, rostoucí administrativní a byrokratickou zátěží typu EET neustále ztěžují podnikání a demotivují stávající i potenciální podnikatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra