nejlepší články ze dne: 03. 05. 2021

Související články

MZe podpoří zdravé stravování školáků, nově budou do škol moci dodávat i malé a střední mlékárny
Vláda schválila změny programů Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol. Ministerstvo zemědělství upravilo podmínky tak, aby do škol mohli dodávat i malí regionální producenti ovoce a zeleniny a lokální mlékárny. Programy budou nově využívat i žáci druhého stupně základních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Robosoutěž ČVUT zahajuje ročník 2018 soubojem základních škol. Finále se pro velký zájem koná ve dvou dnech
V jarní části Robosoutěže, která právě vstupuje do svého 10. ročníku, se už tradičně utkají žáci z druhého stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Výsledky výzkumu - žáci nevědí, co se na internetu nesmí
Téměř všichni žáci druhého stupně základní školy mají účet na sociálních sítích a pohybují se denně v prostředí kyberprostoru. Výzkum Vnímání kyberkriminality u žáků realizovaný v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet (KPBI) na konci roku 2018 však ukázal, že žáci mají nízké povědomí o tom, co je to kyberkriminalita a co na internetu smí dělat. Z výzkumu také vyplynulo, že děti nejsou pouze oběti kyberkriminality, ale v častých případech i sami pachatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pourová (ANO): V hradeckých školách bude rušno i o prázdninách
Zatímco žáci se už chystají na prázdniny, ve třídách je už brzy vystřídají dělníci a řemeslníci. Město bude do svých škol během letních měsíců investovat více jak 41,5 milionu korun včetně DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Erasmus není jen doménou vysokých škol, do zahraničí vyrážejí i žáci učilišť
Erasmus slaví letos třicítku. Od roku 1987 se rozšířil z 11 do 33 zemí. Program využívá 300 tisíc vysokoškolských studentů za rok. Do zahraničí ale čím dál častěji vyrážejí i žáci středních odborných škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist