Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.973x, což odpovídá cca 155.127-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Hysterická doba. Spory o pomníky, o Gretu. To není normální.“ Moravec očekával klidnou diskuzi, ale Kubera se rozjel
V nedělních Otázkách Václava Moravce se střetli předseda Senátu Jaroslav Kubera z ODS a předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO. Kubera byl v závěru pořadu v ráži, až ani Moravec nestačil koukat, co od něj slyší. „Počkejte, vy jste to tady rozjel,“ divil se moderátor. A Kubera se nedal zastavit. Před kamerami prohlásil, že předseda vlády Andrej Babiš (ANO) je bez podpory prezidenta Miloše Zemana naprosto bezvýznamnou osobou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tam, kde v Praze vládne politik Čižinský a jeho kamarádi prodávají tvrdý alkohol: „Chlastá se od rána, hulí se marihuána, děti pokřikují do zm*dů…"
Stalin neboli prostor na Praze 7, kde vládne starosta a poslanec za KDU-ČSL Jan Čižinský, je mezi obyvateli metropole znám výraznou benevolencí. ParlamentníListy.cz se tam proto vydaly a vyzpovídaly několik místních. Šlo o lidi, kteří zde procházeli, a jak se ukázalo, tak na Praze 7 dlouhá léta žijí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Co se to děje v TOP 09, ptali jsme se bývalé místopředsedkyně. A ona nám poskytla tento „zakázaný“ text
ParlamentníListy.cz oslovily bývalou místopředsedkyni TOP 09 Jitku Chalánkovou, nyní nezávislou senátorku, k okomentování situace v její bývalé straně, ve které se schyluje k souboji o post předsedy. Senátorka řekla, že už je to historie a dění v topce sleduje jen zvenčí, nicméně poskytla PL svůj projev na Sněmu TOP 09 v listopadu 2017. "Domnívám se, že témata jsou stále aktuální," uvedla a dodala, že předseda topky Jiří Pospíšil zakázal umístění tohoto projevu na webových stránkách TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
„Že se Praha osvobodila sama? Hřibe, Koláři, Lipavský, omluvte se!“ Marta Semelová připomíná, co je napsáno na pohřebišti Rudoarmějců na Olšanech
ROZHOVOR „Za svá vyjádření by se měli primátor Zdeněk Hřib, pirátský poslanec Jan Lipavský či starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář (TOP 09) a další omluvit. Měli by se omluvit všem obětem posledních dnů války, všem Rudoarmějcům padlým na jejím samém konci daleko od svých, daleko od domova. Měli by se omluvit všem těm, kdo jsou pochováni na čestném pohřebišti Rudoarmějců na pražských Olšanech. Na většině pomníčků je datum 9. května 1945. Bez těchto hrdinů by tady dnes nebyli ani ti, kdo je dnes zneuctívají,“ konstatuje v rozhovoru pro PL.cz bývalá poslankyně KSČM Marta Semelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš v televizním studiu „roztrhal“ ústavní žalobu na Zemana. A pak poslal jasný vzkaz všem občanům
Hostem první poprázdninové Partie FTV Prima byl předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Seděl ve studiu sám, bez politického oponenta, a naplno využil prostor, který se mu před televizními kamerami otevřel. Odsoudil ústavní žalobu na prezidenta republiky a sdělil Čechům, Moravanům a Slezanům, že si žijí jako v ráji. Vždyť u nás klesá kriminalita, rostou důchody a jsme sedmou nejbezpečnější zemí na světě. V pořadu si také postěžoval, že údajně bojuje s „českou auditní mafií“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kolem Koněva to stále vře: „Jsi vym*daná p*ča, smrdíš!“ Pavel Novotný se neudržel. Kolář má ochranku. A Pekarová burcuje: Jsme ve válce!
Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) se netají tím, že nemá rád sochu maršála Koněva. Poté, co se jeho městská část rozhodla pomník zakrýt plachtou, začal dostávat výhrůžky. Někteří mu hrozí dokonce fyzickou likvidací. Obdržel proto policejní ochranu. Kolářův postoj v této věci je předmětem ožehavých diskusí. Vyjádřili se k němu na sociální síti i někteří politici. Plnou podporu mu projevili například bývalý europoslanec Pavel Telička a 1. místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Naopak kritiku sklízí od Jiřího Ovčáčka, mluvčího prezidenta republiky. Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) se zase ostře pustil do aktivisty, jenž se snažil plachtu ze sochy sundat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Co se to děje v TOP 09, ptali jsme se bývalý místopředsedkyně. A ona nám poskytla tento „zakázaný“ text
ParlamentníListy.cz oslovily bývalou místopředsedkyni TOP 09 Jitku Chalánkovou, nyní nezávislou senátorku, k okomentování situace v její bývalé straně, ve které se schyluje k souboji o post předsedy. Senátorka řekla, že už je to historie a dění v topce sleduje jen zvenčí, nicméně poskytla PL svůj projev na Sněmu TOP 09 v listopadu 2017. "Domnívám se, že témata jsou stále aktuální," uvedla a dodala, že předseda topky Jiří Pospíšil zakázal umístění tohoto projevu na webových stránkách TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Teatrální plavba plachetnicí přes Atlantik? Fraška! Proč tu klimakonferenci neuspořádala přes počítač, udeřili na Gretu z Trikolóry
ROZHOVOR „Pamatuji si na tu euforii, když Petr Mach zakládal Svobodné. V začátku to vypadalo velmi nadějně, ODS se zmítala v ideologické krizi a mnozí jsme proto věřili, že ze Svobodných bude co nevidět nejsilnější pravicová strana. Jenže pak byla strana nepřátelsky převzata ultraliberály, kteří chtěli mj. přijímat migranty nebo zrušit institut manželství. Když už bylo jasné, že vývoj nepůjde zvrátit, odešel jsem se zhruba třetinou členů (odešel i zakladatel Petr Mach) a začali jsme usilovat o vybudování nové strany. Bylo nad slunce jasné, že jediná strana se šancí na úspěch bude ta s Václavem Klausem v čele,“ vysvětluje v rozhovoru pro PL bývalý předseda Svobodných v Libereckém kraji, nyní koordinátor Trikolóry na Jablonecku Jindřich Hradecký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Aktivistka Greta, sex s Dánem, prezervativ z ovčího střívka... Tyto obrázky pobouřily veřejnost
Pobouření na sociální síti Twitter vzbudil komiks z Reflexu se švédskou ekologickou aktivistkou Gretou Thunbergovou, která dala podnět pro vznik hnutí školních stávek pro klima (Fridays for Future). V něm je popsán její příběh o tom, jak přišla o svou „poctivost“ a jak neekologicky se zachovala při výběru sexuální ochrany. Pomyslnou třešničku na dortu pak v závěru představuje její matka, jež jí za její chování důsledně vyčiní. V následné živé diskusi se pak mezi veřejností strhly dohady, zda je správné zesměšňovat a sexualizovat takto mladou dívku, či nikoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Greta ve světě, Minář u nás! Docent Valenčík upozorňuje na významnou věc. Co u nich oslavuje mediální mainstream
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Nejen explozi nepochopitelné iracionality vytýká socialistům vysokoškolský pedagog docent Radim Valenčík. Ten také upozorňuje na oslavování „nedouctví“. „Všimněte si, že mediální mainstream vehementě podporuje lidi, kteří o sobě prohlašují, že se nebudou učit, aby mohli dělat vůdce, kteří povedou lidi k vyřešení problémů u nás (Minář) či ve světě (Gréta).“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nebyl podvod ani korupce, říká Babiš k Čapímu hnízdu. Věří, že žalobce stíhání zarazí
Premiér Andrej Babiš věří, že státní zástupce zastaví jeho stíhání v případu Čapí hnízdo. Je prasárna, že do toho zatáhli mé příbuzné, říká.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.9.2019 v 12:36, zobrazit podobné
Hongkong, dalajláma, Ujgurové, lidské orgány, Aj Wej-wej. Tohle se moc líbit nebude, ale máme hlas z Číny. Hovoří přímo tamní expert na lidská práva
ROZHOVOR Dalajláma je vůdcem svých otroků. Když se podíváte na jeho identitu, nemůžete jej pokládat za lidskoprávního bojovníka. To například sdělil ParlamentnímListům.cz ředitel Centra pro studium lidských práv na Nankchajské univerzitě a profesor Čchang Ťien. Západní společnost má podle něj mnoho svých problémů jako rasismus, propast mezi chudými a bohatými, ale i ovládání voleb a politických elit finančními skupinami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist