KDU-ČSL: Mladí lidovci se chtějí více zapojit do veřejného života
V Brně se uskutečnil sjezd spolku Mladých lidovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2018 v 21:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 26. 02. 2018

Související články

Mladí lidovci: Zákon o majetkovém vyrovnání zajišťuje alespoň částečnou spravedlnost
Mladí lidovci vyzývají demokratické strany a apelují na svědomí všech poslanců, aby nepodpořili návrh komunistů na změnu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi, který má zdanit tzv. církevní restituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Evropský sbor solidarity - více příležitostí pro mladé lidi
Nový program nabídne mladým lidem více příležitostí k dobrovolnictví v neziskovém sektoru, včetně oblasti humanitární pomoci. Mladí lidé se budou moci zapojit do dobrovolnických činností v rámci EU i mimo ni. Zvláštní opatření na podporu mladých, kteří mají méně příležitostí (např. lidé se zdravotním postižením).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Lidovci chtějí vyšší slevy na dani a bonus při narození dítěte
Lidovci chtějí zvýšit slevu na dani pro pracující i na vyživované děti. Zároveň chtějí zavést daňové bonusy při narození dětí, řekl dnes na tiskové konferenci první místopředseda strany Marian Jurečka. Zákon, který chce KDU-ČSL předložit v dubnu, by podle Jurečky měl přispět ke zvýšení porodnosti v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jasná čísla: Babiš drtí, Okamura stoupá. TOP 09 stop. Lidovci stop. STAN také stop
Centrum pro výzkum veřejného mínění zveřejnilo nový průzkum. A příznivce hned tří stran nepotěší. STAN, lidovci a TOP 09 by se podle něj nedostali do Parlamentu. Babiš stále drží na 30 %. A ČSSD v něm má více, než jí dvoje minulé volby nadělily. Zato Trikolóra se nesetkala s důvěrou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lidovci chtějí zvýšit důchody matkám o 500 korun za každé narozené dítě
Lidovci chtějí zvýšit důchody ženám v závislosti na počtu dětí, které mají. Navrhují také dřívější odchod do důchodu v závislosti na počtu vychovaných dětí. Ženy jsou nyní sice za vychované děti při odchodu do důchodu zvýhodněné, u později narozených se ale rozdíly postupně snižují. Příslušný návrh zákona chtějí lidovci předložit v prvním pololetí, budou pro něj hledat podporu u ostatních stran ve Sněmovně, řekli dnes novinářům představitelé KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Clintonová se znovu hlásí o slovo: Chci pomoci lidem načerpat sílu
Bývala první dáma a neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová o sobě dává znovu vědět. Oznámila, že je připravena „vyjít z lesa“ a opět se zapojit do veřejného života. Chce pomoci spojit rozdělenou americkou společnost. Uvažuje také o tom, že bude kandidovat na starostku New Yorku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Musíme si pomáhat, shodli se lidovci a STAN
Lidovci a Starostové a nezávislí (STAN) chtějí ve sněmovně úzce spolupracovat a sdílet informace. Není vyloučeno ani to, že by společně usilovali o pozici místopředsedy dolní komory parlamentu, řekli dnes novinářům zástupci obou uskupení po prvním povolebním jednání. O společném postupu chtějí KDU-ČSL a STAN jednat i pro nadcházející senátní volby. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lidovci chtějí vyšší příplatky pro třídní a specializované učitele
Lidovečtí poslanci chtějí zvýšit příplatky třídním učitelům a pedagogům za specializované činnosti až na 3500 korun měsíčně. Novelu zákoníku práce, která příplatky upravuje, předložili Sněmovně. Zvýšení by přišlo státní rozpočet podle odhadu předkladatelů na více než dvě miliardy korun ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Lidé bez domova jako pomocníci výzkumu
K vědeckému poznání neobyčejného života lidí bez střechy nad hlavou je občas zapotřebí sáhnout i po netradičních metodách. Například na vlastní kůži okusit jejich způsob života, navázat s nimi vztahy a následně je aktivně do výzkumu zapojit – zapůjčit jim fotoaparát k zaznamenání všedního dne nebo GPS zařízení ke zmapování pohybu po městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mladí lidovci si pozvali na besedu ukrajinské experty: Výjimečné Porošenkovy reformy. Hlavně co ta paní z USA udělala se zdravotnictvím, to bylo úžasné
REPORTÁŽ Porošenko byl skvělý prezident a přinesl Ukrajině nejvíce reforem od rozpadu Sovětského svazu. Zvláště ministryně zdravotnictví, která přišla z USA, postavila rezort na nohy a ten je dokonce v zisku! Hrozí však napadení z Ruské federace, ale nemáme se čemu divit, když už nyní probíhá evropsko-ruský konflikt. Kdo ví, jaký oligarcha stojí za novým prezidentem Zelenským, možná, že dokonce někdo prokremelský. To zaznělo na besedě s ukrajinskými experty, kterou zorganizovali Mladí lidovci v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist