FNUSA: Útlum se promítl do jednotlivých chirurgických oborů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2021 v 13:35, prečteno: 2x

nejlepší články ze dne: 07. 04. 2021

Související články

Kraj Vysočina: Další budova v pavilonu chirurgických oborů Nemocnice Třebíč zahájí nový provoz
Kraj Vysočina: Nová budova v pavilonu chirurgických oborů Nemocnice Třebíč
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Nemocnice Třebíč zahájila provoz nového urgentního příjmu
V pondělí 7. ledna otevřela Nemocnice Třebíč nový urgentní příjem v pavilonu chirurgických oborů. Funguje 24 hodin denně a přijímá akutní pacienty, které doveze záchranná zdravotnická služba. Lékařská pohotovostní služba bude i nadále fungovat, a to v již známých časech od 17 do 20 hodin v pavilonu U a následně od 20 hodin do 7 ráno v pavilonu C.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Státní podnik DIAMO pomohl zvládnout útlum těžby na Ostravsku a nastartovat jeho další rozvoj
Před 25 lety se na Ostravsku přestalo těžit uhlí, život na zdejších šachtách ale neskončil. Postupně je zaplnily různé firmy a také turisté. Zvládnout útlum hornictví pomáhal a dodnes pomáhá státní podnik DIAMO. Zahlazování následků potrvá ještě mnoho let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
FNUSA: Po úspěšné léčbě medicinálním konopím začíná nemocnice s jeho výzkumem
Již po páté se koná konference Konopí a věda V. pod záštitou Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (dále FNUSA), letos poprvé na její půdě. FNUSA nyní přichází s další novinkou, tentokrát v oblasti klinického výzkumu medicinálního konopí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice u svaté Anny: Začala realizace šesti nových projektů financovaných Agenturou pro zdravotnický výzkum
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA) významně rozšířila své výzkumné aktivity - začala realizovat 6 nových výzkumných projektů financovaných z grantů poskytnutých Agenturou pro zdravotnický výzkum (AZV) na období 2017-2020. Nové výzkumné projekty se zaměřují na nádorové onemocnění prostaty, mozkové výduti (tzv. mozková aneuryzmata), komplikace při chirurgických výkonech na břišní aortě, léčbu pacientů s nádorem neuroblastomem, epilepsii, a zubní kaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Zahraniční experti hodnotili práci vědců v Brně
Hodnocení aktivit vědeckých a administrativních týmů Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) bylo hlavním cílem společného setkání Dozorčí a Mezinárodní vědecké poradní rady (FNUSA-ICRC), které se uskutečnilo 2. a 3. října v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Příhraniční kraje potvrtily spolupráci v rámci evropské uhelné platformy
V Ostravě se konalo XXIV. Setkání podnikatelů České, Polské a Slovenské republiky za účasti zástupců ministerstev, velvyslanectví, představitelů regionů a firem z různých oborů. Pracovní část byla tentokrát zaměřena na rozvoj průmyslu s ohledem na útlum těžby a využívání uhlí a problémy trhu práce v České, a Polské republice. Cílem tradičního setkání, kterého se zúčastnilo cca 150 osob, je podpora exportu českých firem a rozvoj vzájemné spolupráce firem, regionů i států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
FNUSA: Postřehy z XXV. Výročního sjezdu České kardiologické společnosti
Jako každoročně v májových dnech přivítalo brněnské výstaviště všechny příznivce kardiologie včetně jejich specializací a dalších lékařských odborností (vnitřní lékařství, kardiochirurgie, neurologie, diabetologie a dalších oborů s návazností na kardiologii). Jedná se o největší lékařský kongres v České republice s více než 3500 účastníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist