Oficiální zpravodajská média

Rudolf Mládek: Macronovo zoufalství
Víkendové zprávy o blokádách ve Francii (dokonce i s jednou mrtvou ženou) by obvykle nikoho nepřekvapily, protože Francouzi stávkují, protestují a blokují tak často, že to vypadá na národní sport. Jenomže tentokráte jde o blokaci bez vůdce, bez odborů, bez politické strany. Prostě takové spontánní jednání. A to je novinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Nepovolené vniknutí za účelem spáchání trestného činu, varuje Slonkovou s Kubíkem Erik Best. A pronáší jasná slova o Babišově budoucnosti
HORKÉ TÉMA Jak to bylo s příběhem Rusa Protopopova o výletě s Babišovým synem na Krym a východní Ukrajinu? Nakolik uvěřitelná je verze novinářů Slonkové s Kubíkem, nebo naopak vysvětlení premiéra Babiše? Odpovědi na řadu nesrovnalostí se ve studiu PL TV v pořadu Horké téma snažil najít politický analytik Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vážně je to tak vtipné? Tvarůžková sjela místopředsedu ČSSD kvůli Babišovi
Začal týden, ve kterém se krátkodobě rozhodne o budoucnosti současné vlády Andreje Babiše. Vývoj kolem kauzy Čapí hnízdo zatěžuje celou politickou scénu a dostal se do těžko předvídatelných podob. Jak si s něčím takovým poradí jeho koaliční partner a jaký smysl má tlak na premiérův odchod, když neustále opakuje, že sám neodejde? To v pondělním Interview na ČT24 probrala s místopředsedou ČSSD a hejtmanem Martinem Netolickým moderátorka Zuzana Tvarůžková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Kavárna jako normalizační komunisté
Pražská kavárna je stejně netolerantní jako předlistopadoví komunisté. Nepochyboval jsem, že k vyjádření své intolerance využijí výročí 17. listopadu. Nezklamali mě. Tak jak si sami přivlastnili 17. listopad a výročí velké společenské změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
O čem se mlčí: Dohra Babiše s Korantengem. Petra Paroubková vynáší silná slova, ozvala se i hodně vysoká místa
Exmanželka Jiřího Paroubka Petra Paroubková se po skončení vysílání na TV Nova, v němž vystoupila exmanželka Andreje Babiše (ANO), a následném rozhovoru premiéra s moderátorem Rayem Korantengem vyjádřila na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Skryté vzkazy rozhovoru Andreje Babiše s Korantengem. A drsný vývoj, když zhasly kamery
Ještě snad ani neskončil rozhovor Andreje Babiše s Rayem Korantengem na TV Nova, když se internetem začaly šířit první reakce na premiérem prezentované informace. Přínášíme výběr z toho nejpodstatnějšího. A v první řadě rozklíčováváme skryté signály z předmětného rozhovoru ve spolupráci s odborníkem na marketing, osloveným k tomuto účelu ParlamentnímiListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Plná náměstí proti Babišovi jsou něco jiného, než když odboráři sváželi autobusy „na demonstraci“. Proslulý mág TOP 09 Jaroslav Poláček ke skandálu premiéra a 17. listopadu
ROZHOVOR Jaroslav Poláček, dlouholetý volební manažer TOP 09, komentuje pro ParlamentníListy.cz dění posledních dní kolem premiéra Babiše a protestů, které proti jeho vládě propukly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Na Ukrajině se zřítila stíhačka SU-27 s americkým pilotem v kokpitu
Co dělal americký pilot v ukrajinském stroji určeném pro výcvik kadetů na ostrém vojenském cvičení NATO Clear Sky 2018? Co pohledávají vojska aliance na území nečlenského státu, kde navíc probíhá občanská válka? Chystá se provokace s “ruskou” stíhačkou na jaro příštího roku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MMR: Jak digitální technologie ovlivňují města? Odpověď budou hledat odborníci na mezinárodní konferenci
Ministerstvo pro místní rozvoj bude 22. – 23. listopadu hostit konferenci Evropská chytrá a sdílená města, které je organizována ve spolupráci s Evropskou hospodářskou komisí OSN (EHK-OSN) a Fakultou architektury ČVUT. Odborníci z celého světa budou řešit dopad informačních technologií a související sdílené ekonomiky na vývoj měst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Česká žurnalistika se válí v bahně, komentuje Ovčáček nejnovější „skandál“ kvůli Hradu
Server Lidovky.cz přinesl zprávu o tom, jak pro desítku významných zahraničních politiků, kteří v příštím roce přijedou za prezidentem Milošem Zemanem, jsou připraveny hodinky Prim s malým státním znakem a nápisy Pravda vítězí. Jejich cena vyjde na 15 tisíc korun. Stejné primky si navíc může objednat každý. To je podle někdejšího ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody projevem neúcty. Na celou věc už reagoval i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bělobrádek přiznal: Babišovu vládu neshodíme. Předčasné volby nikdo nechce
Hlasování o nedůvěře vládě se blíží. Už tento pátek se rozhodne o tom, bude-li Babiš sesazen z postu premiéra, nebo zda opoziční poslanci dostatečnou podporu neseženou. Končící předseda KDU-ČSL v rozhovoru pro Českou televizi naznačil, že páteční hlasování o nedůvěře vládě bude v podstatě jen rétorickým cvičením opozice, která ale v tuto chvíli nemá šanci něco změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiši, vyčisti bezpečnostní složky! Po demonstracích 17. listopadu je tu silná výzva
ROZHOVOR Analytička Irena Ryšánková pro ParlamentníListy.cz dopodrobna rozebrala dění okolo 17. listopadu. Prý se podařilo lidi spojit, bylo to ovšem ve společném znechucení z formy, kterou nabraly protesty proti Zemanovi s Babišem. „Jsou znechuceni šibenicí, házením kytic do koše,“ říká Ryšánková k událostem z Prahy. Důležitou roli v pozadí všech dějů údajně hrají Temelín a Dukovany, respektive chystané obří zakázky na jejich dostavbu. Připadnou Rusům, nebo Američanům?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Já tě, Máňo, sejmu, směje se Zdeněk Zbořil oslavám 17. listopadu. Informace k roku 1989. A k trestu pro Slonkovou
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Revoluční síly mají sklony spíše ke kanibalismu než k tvorbě, ať už jde o jakoukoli kulturu nebo politiku,“ komentuje vyhazování květin u památníku 17. listopadu na Národní třídě politolog Zdeněk Zbořil, který připomíná morální škodu. V reakci na text z transparentu na Pochodu Za slušné Česko upozorňuje, že příklady táhnou. „Přivolávat smrt k loži prezidenta si dovolil nedávno i lékař údajně vázaný Hippokratovou přísahou. Tak proč by to nedělal i nějaký balvan z pražské periférie nebo Pařížské v Praze 1?“ Ke vzkazu Beaty Babišové novinářům, který zazněl na televizi Nova, přidává svou zkušenost švýcarského prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tak pozor! Celé to bylo jinak, zaznělo po show s Babišem a Korantengem
Andrej Babiš starší znovu promluvil o svém synovi, tentokrát ve vysílání TV Nova. Uvedl, že na Krym syn odjel kvůli tlaku novinářů a protože Rus Protopopov neměl víza do Evropy. Vystoupila také matka Babiše mladšího a požádala slušné novináře, aby je neobtěžovali. Ale Seznam Zprávy Babišovo prohlášení i jeho exmanželky rozporují na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman přijme Babiše, mluvit budou o kauze spojené s jeho synem
Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech přijme předsedu vlády Andreje Babiše (ANO). Hlavním tématem pravidelné schůzky zřejmě bude politická krize spojená s informacemi o synovi premiéra Andreji Babišovi mladším. Zeman již dal v uplynulých dnech najevo, že za premiérem Babišem stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Mistrovskej kousek! Řekl Josef Klíma v show Luboše Rosího na ČT o počinu Slonkové proti Babišovi
Pořad Zvláštní vyšetřování Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka na Televizi Seznam se probíral i v pořadu Newsroom ČT24. „Novinářská kauza roku,“ poznamenal moderátor Luboš Rosí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman Babiše v Lánech ujistil, že má jeho podporu
Prezident Miloš Zeman během dnešní večeře na zámku v Lánech ujistil premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, že pokud jeho kabinet padne, pověří ho sestavením nové vlády. Pro vyslovení nedůvěry podle Babiše není důvod. Novinářům to řekl po zhruba hodinu a půl dlouhém setkání s hlavou státu. Poslanci se k hlasování o nedůvěře vládě sejdou v pátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí jezdí elektromobilem od ČEZ
Ministerstvo práce a sociálních věcí zařadí na tři roky do svého vozového parku elektromobil Volkswagen eGolf. Vůz dnes ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové slavnostně předal člen představenstva ČEZ Pavel Cyrani. Skupina ČEZ i touto cestou podporuje rozvoj elektrického pohonu v individuální i veřejné dopravě v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Masaryk popraven, Vltava zrudla českou krví! Jak ke vzniku Československa velmi pomohla fake news
STO LET REPUBLIKY Falešné zprávy a mediální manipulace či dezinformace jsou hitem internetu a tématem angažované diskuze. Připomeňme si při příležitosti stého výročí konce Velké války a vzniku Československa jednu zdánlivě nevinnou lež, která americkým tiskem proběhla koncem léta roku 1914. Šlo o zprávu zmiňující údajnou smrt Tomáše Masaryka, Karla Kramáře a o českém povstání v Praze, které mělo být krvavě potlačeno rakouskými úřady. Vyvracet „kachnu“, kterou nekriticky přebrala dvojice amerických respektovaných deníků, musela dokonce Masarykova choť Charlotta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Školáci jako spotřebitelé - Co děláme a co dělat můžeme?
Proč jsou čeští spotřebitelé považování za málo sebevědomé, a může za to nedostatečné vzdělávání? Měla by spotřebitelská nauka být povinnou součástí školních osnov? I na tyto otázky hledala odpovědi mezinárodní konference na téma spotřebitelského vzdělávání dětí a mládeže, kterou v pondělí 19. 11. pořádala europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD) v prostorách Poslanecké sněmovny PČR. Záštitu nad akcí převzala poslankyně PČR Kateřina Valachová (ČSSD), podpředsedkyně výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a bývalá ministryně školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hasičská vzájemná pojišťovna: Pojištění pro školy chrání také školáky
S koncem prázdnin se rodiče malých i velkých školáků chystají na další desetiměsíční maraton plný radosti, úkolů a někdy i drobných starostí. Nebývá snadné ratolesti po období letních radovánek usměrnit, aby svou energii zase věnovaly svědomitému plnění povinností na základce, gymnáziu nebo univerzitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Generál Lorenc nalezl své poznámky z roku 1989. Pracovalo se prý se třemi scénáři...
K událostem roku 1989 se vyjádřil muž, který měl v Československu na starosti rozvědku a kontrarozvědku. Jedná se o bývalého generála Alojze Lorence. Na Institutu ASA promluvil o situaci v 80. letech v Československu. “Lidem bylo třeba vysvětlovat. Možná by věřili, možná by nevěřili. Ale ten dialog chyběl,” řekl bývalý první náměstek federálního ministra vnitra. Celé video je dostupné na Youtube.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Česká televize nabídne o Vánocích čtyři pohádkové novinky, Popelku i film Po strništi bos
Nová pohádka Zdeňka Zelenky s Jiřinou Bohdalovou, česko-slovenská koprodukční pohádka oceňovaného režiséra Petera Bebjaka, rodinná filmová komedie Víta Karase i nová pohádka pro sluchově hendikepované děti. Česká televize ve svém vánočním vysílání nabídne také premiéru svého Českými lvy ověnčeného koprodukčního filmu Po strništi bos nebo oscarového snímku La La Land. Chybět nebude ani vánoční klasika Tři oříšky pro Popelku, která letos slaví pětačtyřicet let od své premiéry. Silvestrovská noc bude poctou Václavu Neckářovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Zneuctili státní svátek a odkaz 17. listopadu 1939
Miloši odstup, nebo zemři. Táhni z Hradu. A mnoho dalších transparentů. A do toho exministr kultury mluví na Národní o pravdě a lásce. Tak si někteří představují boj za svobodu a demokracii...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Daňaři z Evropské unie se sešli v Praze
Více než 60 zástupců členských a kandidátských zemí Evropské unie se ve dnech 6. – 8. listopadu 2018 v pražském hotelu Pyramida zúčastnilo setkání vedoucích ústředních kontaktních orgánů pro mezinárodní spolupráci členských států Evropské unie v oblasti DPH, tzv. VAT Heads of Central Liasion Offices (CLO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Ať Českou televizi platí Soros a Lukačovič, alespoň bude jasné, čí zájmy ČT zastupuje
Po shlédnutí dvou nedělních publicistických pořadů České televize 168 hodin a Newsroom se dá s klidem konstatovat, že Česká televize odhodila jakékoliv zábrany a již se ani svou údajnou objektivitu nesnaží předstírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vybavenost letovisek na Krymu je žalostná! Jan Cemper k show Babiše na TV Nova a k oslavám 17. listopadu
ROZHOVOR Aktivista, publicista a spolupořadatel letošních vzpomínkových akcí k 17. listopadu Jan Cemper se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ke kauze premiéra Andreje Babiše. „Vyhazovat jejich květiny bylo špatné,“ řekl na adresu incidentu na Národní třídě, kde aktivista Otakar Van Gemund vyhodil květiny od Babiše, Zemana a Okamury do odpadkového koše. „Rozlišoval bych, jestli byl někdo řadovým členem KSČ, aparátčíkem, nebo donášel StB,“ uvedl na adresu rozdílného přijetí Andreje Babiše a Milana Štěcha veřejností při zmiňovaných oslavách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
To je síla. Nejdřív Nora Fridrichová, teď potkalo Okamurova poslance něco ještě horšího
Facebook zablokoval profil poslanci z hnutí SPD Lubomírovi Volnému. Zákonodárce tvrdí, že se tak stalo je proto, že šířil pravdu o údajných zločinech muslimů v Česku. Pracovníci Facebooku Volnému sdělili, že byl zablokován za šíření nenávisti. Na to, že Volný šíří na sociální síti nepodložené informace, upozornil i pořad 168 hodin České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Kazachstán na cestě ke společenské a hospodářské modernizaci
Tato středoasijská republika s velkou jistotou posiluje status sociálního státu a přibližuje svůj potencionál k světoznámému "skandinávskému modelu". Prezident Kazachstánu Nursultan Nazarbajev představil novou strategii své země, jejíž hlavní prioritou je růst životních podmínek občanů, zvýšení úrovně důchodů a zlepšení kvality života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Etika představuje pro ÚOOÚ jednu z nejnaléhavějších strategických výzev
ÚOOÚ přináší na svých webových stránkách výběr nejzajímavějších pasáží z úvodní řeči předsedy úřadu Evropského inspektora ochrany údajů Giovanni Buttarelliho, kterou pronesl na 40. ročníku konference komisařů ochrany dat a soukromí v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Co si myslíte o Hitlerovi?“ Excentrická aktivistka šla 17. listopadu provokovat studenty v Praze. Zde je VIDEO
Herečka a aktivistka Jana Yngland Hrušková se rozhodla při příležitosti oslav 17. listopadu 1989 natočit video. Setkala se s aktivisty ze Socialistické solidarity. Po úvodních špičkách, kdy si prohlížela transparenty a socialističtí aktivisté ji nabádali, aby nešahala na cizí majetek, se rozběhla diskuse o Hitlerovi, Okamurovi a SPD. „Malíř pokojů, a podívej, kam to dotáh,” prohlásila Jana Hrušková o Hitlerovi. Aktivisté pro změnu projevovali chutě znovu střílet fašisty. Pak se jich Hrušková zeptala, koho tím myslí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Krištof (Soukromníci): Volební zkušenost z Prahy 4
Do volebního klání na Praze 4 jsme začali vstupovat někdy v dubnu jednáním se Svobodnými, Realisty a s hnutím Pro Prahu. Samozřejmě sčítat minulé volební výsledky či současné preference se nemá, ale nevypadalo to špatně. Po rychlém začátku a podepsání koaliční smlouvy nás zastavily dvě skutečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Evropská komise začala řešit platby pro Agrofert. Česko loajálně spolupracuje
Evropská komise dostala z Česka všechny potřebné podklady a nyní vyhodnocuje, zda platby společnostem patřícím do holdingu Agrofert byly v souladu se všemi pravidly, včetně těch o konfliktu zájmů. Výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu to dnes odpoledne řekne komisařka pro regionální politiku Corina Cretsuová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nemůžu to říct! Můj syn by se naštval. Andrej Babiš ohromil informacemi, které ani na TV Nova nepadly
Premiér Andrej Babiš se o víkendu vydal do Ženevy za svým nemocným synem. Ten pár dní předtím vystoupil v reportáži TV Seznam Zvláštní vyšetřování, kdy hovořil o tom, že jej jeho otec nechal unést. O čem se synem hovořil, serveru Novinky.cz příliš sdělovat nechtěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Robert Fico poslal migrační pakt OSN „do riti“
Globální pakt OSN o migraci, který má být v prosinci přijat v Maroku jako nezávazný dokument, není v souladu s národní migrační politikou SR a je neakceptovatelný i pro Smer-SD. Ve videoodkazu na sociální síti to uvedl expremiér a předseda Smeru-SD Robert Fico.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš? Nora Fridrichová přizvala do ČT Jakuba Jandu. Ten pronesl vážná slova o lásce
Situací kolem premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho syna, jenž v pořadu Zvláštní vyšetřování Televize Seznam uvedl, že byl unesen na Krym, a kolem něhož se následně rozpoutaly spekulace kolem jeho nemoci, se zabýval i pořad 168 hodin na ČT1. Ten byl natočen ještě před odvysíláním prohlášení matky Andreje Babiše juniora Beatrice a také před návštěvou premiéra Babiše u svého syna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Policie nesmí šetřit politický projev nesouhlasu
Komentář na facebookovém profilu k vyhození květin na Národní třídě v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Předčasný jásot nad levnějším voláním
Tak nám volání do zahraničí od května zlevní až o 80 procent, hlásají titulky úspěch z Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
VLS: Děti nasbíraly pro zvěř v Ralsku na zimu 4 tuny kaštanů a žaludů
Celkem se dětem podařilo nasbírat okolo 4 000 kg žaludů a kaštanů. Nejlepšími sběrači byly žáci ze Základní školy Bakov nad Jizerou, kde se do sběru zapojilo 63 děti, které nasbíraly rekordních 3 129 kg. Nejvíce se přitom zapojila třída 3.B, kde se sběr údajně „zvrhnul“ v rodinná klání a sběračské lokality se nezřídka stávaly rodinným tajemstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kalda Tullamore jako hlavní hrdina bojovníků za demokracii? Docentka Švihlíková rozebírá, co to ukazuje
Polistopadový vývoj v Česku byl a stále je typický neustálou delegitimizací jiných názorů velké části společnosti, píše ve svém komentáři na serveru Časopisargument.cz po letošních oslavách 17. listopadu ekonomka a autorka knihy „Kapitalismus, socialismus a budoucnost aneb Mikeš už přišel“ Ilona Švihlíková. Čím dál vzteklejší a nenávistnější reakce, které letos nezahrnovaly pouze vyhozené květiny, ale dokonce i „šibenice“ jsou podle jejích slov dány tím, že je čím dál víc narušována „oficiální“ vyprávěnka o porevolučním vývoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Pravidla pro užívání glyfosátu jsou připravená
Nová pravidla pro používání účinné látky glyfosát zakážou předsklizňovou aplikaci všech přípravků s glyfosátem na plodiny potenciálně určené pro potravinářské účely, tedy na obiloviny a řepku. Omezení začnou platit ode dne obnovení povolení přípravků obsahujících glyfosát v České republice, tedy od 1. ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Státní tiskárna cenin: Ministryně financí byla u spuštění nového tiskového stroje
V závěru října Státní tiskárnu cenin poctila svou návštěvou ministryně financí JUDr. Alena Schillerová, PhD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
V ústavu, kde byl mladý Babiš, hořelo
V Klecanech u Prahy hořelo v pondělí večer v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ). Nikdo se nezranil, lidé z ústavu se stihli evakuovat za pomoci personálu před příjezdem hasičů, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Požár se již podařilo uhasit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Babiš patří do tepláků
Tento člověk, který se dostal do čela našeho státu, pohrdá demokracií, parlamentem a tedy parlamentní demokracií, pohrdá soudním systémem a policií, které jsou u nás tak slabé, že se nechají buď uplatit nebo zastrašit, pohrdá i vlastní rodinou, nectí pravdu i když se dovolává (a to je vrchol drzosti) Masarykovského hesla „Pravda vítězí“, pohrdá celou naší společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Mises (Svobodní): Pojďme zcela legalizovat a dekriminalizovat konopí
Pirátští poslanci v těchto dnech předkládají návrh na změnu zákona o návykových látkách za podpory několika desítek poslanců z jiných stran. Cílem novely je uzákonit pěstování konopí v malém množství pro vlastní potřebu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Již nikdy nepojedu do Bělověžského pralesa, ale vždy se budu s láskou vracet do Lánské obory
Projev na křtu knihy „Lánská obora v proměnách času“ na zámku v Lánech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Zdravý jídelníček za začíná prodražovat
Komentář k aktuálnímu zdražování mnoha druhů zeleniny a k jeho důvodům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
GA ČR podepsala memorandum se Sao Paulo Research Foudation
Předsedkyně GA ČR podepsala 5. listopadu 2018 memorandum o vzájemné spolupráci s brazilskou agenturou Sao Paulo Research Foudation (FAPESP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Dalším zvýšením minimální mzdy vláda opět vyhověla odborářům
Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý v souvislosti s dalším zvýšením minimální mzdy za nekvalifikovanou práci a zaručených mezd dnes vyzval oficiálním dopisem předsedu vlády Andreje Babiše, aby vláda ve své politice přiměřeně vyhověla také oprávněným požadavkům zaměstnavatelů. Vláda o nařízení, kterým by se minimální mzda zvýšila od ledna 2019 o dalších 1.150 korun měsíčně, bude jednat zítra ráno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): V kterékoli jiné zemi by předseda vlády pod tíhou takového skandálu rezignoval
Komentář na facebookovém profilu k událostem kolem Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Má česká státnost budoucnost?
Nezdá se vám, že za 100 let naší moderní státnosti opsala naše země kruh – z provincie Rakousko-Uherska směřujeme, zdá se, neodvratně k provincii Evropské unie. Nebylo ve světle toho uplynulých 100 let zbytečným omylem? Jak se na to díváte vy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tramvaj má na přechodu přednost. DPP a Policie ČR vzdělávají žáky díky dopravně-bezpečnostní akci „Není cesty zpět“
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s Policií ČR uspořádá ve dnech 20. – 29. listopadu 2018 již devátý ročník dopravně-bezpečnostního projektu „Není cesty zpět“. Účelem preventivní kampaně zaměřující se především na žáky základních škol je varovat chodce před riziky spojenými s provozem tramvají. Díky společné akci DPP a Policie ČR bude na čtyřech vybraných místech opět přistavena tzv. preventivní tramvaj, v níž se budou konat vzdělávací přednášky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman přijal čínskou vicepremiérku, setkání se zúčastnil i Jaromír Jágr
Prezident Miloš Zeman přijal dnes na zámku v Lánech čínskou vicepremiérku Sun Čchun-lan. Setkání bylo zaměřeno na další rozvoj česko-čínských vztahů, řekl ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Setkání se zúčastnil i hokejista Jaromír Jágr a někdejší fotbalový reprezentant Pavel Nedvěd. Čínská média minulý týden informovala, že Sun Čchun-lan navštíví od 18. do 25. listopadu na pozvání místních vlád Českou republiku a Chorvatsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Film Nedotčený ráj: Rusko zavítal do Prahy
Ve velmi odlehlých oblastech sice nemůžeme vidět přímé stopy lidstva, ale jeho vliv je zde i přesto patrný: rostoucí emise skleníkových plynů přispívají ke globálnímu oteplování. Co to znamená pro ekosystémy citlivé na změny klimatu, ukazuje film Nedotčený ráj: Rusko, který byl promítán 9. listopadu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Europoslanci chtěli znát, kdy Komise prověří stížnost na Babiše
Několik otázek souvisejících s přístupem Evropské komise ke stížnostem české organizace Transparency International na možný střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše dnes někteří europoslanci směřovali na komisařku pro regionální politiku Corinu Cretsuovou. Ta na jednání výboru pro rozpočtovou kontrolu, věnovanému především stavu unijního rozpočtu v roce 2017, reagovala kromě jiného poznámkou, že debata o možných zneužíváních unijních fondů by měla být co nejméně zpolitizovaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Varování Andreji Babišovi z ČSSD: Čapí hnízdo je odjištěný granát a bouchne znovu
Místopředseda ČSSD Martin Netolický trvá na tom, že by Andrej Babiš měl opustit post premiéra. Koaliční vláda ČSSD a ANO může pokračovat, ale pod vedením někoho jiného. Proč si to myslí? Babišovu kauzu firmy Čapí hnízdo totiž považuje za odjištěný granát, který jistojistě exploduje znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
V Senátu se bude diskutovat o novém civilním procesu
Občanský zákoník z roku 1964 byl nahrazen civilním kodexem až po padesáti letech, tedy s účinností od začátku roku 2014. Naproti tomu nový civilní řád soudní se teprve rodí, neb stále platí občanský soudní řád z roku 1963.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda Andreje Babiše je stále méně únosná
Komentář na facebookovém profilu k událostem kolem Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Německého důchodce našli s proříznutým hrdlem. Důkazy ukazují na mladého Afghánce
Server německého deníku Bild přinesl otřesný příběh seniora z Wittenburgu ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko. Byl zde zavražděn pětaosmdesátiletý Ditrich P. Dvacetiletý migrant z Afghánistánu mu podřízl hrdlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Více než polovina Čechů používá sociální sítě
V roce 2018 jsou k internetu připojeny již čtyři pětiny českých domácností (81%) a podobný podíl jich má i počítač (78 %). Největší nárůst byl zaznamenán v používání tabletu. Přibývá uživatelů, kteří k internetu přistupují prostřednictvím mobilního telefonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Odškodňujeme část klientů H-Systemu za nepřiměřenou délku soudního řízení
Ministerstvo spravedlnosti se rozhodlo ukončit soudní spory s částí klientů tzv. Majáku uzavřením dohody o narovnání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra uspořádalo Konferenci dobré praxe a ocenilo nejlepší projekty prevence kriminality
Dne 13. listopadu 2018 uspořádalo Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Ministerstvem spravedlnosti Konferenci dobré praxe 2018, na které vystoupili domácí i zahraniční odborníci v oblasti prevence kriminality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česko by mělo dát 300 milionů korun Turecku. Má se za ně starat o migranty
Česko by mělo v letech 2019 až 2023 přispět zhruba 300 miliony korun na evropskou finanční pomoc Evropské unie migrantům v Turecku. Příslušný materiál projedná na úterním zasedání vláda, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Ticho o občanské válce a utrpení v Jemenu
Ve srovnání s jinými konflikty na Blízkém východě se o občanské válce v Jemenu dozvídáme jen zřídka. Případné zprávy o situaci v Jemenu jsou navíc mimo hlavní zpravodajský proud. Navzdory tomu, že je tento konflikt pro obyvatele Jemenu bez nadsázky hrozivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Libra sleduje boj Theresy Mayové o přežití…
Tento týden bude v Evropě opět ve znamení politiky. V centru pozornosti bude další vývoj okolo dohody k brexitu na Britských ostrovech. Theresa Mayová se snaží najít podporu pro kompromis, který je kritizován ze všech stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Havlová si od manželství s Václavem neslibovala ani peníze, ani kariéru, uvádí Český rozhlas
Olga Havlová se stala poslední první dámou Československa a později první dámou nové České republiky. Po boku Václava Havla to občas měla dost těžké. Český rozhlas přinesl o těchto těžkostech pár podrobností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Podle informací PL by měl Babiš dorazit už na úterní jednání KSČM
Premiér Andrej Babiš (ANO) přijde kauzu údajného únosu svého syna vysvětlovat poslancům KSČM v pátek ráno před hlasováním Sněmovny o nedůvěře vládě. O situaci, kterou vyvolala reportáž serveru Seznam, bude šéf komunistů Vojtěch Filip jednat ve středu s prezidentem Milošem Zemanem. Už v úterý bude o další podpoře menšinového kabinetu ANO a ČSSD diskutovat širší vedení KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Podrží komunisté Babiše? Filip si o tom promluví se Zemanem
Premiér Andrej Babiš (ANO) přijde kauzu údajného únosu svého syna vysvětlovat poslancům KSČM v pátek ráno před hlasováním Sněmovny o nedůvěře vládě. O situaci, kterou vyvolala reportáž serveru Seznam Zprávy, bude šéf komunistů Vojtěch Filip jednat ve středu s prezidentem Milošem Zemanem. Už v úterý bude o další podpoře menšinového kabinetu ANO a ČSSD diskutovat širší vedení KSČM, napsala ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČPZP pomáhá svým klientům s odvykáním kouření
Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) není u veřejnosti příliš známá, je však příčinou 20 % úmrtí kuřáků. Je způsobena zužováním a ucpáváním průdušek a projevuje se ztíženým dýcháním. V pozdějších stádiích může vést k vážnějším komplikacím, jako jsou selhávání srdce, zápal plic a otoky dolních končetin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Němcová: Nesrovnávejte to, že někdo byl za komunistů v StB, a to, že v 90. letech byla nezaměstnanost
Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny a současná poslankyně za ODS Miroslava Němcová se v rozhovoru pro Seznam Zprávy vymezila proti Andreji Babišovi (ANO) i prezidentu Miloši Zemanovi. Podle jejích slov oba radikalizují společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Libor Lukáš: Moji „sametovou“ ideu se naplnit nepodařilo
Před dvaceti devíti lety, bezprostředně po událostech na Národní třídě v Praze, jsem jako mladý člověk, společně s přáteli a dalšími známými začal nadšeně organizovat občanský odpor proti tehdejší nomenklaturní garnituře na Bojkovsku a rovněž jsem se aktivně zapojil do činnosti Občanského fóra v okrese Uherské Hradiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Senát má nové vedení – nic to nemění na tom, že jsme pro jeho zrušení
Minulý týden ve středu si senátoři zvolili nové vedení a jeho předsedou se na další období stal Jaroslav Kubera z ODS, kterému přejeme, ať se mu ve funkci daří a hájí zájmy všech našich slušných občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Lepič: Z pana Bartoška se mi chce zvracet
Prohlásil místopředseda ANO pan Faltýnek po neobyčejně duchaplném projevu pana Bartoška v nedělním pořadu génia naší žurnalistiky, nedotknutelného a nenahraditelného pana Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mlýnková Išková (Svobodní): Moje sestra demokracie
Naše Demokracie je jen o pár měsíců starší než já. Ráda proto říkám, že jsme spolu vyrůstaly a já po jejím boku prožila celý svůj dosavadní život. Zatímco však dřív byla mou neodlučnou kamarádkou, v posledních letech se mi začala víc a víc vzdalovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Slonková, je to porno! Ondřej Hejma odpálil bombu na téma Babiš. Má brutální návrh, jak to vyřešit
V pořadu Podtrženo Sečteno se na XTV.cz opět k nedávným událostem vyjadřoval Ondřej Hejma, zakladatel kapely Žlutý pes a novinář. Okomentoval kauzu s Babišovým synem: „Je to hrůza, protože to vypadá, že o osudu České republiky rozhodují kolegové Slonková a Kubík.“ Ale i Babiš podle něj pochybil. A nakonec Hejma navrhl radikální řešení střetu zájmů, ve kterém podle jeho názoru Babiš je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SOS dětské vesničky: Děti mají právo na láskyplnou rodinu
Podle Úmluvy o právech dítěte mají děti právo vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění. V úterý 20. listopadu si připomeneme 29. výročí podepsání Úmluvy, tento den je označován jako Světový den dětských práv. Při té příležitosti chceme připomenout, že stále existují tisíce dětí, kterým je právo na láskyplnou rodinu upíráno, a to včetně těch nejmenších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR: Dronů nad našimi hlavami přibývá, Česko se chce podílet na zdokonalování jejich provozu a testování
Počet dronů na území České republiky roste. Zatímco profesionálně užívaných a evidovaných strojů je dnes zhruba tisícovka, rekreačně užívané drony jsou mezi občany po desetitisících. Bezpilotní létání do budoucna nabízí obrovské možnosti, Česká republika by se proto v této oblasti ráda stala jedním z evropských lídrů. V koncepci „Chytré nebe“ směruje k zavedení testovacího prostředí na úrovni aktuálních trendů na území Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Strašně to smrdí. Výbušné odborné vyjádření k věci Andreje Babiše mladšího
Psychiatr Tomáš Rektor se na svém facebookovém profilu vyjádřil k aktuální situaci kolem premiéra Andreje Babiše a jeho syna. „Ta situace je opravdu strašně blbá,“ podotkl Rektor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Pardubické hudební jaro 2019 získalo generálního partnera
BSG, o.p.s., která je zřizovatelem úspěšného mladého orchestru a stala se pořadatelem PHJ, prošla v uplynulých dvou letech stabilizační fází, na které se výrazně podílí i správní rada, která od roku 2017 působí v novém složení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Bernard: Máme mezi sebou spoustu lidí, kteří se nedali zlomit
Další osobnosti získaly Čestnou plaketu hejtmana Plzeňského kraje za odvážné občanské postoje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hon na Babiše bude pokračovat, nikdy mu neodpustí, že je úspěšný. Zámecký pán připomíná Baťu, kterému také politici ukradli továrny...
Historik a zámecký pán Jan Berwid-Buquoy se zastal předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Zámecký pán má za to, že média pořádají na Babiše hon, protože mu nemohou odpustit, že je úspěšný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Chmelík (TOP 09): Věříme, že široká koalice přinese Liberci stabilitu a rychlý rozvoj
Povedlo se nám to! Úspěch v libereckých komunálních volbách jsme přetavili v účast TOP 09 v nejširší koalici v polistopadových dějinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Atlasy starých měst i virtuální sbírky map přineslo centrum historické geografie
Edice zmizelých měst, výstava o pražských vltavských ostrovech nebo virtuální historický atlas...To všechno jsou výsledky sedmiletého projektu Výzkumného centra historické geografie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Mrvík: Proč ODS či TOP 09 kritizují EET? Protože jej prosadili jiní a je to funkční projekt
Opoziční strany v čele s ODS a TOP 09 se dostávají do nelehké situace, kdy jednou z hlavních karet v jejich rukávech na získání politických bodů a hlasů voličů je záhuba EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Stát příští rok investuje do silnic a železnic více než 86 miliard
Česko v příštím roce investuje do dopravní infrastruktury jednu z největších částek ve své historii. Stát příští rok totiž vydá ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na stavby a opravy tuzemských silnic a železnic 86,3 miliardy korun. To je téměř o 14 miliard korun více než v letošním roce. Návrh rozpočtu byl minulý týden schválen členy Hospodářského výboru a vše tak nasvědčuje tomu, že rozpočet bude schválen i v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kalina (KDU-ČSL): Na havrany spoléhat nelze, je třeba krizový scénář
Havrani prý letos věští tuhou zimu. To by mohlo pomoci zbrzdit kůrovcovou katastrofu. O množství srážek nám ale ani havrani nic neřeknou. Pokud by byl dostatek srážek, tak by se aspoň částečně mohla doplnit chybějící vláha. Ale co když budou holomrazy a deficit vláhy se ještě prohloubí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Svoboda a demokracie v naší zemi není automatická
Komentář na facebookovém profilu k 17. listopadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ejpovickým tunelem projel první vlak Českých drah, cestování mezi Prahou a západními Čechami zrychlí
Vlaky Českých drah od pátku jezdí nejdelším tunelem Česka. Prvním vlakem s přepravou osob se stal krátce po desáté hodině Západní expres č. 555. Od této chvíle začaly více než čtyřkilometrový tunel využívat Západní expresy, rychlíky do Klatov a další spoje národního dopravce. Časová úspora v novém jízdním řádu bude mezi Prahou a Plzní 11 minut a expres urazí tuto trasu za 1 hod. 14 minut, respektive za 1 hod. 19 min. opačným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Už je definitivně jasné, kdy se bude hlasovat o svržení Babiše
Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) svolal zvláštní sněmovní schůzi k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě hnutí ANO a ČSSD na pátek 23. listopadu v 09:00, jak se očekávalo, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09: V Děčíně si zvolili nové vedení místní organizace
Dle stanov TOP 09 je nutné vždy po dvou letech svolat sněmy místních, regionáních, ale i krajských organizací, aby si členové zvolili vedení na další dvouleté období. Vyvrcholením je pak celostátní sněm, který se koná po všech krajských sněmech. Jeho konání se očekává koncem roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Ekonomický růst ČR není zásluhou "politických trafikantů," ale občanů
Pořád nám je mediálně ukazována pýcha a lesk zaprodaných potentátů a eurohujerů, kteří si dokonce přivlastňují zásluhy, co se týče hospodářské prosperity a nízké nezaměstnanosti okleštěného českého národa. Za ekonomický růst a prosperitu může celý národ, za neustálé zadlužování českého národa političtí trafikanti z řad prohnilé pravice a levice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Cenou Arnošta z Pardubic byli oceněni vynikající vyučující a vzdělávací počiny
Představitelé Univerzity Karlovy a akademické obce si ve Velké aule Karolina slavnostně připomněli Mezinárodní den studentstva a Den boje za svobodu a demokracii. U této příležitosti byly již potřetí předány Ceny Arnošta z Pardubic. Oceněni byli vynikající vyučující i vynikající počiny ve vzdělávací činnosti na Univerzitě Karlově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vánoční borovice a smrky opět darují dětským sociálním a zdravotnickým zařízením Lesy ČR
I letos daruje státní podnik Lesy České republiky vánoční stromky dětským zdravotnickým a sociálním zařízením v České republice. Od 19. listopadu do 7. prosince je možné stromky objednávat na www.vanocnistromkydetem.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Vosecký: Mírná tolerance alkoholu u cyklistů není pro alkoholiky, nýbrž pro slušné lidi
Senát minulý týden schválil mírnou toleranci alkoholu u cyklistů, rozhodne Poslanecká sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
O zákulisí převratu v roce 89´ promluví archivář a dokumentarista Adam Kretschmer
Jak jsme již informovali, bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný moderuje pořad Na prahu změn na Slobodném vysielači. V minulém díle vyzpovídal Ladislava Jakla. Pozvání do pondělního dílu přijal Adam Kretschmer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senát podpořil vyšší a férovější úhradu služeb České pošty objednávaných státem
Senát ČR na svém jednání 15. 11. 2018 podpořil petiční požadavek zaměstnanců České pošty vedených předsedkyní PKOV Jindřiškou Budweiserovou na vyšší a férovější úhradu služeb, které si u ní stát objednává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): 29 let poté
„Střetly se v divném souboji život a smrt. Je po boji.“, vytane mi vždy na mysli, když v těchto dnech vzpomínám na ty, kteří umírali v naději na svobodu, ve které budou moci žít budoucí generace jejich potomků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ÚZSVM již vyřešil přes 23 tisíc nemovitostí s nejasným vlastníkem
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do konce září 2018 prošetřil již 23 587 nemovitostí zapsaných v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky. Oproti konci roku 2014 jde o nárůst o 440 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tohle si Babiš za rámeček nedá. Ani Marek Prchal! Šafrovo fórum udeřilo po vysílání TV Nova
Vyjádření Babiše seniora a jeho exmanželky zaznělo včera na TV Nova a kolo reakcí se roztáčí znovu. Forum24 rozebírá jak vyjádření exmanželky, tak nemoc Babiše mladšího. Podle Šafra je jasně vidět, že na Beatu Babišovou premiér zatlačil, aby podala vyjádření. A Vilém Besser tvrdí, že vyjádření sepsal marketér ANO Marek Prchal. A došlo i na schizofrenii Babiše mladšího: „My vůbec nevíme, zda má Babiš junior schizofrenii. Ale i kdyby ji měl, není tím pádem automaticky nedůvěryhodný v popisu okolností své cesty na Krym,“ píše Šafr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ladislav Větvička ke kytkám v koši: V 18 jim skončil Havel. Mládí v hajzlu, tak dělají prasárny. Babiš a Koranteng? Pustili jsme si to v hospodě... Styděli jsme se
Proč odpůrci Miloše Zemana neustále protestují, třeba i na 17. listopadu? „Už patnáct let nemají ani toho svého vytouženého prezidenta. To musí být frustrující. Představte si, že jim bylo třeba osmnáct let, když skončil mandát jejich idolu, prezidenta Havla. Dnes jim tedy je třiatřicet. Mládí v hajzlu, tolik úsilí a…Nic. Tak se radikalizují a dělají prasárny (viz třeba ty kytky v koši),“ uvádí pro ParlamentníListy.cz několikanásobný blogger roku, spisovatel a cestovatel Ladislav Větvička. Ten od plic okomentoval i kauzu Andreje Babiše staršího a mladšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Říjen na ČMKBK: Ceny elektřiny a zemního plynu klesly
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v říjnu uzavřeno 1608 kontraktů na dodávku 942,1 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 919,1 milionu korun. Elektřina i plyn proti předchozímu měsíci zlevnily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Chřipková sezóna přichází – pomůže vakcína nebo vitamin C?
S nástupem zimy se každý rok potýkáme s chřipkou a nachlazením. Imunitní systém nás dokáže dobře ochránit i v zimní sezóně, pokud k tomu má účinné zbraně. Zeptali jsme se na názor odborníka profesora Jaroslava Michálka, atestovaného imunologa a onkologa, který působí na brněnské klinice Cellthera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Uměleckoprůmyslové museum v Praze je po rekonstrukci otevřeno rok
Uměleckoprůmyslové museum v Praze slaví první rok svého plnohodnotného návratu na kulturní mapu Prahy, České republiky a Evropy. Před rokem 15. listopadu se otevíralo první výstavou Director´s Choice – Výběr ze sbírek, do provozu byla uvedena odborná veřejně přístupná knihovna, muzejní obchod i restaurace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nesouhlasím s prapodivným systémem udílení azylu
Komentář na facebookovém profilu ke kauze muslimské studentky, žalující střední školu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Pozor na rychlé soudy...
Komentář na facebookovém profilu k vyjednánání o podmínkách brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist