FNUSA: Registr pacientů s mrtvicí pronikne do dalších zemí
Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně prezentovalo v Praze sedmi nově nastupujícím českým velvyslancům unikátní mezinárodní registr RES-Q (www.qualityregistry.eu), který pomáhá zlepšit kvalitu péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou. Cílem je rozšířit platformu RES-Q do dalších zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 11:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

FNUSA: Seminář na téma rakovina prostaty s pacienty i s lékaři
Urologické oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA) se rozhodlo ve spolupráci se sdružením pacientů PROSTAK, o.p.s., uspořádat setkání pacientů a lékařů s názvem „Mám rakovinu prostaty, co dál?“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
FNUSA: Osvětová akce naučí veřejnost rozpoznávat mozkovou mrtvici
Jak rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody, jak na ně reagovat a jak se proti mrtvici preventivně chránit. To je cílem osvětové akce, kterou při příležitosti Světového dne cévní mozkové příhody pořádá Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC). První patro brněnského Obchodního centra Letmo bude v pondělí od 10. do 19. hodin sloužit jako informační místo, kde se mohou návštěvníci nechat i zdarma vyšetřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Centrem Brna projde Smajlíkový pochod proti mozkové mrtvici
V centru Brna se v úterý dopoledne uskuteční tzv. Smajlíkový pochod proti mozkové mrtvici. Průvod odstartuje v 11. hodin u vchodu Leitnerova Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, končit pak bude na Mendlově náměstí. Cílem dvouhodinového pochodu, během kterého účastníci projdou centrem města, bude informovat kolemjdoucí o mrtvici a především správné reakci na její příznaky. Součástí osvětové akce bude i odpolední interaktivní přednáška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
FNUSA: Ondřej Volný získal prestižní ocenění
Nová metoda zobrazení mozku pomůže rychleji odhalit mrtvici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
FNUSA: FAST běh i program HOBIT startují již v září
Žáci si potřetí prověří svou reakci na mrtvici a infarkt, senioři získají informace na přednáškách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Uprchlíci, kteří falšují doklady, nemají právo na azyl
Je to alarmující zjištění, že až 200 000 lidí ročně pronikne do zemí Evropské unie na falešné doklady. Jsem rád, že europoslanec Tomáš Zdechovský na tento velmi vážný problém upozornil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
FNUSA: Brňané na preventivní akci načerpají informace o mrtvici a otestují si zdravotní stav
Jak předejít mrtvičce a zda je tělo a mozek v kondici, mohou zjistit poslední říjnové pondělí lidé v Brně. I letos se uskuteční osvětová akce, kterou při příležitosti Světového dne cévní mozkové příhody pořádá Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, a to v pondělí 29. října od 8 do 14 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Brňané na preventivní akci načerpají informace o mrtvici a otestují si zdravotní stav
Jak předejít mrtvičce a zda je tělo a mozek v kondici, mohou zjistit poslední říjnové pondělí lidé v Brně. I letos se uskuteční osvětová akce, kterou při příležitosti Světového dne cévní mozkové příhody pořádá Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, a to v pondělí 29. října od 8 do 14 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petice proti zpoplatňování zdravotní péče a zvyšování spoluúčasti pacientů
My, občané České republiky, jsme znepokojeni záměrem zpoplatnit zdravotní péči a zvyšovat spoluúčast pacientů, který vyhlásili političtí představitelé ANO, ODS , TOP 09 a některých dalších stran a hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
FNUSA: Brněnské mezinárodní centrum se rozrostlo o pět výzkumných týmů. Zaměří se na výzkum buněk a srdce
Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) rozšířilo své vědecké portfolio o pět nových výzkumných týmů. Dva z nich se v rámci základního výzkumu zaměří na zkoumání buněk, tři zbylé na kardiologický výzkum - na diagnostiku srdečních onemocnění pomocí nejnovějších zobrazovacích technik, na samotný výzkum nových zobrazovacích metod a také na zkoumání tzv. kriticky nemocných pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist