Odbory budou v pátek rozhodovat o stávce ve školách kvůli platům
Vedení školských odborů se kvůli zvýšení platů učitelů chystá v pátek jednat o případném vyhlášení stávky ve školách. ČTK to sdělil odborový předák František Dobšík. Odboráři nesouhlasí s návrhem ministra školství Roberta Plagy (ANO), aby z desetiprocentního přidání všichni pedagogové dostali 2 700 korun do základu výdělku a zbývajících v průměru 900 korun se rozdělilo na odměny. Odbory žádají vše do tarifů. Od 24. října jsou ve stávkové pohotovosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 19:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 09. 10. 2019

Související články

Dopravní odbory chtějí jednat jen do 15. března, pak hrozí stávka
Dopravní odbory daly kvůli mzdám řidičů autobusů vládě, krajům a zaměstnavatelům ultimátum. Do 15. března budou jednat, poté jsou připraveny vyhlásit stávku. Novinářům to po dnešním jednání předsednictva Odborového svazu dopravy (OSD) řekl předseda svazu Luboš Pomajbík. Kvůli platům šoférů se dnes sejde s předsedkyní Asociace krajů Janou Vildumetzovou (ANO). Zároveň dnes požádal o schůzku premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dopravní odbory vyzvaly ke stávce řidičů autobusů
Vedení dopravních odborů dnes vyzvalo ke stávce kvůli mzdám řidičů linkových autobusů. Řidiči v některých krajích zatím nedostali přidáno podle schváleného nařízení vlády. Rozsah stávky a přesné datum oznámí odbory s třídenním předstihem. Po jednání předsednictva Odborového svazu dopravy (OSD) to novinářům řekl jeho předseda Luboš Pomajbík. Problémy podle něho přetrvávají v Ústeckém, Pardubickém, Jihomoravském kraji a v Kraji Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Odbory jednají o stávce, spokojeny se mzdami šoférů nejsou
Jednání o případné stávce v dopravě jsou náročná, předsednictvo Odborového svazu dopravy (OSD) vyhodnocuje situaci v každém kraji, a ty se od sebe různí. Během přestávky v jednání odborářů to novinářům řekl předseda OSD Luboš Pomajbík. Ke spokojenosti s výší mezd šoférů ale není důvod, dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
V Moravskoslezském kraji může volit téměř milion voličů
Komunálních voleb se bude moci v pátek a v sobotu 5. a 6. října zúčastnit téměř milion občanů Moravskoslezského kraje. Volit budou v 1307 volebních okrscích, které se otevřou v pátek ve 14 hodin. V částech Opavska, Ostravska a Karvinska budou voliči zároveň s novými obecními zastupiteli rozhodovat i o třech nových senátorech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kraje a Svaz průmyslu dají najevo nesouhlas se stávkou řidičů
O plánované stávce řidičů linkových autobusů kvůli nízkým mzdám budou dnes jednat zástupci krajů a Svazu průmyslu a dopravy. Společné jednání má být posledním pokusem přimět dopravní odbory, aby od stávky upustily. Se stávkou, která se má uskutečnit ve čtvrtek 6. dubna, nesouhlasí dopravní firmy i kraje jako objednatelé dopravy a takový vzkaz dnes chtějí odborům předat. ČTK to řekl prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
,,Babišovi" dělníci nakročili ke stávce
Ve společnosti DEZA Valašské Meziříčí vyhlásily odborové svazy Echo a Kovo stávkovou pohotovost. Odbory se nedohodly s firmou na růstu mezd. Informovala o tom Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD v eurovolbách získala prezidentův hlas
Češi dnes začali rozhodovat o tom, kdo je příštích pět let bude zastupovat v Evropském parlamentu. Volební místnosti, jichž je téměř 14.800, kvůli tomu budou otevřeny v pátek ve dvě hodiny po poledni. Mezi první voliče tradičně patřili mnozí volební lídři a předsedové parlamentních stran stejně jako prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rozpočet policie se má kvůli platům za volby zvýšit o 20,8 milionu
Letošní rozpočet policie se pravděpodobně zvýší o 20,8 milionu korun. Navýšení se týká platů pro policisty, kteří v minulých týdnech zajišťovali bezpečnost při druhé přímé volbě českého prezidenta a dohlíželi také na doplňovací senátní volby na Truntovsku. Vyplývá to z podkladů pro jednání vlády, která bude o přesunu peněz do rozpočtu Ministerstva vnitra rozhodovat ve středu. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost, žádají růst platů od listopadu. Pilný razanci odborů nechápe
Ministr financí Ivan Pilný (ANO) nevidí důvod k razantním akcím odborů kvůli platům ve školství. Dnes to řekl novinářům ve Sněmovně. Vládní koalice se podle něj na zvýšení platů „v podstatě dohodla“, i když je třeba ještě vyřešit parametry této dohody. S řešením Pilný také čeká na informaci od ministerstev, kolik nespotřebovaných peněz mohou pro zvýšení platů uvolnit. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist