Hrozí migrační krize. Obrovská vlna. Jako 2015, píší noviny
V roce 2015 přes Řecko do EU mířily stovky tisíc žadatelů o azyl. Od té doby sice migrační krize notně zeslábla, jenže podle středeční MF Dnes teď hrozí, že se přes Řecko může opět vrátit v plné síle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 09:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Migrační vlna ještě zdaleka nekončí. Do Evropy se prý brzy chystají miliony Afričanů
Migrace se sice v loňském roce v porovnání s roky 2015 a 2016 snížila, ale pravděpodobně jde jen o „ticho před bouří“. Americký think-tank Pew Research Center s odkazem na své průzkumy i data Eurostatu předpovídá, že kontinent čeká další migrační vlna z Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Novinář Doležal se zhrozil nad údaji z Německa k uprchlíkům: Jsem zvědav, jestli se dočkáme reakce ze sluníčkového tábora
Německá media ještě před koncem roku informovala o tom, jak se integrují imigranti, kteří do země dorazili především v roce 2015 ve velké migrační vlně. Čísla, která byla zveřejněna německými úřady, jsou však otřesná. Obrovská skupina imigrantů v Německu žije za peníze německých daňových poplatníků. „Imigrační vlna z roku 2015 rozštípla společnost na dvě vzájemně neslučitelné poloviny a nejedná se jen o český fenomén,“ napsal novinář Jiří X. Doležal v textu pro Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ve Vídni se raději vyhýbejte nemocnicím, píší nejčtenější rakouské noviny. Agresivní skupiny nespokojených imigrantů klidně zaútočí i nožem
Bezpečnost ve vídeňských nemocnicích se v důsledku migrační krize značně snížila. Tvrdí to aspoň nejčtenější deník v zemi Kronen Zeitung na základě výpovědi zaměstnance Wilhelminenspital Heinricha Schneidera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Budoucí pohled na evropskou migrační krizi z hlediska ekonomiky
V poslední dekádě Evropa přijala více než 5 miliónů migrantů. Jejich příliv se až do roku 2015 zvyšoval. Tehdy dosáhl maxima a začal klesat. Podle údajů serveru EuroZprávy.cz se počet lidí překračujících hranice snížil o 89% a v roce 2018 už jich bylo pouze asi 113 tisíc. Evropská komise oznamuje konec migrační krize šmahem a s takovou lehkostí, jako by se nikdy vlastně nestala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ubytování na faře. Rybářská celebrita. Noviny píší o tom, jak církev rozjede podnikání
Římskokatolická církev na jihu Čech chce finanční zdroje na svou činnost získávat z lukrativní oblasti turistiky. Kromě pronájmů far půjde i o zážitkové akce. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš si to s Ondráčkem podělal u KSČM. Má problém, píší noviny
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes setká s šéfem komunistů Vojtěchem Filipem, aby mu vysvětlil, proč požaduje odvolání Zdeňka Ondráčka z funkce předsedy sněmovní komise pro kontrolu GIBS. Píší to Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Reformujme EU, dle nášich představ!
Současná EU zažívá krizi Nic nového, EU je v krizi už téměř deset let. Nejprve to bylo krize realitní a bankovní, pak eurokrize, dluhová krize, migrační krize a teď krize získala úderný název - Brexit. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 30.3.2017 v 16:40, zobrazit podobné
Býval poslancem a hejtmanem. Teď mu hrozí vězení, píší noviny o Jiřím Šulcovi
Býval poslancem za ODS. Hejtmanem Ústeckého kraje. Dnes je v invalidním důchodu, na krku má nepravomocný rozsudek v jedné trestní kauze. A také je obviněn, že pomohl dosadit do čela dotačního úřadu svého známého. Řeč je o Jiřím Šulcovi. Informují o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Omračující proměna Německa od migrační krize: Nárůst četnosti vražd o stovky procent. A nejen to, varuje politik
Někdejší rakouský vicekancléř a bývalý dlouholetý předseda Svobodné strany Rakouska Heinz-Christian Strache se rozhodl lidem ukázat varovně vypadající čísla, která ukazují, že v Německu na federální úrovni zaznamenali v roce 2014 asi 122 vražd, zatímco v roce 2018 to bylo 430 vražd. První číslo pochází z časů před startem masivní migrační krize, druhé ukazuje stav pár let po vrcholu migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Krotký: Zvládlo Česko apokalypsu? Jak obstála média v době migrační krize
V roce 2015 vypukla „uprchlická krize“, která vyústila v příchod milionu uprchlíků z Blízkého východu do Evropy. Hlavním prostředníkem v informování o migračním dění byla pochopitelně média, jež měla vliv na formování postojů široké veřejnosti. Autor tohoto textu provedl obsahovou analýzu dvou nejčtenějších českých deníků, a to Blesku a MF DNES.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist