Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.991x, což odpovídá cca 103.888-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Hajzl! Tisícihlavý dav v Plzni chtěl Babišovu hlavu. A vzpomínalo se na Havla
REPORTÁŽ Zhruba tisícovka manifestujících zaplnila část plzeňského náměstí. Za hudebního doprovodu Jana Buriana se vystřídala řada řečníků, mladými počínaje přes studenty práv, Čechosyřanku až k zástupcům herců a důchodců. V projevech nenechali řečníci nit suchou nejen na Andreji Babišovi, pro které je symbolem zosobnění zla a všeho negativního. Do „party“ s ním dali též prezidenta Zemana a ministryni Benešovou. Komunisté jsou podle protestujících již u moci – zničili minulost a chtějí potopit i naši evropskou budoucnost. Vzpomnělo se i na osobnost Václava Havla a jeho vize občanské společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Trumfy do rukou Zemanovi. Bývalý poslanec o tom, co se stane, když „odstřelí“ Babiše
„Nechci být falešným prorokem, ale zájmem organizátorů současných protestů je rezignace premiéra, a tím pádem i konec současné vlády. Termín předpovídám podzim tohoto roku, ale mohu se mýlit. Nicméně je třeba všem aktérům připomenout, že po pádu vlády bude mít trumfy v rukou pan prezident, a jak jej známe, svoji příležitost určitě využije,“ domnívá se v obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dlouholetý bývalý poslanec ČSSD za Zlínský kraj Antonín Seďa. Vysvětluje i svůj pohled na volební neúspěchy ČSSD, či proč nebere vážně slova herce a režiséra Jiřího Mádla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nikdy jsem nemyslel, že pravda a láska mohou plodit takovou nenávist. Jan Veleba velmi ostře k Milionu chvilek
„Ti zfanatizovaní lidé vlastně neuznávají svobodné volby, které přinesl rok 1989, což nemůže mimo Prahu a Kavčí Hory obstát a získat masovou podporu osmi a půl milionu voličů. Ti rozhodují, ne náměstí a pochybní umělci,“ říká ohledně demonstrací, které se už několik týdnů konají napříč republikou, bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba. V rozhovoru se vyjádřil o předběžných auditních zprávách Evropské komise a padla slova záminka, nepovedené divadelní drama i udání do Bruselu. K atmosféře ve společnosti říká: „Nikdy jsem si nemyslel, že pravda a láska může plodit takovou nenávist a zášť. Je čas to zastavit, než bude pozdě.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Profesor z Akademie věd se vysmál Milionům chvilek: Vždyť ten Minář zprávu auditorů vůbec nečetl
ParlamentníListy.cz zaznamenaly blog profesora Jiřího Chýly, který působí ve Fyzikálním ústavu Akademie věd, na téma auditorské zprávy k údajnému střetu zájmů premiéra Babiše ve vztahu na dotace pro podniky koncernu Agrofert. Audit ale kontroloval také fungování řídících a kontrolních systémů jednotlivých Operačních programů. Svůj rozbor Chýla pojmenoval věcně: Fakta a mýty o auditorské zprávě. Názor publikoval na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Oni se bojí! A tohle vám nevadí? Drsné dohry Milionu chvilek. Lídr Minář zažil perné chvilky
Tisíce lidí včera znovu demonstrovaly na různých místech ČR proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a ministryni spravedlnosti Marii Benešové, kterou vnímají jako ohrožení nezávislosti justice. Účast byla na řadě míst vyšší než před dvěma týdny. Shromáždění na svém twitterovém účtu komentoval například hradní mluvčí Jiří Ovčáček nebo advokát Tomáš Tyl. A kde byl tentokrát předseda spolku Mikuláš Minář, když se v Praze nedemonstrovalo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Jak jste Babiše ještě neviděli: Listopad 2017, šéfa ANO na ulici doprovází ochranka, když se před ním zjeví zástupci Milionů chvilek pro demokracii
Jsou videa, která unikla zájmu široké veřejnosti. Ať už se jednalo o sestříhané projevy demonstrantů na Václavském náměstí či o akci v jihočeské Kytlici, na níž se dostavilo jen pár desítek stoupenců. Ve stejném šuplíku našly ParlamentníListy.cz také video z listopadu 2017, kdy došlo, jak název videa napovídá, k "předání Chvilky pro Andreje Andreji Babišovi". To necelé dva roky staré video přitom k dnešnímu dni neviděly ani čtyři tisíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Milion chvilek: „Svině! Naserem se a půjdem na Hrad!“ Syn Bolka Polívky to rozjel
Nejemotivnější proslovy měli na protibabišovském shromáždění v Liberci umělci. Babišovi voliči se tak mohl dozvědět, že jsou pouze toaletní papír, či že jsou buď hloupí, nebo se bojí, či jsou vyčůraní. Nejostřejší byl Vladimír Polívka, syn Bolka Polívky. „Ty svině nás chtějí rozdělit. A docela se jim to skoro podařilo. Ale tenhle rok po celé zemi je jasný důkaz toho, že jsme hrdý národ a že se nenecháme rozdělit tady tím hovadem ani tím druhým. Tady je tisíc lidí. Výborně. Takže na Letné bude 26. června tři sta tisíc lidí, další rok tam bude pět set tisíc lidí a až se definitivně naserem, tak půjdeme na ten Hrad,“ rozvášnil obecenstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hanebné! Ať to platí oni! Jiří Čunek k udání na Babiše v EU. To zas bude...
„Vadí mi ohromná radost různých poslanců a politiků, že se podaří co největší pokuta a ztráta pro Českou republiku. To považuji za naprosto hanebné,“ říká zlínský senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Podle něj musíme bojovat o to, aby peníze v zemi zůstaly a řešit to na národní úrovni, nikoliv žalovat Bruselu. Současně upozornil, že Česká republika celý proces platí dvakrát. Jednou platí poplatky Evropské unii, z nichž se platí úředníci a právníci na straně Bruselu, a podruhé úředníky a právníky na straně Česka. Částky za tyto služby jsou podle Čunka tak velké, že kolikrát mohou překročit částku samotné dotace, o niž se jedná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Topolánek udeřil: Klaus ml. je karikaturou svého otce. A přišel „vtípek“ s nacisty
Expremiér Mirek Topolánek ocenil lajkem vtípek na účet nového hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Některé spoluobčany vtípek pobavil, jiní byli pobouření. A Topolánek se rozhodl celou věc dovysvětlit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Není vám to trapné? Mladá dívka uhodila na Babiše. Ten ji pozval na kafe
Premiérovi Andreji Babišovi (ANO) prostřednictvím aplikace Pojď do mě, v níž mu lidé mohou posílat krátké videovzkazy, z nichž některé pak rovnou i s odpovědí na Facebooku zveřejňuje, přišel tentokrát dotaz od mladé dívky. Ta se jej ptala, zda mu už není trapné, v jak hojném počtu se v posledních týdnech shromažďují lidé na protivládních demonstracích. Předseda vlády ji pozval rovnou na kafe, aby jí vysvětlil, že je jen pod vlivem dezinformací, zato ze strany veřejnosti to pořádně schytala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Obrovský důchodový problém, hrozící katastrofa. Bude se to muset řešit, varuje ekonomka Zamrazilová
Vláda má před sebou každoroční letní jednání o budoucím rozpočtu, do toho přichází zpráva od Národní rozpočtové rady, která varuje před neudržitelností veřejných financí ve zdravé kondici. Jak moc vláda bere vážně varování expertů? Nejen na to v pořadu Interview na ČT24 odpovídala předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
12 let natvrdo pro Babiše. Pirátský senátor prý ví, proč je premiér nervózní
Někdejší auditor, současný senátor a kdysi také náměstek na Ministerstvu financí za časů Andreje Babiše vykreslil svému bývalému šéfovi opravdu temnou budoucnost. Stávající předseda vlády může prý příštích 12 let pobýt v chládku. Agrofert prý už prorostl státní správou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senát souhlasí s odkladem projektu e-neschopenky, začne fungovat až v roce 2020
Podle původních plánů měli lékaři hlásit pracovní neschopnost zaměstnanců výhradně elektronicky už od poloviny letošního roku.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.6.2019 v 13:36, zobrazit podobné
„Kripl“ Jakl řekl více: Vzkaz útočníkovi
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislav Jakl se rozhovořil o muži, jehož měl napadnout. „Lže, je to vykonstruovaná pohádka,“ tvrdí sympatizant SPD, jenž sám uvádí, že byl mladým mužem napaden v pražském metru. Jaklova slova nyní přináší server Expres.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Sudeťáci: Doktor Macek napsal něco, z čeho vás zamrazí
Expolitik Miroslav Macek se ve svých pravidelných glosách zamyslel mimo jiné nad tím, zda uspořádat sraz Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Česku. „Doporučuji v Lidicích,“ poznamenal lakonicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rekordman Filip! V debaklech a lžích. Ostrý nářez zevnitř KSČM
Volební výsledky komunistů nejsou z nejlepších a o tom, kdo za to může, se vedou spory. Jeden takový probíhá mezi předsedou Vojtěchem Filipem a bývalým místopředsedou Josefem Skálou. Filip bývalého místopředsedu obvinil, že se kloní k „fašizující pravici“ a jeho výsledky ve volbách jsou tristní. A nyní od jeho soka přišla tvrdá odpověď: „V. Filip drží rekord ve dvou disciplínách. Jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích. A jak se z těch debaklů vylhat na cizí konto.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Byl hejtmanem ODS, teď se přidal ke Klausovi. Kvůli jeho selskému rozumu, tvrdí
Libor Lukáš byl hejtmanem za ODS. V rozhovoru pro Aktuálně.cz vysvětluje, proč ze strany odešel a rozjíždí s Václavem Klausem mladším nové hnutí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.6.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Wollner z ČT píše: Klaus si nás chce ochočit! Vysílání by prý vypadalo jinak
O rozruch se v posledních dnech postaral Václav Klaus mladší, bývalý člen ODS, který v nejvyšší budově ve městě představil svou novou politickou stranu s názvem Trikolóra hnutí občanů. Jeho cílem bude podle politika především hájit konzervativní hodnoty a zdravý rozum. Podle Marka Wollnera z ČT všichni vůdci jeho typu ovšem potřebují ochočená média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kubera podepsal. A Drahoš? Petice k zachování práva na zbraně budí emoce
Lidskoprávní bezpečnostní organizace LIGA LIBE, reprezentující práva 300 tisíc legálních držitelů zbraní, předala ve středu 12. června 2019 ve 12 hodin novou petici „Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní“ do rukou senátorů. Někteří svůj podpis připojili, jiní nikoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Češi by neměli vystupovat z EU, ale počkat, až sama vyhnije,“ říká někdejší poslanec Eduard Vacek
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval prozaika, básníka, publicistu, politika, disidenta, politického vězně a zakladatele patafyzického kolegia Eduarda Vacka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek, Fiala a Minář prý zapláčou: Klaus opět prezident, ODS a TOP 09 v háji. Šéfredaktor Plesl je v ráži
Jaroslav Plesl se zamyslel nad tím, co všechno přinesou demonstrace spolku Milion chvilek. Zničí prý ČSSD, ODS i TOP 09. Zato Piráti posílí. Plesl toho však předpovídá ještě mnohem víc. Třeba to, že demonstranti napomohou opětovnému zvolení Václava Klause staršího prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Drtinovou zarazil vyléčený hokejista: Volal mi Babiš. A pak se doktoři začali předhánět
O tom, jak to funguje ve zdravotnictví, mluvil v DVTV sledge hokejista Zdeněk Šafránek. Dokud svůj příběh nezveřejnil na serveru Příběhylidí.cz, tak ho doktoři odbývali. Ale pak přišel zvrat. „Dostalo se to tak daleko, že vlastně jsem dostal i kontakty na pana Babiše, kdy mi volal. Prostě lidi z vysokejch sfér. A prostě z ničeho nic se objevil i termín operace a doktoři se v uvozovkách pomalu začali předhánět, kdo mě dřív zoperuje a jak,“ popsal hendikepovaný sportovec obrat ve svém životě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Půjde Babiš s Okamurou?
ANKETA Spojenectví hnutí ANO s Okamurovou SPD v případě odchodu sociální demokracie z vlády? Z ANO se ozývá, že spekulace nejsou namístě, protože jde o hypotetické otázky. Naopak Petr Gazdík (STAN) míní, že by aspoň Babišovi voliči prozřeli. Podle exšéfa lidovců Bělobrádka premiér udělá naprosto vše, aby zůstal u moci a mohl krýt své průšvihy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Milion chvilek a „spacáková revoluce“ v ČT: Bobošíková promluvila
Jako s dalším nedělním hostem si Luboš Xaver Veselý povídal s kolegyní moderátorkou Janou Bobošíkovou. Zazněly vzpomínky na televizní krizi z přelomu tisíciletí. „Ti lidé se sesypali na to mé auto a začali do něj bušit a kopat. To byl opravdu okamžik, kdy jsem cítila znechucení, a přiznám se, že jsem se i trochu bála,“ popsala Bobošíková kritický okamžik. Prý jsou určité podobnosti mezi Milionem chvilek a touto krizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petříčku! Hajlující Ukrajinci? Poslance Foldynu vytočilo toto VIDEO
Poslance ČSSD Jaroslava Foldynu zaujalo video kolující po sociálních sítích, na kterém fotbaloví fanoušci provolávali slávu Ukrajině. Nezůstali však jen u toho. Foldyna se po zhlédnutí videa namíchl. A obul se do ministra zahraničí Tomáše Petříčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senát bude řešit ústavní žalobu na prezidenta Zemana. Podepsalo ji už 28 senátorů
Přečtěte si, kdo ze senátorů se podepsal pod ústavní stížnost na prezidenta.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.6.2019 v 18:36, zobrazit podobné
Jiří Mádl: Jsme hrdinové. Babiš a Zeman musí pryč. Využívají slabší a hloupější spoluobčany
REPORTÁŽ Několik stovek lidí přišlo na další protivládní demonstraci v Českých Budějovicích. Z improvizovaného pódia k nim tentokrát promluvili například českobudějovický rodák, herec a režisér Jiří Mádl, nebo reportér Jan Tuna. „Někdo nám krade těžce vybojovanou úroveň této země a její pozici v Evropě. Využívá k tomu slabší a hloupější spoluobčany a jde mu to snadno. Buďme naštvaní a rázní. Babiš a Zeman musejí pryč,“ pronesl například z improvizovaného jeviště Jiří Mádl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Co tady děláte, už 6 dní... Babišův muž a Feri v ČT. Ten druhý natěšeně vyřkl zprávu k Milionu chvilek
V Událostech, komentářích se opět probíraly demonstrace, tentokrát ty mimo Václavské náměstí. Úvodních deset minut patřilo zakladateli Milionu chvilek pro demokracii Mikuláši Minářovi, pak se k demonstracím vyjadřovali Patrik Nacher za ANO a Dominik Feri z TOP 09. Nacherovi přišel pochybný „preventivní“ charakter prvních demonstrací. „Já si dovedu představit manifestace vůči něčemu, co se odehrálo, ne vůči něčemu, co se hypoteticky může stát a nestane,“ řekl. A upozornil, že v Událostech, komentářích běželo téma demonstrací 6 dní v kuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist