Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.922x, což odpovídá cca 100.287-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

„Chce se mi zvracet. Něco tak tupého jsem už dlouho nečetl!“ Petr Žantovský nevěřícně hledí na text o Petru Pavlovi
TÝDEN V MÉDIÍCH Něco tak servilního a propagandisticky slabomyslného, jako je pokus Martina Fendrycha udělat ve svém komentáři z generála Petra Pavla toho pravého kandidáta na příštího prezidenta, nečetl Petr Žantovský více než třicet let. Naposledy snad o Vasilu Biľakovi nebo jiných prominentech předchozího režimu. Žasne nad tím, že autor onoho bezbřehého blábolu považuje za důležitou kvalifikaci pro funkci hlavy státu to, že kariérní komunista generál Pavel dokáže zabít rukou nebo že pochopil změnu a včas převlékl kabát. Nad předvolebním letákem, který je vydáván za komentář, se mu chce zvracet i proto, že si redaktor neodpustil kopnout do nynějšího prezidenta Miloše Zemana kvůli jeho zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Publicista sleduje vzrůstající agresivitu „klimatických pátečníků“. A už je prý jasno, o co jim jde skutečně
Stávkující davy klimatických pátečníků čítají už několik milionů. Úměrně s tím podle ekonoma a publicisty Jana Ference stoupá jejich agresivita. „Začíná být jasno, že skutečným cílem je změna společenského systému,“ píše ve svém komentáři v deníku MF DNES.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Členské státy EU vydaly první zprávu o hodnocení rizik sítí 5. generace
Členské státy EU ve spolupráci s Evropskou komisí a Evropskou agenturou pro kybernetickou bezpečnost (ENISA) vydaly zprávu o koordinovaném hodnocení rizik EU pro sítě 5. generace. Zpráva je prvním společným produktem reagujícím na požadavek českého premiéra Andreje Babiše na zasedání Evropské Rady letos v březnu. Česko jakožto iniciátor evropského přístupu k bezpečnosti sítí 5. generace  patří mezi vedoucí země tohoto projektu.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 12.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Hudebník Pospíšil ve varu: Karel Gott jako prominent režimu? To říkají ti, co nic nedokázali a závidí. A beztrestně rozkládají společnost
ROZHOVOR Hippokratova přísaha o etice pro novináře? Kdepak! Dnes se v médiích, „hlídacích psů demokracie“ převládá spíše heslo „koho chleba jíš, toho píseň zpívej“. Populární muzikant a propagátor národních písní, Josef Pospíšil, který se svým kolegou Josefem Dvořákem koncertuje jako duo „Veselí plzeňský Pepící,“ po celém světě v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvádí na adresu kritiků Karla Gotta, že „úspěch se v Čechách neodpouští“. V tom jsme raritou snad na celé zeměkouli. A přitom za každého propagátora češství, národovectví a vlastenectví, které najedete snad všude po planetě, jen u nás se na něj poněkud pozapomnělo, bychom měli být velmi vděční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kvůli „cigošům“ se Romové rozeštvali mezi sebou. Patrik Banga na pranýři, zastal se bílého „rasisty“. Sfoukli s tím i Gotta
„Chlapa, který se nebál říct, že podporuje Roma, jste odsoudili jako rasistu, protože řekl jedno slovo v televizi,“ vyčetl romský redaktor Patrik Banga svým soukmenovcům smršť nadávek, která se vyvalila na herce Romana Zacha. V pořadu totiž použil slovo „cigoši“. Padlo i jméno Karla Gotta. Do přestřelky se zapojila exmluvčí ministra pro lidská práva: Rozeštváváte! „Může to z nás udělat lepší lidi,“ zaznělo nečekaně vedle nesnášenlivých hrozeb proti „zasraným Čechům“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Poslední potlesk pro Karla Gotta! Podívejte se, jak probíhala zádušní mše v katedrále. Ale i co se mezitím dělo venku
REPORTÁŽ Obřad rozloučení s Karlem Gottem přivedl do svatovítské katedrály řadu významných osobností. Ti, kteří se tam nedostali, ale slovy herečky Jiřiny Bohdalové se „počítají mezi truchlící“, měli možnost celý obřad sledovat před katedrálou na velkoplošné obrazovce a na konci obřadu vzdát poctu rakvi a věnovat svému idolu poslední potlesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Wollner to nandal bossovi Agrofertu.“ Ostrá přestřelka mezi ČT a společností pokračuje
Před pár dny ParlamentníListy.cz uveřejnily otevřený dopis místopředsedy představenstva a výkonného ředitele společnosti Agrofert Josefa Mráze, který adresoval generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi. A to kvůli reportáži, kterou televize odvysílala pod názvem Dvojí metr v pořadu Reportéři ČT, a s jejímž obsahem nebyl vůbec spokojen. Reakce nyní přichází od šéfa Reportérů České televize Marka Wollnera, který se pustil do vysvětlování. Mráz podle něj mate veřejnost. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Marek Černoch brání „strejdu“ Gotta: Rejžek je hloupý člověk. Proč Husákovi neplivl do ksichtu on?! Řeší si mindráky
ROZHOVOR „Pro mě odešel člověk, kterého jsem měl rád, odešlo kus dětství a když jsem se dozvěděl o jeho smrti, proletěly mi hlavou vzpomínky. A věta…Loučím se, „strejdo“.“ Těmito slovy doprovodil politik a syn zpěváka Karla Černocha Marek odchod Karla Gotta, se kterým se v pátek rozloučily desítky tisíc fanoušků na pražském Žofíně. Dnes je kvůli úmrtí pěvecké legendy vyhlášen den státního smutku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Více peněz učitelům nezkvalitní výuku. Padly tvrdé argumenty k našemu školství
Platy učitelů podle prezidenta Pedagogické komory Radka Sárköziho nerostou slíbeným tempem, a proto komora podporuje pedagogickou pohotovost vyhlášenou školskými odbory. Ministr školství Robert Plaga (ANO) slíbil navýšení o 10 %, ale odbory dále trvají na původně slíbených 15 %. Podle komentátora serveru Echo24 Radka Holuba však samotné navyšování platů nepřispěje ke zkvalitnění školství, ale je třeba spíše řešit samotný školský systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Havel moc dobře věděl, koho propouští na svobodu!“ Okamura řádil u Xavera
Předseda SPD Tomio Okamura se v pořadu XTV.cz moderátora Luboše Xavera Veselého rozhorlil nad Evropskou unií. Podle jeho slov bychom měli vystoupit. Hovořil však také o exprezidentu Václavu Havlovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Paliativní péči trápí roztříštěnost. Dva tábory zatím nenašly společnou řeč
Na jednu stranu rychlý rozvoj, na druhou stranu vnitřní rozpolcenost, řada nedořešených otázek i nová témata, kterým je na místě věnovat pozornost – taková je aktuální situace na poli paliativní péče. V tuto chvíli by přitom oboru asi nejvíce prospělo to, aby spolu zástupci „paliativní“ a „hospicové“ větve našli společnou řeč, dohodli se na standardech péče a tom, kam by měl segment dále směřovat.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 12.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Armáda ČR: Do Mali zamíří další rotace vojáků, tentokrát je většina z Přáslavic
Širší škála úkolů, ale také vyšší teploty nebo třeba jedovatí živočichové čekají na vojáky 2. úkolového uskupení Armády ČR, kteří se v listopadu vydají do Mali. Minulý týden jednotka absolvovala ve Vyškově certifikační cvičení, které prověřilo, jak jsou na vyslání do Afriky připraveni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
FOTO Dusno na pražské magistrále. Ekoaktivisté se váleli na silnici. Policie udeřila
Magistrálu v Praze dnes zablokovali aktivisté, a to poté, co se přilepili na přechod. „Odstranit“ je museli policisté. Píší o tom Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Mladíček s tranzistorem, který pořád vyhrával. Lidé z vesničky, z níž Karel Gott vyšel a stal se legendou, vzpomínají na Mistra
REPORTÁŽ Bude místo posledního odpočinku Mistra Karla Gotta v jeho krajině mládí, v milované obci Újezd u Svatého Kříže, kde strávil v domě svých prarodičů, se svými rodiči a přáteli mnoho krásných chvil? Prý si to tak přál. Položí vesnice s necelými třemi stovkami „na lopatky“ Prahu nebo Plzeň v poslední soutěži našeho nejvýznamnějšího zpěváka, propagátora téhle malé zemičky uprostřed Evropy? Ve hře je hodně, vždyť rodinný hrob, ale samozřejmě i obec a okolí, včetně nedalekého města Radnice, mohou být místem pro cesty tisíců lidí z tuzemska, z okolních států, ale i ze zámoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Na zádušní mši za Gotta přichází první fanoušci
Druhá část loučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem pokračuje. Zádušní mše se uskuteční v Chrámu sv. Víta na Pražském hradě, sloužit ji bude pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka. Stejně jako v pátek mají dorazit desetitisíce lidí a akce si vyžádá některá omezení. Na sobotní den vláda vyhlásila státní smutek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
V Česku bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvatel
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok. Vychází z odhadů krajských koordinátorů a romských poradců. Dokument, který má ČTK k dispozici, by měla v pondělí projednat vláda. V roce 2015 bylo v ČR podle odborné analýzy 606 vyloučených lokalit s asi 115.000 obyvateli a v roce 2006 kolem 300 ghett s 80.000 obyvateli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Končící šéf strany Jiří Pospíšil byl zvolen předsedou pražské organizace TOP 09
Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.10.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Oldřichovský Špičák láká na pomníček dřevorubce i skalní vyhlídky
Výrazný, 724 metrů vysoký strmý vrchol s kovovými žebříky vedenými úzkým skalnatým kaňonem, který dominuje západní části Jizerských hor nad Oldřichovem v Hájích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
V Českém rozhlase bude pohodlně. Instituce nakoupila pohovku a křesla za 317.704 korun
Utrácení veřejnoprávní instituce? Jen si připomeňme dřívější smlouvy Českého rozhlasu, o kterých jsme informovali a máme je k dispozici. Zajištění obsluhy a cateringu při společenském setkání po zahajovacím koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu za 320 tisíc korun, catering na slavnostním otevření kavárny Českého rozhlasu za sto tisíc, na dalších sto vyšla živá muzika. Výzkum za 820 tisíc korun nebo třeba dárkové předměty v hodnotě 705 776 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Rozvoj průmyslové zóny není jen o výrobě aut
Vicepremiér vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček navštívil závod Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku. Během návštěvy automobilky se setkal s hejtmanem Jiřím Štěpánem, radním Václavem Řehořem a starosty přilehlých obcí, kterých se rozvíjející průmyslová zóna Solnice-Kvasiny dotýká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist