Maláčová: Voliči se k ČSSD vrátí. Třeba důchodci
Hostem úterního Duelu Jaromíra Soukupa, odvysílaném na TV Barrandov, byla místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Maláčová hovořila o atmosféře ve vládě, ta prý není ideální, rozhodně prý však nedosáhla nějaké kritické úrovně, a to ani po nedávné vládní krizi, ze které pak nejvíce obviňuje premiéra Andreje Babiše. Za nejdůležitější poslání současné vlády Maláčová označuje potřebu růstu důchodů a minimální mzdy, tu by ráda zvýšila po vzoru Slovenska až na úroveň 14 800 korun. Navýšení důchodů a mezd prý ovšem bude ještě dosti nelehké. „Víte, co jsem musela ve Sněmovně poslouchat?“ podotýká ministryně k aktuálnímu navýšení penzí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2019 v 09:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 11. 09. 2019

Související články

Zvýšení existenčního minima od ledna Maláčová neprosadila
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) neuspěla dnes s požadavkem zvýšit od ledna životní a existenční minimum o 380 korun. Vláda projednávání bodu přerušila, vrátí se k němu v lednu, sdělila ministryně ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Problematiku rovnosti žen a mužů je třeba neustále připomínat
Jana Maláčová vede v New Yorku českou delegaci na 63. zasedání Komise OSN pro postavení žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ekonomický expert ČSSD: Z exekucí se stal byznys s chudobou. Důchodci a postižení na oddlužení nedosáhnou
ROZHOVOR Ekonomický expert ČSSD a člen představenstva Masarykovy demokratické akademie Michal Pícl se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil na téma exekucí v Česku. Podle údajů neziskové organizace Otevřená společnost má alespoň jednu exekuci 863 tisíc lidí. Některé skupiny, jako třeba důchodci nebo velmi mladí dospělí, se z dluhové pasti dostávají jen velice těžko. Z chudoby se pro některé bezcharakterní skupiny stal byznys, varuje Pícl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Musí pracovat, musí se mýt... Maláčová navštívila romské lokality. A začalo veselo
Místopředsedkyně ČSSD a šéfka resortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová má obavy, že ve vyloučených lokalitách je situace tak zlá, že není daleko k tomu, aby tam došlo k výbuchu. Na sociálních sítích v reakci zaznělo, že ČSSD už šest let vládne, takže Maláčová na této situaci nese vinu. Totéž se dá údajně říct i o neziskových organizacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Krize ČSSD: Maláčová chce povinnou školní docházku do 18 let!
Jana Maláčová, která aspiruje na místopředsedkyni ČSSD, přichází s nápadem uzákonit povinnou školní docházku do 18 let. Ministr školství Robert Plaga se „diví“. Já ne, ČSSD už skutečně neví co dělat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 5.12.2018 v 10:40, zobrazit podobné
Pozor, paní Maláčová. Schillerová se prý na vás možná vykašle a domluví s opozicí
Ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová a ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová se spolu pustily do další bitvy. Tentokrát o to, zda se posune věková hranice odchodu do důchodu. Zatímco Maláčová trvá na udržení hranice 65 let, Schillerová chce tuto hranici prolomit. A hrozí Maláčové, že se na prolomení dohodne třeba i s opozicí. Piráti už ostatně dali najevo, že by nebyli proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Chudoba s ženskou tváří bohužel existuje i u nás
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) včera v Poslanecké sněmovně představili navrhovaná opatření, která mají za cíl zmírnit nerovnosti v odměňování žen a mužů a řešit situaci v oblasti nižších důchodů žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Vedení resortu je kompletní
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) jmenovala dva nové náměstky s oficiálním uvedením do funkce k 1. červnu 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Maláčová se zlobí na kolegyni: Chlubí se zvýšením minimální mzdy, přitom byla proti
Ministryně za ČSSD Jana Maláčová nepřímo vzkazuje dalším členům vlády, aby si nepřivlastňovali navyšování peněz, které prosazovala ona.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 2.1.2019 v 19:36, zobrazit podobné
Maláčová se zlobí na kolegyni: Chlubí se zvýšením minimální mzdy, přitom byla proti
Ministryně za ČSSD Jana Maláčová nepřímo vzkazuje dalším členům vlády, aby si nepřivlastňovali navyšování peněz, které prosazovala ona.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.1.2019 v 11:36, zobrazit podobné
TOPlist