dTest: Facebook skrze bezpečnostní aplikaci sbírá osobní údaje uživatelů
Aplikace Onavo Protect – VPN Security společnosti Facebook slibuje lepší ochranu vašich osobních údajů. Jak však zjistila nizozemská spotřebitelská organizace Consumentenbond, jedná se o způsob, jak se naopak k citlivým informacím dostat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2018 v 22:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 26. 02. 2018

Související články

dTest: Naučte se chránit své osobní údaje hrou
Na internetu hrozí spotřebitelům nástrahy, které si mnohdy ani neuvědomují. Zneužití osobních údajů je přitom čím dál častější. Nezisková organizace dTest připravila ve spolupráci s Evropskou spotřebitelskou organizací BEUC online hru, která má zvýšit povědomí spotřebitelů o tom, jak chránit své osobní údaje na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Vaši internetovou identitu lze snadno koupit
Naprosto všechny vaše osobní údaje i s informacemi o vašich internetových aktivitách lze koupit na černém online trhu naprosto bez problémů. Je to cenově dostupné a podvodníkům se to vyplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Věrnostní programy bývají nevýhodné a zákazníky obírají o osobní údaje
Věrnostní systém Payback spotřebitelům nabízí jen malé slevy - jeho hlavním cílem je umožnit prodejcům sběr užitečných dat. O případu nás informovala rakouská spotřebitelská organizace VKI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Hlavní město Praha začne využívat aplikaci Záchranka pro rychlé varování občanů
Aplikace Záchranka, kterou má ve svých telefonech už 920 000 uživatelů a každodenně ji využívá k přivolání pomoci 50 lidí, přichází ve spolupráci s hlavním městem Prahou, Zdravotnickou záchrannou službou hlavního města Prahy a Nadací Vodafone s novým využitím tzv. push notifikací v aplikaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Jak je to s osobními údaji na internetu
Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Aplikace IDS IREDO se inovuje podle přání uživatelů
Již rok využívají cestující veřejnou dopravou ve východních Čech mobilní aplikaci IDS IREDO. Ta nyní přichází s několika inovacemi a připravuje se na podporu pro operační systém iOS od Applu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Podnět vůči společnosti Google podaný sdružením dTest
Úřad pro ochranu osobních údajů obdržel v polovině prosince 2018 podnět subjektu údajů, zastoupeného sdružením dTest, o.p.s., směřující vůči společnosti Google. Podnět se týká zejména zpracování osobních údajů v souvislosti s polohou uživatelů služeb této společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist