nejlepší články ze dne: 14. 01. 2020

Související články

Ministryně Dostálová: SFPI podpoří investice v regionech podpoří investice v regionech
Vláda na svém jednání dnes odsouhlasila rozšíření působnosti stávajícího Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) o další aktivity, které se vztahují k podpoře regionálního rozvoje. V této souvislosti má dojít ke změně názvu na Státní fond podpory investic (dále jen SFPI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČNB: Cena za nejlepší esej o finanční gramotnosti míří do Ostravy
Již podeváté uspořádala katedra financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity ve spolupráci s Českou národní bankou a městem Karviná soutěž finanční gramotnosti pro studenty středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda navrhne rozšíření působnosti SFRB, podpoří i posílení pravomocí strážníků
Vláda Andreje Babiše na jednání v pátek 8. února schválila návrh novely zákona o Státním fondu rozvoje bydlení, kterým chce rozšířit působení fondu o další aktivity. V Parlamentu také podpoří poslanecký návrh, který má umožnit obecním strážníkům trestat i neukázněné řidiče, kteří zneužívají vyhrazený jízdní pruh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
MŠMT: Pro organizace pracující s mládeží je připraveno 200 milionů
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpoří prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání spolky a pracovníky v neformálním vzdělávání částkou 200 milionů korun. O finanční podporu na realizaci projektů, které povedou ke zkvalitnění práce s dětmi a mládeží, se žadatelé budou moci ucházet ve výzvě Zvyšování kvality neformálního vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Že důchodci propadají dezinformacím? Je to jinak, překvapil expert
Na webu iRozhlas,cz v rozhovoru promluvil expert na mediální vzdělávání Jaroslav Valůch o fake news, o dezinformacích a o mediální gramotnosti starších lidí. „O seniorech, jejich mediální gramotnosti a používání internetu existuje celá řada mýtů. Dost často to bývá zjednodušováno tak, že nejsou schopni se pohybovat v online prostoru, nejsou schopni si ověřovat informace, jsou méně mediálně gramotní než ostatní,“ zmínil; ale ve skutečnosti je to právě naopak. Problémem jsou digitální šmejdi – přestoupili prodejci předražených dek a hrnců na internet?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Finanční „vzdě-lovení“ na základních školách
Již od roku 2006 vláda České republiky pracuje na Finančním vzdělávání veřejnosti. Realizace projektu probíhá ve spolupráci s mnoha společnostmi, nicméně jaký je skutečný cíl tohoto vzdělávání?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.6.2017 v 10:40, zobrazit podobné
MŠMT dá na propojení školního a volnočasového vzdělávání čtvrt miliardy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpoří z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání školy a organizace neformálního vzdělávání a umožní jim efektivní spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sláva i protesty. Podívejte se, co všechno dnes čeká Trumpa ve Washingtonu
Spojené státy se za několik hodin probudí do svého dne „D“. Donald Trump složí přísahu a stane se oficiálně 45. prezidentem Spojených států. Redakce ParlamentníchListů.cz pro své čtenáře připravila časový harmonogram slavnostního dne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj podpoří výuku polytechniky na základních a středních školách a pedagogy v práci s nadanými
Tisíce žáků a stovky učitelů se v příštích dvou letech setkají s aktivitami napojenými na projekt Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje I (NAKAP LK I).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Podporujeme etické vzdělávání
Královéhradecký kraj v následujících třech letech podpoří rozvoj etického vzdělávání v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist