Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2022
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.254x, což odpovídá cca 117.611-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Nevěřím vám! To mi neříkejte, spílala Witowská v ČT Babišově ženě. Ta se nedala: Ne, ne, ne
Poslanec KSČM Jiří Dolejš, europoslanec za STAN Stanislav Polčák a europoslankyně za ANO Dita Charanzová se ve včerejším pořadu Události, komentáře ČT24 zabývali střetem zájmů Andreje Babiše (ANO) a také dotacemi pro Argrofert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zlatá koruna: Bydlení – Krize, nebo vize?
V úterý 11. prosince proběhlo Fórum Zlaté koruny na téma bydlení. O bydlení se diskutuje dlouhodobě a z několika úhlů pohledu, cílem Fóra však byla komplexní debata všech zájmových skupin, která by přinesla jasnou vizi řešení a zodpověděla otázku, jaká situace by nastala, pokud by k řešení nedošlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Říkali mu „Nevťa“. V tajných odposleších. Policista z kauzy Čapí hnízdo má problém
Pavel Nevtípil. Muž, jenž stojí za vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo. Nyní však je jeho jméno také uvedeno v čerstvě vyhotoveném rozsudku případu Neograph. Jak píše server iRozhlas.cz: Nevtípil mohl mít přímý zájem na výsledku řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Telička v ČT: Kdybych byl na místě Babiše a chtěl ten problém navždy sprovodit ze světa...
České vládní úřady a významné instituce se začínají zbavovat mobilních technologií původem z Číny. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) jsou prostředkem ke špionáži. Europoslanec Pavel Telička (nestr.) v Interview na ČT24 uvedl, že je to překvapení, které se dalo čekat, a varuje před Čínou, která prý používá možná stejné hybridní zbraně jako Rusko. „Dnes jsou to mobily a informace, zítra to může být něco, co se dotkne zdraví a života lidí,“ varuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nebezpečné čínské mobily: Babiš zkritizoval úřad NÚKIB. Senátní výbor v čele s Fischerem ale úřad hájí
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) záležitost kolem varování před používáním softwaru i hardwaru čínských firem Huawei a ZTE podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nezvládl. Babiš to dnes řekl ve Vídni, kde se účastní fóra Afrika – Evropa. Kritizoval, že úřad hned nepředložil právní analýzu a návrh řešení dopadu varování na státní tendry. Ředitel NÚKIB Dušan Navrátil ČTK řekl, že kritice premiéra rozumí, ale úřad musel jednat bezodkladně. NÚKIB vydal varování v pondělí, používání produktů zmíněných firem podle úřadu představuje bezpečnostní hrozbu. Huawei tvrzení popřel. Senátní bezpečnostní výbor na rozdíl od premiéra NÚKIB podpořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MŠMT: Ministr Plaga předal jmenování 60 novým profesorům
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy dnes předal jmenovací dekrety 60 novým profesorkám a profesorům. Nejvyšší akademický titul převzali nově jmenovaní ve Velké aule pražského Karolina. Profesory jmenuje prezident na návrh vědeckých a uměleckých rad vysokých škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Transparency International brala, kde to šlo. Peníze zkasírovala i za Kurzy občanské protikorupční sebeobrany. Ministerstvo školství jí za to zaplatilo přes 3 miliony
ParlamentníListy.cz v pondělí publikovaly materiál o tom, odkud získávala neziskovka Transparency International peníze. Mezi subjekty byla celá řada státních institucí jako například ministerstva, ale i soukromé firmy, kupříkladu stavební SKANSKA. Naše redakce proto oslovila jednotlivé zástupce společností či resortů, aby nám objasnili, za co přesně peníze šly a co přesně pro ně Transparency International vykonávala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jaromíra Soukupa nezastavili ani právníci ČT: Znovu roztopil výheň, znovu to bylo ostré. Až na hranu
Poslední díl Týdne s Jaromírem Soukupem pojal moderátor svátečně, protože Vánoce jsou již za rohem. A hned na začátku divákům slíbil něco speciálního. „Bude z toho asi pěknej průšvih. Podle mě, Česká televize po dnešním kontroverzním vánočním díle přestane zcela vysílat vinou kolapsu z přetížení lepšolidí z pořadu Newsroom. Takovou drzost, jakou jsem si dovolil dnes, jsem si ještě nedovolil. Bude to globální, bude to velké,“ vnadil Jaromír Soukup diváky. Jedná se o první vydání pořadu potom, co na něj Česká televize a Zdeněk Šarapatka podali trestní oznámení. Pak Soukup začal ukazovat dopisy českých politiků Ježíškovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Co to Česko v noci odsouhlasilo? Pravda o uprchlickém paktu OSN, který odmítlo jen Maďarsko a USA
Česká republika sice patří ke státům, které předběžně odmítly globální pakt OSN o migraci, o kterém se bude hlasovat 19. prosince v New Yorku, nicméně, pokud jde o globální pakt OSN o uprchlících, tam ČR hlasovala ve shodě s ostatními 180 státy. Globální pakt OSN o uprchlících je méně známý než globální pakt o migraci, ale pochází také z Newyorské deklarace z roku 2016. „Včera se pouze hlasovala právně nezávazná rezoluce Úřadu vysokého komisaře, která je v souladu se Ženevskou konvencí z roku 1951 a která nemá absolutně žádný vliv ani dopad na migrační politiku vlády,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz rozdíl mezi těmito dvěma dokumenty premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG
Náměstek ministra obrany pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval, ředitel Sekce podpory Ministerstva obrany generálmajor Jaromír Zůna a zástupce společnosti SAAB Dynamics AB Kristian Wallin dnes symbolicky v prostorech 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích podepsali smlouvu na dodávku 16 kompletů protiletadlového raketového systému RBS-70NG (nové generace).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Libor Rouček: Nedokážu si představit, že by Zeman, když byl premiérem, zpochybňoval důkazy v kauze Skripal nebo práci tajných služeb. Změnil se
CO NÁM DAL ROK 2018 Vyšší důchody a obědy dětem zdarma? To není žádná sociální politika ani zjednání spravedlnosti. „Jen populismus,“ říká při bilancování uplynulého roku bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. Rok 2018 považuje za neúspěšný pro ČSSD, i když se stala součástí kabinetu. „Část vedení ČSSD je omámená tím, že je ve vládě, ale vnitřní problémy, které tíží sociální demokracii, neustálá ztráta členů, sympatizantů, voličů, nezmizely,“ varuje Rouček. Při hodnocení dění uplynulých měsíců také konstatuje, že prezident Donald Trump ke zlepšení vzájemné důvěry v globálních vztazích nepřispěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ani na pátý pokus Sněmovna dnes nedokončila úvodní kolo debaty o změnách v EET
Sněmovna dnes ani na pátý pokus nedokončila úvodní kolo debaty o vládní novele zákona o elektronické evidenci tržeb. Poslanci se jí věnovali asi půl hodiny, z toho část jim zabralo hlasování o návrhu klubu ANO, aby Sněmovna dnes o této předloze mohla jednat i po 21:00. Klub TOP 09 si nakonec vyžádal přestávku na poradu, čímž dnešní jednání skončilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Důležitý vzkaz profesora Kellera pro Babiše: Objasňuje vám Petříček vždy vše správně? Kompakt OSN o uprchlících má stejný status jako kompakt OSN o migraci
CO NÁM DAL ROK 2018 Proč hlasoval europoslanec Jan Keller ve Štrasburku proti ruským sankcím? Schválně. „Pokud je něco takového v naší zemi už možno považovat za akt vlastizrady, budu rád, když se ocitnu na cele s Milošem Zemanem,“ říká profesor. Vysvětluje i to, proč odešel, když projednával Evropský parlament střet zájmů českého premiéra a říká, že odhlasování globálního kompaktu OSN o uprchlících má stejný status jako globální kompakt o migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Marcela Hrubošová: Člověk, který si neumí ušetřit 100 korun, nedokáže vrátit 120
ROZHOVOR Marcela Hrubošová je uznávaná odbornice v oboru financí, která dříve byla tou, která vymáhala pohledávky. Dnes je z ní finanční guru a pomáhá lidem, aby u nich nikdy taková situace nenastala a žili spokojený, finančně zabezpečený život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad vlády i některá ministerstva se zbaví mobilů od Huawei
Premiér Andrej Babiš (ANO) nařídil, aby se Úřad vlády ČR zbavil mobilů od čínské firmy Huawei. Stejně bude postupovat třeba ministerstvo průmyslu a obchodu či ministerstvo zdravotnictví. Uvedli to dnes premiér a mluvčí ministerstev. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) představuje používání hardwaru a softwaru od Huawei a další čínské firmy ZTE bezpečnostní hrozbu. Společnost Huawei tvrzení NÚKIB popřela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
KSČM podala ústavní stížnost. Zde je důvod
Brněnská KSČM dnes podala ústavní stížnost v souvislosti s výsledky říjnových komunálních voleb v Brně a v městské části Brno-střed. V tiskové zprávě to uvedl tajemník brněnské organizace Aleš Růčka. Strana v městském zastupitelstvu ani v části Brno-střed nezískala mandát, ale požadovala přepočítání hlasů, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš k akci v OSN: Hamáček a Petříček to chtěli! A nic to neznamená. SAMI rozhodneme, kdo tu bude žít!
Schválení paktu OSN o uprchlících vyvolalo v Čechách na sociálních sítích a v komentářové sekci některých mediálních serverů vlnu nevole. A Andrej Babiš se rozhodl reagovat na Facebooku. „Ministr zahraničí a hlavně předseda ČSSD Jan Hamáček si následně v rámci jednání vyargumentovali a prosadili, že ČR odsouhlasí tu včera odhlasovanou zprávu komisaře UNHCR o uprchlících, což je pouze právně nezávazná rezoluce Úřadu vysokého komisaře, která je v souladu se Ženevskou konvencí z roku 1951,“ argumentuje Andrej Babiš, proč Česko připojilo podpis pod tento pakt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Herman (ANO): Jaroslava Pokorná Jermanová byla nominována na krajskou předsedkyni hnutí ANO
Silnou podporu delegátů získala Jaroslava Pokorná Jermanová pro své další politické angažmá v rámci hnutí ANO pro další období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Žluté vesty proti sorosovcům
Ulice evropských měst zaplavili demonstranti a leckdy i novináři si pletou, kdo je kdo. Zaznamenal jsem kupříkladu v deníku Dnes, že jeden novinář vzpouru kolem maďarské televize označoval za pokračování hnutí žlutých vest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lidé si dnes připomenou sedm let od úmrtí prezidenta Havla
Lidé si dnes v Česku připomenou sedm let od úmrtí československého a českého prezidenta Václava Havla. Na jeho památku budou zapalovat svíčky nebo budou číst úryvky textů jeho děl. Havlovi příznivci také odnesou na Pražský hrad symbolické srdce. Vzpomínkové akce se budou konat kromě Prahy i třeba na Hrádečku, kde měl Havel chalupu a kde 18. prosince 2011 zemřel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Británie je přelidněná, proto Brexit.“ Alexandr Tomský zaujal také slovy o EU
Hostem Prostoru X na serveru Reflex.cz byl překladatel a politolog Alexander Tomský. Hovořilo se nejen o Evropské unii, ale i třeba o Brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Andor Šándor na férovku: Afghánistán neudržíme, je čas říci pravdu. Bezpečnost? Češi si mnohé neuvědomují
CO NÁM DAL ROK 2018 Specialista na bezpečnostní problematiku, generál ing. Andor Šándor se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podělil o své dojmy z událostí roku 2018. Vypjatá situace v Afghánistánu způsobila smrt čtyř českých vojáků. Generál Šándor potvrzuje, že jakožto spojenci USA máme jisté povinnosti. „Odvolávat se na naše závazky však nesmí znamenat to, že se nebudeme ptát na smysl ztrát toho nejcennějšího – životů našich vojáků,“ dodává jedním dechem. Šándora mrzí úroveň české veřejné debaty, ať už jde o jakékoli téma související s politikou. „Má-li někdo jiný názor než ten mainstreamový, je hned, a to velmi často veřejně, nálepkován různými výrazy počínaje trolly, elfy, pražskou kavárnou, kolaborantstvím apod.,“ všímá si generál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Rozhodnutí vlády rozhodně neřeší střet zájmů Andreje Babiše
Dnešní rozhodnutí vlády o tom, že se premiér nebude účastnit jednání o fondech EU, jen potvrzuje to, co Piráti tvrdí již několik měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
František Dostál: Pražské mosty mají také cizí hosty
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
V 96 letech zemřel válečný veterán od Sokolova Fedor Komár
Ve věku 96 let zemřel v pondělí válečný veterán, příslušník československého armádního sboru na východní frontě Fedor Komár. Rodák z Podkarpatské Rusi byl za druhé světové války zraněn v bojích u Sokolova a znovu u Ostravy, po roce 1990 byl povýšen do hodnosti plukovníka ve výslužbě. O Komárově úmrtí informoval na Twitteru ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Kdy je potlačování demonstrací demokratické a kdy totalitní
Aktuální události ve Francii vzbudily pozornost tím, jak odlišně se se státy zachází, když jsou to státy, které jsou součástí liberálně demokratického proudu a když jsou to ty ostatní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na Pražský Semmering se vrací vlaky, kompletně hotovo bude příští rok
V úterý 18. prosince ve večerních hodinách končí více než tříměsíční výluka vlaků na trati Praha-Smíchov – Hostivice, která je známá také pod označením Pražský Semmering. Cestující od Kladna a Hostivice tak získali zpět rychlé vlakové spojení se Smíchovem a centrem Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Třetí a čtvrtá vlna má přinést EET i do odvětví, která jsou zcela absurdní
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 18. prosince 2018 k zákonu o DPH
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Šavličky a fedrpuše
Česká armáda má nakoupit bojová vozidla pěchoty (BVP) asi za šedesát miliard, a za tři miliardy radary. Kladu si otázku, co tyto nákupy přinesou nám, občanům. Otázky přece nejsou podvratné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Scheinherr: Most v Bubenské ulici není v nejlepší kondici
Zatěžovací zkouška mostu v Bubenské ukázala, že se na most mohou v omezeném rozsahu vrátit osobní auta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Proti ruským raketám holýma rukama?
Na rusko-ukrajinských hranicích už je tolik zbraní, že by bylo s podivem, kdyby nedošlo mezi oběma protivníky k nějakému nechtěnému střetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
„Mám ischias a navíc jsem měl křeče v nohách.“ Juncker znovu vrávoral na schodech. Ale zachránili ho kolegové
Server britského deníku Daily Mail si znovu všímá toho, jak se na veřejnosti pohybuje Jean-Claude Juncker. Na summitu ve Vídni mezi evropskými a africkými státy se Juncker neuvedl právě nejlépe. Fotografové zachytili, jak vrávorá na schodech. Před pádem ho zachránili ostatní politici a asistenti. Zlí jazykové v minulosti tvrdili, že Juncker si je blízký s lahvemi vína. Předseda Evropské komise však takové klepy odmítá. Své vrávorání vysvětluje jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Pro řešení situace této zimy na dálnici D1 není třeba žádný zákon
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 18. prosince 2018 k situaci na dálnici D1
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Uprchlíci se mají co nejrychleji vrátit do zemí, odkud odešli
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 18. prosince 2018 ke Globálnímu paktu OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Rosatom dodal jaderný zdroj energie pro čínskou misi Čchang-e 4, zkoumající Měsíc
Několik výzkumných ústavů ze struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom vyvinulo a dodalo radioizotopové zdroje energie pro čínskou misi Čchang-e 4, která má podle plánu provést první měkké přistání na odvrácené straně Měsíce. Sonda od 12. prosince krouží kolem Měsíce a provádí testy před přistáním v pánvi South Pole-Aitken naplánovaném na 4. ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Uprchlík není migrant! Vezměte si Čechy v roce 1968, hájí ministr Petříček přijetí paktu OSN
Kdo čekal, že v adventním čase bude na české politické scéně klid, spletl se. Na povrch vyplul svár mezi premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD). Jablkem sváru se stal globální pakt o uprchlících, přijatý drtivou většinou členských zemí OSN. Proti byly jen Spojené státy a Maďarsko. Premiér Babiš se zlobí, že ministr Petříček Česku umožnil přijetí tohoto paktu. Petříček se rozhodl veřejně hájit. Promluvil před kamerami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiránek (ODS): Radní jednali s investory, kteří chtějí na Růžovém poli postavit Globus
V pondělí 17. prosince 2018 se uskutečnilo první jednání nového vedení Kladna s investorskou společností, která chce v Kladně na Růžovém poli postavit Globus. Šlo o úvodní schůzku, na níž zazněly současné pozice obou stran. Radní z koalice ODS, Kladeňáci, ANO a SPD Globus na Růžovém poli nechtějí. Problémem je místo, nikoliv hypermarket jako takový. Stavbou Globusu by obyvatelé Kladna nevratně přišli o oblast, která se využívá pro odpočinek a volný čas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČPZP vydala letos na centrovou léčbu téměř 2 miliardy korun
Náklady na centrovou léčbu každoročně stoupají. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) na ni vydala od ledna do října 2018 téměř 1,6 miliardy korun a na poslední čtvrtletí předpokládá nárůst této částky o dalších více než 300 milionů. Nejvyšší výdaje směřují na léčbu hemofilie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Úřad, který varoval před čínskými firmami, se znovu ozývá
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) chystá na první polovinu ledna metodický pokyn pro úřady, které využívají software i hardware firem Huawei a ZTE. ČTK to dnes řekl mluvčí NÚKIB Radek Holý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Server napadl ParlamentníListy.cz kvůli akci na VŠE. Použil dávno vyvrácenou lež
ParlamentníListy.cz byly opět lživě nařčeny, že jsou Ministerstvem vnitra vedeny na jakémsi seznamu dezinformačních webů. Šíření této nepravdivé zprávy se tentokrát dopustil portál Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD: Ženy a muži nemají v Česku stejné podmínky
Komentář na facebookovém profilu k rovnosti pohlaví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V Zoo Liberec se narodila mláďata lva berberského
V liberecké zoo se narodila mláďata v přírodě vyhubeného lva berberského. Dvě lvíčata přišla na svět kolem půlnoci v noci ze 13. na 14. prosince 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ANO ve středních Čechách má vést hejtmanka Pokorná Jermanová
Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová míří do čela středočeské organizace ANO. Vystřídat by měla dosavadního předsedu Františka Petrtýla. Rozhodnutí krajského sněmu, který se konal v sobotu v Praze, musí ještě potvrdit centrála hnutí, řekl dnes ČTK předseda klubu středočeských zastupitelů za ANO Martin Herman. Delegáti podle něj hejtmanku zároveň nominovali na první místopředsedkyni celostátní organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
České dráhy: Vlaky před Vánoci se plní, s rezervacemi neotálejte
Prodloužený pětidenní sváteční vánoční víkend bude znamenat velký nárůst zájmu o cestování vlakem. České dráhy vypraví desítky posilových vozů a několik posilových vlaků, přesto už nyní mají vyprodané některé spoje hlavně z Prahy na severní Moravu a na Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS: Nový e-shop zrychlí zákazníkům běžné opravy obráběcích strojů
Běžné pozáruční opravy a údržbu obráběcích strojů zefektivní nový e-shop. Zákazníci Kovosvitu MAS si v něm objednají náhradní díly, ale například také filtry či mazací prostředky a divize Servis jim je nejpozději do 48 hodin od objednání doručí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: O České televizi trochu jinak
Je pozdní večer. Z kanálu ČT art na mne útočí slavné melodie českého hitmakera Karla Svobody. 19. prosince by se dožil osmdesáti let. On sám se svým životem naložil poněkud jinak. Odešel a zůstaly jenom jeho evergreeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Uprchlický pakt OSN: Václav Klaus ml. chystá tvrdou akci proti ministru Petříčkovi
Premiér Andrej Babiš odmítá, že by Česká republika v OSN podpořila globální pakt o uprchlících. První z dokumentů, globální pakt o migraci, země odmítá. Jenže média od rána mluví o tom, že čeští diplomaté na Valném shromáždění OSN pakt o uprchlících přímo podpořili. Důsledky za jednání našich diplomatů může silně pocítit ministr Petříček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nová povinná výbava pro jízdu po D1
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček podepíše smlouvu s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček a generální ředitel Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) Jiří Jirásek podepíší ve středu 19. prosince 2018 v Černínském paláci smlouvu o spolupráci na programu Záruka zahraniční rozvojové spolupráce, která podpoří privátní investice v rozvojových zemích se statní zárukou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Co to Česko v noci odsouhlasilo? Pravda o uprchlickém paktu OSN, který odmítlo jen Maďarsko a USA. A nechtěl ho ani Babiš
Česká republika sice patří ke státům, které předběžně odmítly globální pakt OSN o migraci, o kterém se bude hlasovat 19. prosince v New Yorku, nicméně, pokud jde o globální pakt OSN o uprchlících, tam ČR hlasovala ve shodě s ostatními 180 státy. Globální pakt OSN o uprchlících je méně známý než globální pakt o migraci, ale pochází také z Newyorské deklarace z roku 2016. Paradoxní je, že premiér Babiš na konto schváleného uprchlického paktu ještě včera tvrdil: „Můj názor je, abychom se ani k tomuto paktu nezavazovali.“ Podřízený ministra Petříčka tedy hlasoval v rozporu s názorem premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátoři se sejdou s BIS a šéfem diplomacie, řešit mají i Zemana
Senátní výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost dnes dopoledne navštíví sídlo Bezpečnostní informační služby. Tématem uzavřeného jednání budou mimo jiné výroky prezidenta Miloše Zemana, který práci civilní kontrarozvědky zpochybnil. Odpoledne se výbor setká také s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Islám je nenávistná ideologie
Komentář na facebookovém profilu k postoji NCOZ vůči nekontrolovatelnému pohybu muslimů v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Kolíně odvedl do státního rozpočtu částku z trestné činnosti bankovních podvodů
Okresním soudem v Nymburce bylo na kolínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových zasláno usnesení o zabrání věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Správa NP Šumava letos zpracovala čtvrt milionu kubíků hlavně polomového dříví
Na sklonku léta 2017 zasáhla celou jihozápadní část Šumavy bouře, která určila na celý rok práci lesníkům spravujícím les v okolí Trojmeznenské hornatiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zastupitelé Prahy 3 vyměnili radního. Bínu nakonec nahradí Materna
Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom zastupitelé městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Je nemravné chtít za stání v kolonách patnáct set korun
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 18. prosince 2018 k situaci na dálnici D1
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Arnika: Nové studie objevily znečištění ukrajinských průmyslových měst těžkými kovy a dioxiny
Česko-ukrajinský tým expertů objevil zvýšenou úroveň kontaminace životního prostředí v Dnipru, Kryvém Rihu, Záporoží, Charkově a Mariupolu (1). Pět největších průmyslových měst je znečištěno těžkými kovy (2) a perzistentními organickými polutanty (3).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
FOTO V Praze se vzpomínalo na Václava Havla
REPORTÁŽ V den výročí úmrtí prvního polistopadového českého i československého prezidenta a dramatika Václava Havla se na Jungmannově náměstí v Praze uspořádala benefiční akce nazvaná Svíčka pro Václava Havla. Pieta trvala od 11 dopoledne do 18 večer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vít Rakušan se v rádiu rozjel: Od Schillerové očekávám jasnou odpověď!
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl místopředseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan. Na rozhlasových vlnách se rozpovídal mimo jiné o údajném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), na který upozorňují Evropský parlament a Evropská komise. Babiš střet zájmů odmítá, ale aby vyšel EU vstříc, vzdal se předsednictví vládní rady pro evropské fondy. Podle Rakušana to ale ani náhodou nestačí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Advokátka Samková vyhrožuje ministru Hamáčkovi žalobou. Jde o slavnou kauzu
Jak jsme již psali, advokátka Klára Samková byla zmíněna ve zprávě Projevy extremismu a předsudečné nenávisti – souhrná situační zpráva 2. čtvrtletí roku 2018 za své výroky o tureckém velvyslanci. Klára Samková se však rozhodla bránit a argumentuje, že nejenže byla její slova špatně pochopena, ale Ministerstvo vnitra nerespektuje presumpci neviny. Poslala žádost ministru Hamáčkovi, aby byla zmínka o ní vyňata. Ten nechce ustoupit, takže ho Samková vybízí, ať zmíněnou pasáž stáhne, než podá žalobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Policie v akci: zasahuje ve státním podniku, možná kvůli lithiu
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahují ve státním podniku Diamo. Informuje o tom server Euro.cz. Zprávu převzala ČTK. Zásah policie se může týkat i těžby lithia v Česku. Před podzimními volbami roku 2018 byla těžba lithia na našem území hojně propírána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Podepsali jsme smlouvu, kterou premiér explicitně slíbil nepodepsat
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 18. prosince 2018 ke Globálnímu paktu OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Před sedmi lety zemřel Václav Havel: Mnozí politici prostřednictvím jeho slov varovali voliče. Promluvil i Tomáš Halík
V úterý uplynulo sedm let ode dne, kdy tento svět opustil poslední československý a první český prezident Václav Havel. U příležitosti tohoto smutného výročí na něj zavzpomínala celá řada politiků a dalších osobností veřejného života. Shodli se na tom, že hlas Václava Havla dnes v české společnosti schází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Vláda odmítla migrační pakt a uložila velvyslankyni v OSN takto postupovat
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 18. prosince 2018 ke Globálnímu paktu OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Můžete mi vysvětlit, co se stalo? Vy jste přehlasovali premiéra?
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 18. prosince 2018 ke Globálnímu paktu OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého
Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu Stonjekovou. V jejích komentářích došlo na štrasburského útočníka, Babišův střet zájmů, cenzuru z Bruselu, situaci ČSSD i pakt OSN o migraci. „Mně současná ČSSD připomíná faráře Otíka,“ svěřila se Stonjeková a dodala varování pro ODS před „nemastným, neslaným“ předsedou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bouřlivé vystoupení Ťoka a Schillerové před kamerami: Ministr zuřil kvůli útokům za neprůjezdnou D1, ministryně spustila o migraci a uprchlících
O migraci a o uprchlících mluví v hnutí ANO nejčastěji předseda vlády Andrej Babiš. V závěru roku se však tématu chopila i ministryně financí Alena Schillerová a vysvětlila občanům, jak se to má s migrací a s uprchlíky. Vedle ní stojící Dan Ťok poté vysvětloval, proč se v posledních dnech stálo na D1 v kolonách. Ťok ukázal prstem na opozici a ohradil se proti jejímu údajnému pokrytectví a proti jejímu ohňostroji pobouření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Dedukce, indukce a další Putinovy agentky
680 nebezpečných slov o tom, co logicky vyplývá z bruselského sporu o český střet zájmů. Varování: Následující text obsahuje narativy, které vyvolávají v pražské a brněnské kavárně výbuchy vzteku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
DPP: Historická tramvaj s Betlémským světlem vyjede v sobotu
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vypraví v sobotu 22. prosince 2018 v odpoledních hodinách historickou tramvaj, ve které bude již tradičně možné připálit si z lucerničky Betlémské světlo do svých domovů či obdržet pamětní kartičku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ski areál SYNOT Kyčerka zahajuje ve čtvrtek lyžařskou sezónu
Již pozítří naplno odstartuje lyžařská sezóna na Kyčerce. Sněžná děla jedou v poslední době naplno ve dne i v noci, na sjezdovkách leží 20 – 40 cm sněhu. Jako každoročně si zde zimních radovánek užijí všechny generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Topolánkův souboj s pamětí
S jistým zpožděním jsem si přečetl včerejší rozhovor bývalého premiéra a někdejšího mého hlavního politického rivala Mirka Topolánka v Hospodářských novinách. Přiznám se, že jsem dost dobře nepochopil poselství tohoto rozhovoru, protože věnovat se téměř jedno desetiletí starým bitvám je vcelku zbytečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Situace na D1 je selháním ministerstva dopravy, za dálnici by lidé neměli platit
Po selhání ministerstva dopravy, kvůli kterému minulý týden vznikla na D1 kritická situace, KDU-ČSL navrhne na jednání Poslanecké sněmovny několik usnesení. Požaduje také, aby byla dálnice D1 (úsek Praha - Brno) v roce 2019 pro automobily do 3,5 tuny bez poplatku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pražský Dopravní podnik vyplatil na bonusech pro tři zaměstnance neskutečných 6.060.000 korun
ParlamentníListy.cz dlouhodobě sledují vnitřní fungování Dopravního podniku hlavního města Prahy. Jako první jsme upozorňovali na vliv právníka Květoslava Hlíny, jehož do DPP prosadil Jaroslav Faltýnek, stejně tak jsme jako první získali výsledky vnitřního šetření řady "dopravních" zakázek. Dalším příkladem, jak město (ne)kontroluje svou vlastní firmu, nabízíme nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Než někoho obviníte, nejdříve si zákon pořádně nastudujte
Otevřený dopis řediteli Transparency International ČR Davidu Ondráčkovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Kauza vaječný likér: s mlékem, nebo bez?
Pro někoho jde o nepostradatelnou součást svátečního popíjení, jiní se bez něj neobejdou při přípravě domácího cukroví, třeba oblíbených vosích hnízd. Dosavadní praxe výroby vaječných likérů však možná vezme za své. Důvodem je nový výklad evropského nařízení, podle kterého do těchto nápojů nepatří mléko. Drtivá většina vaječných likérů dostupných v českých obchodech jej ale obsahuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zakázku na rekonstrukci posluchárny pražské psychiatrie získala firma, kterou řídí syn tamní vrchní sestry
EXKLUZIVNĚ Firmu, která pro psychiatrickou kliniku Všeobecné fakultní nemocnice v Praze rekonstruovala posluchárnu, řídí syn tamní vrchní sestry Zuzany Fišarové. Firma Golden Base s. r. o. vznikla jen pár měsíců před realizací zakázky. Sídlo pak má na vyhlášené adrese v pražské Rybné ulici, kde mají své virtuální sídlo tisíce dalších firem. Fišarová navíc v minulosti pracovala jako jednatelka další z firem jediného společníka firmy Golden Base, podnikatele Michala Zimmermanna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
A je zle. Do skandálu kolem uprchlického paktu OSN se vložil Tomio Okamura. A oznámil...
K paktu OSN o uprchlících se vyjádřil i předseda SPD Tomio Okamura na tiskové konferenci, kterou vysílala ČT24. „Česká republika nemůže být kritizována za nedostatek solidarity s lidmi, kteří pomoc skutečně potřebují, protože Česká republika podporuje globální pakt o uprchlících,“ citoval předseda SPD slova z dokumentu, ve kterém se Babiš měl dopustit podpory paktu. Považuje to za skandální záležitost a obviňuje Babiše, že něco jiného říká v Parlamentu, něco dalšího v médiích, ale jinak hlasuje v OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
STEM: Postoj Čechů k náboženství
Čtvrtina českých občanů (25 %) uvádí, že je věřící. Častěji jde o ženy než muže, lidi starší 45 let a obyvatele menších obcí. Více než třetina dotázaných (35 %) se nepovažuje za nábožensky založené a necelá třetina (31 %) uvádí, že je ateisty. V porovnání s výzkumy z let 1994 a 2004 je patrný poměrně stabilní podíl věřících, mírně se snižující podíl lidí, nezaložených nábožensky, a zvyšující se podíl ateistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ovocnáři kompenzace za sucho nedostanou kvůli nedostatku peněz
Pěstitelé ovoce nedostanou kompenzace za škody ze sucha především kvůli omezenému objemu peněz v dotačním programu. Prioritní je podle ministerstva zemědělství podpora u plodin, které utrpěly výrazné škody, jako jsou například krmné plodiny. ČTK to řekl mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tak to je něco: Bohuslav Sobotka, miliardář Kellner a tajná dohoda. Víc ví Erik Best
Americký novinář Erik Best se na svém blogu rozepsal o tom, zda PPF představuje bezpečnostní riziko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ: Do libereckého Jedličkova ústavu přijel Ježíšek již pojedenácté
Ani letos nezapomněl Ježíšek z ČEZ Distribuce na své kamarády v libereckém Jedličkově ústavu. Každoročně mu klienti ústavu napíšou svá přání a on jim je bezezbytku splní. Není žádným tajemstvím, že za Ježíška se i tento rok přestrojilo několik desítek zaměstnanců ČEZ Distribuce. Letošní již jedenáctá vánoční návštěva přivezla do Liberce spoustu splněných přání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Už se bojím pustit televizi nebo nahlédnout do internetu
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Babiš
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Nezaměstnanost 2,8 procenta
Nezaměstnanost v Česku v listopadu zůstala na 2,8 procenta. Bez práce bylo 215 010 lidí, což je nejméně od června 1997. Proti tomu podle Úřadu práce ČR vzrostl počet volných pracovních míst vzrostl na více než 323 500.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tradiční řemeslo má v Moravskoslezském kraji zlaté dno
Řezbář, výrobce papučí „banďur“ a tradiční pekařka získali titul Mistr tradiční rukodělné výroby Moravskoslezského kraje. Díky těmto lidem, kteří se věnují starým řemeslům, se uchovávají tradice a odkaz minulých generací. Slavnostní předávání ocenění se uskutečnilo na galakoncertu Festivalu Souznění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Se třemi nejvražednějšími evropskými režimy máme vynikající vztahy. V rámci příprav na válku s Ruskem
Albánie, Kosovo, Ukrajina. Tři „perly“ české diplomacie, jedna krvavější než druhá. Tři diplomatické „drahokamy“, výsledky umění ministrů zahraničí Karla Schwarzenberga a jeho následovníka, diplomatického klona, jehož zlé (?) jazyky občas nazývají Karlem Lubomírem Schwarzenberg-Zaorálkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Ženy v akci
Tahle republika má obzvláštní štěstí na dámy, které zastávají post ministryně práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Další (ne)Pražák primátorem
Primátor Zdeněk Hřib, který kandidoval za Pirátskou stranu, pochází ze Slavičína u Zlína. Po Tomáši Hudečkovi, který byl z Olomouce a Andrianě Krnáčové, pocházející z Bratislavy, je to další primátor, který se nenarodil v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Nový evropský čas znamená tři roky handrkování a zákonitě i nespokojenost
Ukončením sezónní změny času se bude ve středu zabývat Senát. Rozhodnutím Evropské komise si mají členské státy samy svobodně zvolit celoroční časové pásmo. Český senátní Výbor pro záležitosti EU rozhodnutí Komise začátkem prosince podpořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Podvodné e-maily lákají na Plzeňsku z lidí peníze
Finanční správa varuje občany před podvodnými e-maily, kterými se někdo snaží vylákat z občanů peníze, přičemž zneužívá jména finančních úřadů v Plzeňském kraji. E-mail vypadá jako upozornění finančního úřadu na daňový nedoplatek. Dlužník je vyzýván, aby částku uhradil na uvedený bankovní účet, který však v žádném případě není účtem finančního úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Chceme zabránit šíření islámského extremismu
Vláda odmítla podpořit návrh zákona z pera SPD, zakazující zahalování tváře na veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Zvyšování a zvyšování platů - jak u koho
Zvyšování a zvyšování - to je několik pojmů najednou, jak u koho, vždyť u politiků je to výsměchem vůči našemu národu, který je rozkraden a navíc v dluhové pasti. Za špatnou práci politiků jsou již od Sametu jejich platy přímo královské. Jak je to možné, jak jsme došli k uvedenému zjištění?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Na Vysočině hnízdí dosud nejvyšší počet orlů mořských
Na Vysočině už přes deset let hnízdí vzácní orli mořští. S rozpětím křídel až 2,4 metru je orel mořský největším ptákem v České republice, zároveň se jedná o kriticky ohrožený druh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hlaváček: V Praze konečně začínají vznikat byty místo nefunkčních průmyslových areálů
Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) jako každý rok představil územní analýzu developerských projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Ministerstvo vnitra získalo prostředky na zásadní zvýšení akceschopnosti policie
Ministerstvu vnitra se podařilo na jednání vlády zajistit do rozpočtu resortu finanční prostředky na nákup a provoz dvou transportních vrtulníků těžké váhy pro potřeby policie a dalších složek integrovaného záchranného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Řežim Putina a Číňanů nepotřebujeme. Nejsme ovce, píše někdejší hvězda TV Nova Jan Vávra
Exšéf zpravodajství TV Nova Jan Vávra se ve svém názorovém sloupku pro Český rozhlas zeptal, zda Evropa potřebuje silného vůdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Druhé referendum o brexitu? Dobrá zpráva pro českou ekonomiku
Pravděpodobnost vypsání druhého referenda o brexitu nebyla dosud nikdy tak vysoká jako v těchto dnech. Důvodem je vnitropolitický chaos v Británii. Konkrétně to, že žádná z možností, které jsou nyní na stole, nemusí získat dostatečnou podporu britského parlamentu. V takovém případě by politici dost možná přenesli odpovědnost za kruciální rozhodnutí opět na lid.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČVUT bude v roce 2020 hostit prestižní evropskou konferenci o vzdělávání architektů
Evropská asociace pro architektonické vzdělávání (EAAE) vybrala na svém listopadovém zasedání Řídícího výboru pražskou Fakultu architektury ČVUT jako pořadatele své evropské konference architektonických škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: V nemocnici uvedli do provozu angiolinku a terapeutický rentgen
Od pátečního dopoledne je oficiálně v Krajské nemocnici Liberec otevřeno nové pracoviště, respektive zrekonstruované pracoviště angiolinky pro Centrum zobrazovacích metod s novým rentgenem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pirát Michálek se rozohnil před kamerou: Babiš dojí stát o miliardy
Největší problém Andreje Babiše není to, jestli dělá kvalitní chleba, nebo ne. Je potřeba se dívat na konkrétní problémy, myslí si místopředseda České pirátské strany Jakub Michálek, který byl hostem Interview Pavla Štrunce na serveru info.cz. Babiš podle Michálka dojí stát o miliardy. Místopředseda Pirátů nepovažuje Babiše za univerzální zlo. Dotace pro Agrofert jsou čím dál vyšší, za doby působení Andreje Babiše v politice získal tento podnik sedm miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Seninoři mají v Budišově nad Budišovkou více míst
Domov Letokruhy v Budišově nad Budišovkou je po rozsáhlé rekonstrukci. Její součástí byla i přístavba, díky které se zvýšila kapacita domova z původních 45 na 60 míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ekonom Kohout: Příští rok nebude pohodový. Sankce proti Rusku? Jde o něco jiného, než nám říkají
ROZHOVOR Uznávaný ekonom Pavel Kohout s prezidentem Milošem Zemanem souhlasí například v podpoře Izraele, ale jeho obdiv k Rusku a k Číně nechápe. „Rusko funguje do značné míry jako obnovený a poněkud reformovaný carský režim. Čína je jiná věc. Její ekonomika očividně prosperuje, sice na dluh, ale obyvatelům se daří lépe. Ale čínská špionáž a krádeže západních technologií představují skutečně riziko pro Evropu i pro Ameriku. Na Čínu bychom se měli dávat pozor, protože na rozdíl od Ruska představuje skutečné riziko. A pokud jde o čínské investice, žádná země na světě ještě nezbohatla z čínských investic. Ať si je Čína klidně nechá,“ prohlásil přední ekonom, který byl členem Národní ekonomické rady vlády a radil několika ministrům financí i vládám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vidím velký obchodní potenciál mezi ČR a africkými státy
Premiér Andrej Babiš se v úterý 18. prosince 2018 zúčastnil Fóra Afrika–Evropa ve Vídni. Fórum uspořádal rakouský kancléř Sebastian Kurz v rámci předsednictví země Radě EU společně s prezidentem Rwandy Paulem Kagamem, který v současné době předsedá Africké unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Byl bych rád, abychom zůstali suverénní Českou republikou
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 18. prosince 2018 ke Globálnímu paktu OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sněmovní debatu o kolapsu na dálnici D1 poslanci ANO neumožnili
Sněmovna se nebude zabývat dopravním kolapsem na dálnici D1 z minulého týdne. Návrh poslanců opoziční KDU-ČSL na zařazení debaty na program nynější schůze vetovali poslanci vládního hnutí ANO. Lidovci si pak vzali hodinovou přestávku na jednání klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Fond Ústeckého kraje od 1. ledna 2019 pouze elektronicky
Od 1. ledna 2019 budou nově přijímány žádosti o příspěvek z Fondu Ústeckého kraje pouze prostřednictvím elektronického formuláře. Jedná se pouze o individuální žádosti, které administruje odbor strategie, přípravy a realizace projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Spolehlivá křišťálová koule neexistuje. Budoucnost byla, je a bude nejistá
V poslední době nás bombarduje velké množství zpráv, jež v nás vyvolávají dojem, že budoucnost je extrémně nejistá. Zdá se nám, že kdysi býval svět jednodušší a předvídatelnější, a to včetně investování. Ekonomické studie, které z dat odstraní naše emoce a psychologické triky, jimiž nás mozek klame, však ukazují, že budoucnost je dnes zhruba stejně nejistá, jako byla v minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Pakt navíc staví návratovou politiku pouze na bázi dobrovolných repatriací
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 18. prosince 2018 ke Globálnímu paktu OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Psychiatrická nemocnice Písek se chce vrátit ke kvalitním základům
V psychiatrické nemocnici Písek roste počet ambulantních a hospitalizovaných pacientů. Vrací se sem dřívější zaměstnanci. Zdejší primář Marian Koranda chce vrátit nemocnici ke kvalitním základům práce, která byla spjatá s dobou, kdy fungovala v lokalitě U Honzíčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody: Revitalizace mokřadu na Pastvisku začíná
V těchto dnech byla zahájena revitalizace mokřadu nacházejícího se v národní přírodní památce Pastvisko u Lednice [1], kde žije řada vzácných živočichů. Práce budou dokončeny do dubna příštího roku, investorem je Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ANO a ČSSD zablokovaly snahu SPD debatovat o uprchlickém paktu
Vládní kluby ANO a ČSSD zablokovaly snahu poslanců SPD Tomia Okamury, aby se ve Sněmovně debatovalo o globálním paktu o uprchlících. Okamura v souvislosti s vyjádřeními premiéra Andreje Babiše (ANO) o postojích k paktu obvinil ministerského předsedu ze lži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční správa: FÚ pro Olomoucký kraj postupoval při kontrole EET podle zákona
V reakci na medializované pochybnosti o zákonnosti a správnosti postupu v agendě elektronické evidence tržeb na Finančním úřadě pro Olomoucký kraj, rozhodl generální ředitel Finanční správy Martin Janeček 10. října 2018 o provedení dohlídkové činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
CzechTrade pomáhá studentům získat praxi v mezinárodním obchodu
Agentura CzechTrade v rámci svých aktivit podporuje i české studenty. Pravidelně posílá zájemce na zkušenou do svých zahraničních poboček a praxi poskytuje i v pražské centrále. V letošním roce vznikl díky studentům Vyšší odborné školy grafické v Praze také projekt agenturní novoročenky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Reálná situace na D1 předčila i ty nejčernější scénáře
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 18. prosince 2018 k aktuální situaci na dálnici D1
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
STAN: V rámci státního rozpočtu prosazujeme naše dlouhodobé priority
Poslanecká sněmovna schválila návrh státního rozpočtu na příští rok s deficitem 40 miliard. Definitivní verze státního rozpočtu se bude schvalovat ve středu na plénu Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Nálezce pražských grošů obdrží více než 136 tisíc korun
Krajští zastupitelé dnes podpořili návrh členů rady kraje na poskytnutí finančního daru ve výši 136 920 korun nálezci 160 pražských grošů. Poklad byl objeven v srpnu tohoto roku nedaleko Vysokého nad Jizerou. Nálezce ho bezprostředně předal do Muzea Českého ráje v Turnově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Slovenská prokuratura zrušila obvinění vůči aktivistům Greenpeace
Slovenská prokuratura zrušila obvinění z trestného činu poškozování a ohrožování provozu obecně prospěšného zařízení vůči 12 aktivistům ekologické organizace Greenpeace, kteří v listopadu na protest proti těžbě uhlí vylezli na těžební věž dolu Nováky na středním Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Antonín Rašek: Láska k nikotinu sbližuje. Alespoň někdy i v politice
Přiznám se, že jsem si tak trochu chtěl udělat legraci z nového předsedy Senátu Jaroslava Kubery, jak se vážně zamýšlel nad tím stát se státníkem. Jaksi by mu to trochu nešlo do figury. Až do jedněch Otázek Václava Moravce v ČT. Pustil jsem si tu prvního hodinu televizního programu znovu. A ono to Kuberovi funguje. Jako státník se i při zachování svého stylu začíná chovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek je dobrý člověk a výborný politik, vy idioti a kolaboranti, napsal Pavel Šafr
Předsedovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi bylo včera 58 let. A na Twitteru mu poblahopřál i šéfredaktor Fora24.cz Pavel Šafr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pražská hygiena: Aktuální výskyt hlášených akutních respiračních infekcí
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) bude každý týden v rámci objektivního informování veřejnosti uvádět informace o výskytu hlášených akutních respiračních infekcí (dále jen "ARI") na území hlavního města Prahy. Pod pojmem akutní respirační infekce (ARI) je evidován soubor akutních onemocnění, postihujících dýchací cesty a chřipku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Takovouto zahraniční politiku nemůžeme mít
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 18. prosince 2018 ke Globálnímu paktu OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Globální pakt o uprchlících de facto zavádí uprchlické kvóty
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 18. prosince 2018 k návrhu mimořádného bodu jednání Poslanecké sněmovny - Informaci vlády o globálním paktu OSN o uprchlících a o migraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
V Losinském potoce se zase daří vodním živočichům
Koryto Losinského potoka na Kutnohorsku ve Středočeském kraji letos upravily Lesy České republiky. Stavba přišla na bezmála 2,4 miliony korun, podnik čerpal dotaci z Operačního programu Životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra