Co bude paní Jourová dělat? To bude jezdit po Evropě se zdviženým prstíkem? Zahradil se s tím v rozhlase nepáral
Moderátorka Marie Bastlová v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu přivítala europoslance ODS Jana Zahradila. Jen co usedl do křesla pro hosta, spustil kanonádu namířenou na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) a eurokomisařku Věru Jourovou. Jourová má v komisi Ursuly von der Leyenové dohlížet na fungování právního státu a bude pečovat o evropské hodnoty. Podle Jana Zahradila je tento výsledek totálním selháním Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 19:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 10. 09. 2019

Související články

Zahradil: Jourovou budou všichni nesnášet. A nás s ní. Z EU se řítí něco, co nedokážeme odhadnout
„Vůbec nevím, co bude paní Jourová v této funkci dělat. Bude jezdit se vztyčeným prstíkem po Evropě a nabádat premiéry, aby udělali to či ono? Pokud ano, za chvíli ji budou všichni nesnášet. A Českou republiku s ní. Včetně českého premiéra,“ komentuje resort, který byl přidělen české zástupkyni v Evropské komisi, dlouholetý eurospolanec ODS a předseda celoevropské frakce Evropských konzervativců a reformistů Jan Zahradil. ParlamentnímListům.cz též svěřil své obavy z tzv. „evropského zeleného údělu“ a vysmál se komentátorům Bakalova vydavatelství Economia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Zahradil: Hysterické reakce na jakoukoliv kritiku ČT známe už od dob televizní krize. Hned se volá o ohrožení svobody slova. Nic takového nevidím
ROZHOVOR „Itálie je první z velkých evropských zemí (třetí nejsilnější ekonomika EU), kde viditelně ve volbách zvítězily euroskeptické či eurokritické síly. Pokud na to bude evropský establishment reagovat jako vždy – tedy že potřebujeme ještě ‚více Evropy‘ – napětí bude jen narůstat. Je třeba opustit sny o federální Evropě,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslanec Jan Zahradil (ODS). „Pro nás to znamená jediné: nepouštět se do dalších politických experimentů pod vedením paní Merkelové a pana Macrona, nevstupovat do jejich ‚tvrdého jádra‘ EU, zůstat mimo eurozónu,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Začne paní Jourová řešit porušování demokracie ve Francii a Španělsku? Těžko, obává se Tomáš Zdechovský. Bude to reprezentativní funkce
ROZHOVOR Bude Věra Jourová politickou komisařkou EU? A vrazí tím klín do jednoty Visegrádské skupiny? Tomáš Zdechovský, jenž v druhém europoslaneckém období již patří ke zkušenějším českých zástupcům v evropském parlamentním tělese, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří také o Evropském soudu pro lidská práva, který konečně klepl přes prsty Norsko za jeho praxi zabavování dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Jourová je jen poslušným kolečkem v mocenské mašinerii Evropské komise
Podle europoslance za ODS Jana Zahradila je důležité, jak bude český zástupce v Evropské komisi čelit opatřením, která mohou snížit konkurenceschopnost ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jourová a ti další. Seznamte se se sedmadvacítkou, která bude vládnout Unii
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová představila svůj tým komisařů. Věra Jourová dostala na starost dohled nad naplňováním hodnot Evropské unie a transparentnost. Bude zároveň i místopředsedkyní nové evropské „vlády“, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jourová – šéfka cenzury EU! udeřil Zahradil. A oslovil Babiše
Zatímco předseda vlády Andrej Babiš (ANO má radost z toho, že by se Věra Jourová mohla stát místopředsedkyní Evropské komise a dohlížet na to, zda jednotlivé členské státy skutečně ctí právní stát, europoslanec Jan Zahradil bije na poplach. Varuje, že by se z Jourové mohla v podstatě stát komisařka pro cenzuru, ale fakticky by její pozice byla velmi slabá a neměla by vliv na žádnou z oblastí, která je po Českou republiku důležitá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Kupon na pražskou MHD může být na splátky
Metro bude jezdit o víkendu častěji, studenti by mohli jezdit za korunu denně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Z propadlých hlasů bude nejvíc profitovat Bureš
Jan Zahradil na Facebooku k volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Paní Vášáryová opět maká ze všech sil, aby české veřejnosti EU ještě více znechutila
Jan Zahradil na Facebooku k dnešním Otázkám Václava Moravce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist