V Plzni dnes začínají Slavnosti svobody, na programu nechybí tradiční Convoy of Liberty
Dobovými vojenskými kempy a několika pietními akty začínají dnes v Plzni tradiční květnové Slavnosti svobody. Oslavy osvobození města americkou armádou na začátku května 1945 patří k největším připomínkám konce druhé světové války v Evropě. Na akce každoročně přijíždějí do Plzně desetitisíce návštěvníků. I letos, 74 let od konce války, přijedou američtí a belgičtí veteráni, kteří západ Čech na přelomu dubna a května osvobozovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 12:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 03. 05. 2019

Související články

V Plzni dnes začínají Slavnosti svobody, potrvají do neděle
V Plzni dnes začínají Slavnosti svobody, největší oslavy konce druhé světové války v ČR. Čtyřdenní oslavy vyvrcholí v neděli 6. května pietním aktem u památníku Díky, Ameriko! Dnes, v první den oslav osvobození města americkou armádou, radnice obnovený památník slavnostně odhalí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Zrzavecký: Obdivuji vitalitu veteránů, setkání s nimi je velmi emotivní
Oslavy 72. výročí osvobození americkou armádou se v Plzni uskuteční od pátku 5. do pondělí 8. května. Slavnosti svobody 2017 nabídnou řadu tradičních akcí, jako jsou vojenské dobové kempy, vzpomínkové akty, setkání s veterány, Convoy of Liberty, prezentace Armády České republiky a další, ale také mnoho atraktivních novinek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s akcí Convoy of Liberty
V pátek 26. dubna 2019 se v Praze uskuteční vzpomínková akce Convoy of Liberty. Mezi 8:00 a cca 14:00 hodinou projede po komunikacích v Praze 1, 2 a 5 kolona historických vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
V Plzni si připomínali osvobození Američany. Dorazil "konvoj svobody"
Centrum Plzně zaplnily v sobotu v rámci Slavností sovobody tisícíe lidí, kteří potleskem a vlajkami vítali konvoj více než dvou stovek kusů historické vojenské techniky Convoy of Liberty. Nechyběli ani američtí a belgičtí veteráni, kteří přijeli na čestných místech konvoje v autech vyzdobených šeříky. Tato připomínka osvobození Plzně americkou armádou v květnu 1945 je pro mnoho obyvatel města velmi významnou událostí, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
VoZP: Slavnosti svobody Plzeň 2017
I v letošním roce proběhly v Plzni a okolí tradiční oslavy osvobození americkou armádou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
České dráhy: Na tradiční pivní slavnosti vyrazí Plzeňský Chodovar Expres
České dráhy vypraví 18. srpna zvláštní vlak s názvem Plzeňský Chodovar Expres na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar. Spoj pojede ráno z hlavního nádraží v Plzni, přes Holýšov, Bor a Tachov do Chodové Plané. Zpět se vrací po osmé hodině večerní stejnou cestou do Plzně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kandidáti TOP 09 v Plzni zdůrazňovali význam svobody
Tradiční pivní oslavy Pilsner Fest v Plzni navštěvuje první místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek pravidelně. Nyní však jeho setkání a rozhovory s lidmi měly i předvolební význam. V debatách zdůrazňoval důležitost váhy hlasu každého voliče v prospěch svobody a demokracie. Jako lídra kandidátky TOP 09 v Plzeňském kraji přijeli Marka Ženíška podpořit také tři osobnosti TOP 09: senátor Tomáš Czernin, europoslanec Jiří Pospíšil a exministr zdravotnictví Leoš Heger.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtmani budou dnes v Plzni jednat například o opravách silnic
V Plzni se dnes večer uskuteční zasedání Rady Asociace krajů. Na programu jednání hejtmanů a primátora Prahy je mimo jiné sociální oblast a doprava, věnovat se budou i střednímu školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
České dráhy: Historický motorový vůz zamíří na Kyselské slavnosti
Zvláštní vlak vypraví České dráhy na tradiční Kyselské slavnosti, které se letos konají v sobotu 26. května. Vlak pojede z Chomutova do Vojkovic nad Ohří a do obce Kyselka po vlečce firmy Mattoni, po níž běžně osobní vlaky nejezdí. V cílové stanici, kde se slavnosti konají, je připravený bohatý program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Centrum na podporu integrace cizinců pro Plzeňský kraj se zúčastnilo letního festivalu Živá ulice
Tradiční arabská baklava, madagaskarské koblížky, syrská samosa, gruzínské sýrové placky chačapuri, vietnamské závitky a další speciality světové kuchyně, to vše mohli návštěvníci slavnosti Babylon na plotně ochutnat v rámci oblíbeného festivalu Živá ulice v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist