Oficiální zpravodajská média

Došlo na jeho slova? Klaus s pomocí statistik drtil EU a Německo, studenti jen zírali
Nejvíce na eurozóně vydělává Německo, Řecku pouští jen drobky. Itálie již mnoho let nezaznamenala ani minimální ekonomický růst. Zvítězí u nás fanatici, kteří odstraňují hotovostní platby, jako v severských zemích? Zatím nikdo pořádně nespočítal efekt našeho vstupu do EU. Od sametové revoluce je tu opět snaha o silné řízení a vměšování se nejen do ekonomiky, a to jak od našeho státu, tak od bruselských úředníků. Exprezident Václav Klaus si na besedě na ekonomické fakultě Západočeské univerzity nebral servítky. Co se stane bezprostředně po brexitu? Přece podle Klause vůbec nic, i když nás straší, jak „hrdý Albion“ i Brusel budou těžce zkoušeni. V ekonomice a řízení začíná být stejná hrůza jako za komunistů. Společná měna je projevem dětinskosti euro fanatiků, kterým bychom neměli podlehnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Konečná řádila v Ostravě: My jsme chtěli referendum už v době, kdy Okamura ještě vydělával na turistech! Republiku rozkradli, to je výsledek 30 let kapitalismu!
REPORTÁŽ Čtyři pracovní dny v týdnu! Nejsme potravinově soběstační! „Kolik se dřív postavilo bytů, dokonce měst? A co nyní?“ Na prvomájovém setkání KSČM v Ostravě se vystřídala řada řečníků. Mezi nimi i europoslankyně Kateřina Konečná. Ta si nebrala servítky nejen vůči EU, ale tentokrát tvrdě stírala i další kandidáty do evropských voleb. Ani tady na setkání nepřišli jen komunisté nebo sympatizanti. Jenže zatímco v Praze lidé chodili s transparentem „Rudé zrůdy“ a další měli pepřový sprej, v Ostravě se vedla diskuse jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Sanatoria Klimkovice: Vyšperkovaný program bude letos připraven k zahájení sezony v neděli 5. května
Odehrávat se bude od 9.30 do 17 hodin v areálu Sanatorií Klimkovice, které letos slaví mimořádné výročí 25 let od svého založení. Jeho hlavní hvězdou bude Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Vystoupí také Famózní klimkovické pjenice a skupina Akoband.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Policie zasahovala na akci KSČM. Zadržela muže, použil pepřový sprej
Po dnešním prvomájovém shromáždění KSČM na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze se strhla slovní potyčka. Jeden člověk poté použil vůči jinému muži pepřový sprej, policisté útočníka vzápětí zadrželi, řekla ČTK mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Gustav Landauer – aktuální…
Ozbrojený útočník zastřelil v Kalifornské synagoze člověka a zranil tři další. Již druhá vražda v synagoze, po obludných vraždách v katolických kostelech a hotelech Srí Lanky, je dalším důkazem nekonečných změn v chování společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Orbán to pochopil, postavil plot. A žluté vesty... Petr Robejšek o konfliktech uvnitř EU
Politolog Petr Robejšek poskytl rozhovor serveru KupreduDoMinulosti.cz. Mimo jiné hovořil o Viktoru Orbánovi, maďarském premiérovi. O něm řekl, že je štěstí, že v Evropě takový člověk je. „Úspěšně se vzepřel EU,“ poznamenal Robejšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Chleba zdražil o polovic. Míň prasat. „Výhody“ členství v EU očima ekonomky
Ekonomka Hana Lipovská se na svém facebookovém profilu zamyslela nad tím, co se dnes dočítáme – jak se nám 15 let po vstupu do Evropské unie žije lépe a radostněji. „HDP vzkvétá, země exportuje, domácnosti bohatnou, spokojenost s životem vzrostla,“ cituje Lipovská zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Revoluce v dopravě se promění v chaos
Komentář na facebookovém profilu k dopravě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Antifašistický hravý sraz v Brně. Dorazila Zdena Mašínová i Fedor Gál
První máj se v Brně v minulých letech opakovaně stal dnem slovních střetů i potyček mezi radikály a jejich odpůrci z řad antifašistů, ani letos tomu nebylo jinak. Na Zelném trhu v Brně se dnes střetli radikálové a jejich odpůrci, kteří se snaží blokovat jejich ohlášený pochod na Mendlovo náměstí. Policisté po potyčce zajistili dva lidi. Ještě před setkáním radikálů se shromáždili jejich odpůrci na nedalekém Dominikánském náměstí před budovou magistrátu. Projevy měli například Zdena Mašínová a Fedor Gál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Myslím, že nemáš pravdu. Bartoš na veřejné akci pokáral kolegu Piráta, pak se na něj vrhli ostatní
REPORTÁŽ „Svojí prací se dostáváme dál a dál. Čekají nás důležité volby do Evropského parlamentu a nebylo by vůbec špatné, kdybychom je vyhráli. Řekli jsme si, že bychom mohli dát dvacet procent,“ prozradil na debatě v Liberci předseda Pirátů Ivan Bartoš. Vše pro vítězství chce udělat jejich lídr do eurovoleb Marcel Kolaja, aby mohly nastat v Evropě změny. „Současné síly eurolidovců, kteří to táhnou jedním směrem, jsou tam už dlouho. Za tím nárůstem nebezpečného nacionalismu v Evropě stojí i politická stagnace, která vychází z toho utahování šroubů, které eurolidovečtí lídři představují,“ konstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vraťte ČT koncesionářům, žádá petice. Připomeňte si, jak plní veřejnoprávní poslání Moravec nebo Fridrichová
Bouře kolem České televize pokračuje. Je třeba ji bránit, nebo je třeba ji vrátit zpátky na zem? Asociace nezávislých médií má za to, že platí to druhé, a připravila petici, ve které žádá, aby se ČT vrátila do rukou těch, kteří si ji platí, do rukou koncesionářů. V tuto chvíli je prý ČT v rukou úzké elitní skupiny osob a údajně nepodává nezávislé informace. Stačí se podívat na Otázky Václava Moravce nebo na stížnosti Tomia Okamury na pořad 168 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
To bude poprask. Advokátka tuší, že po rozhodnutí Ústavního soudu o Rusech a Krymu se začnou dít věci
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hlavou nad tím, co předvedl Ústavní soud České republiky. Dáma má obavy, že soudci právě otevřeli cestu k volně aplikované diskriminaci v podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Vydýchal bych dokonce i Paroubka
Komentář na facebookovém profilu k reakcím na Sobotkovu účast na demonstraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pokárání k výročí z Bruselu: Porušování závazků, nedodržování právního státu, citovala do kamery ČT Jourová
Česká republika je již patnáct let členem Evropské unie, ale řada Čechů, Moravanů a Slezanů je z ní vlastně pořád tak trochu jednou nohou venku, obrazně řečeno. Vnímají EU jen jako zdroj dotací, ale jinak jsou k ní značně kritičtí. Česká eurokomisařka Věra Jourová se jim proto přes obrazovky České televize pokusila vysvětlit, že je pro nás členství v EU opravdu důležité. Zdaleka ne jen kvůli dotacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Je to řízeno z ciziny, ovlivňují vše, chod ČT i výuku dětí. Petr Hampl sbíral informace o některých neziskovkách, je to silná káva
Akce DOST pořádala seminář o politických neziskovkách nazvaný „Politické neziskovky přetvářejí svět. Mají k tomu mandát?“ Na něm hovořil i sociolog Petr Hampl. Neziskovky jsou podle něj prostředkem v hybridní válce a na jejich činnost by se mělo pohlížet jako na jiná bezpečnostní rizika. „To znamená registrovat, podrobit sledování, ty nejhorší postavit mimo zákon,“ navrhl spolu s variantou lustračního zákona pro ty, kdo se s neziskovkami zapletli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Kněžínek: Neudělal jsem nic, za co bych se měl stydět
295 dní ministra spravedlnosti Jana Kněžínka ve funkci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Le Penová: EU je vězení. Pomáhá lidem, kteří Evropou procházejí. Z nás dělá žebráky
Marine Le Penová při návštěvě České republiky poskytla rozhovor časopisu Týden. V něm zopakovala některá svá stanoviska z tiskové konference stran frakce Evropa národů a svobody. A přidala některá další. Evropskou unii prohlásila za vězení a „laboratoř divoké globalizace“. A lidé jsou prý v EU vnímáni jako kočovníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vstup do EU pomohl českému zahraničnímu obchodu
Zapojení České republiky do vnitřního trhu Evropské unie mělo na český zahraniční obchod významný vliv. Zahraniční bilance se zbožím dosahovala ve většině let po vstupu kladného salda, v roce 2018 to bylo 123,5 mld. korun. Nejvíce se vyváží do Německa, v komoditách vede vývoz motorových vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Halík: Stoupla mi popularita
Hostem moderátora Jana Bumby na Českém rozhlase Plus byl katolický kněz Tomáš Halík. Hovořil mimo jiné o zkouškách, jimž je katolická církev v dnešní době vystavena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Česká vláda zdaní Google či Facebook. Riskuje tím arbitráže či zhoršení vztahů s USA
Česká vláda chce zavést sedmiprocentní digitální daň pro velké internetové firmy, jako je Facebook nebo Google. Na zavedení daně se dnes dohodla koalice hnutí ANO a ČSSD. Ministerstvo financí má za úkol do konce května připravit příslušný návrh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Člověk by neměl zapomínat, odkud pochází
Komentář na facebookovém profilu k veřejné sbírce na kampaň Pirátů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum Kačina: Oceněná výstava o kolektivizaci českého venkova Rozkulačeno
Od čtvrtka 2. května mají návštěvníci Národního zemědělského muzea Kačina možnost zhlédnout výstavu Rozkulačeno, která se věnuje tématu kolektivizace českého venkova. Panelová výstava byla v roce 2017 oceněna zvláštní cenou poroty soutěže Gloria Musaealis 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
V EU jsme prodělali 1,7 bilionu, spočítali Svobodní. Lidem na výročí rozdávali účtenky
Účastníci asi padesátičlenného průvodu příznivců Svobodných dnes v Praze kritizovali Evropskou unii. Strana hovoří o vystoupení ČR z EU, Česko podle ní na členství prodělává. Zástupci strany při průvodu z náměstí Republiky k Pražskému hradu rozdávali lidem improvizované účtenky, podle nichž je Česko kvůli členství v EU ve ztrátě 1,7 bilionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Košťák: Timur a jeho parta, nebo Sorosova mladá garda?
Aprílová bouře. Hodně vášnivé diskuse až rozčílení vzbudila účast mladého kandidáta do Evropského parlamentu za KSČM Artoma Korjagina na protestní akci pořádané také ultrapravicovými liberály z řad pražských Pirátů a Zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Skřeky neziskovkářských bojůvek. Martin Koller píše o zoufalé snaze udržet si křesla v Bruselu
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA „Neziskovkářským, euromarxistickým bojůvkářům na internetu evidentně docházejí i poslední argumenty, takže zůstávají pouze výkřiky a nadávky, které, jak kdysi k čemusi správně řekl prezident Zeman, připomínají spíše skřeky,“ píše Martin Koller ve svém nejnovějším zamyšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Budou akademici i nadále váženými osobami? Martin C. Putna dělá vše, aby tomu tak nebylo
Ač se na internetu může zdát, že v diskusi jsme si všichni rovni, není to tak. Pokud veřejně lže vzdělanec a akademik, tak to má na společnost daleko horší dopad, než když říká nesmysly nějaký bezvýznamný hlupák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
CzechInvest: V New Yorku se schyluje k největší české start-upové akci letošního roku
Během Czech Startup Weeku 2019 se postupně představí deset českých start-upů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Demonstrovali jsme společnou sílu vlastenců
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pivo a maso za pirátských 26. Takto dopadl mítink ve městě, kde už poznali, co je tato strana zač
REPORTÁŽ Grilované masíčko, vychlazené pivíčko, limonáda nebo kafe. To si mohli zájemci zakoupit za šestadvacet korun na mítinku Pirátů v Mariánských Lázních. Suma za porci nebo nápoj byla více než symbolická – s číslem 26 jde strana do Evropských voleb. Z Mariánských Lázní, kde už v minulém období měli pirátského starostu, proniklo uskupení do Plzně a samozřejmě do Prahy. V čase, kdy kolem nechodí žádní občané, a pokud sem tam někdo projde, zastaví se tak jeden z pěti, počítáme s plzeňskou Pirátkou funkce odeesáckého poslance Baxy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Co musíte zařídit po narození potomka?
Nově narozené dítě přináší radosti i starosti. Mezi starosti patří také administrativa s narozením dítěte spojená. Nově narozeného člověka je totiž třeba řádně zaevidovat a vybavit úředními doklady. Co vše je tedy třeba po odchodu z porodnice zařídit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Základní problémy města Uherské Hradiště
Dopravní zatížení, úbytek obyvatel a nepříznivý demografický vývoj a znečištěné životní prostředí jsou základními problémy města Uherské Hradiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Sobotko, vzpomeň si! Expremiér demonstroval proti Babišovi... A teď se mu to vrátilo
Bohuslav Sobotka demonstroval. Proti Zemanovi, proti Babišovi, proti jmenování Benešové do čela resortu spravedlnosti. ParlamentníListy.cz se ptaly jeho stranických kolegů, co o účasti expremiéra a bývalého stranického šéfa na protestní akci organizované Milionem chvilek pro demokracii říkají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv ČR vyhlásilo petiční akci proti odebrání agendy stavebních úřadů obcím
Sdružení místních samospráv České republiky na dnešním semináři v Poslanecké sněmovně pořádaném poslankyní Věrou Kovářovou a věnovanému chystané rekodifikaci stavebního práva zopakovalo své výhrady k tomu, aby byl výkon působnosti stavebních úřadů odebrán obcím a městům. V reakci na snahu Ministerstva pro místní rozvoj představilo SMS ČR petici, která proti tomuto záměru protestuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jarda Jágr je prašivý? Huboval Babiš Bakalova novináře. A bylo toho víc
Velmi podrážděně reagoval premiér Andrej Babiš (ANO) na včerejší tiskové konferenci při uvedení Marie Benešové do čela resortu spravedlnosti na dotaz novináře Radka Bartoníčka ze serveru Aktuálně.cz. Ten poukazoval na to, že došlo k výměně na resortu, který v očích veřejnosti fungoval. Podotkl také, že tak není se čemu divit, když veřejnost protestuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Výroba masa zůstala na loňské úrovni
Výroba masa v 1. čtvrtletí 2019 se držela meziročně na stejné úrovni. Celkově bylo vyrobeno 108 674 tun masa (-0,1 %), z toho hovězího 18 456 tun ( 6,0 %), vepřového 50 496 tun (-2,8 %) a drůbežího 39 685 tun ( 1,1 %). Ceny zemědělských výrobců jatečného skotu meziročně klesly o 3,3 %, ceny jatečných prasat byly nižší o 2,6 % a ceny jatečné drůbeže se snížily o 0,8 %. Nákup mléka dosáhl 741,5 mil. litrů ( 0,6 %). Zemědělci prodávali mléko v průměru za 9,11 Kč/litr, jeho cena se držela na stejné úrovni jako v 1. čtvrtletí loňského roku ( 0,2 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Nastínil jsem šest priorit, jak zlepšit české školství
Komentář na facebookovém profilu ke školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Dědečkové Jágra se obracejí v hrobě! Komunisti jim zabavili statky, vnuk uznává tyrana Číny. Pomáhá Zemanovi obrátit nás k východu, vysílal ČRo
Cesta slavného hokejisty Jaromíra Jágra do Číny spolu s prezidentem Milošem Zemanem vyvolala mnoho reakcí. Mimo jiné se k ní vyjádřil také komentátor Jiří Leschtina na serveru iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kvůli Marii Benešové se plnil Staromák. Tak si přečtěte, co o ní říká profesor Jičínský
ROZHOVOR Podle právníka a bývalého poslance ČSSD profesora Zdeňka Jičínského nemůže být za daných poměrů v České republice lepší vláda, než je koaliční vláda ANO a ČSSD s premiérem Andrejem Babišem. Ale připustil, že načasování změn v čele ministerstva spravedlnosti v době, kdy hrozí obžaloba Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo, nebylo nejvhodnější, protože oživilo nejrůznější pochyby a otázky spojené s premiérem a jeho kauzou. „Ale Marii Benešové bychom měli dát šanci a nepodezírat ji z nekalých úmyslů, které se sice v české politice dají předpokládat, ale ne vždycky to tak musí být. I v české politice jsou lidé, kteří si zaslouží úctu za to, co dělají,“ prohlásil profesor Jičínský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Piráti: Naši zástupci v EU by měli v příštích letech lépe komunikovat s voliči i vládou
Česká republika dnes slaví patnáctileté výročí vstupu do Evropské unie. Svým vstupem Česko utvrdilo, že je plnohodnotným partnerem zemí západní Evropy a přijalo tak spoluzodpovědnost za její vývoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zoo Zlín: Vítání ptačího zpěvu
Všechny milovníky ptactva a přírody zveme v sobotu 4. května do zlínské zoo. S hlavním zoologem Kamilem Čihákem můžete zažít vskutku netradiční návštěvu a poznat volně žijící ptactvo v areálu zoo. Akce Vítání ptačího zpěvu probíhá pod záštitou České společnosti ornitologické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Ani Klaus nepovažuje vystoupení Česka z EU za realistický projekt
Komentář na facebookovém profilu k výrokům Václava Klause ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zahradil na Prvním máji: Úspěchem pro nás budou čtyři mandáty
Europoslanec ODS Jan Zahradil by považoval za úspěch, kdyby strana získala v eurovolbách čtyři mandáty, čímž by zdvojnásobila současný počet. Zahradil to dnes řekl na akci ODS k 1. máji v Praze na Petříně. Nyní v Evropském parlamentu ODS zastupují Evžen Tošenovský a právě Zahradil, který je volebním lídrem své strany. Na druhém místě kandidátky je Tošenovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Novely zákonů o znalcích Senátem zřejmě neprojdou. Nepodpořil je žádný výbor a ani já to neudělám
Senát čeká ve čtvrtek 2. května 2019 hlasování o sadě novel zákonů, které upravují činnost znalců, znaleckých kanceláří a znaleckých ústavů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Život v pravdě aneb Bezmoc bezmocných
Památce Jana Patočky a Václava Havla: „...nezdá se, že by tradiční parlamentní demokracie nabízely způsob, jak zásadně čelit „samopohybu“ technické civilizace a industriální a konzumní společnosti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Bude Jaromír Soukup odsouzen stejně jako Adam B. Bartoš?
Jaromír Soukup byl zatím nepravomocně odsouzen za veřejnou kritiku hospodaření a obsahové úrovně České televize. Adam B. Bartoš byl již pravomocně odsouzen za kritiku systému a prezentaci svých politických názorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pražský primátor opět školil v metru, tentokrát o EU
Po celém Česku se ve středu konaly tradiční oslavy 1. máje. Právě první květen se před rokem 1989 v Československu neobešel bez masových průvodů. Jako Svátek práce si jej dnes připomínají především členové politických stran a hnutí. A nejen to, Česká republika dnes slaví také patnáct let od vstupu do Evropské unie. Zde jsou vyjádření některých českých politických reprezentantů, jak tato výročí vnímají především.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hamáček zamezil schválení Válkové zmocněnkyní pro lidská práva
Vláda v pondělí odložila rozhodnutí o jmenování poslankyně Heleny Válkové (za ANO) zmocněnkyní pro lidská práva na návrh předsedy sociální demokracie a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD). Hamáček dnes ČTK a České televizi řekl, že chtěl od někdejší ministryně před jmenováním slyšet, jak skloubí výkon funkce, do které ji navrhl premiér Andrej Babiš (ANO), a svého poslaneckého mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Trump se prý chystá na Slovensko
Prezident Spojených států Donald Trump přijede na Slovensko, píše slovenský deník Pravda. Slovenský premiér Peter Pellegrini se v pátek setká s Trumpem v Bílém domě a na návštěvu Slovenska ho pozve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala se chlubí: ODS přivedla ČR do NATO a EU a jsem na to hrdý
Politici zhodnotili 15 let našeho členství v EU. Zatímco předseda ODS Petr Fiala nebo předseda TOP 09 Jiří Pospíšil vyzdvihovali především pozitiva našeho členství, předseda vlády Andrej Babiš (ANO) ve shodě s komunistkou Kateřinou Konečnou konstatoval, že se EU musí změnit. A pak se k našemu členství vyjádřil předseda SPD Tomio Okamura. Raději se podívejte sami, co všechno napsal...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
České dráhy: V sobotu pojede parní vlak na Audienci u Karla I. v Brandýse nad Labem
Tuto sobotu 4. května vypraví České dráhy parní vlak v čele s lokomotivou 556.0506 „Štokr“, který pojede z Prahy-Smíchova na tradiční oslavy Audience u císaře Karla I. v Brandýse nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bordel na prvomájovém mítinku komunistů. „Rudý zrůdy" a banderovská vlajka. A pak došlo na pepřový sprej...
Prvomájová akce KSČM pořádaná letos tak trochu netradičně na Náměstí Jířího z Poděbrad tedy pomyslném srdci Vinohrad se neobešla bez incidentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Žlutý mor
Komentář na facebookovém profilu na téma řepka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
DPP: Vozovna Kobylisy si připomíná již 80. výročí
Vozovna v pražských Kobylisích zahájila provoz již před 80 lety, tj. 30. dubna 1939. Svojí kapacitou (200 motorových vozů) nahradila v té době bezmála čtyřicetiletou vozovnu Centrála, která se nacházela v areálu holešovické elektrárny. Ta měla kapacitu jen 90 vozů a její budovu naléhavě pro svoji potřebu potřebovala elektrárenská část Elektrických podniků hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rudý zrůdy, stejný svině! Na akci KSČM je zase veselo, demonstrant nadává policii. Vypli proud!
Oslavy Svátku práce probíhají i na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Dokonce musel dorazit i antikonfliktní tým, a to kvůli sporům příznivců a odpůrců KSČM. Jak píše server Seznam Zprávy, dorazil sem i bývalý generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš. Kromě tradičního hesla skandovaného na jeho adresu, „Jakeše do koše“, se zde objevily i nápisy srovnávající hákové kříže se srpem a kladivem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Již popáté se běželo pro Zoo Praha
V sobotu 27. 4. 2019 se konal již 5. ročník charitativního Běhu pro Zoo Praha, který pořádá studentský spolek Drosophila ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Občanům státu předkládám své názory, bez ohledu na médium
Komentář na facebookovém profilu k veřejným vystoupením v různých médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek se raduje: Poctivec! Nemusí ubytovávat Rusy, pokud oni souhlasí s okupací Krymu
Rozhodnutí Ústavního soudu o tom, že hoteliér v Ostravě nediskriminoval občany Ruské federace, když chtěl, aby vyjádřili nesouhlas s anexí Krymu, nebylo přijímáno jen negativně. Našli se takoví, kteří ho prohlásili za správné. Například místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek. Ale hlavně předseda poslaneckého klubu TOP 09, Miroslav Kalousek. „Cítí odpovědnost za svět kolem sebe a bylo by nesmyslné jim v tom bránit,“ napsal na adresu hoteliéra. A že se jedná o diskriminaci? Máte si prý znovu přečíst nález.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lidé si dnes mohou prohlédnout Hrzánský a Lichtenštejnský palác
Obyvatelé a návštěvníci Prahy si dnes mohou prohlédnout Hrzánský palác na Hradčanech a Lichtenštejnský palác na Kampě. Obě budovy slouží k reprezentačním účelům vlády a premiéra. Komentované prohlídky začnou v 09:00, poslední bude v 16:00. Akce se koná u příležitosti dnešního Svátku práce a výročí 15 let od vstupu země do Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Vyvážíme živá zvířata, dovážíme zpracované maso, tedy i práci zahraničního řezníka. Letitý neduh českého zemědělství pokračuje i letos
Údaje o zemědělské produkci v ČR v letošním prvním čtvrtletí potvrzují letitý neduh tuzemského agrárnictví. Zemědělská výroba se v Česku zaměřuje předně na primární produkci, kde tuzemsko vykazuje citelné přebytky v obchodu se zahraničním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
A teď neobslouží Šabatovou, dokud nepodpoří vystoupení z EU! Peklo po verdiktu Rychetského soudu
Ústavní soud rozhodl. Hoteliér, který odmítal ubytovat občany Ruské federace, pokud nepodepíší, že jsou proti anexi Krymu, nediskriminoval. Alespoň ne podle zakázaných kritérií jako rasa, pohlaví či národnost. Navíc dle soudu nejednal ze zavrženíhodných a nenávistných pohnutek. A politici, novináři i právníci už domýšlejí důsledky. Jaroslav Foldyna uvažuje, zda ho prodavač pizzy bude nutit uznat Kosovo. Právník Tomáš Tyl zase, zda v Teplicích budou chtít odsoudit islámský terorismus. A objevil se zvláštní dotazník…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vondra: Potraviny jsou levnější než před vstupem do EU. Města i venkov kvetou. Ale Unie se zhoršila
K 15letému výročí Česka v Evropské unii se vyjádřil exministr obrany Alexandr Vondra. „Změnili jsme se – my i Unie, a to hodně. My v něčem k horšímu a v něčem k lepšímu, Unie bohužel spíš jen k horšímu,“ zhodnotil pro server Forum24.cz Vondra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
MHMP: Jedinečné momenty z přírody na fotografiích
Nejlepší snímky z fotografické soutěže Czech Nature Photo 2019 jsou vystaveny do poloviny června v Karolinu. Slavnostní ceremoniál vyhlášení vítězů s předáním cen se zde uskutečnil 29. dubna 2019, kde hlavní město Prahu, které soutěži poskytlo záštitu, zastupoval náměstek primátora Petr Hlubuček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Darebák a podvodník Fiala, soptil Klaus st. A pak přišel výsměch šéfovi ODS
Dnes je tomu 15 let, co se Česká republika oficiálně připojila k Evropské unii. Zřejmě právě proto si Seznam Zprávy včera pozvaly jednoho z nejvytrvalejších kritiků této organizace, Václava Klause staršího. Ale Klaus nehovořil jen o Evropské unii. Reagoval na slova Petra Fialy, že ho Klausové nebudou poučovat o tom, co je pravicové, a že už pravicoví nejsou. Na Fialovu adresu pršela slova jako hlupák, darebák a podvodník. A Klaus pohrozil, že jestli Fiala nepřestane, vstoupí znovu do politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se ve Varšavě zúčastní schůzky k vstupu do EU
Premiér Andrej Babiš se dnes v polském hlavním městě zúčastní slavnostní schůzky představitelů zemí, které během posledních 15 lety vstoupily do Evropské unie. Několikahodinové setkání se koná na Královském zámku ve Varšavě. Podle šéfa polské diplomacie Jacka Czaputowicze jsou očekáváni představitelé celkem 13 zemí, vesměs šéfové vlád, jakož i místopředseda Evropské komise Jyrki Katainen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Brzy se dožijeme zákazu heterosexuálních sňatků! Kdo se chce oženit, ať spěchá.“ Senátor Zeman velmi politicky nekorektně o dnešní společnosti
ROZHOVOR „Svět se posouvá. Jak říká můj kolega, kdo se chce oženit, ať spěchá. Brzy se dožijeme zákazu heterosexuálních sňatků!,“ varuje senátor Jaroslav Zeman, též starosta Albrechtic v Jizerských horách, majitel továrny vyrábějící dřevěné hračky. K útokům na křesťany uvádí: „Neřekl bych, že se situace zhoršuje. Je trvale špatná. Bohužel tlaky různých minoritních skupin narůstají, ale záleží na nás, většině, co ještě skousneme a překousneme.“ K napadení Dominika Feriho konstatuje, že šlo o šarvátku v rámci vinného sklípku. „Nebýt to pan Feri, tak to nikdo neřeší...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ivan Votava: 1. máj
"Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Navrhujeme oslavit 15 let v EU akcí „Týden bez EU“
K 1. květnu 2019 je to 15 let, co Česká republika vstoupila do Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petice za život
Petice adresovaná Úřadu vlády za vydání opatření v boji proti suchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Symfonický orchestr Českého rozhlasu: Finále s Liebreichem a Vondráčkem
Na závěrečný koncert sezony v pondělí 6. května se do Prahy vrátí rezidenční umělec rozhlasových symfoniků, fenomenální klavírista Lukáš Vondráček. Společně s šéfdirigentem orchestru Alexandrem Liebreichem provede První klavírní koncert Johannesa Brahmse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Krása: Íránský režim se určitě naší ráznou akcí pořádně otřese
Komentář na facebookovém profilu k dopadům sankcí proti Íránu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Havlíčkobrodskou nemocnici letos čekají investice za 55 miliónů korun. Aktuálně spouští magnetickou rezonanci
Havlíčkobrodskou nemocnici letos čekají investice do nemovitého majetku asi za 55 miliónů korun. Vedle toho plánuje realizovat velké přístrojové dovybavení z IROP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Kodex státních zástupců
Z veřejných sdělovacích prostředků jsem zaslechl, že dnešním dnem je pro státní úředníky pracující pod vedením nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana platný zvláštní kodex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Filipojakubská noc 2019 byla pro hasiče nejklidnější za poslední roky
Ještě před pár dny to vypadalo, že v některých krajích bude kvůli suchu a zvýšenému riziku požárů pálení čarodějnic úplně zakázáno, déšť posledních dnů však situaci změnil a včerejší den si tak mohli pálení čarodějnic užít všude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bláha (ODS): Město bude nově vybírat firmu na stavbu lávky přes Labe
Nové výběrové řízení na stavební firmu, která v Hradci Králové vybuduje lávku přes Labe u Aldisu, v květnu vyhlásí hradecká radnice. Do první soutěže se nepřihlásila žádná stavební firma, město tak muselo snížit požadavky na případné uchazeče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: Jablonec se připravuje na další programové období
Primátoři všech 27 statutárních měst v České republice v úterý 23. dubna na společném jednání v Pardubicích definovali základní požadavky pro nadcházející programové období Evropské unie na roky 2021-2027.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Boj proti terorismu - čím dál globálnější rozměr
Když jsme předminulý víkend uslyšeli ze světových médií informace o řadě sebevražedných útoků na Srí Lance, jistě to mnoho lidí překvapilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Novela zákona o registru smluv může způsobit nedostatek léků a zahltit lékárny
Poslanecká novela zákona o registru smluv, kterou ve čtvrtek 2. května projedná Senát, by mohla způsobit nedostatek léků na domácím trhu a administrativně zahltit nemocniční lékárny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist