Jsou to islamisté, stříleli do civilistů. Známá novinářka sdělila fakta o protivnících Bašára Asada, vše je prý trochu jinak
Ve východní Ghoutě, která leží nedaleko Damašku, i nadále probíhají těžké boje. Podle informací zdejších povstalců jednotky prezidenta Bašára Asada používají zakázané bojové plyny. Známá novinářka Markéta Kutilová, která pro pořady ČT i další média mapuje situaci v Sýrii, nabízí na svém facebookovém profilu osobitý pohled na věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2018 v 14:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 26. 02. 2018

Související články

Rusové nesou vinu za smrt syrských civilistů, vypálil britský ministr obrany
Britský ministr obrany Michael Fallon si nebral servítky. Za smrt civilistů v Sýrii nesou podle jeho názoru odpovědnost Rusové, protože se v syrské občanské válce již delší čas angažují a skrze svůj vliv na syrského prezidenta Bašára Asada měli po celou dobu možnost konflikt ukončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mučení ve věznicích Bašára Asada: Je to strašlivé. Odpovědný je Putin
Lidskoprávní organizace Amnesty International odkryla světu děsivý příběh. Bohužel nejde o vymyšlenou hororovou povídku, ale strašlivou realitu poprav tisíců lidí v syrské vládní věznici Sajdanájá. Příběh až o 13 tisících zabitých odpůrců režimu Bašára Asada přinesla americká CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Jsou jiné priority než odchod al-Asada
Administrativa Baracka Obamy se příliš orientovala na sesazení Bašára al-Asada, řekla dnes americká velvyslankyně u OSN Nikki Haleyová. Podle jejího vyjádření v rámci snah o urovnání konfliktu už Washington nebude prioritně trvat na jeho odchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sýrie? Pojďme do Iráku. Píše se o masakru civilistů. Nechtějte vědět, kdo je má možná na svědomí
Zatímco většina západních médií kárá syrského prezidenta Asada za údajně „prokazatelné“ použití chemických zbraní v Sýrii, americký deník Los Angeles Times informuje o ničivém náletu západní koalice na Mosul, po kterém zůstalo nejméně 300 mrtvých z řad civilistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
V Sýrii proběhne chemický útok a hodí se to na Asada. Bílé přilby už prý jen čekají na stisknutí knoflíku, píše Tereza Spencerová
Analytička Tereza Spencerová vyrazila do Sýrie, aby se na vlastní oči přesvědčila, jak to může vypadat, když se chystá další útok proti povstalcům bojujícím s režimem diktátora Bašára Asada. Na místě zjistila následující...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kristián Chalupa: Trumpův úspěšný dvojboj. Jedním úderem ztrestal Asada a varoval Kim Čong-una
GLOSA. Donald Trump udělil tvrdou lekci režimu syrského prezidenta Bašára Asada. V souvislosti s nedávným chemickým útokem vládních syrských sil na město Chán Šajchún v provincii Idlib dal povel k odvetnému útoku střelami s plochou dráhou letu Tomahawk na leteckou základnu Šajrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ne, bomby ne, Donalde! Trump se těšil, jak si to u občanů USA vylepší útokem na Sýrii, ale je to jinak. Jsou zde čísla
Průzkumy veřejného mínění naznačují, že rozhodnutí Donalda Trumpa vytrestat syrského prezidenta Bašára Asada za údajný chemický útok si získalo těsnou nadpoloviční podporu voličů. Celkové hodnocení prezidenta však i nadále zůstává nízké. Další operace v Sýrii schvaluje jen mizivé procento Američanů, přičemž vojenské akce v zahraničí mají nyní jejich historicky nejnižší podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Velmi drsné varování z Izraele: Můžeme zabít Asada, pokud...
Na Blízkém východě se přiostřuje. Napětí mezi Sýrií a Íránem na jedné straně a Izraelem na straně druhé hrozí přerůst ve větší konflikt. Pokud by Írán zaútočil na Izrael ze syrského území, je židovský stát připraven zlikvidovat prezidenta Sýrie Bašára Asada. Alespoň to tak vidí izraelský ministr energetiky Yuval Steinitz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Arabové jsou u nás nešťastní, máme jiný způsob života. Sýrie, chemické útoky, podpora opozice? Je to jinak, informuje známá novinářka
Na webu Kupředu k minulosti se objevil druhý díl rozhovoru s novinářkou a dokumentaristkou Lenkou Klicperovou, která v rámci své profese procestovala Afghánistán, Irák i Sýrii. Když jde o migraci do Evropy, mělo se prý již dříve začít osvětou v zemích, odkud migranti pocházejí. „Pokud přijede Arab nebo Kurd z Blízkého východu, ze Sýrie a Iráku do Evropy, tak je tady nešťastný, protože se nedokáže adaptovat na náš způsob života, který je opravdu diametrálně odlišný,“ říká novinářka. A odhalila i něco o chemických zbraní v oblasti...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Válka v zastoupení
Uznávám, že je to dobrý nápad – válčit v zastoupení. Logický, ale značně nemorální. Vrcholem nemorálnosti je však skutečnost, že velmoci, které vojensky zastupují syrskou opozici, jsou ve skutečnosti jejími „ozbrojenými nádeníky“, kteří na své náklady a odpovědnost plní její cíl, a to zničit legální vládu Bašára Asada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist