Ivo Budil: Milionchvilkaři jsou nepřátelé demokracie. Obstojíme dnes?
Levicový liberalismus likviduje demokracii ovládnutím médií, školství a veřejného prostoru netolerantním ideologickým aktivismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 11:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 04. 06. 2019

Související články

Novinář Kaiser ukázal, kdo jsou nepřátelé české demokracie. Spoustu kolegů tím asi rozčílí
Zhruba dvě stovky českých aktivistů v neděli na shromáždění v Praze vyzvaly magistrát hlavního města, aby bezodkladně vyhlásil stav klimatické nouze. Nedělní demonstranti v Praze podle komentátora Daniela Kaisera už čtvrt roku opičím způsobem napodobují panikářské hnutí, které se v posledních měsících objevilo v západní Evropě. Ve svém komentáři s tím souvisejícím, který Kaiser nazval „Nepřátelé české demokracie – a tentokrát ani Babiš, ani Zeman“, se na serveru Echo24 tomuto tématu podrobněji věnuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Klaus na akci AfD: Evropa je ve válce. Naši nepřátelé jsou Merkelová, Schulz, migrace či homosexualismus
Bez přehánění je dnes možné mluvit o válce v Evropě, je přesvědčen bývalý český prezident Václav Klaus, podle něhož na jedné straně konfliktu stojí svoboda, demokracie nebo tradiční rodina, a na té druhé politická korektnost, multikulturalismus nebo šéfka německé vlády Angela Merkelová (CDU). Klaus to řekl na předvolební akci Alternativy pro Německo (AfD) v Hofheimu, který leží nedaleko Frankfurtu nad Mohanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ivo Budil: Týdeník Euro dezinformoval o Vlasteneckém setkání v Příčovech
Svým založením se nejvíce blížím sociálnímu konzervatismu. Zároveň se hlásím k ideálům demokracie, svobody a humanismu. Jakékoliv spojování s ultrapravicovými silami rozhodně odmítám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Uznávaný profesor Ivo Budil: Dehonestování či veřejné zpochybňování mentálního stavu toho, kdo volil Zemana, Babiše, SPD či Piráty, vážně narušuje ducha demokracie. ČT a rozhlas? Odsouzeny k zániku
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI Mezi světovými válkami jsme patřili průmyslově k jedné z nejrozvinutějších zemí světa. Reinkarnace Škodů či Kolbenů se však po sametové revoluci nepovedla. Že jsme předstihli část jižní Evropy a míříme k Itálii, také není na velké chlubení. U nás odsuzovaná státní hospodářská politika a ochrana vnitřního trhu dokazuje ve světě, že má výsledky, naši tvůrci ekonomické reformy podlehli fascinaci neoliberalismu. To mj. uvádí světoznámý filozof, profesor Ivo Budil v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Liberální fašismus, svět jako z Orwella. Vůdci, kterým se naši vnuci budou smát. A po úpadkové demokracii přichází vláda barbarů, prorokuje akademik Budil
Jsme nebezpečnější a smrtonosnější predátoři než naši pravěcí předchůdci. V exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uznávaný docent Ivo Budil, profesor pražské Metropolitní univerzity, hovoří o „ztracené dekádě“ v čase funkčního období Baracka Obamy. Komičnost označení německé kancléřky „vůdkyní svobodného světa“ je podle něj tak paradoxní, že to snad „ocení“ až příští generace. Co můžeme čekat jiného, než že z frustrovaného Turecka, které podepsalo asociační dohodu s EU již v roce 1964, se virus islamismu rozšíří, a to právě díky směsici evropské kulturní arogance a geopolitického amatérismu. Můžeme očekávat, že naše úpadková forma nepřímé demokracie se změní v nadvládu oligarchie, období „velkého vůdce“, teokracie či invaze barbarů, jak to již známe z historie. Chybějí politické vzory a příklady. A tak profesor Budil doporučuje ignorovat většinu médií, nesledovat televizi a raději si přečíst dobrou knihu, protože ty ještě naštěstí stále vycházejí…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Hink: Ne z nenávisti, ale z lásky musíme zabíjet nepřátele
Hrdinové minulosti, kteří dokázali ubránit svou zem, nezabíjeli z nenávisti nepřátele, které měli před sebou, ale zabíjeli z lásky ke všemu, co měli za zády. Své rodiny, blízké, národ a vlast. Čeká nás opět náboženská válka?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Profesor: Kdo nesouhlasí, je za xenofoba, fašistu, ruského švába či nepřítele Evropy. Neuznat výsledky voleb je pubertální. ČT a rozhlas jsou mi lhostejné
ROZHOVOR „Každá strana, která chce uspět, musí být populistická,“ uvádí v úvodu rozhovoru pro ParlamentníListy.cz světově uznávaný filozof, politolog, profesor Metropolitní univerzity v Praze Ivo Budil. Každý, kdo nesouhlasí, je establishmentem a mainstreamovými médii onálepkován za xenofoba, fašistu, ruského švába či nepřítele Evropy. V EU neexistuje morální autorita, v počtu souzených vrcholných politiků citelně pokulháváme za „baštami demokracie“, jako jsou Francie nebo Itálie. Nebereme si příklad z Finska, Irska, které se z chudoby a rozvratu pozvedly k nebývalé prosperitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ivo Budil: Jsou Le Penová a Macron jen přechodné figury?
Překvapivý úspěch strany Evropa, Ekologie – Zelení, která se v eurovolbách umístila na třetím místě, vypovídá o „germanizaci“ myšlení části francouzské veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist