Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.121x, což odpovídá cca 162.849-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Ty dokumenty nebyly k dispozici, jsou to nové informace. Proto Babiš mlčí. Senátor Wagenknecht sleduje poslední dění v kauze Čapí hnízdo
Žádná kampaň ani účelovka. Důkazy v kauze Čapí hnízdo o propojení Farmy Čapí hnízdo s Agrofertem a jmenovitě s Andrejem Babišem, které zveřejnil server irozhlas.cz, jsou podle nově zvoleného senátora Lukáše Wagenknechta hodně silné. „Mohly by prokázat, že Andrej Babiš na stavbách Čapího hnízda byl, že ty stavby řídil, že něco podepisoval. To jsou nové informace. Už je prokázané, na základě zprávy OLAFu, tím pádem Evropské komise, že Čapí hnízdo byl dotační podvod. Česká justice teď hledá, kdo ho zrealizoval,“ řekl ParlamentnímListům. cz Lukáš Wagenknecht, který se dlouhodobě věnuje problematice finančního řízení a interního auditu ve veřejném sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
České podnikatelky slaví úspěchy hlavně v oblasti obchodu a služeb
Letošní 11. ročník projektu Ocenění Českých Podnikatelek, který vyzdvihuje úspěšné české ženy na poli podnikání, vrcholí vyhlášením vítězek. Ve všech ohledech se jedná o nejsilnější ročník a silné podnikatelské příběhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Odchod Ameriky. Zlé zprávy pro Macrona a spol. Volby v USA očima Terezy Spencerové a „ratatata“ pode Jarka Nohavici
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Republikáni a demokraté se budou navzájem negovat. Vzájemné rozpory jen uspíší „odchod“ Ameriky jako jediného určovatele světového dění, hodnotí analytička Tereza Spencerová proběhlé volby ve Spojených státech. Evropa se každopádně bude muset spolehnout více sama na sebe, na což není připravena, a usmíření s Ruskem se odkládá, uvádí též v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Januška: „Moudrost“ našich zákonodárců
Poslanecká sněmovna se rozhodla (naprostou většinou), že Andrej Babiš je trestně stíhaný. Vzpomínám si, že sněmovna kdysi rozhodla, že republika se stala „socialistickým státem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Informace kolem Babiše: Proč by se mohl dostat do sporu se Zemanem
Server Seznam Zprávy přinesl důvody, proč se premiér Andrej Babiš (ANO) podle všeho nehrne do stavby jaderné elektrárny. Přitom dříve říkal, že to není až takový problém. Najednou stavbu zpochybnil a spíše se vyjádřil pro prodloužení životnosti jaderné elektrárny Dukovany o deset let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Evropská komise poslala vzkaz do Česka. Jde o naše zákony
Evropská komise dnes vyzvala Českou republiku, aby do souladu s evropskými pravidly uvedla své právní předpisy týkající se kvality ovzduší. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Skupina ČEZ za první tři čtvrtletí vydělala 9 miliard a zvyšuje celoroční výhled čistého zisku na 13 – 14 miliard
Provozní výnosy Skupiny ČEZ za první tři čtvrtletí 2018 dosáhly 129,3 mld. Kč, provozní zisk před odpisy (EBITDA) 38,7 mld. Kč a čistý zisk 9,1 mld. Kč. Čistý zisk očištěný o mimořádné vlivy obecně nesouvisející s běžným hospodařením roku dosáhl hodnoty 11,3 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kancléře Mynáře navštvala kritika novinářů Zemanovy návštěvy v Číně. Proto sepsal tuto zprávu
Prezident Miloš Zeman se v úterý ve večerních hodinách vrátil již ze své čtvrté návštěvy Čínské lidové republiky. To, že část českých novinářů tuto významnou cestu hanila, pořádně namíchlo kancléře prezidenta Vratislava Mynáře. Nabídl proto coby přímý účastník programu Zemana v Číně na celou návštěvu svůj pohled. „Byla mimořádně úspěšná z politického i ekonomického hlediska ve prospěch České republiky,“ vzkázal nejen mediálním zástupcům ve svém prohlášení zveřejněném na hradním webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Zimola v rádiu sejmul pokličku nad ČSSD. Tohle se prý ve straně odehrává. Navíc vrátil úder Pochemu a Netolickému
Sociální demokraté přišli o svého prvního místopředsedu, Jiří Zimola včera rezignoval. Nedaří se mu prý ve straně prosazovat to, co by si přál. Jako host probral ve čtvrtečním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu s moderátorkou Marií Bastlovou, jaké má plány a proč se straně nedaří odrazit ode dna. „Rozhodně se nyní nestáhnu účelově do jižních Čech, odkud budu kritizovat pražské vedení,“ uvedl s tím, že někteří jeho spolustraníci ho kritikou spojenou s jeho rezignací velmi zklamali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
To ještě nic není. Ukázalo se, kolik migrantů se dá do pohybu. Posaďte se
Evropská unie čelí migrační vlně už několik let. V porovnání s rokem 2015 už výrazně zeslabila. Z Evropy už se lidé dokonce vrací do svých domovů. Zato v Americe migrace nabírá na obrátkách. Z Jižní a Střední Ameriky míří k hranicím USA karavany tisíců migrantů. Server Časopisu Euro tvrdí, že je to teprve začátek. Podle odhadů expertů se dá do pohybu až 150 milionů lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Šojdrová se vrátila z „hledání sirotků“. A co teď?
Lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová dle svých slov již našla vhodné syrské sirotky pro poskytnutí ochrany v Česku. Píše o tom dnešní deník Právo s tím, že Šojdrová uvádí, že jde o malé děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš je ve větším průšvihu, než se nám snaží namluvit, píše exporadce Petra Nečase. A jde také o Český rozhlas
Exporadce premiéra Petra Nečase Jiří Sezemský přinesl komentář na serveru Forum24.cz. Jde o Čapí hnízdo, kdy se odvolává na text serveru iRozhlasu.cz, jenž provedl inventuru celé věci. Podle Sezemského je to reakce na zkreslené informace o vyšetřování kauzy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO „Jste nepřátelé lidu! Styďte se. Sedněte si. A vás taky nemám rád.“ Donald Trump vyřval „váženého“ novináře
Vztah Donalda Trumpa a médií, která o něm informují, je na kordy už dlouho. Tisková konference po volbách do Kongresu přinesla další incident. Reportér televize CNN, kterou Trump dlouhodobě označuje za fake news, odmítal pustit mikrofon. Trump se do něj pustil nejprve verbálně a poté mu nechal zabavit průkaz do Bílého domu. O incidentu informovala CNN a je k zhlédnutí na YouTube.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Program Zdraví 2020 za období říjen 2017 – září 2018
Ministerstvo zdravotnictví předložilo Vládě ČR materiál Informace o stavu realizace Zdraví 2020 – Národní strategie ochrany a podpory zdraví a prevence nemocí za období říjen 2017 – září 2018 (dále jen Program Zdraví 2020) a dne 24. 10. 2018 jej vláda na svém jednání vzala na vědomí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Na Web Summit Lisabon vyrazilo s podporou CzechInvestu 10 českých start-upů
Na největší evropský start-upový veletrh Web Summit Lisabon, který se konal ve dnech 5. až 8. listopadu 2018, doprovázeli zástupci agentury CzechInvest 10 českých start-upů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jaroslav Moravec: Tomáš Garrigue Masaryk na mincích, 3. část
Příležitostmi pro ztvárnění portrétu prvního československého prezidenta na mincích mohly být také pamětní stříbrná dvacetikoruna k 20. výročí vzniku Československa v roce 1938 a pamětní stříbrná stokoruna k 75. výročí téže události (v emisním plánu jako „vyhlášení samostatnosti Republiky československé“) v roce 1993.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Praha a Brno budou hostit Czech Space week, připraveny budou workshopy, konference a přednášky
V Praze a Brně vyvrcholí ve dnech od 9. do 18 listopadu oslavy českého kosmického roku Czech space Week. V jeho průběhu oslaví Česká republika výročí prvního letu československého kosmonauta Vladimíra Remka do vesmíru i desetileté výročí vstupu České republiky do Evropské kosmické agentury. Pro zájemce je připravený bohatý doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zemana volili důchodci a nevzdělanci, protože jim nemoc snižuje inteligenci, naznačil zcela vážně vědec
Profesor Jaroslav Flegr se zajímá o parazity. Ne, ne o lidi, které vulgárně v rozhlasu popsal Miloš Zeman, ale o skutečné mikroskopické organismy, které žijí v lidském těle. Ale paraziti podle něj mohou za prezidentovu volbu více než „všichni jeho podivní poradci a podezřelí sponzoři dohromady“. Informoval o tom server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
DPP: Ve všech pražských tramvajích bude možné zakoupit jízdenky bezkontaktními platebními kartami
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) nově umožní cestujícím nákup jízdenek již ve všech tramvajích pražské MHD díky bezkontaktním platebním kartám. DPP v těchto dnech uzavřel smlouvu na zajištění služby nákupu jednorázových jízdenek v tramvajích prostřednictvím bezkontaktních platebních karet. Všechny tramvaje budou osazeny těmito zařízeními do 6 měsíců od podpisu smlouvy, tj. ve 2. čtvrtletí 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s eurokomisařem pro životní prostředí Vellou o kvalitě ovzduší i migraci
Předseda vlády Andrej Babiš přijal ve středu 7. listopadu 2018 v Hrzánském paláci evropského komisaře pro životní prostředí, námořní záležitosti a rybolov Karmenua Vellu. Tématem jednání byly především ochrana ovzduší a aktuální návrhy Evropské komise směřující do oblasti plastů, stranou ale nezůstala ani problematika migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Americké volby naznačily změny
Více než 39 milionů Američanů hlasovalo, což je historický rekord. Voliče nejvíce zajímali otázky zdravotnictví a imigrace. Co se především očekávalo a stalo se, byla takzvaná modrá vlna žen – demokratické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg se uzdravil a přišel do ČT, aby hájil Afriku. Nutno vidět
Ve včerejších Událostech, komentářích na ČT24 se k tématu paktu o migraci sešel Karel Schwarzenberg z TOP 09, který nedávno absolvoval pobyt v nemocnici, Jiří Kobza z SPD a stále ještě relativně nový ministr Tomáš Petříček z ČSSD. Petříček musel vysvětlovat své prohlášení, které nesouhlasilo s pohledem Andreje Babiše. Karel Schwarzenberg ČSSD vyčetl, že jde proti svým zásadám a poučoval je o jejich tradicích. „Musíme být vstřícní,“ uvedl k africkým státům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Cestovnímu ruchu v Česku se daří
Od počátku roku do konce září se v hromadných ubytovacích zařízeních v České republice ubytovalo 16,80 miliónu turistů. Více turistů k nám přijelo ze sousedních států a z asijských zemí, konkrétně z Číny a Tchaj-wanu, výrazněji přibylo také turistů z Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vláda nás považuje za nesvéprávné stádo, které je třeba neustále vychovávat
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zákazu prodeje alkoholu na benzinových stanicích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Inkluze? Falešná cesta
Podporuji navýšení platů učitelů a dalších odborníků, kteří se starají o vzdělávání našich dětí. Kvalitní vzdělání je cesta, jak se můžeme profilovat v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Na modernizaci železničních úseků půjde až 11,5 miliardy z půjčky EIB
Vláda schválila návrh Ministerstva dopravy na úvěr od Evropské investiční banky na stavbu a modernizaci železnic mezi roky 2019 – 2025. Čerpat bude možné až 11,5 miliardy korun. Konkrétně peníze mohou jít například na dva nejpřipravenější úseky tratí Velim – Poříčany a Dětmarovice – Petrovice u Karviné – státní hranice s Polskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Sport čeká urychlenou pomoc
Sport a jeho finanční podpora je jedno z témat, které si zaslouží maximální pozornost nejen poslanců, ale i široké veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Část diváků nás nenávidí. Nedělám propagandu, uvedl Wollner z ČT. A co zaznívá z druhé strany, si asi umíte představit
Šéfredaktor reportážní publicistiky České televize Marek Wollner zavzpomínal na besedě o dezinformacích a propagandě, že dřív měla Česká televize publikum, které ji mělo rádo, zatímco dnes ji nenávidí. Bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek to vysvětluje tím, že občas je člověku z vysílání ČT špatně, protože to není práce novináře, ale práce propagandistů. Mediální expert Jiří Mikeš za tím vidí nadřazenost osazenstva Kavčích hor nad svým publikem, ale také jednostrannost, která musí být zřejmá každému, kdo se na zpravodajství či publicistiku veřejnoprávní televize byť jen na chvíli podívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Díky návštěvám soudů získáváme cenné zkušenosti z praxe
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek navštívil dva brněnské soudy. S jejich zástupci diskutoval např. o novele zákona o soudech a soudcích, o platech nesoudcovského personálu a o využívání videokonferencí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MŠMT pomůže rozšířit kapacity škol dalšími 300 miliony
Dalších 300 milionů korun pošle MŠMT mateřským a základním školám na rozšíření jejich kapacit. Jde již o šestou výzvu v rámci programu pro rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol pro roky 2019 a 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Balšínek se rozpálil do běla, když došlo na téma adopcí dětí homosexuály. Zde jsou jeho vlastní slova
Šéfredaktor časopisu Echo Dalibor Balšínek se vložil do sporu o to, zda je partnerství homosexuálních párů možné označit za manželství a zda mají homosexuální páry právo na to adoptovat děti. Balšínek upozorňuje, že dítě není rohlík nebo pes. A v návaznosti na toto upozornění předkládá jasný závěr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Pokles nezaměstnanosti pokračoval i v říjnu
K 31. 10. 2018 evidoval Úřad práce ČR celkem 215 622 uchazečů o zaměstnání. To je o 8 709 méně než v září a o 55 551 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší počet lidí bez práce od června 1997, kdy jich bylo 202 562.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Čubička. Po odchodu Jiřího Zimoly nám z ČSSD sdělili silné informace
Rezignaci Jiřího Zimoly na post prvního místopředsedy ČSSD komentují jeho straničtí kolegové. Zatímco místopředseda strany Jaroslav Foldyna jeho odchodu lituje, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický věří, že Zimolovým odchodem se straně výrazně uleví. Bývalý europoslanec Libor Rouček pro změnu za koncem Zimoly vidí pokračující rozpad strany, který se reálně projeví již ve volbách do Evropského parlamentu, které nás čekají v květnu 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: I nevinní se doznávají
Laskavý čtenář se nemusí obávat, že budu psát o vynucování doznání při výslechu brutálním násilím. Předmětem mého zájmu je lámání lidských duší v řízení o podmíněném propuštění z výkonu trestu odnětí svobody, které sice nepůsobí fyzickou bolest, ale je svým způsobem rovněž kruté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MASky dostanou od Pardubického kraje na projekty v území přes sedm milionů korun
V jednacím sále chrudimského zastupitelstva se v úterý uskutečnila valná hromada Krajské sítě Místních akčních skupin Pardubického kraje. Se zástupci jednotlivých krajských MASek hovořili také hejtman Martin Netolický a krajská radní Hana Štěpánová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Rychlobruslařka Martina Sáblíková dostala nejvyšší ocenění Kraje Vysočina
Rychlobruslařka Martina Sáblíková se stala držitelkou nejvyššího ocenění Kraje Vysočina - kamenné medaile. Kraj ji dává osobnostem, které se dlouhodobou prací zasadily o významný prospěch obyvatel Vysočiny. Skleněné medaile, které jsou druhým nejvyšším oceněním, obdrželo dnes na slavnostním večeru v Horáckém divadle v Jihlavě dalších šest lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Jiří Zimola učinil správný krok
Jiří Zimola se svou rezignací na post místopředsedy odpoutal od vedení sociální demokracie, které pokračuje v Sobotkově politice bez Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Většinu stížností na volby ve středních Čechách krajský soud v Praze zamítl
Krajský soud v Praze zamítl většinu z více než čtyřiceti stížností na komunální volby ve středních Čechách. Za pravdu dal návrhu na neplatnost voleb v Chlístovicích na Kutnohorsku a změnil výsledky v Klokočné, Trnové a Hostivici u Prahy. V Hostivici kvůli jeho verdiktu přišel o mandát bývalý středočeský hejtman David Rath. Na rozhodování o stížnostech měl dnes soud poslední den. Do vypořádání námitek nemohli starostové svolat ustavující jednání zastupitelstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Navýšili jsme platy o 7 miliard korun
Premiér Andrej Babiš zahájil konferenci Zdravotnictví 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Mezi Čechy je v rámci EU druhý nejnižší podíl dlužníků se závazky po splatnosti
Komentář k dnes zveřejněným výsledkům správce pohledávek KRUK k situaci zadlužených Čechů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Další masakr. Střelec v USA postřílel 12 lidí
Agentura Reutes přináší informace o střelbě v jednom z kalifornských barů. Za poslední dva týdny jde už o třetí střelbu. Tentokrát jí padlo za oběť 12 lidí včetně zástupce šerifa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kandidáti ODS v Rychnově odmítli zrušení kvůli koalici s KSČM
Kandidáti ODS do komunálních voleb v Rychnově nad Kněžnou odmítli snahu vedení ODS zrušit rychnovskou místní organizaci kvůli jejímu vstupu do městské koalice s KSČM, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česko a Polsko nechtějí koordinovat postoj V4 k migračnímu paktu
Česká republika a Polsko nevidí důvod koordinovat postoj zemí Visegradské skupiny (V4) ke globálnímu paktu OSN o migraci. Na tiskové konferenci ve Varšavě to dnes řekli ministři zahraničí Tomáš Petříček a Jacek Czaputowicz. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Soud v Mostě popáté zprostil sociálního demokrata Kliku obžaloby
Okresní soud v Mostě dnes popáté zprostil náměstka hejtmana Ústeckého kraje Martina Kliku (ČSSD) viny za nehodu, při které zemřel opilý muž, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ochránci zvířat: V cirkusech je na zvířata nahlíženo jako na nástroje zisku a je s nimi tak také zacházeno
Otevřený dopis organizací na ochranu zvířat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Příjezdy zahraničních i domácích turistů vzrostly
Během prvních tří čtvrtletí roku 2018 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení (HUZ) v Česku celkem 8,1 milionu zahraničních turistů, což bylo o 4,7 procenta více než ve stejném období předchozího roku. Před čtyřmi lety přitom stejné množství zahraničních turistů přijelo do Česka za celý rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Bezpečnou zemí se snižující se kriminalitou jsme se nestali jen tak ze dne na den
Ministerstvo vnitra poskytne 40 milionů Kč na ochranu škol a veřejných prostranství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Odchod Ameriky. Zlé zprávy pro Macrona a spol. Volby v USA očima Terezy Spencerové a „ratatata“ podle Jarka Nohavici
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Republikáni a demokraté se budou navzájem negovat. Vzájemné rozpory jen uspíší „odchod“ Ameriky jako jediného určovatele světového dění, hodnotí analytička Tereza Spencerová proběhlé volby ve Spojených státech. Evropa se každopádně bude muset spolehnout více sama na sebe, na což není připravena, a usmíření s Ruskem se odkládá, uvádí též v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jdi k čertu! Dohra rezignace Jiřího Zimoly, z překvapivé strany
Analytik Štěpán Kotrba se z pozice dlouholetého člena KSČ, KSČM a sociální demokracie vyjadřuje k politickému dění. Tentokrát nenechal nit suchou na Jiřím Zimolovi. Svým odchodem z postu 1. místopředsedy ČSSD prý Zimola ničeho nedosáhne. Kolegové od něj možná čekali, že se zachová jako rváč, ale on se podle Kotrby jednoduše vzdal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka informovala poslance o své činnosti
Ve 3. čtvrtletí se na ombudsmanku obrátili lidé s 1899 žádostmi o pomoc. Nejčastěji se jejich výhrady týkaly postupu Vězeňské služby ČR, důchodů a dávek pomoci v hmotné nouzi. V 60 přijatých podnětech se objevila námitka nerovného zacházení. To nejpodstatnější ze své činnosti ve 3. čtvrtletí shrnula ombudsmanka ve zprávě, kterou zaslala Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Finanční správa ČR usnadní placení správních poplatků a nedoplatků ve vymáhání
Novou možnost jak zaplatit správní poplatek nabídne Finanční správa naplno od nového roku. Jedná se o možnost zaplacení prostřednictvím platební karty na terminálech v budovách územních pracovišť finančních úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Svobodní považují přistoupení k fiskálnímu paktu EU za velikou chybu
Poslanecká sněmovna schválila ve čtvrtek 1.11. 2018 přistoupení k fiskálnímu paktu Evropské Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Developer je v naší zemi skoro sprosté slovo, říká architekt Ing. arch. Jiří Hejda
Kde nejsou developeři, tak tam se nic nestaví, všechno chátra a město nefunguje. Všechno u nás trvá strašně dlouho, říká v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) Ing. arch. Jiří Hejda a dodává: „Jsme jedna z nejhorších zemí vůbec, co se týče povolování na světě. Tak to chodí někde v afrických státech.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Americké volby skončily nepochybně úspěchem republikánů
Komentář na facebookovém profilu k americkým volbám do Kongresu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Arabista Pelikán: Že tu máme pár desítek migrantů? Prý se sem dostaly tisíce Syřanů. Ptejme se jak
ROZHOVOR Arabista Petr Pelikán v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vzpomíná na výrok lékařky česko-syrského původu Samiry Sibáí o tom, že komunita Syřanů žijících v Česku za posledních několik let přivezla do České republiky tisíce svých vzdálených příbuzných, kterých si ani nikdo nevšiml, jelikož se skvěle integrovali. Sibáí to oznámila před několika týdny na tiskové konferenci po skončení jednání europoslankyně Michaely Šojdrové a Andreje Babiše na téma možného přijetí 50 syrských sirotků do České republiky. „Slučování rodin přece neumožňuje přivážet sem legálně vzdálené příbuzné. Jakými cestami se tedy tento způsob migrace děje? Tyto způsoby se také neobjevují ve statistikách, se kterými operují lidé říkající, že se nemusíme bát migrace, protože je to jen pár desítek lidí,“ upozorňuje Pelikán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): K rezignaci Jiřího Zimoly
Opravdu není rezignace a rezignace. To, co je důležité, jsou její pohnutky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Bankovní politika - Penalizace střadatelů, bonifikace dlužníků
Přesně před pěti lety, 7. listopadu 2013 Česká národní banka zahájila devalvaci české národní měny. Postupně vytiskla neuvěřitelných 2,049 biliónu korun, za něž nakoupila eura. Kurz koruny ČNB zastropovala na 27 Kč za 1 Euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ÚOHS se připojil k memorandu o výměně informací o mezibankovních poplatcích
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se v rámci své kompetence v oblasti dozoru v oblasti platebního styku připojil v minulých dnech k memorandu, které definuje rámec pro kooperaci orgánů zvolených jako dozor nad povinnostmi vycházející ze čl. 7 odst. 1 písm. a) NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2015/751 o mezibankovních poplatcích za karetní platební transakce (MIF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
František Kuba: Spor o devadesátá léta v ČR
V tomto státečku – neumíme hodit zpátečku. Přeme se snad už o cokoliv. O odkaz stryka Masaryka, o démonického Beneše a jeho veselou manželku (Paříž), o rok 1948, padesátá léta a popravené a vězněné soldateskou KSČ, o nadějích roku 1968, také o rok 1989 a konečně o 90. léta prošpikovaná Václavem Klausem a dalšími hyper/privatizátory z Prognostického ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Šílenost! Ostrá odpověď umělci, který z Čechů udělal blbce po celém světě
První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija se na svém Facebooku rozčílila. Vadí jí totiž kauza kolem indického komika Vir Dase, jenž si postěžoval na chování obsluhy v pražské kavárně Café Café.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC využije k výběru zhotovitele studie na novou trať na Moravě unikátní metodu
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vyhlásí do konce tohoto týdne zadávací řízení veřejné zakázky Studie proveditelnosti vysokorychlostní trati (Brno) – Přerov – Ostrava. Jejím předmětem je kromě vyhodnocení samotné trasy také návrh případných dalších úprav železniční infrastruktury ve směru RS1 v úseku Brno – Přerov – Ostrava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Výsměch naší armádě od Klause: Robocopové, krvácíte. Směšné. Jděte z Afghánistánu, vy všichni
Bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl se domnívá, že je nutné ihned odejít z Afghánistánu. Své důvody popsal na facebookovém profilu. Mimo jiné uvedl, že je směšné tvrdit, že supermoderní robocopové kráčející pasteveckými vesnicemi chrání na konci světa bezpečnost České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Úvahy prezidenta Macrona o vzniku evropské armády jsou naivní a nebezpečné
Francouzský prezident Emmanuel Macron se opětovně vyjádřil ve prospěch vzniku samostatné evropské armády na ochranu proti Rusku, Číně a v zájmu snižování závislosti Evropy na Spojených státech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Dnes končí lhůta pro vyřízení stížností na komunální volby
Dvacetidenní lhůta, v níž by správní soudy měly rozhodnout o posledních podaných stížnostech na zákonný průběh a výsledky komunálních voleb, dnes končí. O většině podání už stihly krajské soudy a pražský městský soud rozhodnout s převážně zamítavým verdiktem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Přes dvě třetiny lidí v ČR trpí znečištěním ovzduší a situace se zhoršuje
Evropská komise chce zlepšit koordinaci boje s emisemi a upozorňuje na dlouhodobá porušování pravidel v oblasti ochrany ovzduší. Proto stojí za veřejnou debatou Clean Air Dialogue, která se dnes pořádala v Evropském domě v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Zvýšení hladiny v Nových Mlýnech může přinést jižní Moravě 9 mil m3 vody navíc
Navýšení hladiny ve vodní nádrži Nové Mlýny o 35 cm může významně zlepšit celkovou vodohospodářskou bilanci Dyjsko-svratecké soustavy. Možnost zvýšení hladiny dnes projednal přímo na Nových Mlýnech ministr zemědělství společně s generálním ředitelem Povodí Moravy, s. p. a hejtmanem Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ke zlepšení ovzduší jsou podle ekologů nutné daně z uhlí či limity
Řešeními pro snížení znečištění ovzduší v ČR jsou podle nevládních organizací vyšší daně z uhlí, splnění limitů pro uhelné elektrárny a nerozšiřování těžby na velkolomu Bílina. Ve společné tiskové zprávě to dnes uvedly Hnutí Duha, Frank Bold, DejchejBrno a Zelený kruh. Spravedlivé by podle ekologů bylo stanovit sazbu daně na úroveň ceny emisní povolenky, která ve středu podle webu Carbon Pulse činila 18,62 eura (zhruba 480 korun) za tunu oxidu uhličitého vypuštěnou do atmosféry. Hnutí dodalo, že by měla být stanovena nižší počáteční sazba, jež by se postupně zvyšovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V hraničních hvozdech Českého lesa jsou dvě nová bezzásahová území
Lesníci ve spolupráci s ochránci přírody nově ponechávají samovolnému přírodnímu vývoji 52,7 hektarů lesa v přírodních rezervacích Pleš a Starý Hirštejn v chráněné krajinné oblasti Český les v Plzeňském kraji. Smlouvu o vyhlášení obou bezzásahových území dnes podepsali generální ředitel státního podniku Lesy ČR Josef Vojáček a ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny ČR František Pelc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Mnohokrát jsme „měřili“, než jsme se rozhodli „řezat“
Tendr na veřejnou autobusovou dopravu v Královéhradeckém kraji byl vypsán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jaroslav Král: Pohřeb západní civilizace
Nedávno jsem si z nostalgie znovu přehrál výpravný film USA z roku 1964 Pád říše římské (Fall of the Roman Empire), který všem doporučuji. Popisuje úpadek impéria po smrti císaře Marca Aurelia, příchod barbarů a pokus o jejich integraci udělením římského občanství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Co nás čeká v příštích měsících
Program KSČM v rámci komunálu navrhuje spoustu dobrých řešení, která lidem život mohou usnadnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vodička (Svobodní): Svobodní a nedemokratická Evropská unie
V Poslanecké sněmovně se dává dohromady směs poslanců, kteří se prý sdružují na obranu a podporování Evropské unie. Jsou tam zejména poslanci z TOP 09, ODS, ANO, KDU-ČSL, ČSSD, Pirátů a STAN. Iniciátorkou této platformy je místopředsedkyně TOP 09 Pekarová Adamová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Vznikla unikátní laboratoř pro úpravu vody. Podobné jsou jen v zahraničí
Za Kutnou Horou, nedaleko od kostela svaté Trojice, se nachází úpravna vody, která zásobuje pitnou vodou 80 % kutnohorského okresu. Právě v tomto „vodárenském srdci” začala nyní fungovat špičkově vybavená analytická laboratoř, prozatím jediná v Česku. Vznikla díky spolupráci vědců z Akademie věd ČR a podnikatelů z Vodohospodářské společnosti Vrchlice-Maleč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ondřej Hejma pro PL: Trump rozděluje Ameriku stejně jako Zeman Česko. Ve jménu boje proti údajným elitám, ve jménu mlčící většiny!
ROZHOVOR „Za dva roky dokázal dostat ekonomiku do špičkové formy, v podstatě zastavil válečná šílenství v zahraničí a vysvětlil obyvatelstvu, že Amerika má skutečný migrační problém. To není málo,“ říká na adresu Donalda Trumpa novinář a hudebník Ondřej Hejma. Promluvil k americkým volbám do Kongresu a vyjádřil se i k „humbuku“ kolem státních vyznamenání. Zmínil také Jarka Nohavicu a vztah Čechů k Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Chráníme krajinu proti dopadům sucha
Komentář na facebookovém profilu k jednání s odborníky a zástupci Jihomoravského kraje ohledně navýšení hladiny novomlýnských nádrží o 35 centimetrů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bohatá firma dostala výprask. Odvážní občané ze sídliště Písnice vyhráli u soudu, kde bylo jako důkaz použito video PL
REPORTÁŽ Soud s "bojovníky" z Písnice se dostal do finiše. Žaloba na dva hlavní aktivisty ze zmíněného sídliště byla včera zamítnuta. První, Magdalena Vlková, se pak na chodbě soudu dojetím rozplakala. "Z našeho úhlu pohledu šlo pouze o šikanózní žalobu," řekl druhý, Ondřej Václavík. V dalším soudním řízení o určení vlastnictví sídliště Písnice už to tak nadějně nevypadá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
U Jaromíra Soukupa se sešli hosté, kteří měli co říct ke kauze Kramný. A bylo to ohromující
Petr Kramný. Zabil svou ženu a dceru? Kauzu si jako téma zvolil Jaromír Soukup pro svůj pořad, do kterého zve „osobnosti, kterým se v médiích nedává prostor“, Jaromír Soukup LIVE. Do pořadu pozval Václava Peričeviče, druhého místopředsedu spolku Šalamoun, který se kauze věnoval, Miroslava Špadrnu, prvního místopředsedu stejného spolku, Johna Boka, disidenta, předsedu a zakladatele tohoto spolku, který se na PL vyjadřoval k Miloši Zemanovi. Dále přišli bývalý místopředseda Nejvyššího soudu JUDr. Pavel Kučera, Radek Matlach, znalec v oboru soudního lékařství, a novinář Jan Kopal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo v Plzni most generála Pattona
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo ve středu 7. listopadu plzeňský most generála Pattona, který je součástí hlavní dopravní tepny v centru města Plzně. Jedná se o extrémně dopravně zatíženou spojnici Severního Předměstí s centrem města. Stavba řešila rekonstrukci mostu převádějícího silnici I/20 a tramvajovou trať přes řeku Mži a Tyršovu a Lochotínskou ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Policisté přestali vyšetřovat kauzu šarlatánů, kteří radili „vykadit“ rakovinu
KAUZA Policie přestala vyšetřovat případ zvláštních léčitelských praktik na klinice Aktip. Kauza o tom, jak léčitelé radili pacientům „vykadit“ rakovinu, v letošním roce rezonovala v tuzemských médiích. Trestní oznámení na léčitele podal občanský spolek Kverulant, a to na základě dokumentu České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SVS: Mezinárodní iniciativa odborníků dokončovala v Praze manuál pro chovatele koní
V sídle Státní veterinární správy (SVS) proběhlo 5. 11. již čtvrté jednání dobrovolné iniciativy pro pohodu koňovitých, jež vznikla jako podskupina Platformy pro pohodu zvířat Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura s Piráty dál bojují za nižší platy politiků. Co bude dál?
Zvláštní schůzi ke schvalování vládní novely o zpomalení růstu platů vrcholných politiků svolal předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) na čtvrtek 15. listopadu. Uvádí to pozvánka na sněmovním webu. O svolání schůze požádali poslanci Pirátů a SPD Tomia Okamury, aby zvýšili šance na přijetí předlohy ještě letos. Měla by být účinná od ledna, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Měli byste platit více, vzkázal Babišův ministr zdravotnictví pacientům
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se domnívá, že bychom se měli bavit o vyšší spoluúčasti pacientů. Rozhovor poskytl serveru E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vyrazí někoho z ČT? Rozruch kvůli Číně
Občas se chyba vloudí. Své o tom ví, teď už bývalý, ředitel pákistánské veřejnoprávní televize. Přišel o místo poté, co se na obrazovce objevil jeden velice výmluvný překlep. Informuje o tom agentura Reuters. Incidentu si všiml Jaroslav Plesl a vztáhl ho na Českou televizi: „To jen, až si zas Nora s Markem budou někde při kávičce stěžovat, jak bojujou proti totalitě...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): EET vláda rozběhla za dva roky, u e-neschopenek to najednou nejde
Komentář na facebookovém profilu k e-neschopenkám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hřib (Piráti): Praha by se měla za čtyři roky posunout o pořádný kus dopředu
Nová koalice pro pražský magistrát představuje své programové prohlášení. Dominuje doprava a dostupné bydlení v metropoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jirásek (SPOZ): Musíme začít pracovat jinak a lépe
Osobní výzva pro členy a příznivce SPO Zemanovci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti odmítli používání hrozby terorismem jako biče na svobodný internet
Výbor pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny PČR dnes projednával návrh nařízení Evropského parlamentu a Evropské rady o prevenci šíření teroristického obsahu on-line.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Izrael v Žatci in memoriam ocenil sourozence Šircovy. Zde je k tomu příběh
Izraelský velvyslanec dnes v synagoze v Žatci ocenil sourozence Václava Širce a Marii Kelnerovou, rozenou Šircovou, titulem Spravedlivý mezi národy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Minisčítání spěje do finále
Čtvrtý ročník zábavně-vzdělávacího projektu Minisčítání míří do svého finále. Už jen týden mohou žáci a studenti vyplňovat on-line dotazníky a dozvědět se tak nové informace o sobě i svých spolužácích. Na vylosované třídy navíc čeká společný výlet za poznáním tajů vědy a techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petice pro zavedení celoročního letního času
Požadujeme zavedení celoročního letního času a to z toho důvodu, že letní čas více odpovídá soudobému nastavení společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Větší hrozbou než terorismus jsou pro Česko aktivity Ruska, varuje generál Pavel
Aktivity Ruska či Číny představují větší bezpečnostní hrozbu pro Českou republiku než mezinárodní terorismus. V dnešní debatě s názvem „NATO ve 21. století a česká armáda“ na CEVRO Institutu v Praze to řekl někdejší náčelník Generálního štábu české armády Petr Pavel. Rusko podle něj rok od roku zvyšuje svůj vliv v Česku, které kvůli členství v Severoatlantické alianci nebere jako přítele, ale jako bezpečnostní hrozbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ANO po volbách zahájilo očistu. Chystá se zrušit "problematickou" buňku na Praze 4
Hnutí ANO zahájilo v hlavním městě po neúspěšných komunálních volbách očistu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.11.2018 v 19:36, zobrazit podobné
ÚZSVM pomáhá zajistit prostory pro plánované Sčítání lidu
Českobudějovická regionální dislokační komise zahájila schvalování dislokací zaměstnanců Českého statistického úřadu pro potřeby Sčítání lidu, domů a bytů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: To je Trumpovo vítězství
Několik postřehů k americkým volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Informační den Univerzity Karlovy: Informace o studiu i bohatý doprovodný program
Univerzita Karlova opět zve všechny zájemce o studium na Informační den. Akce se již tradičně uskuteční v prostorách Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty na pražském Albertově v sobotu 10. listopadu od 9 do 16 hod. Kromě informací o možnostech studia na UK čeká na návštěvníky též bohatý doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Lepší elektromobily než nic
Je sice pravda, že elektřina do elektromobilů se musí někde vyrobit, jak píše Ondřej Neff v Lidových novinách, ale i kdyby se opravdu vyráběla jen a jen z toho zprofanovaného hnědého uhlí, stále by to bylo lepší než ty statisíce lokálních čtyřkolých čoudivců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura: Vláda odmítne globální pakt o migraci. Je to jasný výsledek politické práce SPD ve Sněmovně
Komentář na facebookovém profilu k pravděpodobnému odstoupení vlády od globálního paktu OSN o migraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Taxikáři se opět chystají do ulic. Tentokrát půjdou pěšky, nechtějí blokovat dopravu
Řidičům taxi se nelíbí připravovaná novela zákona o silniční dopravě. Navíc chtějí zakázat aplikace společností Uber a Taxify a zvýšit jízdné.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.11.2018 v 15:36, zobrazit podobné
ODS podpoří Radu hlavního města za jasně stanovených podmínek
Zástupci občanských demokratů při jednání s představiteli dalších subjektů zastoupených na pražském magistrátu zopakovali svoji výzvu směrem k Jiřímu Pospíšilovi a Janu Čižinskému – podle ODS by se neměli vzdávat zodpovědnosti a zasednout do Rady hlavního města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Poche ji nechal pohřbít. Podívejte, jak dopadla politička, která proti němu dlouhodobě vystupovala
VÍME PRVNÍ ParlamentníListy.cz byly ve čtvrtek informovány dvěma zdroji o změně v ČSSD na Praze 9. Podle obou těchto členů socdem byla odvolána předsedkyně tamní organizace Marcela Dudková zejména proto, že otevřeně kritizovala europoslance Miroslava Pocheho. Dudková v minulosti skutečně poskytla rozhovor naší redakci, kde se k neúspěšnému kandidátovi na post ministra zahraničních věcí vyjádřila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09 by ráda zvýšila mateřskou. Ve Sněmovně pravděpodobně neuspěje
Novela poslanců opoziční TOP 09, která by zvýšila mateřskou pro rodiny se středními a vyššími příjmy, ve Sněmovně asi neuspěje. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hanzel (ČSSD): Ostrava 2038 - buď zmar, nebo rozkvět. Co zvolíme?
Rok 2038. Baníček, tedy Baník Ostrava, poráží na narvaném nejmodernějším stadionu kontinentu ve vyřazovací fázi Ligy mistrů FC Barcelonu. Noviny opěvují skvělý výkon týmu z technologického centra střední Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Úklid regulovaného úseku Labe
Klesající hladina Labe v regulovaném úseku od zdymadla Střekov po státní hranici postupně odkryla spoustu předmětů, které do řeky nepatří. Mnoho nepořádku odhalili naši pracovníci při pravidelných kontrolách, na další jsme byli upozorněni místními občany, kteří své okolí detailně znají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad, který kritizoval Zemana, má problém. Ve Sněmovně narazil
Sněmovní kontrolní výbor dnes nedoporučil Sněmovně, aby schválila rozpočet Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stan a politických hnutí. Poslancům se zdál návrh rozpočtu nedostatečně zpracovaný, chyběly jim v něm některé údaje, někteří mu vytýkali údajnou nadsazenost některých výdajových položek. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Česká nezaměstnanost na nových historických minimech
Po sérii slabších českých čísel včetně průmyslu a maloobchodu nás přišlo dnes jedno pozitivní. Trh práce si podle našich odhadů vede dál velice dobře - míra nezaměstnanosti poklesla v říjnu na nová historická minima (2,8%) a současně dál vzrostl počet neobsazených pracovních míst na úřadech práce (I když tentokrát už jen kosmeticky). To je dobrá zpráva pro aktuálně hlavní poptávkový motor české ekonomiky - spotřebu domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Liška: Pomník Marie Terezie v Praze a kolo dějin
Mužové 28. října, TGM, Beneš i legionáři se musí obracet v hrobě… Rozešli se navždy s Habsburky a feudalismem a vedení Prahy 6 se snaží zvrátit kolo dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist