Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Zeman, Američané a Rusko: Nový vývoj. Tajná skupina a hlášení o ,,Milošovi”
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček poskytl rozhovor ruské státní agentuře Sputnik. Vymezil se v něm proti neziskovým organizacím, které údajně učí občany vyvolávat nepokoje a svrhnout nežádoucí vlády a prezidenty. Ruská agentura poukázala na to, že americká nezisková organizace RAND Corporation považuje za nebezpečného i českého prezidenta Zemana, protože se netají svými proruskými názory a jako prezident má na společnost vliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ústavní soud vyhlásí nález k novele, která omezila billboardy
Ústavní soud se dnes vyjádří k zákazu billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy. Problematikou se zabývá od poloviny roku 2017 z podnětu 17 senátorů. Členové horní parlamentní komory navrhují zrušit část novely zákona o pozemních komunikacích. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Lesy ČR provedly protipovodňovou úpravu Ondřejovického potoka
Protipovodňovou úpravu bezmála dvoukilometrového úseku koryta Ondřejovického potoka v okrese Jeseník v Olomouckém kraji provedli vodohospodáři z podniku Lesy České republiky. Náklady dosáhly 13 milionů korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 65. díl. Éra prázdnoty
Gilles Lipovetsky je profesorem filozofie na univerzitě ve francouzském Grenoblu. Tento francouzský myslitel je mimořádně přesným a zároveň kritickým komentátorem obrazu druhé poloviny dvacátého století a celé postmoderní epochy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany podepsalo smlouvu na taktické soubojové simulátory
V pondělí 18. února 2019 zástupci ministerstva obrany a firmy SAAB Czech s. r. o. podepsali smlouvu na dodávku taktických soubojových simulátorů. Za resort obrany smlouvu podepsal pověřený náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic MO Filip Říha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babišova vláda ohlásila šetření. A ČSSD už dává na stůl, v čem jsou desítky miliard
Místo rozdávání přicházejí na řadu škrty. Vláda ANO a ČSSD s podporou komunistů nyní hledá, kde bude šetřit. V plánu má také zvýšení důchodů, na které potřebuje peníze. S nápady, jak na to, přišli i sociální demokraté. Jsou jimi například omezení slev na jízdném nebo zavedení bankovní daně, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Úroveň a vyspělost společnosti se pozná podle přístupu ke slabším a bezbranným
Komentář na facebookovém profilu ke zpřísnění trestů za týrání zvířat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Nepotřebujeme víc Evropy, potřebujeme lepší Evropu
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček zastupoval ve dnech 16. – 17. února 2019 Českou republiku na Mnichovské bezpečnostní konferenci, kde promluvil o budoucnosti EU a evropské bezpečnosti. Na okraj konference jednal ministr zahraničních věcí s protějšky z Gruzie, Kanady, Litvy, Mongolska a Kyrgyzstánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Nepřipravenost a nejistota podruhé
V dubnu roku 2018, tedy zhruba před třemi čtvrtinami roku jsem do časopisu Senát napsal článek s názvem „Nepřipravenost a nejistota“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
SSHR musela kvůli závadě v systému NEN zrušit zakázku na obměnu cukru
Dne 17. 2. 2019 obdržela Správa státních hmotných rezerv informaci z Národního elektronického nástroje (NEN) o technické chybě v systému NEN, kvůli které nebyly zveřejněny některé dokumenty na profilech zadavatelů a zároveň mohlo dojít i k poškození některých souborů v již odeslaných nabídkách dodavatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Panenka (ODS): Linka 137 do Jinonic posílí
Nespokojenost části občanů s fungováním autobusové linky číslo 137 vyústil ve vznik petice za častější spoje této linky. V ní občané požadovali častější zajíždění spoje až do stanic metra Jinonice a Nové Butovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Česko na špičce Evropy? Pomoci má nová Inovační strategie
Ambiciózní plán, který má Česko katapultovat na špičku Evropy, představil dnes premiér a šéf Rady pro výzkum, vývoj a inovace Andrej Babiš. Seminář k Inovační strategii České republiky do roku 2030, na kterém se sešla řada představitelů z řad politiky i výzkumu, se konal v Lichtenštejnském paláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hošek (Svobodní): Vratné láhve z plastu
Hysterie kolem plastových obalů pokračuje a já si kladu otázku, kým je podporována. Modlím se, aby to nebyl nikdo z MŽP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kráva? Babišův problém se rozrůstá: Už i TV Nova
Výrok ministryně Novákové o cenách dat na mobilu nebyl z nejšťastnějších. Již se od něj distancoval premiér Babiš. Samotná autorka výroků se snažila své výroky uvést na pravou míru v Televizních novinách. Ale ani její vysvětlení se nesetkalo s pochopením a na internetu už mnozí aplikují její logiku pro pobavení obecenstva. „Co takhle konečně vypsat férovou soutěž na 5. operátora a pohlídat, aby tam stávající vyžírkové nenastrčili bílého koně?“ navrhuje řešení František Laudát. A padla i slova o turu domácím...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Cílíme na studenty, kteří jsou naší budoucností
V pátek 15. února 2019 zavítali do Střední odborné školy sociální a zdravotnické Evangelické akademie (www.socea.cz) se sídlem v ulici Kladské v Náchodě osobně starosta města Jan Birke a ředitelka Oblastní nemocnice v Náchodě Ing. Ivana Urešová, MBA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice: Rekreační chata žila Dětskou zimní olympiádou
V sobotu 16. února se na rekreační chatě strakonické nemocnice na Kubově Huti uskutečnil již 39. ročník Dětské zimní olympiády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Žaloby na Zemana: Advokát Rozehnal žalující nepotěší, ani soudce Baxu
ROZHOVOR Spektakulární žaloby, které jsou předem odsouzeny k nezdaru, jsou podle uznávaného advokáta Aleše Rozehnala zbytečné a škodlivé. „ Justice by neměla být jakýmsi dalším hřištěm politiků,“ prohlásil v rozhovoru pro PL k chystané žalobě senátorů na prezidenta republiky advokát. Milošem Zemanem navrhovaného kandidáta do Ústavního soudu Aleše Gerlocha považuje za fundovaného odborníka. A dodává, že všichni jím navržení kandidáti na soudce Ústavního soudu byli vynikající, což se nedá říct o kandidátech Václava Klause, který podle něj Ústavním soudem pohrdal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš: Pan premiér Netanjahu přislíbil, že přijede do Prahy
Premiér Babiš jednal s premiérem Izraele Netanjahuem o spolupráci ve vědě a výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Škola má dítě někam posouvat, pravil ministr Plaga u Tvarůžkové
Hostem moderátorky Zuzany Tvarůžkové v úterním pořadu Interview na ČT24 byl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. Ptala se jej například na to, zda se cítí být ve své ministerské funkci jistý. Nebo na problémy s nevytíženými obory a nedostatkem technicky vzdělaných absolventů. „Zaspali jsme tu v marketingu k řemeslům, školy, které děti nic nenaučí, bychom měli ze soustavy dostat pryč,“ říká ministr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Polanský (Piráti): Ústavní soud smetl stížnost senátorů – billboardy z dálnic zmizí, otázkou je kdy
Ústavní soud ČR dnes smetl ze stolu stížnost skupiny poslanců na přijetí zákona, který v roce 2012 zakázal billboardy u dálnic a silnic prvních tříd v nezastavěných oblastech, čímž potvrdil to, na co Piráti upozorňují již od března 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii
Syrské sirotky přijmout, a to ihned. A přestat se navzájem „kacéřovat“, tedy veřejně kárat za přístup k uprchlíkům. To si myslí Karel Schwarzenberg, který poskytl vyjádření do ankety ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): K novele zákona o Vojenském zpravodajství
Diskuse nad novelou Vojenského zpravodajství je vždy ve dvou rovinách. Na té odborné, kdy je snahou zvýšit pravomoci k obraně země. A na té liberální, kdy existuje obava o zneužití těchto pravomocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: ČR - Navoněná bída
Tak skvěle se nám ještě nežilo. Občan vidí, že mu roste plat, v obchodech najde lákavé zboží, zaletí si na dovolenou do Egypta, v televizi ho baví tváře se známým hlasem a hvězdy mu tančí. Stav panem et circenses byl nastolen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta převádí svůj majetek do svěřenského fondu
Senátor a miliardář Ivo Valenta (za Soukromníky) převádí svůj majetek do svěřenského fondu. ČTK dnes řekl, že se pro převod rozhodl kvůli dědickému uspořádání majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Útok na Miloše Zemana: Neuvěřitelná věc. Podívejte
Světlo světa spatřila petice, ve které občané žádají vystěhování Miloše Zemana z Pražského hradu. Podle signatářů má staré sídlo českých králů a prezidentů patřit široké veřejnosti, nikoli Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kraviny! U Soukupa byl Tomáš Ortel a Jiří Krampol, šlo o vlastenectví a novináře
Médiím a tomu, co svým divákům „očkují“ se Jaromír Soukup věnuje už nějakou chvíli. Včera si k tomuto tématu přizval zpěváka Tomáše Ortela ze stejnojmenné kapely a herce a dabéra Jiřího Krampola. Podle Ortela už se z vlastenectví stala negativní nálepka. A Jiří Krampol svěřoval své historky s bulvárem. „Nemůžou přece psát takový kraviny,“ říká Krampol o tom, jak šel jednou do lékárny, a byl z toho titulek o výměně srdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Celoplošný zákaz mobilních telefonů ve školách je krokem zpět
Komentář pirátského poslance Lukáše Bartoně k zákazu mobilních telefonů na základní škole v Boskovicích na Blanensku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Molnár (ČSSD): Tak nebo tak, skutečnou levicí je pouze sociální demokracie
Aby byla politická strana autentická a důvěryhodná, musí být pevně ukotvena programově. Témata musí být jasně prezentována a z těch základních pilířů programového schématu se nesmí uhýbat. Zbytek je věc aktuální politické situace a koaličního jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Záznam z jednání bankovní rady
Na jednání ČNB 7. února 2019 byli přítomni - Jiří Rusnok, Marek Mora, Tomáš Nidetzký, Vojtěch Benda, Oldřich Dědek, Tomáš Holub, Aleš Michl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petříček chce sirotky od Šojdrové a hrozí odchodem. A už začal binec
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) oznámil novinářům, za jakých okolností by opustil vládu Andreje Babiše (ANO). Jasně se také postavil na stranu europoslankyně Michaely Šojdrové a jednoznačně podpořil její plán pomoct několika syrským sirotkům přímo v České republice. V tu chvíli se ozval Michal Hašek (ČSSD) a hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Novela zákona o Vojenském zpravodajství je paskvil
Na posledním jednání Výboru pro obranu PS PČR byl ministrem obrany Mgr. Lubomírem Metnarem členům výboru předán v tištěné verzi Návrh zákona (NZ) o Vojenském zpravodajství (VZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jak nacisti, seklo Rakousko Turky. A ti se brání
Rakouská vláda Sebastiana Kurze se rozhodla zakročit proti politickému islámu. Na seznam zakázaných symbolů zařadila znak tzv. Šedých vlků, což je hnutí spojené s tureckou nacionalistickou stranou MHP. Jejich symbol vlčí hlavy postavilo Rakousko na roveň nacistickým symbolů. Turecko se kvůli tomu velice hněvá a hrozí Vídni odvetou. Informuje o tom server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Jan Hrušínský k těm, co mu vyčítají politiku. A jak kvůli komunistům nedostal nanuk
V pořadu Až na dřeň na Českém rozhlasu byl „host z nejvzácnějších“, Jan Hrušínský. Principál Divadla na Jezerce se opět vyjadřoval k politickému dění a rozdělil společnost na ty normální a inteligentí a na ty, kteří ho kritizují. Publikum se podle něj mění a začíná opět číst mezi řádky. „Někdy to v tom divadle vypadá jak malá demonstrace,“ zmínil herec o údajně velice aktuálním představení o Hitlerovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Klára Samková: Okamura? Zde je pravda o něm. Naletěli jsme EU jak stádo blbů, mám plán. Zákaz muslimů musí být
Tomio Okamura je politikář, který se jen honí za úspěchem v médiích a nikdy se nikoho nezastane. On je problémem spojování euroskeptických subjektů, uvádí v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz advokátka Klára Samková, která jako lídr kandidátky Alternativy pro Českou republiku kandiduje do Evropského parlamentu. Vyjadřuje se i k tomu, jak se bránit Evropské unii, ze které přímo nechce vystupovat. Vysvětluje také, proč je pro zrušení muslimské obce a dalších podobných organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Podvodník Soukup? Šéf Barrandova vrátil úder. I Pavel Novotný se dočkal rány
V Mých zprávách na TV Barrandov se Jaromír Soukup opět zaměřil na své staré známé. Předně na Deník N a Noru Fridrichovou, kteří stále neupouštějí od rozborů a zpráv o jeho financích. A pak už šly komentáře za Miroslavem Kalouskem, který chce uklízet po Andreji Babišovi, za Zdeňkem Bakalou, jenž je prý drzejší jak lázeňská veverka, i za ODS a její „hledání Merkelové“. A také dal poučení, že by se opravdu nikdy nemělo naslouchat „protekčnímu spratkovi“ Novotnému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Silničáři letošní náročnější zimu zvládají
Litomyšlské cestmistrovství Správy a údržby silnic Pardubického kraje bylo poslední zastávkou hejtmana Martina Netolického při návštěvě města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Jiránek (ODS): Kolegům ze živnostenského odboru naší radnice daří
Více než dvě stě padesát přestupků odhalil loni kladenský živnostenský úřad. Patří tak mezi deset nejlepších v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Už jsme zase o krok dál
Dostal jsem mail s třemi přílohami. Mail měl název přesná práce. Na první příloze bylo video, kde nějaký muž poráží strom na zahradě a dokáže jej porazit tak, že se skácí přesně do otvoru, odkud je odstraněna část oplocení kolem zahrady. Na druhém videu je přesazení asi tak 20 až 30 let starého stromu pomocí mechanizace, která jej ze země vyryje i s balem, naloží na auto a jinde jej zase zasadí. Třetí bylo o omítání zdi pomocí techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: EU by neměla ponižovat Velkou Británii
Lidé v ostrovním království odhlasovali v referendu tzv. Brexit, tedy odchod země z Evropské unie. To jako demokraté musíme respektovat. Obě strany by se měly dohodnout na co nejvýhodnějších podmínkách rozchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
„Ještě větší hovado než ten Okamura,“ řekl o něm Pavel Novotný. Teď poslanec Volný ohlásil kandidaturu do čela SPD
Sněmovní hnutí Svoboda a přímá demokracie možná bude mít po Tomiu Okamurovi nového předsedu. Kandidaturu do vedení hnutí ohlásil poslanec Lubomír Volný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zakladatel soutěže Miss se stydí za národ: Malost, čecháčkovství, lakota. Zapomněli jsme na pozitivní filozofii Václava Havla
Miloš Zapletal, zakladatel soutěže Miss Československo, se stydí. Stydí se za malost, čecháčkovství i lakotu českého obyvatelstva. „Cožpak nechceme patřit k Evropě?“ apeluje na své čtenáře v komentáři v Reflexu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Údery Petříčkovi a Šojdrové za sirotky: Nebude se jim číst snadno
ANKETA Přijme nakonec Česká republika údajné syrské sirotky? Návrh v úterý podpořil ministr zahraničí Tomáš Petříček. Většina politiků, které ParlamentníListy.cz oslovily, je ovšem proti. Výjimkou nejsou ani názory, že by Petříček měl na postu ministra skončit, což zaznělo i z jeho domovské ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn, řekl Ústavní soud
Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) dnes zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Generál Hanba! Kolik stran nám tohoto cizáckého Lojzu bude vnucovat za prezidenta? Martin Koller uzavírá sázky
„Euromarxisté, tedy protinárodní spolek posluhující oligarchům a cizákům.“ Takoví lidé podle bezpečnostního analytika Martina Kollera dnes dominují ve vládě. Tito lidé dnes drze zneužívají sociální rétoriku a vydávají se za levici tradičně spojovanou s pomocí obyčejným lidem. Nakonec se ale společně s pravicí vždy shodnou na podpoře nadnárodních elit. Výsledek podle Kollera uvidíme například ve chvíli, kdy všichni společně podpoří prezidentskou kandidaturu generála Pavla, Kollerem nazývaného „generál Hanba“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Tato zahraniční firma se nestydí nabízet mzdu pod 15tisíc! Odborář Středula se velmi rozčílil
Podle údajů Českého statistického úřadu průměrná hrubá mzda v Česku už přesahuje 31 tisíc korun. Faktem však také je, že dvě třetiny populace na průměrnou hrubou mzdu nedosáhnou. Josef Středula poukázal na jednu zahraniční firmu, která na tomto stavu nese spoluvinu. Nezdráhá se totiž nabízet mzdu jen ve výši 14 600 korun měsíčně, a to ve třísměnném provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková pro PL: Vadí mi, že máme jedny z nejdražších dat v Evropě
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková v pořadu 168 hodin na České televizi prohlásila, že za drahá mobilní data si mohou Češi sami tím, že je málo využívají, a operátoři tedy nevidí důvod je zlevnit. Tato slova odstartovala řadu reakcí. Ministryně pro ParlamentníListy.cz uznala, že její slova byla přinejmenším nešťastná, ale hlavně vytržená z kontextu. Vysoká cena dat jí vadí stejně jako všem ostatním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Trump chce rozbít EU, varují britské levicové noviny. Před eurovolbami se prý z jeho strany máme na co těšit
Komentátorka britského levicového deníku The Guardian Natalie Nougayrede má za to, že 45. prezident USA Donald Trump chce zničit Evropskou unii, neboť ji vidí jako nástroj v rukou globalistů, s jehož pomocí hodlají omezovat suverenitu jednotlivých národních států. Do voleb do Evropského parlamentu už neschází ani čtyři měsíce a o to víc bychom se podle komentátorky měli mít před Donaldem Trumpem a jeho lidmi na pozoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Výzdoba z interiéru Pražského hradu je k vidění v Národopisném muzeu
Zajímají vás sbírky lidového umění? Jedna zcela unikátní je od 15. února k vidění v Národopisném muzeu Národního muzea. Svého času totiž zdobila interiéry Pražského hradu a podílela se na ní mimo jiné i Alice Masaryková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Tomek: Nešťastný návrh poslance Ondráčka
Reakce Nezávislého odborového svazu Policie k návrhu novely zákona 361 od posl. Ondráčka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Nevidím důvod, proč by si policista nebo hasič mimo službu nemohl finančně přilepšit
Policisté i hasiči získají možnost vykonávat výdělečnou činnost mimo služební poměr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Má se Česko bát Trumpových cel na evropská auta?
Komentář k dopadům případného uvalení cel na evropské automobily. Tuto možnost nyní zvažuje americký prezident Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš má prý slabé místo: Jde o hodně peněz. A Hamáček to ví
Publicista Erik Best má za to, že předseda ČSSD Jan Hamáček dokázal najít slabé místo premiéra Andreje Babiše (ANO). Dlouho se zdálo, že Babiš žádné nemá a jeho politická pozice je prakticky neotřesitelná, ale podle Besta má nějaké slabé místo každý člověk. A Hamáček teď našel to Babišovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova zahajuje projekt „Česko! A jak dál?“
Univerzita Karlova zahajuje projekt s názvem Česko! A jak dál?. Jedná se o diskusní platformu, která má za cíl definovat zásadní celospolečenská témata, problémy a výzvy naší společnosti a země. Do debaty chce univerzita zapojit své renomované vědce a odborníky, ale také osobnosti z řad odborné veřejnosti, politiky a běžné občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Černé scénáře se nenaplnily, první dva úseky D35 se zprovozní současně
Mám pro Vás skvělou zprávu! Určitě Vám to zlepší den, ať už jste řidič nebo bydlíte v Pardubickém kraji. Sám mám z toho velkou radost. Ředitelství silnic a dálnic nedávno oznámilo, že se podařilo na druhý pokus úspěšně dokončit tendr na stavbu dálničního úseku D35 Opatovice nad Labem-Časy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka se poprvé připojuje ke Dni vzácných onemocnění
Už podvanácté se 28. 2. koná mezinárodní Den vzácných onemocnění. Na celém světě se k němu připojují stovky pacientských organizací, lékařů, poskytovatelů sociálních služeb, nevládních organizací, vědců a dalších. Poprvé se do organizace Dne vzácných onemocnění zapojuje i veřejná ochránkyně práv, aby tím vyjádřila podporu celosvětové komunitě lidí se vzácným onemocněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se představují na veletrhu obranné techniky IDEX 2019 v Abu Dhabí
V těchto dnech se v Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech koná tradiční a jeden z největších světových veletrhů obranných technologií a techniky IDEX 2019. Této prestižní události se účastní i společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a kopřivnická TATRA TRUCKS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Osamělý Topolánek v místech, kde už reálnou politiku nikdy nepochopí
Nemá prostě šanci, tu promarnil v době a na místech, kde by mu snad někdo i pomohl chápat, logicky, jak se politika dělá a co dělá politika politikem. Dalík to ale vskutku nebyl, ten s ním jenom politikařil, odkloňoval a pletichařil, jako správný našeptávač někomu, kdo politikem být chtěl, ale nestal se jím v tom pravém slova smyslu, poněvadž na to nikdy neměl. A už mít ani nebude, dlužno dodat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Evropská unie není jen kasička na peníze, je mnohem víc
Evropská kvalita života pro všechny. Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
NPÚ: Vila Stiassni představí moderní architekturu na Seznamu světového dědictví UNESCO
Nejnovější výstava, která bude ve vile Stiassni k vidění vždy od pátku do neděle od 1. března do 26. května, představuje klenoty světové moderní architektury. Patří mezi ně i brněnská vila Tugendhat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Matějka (SPOZ): Společnost s rozdílnými názory je zdravá
Evropská komise je exekutivní orgán EU a vytváří stále větší a neprostupnější síť byrokracie. Komisaře však nikdo ve volbách nevolil, jmenují je národní vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Cestovní pojištění potřebujete i na zimní dovolenou
Lyžování v zahraničí se stává stále populárnější formou trávení zimní dovolené či jarních prázdnin. Zároveň je však potřeba pamatovat na to, že na rozdíl od tuzemského pobytu na horách nejsme dostatečně chráněni zdravotním pojištěním. Rizika nejen na sjezdovce pokryje cestovní pojištění. U České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) jej lze získat již od 12 Kč na den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Radnice Prahy 1 dostala od ÚOHS pátou pokutu za nákup nábytku. Piráti zasahují
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil radnici Prahy 1 již pátou pokutu za nákup kancelářského nábytku. Radnice má zaplatit 65.000 korun za nákupy nábytku v roce 2017, již dříve jí úřad uložil pokuty v souhrnné výši 325.000 korun za stejný prohřešek v letech 2013 až 2016. Vyplývá to z údajů na internetových stránkách úřadu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petříček bude v USA usilovat o pozvání Babiše i Zemana
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) bude tento týden při své cestě do Spojených států usilovat o pozvání pro premiéra Andreje Babiše (ANO) i pro prezidenta Miloše Zemana do Bílého domu. Otevřenější dveře k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi ale podle něj má Babiš, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kocábe, ne. Pamětník nestrpěl „kecy“ o Havlovi a roku 1989: Bylo to jinak
Michaelu Kocábovi se zastesklo po slávě, tak začal šířit své verze převzetí moci od komunistů v roce 1989. Kocábovo nedávné vystoupení kritizuje chartista a někdejší spolupracovník BIS Jan Schneider a rozebírá, jak to tehdy podle něho ve skutečnosti bylo. Schneider komentuje i Babišova slova a o pohrdání dobou „korupčních“ 90. let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman si učurává, napsal. Teď si podal Klause, který může za stav Česka
Psycholog Bohumil Sláma v červnu 2017 napsal, že se Miloš Zeman nesmí znovu stát prezidentem, protože je to v jádru „demagog, lhář a amorální člověk“. Slámovo přání se nesplnilo. Zeman se stal prezidentem a psychologovi a spisovateli nezbylo, než se s tím smířit. Místo Zemana se teď zaměřil na exprezidenta Václava Klause a jeho syna Václava Klause mladšího (ODS). A prý má Klausů plné zuby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Exhumace Zdeny Mašínové starší - ano nebo ne?
Oceňuji, že matka bratří Mašínů byla posmrtně uznána jako aktivní bojovnice proti komunistickému režimu. Osobnosti s takovou odvahou by neměly být zapomenuty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Ve výběrových řízeních s aukcemi na Jindřichohradecku se daří výrazně navyšovat cenu
Na jindřichohradeckém pracovišti ÚZSVM v roce 2018 skončilo úspěšně celkem 35 výběrových řízení na prodej nemovitého majetku, a to zejména pozemků, ale také staršího rodinného domu a bytu. Další byt byl prodán ve veřejné dražbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Co Havel v roce 89 slíbil a nesplnil: Slova muže, který včera zesnul
Včera zemřel kameraman a signatář Charty 77 Stanislav Milota. A Britské listy při vzpomínání připomenuly diskuzi, při které se před desetiletým výročím listopadu 1989 řešilo, jak to v přelomovém roce bylo s prezidentskou kandidaturou Václava Havla a rolí Alexandra Dubčeka. A zda byla mezi oběma muži dohoda o tom, kdy kdo bude kandidovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra pokračuje ve zvyšování bezpečnosti na mezinárodních letištích
Vybudování moderního kamerového systému s automatickou detekcí obličejů, vstup do veřejných prostor na palubní vstupenku nebo systém detekce radioaktivního záření. To jsou některé části projektu Ministerstva vnitra na zvýšení bezpečnosti na mezinárodních letištích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Unikátní výzkum doložil, co se děje s rybami při zásazích do vodních toků
Zaměřil se na chování vranek pruhoploutvých a pstruhů obecných v situaci, kdy do koryta potoka vejde těžká technika, jako jsou bagry a nákladní auta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Obrat nebo alespoň stabilizaci automobilový trh zatím nezažívá
Zápis z posledního zasedání bankovní rady ČNB sice naznačuje chuť pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, nicméně obavy z vnějších rizik a nejistot tentokrát převážily a centrální banka proto zvolila neškodnou možnost vyčkávání, dokud se situace nevyjasní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kosovo, co o něm nevíte. Rusko a Ukrajina. Vojenský veterán předložil nové informace
Bývalá Jugoslávie je stále neuralgickým bodem Evropy. Kosovo se chce mermomocí sloučit s Albánií, i když ta o své „bratry druhé kategorie“ až tak moc zájem nejeví. Bohužel pro nás se hledají politické strany, pro které je to skousnutelné. A pak problém v Bosně a Hercegovině, a to nejen s Republikou srbskou. Krym už je „navěky“ ruský, tak proč by Doněck a Luhansk nemohla Ukrajina „prokšeftovat“. Bývalý vojenský lékař, účastník mnoha zahraničních misí Marcel Hájek z Plzně se v rozhovoru pro ParlamentníListy. cz věnuje také celistvosti stávajícího Ruska a podtrhuje, co už je ve vztahu s Gruzií a následně Ukrajinou pro Vladimira Putina za hranou. A co s Tureckem? I na to najdete v rozhovoru odpověď…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Mezinárodní veletrh cestovního ruchu FITUR 2019 v Madridu
Česká republika se opět představila jako ideální turistická destinace se svou širokou a různorodou turistickou nabídkou na mezinárodním veletrhu cetovního ruchu FITUR, který se konal ve dnech 23. - 27. ledna 2019 v Madridu. Letošní ročník veletrhu byl jedním z největších ve své historii a zúčastnilo se ho téměř 11 000 společností ze 165 zemí světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Tomáš Klus se vyděsil: Bude zle. Naše děti jsou poslední, kdo…
Zpěvák Tomáš Klus v rozhovoru pro Český rozhlas prozradil, že toho v životě hodně zkazil, ale nestěžuje si na to, protože dělání chyb považuje za skvělou příležitost stát se lepším člověkem. Rád by o sobě méně pochyboval a lidi kolem sebe by rád méně soudil. Zatím se mu to ne vždy daří. Ale i kvůli tomu, že se o to pokouší, je šťastnější a byl by rád, aby podobně šťastní byli i všichni jeho spoluobčané. Obává se však, že stávající klid a mír, ve kterém žijeme, může brzy skončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Generální finanční ředitelství zrušilo výběrové řízení na portál MOJE daně
GFŘ v úterý zrušilo zadávací řízení veřejné zakázky na zpracování portálu MOJE daně. Důvodem je maximální úsilí o zajištění správného právního postupu v zadávacím řízení a následné bezpečné spuštění a provoz portálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Mostecký uhlobaron u soudu šokoval. Najednou začal meditovat, soudkyně netušila, co dělat
Klíčový muž kauzy Mostecké uhelné společnosti (MUS) Antonín Koláček, který si libuje v cestách za šamany a netají se tím, že se vydal duchovním směrem, předváděl před zahájením hlavního líčení s manažery Mostecké uhelné zajímavé věci, kterými přítomné šokoval. Před spuštěním procesu se v modlitební pozici „nalaďoval“ zhruba minutovým dechovým cvičením. Koláček je se svými spolupracovníky obžalován z toho, že poškodil stát při obchodech s akciemi dolů o tři miliardy korun, informoval server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kdo nahlásí korupci a přijde o práci, může dostat od státu skoro 700 tisíc. Navrhuje Karel Janeček
Nadační fond proti korupci (NFPK) Karla Janečka přichází s návrhem zákona o ochraně oznamovatelů trestných činů před neoprávněným postihem ze strany zaměstnavatele. Protikorupční fond v něm požaduje pro oznamovatele trestných činů náhrady za ztrátu příjmu maximálně ve výši až 667 500 korun – padesátinásobek minimální mzdy, informoval server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
DPP využívá nový testovací systém pro detekci užívání drog
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) neponechává nic náhodě při zajišťování co největší bezpečnosti cestující veřejnosti. Nově začal DPP používat v rámci své kontrolní činnosti moderní testovací systém pro analýzu drog Dräger DrugTest 5000.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Babiš staronovým předsedou hnutí ANO
Andrej Babiš, bývalý estébák s krycím jménem Bureš, který figuruje ve svazcích StB "Oko" a "Voják", bývalý člen Komunistické strany Slovenska /1980-1989/, člověk s pochybnou minulostí, se stal 17. 2. 2019 staronovým předsedou hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nečekaný sok Tomia Okamury. Provokatér Volný chce kandidovat na post předsedy SPD
"Přijímám osobní výzvu Tomia Okamury, abych proti němu kandidoval na post předsedy SPD. Výzvy od lídrů se neodmítají," napsal Volný na svůj Facebook. 
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.2.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Pravicové ideje hnutí ANO posílal Macura delegátům marně. Vedení je na sněm nepustilo
Snad nejsou závěry "pravicové" konference ANO tajné, doufal "rebel" Macura. Dokumenty ale neviděli ani delegáti nedělního sněmu, ani veřejnost.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.2.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Národ si tropí srandu z ministryně Novákové. Překonala prý i Kačku biomasu
Pamatujete si ještě na slovní přešlapy Kateřiny Jacques a její biomasu, Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) a „chcíplého psa“ nebo na chilské pero Václava Klause? Zdá se, že všechny tyto nechtěné politické trapasy přebyla jedna jediná dáma. Český internet puká smíchy nad Babišovou ministryní průmyslu Martou Novákovou. Internet zaplavila dlouhá série vtipů. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Poslankyně Černochová odpovídala čtenářům: Vyrovnání s církvemi bylo zcela přiměřené, vláda se jen snaží o laciné body
Z PROFILŮ Poslankyně Jana Černochová usedla k počítači a odpověděla na otázky čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Obula se do premiéra Andreje Babiše (ANO), pár slov přidala na téma čínské společnosti Huawei a nevynechala ani otázku šíření dezinformací v Česku. Důrazně se také zastala církví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpánek (Zelení): Babišovi jde jenom o dotace a jinak kolem EU populisticky žvaní
Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci pro eurovolby s TOP 09 a STAN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
MZe: Novela zákona o lesích pomůže ministerstvu i vlastníkům lesů efektivněji postupovat při kůrovcové kalamitě
Účinnější postup proti kůrovci zajistí úprava zákona o lesích, kterou navrhli poslanci ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství (MZe). Návrh vytvoří legislativní podmínky pro efektivnější zvládání kalamity. Novelu dnes schválila vláda a poslanci by ji měli přijmout už v prvním čtení, aby nová pravidla začala platit ještě před začátkem jara, kdy se dá očekávat zvýšený výskyt kůrovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Co nezaznělo na sjezdu ANO
Sledoval jsem projev předsedy Babiše. Problému spravedlnosti se nedotkl. Neslíbil, že republika bude právním státem. Soudci opět nebudou rozhodovat spravedlivě, jak všichni slibují při svém jmenování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hnutí STAN do senátních voleb nasadí Davida Smoljaka
Starostové a nezávislí postaví do senátních voleb v obvodu Praha 9 publicistu Davida Smoljaka. První kolo voleb se uskuteční 5. a 6. dubna kvůli odchodu současné senátorky Zuzany Baudyšové (hnutí ANO), která rezignovala ze zdravotních důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ostrý souboj o úhrady: k Ústavnímu soudu míří stížnost, která podle ministerstva hrozí zhroucením systému
Debata kolem ústavní stížnosti skupiny 48 senátorů na úhradovou vyhlášku, podle které již dvě desítky let šlape české zdravotnictví, ač se původně předpokládalo, že půjde jen o provizorní řešení, se nese ve vyhroceném duchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
SVS: Přeprava 130 kg živočišných produktů v absolutně nevyhovujících podmínkách
Společná kontrola pracovníků Státní veterinární správy a pražských celníků odhalila přepravu živočišných produktů v nevyhovujících podmínkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Brexit není Brexit
Chybí už jen necelých šest týdnů do britského odchodu z EU, ale jak to opravdu dopadne, to je stále nesnadnější odhadnout. Třaskavější formulací: Nic není vyloučeno, ani Brexit. Přesněji, nic není jisté, ani Brexit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Státní fond rozvoje bydlení na Stavebním veletrhu v Brně
Od 27. 2. do 2. 3. se na brněnském výstavišti uskuteční tradiční stavební veletrh. Setkáte se na něm i se zástupcem SFRB, který bude jedním z konzultantů na stánku ČKAIT, číslo 136 v Pavilonu P.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš hájí ministryni Novákovou po slovech o drahém mobilním internetu: Ona to myslela dobře...
Výrok ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) ohledně ceny mobilních dat není důvodem k zásadním krokům, řekl novinářům v Jeruzalémě premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz, zda Novákovou odvolá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Dominik Duka, Jan Balík: Poděkování za rekordní tříkrálovou sbírku 2019
Pražský arcibiskup a biskupský vikář pro diakonii P. Balík vyjadřují poděkování všem dobrovolníkům a pracovníkům charity za zdárný průběh letošní Tříkrálové sbírky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: I přes paradoxy zůstává šance na změnu autorského zákona
Je to jen pár dnů od chvíle, kdy scházely pouze tři hlasy k tomu, aby v Poslanecké sněmovně prošla senátní verze novely autorského zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Exministra odsoudili, dostal podmínku. Za šmelinu s dárkovými poukazy
Obvodní soud pro Prahu 2 dnes uložil bývalému ministrovi pro místní rozvoj Rostislavu Vondruškovi roční podmíněný trest s odkladem 2,5 roku za to, že podle obžaloby použil dárkové poukazy zaplacené státní agenturou CzechTourism pro své soukromé účely nebo je rozdal známým. Někdejší politik má také uhradit škodu ve výši zhruba 149.000 korun. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Máslo na hlavě George Sorose. Přitahování šroubů, od reality odtržený Brusel. Senátor z pohraničí také zavzpomínal, co se dělo v devadesátých letech
ROZHOVOR „Bohužel, třikrát bohužel, se obávám, že to řekl George Soros naprosto přesně, až neuvěřitelně výstižně. I on sám má máslo na hlavě, ale to násilné další a další přitahování šroubů v Evropské unii a vnucování evropského blaha všem, i kdyby nechtěli, činili především ti, kteří jsou v jádru Evropské unie. Což je, kromě často od reality odtržených politiků, především armáda bruselských byrokratů se všemi jejich vynálezy a zlepšováky,“ komentuje miliardářův výrok o tom, že se EU hroutí jako Sovětský svaz v rozhovoru pro PL.cz senátor Michael Canov (SLK). K Babišovu výroku o našem národě říká: „Já bych se genetickou nadřazeností zase tolik nevychloubal. Jeden se takhle chlubil nadřazeností německé rasy, a jak dopadl?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Generál Pavel, Petr Kolář a Ivan Gabal znovu vstupují na scénu. Kvůli Číně
Bývalí vysocí čeští armádní a bezpečnostní představitelé varují před pořizováním kybernetických technologií z nedemokratických zemí. Vláda by podle nich měla při rozhodování o kybertechnologiích nové generace zejména zohlednit hodnotové, bezpečnostní a geopolitické hledisko před cenovou výhodností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kde je mladý Babiš? Došlápl na vás starý Babiš? Sabina Slonková odpovídala
Novinářka Sabina Slonková si na vlnách Českého rozhlasu povídala s Barborou Tachecí. Dostala mimo jiné otázku, kam se pohnul případ údajného únosu premiérova syna Andreje Babiše ml. na ukrajinský poloostrov Krym. Prozradila, čím jí hrozil předseda vlády z hnutí ANO Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Merkelovou na východě Německa nechtějí
Politici CDU z bývalé NDR nechtějí, aby se kancléřka Angela Merkelová zapojila do kampaně před zemskými volbami. Podle jejich názoru by to přispělo k mobilizaci politických soupeřů. Tyto hlasy zaznívají přesto, že Merkelová pochází z bývalé NDR a jako kancléřka je stále nejpopulárnější německou političkou. Mají však velmi racionální jádro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra