Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.955x, což odpovídá cca 102.009-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Mejdlo ČT“ ve Varech - vyjde najevo, kolik to stálo? Poslanec dal návod, komu mají lidé psát
Z PROFILŮ Komunistický poslanec Leo Luzar napsal pár slov k údajnému mejdanu České televize, který se měl odehrát v Karlových Varech během Mezinárodního filmového festivalu. Večírek byl údajně natolik bujarý, že museli zasahovat dokonce i strážci zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Doučování z Ústavy pro senátora Lásku. Právník Hasenkopf trhá žalobu na Zemana na kusy
Ústavní žaloba na prezidenta republiky, kterou sepsal senátor Václav Láska a připojilo se k ní několik jeho kolegů, nemá příliš šancí na úspěch. A připouštějí to i senátoři, kteří chtějí prezidenta před Ústavní soud popohnat. Aby vysvětlili, proč toto obvinění prezidenta vůbec podávají, vykládají jakési fráze o tom, že Ústavní soud by měl dát „autoritativní výklad prezidentových pravomocí“. Právník Pavel Hasenkopf, který se na ústavní právo zaměřuje, to označuje za neuvěřitelnou nesoudnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
SŽDC: Uhlířské Janovice mají opravenou výpravní budovu
V železniční stanici Uhlířské Janovice na Kutnohorsku se dnes uskutečnila slavnostní prezentace opravené výpravní budovy. Investorem akce byla Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), zhotovitelem prací společnost STRABAG Rail. Opravy probíhaly od loňského října do května letošního roku, jejich celková hodnota dosáhla 8,4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
František Laudát se těší, až lid odvalí Zemana s Babišem
Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se domnívá, že prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš jsou velkými balvany, které však dříve nebo později odvalíme z cesty. „Není otázkou jestli, ale kdy,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
,,Z roku 89 je hromada hnoje.” Generál Blaško o Havlovi či ,,žbleptech” Jourové. Hledejte viníky, vyzývá
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Odkaz toho, co mělo být motem roku 1989, šíbři obrátili v hromadu hnoje. Bohužel,“ komentuje nemilosrdně posledních třicet let od pádu komunismu europoslanec, generálmajor Hynek Blaško. Zločiny privatizace by však podle něj vyšetřeny být měly, ať už jsou promlčeny, nebo nikoliv. Je třeba znát viníky. Před eurokomisařkou Věrou Jourovou se zastal seniorů. Má je nechat na pokoji, čeští senioři jsou prý protřelí životem a umějí se orientovat. Současně varoval před přijetím eura, s nímž bychom přijali i dluhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Stres a utrpení zvířat je příliš vysokou cenou za naše pobavení
Komentář na facebookovém profilu k ochraně zvířat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Hulákání zástupců KSČM, SPD a ODS
Komentář na facebookovém profilu ke křiku jistých stran nad zvolením von der Leyen za předsedkyni Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Proboha: „Agentka!“ Děsivé věci o prezidentce Čaputové
Během kampaně i po ní se co chvíli objevovala nařčení slovenské prezidentky, že je tzv. agentkou Sorose. Jak informoval Blesk.cz, Čaputová to odmítla při návštěvě Maďarska. „Myslím si, že každé seriózní médium by se mělo vyhýbat šíření konspirační propagandy,“ prohlásila. „Myslíte si, že se to dá odbýt jednou větou a tvářit se, že je to konspirace? Nebuďte směšná, paní prezidentko,“ odpovídá jí slovenský poslanec Ľuboš Blaha. A dodává, že ani nemusela Sorose v životě vidět, aby mohla být označena za jeho agentku. Stačí, že brala jeho peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kobza uzemnil Takáče, zdrtil „Uršulu“: To jsou nápady! Zničit bundeswehr jí zabralo dva roky, uvidíme, co EU
Evropští poslanci rozhodli, že předsedkyní Evropské komise bude dosavadní německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová, která chce čistší a ekologičtější Evropu, nová migrační pravidla, tzv. spravedlivou minimální mzdu všude v EU či aktivnější roli Evropy v krizovém světě. Do pořadu Interview na ČT24 si na rozebrání některých programových bodů Ursuly von der Leyenové tentokrát Daniel Takáč přizval místopředsedu sněmovního zahraničního výboru Jiřího Kobzu (SPD), jenž na ně podle svých slov nahlíží spíše skepticky a některé z nich považuje za hloupé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nas*áno a dluhy. J. X. Doležal rozmázl Kliniku. Řekl, jak to bylo
Jiří X. Doležal na serveru Reflex.cz napsal, že před pár dny nabyl právní moci rozsudek, podle něhož musí aktivisté z Kliniky uhradit náklady spojené s vyklízením, když v rozporu se zákonem obývali celé měsíce a fakticky okupovali cizí majetek. A jako by to samo o sobě nestačilo, k již řečenému verdiktu se prý aktivisté postavili víc než hanebně. Jejich počínání publicistovi připomnělo jámu plnou výkalů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Jasný úkol pro finančák a možná i policii
Komentář na facebookovém profilu k další kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Ne, neplánuji žalovat Českou republiku, ale...
Komentář na facebookovém profilu k restitucím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Finanční správa zadržuje historicky nejméně nadměrných odpočtů DPH
Finanční správě ČR se daří stále efektivněji cílit kontroly plátců DPH. Svědčí o tom celkový objem zadržených nadměrných odpočtů DPH, který se snižuje. Vyplývá to ze statistik FS ČR k 30. 6. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Vládní návrh zákona o státním zastupitelství je výsměch
Piráti dnes odeslali připomínky k vládní novele zákona o státním zastupitelství. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek představil poslaneckou novelu zákona o státní zastupitelství spolu s ODS a KDU-ČSL již v červnu. Ministryně spravedlnosti Benešová nyní představila slibovanou vládní novelu zákona, ta má ale silné nedostatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Tichý start krize? Lidé vzali Deutsche Bank útokem, odklánějí úspory, tvrdí server
Deutsche Bank stojí podle portálu ZeroHedge před možným bankrotem. V několika minulých týdnech své investiční fondy začaly stahovat desítky firem, přičemž tento „run na banku“ kulminuje v těchto dnech při výběrech přesahujících miliardu dolarů denně. Je to reakce na velkou restrukturalizaci, která výrazně pozmění fungování banky, a také na myšlenku Deutsche Bank prodat své fondy francouzské BNP Paribas. Současná bankovní panika připomíná podobnou situaci dnes již zkrachovalé americké banky Lehman. Je s podivem, že ačkoliv světová média o tomto stavu čile informují, německá média k tématu mlčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Michalik (STAN): Zničené, rozbité, zvandalizované? Stačí se nevzdát
Komentář na facebookovém profilu k teorii rozbitých oken
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Kasační stížnost proti rozsudku ve věci smlouvy na mýtný systém
Krajský soud v Brně vyhlásil rozsudek, jímž zrušil rozhodnutí Úřadu i následné rozhodnutí předsedy ÚOHS ve věci návrhu společnosti Kapsch Telematic Services, spol. s r. o., na uložení zákazu plnění smlouvy na provoz systému elektronického mýtného uzavřené mezi Ministerstvem dopravy České republiky a společnostmi CzechToll, s. r. o., a SkyToll, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Maminky si zaslouží velký respekt, ne moudra poslance Bláhy
Komentář na facebookovém profilu k myšlence poslance Bláhy, který tvrdí, že ženy na rodičovské dovolené ztrácí pracovní návyky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Staněk? Nic prý nekončí. Info z okolí Zemana. A Okamura a „ta jeho banda...“
Komentátor serveru Info.cz Petr Holec se v rozhovoru s Pavlem Štruncem vyjádřil k aktuálním politickým otázkám. Podle jeho slov vládní krize určitě nekončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kauza Gott: „O hovně?“ Dohra slov Jindřicha Šídla. Přišlo to z Respektu a nečekali jsme to
Dá se s klidem říci, že nedělní jubileum zpěváka Karla Gotta rozbouřilo divoké vášně, při kterých mnozí cítili potřebu na zpěváka vyjevit svůj názor. Jedním z nich byl i Jindřich Šídlo, jež prohlásil, že Gottovy písničky byly "především o hovně". A Šídlův bývalý kolega pak organizoval své věrné, aby pro něj hlasovali v anketě ParlamentníchListů.cz, kterou označil za "psycho v Gottlandu".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Klaus st. o Rusku. Líbit se to nebude vůbec nikomu
Druhý český prezident Václav Klaus přijal pozvání pohovořit na britské Hillsdale College o dnešním Rusku. Pohovořil o něm z pozice člověka, který „není žádným odborníkem na Rusko, ale – snad – expertem na přechod od komunismu ke kapitalismu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ne, ne, ne. Se Šmardou a ČSSD je to zase jinak
Sociální demokracie si sice chce prosadit Michala Šmardu na Ministerstvo kultury, ale podle dnešní MF Dnes couvá v tom, že by dala prezidentovi v tomto směru nějaké ultimátum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ufňukaný kecy. Tvůj táta podjebával Jakeše, tak to máš. Saša Uhlová dostala odpověď na nářky, jak je chudá
Analytik Štěpán Kotrba se vyjádřil k článku novinářky Saši Uhlové, který zveřejnil server Novinky.cz. Uhlová, dcera disidenta Petra Uhla, si stěžuje, jak v její pražské čtvrti, kde bydlí, končí jeden krámek za druhým. Podle jejích slov jde o to, že se mění skladba obyvatelstva, kdy místo stálých obyvatel jsou v lokalitě turisté a cizinci. A i ona sama se domnívá, že brzy ji vysoké nájmy vyženou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Co bylo vizí, snem, stalo se realitou
Komentář na facebookovém profilu k vývoji v Semilech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Jejda! „Menší“ pirátská nepříjemnost. O střet zájmů prý nejde
Pirátský politik David Bodeček je radním pro majetek a bytovou politiku v Praze 1. Zároveň však také šéfuje realitní kanceláři. Střetu zájmů se však brání. Píše o něm deník Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Vyjednal jsem s Krakonošem ještě jednu šanci
Černý scénář uzavření Krkonoš pro veřejnost, kterým ve svém otevřeném dopise hrozil vládce hor Krakonoš, byl v tuto chvíli díky intervenci ministra životního prostředí Richarda Brabce odvrácen. Turisté však v Krkonoších musí zásadně změnit své chování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Přístup k E.ON, RWE i ČEZu a dalším poskytovatelům energie, proběhne přes vaši banku
Komentář na facebookovém profilu k digitalizaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Až Čechům zkusí sebrat zbraně, oni je „ztratí“ a schovají. Ani nacisté nepochodili. A to hrozil trest smrti
ROZHOVOR „Ti lidé si za nemalé vlastní peníze a za dodržení velmi přísných kritérií něco pořídili a někdo jim to nyní bude nejen zakazovat, ale jak je vidno na příkladu Nového Zélandu, třeba i násilně brát,“ hrozí se elitní policejní instruktor podplukovník Pavel Černý při přemýšlení nad událostmi z Nového Zélandu, kde tamní vláda začala od majitelů vykupovat legálně držené zbraně. Kdyby k takové akci došlo v ČR, lidé by pravděpodobně nic nevraceli a zbraně by schovali, i s vědomím toho, jaké postihy jim hrozí, soudí Černý a dodává: „Protože nikdo neví, co třeba za pár let zde bude. Je to vlastně u nás taková národní tradice. Podobně poschovávané zbraně tu byly i za komunistů a dokonce také předtím za nacistů, kdy za to byl i trest smrti. Přesto tehdy Češi své zbraně nevydali.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Na Babiše čekali v Jílovém odpůrci připravované varianty dálnice D3
Na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) dnes v Jílovém u Prahy čekala asi stovka lidí s transparenty namířenými proti připravované středočeské variantě dálnice D3 a proti premiérovi. Křičeli „hanba“ a pískali. Premiér spolu s ministry dopravy Vladimírem Kremlíkem (za ANO) a životního prostředí Richardem Brabcem (ANO) přijel do jílovského muzea diskutovat se starosty o dálnici přes Posázaví. Na setkání novináři nemají přístup, po jednání je plánován briefing.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Do roku 2030 se z pohornické krajiny Karvinska stane velmi atraktivní lokalita
Komentář na facebookovém profilu k revitalizaci Karvinska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Rada vlády projednala aktuální protikorupční opatření
Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí pod vedením předsedy vlády Andreje Babiše v úterý dne 16. července 2019 na svém 20. jednání projednala důležitá protikorupční opatření, k jejichž přijetí se vláda zavázala v programovém prohlášení: regulaci lobbingu a ochranu oznamovatelů. Návrh regulace lobbingu bude brzy předložen vládě k rozhodnutí o jeho postoupení Parlamentu a návrh zákona o ochraně oznamovatelů bude vládě předložen do konce roku. Rada dále projednala aktuální stav plnění doporučení Skupiny států proti korupci při Radě Evropy (GRECO) a Výroční zprávu o činnosti Rady za rok 2018 a Plán činnosti Rady v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Erdogan rozbíjí NATO. Díky…
Největším bezpečnostním nebezpečím alespoň naší části světa je agresivní vojenský pakt NATO. Při každém dalším vystoupení generálního tajemníka NATO, který ohlašuje další útoky na Rusko člověk jen bezmocně lapá po dechu. Ví že představitelé členských zemí znovu půjdou na co nejútočnější variantu podle zásady Tusko je největší nepřítel a to bychom se podívali, abychom ke konfliktu nevyhecovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Choutky Zelenského - Olympiáda na Ukrajině
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na včerejším setkání s ministrem mládeže a sportu Ihorem Ždanovem a šéfem Národního olympijského výboru Sergejem Bubkou dal pokyn k zahájení příprav organizace olympijských her Ukrajinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČR? Rozkradeno. Většina z nás otročí pro zahraniční firmy. Vládnoucí třídu to nezajímá. Mrazivá slova publicisty Lhoťana
POLOČAS HORKÉHO ROKU Většina Čechů se po roce 1989 chovala blbě a neodpovědně, myslí si novinář, publicista a exmuslim Lukáš Lhoťan. Dovolili totiž prý, aby se k moci dostali politici, kteří legálně rozkradli a rozprodali, co se dalo. „To, že zde nejspíše naprostá většina obyvatel musí otročit v německých či švédských nadnárodních firmách s mizernými platy, je vládnoucí třídě jedno,“ dodává k dnešnímu stavu věcí Lhoťan. A připomíná, jak se nedávno přiklepla obří dotace slovutné německé automobilce; na českou firmu, která navíc vyvíjí zcela unikátní a průlomový typ baterie, se už ale nedostalo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Arbitr politické elegance ČSSD
Jak se člověk stává politickou celebritou? Mám tedy na mysli politickou celebritou a tím, kdo zásobuje veřejnost „moudrými“ slovy. V podmínkách ČSSD nezaleze do politického zapomnění po vzoru Sobotky, ale naopak ještě dál posiluje své politické postavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Čísla o gayích - nic hezkého. Deprese, poruchy, sebevraždy. A v ČT hned začali o zlých Rusech
Násobně vyšší pravděpodobnost deprese, úzkostných poruch nebo sebevražd hrozí dle mezinárodních studií sexuálním menšinám, informovala dnes okolo poledního ČT24. Prý je jich na světě 5–10 %. Gayové, lesby a bisexuálové jsou dle tvrzení vědců vystaveni většímu stresu než heterosexuálové. Detaily má dle ČT přinést první studie zaměřená na „menšinový stres“ v Česku. S Národním ústavem duševního zdraví na ní údajně spolupracuje odborník z USA John Pachankis. A zazněla slova o Rusku: „Je tam vlastně zakázáno říct, že menšinová sexuální orientace je v pořádku a je rovná té většinové.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Kampaně právu nesvědčí
Když nastupuje zneužívání moci, vytváří se trestněprávní kampaně. Držitelé moci se snaží ospravedlnit zneužívání moci honem na čarodějnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zemanovi budou řvát pod okny. Chystá se demonstrace
Překladatel a bývalý diplomat Fedor Bruoth, opakovaně vyzývá zákonodárce k tomu, aby zkrotili prezidenta Miloše Zemana a vykázali ho do patřičných mezí. Zatím tak ale neučinili a podle překladatele je čas přistoupit k další akci, která by mohla napomoci ke zkrocení stávajícího pána Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„I kráva může mít pravdu...“ Štěpán Kotrba má vzkazy herečce Geislerové. O venkovanech. A o Milionu chvilek
POLOČAS HORKÉHO ROKU Současný rozklad společnosti není vadou, ale naopak zcela logickým důsledkem kapitalistického uvažování, orientovaného na osobní prospěch. A když do toho ještě vstoupí „profesionální rozesírači“ jako na Letné, nelze se vlastně vůbec divit tomu, v jakém je dnes společnost stavu. Analytik Štěpán Kotrba si myslí, že ve společnosti existují skutečně zásadní rozpory a dnes už je prakticky nemožné situaci zklidnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Zvolení von der Leyen do čela Evropské komise vítáme
Poslanec Evropského parlamentu za STAN Stanislav Polčák spolu s dalšími kolegy ve frakci Evropské lidové strany (ELS) hlasoval pro zvolení Ursuly von der Leyen, proto její vítězství ve volbě do čela Evropské komise vítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lithium? Babiš: Měli jsme si nechat vodu, uhlí, všechno. To s Karlem Gottem, co někteří říkali...
Premiér Andrej Babiš opět zavítal do studia Luboše Xavera Veselého. V kauze lithium tvrdil, že prodávat přírodní zdroje byla chyba: „Měli jsme si to všechno nechat. Hlavně vodu, teda.“ Problémy s odvoláním Staňka a jmenováním Šmardy označil za otravné a absurdní, zvláště pokud by kvůli nim měla padnout vláda. Ale na nové volby se nechystá, protože je prý nikdo nechce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zbraně! A peníze z Ruska, účtuje Jakub Janda s „italskou krajní pravicí“
Ředitel lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda si na svém facebookovém profilu všiml, jak italská krajní extrémní pravice na italském území skladovala arzenál zbraní. A konstatuje i to, jak byla napojená na Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Z TOP 09 by se neměli stát druzí lidovci, reaguje Pospíšil na Czerninovu kandidaturu
Říká se, že jsme stranou pražské kavárny, ale mě tak často nikdo v nějaké kavárně neviděl, tvrdí Tomáš Czernin, který se chce věnovat venkovu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 17.7.2019 v 05:36, zobrazit podobné
Vích (SPD): Další nekoncepčnost - armáda hodlá vybudovat výsadkový pluk.
V posledních dnech se velení naší armády pochlubilo skutečností, že hodlá 1. října 2020 v Chrudimi zahájit svou činnost nový výsadkový pluk. Další nekoncepčnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha zveřejnila návrh Akčního plánu snižování hluku
Magistrát hl. m. Prahy dokončil třetí kolo strategického hlukového mapování a zveřejnil jeho výstupy společně s návrhem obsahu Akčního plánu snižování hluku v hlavním městě. K němu je možné do 19. srpna zasílat připomínky. Hlukové mapování si klade za cíl určit v Praze místa s největším hlukem a následně přijmout plány prevence a snižování hluku v prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Acorus: Jogínská komunita opět pomáhá obětem domácího násilí
Pražská jogínská komunita opět v rámci oslav Mezinárodního dne jogy - Namaste Yoga Day - pomáhala obětem domácího násilí. Namaste Yoga Day na konci června byl vyvrcholením 3. ročníku charitativního projektu na podporu neziskového centra ACORUS. Vybralo se celkem 13 706,- korun na přímou odbornou pomoc, kterou poskytuje ACORUS obětem domácího násilí bezplatně. Letošní ročník nesl symbolické poselství “Daruj živou vodu”. Element vody symbolizuje emoce, intuici a ženský princip a po traumatech způsobených násilím je třeba je očistit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman přijme za týden v Lánech premiéra Babiše
Prezident Miloš Zeman přijme ve středu 24. července na zámku v Lánech premiéra Andreje Babiše (ANO). Na twitteru to dnes oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Babiš s předsedou sociálních demokratů Janem Hamáčkem po úterním setkání sdělili novinářům, že o schůzku kvůli sporu o výměnu ministra kultury požádají prezidenta společně. Podle Hamáčka je ale v pořádku, že tak Babiš učinil sám. Premiér ho o tom předem informoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Oranžové kolo na Colours - letos se bude pro charitu „šlapat rukama“
Místo klasických cyklistických trenažerů nabídne letošní festival Colours of Ostrava simulátory handbiků neboli kol pro vozíčkáře, na kterých se „šlape rukama“. Zájemci na nich mohou vysportovat energii, kterou pak Nadace ČEZ převede na finance a pošle stejně jako vloni nadačnímu fondu LA VIDA LOCA a obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Sucho na Rakovnicku je nutné řešit komplexně
Komplexní řešení problematiky sucha na Rakovnicku, závlahy pro chmelnice, aktuální stav přípravy vodních nádrží Senomaty a Šanov a další opatření v boji se suchem dnes řešila vláda na pracovním výjezdu. Členové vlády navštívili Senomaty, Chrášťany, kde se setkali se zemědělci, a Nenačovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lepší to už nebude. Vysoce postavený člověk ze Škody promluvil
Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl člen představenstva Škody Auto a prezident Sdružení automobilového průmyslu Bohdan Wojnar. Na rozhlasových vlnách prozradil, zda už automobilovému průmyslu v Česku nedochází dech a co s ním může udělat předpokládaný rozsáhlý přechod na elektromobily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Propad evropského automobilového trhu
Aby špatných zpráv nebylo málo, můžeme dnes přidat hned další, a sice statistiky o registracích nových osobních automobilů v EU za červen. V meziročním srovnání se propadly o téměř 8 % a zcela tak smazaly nadějné výsledky z předchozích měsíců. Lídrem pádu bylo tentokrát Švédsko, které z něj samo o sobě “zajistilo” téměř třetinu, následované Francií a Německem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Hošek: Jak se žije s handicapem
Když jsem byl ještě malý chlapec, nikde kolem nás postižení, jak se tehdy říkalo, nebyli. Dalo by se říct, že spíše nebyli vidět, nemluvilo se o nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
A domů byste si uprchlíka vzali? Jednoho tu máme! Šokující VIDEO z USA
Americká novinářka, korespondentka webu INFOWARS a influencerka na sociálních médiích Kaitlin Bennettová ve svém novém videu na youtube ukazuje na pokrytectví lidí, kteří protestují proti uzavření hranic s Mexikem, jak plánuje americký prezident Donald Trump. Bennettová na demonstraci za otevřené hranice konfrontovala demonstrující s domnělým uprchlíkem a ptala se, zda jsou demonstranti ochotni okamžitě pomoci. Jejich vyhýbavé odpovědi o jejich solidaritě nesvědčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM úspěšně zastupuje v majetkoprávních sporech i obce
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) úspěšně zastupuje obce i organizační složky státu v majetkoprávních sporech před soudy, rozhodčími orgány, správními úřady a jinými orgány. Možnosti zastupování právními zástupci ÚZSVM v loňském a letošním roce využily obce Libotenice a Doksany na Litoměřicku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Do Prahy zavítali špičkoví fyzici z celého světa
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě významných fyziků v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Dohoda s vlastníky pozemků v okolí Nemocnice Krč je podepsána
Zástupci hlavního města Prahy a předseda představenstva a generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) Petr Witowski dnes podepsali dohodu navazující na Iniciální rámcovou dohodu o koordinovaném postupu v rámci projektu metra I. D a okolní výstavby v lokalitě Nemocnice Krč uzavřenou v březnu 2017. Vlastníci pozemků podepíší dohodu v následujících dnech. Dnešní podpis nové klíčové dohody znamená odblokování dosavadní situace, stažení žaloby vlastníků proti územnímu rozhodnutí, umožnění výstavby metra D a v neposlední řadě rozvoj celé oblasti díky realizaci projektu vlastníků pod názvem Nová Krč. Dohodu v pondělí schválila Rada hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Mám rád moře. Vlny, břeh, lodě, všechno. A hodně rád plavu
Komentář na facebookovém profilu k času strávenému mimo politiku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Senioři nesmí stát na okraji zájmu celé společnosti
Komentář na facebookovém profilu k seniorům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Slaboučká a zavázaná…
Češi mají odjakživa odpor k vnější moci, která rozhoduje o nich. A tak po Rakousko – uherském vyrovnání se na protest na delší odmítli účastnit zasedání Říšské rady ve Vídni, proto měli odpor k Brežněvově Moskvě a proto mají tolik výhrad k fungování Evropské unie…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Jeden ekoaktivista řadu let terorizuje všechny dopravní investice na Zlínsku
Komentář na facebookovém profilu k blokování dopravních staveb ekologickými aktivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Kontroly zaměřené zejména na prodej alkoholu dětem a hraní hazardních her
Hasičský záchranný sbor ČR se společně s Odborem protidrogové politiky Úřadu vlády ČR, Českou obchodní inspekcí, celníky a dalšími subjekty zapojil do kontrolní akce pořádané Policií České republiky HAD 2019 (HAZARD, ALKOHOL A DĚTI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Olomouc: V Týnečku vznikne klub seniorů
Od srpna vznikne v městské části Týneček nový klub seniorů. Jejich celkový počet v Olomouci tak stoupne na 22.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ptáček (TOP 09): Přejmenování Koněvovy ulice na Žižkově si určití lidé přejí
Komentář na facebookovém profilu k přejmenování Koněvovy ulice na Žižkově
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Aby Pražané nedopláceli na masivní nárůst turismu...
Komentář na facebookovém profilu k řešení turismu v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Jak vypadá týden v roli regionálního politika
Komentář na facebookovém profilu k událostem v regionu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Babiš se prsí, jak zablokoval pana Timmermanse na předsedu Komise
Komentář na facebookovém profilu hodnotící radost Andreje Babiše z nové předsedkyně Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vládní komedie v režii ČSSD bude pokračovat!
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Deficit pozitivních zpráv
Jestli je v posledních měsících nadbytek něčeho, tak především nepříznivých ekonomických zpráv z našeho blízkého okolí. Ať už jsou to stále jasnější známky slábnoucí evropské ekonomiky nebo zhoršující se nálady firem (viz Ifo) a analytiků (včerejší ZEW). Kdybychom měli hledat společného jmenovatele s touto expanzí negativismu, bude to nepochybně obava ze zhoršení mezinárodního obchodu, respektive potenciálního vyhrocení tzv. obchodních válek s následnými dopady na zahraniční trhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Lukáš Kovanda - Brouk Pytlík české ekonomické beletrie
Často mně připadá, že když otevřu krabičku od sardinek, vyskočí mně z ní ekonomický beletrista Lukáš Kovanda. Jeho duševní průjem se tentokrát objevil na elektronických stránkách Reflexu. Ve svém rozhovoru, který Reflex, poněkud komprimoval do písemné formy, mluví o rizicích pro českou ekonomiku. Za největšího nepřítele Babišovy vlády tak považuje vedle Brexitu a dalších rizik ve světové ekonomice především prezidenta Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pekarová-Adamová z TOP 09: Von der Leyenová bude muset čelit tlaku nacionalistů a populistů
Poslankyně za TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se vyjádřila k nově zvolené předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové, která se podle jejích slov dostává do čela EU v těžkých časech. „Bude muset čelit tlakům nacionalistů a populistů,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Zvolení von der Leyenové do čela EK je pro ČR děsivá zpráva
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení von der Leyenové na post předsedkyně Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Přeji von der Leyenové ve funkci mnoho štěstí
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení von der Leyenové na post předsedkyně Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Začínáme v rámci Lítačka vyvíjet aplikaci
Komentář na facebookovém profilu k dopravě v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Je to možné? Zemanův Mynář prý vyčerpal dva miliony na něco, co dodnes nefunguje
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář má problém. Před lety jeho firma dostala dva miliony korun na sjezdovku v Nové Lhotě. Ta však dodnes nefunguje, kancléř však mezitím společnost přepsal na starostu Osvětiman. Úřady nyní celou záležitost vyšetřují, píše server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Von der Leyen se dostala do křesla předsedkyně Evropské komise o 9 hlasů
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení von der Leyenové za předsedkyni Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Oceněný umělec, autor posměšného VIDEA o Zemanovi, vynadal Česku: Havel byl výjimka, Mašínové hrdinové
Skutečně fascinující vhled do myšlení české umělecké fronty předvedl v rozhovoru na kameru pro web časopisu Reflex režisér Jiří Havelka. Názory tvůrce improvizačního divadla VOSTO5 a držitele Ceny ÚSTR za svobodu, demokracii a lidská práva vyvolaly rozruch a během týdne se začaly šířit internetem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Ursula von der Leyen je žena s fascinující politickou kariérou
Komentář na facebookovém profilu k volbě předsedy Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš s ministry navštíví střední Čechy, proberou sucho a dopravu
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes s některými členy vlády navštíví Středočeský kraj. Tématy pracovní cesty jsou sucho a doprava, kromě Babiše proto do regionu zamíří ministři životního prostředí Richard Brabec (ANO), zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
ČOI: Každé třetí kontrolované zahradnictví na severní Moravě porušilo zákon
Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila kontroly v provozovnách zahradnictví. Porušení zákona zjistili inspektoři zhruba u každé třetí kontroly zahradnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Česko se přiklání ke snaze EU o zlepšení klimatu. Nechce ale ohrozit ekonomiku
Česko se přiklání ke snaze Evropské unie o zlepšení klimatu, ale nechce ohrozit českou ekonomiku. Na dnešním obědě s velvyslanci členských a kandidátských zemí EU to prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO). Kandidátka na šéfku Evropské komise, jednoho z vrcholných orgánů EU, Ursula von der Leyenová pokládá za nutné, aby EU byla v roce 2050 neutrální z hlediska emisí skleníkových plynů. Babiš a představitelé dalších zemí středu a východu Unie ale na summitu EU v červnu zmínku o klimatické neutralitě EU v závěrečném dokumentu z jednání zablokovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pikal (Piráti): Možnosti souběžného konání místního referenda s volbami využily již tři obce
Čtyři měsíce od uzákonění pirátské reformy místních a krajských referend, která umožnila, aby se volby a referenda mohly konat ve stejnou dobu a ve stejných volebních místnostech, se dostavují první pozitivní výsledky. Souběh místních referend ušetřil již třem obcím náklady na jejich konání a přispěl k vyšší účasti při hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Máme na stole konečně konkrétní projekty 3,5 miliardy proti suchu
Premiér Andrej Babiš ve středu 17. července 2019 vyrazil na pracovní cestu do Středočeského kraje. Tématem návštěvy byla především problematika sucha a její řešení. Kromě toho si prohlédl místo stavby pokračování Pražského okruhu a diskutoval o variantách středočeské části dálnice D3. Na cestě jej doprovázeli ministři životního prostředí Richard Brabec, zemědělství Miroslav Toman a dopravy Vladimír Kremlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petice: Chceme, aby kulturní prostor Stalin Containall na Letné pod kyvadlem zůstal otevřený
Chceme, aby kulturní prostor Stalin Containall na Letné pod kyvadlem zůstal otevřený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
FN Brno: Lékaři upozorňují na prevenci, počet HIV nakažených roste
HIV centrum vzniklo na Klinice infekčních chorob FN Brno a LF MU již v roce 1991 a patří do sítě sedmi takto specializovaných center v České republice. Léčí se zde přibližně 250 pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ratlík Babiš. Byl to Zemanův plán? ptá se publicista. A ještě něco k ČSSD
Někteří komentátoři tvrdí, že na stávající vládní krizi je nejvíc bita ČSSD, protože nemá šanci vybrat si, kdo ji bude reprezentovat v kabinetu Andreje Babiše (ANO), a navíc nemá moc šanci prezentovat svůj program, protože se neustále mluví o minstrovi kultury Antonínu Staňkovi. Publicista Jan Jetmar však tvrdí, že na současné krizi je nejvíc bit premiér Andrej Babiš, který se před očima roztéká asi tak rychle jako vosková svíčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Gott, on není mrtvej? Pustil to do kalhot. Jiří Mádl se bavil nad tím, jak Mistra označily děti
Novináři se malých dětí zeptali, zda znají Karla Gotta. Dozvěděli se, že Karel Gott je něco jako Chuck Norris, že je pěkný, že se jim nelíbí, že je mu sto let a „že to pustil do kalhot“. Nad souborem pestrých odpovědí se královsky bavil herec Jiří Mádl, který se o svou radost podělil na sociální síti Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petříček k migraci: Česko je připraveno pomoci, ale kvóty odmítáme
Česko je připraveno pomoci ve společném evropském řešení migrace, odmítá ale kvóty na rozdělování uprchlíků mezi členské země Evropské unie. ČTK to dnes sdělil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Reagoval na výrok německého ministra vnitra Horsta Seehofera, podle něhož se připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace blíží nule.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny průmyslových výrobců meziměsíčně klesly
Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 2,5 %. Ceny průmyslových výrobců se snížily o 0,7 %, stavebních prací o 0,2 % a tržních služeb pro podniky o 0,3 %. Meziročně se zvýšily ceny zemědělských výrobců o 12,9 %, průmyslových výrobců o 2,5 %, stavebních prací o 4,8 % a tržních služeb pro podniky o 2,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zbaví se v Praze Koněva? Maršál město osvobodil, starosta za TOP 09 ho teď chce smazat z názvu ulice
Starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09) spolu s kolegy z vedení městské části uvažují o přejmenování Koněvovy ulice. Maršál Ivan Stěpanovič Koněv byl jedním z lidí, kteří se zásadním způsobem zasloužili o osvobození Prahy ze spárů nacistů, za což mu patří dík. Jenže Koněv se nepodílel jen na osvobození naší vlasti, ale také na okupaci dalších zemí. Potlačoval např. maďarský pokus o svobodný nádech v roce 1956. V ulicích maďarských měst tehdy tekla krev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stoupl počet migrantů, kteří nelegálně přešli hranici z ČR do Německa
Počet migrantů, kteří nelegálně překročili hranice z Česka do Německa, se loni o něco zvýšil. Zatímco v roce 2017 jich bylo 4035, loni 4295, což představuje nárůst o 6,5 procenta, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nižší úrokové sazby na hypotékách přilákaly nové klienty
„Levné peníze a nedostatečná nabídka na realitním trhu vedou k prudkému růstu cen nemovitostí. To dokládají indexy nabídkových cen bytů, které vydává Český statistický úřad. Podle nich ceny bytů v Praze od roku 2010 vzrostly o 74,3 procenta. Průměrný růst cen bytů v celé České republice bez Prahy je o poznání nižší a ve stejném období se zvýšil pouze o 27,5 procenta,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, nešetřil kritikou Seehofer
Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ombudsman: Alternativní stravování dětí závisí na možnostech školky
Mají školky povinnost vyhovět rodičům, kteří žádají dietní stravu pro své děti trpící celiakií, potravinovou alergií nebo intolerancí, nebo by pro ně chtěli vegetariánskou či veganskou stravu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Dotace lidem ve vysokých státních či politických funkcích a/nebo miliardářům?
Komentář na facebookovém profilu k firmě prezidentského kancléře Vratislava Mynáře, která dostala dotaci dva miliony korun na zasněžování a osvětlení sjezdovky v Nové Lhotě. Sjezdovka je nefunkční
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Práva mladistvých v trestním řízení se zřejmě rozšíří
Předlohu prohlubující práva mladistvých v trestním řízení, jež vychází z evropské směrnice, Senát patrně schválí. Dnes novelu podpořil ústavně-právní výbor. Plénum ji bude schvalovat příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Černoška místo Jamese Bonda? Pusťte si majora Zemana, když vám to vadí, říká Libor Rouček
Bývalý europoslanec Libor Rouček se vysmál všem, kteří se podivují nad nápadem britských filmařů nahradit slavného filmového agenta Jamese Bonda černoškou. Radí jim, ať si, jestli s moderním světem mají problém, pouštějí raději příběhy s Honzou Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
DPP: Kampaň „Neskákej mi pod kola!“ pokračuje
Dbejte své bezpečnosti a myslete na fakt, že tramvaj má přednost nejen na přechodu! Přesně to hlásá kampaň „Neskákej mi pod kola!“, která nyní kromě výstražné tramvaje upozorňuje na nebezpečí střetu nástřikem lidských siluet na tramvajových svršcích. Nástřik obrysů těl byl proveden na místech v Praze s častým rizikem střetu tramvaje s chodcem. Tento počin Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) opět vznikl v rámci uvedené kampaně ve spolupráci s BESIP, Policií ČR a ROPID.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Státní pozemková správa: Pobočka Vsetín prezentovala výsledky své práce
Pobočka Vsetín, KPÚ pro Zlínský kraj se letos poprvé zúčastnila a také prezentovala výsledky své práce na tradičním XIII. Ovčáckém dni na Valašsku. Akce se konala v sobotu 15. června 2019 v areálu Střední zemědělské a přírodovědné školy pod záštitou Miroslava Tomana, ministra zemědělství, Jiřího Čunka, hejtmana Zlínského kraje a Radima Holiše, starosty města Rožnova p. Radhoštěm a dalších významných osobností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Louny: Město vzdalo další hold svému velkému rodáku Zdeňku Sýkorovi
Nová piazetta, náměstíčko před Vrchlického divadlem v Lounech, vzdává hold světově uznávanému malíři a místnímu rodákovi Zdeňku Sýkorovi. Na speciálním povrchu je totiž znázorněná rozměrná černobílá kompozice různě poskládaných geometrických obrazců, kterou umělec vytvořil v roce 1962 na protipožární oponě divadla. Během jeho rekonstrukce na začátku 21. století však opona ze šesti ocelových plátů o celkovém rozměru 7,8 × 5,8 metru zmizela neznámo kam. Její kopie na speciálně upraveném zemském povrchu, což z ní defakto dělá originál, tak byla vytvořena podle fotografie. V rámci grantu Pomoc regionům přispěla městu Louny na stavební práce s tím spojené Nadace ČEZ částkou 325 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na zlepšení zabezpečení přejezdů jde ročně přibližně miliarda korun
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) investuje ročně přibližně miliardu korun na zlepšení zabezpečení všech typů železničních přejezdů. Každý rok se tak zvýší úroveň zabezpečení na přibližně 150 úrovňových kříženích. Vzhledem k závažným střetnutím způsobeným nedodržováním pravidel silničního provozu jeho účastníky také aktuálně přehodnocuje pravidla pro přípravu dalších staveb, které souvisejí se zvyšováním bezpečnosti na železničních přejezdech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Správa uprchlických zařízení: Vánoční sbírka zaměstnanců pomohla také dětem na Ukrajině
V rámci vánoční sbírky, která proběhla mezi zaměstnanci Správy uprchlických zařízení, bylo vybráno neuvěřitelné množství hraček, oblečení pro různé věkové kategorie, hygienických a výtvarných potřeb, doplňků i školních pomůcek. To vše bylo před Vánocemi spravedlivě rozděleno dětem v našich zařízeních. Vzhledem k rozsahu vybraných věcí jsme se ovšem rozhodli zaslat část vybraných věcí dětem na Ukrajině. Proto jsme oslovili pobočku organizace ADRA v Havířově, která realizuje řadu zajímavých charitativních projektů přímo na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Má Trump gule volat hluboký stát k zodpovědnosti?
Toto je poslední příležitost americké vlády povolat bezpečnostní agentury k zodpovědnosti a tím jim znemožnit provozovat jejich agendy bez jakýchkoli omezení. Je známou skutečností, že zorganizování aféry Russiagate, to je podvodu, kterého se na americkém lidu a světu dopustil vojensko-bezpečnostní komplex USA, demokratická strana a americké presstitutky, by se nemohl nikdy uskutečnit, kdyby se vysocí činitelé CIA, FBI a Obamova ministerstva spravedlnosti (sic), nedopustili zločinů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: ČEZ se zapojí do průzkumu těžby lithia na Cínovci
Z hlediska trhu je angažmá ČEZ v průzkumu možnosti těžby lithia na Cínovci jednoznačně pozitivní zprávou. Akcie společnosti European Metal Holdings (EMH) poskočily na londýnské burze po zveřejnění zprávy o více než dvacet procent (viz graf níže), na nejvyšší úroveň od loňského března. V očích trhu se totiž zvyšuje pravděpodobnost, že se na Cínovci lithium jednou opravdu začne těžit. To by cenu daných akcií zřejmě i mnohonásobně zvýšilo. EMH disponuje přednostním právem k těžbě a ČEZ navíc zváží, zda do ní kapitálově vstoupí, což jen podporuje apetýt investorů po akciích EMH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Český telekomunikační úřad: Monitorovací zpráva č. 7/2019
Rada ČTÚ je opět kompletní. Radního Josefa Bednáře, kterému v květnu skončil mandát, od 1. července nahradil Lukáš Zelený. Dříve působil jako vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest a vláda jej jmenovala do Rady ČTÚ na pět let. Informuje o tom dnes vydaná monitorovací zpráva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra