Oficiální zpravodajská média

Čechům už nikdo diktovat nebude, mají rozum! dokazuje po ,,úspěchu” Slonkové známý psycholog. A odborně říká drtivá slova
ROZHOVOR „Jsem přesvědčený, že používání zdravého rozumu v naší populaci roste. Zdůvodňuji si to tím, že lidé mají stále více informací. Politické elity si myslí, že vyhodnocovat informace umějí jenom ony, a proto chtějí být elitami a chtějí, aby je lidé uctívali a poslouchali. Teď však dochází k tomu, že informace mají už všichni,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jiří Brančík, primář psychologického oddělení Vojenské nemocnice v Brně. „V případě aféry kolem Babišova syna to bylo poměrně jasné. Ti takzvaní investigativní novináři udělali nájezd na člověka, který evidentně má nějakou psychiatrickou diagnózu. A ještě to chtěli použít jako něco nosného, jako důkazní materiál. Což běžný člověk vyhodnotí tak, že je to hloupost,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Klaus ml. a Kalousek. Průšvih, Babiši? Vlastimil Tlustý bez milosti o ODS i o akci EU proti nám
Exministr financí Vlastimil Tlustý se pro ParlamentníListy.cz rozhovořil o současných politických trendech. Odhaluje, co vlastně voliče přitahuje na Andreji Babišovi a proč tradiční strany, jako je KSČM a ČSSD, selhávají. Pokud by na Česko „zaklekla“ Evropská komise kvůli Babišovým dotacím pro Čapí hnízdo, může to mít podle Tlustého nedozírné následky, hrozí zastavení penězovodů z EU. Samotné dotace ale podle Tlustého ničí spravedlivý konkurenční boj. Zkušený pravicový matador rovněž kroutí hlavou nad promarněnou příležitostí, kterou si ODS nechala doslova ukrást od Pirátů. Podle Tlustého má ODS jistou naději ve Václavu Klausovi mladším, ale má to svůj háček. „Dokud bude v situaci nepodporovaného v rámci vlastní strany, která se bohužel čím dál více posouvá směrem ke Kalouskovi, to znamená je to čím dál méně ta původní ODS, tak potom to nemůže fungovat,“ varuje Tlustý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Josef Šlerka: Kdyby Slonková a Kubík neporušili jisté normy, lidé by se nedozvěděli důležité věci o Babišovi
Analytik Josef Šlerka byl hostem pořadu Českého rozhlasu Jak to vidí. Mimo jiné se vyjádřil například k reportáži Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka ohledně syna Andreje Babiše (ANO), jež rozpoutala vládní krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček souhlasí s Američany: Rusko porušilo smlouvu o raketách
Česká republika sdílí s USA a dalšími spojenci závěr, že Rusko porušilo smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF-T), uvedlo dnes Ministerstvo zahraničí. V prohlášení zaslaném ČTK ministerstvo vyzvalo Rusko, aby se vrátilo k dodržování smlouvy. Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes oznámil, že USA se za 60 dní přestanou řídit podmínkami smlouvy, pokud do té doby Rusko nezačne její podmínky plnit také.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Německý politik Seehofer mění postoje na imigranty jako ponožky
Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer, byl ještě začátkem letošního roku největším kritikem Angely Merkelové a to hlavně k jejímu přístupu k nelegálním imigrantům. Nyní veřejně prohlásil, že muslimové patří do Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš letí do Maroka, bude jednat o hospodářské spolupráci
Premiér Andrej Babiš dnes odlétá na dvoudenní návštěvu Maroka. Jednat by měl se svým marockým protějškem Saadaddínem Usmáním hlavně o hospodářské spolupráci. Česko by mělo s Marockým královstvím odpoledne podepsat mezivládní dohodu o spolupráci v průmyslu. Do Maroka předsedu vlády doprovází ministryně průmyslu Marta Nováková a čeští podnikatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Srovnání Merkelové s Adolfem Hitlerem. Jede Českem jako blesk. Mrazivé
Slov německé kancléřky Angely Merkelové o tom, jak by se národní státy měly vzdát suverenity, si všiml politik ODS Václav Klaus mladší. Jeho statusu na Facebooku, kterým se k tomu vyjádřil a nepřímo srovnal kancléřku k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi, pak přidalo komentář téměř 300 uživatelů, sdílelo jej témě 1300 příznivců a lajkovalo jej 2600 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Překvapivé to není, ale úplně mě to neuklidňuje...
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření vlády, že ČR nebude muset vracet evropské dotace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš ovládá Agrofert dál. Tohle se mu vrátí jako krásný třetí nebo čtvrtý důchodový pilíř, prohlásil Bartoš v ČT
Vážný problém pro premiéra Babiše i pro Česko, nebo nepodložené a načasované tvrzení? Kauza dotací pro Agrofert byla v Událostech, komentářích tématem pro místopředsedu ANO Jaroslava Faltýnka a předsedu Pirátů Ivana Bartoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
„Oni šetří, jedí konzervy. Boty, hodinky, mastný vlasy...“ padalo o chudších lidech v show TV Prima. Prasárna, hájil je moderátor a nastal řev
Televize Prima nedávno uvedla pořad „Ano, šéfová“, jenž spirituálně navazuje na populární pořad Ano, šéfe, který vedl Zdeněk Pohlreich. Moderátoři Jitka a její syn Santo se podívali do restaurace Kotva, kterou vedou dva bratři, Rosťa a Standa. A jeden z bratrů, Standa, popsal drsné praktiky, které používá, aby u zákazníků oddělili „zrno od plev“. „Ty si ty lidi musíš nějakým způsobem vybírat. Možná to bude znít fakt opravdu hustě a ty si musíš vybrat lidi, který mají prachy,“ zaznělo v pořadu. Moderátor se pak rozhodl uspořádat provokaci, která v tomto sociálním dramatu vyústila ve výbuch. Na Facebooku už má pořad také odezvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Tu začínající francouzskou revoluci Soros určitě nefinancuje…
Od roku 1989 zažil svět desítky barevných revolucí, jen v Československu speciálně sametové, které ve svém souhrnu směřovali ekonomicky ke kapitalismu a politicky na Západ. Zpravidla vždy za nimi stál světový finančník George Soros.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
České dráhy: Novinky ve vlakovém jízdním řádu v Karlovarském kraji
V neděli 9. prosince 2018 vstupuje v platnost nový jízdní řád pro rok 2019. V Karlovarském kraji objednává regionální dopravu Karlovarský kraj a jízdní řád se připravuje ve spolupráci s Koordinátorem integrované dopravy Karlovarského kraje. Rozsah dopravy v jízdním řádu 2019 je mírně navýšený o nově zavedené vlaky. Nové spoje rozšíří nabídku mezinárodního spojení na trati z Chebu přes Vojtanov a dále do německého Bad Brambachu a Zwickau.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – Půjčka Národní svobody
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Válka a zhroucení. Macron a Merkelová. Už není cesty zpět. Jaroslav Plesl ví, co čeká i nás, protože je konec
Dění ve Francii včera začal na Facebooku komentovat i šéfredaktor deníku Mladá fronta DNES Jaroslav Plesl. Po několika krátkých statusech o Francii začal věštit temnou budoucnost. A ozval se i jeho „kolega“ István Léko z Lidových novin, které také spadají pod Mafru. „Ten chudák Macron ani neví, proti komu stojí. Tahle revoluce nemá vůdce, je produktem kolektivní mysli. Angela Merkelová dobře věděla, proč chce sociální sítě regulovat,“ píše Plesl o francouzském prezidentovi a dodává, že se schyluje k občanské válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Česko patří v povolování staveb mezi nejhorší na světě. Změníme to?
Chcete v Česku stavět a potřebujete stavební povolení? V tom případě Vám raději doporučuji se vydat třeba do Albánie, Bangladéše, Tanzanie, Čadu nebo do Nepálu. Ano, získat stavební povolení v těchto rozvojových zemích je mnohem jednodušší než v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Počet let strávených ve státní instituci nezaručuje vzdělanost národa
Komentář na facebookovém profilu k návrhu ministryně Maláčové prodloužit povinnou školní docházku do 18 let
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Představení koncepce antikonfliktních týmů
Ve dnech 27. – 29. listopadu 2018 proběhlo v srbském Bělehradu představení koncepce antikonfliktních týmů policie (dále jen „AKT“). Tohoto školení se v Bělehradě zúčastnilo 27 vybraných srbských policistů a policistek z řad pořádkové policie ze třech největších měst Srbska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Kohlíček (KSČM): Malé byty
Obecní volby jsou minulostí. Tu i onde se na nás usmívají tváře kandidátů na starostu či primátora – mnohdy s doprovodem, proložené kandidáty do Senátu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Zrušme solidární přirážku, která už tady tři roky nemá být
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní a některé další zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Ještě žádná polistopadová vláda neměla tu drzost vysát rezervní fond
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k zákonu o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Rozmnožení vlčí smečky se letos neprokázalo, šumavští vlci ale byli zaznamenáni až u Hamburku
Celoroční monitoring vlka obecného na územích národních parků Šumava a Bavorský les zatím neprokázal, že by se loni utvořená smečka rozrostla o letošní mláďata. Přítomnost vlka však je pravidelně prokazována jak na fotopastech, tak i nálezem jeho kořistí, či stop v terénu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Proč to nemá Ukrajina lehké
„Podíváme-li se na východní hranici s Ruskem nebo západní s Evropskou unií, jazykové a kulturní vazby přesahující hranice vytvářejí pro Ukrajinu problémy, aby byla jednotnou zemí.“ To píše ve svém článku americký deník The New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Když ČT mluví o dezinformacích, ukazuje obrázky Parlamentních listů. Za porušování jejího vlastního kodexu bude podáná stížnost
V pondělním vysílání ČT24 bylo večerním tématem pořadu 90’ ČT24 mimo jiné diskutování výroční zprávy BIS. Veřejnoprávní ČT uvodila tyto informace jako „Dezinformační weby pro šíření propagandy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Novinář vyhozený ze Svobodné Evropy: Debilní provokace v Kerčském průlivu. Ukrajina je „špinavý stát“, základy její legitimity leží na Donbase
EXKLUZIVNĚ V Kerčském průlivu šlo opravdu o idiotskou provokaci, která měla jen upoutat pozornost. Vyhlášení válečného stavu Petrem Porošenkem je to samé. Zatímco z Donbasu se stává území práva a spravedlnosti, na západní Ukrajině je neonacistům dovolováno to, co v civilizované Evropě není možné. Nicméně ta zvířata se hodí v boji proti nenáviděnému Rusku. Takhle politicky nekorektně hovoří legendární ruský novinář Andrej Maratovič Babickij, s nímž ParlamentníListy.cz hovořily při jeho nedávné návštěvě Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Požadujeme transparentní ceny energií, jinak podáme žalobu
Vážení občané, sledujeme dlouhodobě podivný vývoj na ERÚ. Samotné vedení ERÚ zpochybňuje jím vydané cenové rozhodnutí na rok 2019 na regulované ceny energií, které musíme povinně hradit nejen v účtech za elektřinu, ale v každém rohlíku. Jelikož se může jednat o stovky miliónu korun, o které bychom mohli uhradit distributorův více, než požaduje zákon, obrátil se náš Institut na MPO na paní ministryni Martu Novákovou. MPO je gestorem energetického zákona a paní ministryně je odpovědna za návrh vládě při jmenování a odvolání členů Rady ERÚ. Jako další krok, nebude-li sjednána náprava, připravuje Institut AV žalobu v zájmu občanů naší vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vyšetřit Rusko a Čínu! vystoupili Langšádlová, Pirát, Bartošek a další. Přišlo i překvapení, které zaujme Babiše
Opoziční strany by chtěly parlamentní komisi, která by zkoumala vlivy autoritářských režimů na vnitřní záležitosti České republiky. ČT24 přinesla brífink těchto zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Co se děje kolem Perunů?
Čtyři obrněná vozidla Perun by v těchto dnech měla být dodána 601. jednotce speciálních sil. Jejich výrobce, SVOS Přelouč, vyhrál soutěž a vozidlo vyvinul přesně podle požadavků jednotky. Nyní však vyšlo najevo, že si parametry upravil ve svůj prospěch, na úkor ostatních dodavatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
V Liberci začal soud s hejtmanem Půtou a dalšími v korupční kauze
Krajský soud v Liberci se dnes začal zabývat korupční kauzou, v níž je obžalováno 13 lidí a čtyři firmy. Trest hrozí i hejtmanovi Libereckého kraje Martinu Půtovi (Starostové pro Liberecký kraj), který je obžalován z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. Hejtman od počátku obvinění odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Zástupce při EU se v Bruselu setkal s prvním místopředsedou UEFA
Zástupce Libereckého kraje při Evropské unii Pavel Branda se účastnil konference Evropské fotbalové asociace (UEFA) a Evropského výboru regionů. Ve své prezentaci se zaměřil na malé přeshraniční sportovní projekty, kdy na konkrétních příkladech z Euroregionu Nisa ilustroval jejich význam pro rozvoj mezilidských přeshraničních kontaktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČT přinesla zděšení umělkyně, která byla v Maďarsku. A s voliči Orbána jste mluvila? dotázal se Železný. A ona...
V Událostech, komentářích na ČT24 se Jakub Železný zabýval tématem Maďarska premiéra Viktora Orbána. Jako první se k němu vyjadřoval senátor Jiří Dienstbier mladší, který vyvracel, že by Evropa byla řízena byrokraty. A jako dalšího hosta si ČT pozvala dokumentaristku Kateřinu Turečkovou, která o Maďarsku natočila dokument. „Já jsem tam zažila normalizaci. Absolutně jasnou,“ tvrdí filmařka. Maďarsky neumí, ale s mladými Maďary se prý bez potíží domluvila anglicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Státní rozpočet se propadl do schodku 22 miliard korun
„Měsíc před koncem letošního roku se státní rozpočet propadl do schodku, ve kterém již pravděpodobně zůstane. Schodkové hospodaření je zapříčiněno růstem sociálních výdajů, platů a investic. Zatímco růst sociálních výdajů a platů v konečném důsledku navyšuje spotřebu domácností, růst investice přispívá k rozvoji České republiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí má nového náměstka pro řízení evropské sekce
Do funkce odborného náměstka na ministerstvu zahraničních věcí byl na základě výsledků výběrového řízení k 3. prosinci 2018 jmenován Aleš Chmelař. Na starosti bude mít řízení evropské sekce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Čech Feri je mezi osobnostmi hodnými sledování podle Politica
Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho (TOP 09) zařadil server Politico do svého žebříčku 28 osobností z 28 zemí, které je podle něj v roce 2019 záhodno sledovat, neboť mohou v nadcházejících letech změnit tvář své země nebo celé Evropské unie. Seznam zahrnuje kromě politiků také ekonomické lídry, aktivisty nebo umělce a rozdělen je na "snílky, muže (ženy) činu a narušitele".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura: Cílem dobré vlády musí být snižování byrokracie a efektivní stát
Komentář na facebookovém profilu ke zvyšování počtu státních zaměstnanců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš se ozývá z Maroka: Maroko bude naší branou do Afriky
Automobilkám v Maroku by mohly v budoucnu dodávat součástky české firmy, Česká republika a Marocké království se ale chystají spolupracovat i v leteckém a textilním průmyslu. Novinářům to dnes v Rabatu řekl premiér Andrej Babiš (ANO), který je v Maroku na dvoudenní návštěvě. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Další populistický návrh je na světě
Komentář na facebookovém profilu k vládnímu návrhu obědů zdarma
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Přestože se daňové sazby formálně nemění, platí lidé vyšší procento příjmů
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní a některé další zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj se podílel na Saských vánočních trzích v Bruselu
Podobně jako v minulých letech i letos proběhly na konci listopadu v Bruselu Krušnohorské vánoční trhy. Akce s dlouholetou tradicí se těší velkému zájmu u veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Borek z Izraele dorazil v Praze k Tvarůžkové. Vykládal mimo jiné o tom, jak na nás kvůli ambasádě nejspíš tlačí Merkelová
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přivítala v úterním Interview ČT24 svého kolegu, blízkovýchodního zpravodaje Davida Borka. Ten popsal, jak se dnes žije v Izraeli. Předestřel poměrně optimistický obraz země, která věří ve svou budoucnost. Navzdory všem problémům. Došlo i na otázku stěhování ambasád z Tel Avivu do Jeruzaléma. Prý tu existuje jistý tlak ze strany německé kancléřky Angely Merkelové...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Emma Smetana vyslechla výklad profesorky Válkové: Stíhání Babiše bude nejspíš zastaveno
Poslankyně hnutí ANO a bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková má za to, že Česko nebude muset vracet dotace z EU, které čerpal Babišův Agrofert v době, kdy byl Babiš předsedou vlády. Sám Babiš tvrdí, že na svou firmu, momentálně odloženou ve svěřenském fondu, nemá vliv. Tady by byla Válková opatrnější. Už teď je však také přesvědčená, že trestní stíhání Andreje Babiše v kauze spáchání dotačního podvodu bude zastaveno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lidé už mají plné zuby ideologie chrlené z ČT. Senátní kandidátka přináší zajímavé srovnání s Německem a Francií, kde už to bouchlo
ROZHOVOR Figurka Macron, nastrčený, aby zabránil zvolení Marine Le Penové. Teď to schytává ze všech stran, ale je mu to, zdá se, docela jedno. On se o obyčejné Francouze ostatně nikdy nestaral a ani jej nezajímali. Čím dále budeme rýpat do Ruska, tím více bude Rusko posilovat i u těch, kteří jej z nejrůznějších důvodů nemuseli. Prostě válečné štváče nemáme v oblibě. A v oblibě už nejsou ani média v Německu, která cílí na běžné lidi a častují je pojmenováním náckové a v lepším případě xenofobové. Česká televize je už zprivatizovaná, a to svými nekonvenčními zaměstnanci. A kdo závidí Jaromíru Soukupovi? Že toho tolik zvládne? Inu, tak to zkuste také, vážení kritici z řad veřejnoprávních médií. Lucie Groene, kandidátka na senátorku za ANO na Plzeňsku se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz – jako ostatně tradičně – s otázkami příliš nepáře a hovoří bez politické korektnosti...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sněmovna se pustila do rozpočtu. Jakub Janda chce odebrat peníze ombudsmance Šabatové...
Poslanecká sněmovna již schválila základní obrysy rozpočtu, který i v době ekonomického růstu počítá s tím, že se český stát bude dál zadlužovat. Ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová dluh navýší o dalších 40 miliard korun. Poslanci teď vedou spor o to, na co peníze využít. Jakub Janda z ODS by např. rád odebral peníze ombudsmance Anně Šabatové a rád by je přidal na podporu sportovců. A to není zdaleka všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Zrušení Fondu národního majetku umožní efektivní využití volných financí
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k zákonu o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP09): Situace je velmi nešťastná a diskriminující
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k zákonu o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SČMVD: Výrobní družstva byla oceněna v soutěži Českých 100 nejlepších 2018
V letošním ročníku prestižní podnikatelské soutěže Českých 100 nejlepších bylo mezi nejúspěšnějšími firmami České republiky za rok 2018 oceněno šest výrobních družstev, členů Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD). Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, která každoročně vyhledává a oceňuje nejlepší české firmy, dosahující v celonárodním měřítku mimořádných či pozoruhodných výsledků, se uskutečnilo v pátek 30. listopadu ve Španělském sále Pražského hradu za účasti politické reprezentace a významných hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Foldyna (ČSSD): Prosím, abychom se pokusili přehlasovat senátní veto
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k zákonu o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
RUBIKON Centrum: Vězni z Jiřic si vyzkouší pracovní pohovory
V Komunitním centru a zahradě Kotlaska se setkají personalisté z řad firem a odsouzení z Věznice Jiřice. RUBIKON Centrum už poněkolikáté pořádá Pohovory nanečisto – simulované pracovní pohovory, které mají za cíl připravit vězně na skutečná pracovní interview. Akce se uskuteční ve středu 12. prosince od 10:00 a zúčastní se 6 firem a 10 odsouzených z klasické i otevřené Věznice Jiřice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Druhý ročník konference o eGovernmentu
V prostorách Centra architektury a městského plánování v Praze se včera uskutečnila konference Ministerstva vnitra pořádaná spolu se státním podnikem NAKIT Snadná navigace světem úřadů. Resort vnitra na konferenci představil kroky v oblasti elektronizace veřejné správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Domácí ekonomika zpomaluje, o mzdách to ale zatím neplatí
Rychlý růst mezd bude v ČR pokračovat i v závěru letošního roku. V příštím roce lze sice počítat se zpomalením růstu nominálních mezd do rozmezí 5–6 %, avšak s ohledem na situaci na pracovním trhu s velmi nízkou nezaměstnaností a vysokým počtem nabízených míst k žádnému opravdu výraznému zpomalení mzdového vývoje nedojde. I v příštím roce lze totiž počítat s tím, že o poznání rychleji porostou mzdy ve veřejném sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Hospicová péče bude v rozpočtu samostatnou kapitolou
Zastupitelé Královéhradeckého kraje schválili navýšení finančních prostředků v letošním dotačním programu na hospicovou péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ve třetím čtvrtletí rostla zaměstnanost v terciárním sektoru
Celková zaměstnanost se ve 3. čtvrtletí 2018 meziročně zvýšila o 44,1 tis. osob a dosáhla 5 301,4 tis. Počet nezaměstnaných osob podle metodiky Mezinárodní organizace práce (ILO) se naopak meziročně snížil o 22,6 tis. Obecná míra nezaměstnanosti 15–64letých meziročně klesla o 0,4 procentního bodu na 2,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Budeme i nadále důsledně prosazovat nastavení spravedlivé dotační politiky
Ivan Bartoš vyzval české úřady, aby přestaly porušovat evropské finanční nařízení ke střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Politici na rautech na ruské ambasádě vyzrazují citlivé informace, říká ke zprávě BIS Kundra
Redaktor Respektu Ondřej Kundra se v rozhovoru s moderátorkou Emmou Smetana vyjádřil ke zprávě tajné služby. Podle jeho slov je ze zprávy patrné, že prezident Miloš Zeman hájí zájmy Kremlu a BIS je pro něj rizikem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Aktuální řešení k problematice ohledně domnělého střetu zájmu premiéra ČR ve vazbě na stanovisko právního servisu EK
Ministerstvo spravedlnosti zveřejňuje materiál Informace – aktuální řešení k problematice ohledně domnělého střetu zájmu premiéra ČR ve vazbě na stanovisko právního servisu EK. Součástí materiálu je i stanovisko Ministerstva spravedlnosti pro Ministerstvo pro místní rozvoj – zákon o střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Srocují se tam! Samé Rusko a Čína... Ale co BIS napsala o pražské Klinice, najdete jen zde
Pražský politik Alexander Bellu (ODS) si povšiml výroční zprávy BIS za rok 2017. Je v ní totiž psáno i o autonomním centru Klinika, jemuž se Bellu jakožto starosta městské části Praha 3 věnoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zvažoval jsem konec, přiznává Hamáček s tím, že pád Babiše by ČSSD hlasy nepřinesl
Lidé, kteří mě odrazovali od výběru Jany Maláčové a Tomáše Petříčka, jim dnes tleskají, tvrdí šéf ČSSD a místopředseda vlády Jan Hamáček.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.12.2018 v 05:36, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Pro živnostníky a drobné podnikatele jsou výdajové paušály nejjednodušší
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní a některé další zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Špióni kolem nás
Když jsem si pročítal zpravodajství v médiích, které hojně komentuje zprávu BIS a Vojenského zpravodajství, vzpomněl jsem si okamžitě na vachmajstra Flanderku z Putimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lipensko bude stále více lákat turisty z exotických destinací
Lipensko bude lákat stále více turistů a to i z exotických destinací – shodli se na tom experti během pondělní konference s názvem Perspektivy podnikání a rozvoje cestovního ruchu na Lipensku, kterou pořádal Turistický spolek Lipenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ: Energetici letos plnili přání dětem i dospělým v těžké životní situaci
Rekordní částkou 2 462 842 korun trumfli zaměstnanci Skupiny ČEZ ve 12. ročníku charitativní sbírky Plníme přání, myslíme na druhé tu loňskou. Výtěžek, který pomůže 79 lidem v nepřízni osudu, pak na 4 925 684 Kč znásobila Nadace ČEZ. Na projektu letos spolupracoval Výbor dobré Vůle – Nadace Olgy Havlové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš v Maroku vzpomínal, jak tam dělal obchodního vyslance. Dcera hrála tenis a bratr krále jí dal psa...
Předseda vlády Andrej Babiš vyrazil do Maroka. Vzpomínal tu na staré časy, jaké to bývalo, když mezi lety 1985 až 1991 v této severoafrické zemi pracoval. Kolona vládních vozidel, která projížděla Marokem, však dělala pramalou radost místním obyvatelům. Troubili prý na Babiše ostošest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Janda (ODS): Program vrácení daně funguje po celém světě pod názvem Tax Free
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní a některé další zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Cílem návrhu je zajistit bezpečnost léčivých přípravků
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k zákonu o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Konference All for Power 2018: Rosatom zapojuje české firmy do realizace svých projektů
Kompetence hlavních dodavatelů jaderných technologií byly představeny během konference All for Power, která probíhá 29. a 30. listopadu 2018 v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Klídek vařené žáby
Vyvěsili transparent na bani a skončili v báni. Slovenský pokus vyburcovat svět k důraznější odezvě na klimatickou hrozbu, kterou se teď zabývají delegáti klimatické konference OSN v polských Katowicích, narazil na zuřivou obranu výnosného teplíčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kasal (ANO): Není vůbec nutné dělit povinnost ověřování mezi lékárnou a distributorem
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k zákonu o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Popularita předsedů stran: Nejraději mají lidé Babiše a Bartoše, největší nedůvěru vzbuzuje Bělobrádek
Z představitelů parlamentních stran lidé nejvíc věří předsedovi ANO a premiérovi Andreji Babišovi a šéfovi Pirátů Ivanu Bartošovi. Babiš má důvěru 40 procent lidí, Bartoš 33 procent. Naopak největší nedůvěru budí předsedové SPD Tomio Okamura a lidovců Pavel Bělobrádek, u obou je to shodně 60 procent. V listopadovém průzkumu to zjistilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Na zprávu upozornila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Soutěž o nejlepší znělku soutěže Concertino Praga
Pro všechny dětské soubory libovolného složení je určena nová soutěž Českého rozhlasu o nové provedení znělky mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Snížení cel na americké automobily může snížit poptávku po evropské produkci
Podle prezidenta Donalda Trumpa Čína souhlasí se snížením a odstraněním cel na automobily, které jsou vyváženy ze Spojených států do Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
FN Brno vyměnila svůj lůžkový fond, má moderní postele
Fakultní nemocnice Brno dokončila na přelomu listopadu a prosince 2018 obnovu svého lůžkového fondu a to ve všech třech areálech: Dětská nemocnice, areál Bohunice a Porodnice na Obilním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátorka Šromová: Některým lidem nemohou být dávky vypláceny formou poukázek
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k zákonu o hmotné nouzi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ať na Národní třídu prostě nechodí. Jejich svátek to není. Poslanec ODS Žáček o Babišovi, ale třeba i generálu Lorencovi na akademické půdě...
ROZHOVOR „O Andreji Babišovi jsme se dozvěděli – anebo si potvrdili – mnohé. Jde o zarputilého politika, navíc krytého prezidentem Zemanem, který je schopen při nevybíravé cestě za svými osobními mocenskými a ekonomickými cíli obětovat i své nejbližší. Navíc svými výrazně antipolitickými byznys postupy jako by popíral veškeré dosud platné politické poučky a posouval hranice možného a přijatelného v politice. Nemluvě o korupci,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec ODS Pavel Žáček. Jako jednomu ze spoluorganizátorů studentské demonstrace 17. listopadu 1989 se nelíbí pozvání Alojze Lorence k diskusi o tomto výročí na akademickou půdu. „Pozvat tam bývalého generálporučíka Sboru národní bezpečnosti, který měl tehdy pod palcem veškeré bezpečnostní složky, považuji za totální přešlap.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
STAN a TOP 09 vyzývají premiéra k prokázání, že není konečným příjemcem výhod z čerpání dotací
Vzhledem k tomu, že na základě kroků Evropské komise opravdu reálně hrozí zastavení čerpání peněz z evropských fondů kvůli možnému střet zájmů českého premiéra, vyzýváme Andreje Babiše, aby:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fridrich (ANO): Ustanovení novely se týká výhradně českých pracovníků, pracujících v zahraničí
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k zákonu o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Pro provozování dopravy uvnitř jiného členského státu zůstává stávající režim
Ministři dopravy se v Bruselu dohodli na kompromisu k balíčku mobility
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Neomarxista, nebo neobolševik?
380 nebezpečných slov o pokrokových euronadšencích. Varování: Následující text obsahuje narativy, které dohání pražskou a brněnskou kavárnu k zuřivosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lhali jste. A já mám důkaz! mával na novináře lejstrem Tomio Okamura. A žádá...
Před jednáním Poslanecké sněmovny se na tiskovém brífinku sešli také okamurovci. Mimo jiné hovořili o pozměňujících návrzích k rozpočtu na příští rok. Ale také o táboře v Letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
AMSP: Podnikatelé rekordně investují do výzkumu, zaostávají ale v patentech
Podíl podnikatelů na celkových výdajích na výzkum a vývoj v České republice dosáhnul za minulý rok 60 %, což činí rekordních 54 miliard korun. Ačkoliv v celkovém podílu výdajů na výzkum a vývoj se držíme v první polovině zemí EU, z pohledu počtu mezinárodních patentů firem zaostáváme za srovnatelnými evropskými zeměmi téměř o řád. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) a Úřad průmyslového vlastnictví (ÚPV) vydávají aktuální Analýzu výdajů podnikatelů na výzkum a využívání patentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Helena Vondráčková vyrazí příští rok na sólové turné po Německu! Předtím převezme v Berlíně cenu
Mezinárodně nejúspěšnější česká zpěvačka Helena Vondráčková vyrazí po delší době na samostatné sólové turné po Německu! Příští rok vystoupí v šesti městech u našich sousedů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: Nepedagogičtí pracovníci škol a minimální mzda
Jan Mikáč zaslal Pedagogické komoře výpočty tarifů nepedagogických pracovníků škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Dle vládního týmu nebude s dotacemi pro Agrofert problém
Komentář na facebookovém profilu k vládní obhajobě dotací pro Agrofert
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pražský magistrát získal ocenění v oblasti společensky odpovědného úřadu
Zástupci Magistrátu hlavního města Prahy - Richard Mařík, ředitel odboru volených orgánů, a Petra Dederová, ředitelka odboru personálního - převzali koncem listopadu ve Španělském sále na Pražském hradě ocenění v programu Národní cena České republiky za společenskou odpovědnost úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Proti reality show Andreje Babiše nabízím alternativu
Komentář na facebookovém profilu k politice ODS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Konečně se k Čapímu hnízdu vyjádřil nejpovolanější - ornitolog
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Veselý ČSSD): Už jsem zaslechl, jak chci podporovat „feťáky”
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na legalizaci pěstování léčebného konopí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Milan Štěch: Že jsou Babišovy děti duševně nemocné? Zamysleme se nad tím proč. Jak to v té rodině funguje
ROZHOVOR Těžko se hovoří místopředsedovi Senátu za ČSSD Milanu Štěchovi ve chvíli, kdy se sociální demokraté potápějí pomalu až téměř pod hranici vstupu do Poslanecké sněmovny, o klesající podpoře voličů. Byl jedním z těch, kteří varovali před spojením s trestně stíhaným premiérem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Hnutí ANO, i na úkor ČSSD, sbírá preference navzdory neustálým problémům premiéra. „Jsem přesvědčen, že Andrej Babiš nejedná férově a že se to ukáže v delším časovém horizontu. Já nemám na svém názoru, který zastávám dlouhodobě, co měnit,“ prohlásil v krátkém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Milan Štěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Z Prahy by se mohly rozvíjet další kosmické projekty
Praha usiluje o rozšíření působnosti a posílení kompetencí evropské vesmírné agentury GSA, která v hlavním městě sídlí od roku 2012. Téma otevřelo zasedání Rady pro konkurenceschopnost v Bruselu pod vedením rakouského předsednictví. Hlavním tématem byl návrh nařízení, kterým se zavádí Kosmický program EU a Agentura EU pro kosmický program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Je to skvělý nápad, říká Babiš o stavbě vládní čtvrti. Milion chvilek pro demokracii připomnělo jiný jeho „skvělý nápad“
Český premiér Andrej Babiš nechal připravit investiční plán rozvoje republiky za biliony korun. Jedním z podbodů tohoto plánu je i výstavba zcela nové vládní čtvrti za deset miliard. Babiš tento svůj nápad považuje za skvělý. Platforma Milion chvilek pro demokracii, která Babiše soustavně kritizuje, však tvrdí, že Babiš už v minulosti s jedním ne až tak skvělým nápadem přišel. S nápadem, na který po letech možná doplatíme my všichni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Internetové stránky a mobilní aplikace musí být srozumitelné a stabilní
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k vládnímu návrhu zákona o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Stát prodává část předválečného opevnění v Orlických horách
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Rychnově nad Kněžnou vyhlásilo svou první elektronickou aukci na prodej nemovitého majetku, konkrétně pozemků a související stavby bunkru v obci Sedloňov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Žijeme ve zlatém věku špiclování. Benjamim Kuras odhaluje, co je na Západě už standardem a nás nejspíš čeká
Česko-britský spisovatel Benjamin Kuras tvrdí, že žijeme ve zlatém věku cenzury a špiclování. V Česku se prý máme ještě relativně dobře. Na Západě prý už cenzura běží na plné obrátky a už ani politici si tento stav nedovolí kritizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Navrhujeme zvýšení nároku na daňové zvýhodnění na dítě
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní a některé další zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Europrávníci doporučují Babišovi slepý fond, jako má Mayová. V Česku je to problém
Ve slepém svěřenském fondu by měl jeho správce úplnou volnost v nakládání s majetkem v něm, přičemž by Babiše o svém počínání vůbec neinformoval.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.12.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Adámková (ANO): U nás se opravdu historicky žádné padělky nevyskytují
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k zákonu o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jakub Janda napsal do Respektu: Dezinformační weby vytvářejí mlhu! Firmy se na oko tváří jako české, ale jsou za nimi Rusové
Analytik think-tanku Evropské hodnoty sepsal na serveru Respekt.cz komentář, v němž zdůraznil, že je třeba důsledně chránit českou kontrarozvědku – Bezpečnostní informační službu – před kolaboranty. Za kolaboranty s ruskou či čínskou mocí považuje především komunisty a prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Rezervy jsou vytvářeny právě na časy hospodářského poklesu
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k zákonu o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Stát dokáže zkonzumovat libovolné množství peněz
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k zákonu o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Protokolář Forejt promluvil v bulváru: Kdo strhl prezidentskou vlajku, urazil i Masaryka a Havla
Bývalý ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt poskytl rozhovor bulvárnímu serveru Extra.cz. Z Hradu odešel v prosinci roku 2016, nyní je zaměstnán v Institutu Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti navrhují snížit daň z příjmu fyzických osob a delší čas pro podání elektronického přiznání
Rozpočet České republiky, daňový balíček, prodloužení doby pro podání elektronického daňového přiznání, zrušení výjimek pro státní firmy z registru smluv a zařazení pevných bodů o kůrovci a platech učitelů byly hlavními tématy briefingu Pirátů před začátkem 24. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Doporučil bych řídit se zdravým rozumem
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k zákonu o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Libeňský most se bourat nebude, ne a ne!
Rozhodnutí nové Rady hlavního města, že se Libeňský most nebude bourat, pouze projde generální rekonstrukcí, jistě potěšilo mnohé staromilce a členy Klubu za Starou Prahu. Je to ale rozhodnutí ošidné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vyzýváme vládu, aby začala hledat další zdroje pro příjmy do státní kasy
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k zákonu o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tiskovu ANO narušili dva aktivisté s transparentem. Nikdo si jich nevšímal, tak zase odešli...
Tiskovou konferenci poslaneckého klubu ANO narušila dnes ve Sněmovně dvojice aktivistů. Před řečníky rozvinuli transparent s požadavkem na odstoupení premiéra Andreje Babiše (ANO). Po několika desítkách vteřin aktivisté z iniciativy „Proč? Proto!“, která loni pořádala protesty proti Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi, prostor před řečnickým pultem opustili. Zástupci ANO na jejich krok nijak nereagovali a tiskovou konferenci nepřerušili. Mluvčí ANO Lucie Kubovičová novinářům řekla, že aktivisté měli na vyjádření svého názoru právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ostuda, píše Pavel Šafr. Před Babišem by prý v EU nikoho nenapadlo, že je něco takového vůbec možné
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr se rozepsal o tom, že směrnici, podle níž politici nesmí čerpat dotace, přijala Evropská unie kvůli českému premiérovi Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty zahájí další významné investiční akce
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje ve zlepšování parametrů drážní infrastruktury. Dnes bylo schváleno vypsání dalších šesti soutěží na stavby, jejichž celkové investiční náklady přesáhnou 13 miliard korun. Už za pár měsíců by tak měla začít například modernizace koridorových úseků z pražského Smíchova do Černošic a ze Soběslavi do Doubí u Tábora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nemocnice Náchod je podle pacientů nejlepší v kraji, zlepšuje se i ekonomicky
Oblastní nemocnice v Náchodě se umístila na 1. místě v jedné z kategorií v anketě Nemocnice ČR 2018. Svým hlasováním ji hospitalizovaní pacienti umístili nejen jako nejlepší v Královéhradeckém kraji, ale celorepublikově se pak umístila na 1. místě v oblasti komunikace s pacienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká televize se na jaře zaměří na originální hranou tvorbu
Česká televize nabídne na jaře řadu nových původních seriálů, filmů a minisérií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Nečinnost je pád do zapomnění
Programovou diskusi je nutno vést souběžně se změnami stanov a s modernizací činnosti sociální demokracie navenek. Je třeba si uvědomit, že čas nelze zastavit a ten hraje proti nám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Debilizace společnosti…
Pokládám sice debilizaci za permanentně přítomný v lidských dějinách, nicméně současná podoba komunikace, která charakterizuje naši společnost nejen v lokálním a regionálním, ale i národním a globálním měřítku, a zejména její technické možnosti, dávají debilizaci úplně nový rozměr a účinnost. Proto debilizace určitě stojí za malou úvahu, která je volně inspirována texty profesora Františka Koukolíka...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti prosazují veřejné videozáznamy ze zastupitelstev
Pirátští zastupitelé v čele s předsedkyní klubu Magdalénou Daňkovou na zasedání zastupitelstva městského obvodu Plzeň 1 předložili návrh usnesení, které umožní pořízení systému pro audiovizuální přenos a záznam každého zasedání zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): V rámci státního rozpočtu chceme prosazovat naše priority
Poslanecká sněmovna schválila návrh státního rozpočtu na příští rok s deficitem 40 miliard. Ve středu bude na plénu Poslanecké sněmovny projednávat druhé čtení návrhu státního rozpočtu, ve kterém je možné přesouvat finance mezi jednotlivými kapitolami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ANO: Zastupitelský klub vyzývá koalici, aby dodržovala základní princip zastupitelské demokracie – respektovala opozici
Zastupitelé HMP za hnutí ANO s rozpaky konstatují, že nové vedení Prahy hrubě nedodržuje základní principy zastupitelské demokracie a neseznamuje opozici s programem jednání Rady s dostatečným předstihem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Půvabný Macron, uhranula moderátorka ČT. Ale docent Eichler se nedal: O Francii řekl informace, které se moc nenosí
Dnes na ČT24 hovořil s Jolkou Krásnou na téma francouzských protestů proti zvyšování daně u nafty a celkové politice Emmanuela Macrona analytik Ústavu mezinárodních vztahů Jan Eichler. Opřel se do Macrona, nazýval ho „Emánkem“ a popsal také boj policie u Vítězného oblouku: „Šestkrát museli ustoupit a šestkrát ho zase zpátky dobývali. To byl takový malý Stalingrad pro ně. Proti sobě měli nepřátele, kteří měli kladiva, sekery, lopaty.“ Moderátorka Krásná nazvala Macrona „půvabným“, Eichler ho přirovnal k Marii Antoinettě. Ale o krásu se rozhodně nejednalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Situace je velmi nešťastná a diskriminující
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k zákonu o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Kos: Přebytek důchodového účtu 34 miliard je velice lákavým soustem
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 4. prosince 2018 k zákonu o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Štohl: Přijetí návrhu zákona by bylo komplikované pro menší a střední firmy
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k zákonu o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Drůbežího masa se snědlo nejvíc v historii
V loňském roce byla zaznamenána rekordní spotřeba drůbežího masa, a to 27,3 kg na obyvatele. Je to o 1,8 % více než v roce 2016. Rostlinných tuků a olejů jsme pak zkonzumovali nejvíce od roku 1948.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Úprava nemusí být vždy výhodná pro ty, na které dopadá
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k zákonu o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Zpráva BIS zpracována pečlivě - podle vysílání ČT
Jak se již stalo tradicí, BIS zpracovala svou zprávu pečlivě, přesně podle toho, co vysílali v České televizi . Skvělý výkon!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Státní sektor vysává pracovníky z trhu práce
Komentář na facebookovém profilu k narůstajícímu počtu státních zaměstnanců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: První upisovací období emise dluhopisů potrvá do 18. 1. 2019, emise je stanovena na 1. 2. 2019
Nepřetržitý prodej státních dluhopisů pro občany, symbolicky nazvaných jako Dluhopisy Republiky, včera začal prvním upisovacím obdobím, které je stanoveno na 3. 12. 2018 – 18. 1. 2019. Dluhopisy budou vydány a připsány na majetkové účty upisovatelů k datu emise 1. 2. 2019. Bližší informace k následujícímu bezprostředně navazujícímu upisovacímu období budou zveřejněny v lednu 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj při zadání zakázky na modernizaci silnice II/315 nepochybil
V souvislosti se zadáním zakázky na modernizaci silnic II/315 Choceň – Loučky byl Pardubickému kraji Úřadem Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod uložen odvod za porušení rozpočtové kázně ve výši necelých 87 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist