Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2022
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.525x, což odpovídá cca 79.572-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Debilové. Přepište listopad, ČT! Šméčko, Babiši. Čapí hnízdo rozpálilo umělce
„Pohaslá sluníčka, lítost nad eurosvazáky z Milionu chvilek či hlemýždí státní zástupci!“ I toto zaznělo v anketě ohledně zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše. Pro ParlamentníListy.cz promluvili několikanásobný bloger roku Ladislav Větvička, hudebník Petr Štěpánek, herec Michal Gulyáš, hudební producent Aleš Trdla, hudebník a senátor Ladislav Faktor, spisovatel Bruno Solařík i moderátor Slávek Boura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd připravuje na Noc vědců bohatý program
V České republice se 27. září 2019 uskuteční Noc vědců. Celoevropská vědecko-popularizační akce, která zapojuje veřejnost do inspirujícího prostředí vědy, se koná už po čtrnácté. Tématem letošního ročníku Noci vědců je Šetrně k planetě. Akademie věd ČR chystá pro veřejnost program ve svém sídle na Národní třídě v Praze i na dalších místech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení trestního stíhání Andreje Babiše v souvislosti s Čapím hnízdem se rozhodl v dnešním Nedělním ránu okomentovat oblíbený herec Ivan Vyskočil. Připomněl i lavičku Ferdinanda Vaňka, kterou před časem na počest Václava Havla odhalili právě na Praze 6. A stála nemalé peníze! Prozradil také, že se mu opět ozval dnes už bývalý kamarád, který mu před časem nabídl milion korun, pokud odmítne vyznamenání od prezidenta. A hezká slova herci rozhodně nenapsal! „Těch vulgarit, pohlavní údy létaly…,“ říká Ivan Vyskočil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Politicky motivovaný převrat na ERÚ?
Institut Aleny Vitáskové požádal premiéra Andreje Babiše a současně ministra průmyslu a obchodu Havlíčka o informace k personálním čistkám na ERÚ (změny v Radě ERÚ), které proběhly v srpnu letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová ztrhala portfolio Jourové: Evropské hodnoty? Na nich se s komunisticko-ekoteroristickou Evropskou komisí vůbec neshodnu
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Komentáře typu, že Evropská centrální banka pomáhá ekonomice, maskují stav věcí, říká Markéta Šichtařová. A Evropská komise by udělala nejlíp, kdyby portfolio Jourové zrušila. Jak ekonomka sama přiznává, s údajnými evropskými hodnotami, které má česká eurokomisařka hlídat, se s bruselskou komisí nedokáže vůbec ztotožnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Macinka: Klaus, Zeman, Srbsko a Kosovo
Václav Klaus uvítal vyjádření prezidenta Miloše Zemana týkající se sporného a unáhleného uznání Kosova českou vládou v roce 2008.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Doubrava (S.cz): Za Klause to nevadilo, ale Babiš měl být zločincem?
Pokrytci mezi politiky a politikáři dostali ohromnou ránu do nosu. Neboť státní zástupci rozhodli oficiálně, že Babiš je vinen jenom tím, že je liškou podšitou, všemi mastmi mazaný, a až po uši plný vtipné kaše, kterou uvařil již velkoekonom a bývalý
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ÚZSVM uhájil v soudním sporu částku převyšující 800 milionů korun
Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových uhájili v soudním sporu částku přesahující 800 milionů korun. Rozhodnutí soudu je nepravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Josef Středula: Podařilo se nám vyjednat velice dobrý výsledek růstu platů ve státní správě
Komentář na facebookovém profilu ke zvýšení platů ve veřejné sféře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Žaluji
V Česku se chystá zločin. Ohavnější, než jakýkoli jiný námi Čechy v historii spáchaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Draghiho „bazuce“ tleskají bankrotáři, Trump a levicoví politici
Komentář k rozhodnutí Evropské centrální banky dále razantně uvolnit měnové podmínky v eurozóně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Analytička Zlámalová k Čapímu hnízdu: Přichází velká chvíle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana
Analytička Lenka Zlámalová se rozepsala o „tvrdém debaklu žalobců“ v případu Andreje Babiše (ANO). Na serveru Echo24.cz píše o pátečních událostech, kdy bylo zastaveno trestní stíhání českého premiéra i členů jeho rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jen dědulové krmící holuby v parku?! Petr Hannig povstal na obranu seniorů
Bývalý prezidentský kandidát Petr Hannig se na svém blogu na serveru iDnes.cz rozlítil nad tím, že stát chce přitvrdit vůči řidičům seniorům. Proč se žádná z parlamentních stran proti takové nehoráznosti neohradila, ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Jsem rád, že Česká republika konečně nemá trestně stíhaného premiéra
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kdy budou státní zástupci nezávislí? Až nebudou ve funkci Bradáčová či Zeman, soudí bývalý hradní právník
Jsou čeští státní zástupci opravdu nezávislí? Někdejší hradní právník Pavel Hasenkopf prozradil, kdy podle jeho názoru budou skutečně nezávislí. Ten čas prý přijde, až nebude ve své funkci Lenka Bradáčová, Pavel Zeman, přesněji řečeno, až si všichni státní zástupci budou rovni a nebudou mezi nimi existovat vztahy nadřízenosti a podřízenosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Wagnerová vyslala od Moravce vážný vzkaz: Ukazuje-li se, že je ohrožena nezávislost justice, běžte do ulic!
Státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil stíhání všech osob v kauze Čapí hnízdo, včetně trestního stíhání předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Znamená to, že spravedlnost v Česku funguje, nebo za časů Babišovy vlády jen sedí v koutě a tiše pláče? V nedělních Otázkách Václava Moravce o tom diskutovali prezident stavovského spolku Unie státních zástupců Jan Lata, předseda Vrchního soudu v Praze Jaroslav Bureš a bývalá soudkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Chceme mít zdravotnictví na úrovni Západu, nebo Albánie? Profesor Pafko se špičkoval s ministrem Vojtěchem
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, expert ODS Petr Zimmermann a lékař Pavel Pafko. Je zdravotnictví těsně před zhroucením, jak tvrdí odbory? Profesor Pafko podotkl, že záleží na tom, jak se na to díváme. Pokud chceme zdravotnictví na úrovni Albánie, tak je v systému peněz dost. Ale pokud chceme zdravotnictví na úrovni USA, je jich málo. A Vojtěch se hned ohradil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Voliči rozhodli o novém složení jedenácti zastupitelstev
V deseti obcích a v jedné pražské městské části vybrali v sobotu voliči nové zastupitele. Volilo se tam, kde klesl počet zastupitelů pod zákonem stanovený počet nebo se zde zvolená zastupitelstva rozpadla. Volební účast dosáhla 56,79 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš osvobozen. Šli by Piráti do příští vlády s hnutím ANO? Ivan Bartoš řekl jasné slovo
Předseda Pirátů Ivan Bartoš v rozhovoru pro server DeníkN.cz velmi rázně řekl, že vytvářet blok proti Andreji Babišovi (ANO) je nesmysl. Zároveň také uvedl, že by šel společně se svou stranou do vlády s hnutím ANO jen ve chvíli, kdy by v něm nefiguroval právě Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zdroje blízké Hradu odhalují strategii Zemana. I vůči Babišovi. Toto zjistil Kmenta
O Čapím hnízdu a situaci kolem něj, stejně jako o premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a o prezidentovi Miloši Zemanovi se obsáhle rozepsal pro ReporterMagazin.cz reportér Jaroslav Kmenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Spisovatel: Rusofobie je dneska in. Kdo má čím menší díru do zadku, ten nejvíc ví, jak nás Rusové ohrožují. Nebo největší díru?
ROZHOVOR „Víte, co mě ale nadzvedává? Že se tvoří komise či co a její členové dohlížejí, zda náhodou nešíříme dezinformace, zda jsme politicky nebo rasově korektní, zda naše výrazové prostředky jsou v souladu s přesvědčením těch komisařů. Že na sociálních sítích dávají uživatelům za jejich názory zaracha. To se mně krutě nelíbí, že někdo razí jedinou správnou pravdu, kterou vnucuje ostatním, nebo se dokonce snaží oponenty ostrakizovat,“ říká spisovatel Jiří Kimla. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zapochyboval o tom, jak student svolává mnohatisícové demonstrace bez podpory a sponzora. Demonstruje se prý za to, že vyhrál volby někdo jiný, než se chtělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ramzer (ODS): Přeji dětem, aby byly ve škole spokojené a úspěšné
Prvňáčci byli přivítáni v obřadní síni frýdlantské radnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Vyšetřování Porošenka kvůli zneužívání moci
Národní antikorupční agentura Ukrajiny včera informovala o zahájení vyšetřování bývalého prezidenta Petro Porošenka a bývalého ministra zahraničí Pavla Klimkina. Podle neoficiálních informací je důvodem podezření ze zneužívání moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sametová revoluce se v roce 1989 prohnala i hornickým Sokolovem
Překotnému dění v listopadu 1989 se nevyhnul tehdy ani Sokolov. Občanské fórum zde vzniklo z iniciativy historika sokolovského muzea Ericha Kříže a jeho spolupracovníků, dalšími osobnostmi byli například Milan Pulkert, Jaromír Dvořák, Tomáš Kábrt nebo Jan Hadrava. Stovky lidí jim naslouchaly na náměstí Budovatelů nebo v evangelickém kostele. Méně známá je ale například skutečnost, že jako jedni z prvních si 22. listopadu pozvali několik představitelů strany a města na besedu studenti sokolovského gymnázia, popsal pro ČTK sokolovský historik a gymnaziální pedagog Vladimír Bružeňák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura předvídá, co rozpoutá v Evropě nová italská vláda bez Salviniho. Jde o migranty
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Ptám se, proč Evropská unie vyhlašuje dotační programy pro malé a střední firmy, když jakýkoliv miliardářský konglomerát může jakoukoliv firmu z holdingu vyvést a o dotaci požádat? Přitom je oproti malým firmám velice zvýhodněn, protože má obrovské finanční a administrativní nástroje pro vyřízení dotace,“ říká v rozhovoru předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Rozhodnutí státního zastupitelství v případu Čapí hnízdo o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše nezpochybňuje, ale nedostatky v dotačním systému Evropské unie označil za bezzubé a hloupé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Mašínové zabíjeli? V pořádku, potřebovali zbraně proti zločinnému komunismu, píše veterán Němec
Na plátna kin se dostane film o bratrech Mašínech, získal patnáctimilionovou dotaci od Státního fondu kinematografie. Jak se dalo očekávat, natáčení tohoto filmu vzbuzuje mnoho kontroverzí, stejně jako jeho hlavní hrdinové. Někteří považují bratry Mašíny za vrahy, jiní za hrdiny odboje, jako například bývalý velitel speciální protiteroristické jednotky Vojenské policie Lumír Němec. Ve svém komentáři vysvětlil, že bratři Mašínové si zaslouží naši úctu, jelikož bojovali proti zlu, zatímco ostatní klopili hlavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
STAN: Starostové pomáhají krajině
Málo vody nebo naopak nárazové deště s přívaly vody a krupobitím přidělávají starosti nejedné obci v Olomouckém kraji. Ucelený balíček, jak bojovat proti suchu představilo hnutí Starostové a nezávislí na začátku prázdnin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD
Jako každou neděli se i dnes premiér Andrej Babiš přihlásil se svým facebookovým hlášením „Čau lidi“, tentokrát se ve výčtu aktivit rozepsal také o zastavení svého trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo, utahoval si z Milionu chvilek, že se splnilo jejich přání. A pořádně se pustil také do exministra zdravotnictví Svatopluka Němečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Strom – přítel člověka
Startuje celonárodní iniciativa Sázíme budoucnost. Cílem projektu je do pěti let vysázet 10 milionů stromů mimo les. Za každého občana Česka jeden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
EU se rozpadá, tvrdí Bašta
Někdejší velvyslanec České republiky v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta soudí, že se pomalu rozpouští a rozpadá celá Evropská unie. Pokud se chceme podívat, co přijde dál, máme podle Bašty nahlédnout za ukrajinské hranice. Prý uvidíme velmi neveselý obrázek toho, co nás může čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Rusnok: Několik poznámek inspirovaných setkáním v Jackson Hole
I letos patřil předposlední srpnový víkend v Jackson Hole centrálním bankéřům. V resortu Jackson Lake Lodge, uprostřed národního parku Grand Teton ve státě Wyoming, se konal již 34. ročník sympozia o makroekonomickém vývoji v USA a ve světě, který tradičně pořádá Federal Reserve Bank of Kansas City.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Tourfilm se mění – CzechTourism podpoří snímky soutěžní sekce TourRegionFilm
Nejstarší mezinárodní festival filmů s cestovatelskou tématikou na světě Tourfilm mění podobu. Pořadatel, jímž je agentura CzechTourism, do budoucna finančně podpoří pouze soutěžní část a propagovat bude finálové snímky ze sekce TourRegionFilm, které lákají diváky do regionů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Umění kazí morálku a hyzdí zeměkouli
Vrchol moderny posunul umění do sociálního prostoru. Věžím ze slonoviny definitivně odzvonilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Vyrovnat se s Ruskem dneška nelze bořením symbolů tragického včerejška
Komentář na facebookovém profilu ke kauze sochy maršála Koněva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Tajná policie v demokracii
Vláda by měla s okamžitou platností odvolat z funkcí všechny státní zástupce, kteří se obrátili na Parlament se žádostí o posouzení činnosti některého občana. V demokratickém státě to výhradně činí soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Za komunistů jako voják tajně odvezl sochu a dosud se bál. Co skrýval 60 let, teď vidí všichni
Třiaosmdesátiletý agronom František Jelínek v padesátých letech tajně zachránil zbytky rozmlácené sochy Krista. Strach mu dovolil to prozradit až před dvěma lety. Se záchranou vzácné památky v Sudetech mimo jiné pomohla Nadace Občanského fóra. Skulptura připomíná lidem jizvy mezi Čechy a Němci, kteří odsud byli vyhnáni. Proč místní politik mluvil o „nenormálním“ činu? Kněz se rozhovořil, za co je potřeba se přimlouvat v této zemi. „Jednodušší je, když na sebe lidé střílí na dálku.“ Kdo je Jidášem současnosti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Chcete bydlet ve vlastním? Vláda radí - Pořiďte si stan
Mít vlastní domov, to je místo, po kterém všichni touží. V dnešní době bohužel platí to, že až polovina lidí mezi 20 až 30 lety, žijí s rodiči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Ministr kultury nehodlá ochránit ČR před cenzurou internetu
Ministr kultury Lubomír Zaorálek se nechce připojit k polské žalobě podané k Soudnímu dvoru EU ohledně směrnice o copyrightu. Uvedl to po interpelaci poslance Pirátů Ondřeje Profanta, který se dnes dotazoval jak ministra kultury Zaorálka, tak premiéra Andreje Babiše, který ovšem na jednání nedorazil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ kritizuje státní rozpočet, Ministerstvo financí se brání
Nejvyšší kontrolní úřad se domnívá, že státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti lety. Píše to server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Ochránci přírody a horolezci budou spolupracovat
Svými podpisy to při slavnostním otevření nové expozice o horolezectví v Muzeu Českého ráje stvrdili předseda ČHS Jan Bloudek a ředitel AOPK ČR František Pelc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj: Oprava stropu v kutnohorském dole si vyžádá přes šest milionů korun
Odstranění havarijního stavu stropu výstupní části starého dolu v Kutné Hoře, který je ve správě Českého muzea stříbra, p. o, vyjde na 6,193 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Obrovský pokrok, pochvaluje si Johnson čerstvé vyjednávání s EU o brexitu
Britský premiér Boris Johnson se domnívá, že Velká Británie udělala v jednáních s Evropskou unií obrovský pokrok. Píše to server Českénoviny.cz na základě rozhovoru v nedělníku Mail on Sunday.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vysoké Studnice přišly o smrkové lesy, tratí i jiné obce Vysočiny
Obec Vysoké Studnice na Jihlavsku už kvůli kůrovcové kalamitě přišla o smrkové lesy. Tvořily většinu rozlohy z celkových skoro 50 hektarů obecních lesů. Dřív přinášela těžba dřeva do obecního rozpočtu asi milion korun ročně, v dalších letech ale obec počítá se ztrátami kvůli zalesňování. ČTK to řekl starosta Jaroslav Vrána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): S tajným investičním plánem Evropu nedoženeme
V březnu jsem vyzval předsedu vlády Andreje Babiše, aby předložil slibovaný Národní investiční plán představený na tiskovce loni v listopadu. Místo rozdělování 3,5 bilionu korun podle tajného schématu bychom měli aktualizovat pravidla na novou úroveň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Setkání radních města Lovosice s vedením chomutovské správy ŘSD
Setkání radních města Lovosice s vedením chomutovské správy ŘSD přineslo řadu podnětů na zvýšení kvality provozu na komunikacích spravovaných ŘSD a na vylepšení problémových bezpečnostních prvků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Dotace státu nejen na zelenou energii zřejmě vzroste na 27 miliard
Výše příspěvku státu podporovaným zdrojům energie (POZE) má pro příští rok vzrůst na 27 miliard korun. Bude tak o 815 milionů korun vyšší než letos a v předešlých dvou letech. Vyplývá to z návrhu vládního nařízení, které bude kabinet v pondělí schvalovat. Materiál vypracovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Zbylou část ze zhruba šestačtyřicetimiliardové podpory, kterou nepokryje státní dotace, zaplatí převážně spotřebitelé, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti: Sněmovna přehlasovala senátní veto k EET, obrátíme se na Ústavní soud ČR
Poslanecká sněmovna v pátek schválila zavedení 3. a 4. vlny EET, když přehlasovala veto Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Prokop (TOP 09): Je Česká Lípa lepší místo pro život?
Projev na diskusní konferenci „Lepší místo pro život - Liberecký kraj“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Já chci, aby si studenti mohli vybrat. Buď maturovat z matematiky nebo z cizího jazyka
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) chce co nejrychleji poslat do Sněmovny návrh, který by studentům středních škol zachoval možnost volby mezi povinnou maturitou z matematiky nebo z cizího jazyka. Uvedl to dnes v pořadu Partie FTV Prima. Zdůraznil, že jeho záměrem není maturitu z matematiky zrušit, ale v první řadě zkvalitnit výuku tohoto předmětu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pozdvižení na pochodu pro rodinu: zúčastněné provokoval muž s přeškrtnutým křížem na tričku
REPORTÁŽ Je rodina máma, táta a děti, nebo spíš táta, táta a děti nebo máma, máma a děti? Zúčastnění kolem Pochodu pro rodinu a Aliance pro život paní Jochové mají jasno. I letos jejich akci podpořili někteří politici. Dorazilo i mnoho věřících. Ty provokoval muž důchodového věku s přeškrtnutým křížem na tričku a citáty Ježíše Krista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
NPÚ: Střechu věže Jakobínka zdobí plechová makovice
Osazením plechové ozdoby na vrcholek věže Jakobínka v Rožmberku nad Vltavou ve středu 11. září 2019 památkáři definitivně ukončili opravu její střechy. Makovice ukrývá i poselství pro budoucí generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD: Platy ve veřejné sféře porostou všem stejně o 1500 Kč
Sociální demokracie prosadila, aby se platy ve veřejné sféře zvedly všem o stejnou částku 1500 Kč. Koaliční rada se na tom shodla v pátek, stejně jako na zrušení nejnižší tarifní tabulky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Počet uchazečů v srpnu klesl, nezaměstnanost zůstala na 2,7 %
K 31. 8. 2019 evidoval Úřad práce ČR celkem 204 789 uchazečů o zaměstnání. To je o 331 méně než v červenci a o 25 710 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší srpnovou hodnotu od roku 1996, kdy bylo bez práce 162 970 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Československo patřívalo mezi nejúspěšnější země světa. Pojďme na to navázat
Komentář na facebookovém profilu k výročí smrti T. G. Masaryka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SSHR: Ukázka speciální techniky z českých rezerv ve Zbirohu
Ve středu 4. září se konala ukázka speciální techniky SSHR ve skladu HZS ČR ve Zbirohu. Jednalo se o sací bagr, který byl nedávno nasazen ve dvou složitých krizových situacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Koněv? Ovčáček ukázal prstem. A dotyčný drtivě odpověděl
Ředitel tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky Jiří Ovčáček rozzlobil Jakuba Jandu z Bezpečnostního centra Evropské hodnoty. Jde o Jandovy komentáře vztahující se k poškození kontroverzního pomníku maršála Koněva. Hradní mluvčí je glosuje tak, že pokud nebudou dopadeni pachatelé, jež pomník poškodili, posílí to spekulace s cílem vyvolat roztržku v česko-ruských vztazích. Ve své ironické reakci proto nyní naštvaný Janda udělal soupis všech problémů, za které nejspíše může také. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek: Zvítězili průměrní a podprůměrní
Komentář na facebookovém profilu ke zvýšení platů ve veřejné sféře všem o stejnou částku 1500 Kč
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
V Hongkongu znovu vyrazily do ulic tisíce lidí. Policie nasadila vodní děla
V čínském Hongkongu opět vyrazily do ulic desítky tisíc lidí, aby dali komunistické vládě najevo, že si přejí zachovat co největší míru svých svobod, jako jsou svoboda slova, svoboda shromažďování a tak dále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Povinné výdaje státu zřejmě vzrostou na 885 miliard. I kvůli EU
Povinné výdaje rozpočtu vyplývající ze zákonů a smluv, tzv. mandatorní výdaje, by měly příští rok stoupnout o 7,3 procenta na 885,1 miliardy korun. Vyplývá to z aktuálního návrhu rozpočtu, který bude v pondělí schvalovat vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Moderátor demonstrací 1989 v Plzni: komunisté se měli hned zakázat
Publicista a scenárista Miroslav Anton z Plzně, který spolumoderoval demonstrace na náměstí v listopadu 1989 a byl jedním ze zakladatelů Občanského fóra v Plzni, považuje za jednu z největších chyb po listopadu to, že hned v začátcích nebyla zakázána komunistická strana, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Nadjezd v Lysé se podařilo opravit dříve a levněji, než se plánovalo
Minulý týden byl oficiálně otevřený rekonstruovaný nadjezd nad frekventovanou železniční tratí v Lysé nad Labem. Šlo o jednu z nejvýznamnějších dopravně stavebních akcí v rámci Středočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Future Port Prague ukázal trendy budoucnosti
CzechInvest na festival přivezl vesmírný program a představil nadějné start-upy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Mistrovství republiky záchranných psů
Jerry ze Staré Výšiny, Baymee Yetti ze Schwarzenbergských strání a Argo von Schwabenitz – to jsou vítězové Mistrovství republiky záchranných psů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Slavnost zapalování Masarykovy vatry v Lánech je akce, která spojuje
Komentář na facebookovém profilu k tradiční slavnosti zapalování Masarykovy vatry v Lánech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Norma, která vznikne z diskuse, nikoliv diktátem
Komentář na facebookovém profilu k zákonu o soudních tlumočnících a překladatelích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra